Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Hliolousti είπε:

Δε τα συζητήσαμε ακόμα από αυτά!!!!θα τα πούμε όλα στο ραντεβού μετά την αυχενική!!!!απλά δε μου έκλεισε τώρα ένα ραντεβού να ξέρω ότι την τάδε μέρα θα πάω!απλά θα πάρω τηλέφωνο μετά το Πάσχα!

Η αλήθεια είναι πως όλα τα βρίσκει καταπληκτικά στο μωρό μου και δεν φαινεται να την αγχωνει κατι...

Επίσης δεν θα έπρεπε να πάρω από τώρα τηλ να κλείσω ρνβ για β επιπέδου γιατί γίνεται ΧΑΜΟΣ στα εμβρυολογικα από ρνβ;;εσείς κλείσατε;

Πρώτα από όλα ηρέμησε! Εγώ χθες που τα πήρα κ τη ρώτησα μου είπε ότι η pappa από μόνη της δε λέει τίποτα! Τα αποτελέσματα είναι συνδυαστικά με τις μετρήσεις που θα σου κάνει στον υπέρηχο! Δλδ μπορεί η pappa να είναι τελεια κ οι μετρήσεις να μην είναι! Δεν υπάρχει λόγος να ψάχνεις στο Ίντερνετ, όλες το έχουμε κάνει αυτό το λάθος! Κ να είσαι σίγουρη πτι αν δεν ήταν κάτι καλό ή υπήρχε η παραμικρή αμφιβολία ο πρώτος που θα σου έλεγε να κανείς Αμνιοπαρακέντηση θα ήταν ο εμβρυολογος αφού θα έπαιρνε κ παραπάνω χρήματα! αρα;;; Όλα πάνε τελεια. Τζάμπα αγχώνεσαι εσυ, αγχώνεται κ το μικρακι σου!

β επιπέδου μου είπε να την πάρω την τέλος Μαΐου να κανονίσουμε ραντεβού!

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Hliolousti είπε:

Δε τα συζητήσαμε ακόμα από αυτά!!!!θα τα πούμε όλα στο ραντεβού μετά την αυχενική!!!!απλά δε μου έκλεισε τώρα ένα ραντεβού να ξέρω ότι την τάδε μέρα θα πάω!απλά θα πάρω τηλέφωνο μετά το Πάσχα!

Η αλήθεια είναι πως όλα τα βρίσκει καταπληκτικά στο μωρό μου και δεν φαινεται να την αγχωνει κατι...

Επίσης δεν θα έπρεπε να πάρω από τώρα τηλ να κλείσω ρνβ για β επιπέδου γιατί γίνεται ΧΑΜΟΣ στα εμβρυολογικα από ρνβ;;εσείς κλείσατε;

Σε αυτό θα πρέπει να πιέσεις την γιατρο σου να της πεις εγώ δεν αισθάνομαι ασφάλεια θέλω να έρθω νωρίτερα.η δικη μου είναι πολύ ψειρου μου λέει απο μόνη της θες να έρθεις νωρίτερα γτ ειναι μεγάλο το διάστημα κ δεν το κάνει για τα χρήματα γτ δεν μου παίρνει λεφτά.


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Άκου να δεις , εμένα ο εμβρυολογος με έβαλε να κάνω λήψη τροφοβλάστη γτ η αυχενική ήταν 3 δλδ οριακά...

Τον είχε πάρει κ άντρας μου τηλέφωνο κ τον ζαλίσει μισή ώρα να του εξηγήσει την Papp A κ ο γιατρός του έλεγε ότι γενικά οι εξετάσεις αυτές δεν είναι αριθμοί αλλά συνδυασμός όλων!! Ναι η papp A γενικά πρέπει να ειναι πάνω από μονάδα αλλά προφανώς όλες οι άλλες ενδείξεις σου , η ηλικία σου κ το ιστορικό σου θα ήταν τέλεια..αλλιώς θα στο έλεγαν..εμένα δλδ είπε στον άντρα μου δεν είναι τέλεια αλλά ούτε κ άσχημα γι'αυτό θα κανουμε τον τροφοβλάστη! Μην ανησυχείς !

Η αυχενική μας βγήκε 1,8

Τρισωμια 21: 1/2990

Τρισωμια 18: <1/20000

Τρισωμια 13: 1/13300

Ρινικο οστό και οοοολοι οι άλλοι έλεγχοι κομπλέ!

Α!και η ελεύθερη βhcg 38,64 iu/l 1,131 mom που κι αυτή μου φάνηκε κάπως...

Όμως όλοι μου είπαν αυτό που λες κι εσύ!ότι βλέπουν το σύνολο και είναι πολύ καλό!

Ε τότε όμως γιατί κάνουμε την αιματολογική;;;


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλε ποιο φύλλο; Από τη χρυσή ζύμη έτοιμα είναι. Πειν την εγκυμοσύνη τα είχα φαει αρκετές φορες! Δε ξέρω τι με πείραξε.... πάει τώρα!!

Α γεια σου! Τα ίδια παίρνουμε!! μωρέ πολύ τυρί, θα σου έκατσε βαρύ, για δες σπανακόπιτουλα που έχει πιο λιγο τυρί κ το σπανάκι κάνει κ καλό ..


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Η αυχενική μας βγήκε 1,8

Τρισωμια 21: 1/2990

Τρισωμια 18: <1/20000

Τρισωμια 13: 1/13300

Ρινικο οστό και οοοολοι οι άλλοι έλεγχοι κομπλέ!

Α!και η ελεύθερη βhcg 38,64 iu/l 1,131 mom που κι αυτή μου φάνηκε κάπως...

Όμως όλοι μου είπαν αυτό που λες κι εσύ!ότι βλέπουν το σύνολο και είναι πολύ καλό!

Ε τότε όμως γιατί κάνουμε την αιματολογική;;;

Για να υπολογίσουν αυτό το κλάσμα λοιπόν υπάρχει ένα προγραμμα(αλγόριθμος) που βάζεις αποτελέσματα pappa,μετρήσεις υπερήχου,ηλικία βάρος φυλή! Έτσι βγαίνουν τα ποσοστά! Τα ρώτησα πριν την κάνω...


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Είσαι τρελή?? Μια χαρά τιμές έχεις!! Τσεκαρε:

Αυτό που θέλουμε είναι να είναι μικρότερο από το 1/280 , δηλαδή θέλουμε κλάσματα του τύπου 1/600, 1/1000, 1/1700. Αυτοί οι αριθμοί μας δείχνουν ότι ο κίνδυνος συνδρόμου Down ή κάποιας άλλης χρωμοσωμικής ανωμαλίας στο έμβρυο ελαχιστοποιείται.Αν η τιμή του κλάσματος στα αποτελέσματα του pappa a είναι μεγαλύτερη, π.χ. 1/200, 1/147, αυτό σημαίνει ότι η τιμή δεν είναι φυσιολογική και ότι υπάρχει σοβαρή την πιθανότητα για σύνδρομο Down.

Και εσύ έχει 1810 είναι πολύ καλά!!

Εμένα ο εμβρυολογος μου έκλεισε αμέσως την ίδια μερα της αυχενικής ... 3 Ιουνίου με έβαλε για Β επιπέδου.. είναι ιδιώτης βέβαια..εσύ πηγές σε κάποιο κέντρο? Δεν ήταν ιδιώτης?

Με έστειλε η γιατρός μου σε ένα πιστοποιημένο κέντρο που κάνει τέτοιου είδους εξετάσεις!ιδιωτικό κέντρο είναι!


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Η αυχενική μας βγήκε 1,8

Τρισωμια 21: 1/2990

Τρισωμια 18: <1/20000

Τρισωμια 13: 1/13300

Ρινικο οστό και οοοολοι οι άλλοι έλεγχοι κομπλέ!

Α!και η ελεύθερη βhcg 38,64 iu/l 1,131 mom που κι αυτή μου φάνηκε κάπως...

Όμως όλοι μου είπαν αυτό που λες κι εσύ!ότι βλέπουν το σύνολο και είναι πολύ καλό!

Ε τότε όμως γιατί κάνουμε την αιματολογική;;;

Καλέ πλάκα κάνεις;;είναι πολύ καλές βρε αγάπη μου γι'αυτό δεν σου είπαν οι γιατροι σου τίποτα!! Εμένα ήταν η αυχενική 3 κ η pappa κάτω από μονάδα , και παλι μου έλεγαν ότι δεν θα έχει κάτι το παιδί αλλά να κάνουμε την εξέταση για να είμαστε ήρεμοι..είναι συνδυασμός όλων γι'αυτό τα κάνουμε όλα μαζί

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Πρώτα από όλα ηρέμησε! Εγώ χθες που τα πήρα κ τη ρώτησα μου είπε ότι η pappa από μόνη της δε λέει τίποτα! Τα αποτελέσματα είναι συνδυαστικά με τις μετρήσεις που θα σου κάνει στον υπέρηχο! Δλδ μπορεί η pappa να είναι τελεια κ οι μετρήσεις να μην είναι! Δεν υπάρχει λόγος να ψάχνεις στο Ίντερνετ, όλες το έχουμε κάνει αυτό το λάθος! Κ να είσαι σίγουρη πτι αν δεν ήταν κάτι καλό ή υπήρχε η παραμικρή αμφιβολία ο πρώτος που θα σου έλεγε να κανείς Αμνιοπαρακέντηση θα ήταν ο εμβρυολογος αφού θα έπαιρνε κ παραπάνω χρήματα! αρα;;; Όλα πάνε τελεια. Τζάμπα αγχώνεσαι εσυ, αγχώνεται κ το μικρακι σου!

β επιπέδου μου είπε να την πάρω την τέλος Μαΐου να κανονίσουμε ραντεβού!

Ναι το ξέρω πως όλα είναι συνδυαστικά και τίποτα μεμονωμένο απλά στάθηκα σε αυτό γιατί απόρησα!!!

Όμως δε θέλω και να σκέφτομαι και αρνητικά ενώ οι άλλοι μου λένε όλα οκ... γρουσουζιά κι αυτό!!!

Απλά ξέρεις,όταν ήρθα σπίτι και άρχισα να διαβάζω τα χαρτιά και να ψαχνομαι τρελάθηκα!έστειλα κατευθείαν μνμ στη γιατρό και μου είπε πως όλα είναι καλά και να μην αγχωνομαι...

Τί να πω...πρέπει μάλλον να ξεκολλήσω!

Just now, EugenJen είπε:

Καλέ πλάκα κάνεις;;είναι πολύ καλές βρε αγάπη μου γι'αυτό δεν σου είπαν οι γιατροι σου τίποτα!! Εμένα ήταν η αυχενική 3 κ η pappa κάτω από μονάδα , και παλι μου έλεγαν ότι δεν θα έχει κάτι το παιδί αλλά να κάνουμε την εξέταση για να είμαστε ήρεμοι..είναι συνδυασμός όλων γι'αυτό τα κάνουμε όλα μαζί

Αχ σε ευχαριστώ!ήθελα να ακουσω βρε κορίτσια τη γνώμη σας γιατί εμείς ξέρουμε τα άγχη μας και τις φοβίες μας ενώ οι γιατροί βλέπουν τα νούμερα και σου λένε ένα όλα καλά και λες τώρα όντως;;;

Μήπως μου φαίνεται πολύ καλό για αληθινό;δε ξέρω...μου έχουν βγει τρελές φοβίες και ποτέ δεν ήμουν έτσι!ποτέ δεν ήμουν τόσο ανασφαλής όσο τώρα!


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Ναι το ξέρω πως όλα είναι συνδυαστικά και τίποτα μεμονωμένο απλά στάθηκα σε αυτό γιατί απόρησα!!!

Όμως δε θέλω και να σκέφτομαι και αρνητικά ενώ οι άλλοι μου λένε όλα οκ... γρουσουζιά κι αυτό!!!

Απλά ξέρεις,όταν ήρθα σπίτι και άρχισα να διαβάζω τα χαρτιά και να ψαχνομαι τρελάθηκα!έστειλα κατευθείαν μνμ στη γιατρό και μου είπε πως όλα είναι καλά και να μην αγχωνομαι...

Τί να πω...πρέπει μάλλον να ξεκολλήσω!

Σκέψου ότι έχεις ένα υγιέστατο παιδάκι στην κοιλιτσα σου κ θέλει μόνο ηρεμία! Ξέρω ότι το άγχος μας είναι απίστευτο, μη νόμιζες ότι όλες οι υπόλοιπες είμαστε βουδες. Εγώ προχθές που πηγα για υπέρηχο ειχ α μπει στο μπάνιο κ έκλαιγα από το άγχος για να είναι όλα καλά... 

να σας πω κ κάτι αστείο εμένα στο ένα μωρό γράφει πητ 12/10 κ στο άλλο 14/10!!! Χαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Ναι το ξέρω πως όλα είναι συνδυαστικά και τίποτα μεμονωμένο απλά στάθηκα σε αυτό γιατί απόρησα!!!

Όμως δε θέλω και να σκέφτομαι και αρνητικά ενώ οι άλλοι μου λένε όλα οκ... γρουσουζιά κι αυτό!!!

Απλά ξέρεις,όταν ήρθα σπίτι και άρχισα να διαβάζω τα χαρτιά και να ψαχνομαι τρελάθηκα!έστειλα κατευθείαν μνμ στη γιατρό και μου είπε πως όλα είναι καλά και να μην αγχωνομαι...

Τί να πω...πρέπει μάλλον να ξεκολλήσω!

Άσε τα χαρτιά στην άκρη και διάβασε κάποιο βιβλίο,δες μια ταινία, ξεκινά πλέξιμο κάτι τέλοσπάντων που να σε ευχαριστει και να σε χαλαρώνει!! Δε βοηθάει σε τίποτα αυτό το ψάξιμο!

Όταν έχεις απορίες να μιλάς με τον γιατρό να σου τις λύνει κ να μη το αφήνεις για μετά κ να το ψάχνεις.μονη σου. Καμία απορία δεν είναι χαζη κ είναι μέσα στις αρμοδιότητες του γιατρού να σου εξηγήσει! Εγω που ρωτάω τα πάντα μου απαντάνε με πολλή χαρά και ενδιαφέρον.

:)

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jasmine@ είπε:

Σκέψου ότι έχεις ένα υγιέστατο παιδάκι στην κοιλιτσα σου κ θέλει μόνο ηρεμία! Ξέρω ότι το άγχος μας είναι απίστευτο, μη νόμιζες ότι όλες οι υπόλοιπες είμαστε βουδες. Εγώ προχθές που πηγα για υπέρηχο ειχ α μπει στο μπάνιο κ έκλαιγα από το άγχος για να είναι όλα καλά... 

να σας πω κ κάτι αστείο εμένα στο ένα μωρό γράφει πητ 12/10 κ στο άλλο 14/10!!! Χαχαχαχα 

Κάποιο από τα δύο μάλλον θα αναγκαστεί να συμβιβαστεί με την απόφαση του άλλου!!!χαχααχαχχααχ!

Κάπου διάβασα όμως ότι το 95% των τοκετών πέφτουν εκτός της Πητ!

Οπότε μάλλον κι αυτό για το περίπου είναι!:tongue:


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Η αυχενική μας βγήκε 1,8

Τρισωμια 21: 1/2990

Τρισωμια 18: <1/20000

Τρισωμια 13: 1/13300

Ρινικο οστό και οοοολοι οι άλλοι έλεγχοι κομπλέ!

Α!και η ελεύθερη βhcg 38,64 iu/l 1,131 mom που κι αυτή μου φάνηκε κάπως...

Όμως όλοι μου είπαν αυτό που λες κι εσύ!ότι βλέπουν το σύνολο και είναι πολύ καλό!

Ε τότε όμως γιατί κάνουμε την αιματολογική;;;

Γιατί είναι κ αυτή στο σύνολο!! Τα δικά μου:

Τρισωμια 21: 1 σε 8273

Τρισωμια 18: 1 σε 10970

Τρισωμια 13: 1 σε 20000

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Άσε τα χαρτιά στην άκρη και διάβασε κάποιο βιβλίο,δες μια ταινία, ξεκινά πλέξιμο κάτι τέλοσπάντων που να σε ευχαριστει και να σε χαλαρώνει!! Δε βοηθάει σε τίποτα αυτό το ψάξιμο!

Όταν έχεις απορίες να μιλάς με τον γιατρό να σου τις λύνει κ να μη το αφήνεις για μετά κ να το ψάχνεις.μονη σου. Καμία απορία δεν είναι χαζη κ είναι μέσα στις αρμοδιότητες του γιατρού να σου εξηγήσει! Εγω που ρωτάω τα πάντα μου απαντάνε με πολλή χαρά και ενδιαφέρον.

:)

Διαβααζωωω και πάω και για περπάτημα και μαγειρεύω και κοιμάμαι αρκετά!αλλά ολοοοο και λίγο χρόνο ξεκλεβω για άγχος και πανικό!:rolleyes:

Απλά πρέπει να το βγάλω από το μυαλό μου!τελείως!

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Σκέψου ότι έχεις ένα υγιέστατο παιδάκι στην κοιλιτσα σου κ θέλει μόνο ηρεμία! Ξέρω ότι το άγχος μας είναι απίστευτο, μη νόμιζες ότι όλες οι υπόλοιπες είμαστε βουδες. Εγώ προχθές που πηγα για υπέρηχο ειχ α μπει στο μπάνιο κ έκλαιγα από το άγχος για να είναι όλα καλά... 

να σας πω κ κάτι αστείο εμένα στο ένα μωρό γράφει πητ 12/10 κ στο άλλο 14/10!!! Χαχαχαχα 

Χαχαχα θεϊκό!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Γιατί είναι κ αυτή στο σύνολο!! Τα δικά μου:

Τρισωμια 21: 1 σε 8273

Τρισωμια 18: 1 σε 10970

Τρισωμια 13: 1 σε 20000

 

Πολύ σούπερ ντουπερ μου φαινεσαι!!!!

Εγώ ρε γμτ το 21 φοβάμαι λόγω αναλογίας...θεωρώ πως δεδομένης της ηλικίας μου,που έχουμε ίδια,και με όλο το υπόλοιπο ερωτηματολόγιο που συμπλήρωσα ,που όλα ήταν φυσιολογικά και αναίμακτα, ότι θα έπρεπε να είναι μεγαλύτερο...εκεί σκάω!


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...