Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Jasmine@ είπε:

Ναι το έχω βαμμένο μπεζ κ θέλω να βάλω αυτοκόλλητα δε θέλω να βάψω ροζ δωμάτιο δε μ αρέσει! Στο sticky είχα δει αλλά υπάρχουν σε πολλά σαιτ πια αν κανείς αναζήτησή στο Σκρουτζ θα βρεις πολλά! Ναι χάλια οι νυχτικιές κ πολύ ακριβές!!! Μήπως ξέρουν οι βετεράνοι να μας ενημερώσουν! Αν κ σκέφτομαι κ το εξής τι αγοράζεις; Κοντομάνικα η μακρυμάνικο; Κ για το παιδί τι; Κ αν γεννήσω Σεπτέμβρη που έχει ζέστη;

Δε νομίζω να κοιμηθείς κ πολύ στο νοσοκομείο! Χαχαχχαχ όταν πας σπίτι φορά ότι θες... ναι εκεί κοιτούσα! Αν πιάνουν τα χέρια σου τι να πω.... εγώ δεεεεν! Όποτε θα παίξει αυτοκόλλητο!

Εμένα.με βολεψαν κάτι νυχτικά που αγόρασα και είχαν και άνοιγμα για να θηλάζω! Ελέγχουν συνέχεια από κάτω κ ήταν το πιο βολικό. Κοντομανικα ειναι,πήρα και ρόμπα.αλλα δεν χρειάστηκε! Κάποιες φορές κ μόνο με η νυχτικά ζεσταίνομουν!

Στο νινακι στο μαιευτήριο δεν του έχεις ρουχακια(αν είναι ιδιωτικό) μόνο για τη μέρα που θα φυγετε. Ένα κοντομανικα ζιπουνακι από μεσα, ένα φορμακι από πάνω και μια κουβερτουλα λεπτή για να χουχουλιαζει(πάνω από τη ζώνη του καθίσματος!!)

Στο υπνοδωμάτιο κι εγώ από το στικυ πήρα με τον μικρό πρίγκιπα και με πλανήτες και είναι υπέροχα! Σαν να είναι ζωγραφιστα στον τοίχο!! Βγάζουνε συνέχεια προσφορές τώρα τελευταία! Η προετοιμασία του παιδικού δωματίου είναι από τις πιο ευχάριστες!!! 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Anastasia05 είπε:

Εμένα.με βολεψαν κάτι νυχτικά που αγόρασα και είχαν και άνοιγμα για να θηλάζω! Ελέγχουν συνέχεια από κάτω κ ήταν το πιο βολικό. Κοντομανικα ειναι,πήρα και ρόμπα.αλλα δεν χρειάστηκε! Κάποιες φορές κ μόνο με η νυχτικά ζεσταίνομουν!

Στο νινακι στο μαιευτήριο δεν του έχεις ρουχακια(αν είναι ιδιωτικό) μόνο για τη μέρα που θα φυγετε. Ένα κοντομανικα ζιπουνακι από μεσα, ένα φορμακι από πάνω και μια κουβερτουλα λεπτή για να χουχουλιαζει(πάνω από τη ζώνη του καθίσματος!!)

Στο υπνοδωμάτιο κι εγώ από το στικυ πήρα με τον μικρό πρίγκιπα και με πλανήτες και είναι υπέροχα! Σαν να είναι ζωγραφιστα στον τοίχο!! Βγάζουνε συνέχεια προσφορές τώρα τελευταία! Η προετοιμασία του παιδικού δωματίου είναι από τις πιο ευχάριστες!!! 

Ναι είναι υπέροχο συναίσθημα γτ σιγά σιγά νιώθεις πως έρχεται όλο κ πιο κοντά η στιγμή για το νέο μέλος :-)

ρε αγάπη εσύ που είσαι ήδη μάνα..δεν είναι λίγο ανατριχιαστικό ο αφαλός του?? Δε ξέρω γμτ γενικά έχω θέμα κ με τον αφαλό μου δλδ δε μπορώ να τον αγγίζουν κ ανατριχιαζω κ στα νεογέννητα που δεν έχει πέσει κ είναι έτσι δεμένος σαν να κρέμεται νιώθω πως με κάθε κίνηση θα το πονάω κ ανατριχιαζω μόνο στη σκέψη :-(

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Jasmine@ είπε:

Ναι 2! Δε ξέρω αλλάζουν αυτά; Εγώ το έδεσα τώρα ότι έχω κορίτσια.!! Φαντάσου να μου πουν μετά τελικά είναι αγόρια χαχαχχα

χαχαχχα κ εγω το εχω σιγουρο το αγορι.... δεν νομιζω να αλλάζουν......θα δούμε τη επόμενη φορά και θα το επιβεβαιώσουμε!

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε κορίτσια εγώ είμαι κουλη στην ζωγραφική, εννοώ να το κάνει κάποιος άλλος...

Ναι αυτό ότι σε ελέγχουν από κάτω το ξέρω δεν υπάρχει πυζαμουλα με κουμπάκια κάτω σαν τα φορμακια των μωρών??:mrgreen:

Γενικά σε ποιο μήνα σκέφτεστε να αρχίσετε τα σοβαρά ψώνια, καρότσια κλπ κλπ;;;νομίζω καλοκαιρι καλά θα είναι να πετύχουμε κ καμία έκπτωση

  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

χαχαχχα κ εγω το εχω σιγουρο το αγορι.... δεν νομιζω να αλλάζουν......θα δούμε τη επόμενη φορά και θα το επιβεβαιώσουμε!

 

Αυτό ακριβώς περιμένω κ εγώ πως κ τι!! Να πάω με το άλλο την ερχόμενη εβδομάδα στο ραντεβού μου να μου το επιβεβαιώσει!! Κ να δω κ τι εξετάσεις θέλει να μου γράψει ..λογικά μαλλον πάλι αιματολογικές κ ούρων?! 

Just now, EugenJen είπε:

Όχι βρε κορίτσια εγώ είμαι κουλη στην ζωγραφική, εννοώ να το κάνει κάποιος άλλος...

Ναι αυτό ότι σε ελέγχουν από κάτω το ξέρω δεν υπάρχει πυζαμουλα με κουμπάκια κάτω σαν τα φορμακια των μωρών??:mrgreen:

Γενικά σε ποιο μήνα σκέφτεστε να αρχίσετε τα σοβαρά ψώνια, καρότσια κλπ κλπ;;;νομίζω καλοκαιρι καλά θα είναι να πετύχουμε κ καμία έκπτωση

Ακριβώς!! Εγώ έλεγα τέλη Αυγούστου που θα έχει λογικά τις εκπτώσεις για την αλλαγή σεζόν ;) θέλω πάντως σίγουρα μέχρι Σεπτέμβρη να τα έχω πάρει όλα δε μπορώ να αγχώνομαι τελευταία ώρα!! Γενικά θα κοιτάω από τον 6ο μήνα κ μετά κ ότι τσιμπήσω σε προσφορές :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, EugenJen είπε:

Όχι βρε κορίτσια εγώ είμαι κουλη στην ζωγραφική, εννοώ να το κάνει κάποιος άλλος...

Ναι αυτό ότι σε ελέγχουν από κάτω το ξέρω δεν υπάρχει πυζαμουλα με κουμπάκια κάτω σαν τα φορμακια των μωρών??:mrgreen:

Γενικά σε ποιο μήνα σκέφτεστε να αρχίσετε τα σοβαρά ψώνια, καρότσια κλπ κλπ;;;νομίζω καλοκαιρι καλά θα είναι να πετύχουμε κ καμία έκπτωση

αχ κορίτσι εγω δεν κρατιέμαι για τα ψωνια..... θέλω να αρχίσω απο τωρα..... αλλά ειναι πολύ νωρίς ακομα όλοι μου λένε.....και σιγουρα σκεφτόμουν το καλοκαίρι και για τις εκπτώσεις.....επίσης θα είμαστε σε κατάσταση για ψωνια 1 μήνα πριν γεννησουμε για να ψωνίσουμε?? εγώ τώρα έχω τόση ενέργεια για ψώνια και δεν μπορώ να κανω τίποτααααα.....εστω να πάω να δω......οχι να αγοράσω απο τώρα.....

λέω στον άνδρα μου να ξεκινήσουμε το δωμάτιο(βάψιμο. αυτοκόλλητα κλπ)αλλα και πάλι μ λέει είναι νωρίς.:( δεν μ αφήνει κανείς.....κλαψ

Just now, Renez είπε:

Αυτό ακριβώς περιμένω κ εγώ πως κ τι!! Να πάω με το άλλο την ερχόμενη εβδομάδα στο ραντεβού μου να μου το επιβεβαιώσει!! Κ να δω κ τι εξετάσεις θέλει να μου γράψει ..λογικά μαλλον πάλι αιματολογικές κ ούρων?! 

εσυ είσαι και κοντά σε ραντεβού! εγώ στις 23/04 είναι το επόμενο.... δε μπορώ να περιμένω μέχρι τότε....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ναι είναι υπέροχο συναίσθημα γτ σιγά σιγά νιώθεις πως έρχεται όλο κ πιο κοντά η στιγμή για το νέο μέλος :-)

ρε αγάπη εσύ που είσαι ήδη μάνα..δεν είναι λίγο ανατριχιαστικό ο αφαλός του?? Δε ξέρω γμτ γενικά έχω θέμα κ με τον αφαλό μου δλδ δε μπορώ να τον αγγίζουν κ ανατριχιαζω κ στα νεογέννητα που δεν έχει πέσει κ είναι έτσι δεμένος σαν να κρέμεται νιώθω πως με κάθε κίνηση θα το πονάω κ ανατριχιαζω μόνο στη σκέψη :-(

Του μικρού μου του έπεσε πολύ γρήγορα! Θα το συνηθισεις! Υπάρχουν πολλά πιο αηδιαστικά!! Χαχαχαχαχα! Εγώ είμαι νοσηλεύτρια κ είμαι κ λίγο σκληροπετση! Απλά πρέπει να παραμένει καθαρός.και στεγνός. Και τον ξεχνάς!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι ωραία συζήτηση τα μωροψωνια!

Το καλύτερο είναι τα νυχτικά με κουμπάκια ας μην είναι θηλασμού με αρκετά κουμπάκια μπροστά αρκεί... Εγώ είχα πάρει κάτι γεροντιστικες και ντρέπομαι να τις κυκλοφορήσω ξανά οπότε θα πάρω καινούριες. 

Νομίζω μια καλή αρχή για ψώνια είναι μετά την β επιπέδου... Να υπάρχει χρόνος γιατί στα μεγάλα καταστήματα πχ λητω, Ήρα δεν είναι πάντα ετοιμοπαραδοτα και κάνουν να έρθουν κάνα μήνα... Η βαλίτσα του μαιευτηρίου καλό είναι να έτοιμη τον εβδομο μήνα γιατί υπάρχει πάντα και το ενδεχόμενο ενός προωρου τοκετού (μακριά από μας)

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αυτό ακριβώς περιμένω κ εγώ πως κ τι!! Να πάω με το άλλο την ερχόμενη εβδομάδα στο ραντεβού μου να μου το επιβεβαιώσει!! Κ να δω κ τι εξετάσεις θέλει να μου γράψει ..λογικά μαλλον πάλι αιματολογικές κ ούρων?! 

Ακριβώς!! Εγώ έλεγα τέλη Αυγούστου που θα έχει λογικά τις εκπτώσεις για την αλλαγή σεζόν ;) θέλω πάντως σίγουρα μέχρι Σεπτέμβρη να τα έχω πάρει όλα δε μπορώ να αγχώνομαι τελευταία ώρα!! Γενικά θα κοιτάω από τον 6ο μήνα κ μετά κ ότι τσιμπήσω σε προσφορές :-)

Εκπτώσεις ναι, απλά να ξέρετε πως πολλά καταστήματα και εταιρείες κλείνουν τον Αύγουστο κ υπάρχουν καθυστερήσεις! Μπορείτε να πάτε με την ησυχία σας να κάνετε μια έρευνα αγοράς κ όχι τελευταίο μήνα γιατί βαραινουμε κ έχει κ ζέστη,δεν αντέχεται!

Επίσης από τα βασικά που λένε δεν είναι όλα βασικά! Αν θέλει κάποια κοπέλα πιο συγκεκριμένα να τη βοηθήσω με πληροφορίες να ρωτήσετε ότι θέλετε!!!  

Just now, marianna1986 είπε:

Κορίτσια τι ωραία συζήτηση τα μωροψωνια!

Το καλύτερο είναι οι νυχτικια με κουμπάκια ας μην είναι θηλασμού με αρκετά κουμπάκια μπροστά αρκεί... Εγώ είχα πάρει κάτι γεροντιστικες και ντρέπομαι να τις κυκλοφορήσω ξανά οπότε θα πάρω καινούριες. 

Νομίζω μια καλή αρχή για ψώνια είναι μετά την β επιπέδου... Να υπάρχει χρόνος γιατί στα μεγάλα καταστήματα πχ λητω, Ήρα δεν είναι πάντα ετοιμοπαραδοτα και κάνουν να έρθουν κάνα μήνα... Η βαλίτσα του μαιευτηρίου καλό είναι να έτοιμη τον εβδομο μήνα γιατί υπάρχει πάντα και το ενδεχόμενο ενός προωρου τοκετού (μακριά από μας)

Νομίζω κι εγώ μετα την β επιπέδου ξεκίνησα!! Πάντως νυχτικιές εγώ είχα βρει τυχαία σε κατάστημα στην τότε γειτονιά μου πολύ χαριτωμένα κ σε καλές τιμές!! 

Τώρα εκτός από αυτές θα πάρω κ απλό τιραντακι που βολεύει όπως κ να έχει! 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

κ εγώ για Ιούλιο σκέφτομαι ψώνια!!! Τα έχω δει λίγο στο ιντερνετ το καλοκαίρι θα τα δω κ από κοντά!!!ειναι πολύ νωρίς ακόμα... επίσης το πρωί πριν την αυχενική έφαγα μια δαγκωνιά σοκοφρετα, μου ήρθε αηδία που έφαγα γλυκό μετά από τόσο καιρο λίγωσα ήθελα να κάνω εμετό! Το μεσημέρι έφαγα 2 βραστά αυγά κ μια σαλάτα.... ακόμα ρεύομαι!!!

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anastasia05 είπε:

Εκπτώσεις ναι, απλά να ξέρετε πως πολλά καταστήματα και εταιρείες κλείνουν τον Αύγουστο κ υπάρχουν καθυστερήσεις! Μπορείτε να πάτε με την ησυχία σας να κάνετε μια έρευνα αγοράς κ όχι τελευταίο μήνα γιατί βαραινουμε κ έχει κ ζέστη,δεν αντέχεται!

Επίσης από τα βασικά που λένε δεν είναι όλα βασικά! Αν θέλει κάποια κοπέλα πιο συγκεκριμένα να τη βοηθήσω με πληροφορίες να ρωτήσετε ότι θέλετε!!!  

ναι είναι και αυτό και με τη ζέστη και ότι τον Αυγουστό θα είναι κλειστα....νομίζω θα αρχίσουμε σοβαρά μετά την Β επιπέδου.... είναι μια καλή περίοδος......όσο για τα απαραίτητα και μη οντως οι νεες νομιζω θα θέλαμε μια βοηθεια....εγω διαβάζω αλλα κάποια μου είναι τελείως άγνωστα.... δεν ξέρω τι είναι καν.... δεν ξερω αν είναι όντως απαραίτητα......Κυριώς έχω μπερδευτεί με τα πιο ακριβά πράγματα......για το τι πρπρ να πάρω......ας πούμε να πάρουμε κουνια που να γίνεται και κρεβατι μετα, καλαθούνα παίρνουμε, καθισματακι αυτοκινήτου παίρνουμε για βρέφη και μετα αλλάζουμε??? λίκνο ?είναι πολλές οι απορίες.....πρπ να μπουν όλα σε μια σειρά.....

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Του μικρού μου του έπεσε πολύ γρήγορα! Θα το συνηθισεις! Υπάρχουν πολλά πιο αηδιαστικά!! Χαχαχαχαχα! Εγώ είμαι νοσηλεύτρια κ είμαι κ λίγο σκληροπετση! Απλά πρέπει να παραμένει καθαρός.και στεγνός. Και τον ξεχνάς!

Βρε από σκατό κ κατουρο αντέχω,έχω έναν αδερφό 15χρ μικρότερο που τον μεγάλωσα κανονικά μαζί με τους δικούς μου κ τώρα 2 σκυλιά οπότε σε αυτά είμαι εξοικειωμένη αλλά όταν είναι κάτι σαν πληγή ή με αίμα κτλ αουυυυτσσσσ ιουυυυυυ σταματάω γτ μόνο που το σκέφτομαι ιουυυυυ

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

κ εγώ για Ιούλιο σκέφτομαι ψώνια!!! Τα έχω δει λίγο στο ιντερνετ το καλοκαίρι θα τα δω κ από κοντά!!!ειναι πολύ νωρίς ακόμα... επίσης το πρωί πριν την αυχενική έφαγα μια δαγκωνιά σοκοφρετα, μου ήρθε αηδία που έφαγα γλυκό μετά από τόσο καιρο λίγωσα ήθελα να κάνω εμετό! Το μεσημέρι έφαγα 2 βραστά αυγά κ μια σαλάτα.... ακόμα ρεύομαι!!!

α ναι την ξέχασα την σοκολάτα.....!ξινη σ βγήκε κορίτσι μουυυ.... δεν πειράζειιιι είχαμε αποτελεσματαρα οπότε δεν μας πειραζειιιιι....!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

αχ κορίτσι εγω δεν κρατιέμαι για τα ψωνια..... θέλω να αρχίσω απο τωρα..... αλλά ειναι πολύ νωρίς ακομα όλοι μου λένε.....και σιγουρα σκεφτόμουν το καλοκαίρι και για τις εκπτώσεις.....επίσης θα είμαστε σε κατάσταση για ψωνια 1 μήνα πριν γεννησουμε για να ψωνίσουμε?? εγώ τώρα έχω τόση ενέργεια για ψώνια και δεν μπορώ να κανω τίποτααααα.....εστω να πάω να δω......οχι να αγοράσω απο τώρα.....

λέω στον άνδρα μου να ξεκινήσουμε το δωμάτιο(βάψιμο. αυτοκόλλητα κλπ)αλλα και πάλι μ λέει είναι νωρίς.:( δεν μ αφήνει κανείς.....κλαψ

εσυ είσαι και κοντά σε ραντεβού! εγώ στις 23/04 είναι το επόμενο.... δε μπορώ να περιμένω μέχρι τότε....

Ε μη νομίζεις φαίνεται τώρα κοντα αλλά είναι επειδή έκανα πρώτη κ την αυχενική (23/3) οπότε μέχρι μεγάλη Τετάρτη είναι κ σε εμένα 3.5 εβδομάδες που περίμενα ουσιαστικά...απλά εμένα με τρέχει ο γιατρός κ ο νεογνολογος μου χαχχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

κ εγώ για Ιούλιο σκέφτομαι ψώνια!!! Τα έχω δει λίγο στο ιντερνετ το καλοκαίρι θα τα δω κ από κοντά!!!ειναι πολύ νωρίς ακόμα... επίσης το πρωί πριν την αυχενική έφαγα μια δαγκωνιά σοκοφρετα, μου ήρθε αηδία που έφαγα γλυκό μετά από τόσο καιρο λίγωσα ήθελα να κάνω εμετό! Το μεσημέρι έφαγα 2 βραστά αυγά κ μια σαλάτα.... ακόμα ρεύομαι!!!

Πολύ μαλλί για κοτσιδακια!!!:x


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...