Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 18 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      5 ημερών βάλαμε. Ενημερώσαμε την γιατρό έχει δει εγκυμοσύνη με 28.40 να πάει καλά. Πιστεύει ότι είναι νωρίς για 9 ημέρα. Εγώ πιστεύω ότι δεν είναι νωρίς γιατί 9 και 5 =14 . Πρώτη φορά βλέπουμε θετική απλά το 28.40 μασ φοβίζει. Δεν θέλουμε να το χάσουμε το μωράκι μασ . Σκέφτομαι και κάτι άλλο το πρωί την τρύπησαν 5 φορές για να βρούν αίμα και δεν έστειλαν πολύ μήπως παίζει και αυτό τον ρόλο του δεν ξέρω. Εσείς τι λέτε έχετε ακούσει καλή εγκυμοσύνη με χοριακη 28

      Καλημέρα! Μην το υπολογίζεις έτσι, αναφέρομαι στο 9+5 που λες, γιατί δεν ξέρεις πότε έγινε η εμφύτευση. Μπορεί να πέρασαν και κάποιες μέρες από την ετ μέχρι να εμφυτευθεί το έμβρυο, οπότε να είναι πιο μικρό από όσο υπολογίζεις! Υπομονή και καλά αποτελέσματα!

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Καλημέραα! 

Εγώ τρέχω αυτές τις μέρες και πραγματικά χρόνος μηδέν. Βγήκαν και τα αποτελέσματα της καμπύλης σάκχαρου πολύ καλά! @Christinα Καλή επιτυχία!!!!  

Τι ωραία που είδατε τα μικράκια σας :x Μην αγχώνεστε με τα κιλά, όλα καλά θα πάνε!!! 

@Ninamc Υπομονή! Είναι δύσκολο όλο αυτό.... Πραγματικά σας θαυμάζω που τα βγάζετε πέρα με ήδη ένα παιδάκι. Εγώ έχω μόνο τον εαυτό μου να κουμαντάρω και εξαντλούμε. Θα σου πρότεινα να μπεις κ σε ομάδες στο fb με group βρεφονηπιοκομων και νηπιαγωγών και να ανεβάσεις αγγελία ακριβώς τι κοπέλα θέλεις. Πιστεύω θα έχεις πιο γρήγορη ανταπόκριση (τώρα αν θα βρεθεί καμία καλή άλλο θέμα) πάντως καλά έκανες και απευθύνθηκες και σε παιδικούς γτ πολλές κοπέλες τελειώνουν τώρα τον Ιούλιο και όλο και κτ θα ψάχνουν για μετά. 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Christinα είπε:

Έχεις δίκιο! Κι εγώ βλέποντας κ κάνοντας, θα δω! Η πεθερά μ δεν μπορεί κ τα 2,δν θέλω να την τρελανω τη γυναίκα ! Είναι κ του ερυθρού σταυρού κ ξέρει. Ίσως προλαβαίνει κ η μαμα μ κ να τα βολέψουμε, το δύσκολο για μένα είναι το 2-4 μέχρι να έρθει ο άντρας μου!  Και φυσικά άλλο νταντά άλλο οικιακή βοηθός, εγώ μόνο το μωρό τάισμα ,αλλαγμα,νάνι θελω να κάνει! Μέσω γνωστών πάω μιας κι εδώ είναι επαρχεία είναι αλλιώς τα πράγματα. 

Ναι ρε συ είναι δύο για αυτό κι εγώ λέω να δούμε πως θα πάει.. εγώ θα δουλευω κ με βάρδιες...καταλαβαίνεις. τουλάχιστον δεν είναι κ ο άντρας μου με βαρδιες

Ευτυχώς ξεπετάχτηκε ο μεγάλος .. χθες το βράδυ ο γλυκός μου έκλαιγε σε κάποια φάση,πήγε ο μπαμπάς του αλλά δεν ηρεμούσε.. τον πήρα μετα εγώ ,ήθελε να κοιμηθεί πάνω μου τον ξάπλωσα, συνέχισε να θέλει να είναι πάνω μου ,κ μετά από ένα διλεπτο με άφησε κ συνέχισε τον ύπνο.

Κάτι τέτοια φοβάμαι για το Σάββατο...αλλά εντάξει έχει κ η γιαγιά τον τρόπο της.. οπότε πιστεύω θα είναι καλά!

Τον μικρό σου θα τον πάρετε σήμερα ή θα μείνει δεύτερο βράδυ?

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Ναι ρε συ είναι δύο για αυτό κι εγώ λέω να δούμε πως θα πάει.. εγώ θα δουλευω κ με βάρδιες...καταλαβαίνεις. τουλάχιστον δεν είναι κ ο άντρας μου με βαρδιες

Ευτυχώς ξεπετάχτηκε ο μεγάλος .. χθες το βράδυ ο γλυκός μου έκλαιγε σε κάποια φάση,πήγε ο μπαμπάς του αλλά δεν ηρεμούσε.. τον πήρα μετα εγώ ,ήθελε να κοιμηθεί πάνω μου τον ξάπλωσα, συνέχισε να θέλει να είναι πάνω μου ,κ μετά από ένα διλεπτο με άφησε κ συνέχισε τον ύπνο.

Κάτι τέτοια φοβάμαι για το Σάββατο...αλλά εντάξει έχει κ η γιαγιά τον τρόπο της.. οπότε πιστεύω θα είναι καλά!

Τον μικρό σου θα τον πάρετε σήμερα ή θα μείνει δεύτερο βράδυ?

Μίλησα με τη μαμά μου κ ούτε που πετάχτηκε το βράδυ...ενώ στο σπίτι που φευγω εγώ από το κρεβάτι, μου κάνει το ίδιο με τν δικό σου! Με τη για για του στο ίδιο κρεβάτι μια χαρά ήταν! Αχ ζήλεψα όταν μου είπε πως κοιμήθηκαν, λες κ δν τν έχω κάθε βράδυ!? Πολύ κουλη ειμαι! Θα τον πάρω σήμερα, τώρα θα τελειώσω από το μικροβιολογικο κ δεν κρατιέμαι!!!! Τώρα έχει σειρά η πεθερά μου που με καίει πιο πολύ γτ εκεί θα τν αφήσω όταν γεννήσω! Την επόμενη εβδομάδα..για να δω!

Ο γλυκούλης σου ήθελε μανούλα:x...τρελαίνομαι όπως χώνεται στην αγκαλιά μου κ κλαίει με παράπονο μερικές φορές! Στην αρχή το έκανε κάθε βράδυ, τώρα έχει αρχίσει να συνηθίζει! Θα συνηθίσει κι ο δικός σου αλλά μας βλέπω όταν έρθουν τα μωρά να κοιμόμαστε όλοι μαζί παρεούλα...πίκρα!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσιααααα

@Ninamc μαχαίρι στην καρδιά αυτό που μας είπες για το site ήταν η μόνη μου ελπίδα, αν κ το έχω πει παντού ότι ψάχνω ,μέχρι κ στον εργοδότη μου ,τους λέω άμα θέτε να γυρίσω βρείτε μου νταντά:D

@Renez μεγάλωσε το προσοντουχακι , να δούμε πόσο θα είναι η χροντρουλα μου, την Δευτέρα έχω ραντεβού..

Κορίτσια οι πρωτομαναδες με παιδιάτρους έχετε κάνει κάτι;;;έχετε βρει; σκοπεύετε να μιλήσετε μαζί τους;;;

Εγώ βρήκα έναν έπειτα από σύσταση του δικού μου (!) Παιδιάτρου ο οποίος έχει ιδιωτικό ιατρείο στους Αμπελόκηπους αλλά είναι κ γιατρός στο Παίδων κάτι που λογικά τον κάνει να έχει ακόμη περισσότερη εμπειρία..δεν έχω επικοινωνήσει ακόμη μαζί του..θα τον καλέσω σκέφτομαι τον Σεπτέμβρη με το καλό απλά να ενημερώσω ότι γεννάω όπου να ναι κ να με οργανώσει στο ποτέ θα κάνουμε το πρώτο ραντεβού κτλ..

Κ εσένα η χοντρούλα σου τόσο θα ναι θα δεις!! Άντε κάνα 100γραμμαριο πιο μικρή γτ λένε τα αγοράκια είναι συνήθως πιο ανεπτυγμένα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Μίλησα με τη μαμά μου κ ούτε που πετάχτηκε το βράδυ...ενώ στο σπίτι που φευγω εγώ από το κρεβάτι, μου κάνει το ίδιο με τν δικό σου! Με τη για για του στο ίδιο κρεβάτι μια χαρά ήταν! Αχ ζήλεψα όταν μου είπε πως κοιμήθηκαν, λες κ δν τν έχω κάθε βράδυ!? Πολύ κουλη ειμαι! Θα τον πάρω σήμερα, τώρα θα τελειώσω από το μικροβιολογικο κ δεν κρατιέμαι!!!! Τώρα έχει σειρά η πεθερά μου που με καίει πιο πολύ γτ εκεί θα τν αφήσω όταν γεννήσω! Την επόμενη εβδομάδα..για να δω!

Ο γλυκούλης σου ήθελε μανούλα:x...τρελαίνομαι όπως χώνεται στην αγκαλιά μου κ κλαίει με παράπονο μερικές φορές! Στην αρχή το έκανε κάθε βράδυ, τώρα έχει αρχίσει να συνηθίζει! Θα συνηθίσει κι ο δικός σου αλλά μας βλέπω όταν έρθουν τα μωρά να κοιμόμαστε όλοι μαζί παρεούλα...πίκρα!

Ναι μωρέ δεν το θέλει συνέχεια! Αλλά όταν το θέλει,πρέπει να γίνει!! 

Θα δούμε το Σάββατο!!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Εγώ βρήκα έναν έπειτα από σύσταση του δικού μου (!) Παιδιάτρου ο οποίος έχει ιδιωτικό ιατρείο στους Αμπελόκηπους αλλά είναι κ γιατρός στο Παίδων κάτι που λογικά τον κάνει να έχει ακόμη περισσότερη εμπειρία..δεν έχω επικοινωνήσει ακόμη μαζί του..θα τον καλέσω σκέφτομαι τον Σεπτέμβρη με το καλό απλά να ενημερώσω ότι γεννάω όπου να ναι κ να με οργανώσει στο ποτέ θα κάνουμε το πρώτο ραντεβού κτλ..

Κ εσένα η χοντρούλα σου τόσο θα ναι θα δεις!! Άντε κάνα 100γραμμαριο πιο μικρή γτ λένε τα αγοράκια είναι συνήθως πιο ανεπτυγμένα..

Είναι τα προσόντα που ανεβάζουν το βάρος!:mrgreen:

πρίν από 8 λεπτά , EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσιααααα

@Ninamc μαχαίρι στην καρδιά αυτό που μας είπες για το site ήταν η μόνη μου ελπίδα, αν κ το έχω πει παντού ότι ψάχνω ,μέχρι κ στον εργοδότη μου ,τους λέω άμα θέτε να γυρίσω βρείτε μου νταντά:D

@Renez μεγάλωσε το προσοντουχακι , να δούμε πόσο θα είναι η χροντρουλα μου, την Δευτέρα έχω ραντεβού..

Κορίτσια οι πρωτομαναδες με παιδιάτρους έχετε κάνει κάτι;;;έχετε βρει; σκοπεύετε να μιλήσετε μαζί τους;;;

Θα έχει πάει σίγουρα πάνω από κιλό κ η δικιά σου... εγώ έχω στο μυαλό μου 2 παιδιάτρους που μου έχουν συστήσει. Δε ξέρω βέβαια πως να διαλέξω.... 


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Jasmine@ θες να πεις οτι την ταΐζω καλά ε?? :lol:   να ρωτήσεις αυτούς που στους πρότειναν λεπτομέρειες 

 @Renez

 εγώ είχα βρει με ψαξιμο online που έχεις πααααρα πολλές καλές κριτικές και είναι κ κοντά μου, Τώρα ήρθε μια πελάτισσα που γέννησε πριν 3 μηνες και μου είπε για την δικιά της και έχω μπερδευτεί!! κάνουμε casting για τους γιατρούς?? 


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

@Jasmine@ θες να πεις οτι την ταΐζω καλά ε?? :lol:   να ρωτήσεις αυτούς που στους πρότειναν λεπτομέρειες 

 @Renez

 εγώ είχα βρει με ψαξιμο online που έχεις πααααρα πολλές καλές κριτικές και είναι κ κοντά μου, Τώρα ήρθε μια πελάτισσα που γέννησε πριν 3 μηνες και μου είπε για την δικιά της και έχω μπερδευτεί!! κάνουμε casting για τους γιατρούς?? 

Εδώ θα είναι κιλό οι δικές μου μωρε κ δε θα είναι η δικιά σου που είναι μόνη της;;;

μα οι μισοί που έχουν παιδί μου έχουν προτείνει τον ένα κ οι άλλοι μισοι την άλλη... ρώτησα κ τη φίλη μου που δουλευει σε παιδικό κ αυτή τα ίδια μου είπε! Μπέρδεμα!! Επίσης εγώ θα πληρώνω διπλή επίσκεψη;;;; Ιδού η απορια χαχαχχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια μου Ακούστε τώρα! Είχα πάει γιατρό 29/06 κ τώρα δεν έχει ραντεβού...κλείσαμε 3/08. Είπε θα δει αν ακυρωθεί κάτι να με βάλει αλλά θα κλείσει κιόλας 1εβδομαδα! Είναι μήνας γεμάτος, τι να κάνω???Θέλω να δω το νινί! Λέω να πάω σε ακτινοδιαγνωστη να μου κάνει έναν υπέρηχο, ξέρετε αν αυτοί κοιτάνε κ βαρος-ύψος???


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Βρε κορίτσια μου Ακούστε τώρα! Είχα πάει γιατρό 29/06 κ τώρα δεν έχει ραντεβού...κλείσαμε 3/08. Είπε θα δει αν ακυρωθεί κάτι να με βάλει αλλά θα κλείσει κιόλας 1εβδομαδα! Είναι μήνας γεμάτος, τι να κάνω???Θέλω να δω το νινί! Λέω να πάω σε ακτινοδιαγνωστη να μου κάνει έναν υπέρηχο, ξέρετε αν αυτοί κοιτάνε κ βαρος-ύψος???

Πφφφφ μα δε μπορεί να σε δει μισή ωριτσα ο γιατρός σου;;; Κοιτά δε ξέρω οι ακτινοδιαγνώστης αν κάνουν τέτοια... πάντως εγώ με την εμβρυολογο που το είχα συζητήσει κάνει κ απλό υπέρηχο μου είχε πει! 

  • Ευχαριστώ 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, EugenJen είπε:

@Jasmine@ θες να πεις οτι την ταΐζω καλά ε?? :lol:   να ρωτήσεις αυτούς που στους πρότειναν λεπτομέρειες 

 @Renez

 εγώ είχα βρει με ψαξιμο online που έχεις πααααρα πολλές καλές κριτικές και είναι κ κοντά μου, Τώρα ήρθε μια πελάτισσα που γέννησε πριν 3 μηνες και μου είπε για την δικιά της και έχω μπερδευτεί!! κάνουμε casting για τους γιατρούς?? 

Κοίτα από τα σεντονακια πιο χρήσιμο είναι θαρρώ χαχαχαχα

Just now, Jasmine@ είπε:

Εδώ θα είναι κιλό οι δικές μου μωρε κ δε θα είναι η δικιά σου που είναι μόνη της;;;

μα οι μισοί που έχουν παιδί μου έχουν προτείνει τον ένα κ οι άλλοι μισοι την άλλη... ρώτησα κ τη φίλη μου που δουλευει σε παιδικό κ αυτή τα ίδια μου είπε! Μπέρδεμα!! Επίσης εγώ θα πληρώνω διπλή επίσκεψη;;;; Ιδού η απορια χαχαχχαχαχα

Ααα λογικά κάτι ενδιάμεσο πιστεύω..ούτε διπλή ούτε σαν ένα..

Λέω εγώ τώρα..

Θα μπορούσες να τους δεις κιόλας εσύ έστω στο ίντερνετ να δεις κ από πρόσωπο ποιος σου κάνει κλικ...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομαδουλα μου!!!!! 

Σήμερα έχω γιατρό κάντε θετικές σκέψεις να πάνε όλα καλά να έχει πέσει και το αμνιακό να γυρίσω μετά από καιρό χαρούμενη πίσω σπίτι!!!! Σας φιλωωωωω

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Βρε κορίτσια μου Ακούστε τώρα! Είχα πάει γιατρό 29/06 κ τώρα δεν έχει ραντεβού...κλείσαμε 3/08. Είπε θα δει αν ακυρωθεί κάτι να με βάλει αλλά θα κλείσει κιόλας 1εβδομαδα! Είναι μήνας γεμάτος, τι να κάνω???Θέλω να δω το νινί! Λέω να πάω σε ακτινοδιαγνωστη να μου κάνει έναν υπέρηχο, ξέρετε αν αυτοί κοιτάνε κ βαρος-ύψος???

Κάνει αγάπη μου,για την ακρίβεια πλέον δεν μετράμε ύψος γτ δεν έχει τόση σημασία αλλά το βάρος που δείχνει την ανάπτυξη..

Όλα τα μηχανήματα υπερήχων κάνουν,δεν έχει να κάνει με τον γιατρό..ο χειριστής μετράει διαστάσεις από κεφαλάκι,κοιλιτσα,ποδαράκια κ βγαίνει ένας μέσος όρος κιλών..

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλημέρα ομαδουλα μου!!!!! 

Σήμερα έχω γιατρό κάντε θετικές σκέψεις να πάνε όλα καλά να έχει πέσει και το αμνιακό να γυρίσω μετά από καιρό χαρούμενη πίσω σπίτι!!!! Σας φιλωωωωω

Όλα σούπερ θα πάνε μαναρακι μουυυ:x

Θα περιμένουμε αναφορά εεεε

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Εδώ θα είναι κιλό οι δικές μου μωρε κ δε θα είναι η δικιά σου που είναι μόνη της;;;

μα οι μισοί που έχουν παιδί μου έχουν προτείνει τον ένα κ οι άλλοι μισοι την άλλη... ρώτησα κ τη φίλη μου που δουλευει σε παιδικό κ αυτή τα ίδια μου είπε! Μπέρδεμα!! Επίσης εγώ θα πληρώνω διπλή επίσκεψη;;;; Ιδού η απορια χαχαχχαχαχα

Δεν νομίζω μωρέ, λογικά κάτι ενδιάμεσο θα σου ζητάει...είναι και αυτό όμως ένα κριτήριο θαρρώ!!

@Christinα και σε νοσοκομέιο νομίζω μπορείς να πας στα επειγοντα , τι θα σου πουν?/δεν σου κάνω??

@Mariamaraki καλή επιτυχία κοριτσι μου!!όλα καλα, μόνο θετικά αποτελέσματα!!!!!

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Στέλνω τη μικρή με το σχολικό στον παιδικό το πρωί και μετά έρχομαι σπίτι και συνεχίζω τον ύπνο μου. Και σε αυτόν τον ύπνο βλέπω πολυ περίεργα όνειρα πχ σήμερα είδα το μωρό να είναι περίπου 3 μηνών! Ήταν πολυ ησυχο, καστανό με κάστανα μάτια! Για να δούμε εεε.

@Christinα πολύς ο καιρός... Δεν γίνεται να αντέξεις! Βέβαια σκέψου κ την @Eva137 που θα το δει στη γέννα πια:-?. Μήπως αν πήγαινες στο νοσοκομείο; 

@Mariamaraki καλά αποτελέσματα!

  • Μου αρέσει 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...