Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, marianna1986 είπε:

Καλημέρα!

Στέλνω τη μικρή με το σχολικό στον παιδικό το πρωί και μετά έρχομαι σπίτι και συνεχίζω τον ύπνο μου. Και σε αυτόν τον ύπνο βλέπω πολυ περίεργα όνειρα πχ σήμερα είδα το μωρό να είναι περίπου 3 μηνών! Ήταν πολυ ησυχο, καστανό με κάστανα μάτια! Για να δούμε εεε.

@Christinα πολύς ο καιρός... Δεν γίνεται να αντέξεις! Βέβαια σκέψου κ την @Eva137 που θα το δει στη γέννα πια:-?. Μήπως αν πήγαινες στο νοσοκομείο; 

@Mariamaraki καλά αποτελέσματα!

Μακάρι να είναι ήσυχο κ καλό όπως το ονειρεύτηκεΣ!!! 

Στο νοσοκομείο εδώ δεν θέλω να πάω...μπορεί κ στα επείγοντα να μην έχει καν γιατρό...κ γενικά δεν έχω εμπιστοσυνη... Σε άλλον ιδιωτικό θα πρέπει να πω ιστορικό κλ κ ο καθένας έχει τη πελατεία του! Θα δω...δεν θα αντέξω πάντως...Αλλά σκέφτομαι κ την Εύα κ παρηγοριεμαι!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Christinα είπε:

Μακάρι να είναι ήσυχο κ καλό όπως το ονειρεύτηκεΣ!!! 

Στο νοσοκομείο εδώ δεν θέλω να πάω...μπορεί κ στα επείγοντα να μην έχει καν γιατρό...κ γενικά δεν έχω εμπιστοσυνη... Σε άλλον ιδιωτικό θα πρέπει να πω ιστορικό κλ κ ο καθένας έχει τη πελατεία του! Θα δω...δεν θα αντέξω πάντως...Αλλά σκέφτομαι κ την Εύα κ παρηγοριεμαι!

Θα περασει γρήγορα ο καιρός! Αν κ πιστεύω πως κάποια θα ακυρώσει κ θα σου πει να πας! Μακάρι!


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Μακάρι να είναι ήσυχο κ καλό όπως το ονειρεύτηκεΣ!!! 

Στο νοσοκομείο εδώ δεν θέλω να πάω...μπορεί κ στα επείγοντα να μην έχει καν γιατρό...κ γενικά δεν έχω εμπιστοσυνη... Σε άλλον ιδιωτικό θα πρέπει να πω ιστορικό κλ κ ο καθένας έχει τη πελατεία του! Θα δω...δεν θα αντέξω πάντως...Αλλά σκέφτομαι κ την Εύα κ παρηγοριεμαι!

Ρε συ θυμισε μου δεν είσαι Αθήνα ε? Πάντως κ σε άλλο γιατρό να πας τι αγχώνεσαι παιδί μου? Παίρνεις τηλ λες κ καλά ότι δεν πολύ νιώθεις το μωρό κ ανησυχείς κ ότι ο δικός σου λείπει αυτό το διάστημα κ τέλος.

Δε χρειάζεται να τους δώσεις κ πλήρη αναφορά,στη τελικά τα λεφτά της επίσκεψης θα τον νοιάζουν μόνο κάποιον καινούργιο. Άρα τι κόλλας??

Όσο για την @Eva137 δε γίνεται ρε αγάπη να πας κ εσύ στο νοσοκομείο?? Να πεις το ίδιο του τύπου επείγον γτ δεν το πολύ νιώθω το μωρό..όπως έκανα εγώ τις προάλλες κ πήγα στο Έλενα τσάμπα αμέσως οι νοσοκόμες μου έβαλα καρδιοτοκογραφο να ακούσουμε καταρχάς ότι όλα είναι καλά κ σε 10' είχε έρθει ο εφημερεύον ιατρος που είχαν ωστόσο καλεσει το είδαμε σε υπέρηχο κ τελος;)

Just now, Jasmine@ είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε;;; Λοιπον είχα πάει λητω, πήρα το μπανάκι που ήθελα με -20%  πήρα κ φορμάκια είχε -30 κ -50%  κ είχε νούμερα! 

Έλα έλα στείλε καμία φωτό :x

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ρε συ θυμισε μου δεν είσαι Αθήνα ε? Πάντως κ σε άλλο γιατρό να πας τι αγχώνεσαι παιδί μου? Παίρνεις τηλ λες κ καλά ότι δεν πολύ νιώθεις το μωρό κ ανησυχείς κ ότι ο δικός σου λείπει αυτό το διάστημα κ τέλος.

Δε χρειάζεται να τους δώσεις κ πλήρη αναφορά,στη τελικά τα λεφτά της επίσκεψης θα τον νοιάζουν μόνο κάποιον καινούργιο. Άρα τι κόλλας??

Όσο για την @Eva137 δε γίνεται ρε αγάπη να πας κ εσύ στο νοσοκομείο?? Να πεις το ίδιο του τύπου επείγον γτ δεν το πολύ νιώθω το μωρό..όπως έκανα εγώ τις προάλλες κ πήγα στο Έλενα τσάμπα αμέσως οι νοσοκόμες μου έβαλα καρδιοτοκογραφο να ακούσουμε καταρχάς ότι όλα είναι καλά κ σε 10' είχε έρθει ο εφημερεύον ιατρος που είχαν ωστόσο καλεσει το είδαμε σε υπέρηχο κ τελος;)

Έλα έλα στείλε καμία φωτό :x

 

Δεν έχω πάει σπίτι! Θα σου στείλω το απόγευμα να γεμίσεις ροζ!!!!

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jasmine@ είπε:

Δεν έχω πάει σπίτι! Θα σου στείλω το απόγευμα να γεμίσεις ροζ!!!!

Ωχ..!! Όλα ροζ μαρή??? Θα τους στείλει η θεία από Αθήνα φορμακια πολύχρωμα να τους πεις να ησυχασουν οι γλυκούλες μου:D

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Jasmine@ εμβρυολογο έχει Πάτρα...αλλα τώρα που το είπες άνοιξε κ μια εδώ τελευταία!!! Θα βρω να πάρω τηλέφωνο εκει! Παλι καλά που το ανέφερες κ μου ήρθε!Μεγεια σας τα ψώνια σας κύριες μου!

@Renez έχεις δίκιο,πολύ τα σκέφτομαι στο κάτω κάτω,το παιδάκι μου θέλω να δω!!! Βέβαια με τον γιατρό μ έχω οικειότητα!

@marianna1986 σε ευχαριστώ! Ξέρεις τώρα δεν κρατιέμαι, θέλω να δω πόσο μεγάλωσε! Άσε όλο αγωνία είμαι!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

@Jasmine@ εμβρυολογο έχει Πάτρα...αλλα τώρα που το είπες άνοιξε κ μια εδώ τελευταία!!! Θα βρω να πάρω τηλέφωνο εκει! Παλι καλά που το ανέφερες κ μου ήρθε!Μεγεια σας τα ψώνια σας κύριες μου!

@Renez έχεις δίκιο,πολύ τα σκέφτομαι στο κάτω κάτω,το παιδάκι μου θέλω να δω!!! Βέβαια με τον γιατρό μ έχω οικειότητα!

@marianna1986 σε ευχαριστώ! Ξέρεις τώρα δεν κρατιέμαι, θέλω να δω πόσο μεγάλωσε! Άσε όλο αγωνία είμαι!

Μα ρε μαναρακι μου δεν είναι κανενας κολπικός υπέρηχος ή καλλιέργεια υγρών ώστε να ντρέπεσαι ή να νιώθεις άβολα..κοιλίτσα είναι τσακ μπαμ!!

Θα βρεις λύση δε σε φοβάμαι..σκέψου όσες προτάσεις σου είπαμε κ δες ποια σου ταιριάζει κ ορμά να δει τη μπέμπα σου:wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

@Jasmine@ εμβρυολογο έχει Πάτρα...αλλα τώρα που το είπες άνοιξε κ μια εδώ τελευταία!!! Θα βρω να πάρω τηλέφωνο εκει! Παλι καλά που το ανέφερες κ μου ήρθε!Μεγεια σας τα ψώνια σας κύριες μου!

@Renez έχεις δίκιο,πολύ τα σκέφτομαι στο κάτω κάτω,το παιδάκι μου θέλω να δω!!! Βέβαια με τον γιατρό μ έχω οικειότητα!

@marianna1986 σε ευχαριστώ! Ξέρεις τώρα δεν κρατιέμαι, θέλω να δω πόσο μεγάλωσε! Άσε όλο αγωνία είμαι!

Στο ΙΚΑ! Πήγαινε πρωί πρωί, έξω από το γυναικολογικό κ στήσε καραουλι:)

Αλλιώς βρε έναν ιδιώτη με καλή αξιολόγηση κ πήγαινε! Ένα απλό υπέρηχο θες,δεν είναι τίποτα!

 

 

Αααα κ για παιδίατρο που λέτε.. εγώ είχα ρωτήσει εδώ γνωστές κ φίλες, κατέληξα σε μια παιδίατρο από αυτά που άκουγα κι ευτυχώς κουμπωσαμε! Δε πιστεύω πως υπάρχει άλλη παιδίατρος να ταιριάζουμε καλύτερα, και στον τρόπο σκέψης,έκφρασης, κ στην αρχή τυπικοτατη μέχρι να συνηθίσουμε λίγο η μία την άλλη κ να μιλάμε λίγο πιο ελεύθερα. 

Ακόμη εννοείται μιλάμε στον πληθυντικό η μία στην άλλη,πολύ σημαντικό για εμενα.

Πρώτη επίσκεψη σπίτι φόρεσε μάσκα κ ποδοναρια... Εντάξει ..με σκλάβωσε από εκείνη τη στιγμή!!!!

Μου έγραφε συνταγογράφηση κ επειδή έμενε κοντά,ερχόταν κ μου την άφηνε στο ταχυδρομικό κουτί  η γλυκούλα χωρίς να χτυπάει κουδούνι κ ενοχλήσει,απλά έστελνε μήνυμα στο κινητό. Πλέον έχουμε την αυλή οπότε κομπλέ

 

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Στο ΙΚΑ! Πήγαινε πρωί πρωί, έξω από το γυναικολογικό κ στήσε καραουλι:)

Αλλιώς βρε έναν ιδιώτη με καλή αξιολόγηση κ πήγαινε! Ένα απλό υπέρηχο θες,δεν είναι τίποτα!

Δεν έχουμε εδώ στο ΙΚΑ τέτοιες ειδικότητες...είμαστε Πολύ προχω...:neutral:

Θα πάρω το απόγευμα τηλ στην εμβρυολογο που έχει κ καλά μηχανήματα να δω τι παίζει από τιμες κ θα κλείσω εκεί αν έχει! Θα σας πω later,θα τη βρω την άκρη μου,πάντως τη μπέμπα θα τη δω γιατί θα σκάσω!!!:-D

Έχω φάει κόλλημα αυτές τις μέρες να πλύνω και να σιδερωσω τα ρούχα της μπέμπας!!! Πολύ νωρίς είναι όμως! Θέλω να τα δω να χαρώ,δεν τα χορταίνω! :x


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Christinα είπε:

Δεν έχουμε εδώ στο ΙΚΑ τέτοιες ειδικότητες...είμαστε Πολύ προχω...:neutral:

Θα πάρω το απόγευμα τηλ στην εμβρυολογο που έχει κ καλά μηχανήματα να δω τι παίζει από τιμες κ θα κλείσω εκεί αν έχει! Θα σας πω later,θα τη βρω την άκρη μου,πάντως τη μπέμπα θα τη δω γιατί θα σκάσω!!!:-D

Ούτε εμείς έχουμε εδώ στο ΙΚΑ γυναικολόγο,καταλαβαίνω!!!

Καλέ ναι πήγαινε κάπου κ μη σκας!! Καλύτερα στον εμβρυολογο που σε ξέρει κιολας


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Ούτε εμείς έχουμε εδώ στο ΙΚΑ γυναικολόγο,καταλαβαίνω!!!

Καλέ ναι πήγαινε κάπου κ μη σκας!! Καλύτερα στον εμβρυολογο που σε ξέρει κιολας

Δεν με ξέρει γτ είχα πάει Πάτρα στις Α και Β. Επειδή είναι καινούργια αυτή εδώ ήθελα να πάω κάπου πιο καλά κ λόγω ιού αντί για Αθήνα που πήγαινα στο 1ο,πήγα Πάτρα. Αλλά θέλω να κόψω κίνηση...Να τη στηρίξουμε κ τη κοπέλα εδώ αν είναι καλή!

Γενικά στην επαρχεία είμαστε λίγο πίσω...στο δημόσιο κυρίως...εμείς εδώ έχουμε καινούργιο νοσοκομείο κ εξοπλισμένο αλλά λόγω έλλειψης προσωπικού όλα υπολειτουργούν κ κακολειτουργουν, δεν κρίνω τους γιατρούς γιατί δν φταίνε πάντα αυτοί!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Δεν με ξέρει γτ είχα πάει Πάτρα στις Α και Β. Επειδή είναι καινούργια αυτή εδώ ήθελα να πάω κάπου πιο καλά κ λόγω ιού αντί για Αθήνα που πήγαινα στο 1ο,πήγα Πάτρα. Αλλά θέλω να κόψω κίνηση...Να τη στηρίξουμε κ τη κοπέλα εδώ αν είναι καλή!

Γενικά στην επαρχεία είμαστε λίγο πίσω...στο δημόσιο κυρίως...εμείς εδώ έχουμε καινούργιο νοσοκομείο κ εξοπλισμένο αλλά λόγω έλλειψης προσωπικού όλα υπολειτουργούν κ κακολειτουργουν, δεν κρίνω τους γιατρούς γιατί δν φταίνε πάντα αυτοί!

Εμας άνοιξε αυτές τις μέρες το καινούργιο νοσοκομείο,επιτέλους μετά από τόσα χρόνια. Προσωπικο ότι πήρανε επικουρικούς(κι εμένα μέσα) αλλά για πόσο??  Όλοι οι άλλοι δεινοσαυροι..  είναι δίπλα η Αθήνα κι αυτό έχει κ τα καλά κ τα κακα του...

Είμαστε στην ίδια φάση κι εμείς δυστυχώς.. Εγώ επισκέφθηκα έναν γιατρο που είναι εμβρυολογος αλλά δεν μου άρεσε καθόλου η συμπεριφορά του κ δεν ξαναπήγα.

Οπότε πήγα στους ίδιους γιατρούς που είχα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη!! Αν κάνω κ 3ο(!) ίσως έχω βρει κι εδώ γιατρούς μέχρι τότε κ να μη χρειάζεται να πηγαίνω Αθήνα.. 

Σήμερα ο γιος μου κοιμήθηκε με τη νονά του όσο εγώ μαγείρευα.... Εμένα κάθε μεσημέρι μου βγαίνει η ψυχούλα να κοιμηθεί κ με τη νονά έσβησε.... :lol:

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εμας άνοιξε αυτές τις μέρες το καινούργιο νοσοκομείο,επιτέλους μετά από τόσα χρόνια. Προσωπικο ότι πήρανε επικουρικούς(κι εμένα μέσα) αλλά για πόσο??  Όλοι οι άλλοι δεινοσαυροι..  είναι δίπλα η Αθήνα κι αυτό έχει κ τα καλά κ τα κακα του...

Είμαστε στην ίδια φάση κι εμείς δυστυχώς.. Εγώ επισκέφθηκα έναν γιατρο που είναι εμβρυολογος αλλά δεν μου άρεσε καθόλου η συμπεριφορά του κ δεν ξαναπήγα.

Οπότε πήγα στους ίδιους γιατρούς που είχα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη!! Αν κάνω κ 3ο(!) ίσως έχω βρει κι εδώ γιατρούς μέχρι τότε κ να μη χρειάζεται να πηγαίνω Αθήνα.. 

Σήμερα ο γιος μου κοιμήθηκε με τη νονά του όσο εγώ μαγείρευα.... Εμένα κάθε μεσημέρι μου βγαίνει η ψυχούλα να κοιμηθεί κ με τη νονά έσβησε.... :lol:

Εμμμ το ξένο είναι πιο γλυκό Αναστεζια χαχαχαχα

Και τρίτο διαβάζω εεε??? Αν το σκέφτεσαι πριν καν γεννήσεις το δεύτερο σε βλέπω σύντομα κ με το τρίτο!! Κ εύχομαι να είναι γερό κ κοριτσακι;)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εμας άνοιξε αυτές τις μέρες το καινούργιο νοσοκομείο,επιτέλους μετά από τόσα χρόνια. Προσωπικο ότι πήρανε επικουρικούς(κι εμένα μέσα) αλλά για πόσο??  Όλοι οι άλλοι δεινοσαυροι..  είναι δίπλα η Αθήνα κι αυτό έχει κ τα καλά κ τα κακα του...

Είμαστε στην ίδια φάση κι εμείς δυστυχώς.. Εγώ επισκέφθηκα έναν γιατρο που είναι εμβρυολογος αλλά δεν μου άρεσε καθόλου η συμπεριφορά του κ δεν ξαναπήγα.

Οπότε πήγα στους ίδιους γιατρούς που είχα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη!! Αν κάνω κ 3ο(!) ίσως έχω βρει κι εδώ γιατρούς μέχρι τότε κ να μη χρειάζεται να πηγαίνω Αθήνα.. 

Σήμερα ο γιος μου κοιμήθηκε με τη νονά του όσο εγώ μαγείρευα.... Εμένα κάθε μεσημέρι μου βγαίνει η ψυχούλα να κοιμηθεί κ με τη νονά έσβησε.... :lol:

Μπράβο πάντως καλή κίνηση και καλή αρχή και σε εσένα!

Σε 2 χρονάκια που θα αρχίσεις να σκέφτεσαι για 3ο και στο εύχομαι, θα έχεις βρει κάποιον! Πάντως για όλους θα ακούσεις κ καλά κ καλά,σημασία έχει τι εμπειρία είχες εσύ με τον καθένα!

Είδες τα τερατακια μας? Βρίσκουν κ τα κάνουν...παρτον νονά ένα βράδυ πες της...αχαχαχαχα

Εγώ του είπα να κάτσεις πάλι στη για για? Και λέει: όχι, να πάμε πιτι μας,μπαμπά μας! Παλι καλά γιατί θα τον άφηνα για υιοθεσία στη για για του...:angry:

  • Χαχα 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...