Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

      9η μέρα είχα χοριακη 29. Μετά από 4 μέρες είχε πέσει στο 7. Ο γιατρός μου είπε να σταματήσω τα φάρμακα κ αν θέλω να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά τον επόμενο κύκλο όπως και έκανα. Περασα κ εγώ παλλινδρομη στις 20 βδομάδες, μετά είχα την βιοχημικη κ μετά επιτέλους όλα πήγαν καλά. Είναι θέμα πιθανοτήτων περισσότερο, μέχρι να πετύχεις το υγιές έμβρυο. 

      Αν κ κάθε αποτυχία πονάει πολύ, σίγουρα καλύτερα να σταματήσει από τόσο νωρίς παρά να σταματήσει μετά. Εύχομαι σύντομα να τελειώσει το δύσκολο κομμάτι, κ όλα θα πάνε καλά!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, EugenJen είπε:

Το στήθος όσο να ναι ψιλοπαλευεται ενώ η κοιλιά , θυμάμαι μια κοπέλα ,απίστευτο σώμα , αλλά η κοιλιά της μετά τις γέννες ήταν απελπισία...έχω πάθει ψυχολογικό !!

Υπάρχει μια φοβερή κρεμουλα που την έβαζα μετά τη γέννα..μου την είχαν δώσει στο μαιευτήριο της frezyderm για τη χαλάρωση. Ίσως να με βοήθησε κι αυτη. 

Α!! Και λαδακι! Από τώρα άμα νιώθετε τη κοιλίτσα να μεγαλώνει! Σε όλη τη κοιλίτσα,στα πλαϊνά και στο στήθος μετά το μπάνιο!!

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Anastasia05 είπε:

Υπάρχει μια φοβερή κρεμουλα που την έβαζα μετά τη γέννα..μου την είχαν δώσει στο μαιευτήριο της frezyderm για τη χαλάρωση. Ίσως να με βοήθησε κι αυτη. 

Α!! Και λαδακι! Από τώρα άμα νιώθετε τη κοιλίτσα να μεγαλώνει! Σε όλη τη κοιλίτσα,στα πλαϊνά και στο στήθος μετά το μπάνιο!!

 

Πήρα λαδακι κυρίως για το στήθος αλλά μάλλον θα ξεκινήσω να το βάζω κ κοιλιά...οοοοταν έρθει αργούν κ οι παραγγελίες με τον πανικό που γίνεται!!

Να ρωτήσω κ κάτι άλλο κούραση νιώθετε κ εσείς;;πχ απλώνω πλυντήριο κ αμέσως νιώθω την πλάτη μου κ θέλω να καθίσω για λίγο.εγω νόμιζα ότι αυτά έρχονται πιο μετά!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚαλημεραΑαα κορίτσια μου πολυλογουδικα!!!!!! 

Δεν ξέρω από που να αρχίσω!!! 

@Jasmine όντως και εμένα με εξέτασε κολπικα για να δούμε μετρήσεις και όλα κομπλέ! 

@EugenJen πως είσαι σήμερα ? Τι έγινε με το σίδηρο?

@Renezμακαρόνια με κιμά αγαπημένο που άνοιξες την όρεξη!!!!

Αχ το ίδιο νιώθω ..καταλαβαίνω ότι δεν έχω τις ίδιες αντοχές. Αρχίζει και με πονάει πλάτη μέση πόδια σαν να έκανα γυμναστική 3 ώρες..

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αγαπούλες νιώθω πως κουράζομαι πολύ πιο εύκολα..κ ενώ πηγαίναμε τα σκυλιά 1-2 χιλμ τη μέρα ή όταν τώρα κάνω 2-3 τετράγωνα κ λέω εντάξει πάμε σπίτι..

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Λίκνο δύσκολο μου ακούγεται για δύο! Μήπως όμως κάποια κούνια που να βγαίνει το κάγκελο,να τη κολλήσεις στο κρεβάτι κ να χωράνε κ τα δυο??? 

Στρωματσαδα όλοι κάτω???

Η αλήθεια είναι πως τα δύο νινακια έχουν πολλά τέτοια ζητήματα που έχεις να λύσεις ! Και σίγουρα κι εδώ μέσα θα βρεις βοήθεια! 

Ειναι νωρίς και πολλές οι απορίες! Μέχρι εκείνη τη στιγμή θα έχει βρεθεί κάποια λύση ή κάπως θα την διαμόρφωσεις τη λύση ανάλογα τις αναγκες σας! 

Ξέρεις φύλο?

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Μάλλον η μία κούνια κ για τα δύο θα βολεύει πιο πολύ! Πολλά τα ζητήματα όπως είπες! Φύλο δεν ξέρουμε, έχω αυχενική τη Δευτέρα  κ ανυπομονώ να μάθω!!

πρίν από 20 λεπτά , Renez είπε:

Καλημέρα κορίτσια μουυυ!! Χτες κοιμήθηκα 3 ώρες παρακαλώ το βράδυ κ είμαι τρισευτυχισμενη κ μες την ενέργεια!! 

Ένα θα σας πω,βλέπω ειδήσεις στη tv τρωγαντας για πρωινό.........ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΜΕ ΚΙΜΑ!! (Και τυράκι ε?! Όχι τσιγκουνιες!!)

Κ δε φταίω εγώ!! Το παιδί μου είναι μερακληδικο!!:P

Ααα 3 ώρες ε;;; Πω πω, εσύ έσπασες ρεκόρ!! Ευτυχώς έχεις ενέργεια!! Μακαρόνια με κιμά!! Τέλεια!! Δώστου να καταλάβει φίλη αφού μπορείς!!

Κορίτσια κ εγω τώρα που είμαι πολύ καλύτερα από αναγουλες κτλ το τρώω το φακό μου!! Μην αγχώνεστε... Θα περάσουν κ σε εσάς κ θα φάτε ο,τι θέλετε!

Εμένα ο γιατρός μου είναι πολύ χαλαρός σε αυτά, δεν μου έχει βάλει περιορισμούς σε κιλά κ να σας πω την αλήθεια το προτιμώ γτ δεν θέλω να με αγχωνει κ αυτό.. φυσικά όλα έχουν ένα μέτρο κ δεν έχω κανένα θέμα υγείας που να με περιορίζει. Τα κιλά μου είναι πολύ νορμάλ προς τα κάτω οπότε ίσως γι'αυτό! Στην άλλη εγκυμοσύνη έβαλα 11 κιλά, από 53,5 πήγα 64,5 κ ένιωθα ελαφρυα σαν πούπουλο! Δεν με δυσκόλεψαν καθόλου.. 

Όσο για την κοιλιά, ευτυχώς δεν είχα θέμα χαλάρωσης μετά αλλά είχα κάνει κ πολύ μικρή κοιλιά.. τώρα θα είναι αλλιώς τα πράγματα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mariamaraki είπε:

ΚαλημεραΑαα κορίτσια μου πολυλογουδικα!!!!!! 

Δεν ξέρω από που να αρχίσω!!! 

@Jasmine όντως και εμένα με εξέτασε κολπικα για να δούμε μετρήσεις και όλα κομπλέ! 

@EugenJen πως είσαι σήμερα ? Τι έγινε με το σίδηρο?

@Renezμακαρόνια με κιμά αγαπημένο που άνοιξες την όρεξη!!!!

Αχ το ίδιο νιώθω ..καταλαβαίνω ότι δεν έχω τις ίδιες αντοχές. Αρχίζει και με πονάει πλάτη μέση πόδια σαν να έκανα γυμναστική 3 ώρες..

 

Σήμερα το πήρα διαφορετικά, έφαγα πρώτα περίμενα να περάσουν δύο ώρες κ το πήρα τώρα πριν λίγο , διαλυμένο σε νερό...οπότε ακόμα δεν ξέρω δείχνει να πηγαίνει καλά...βέβαια το νιώθω βαρύ στο στομάχι ,αλλά τουλάχιστον να μην το βγάλω!!

Just now, Renez είπε:

Και εγώ αγαπούλες νιώθω πως κουράζομαι πολύ πιο εύκολα..κ ενώ πηγαίναμε τα σκυλιά 1-2 χιλμ τη μέρα ή όταν τώρα κάνω 2-3 τετράγωνα κ λέω εντάξει πάμε σπίτι..

Καλέ τι περματημα;;δύο τρία κατσαρολικα κ ταψιά έπλυνα χθες κ ένιωθα λες και είχα κάνει γενική σε όλο το σπίτι!! 

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για την κούραση που λετε κ εγώ κουράζομαι πολυυυ εύκολα!! Επίσης, αυτές τις έκτακτες κ τις ταχυκαρδίες τις είχα κ πριν την εγκυμοσύνη, πόσο μάλλον τώρα που δουλεύει τοσο σκληρά η καρδιά μας! Είναι φυσιολογικό από ότι ξέρω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Μάλλον η μία κούνια κ για τα δύο θα βολεύει πιο πολύ! Πολλά τα ζητήματα όπως είπες! Φύλο δεν ξέρουμε, έχω αυχενική τη Δευτέρα  κ ανυπομονώ να μάθω!!

Ααα 3 ώρες ε;;; Πω πω, εσύ έσπασες ρεκόρ!! Ευτυχώς έχεις ενέργεια!! Μακαρόνια με κιμά!! Τέλεια!! Δώστου να καταλάβει φίλη αφού μπορείς!!

Κορίτσια κ εγω τώρα που είμαι πολύ καλύτερα από αναγουλες κτλ το τρώω το φακό μου!! Μην αγχώνεστε... Θα περάσουν κ σε εσάς κ θα φάτε ο,τι θέλετε!

Εμένα ο γιατρός μου είναι πολύ χαλαρός σε αυτά, δεν μου έχει βάλει περιορισμούς σε κιλά κ να σας πω την αλήθεια το προτιμώ γτ δεν θέλω να με αγχωνει κ αυτό.. φυσικά όλα έχουν ένα μέτρο κ δεν έχω κανένα θέμα υγείας που να με περιορίζει. Τα κιλά μου είναι πολύ νορμάλ προς τα κάτω οπότε ίσως γι'αυτό! Στην άλλη εγκυμοσύνη έβαλα 11 κιλά, από 53,5 πήγα 64,5 κ ένιωθα ελαφρυα σαν πούπουλο! Δεν με δυσκόλεψαν καθόλου.. 

Όσο για την κοιλιά, ευτυχώς δεν είχα θέμα χαλάρωσης μετά αλλά είχα κάνει κ πολύ μικρή κοιλιά.. τώρα θα είναι αλλιώς τα πράγματα..

Δώσε μου ελπιιιιιδα! Πάντως τον πρωινό τον έχω στάνταρ με το που σηκωθω,δεν προλαβαίνω να βγω από το δωμάτιο κ έρχεται

Δεν θυμάμαι κ ποια κοπέλα ανέφερε την πίεση, ποτέ πρέπει να την μετράμε;;έχουμε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα;;


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Δώσε μου ελπιιιιιδα! Πάντως τον πρωινό τον έχω στάνταρ με το που σηκωθω,δεν προλαβαίνω να βγω από το δωμάτιο κ έρχεται

Δεν θυμάμαι κ ποια κοπέλα ανέφερε την πίεση, ποτέ πρέπει να την μετράμε;;έχουμε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα;;

Όχι συγκεκριμένο αν δεν υπάρχει θέμα.. καλό είναι όμως να έχεις μια εικόνα..μην αγχώνεσαι!! εγώ τη μετρούσα μια φορά το μήνα κ προς το τέλος λίγο πιο συχνά. Τότε που πηγαίναμε άνετα στα φαρμακεία κ δε φοβομασταν να βάλουμε ξένο πιεσόμετρο:tongue:

 

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jasmine@ είπε:

Κ εγώ κουράζομαι πολύ πολύ εύκολα είναι η αλήθεια, καμία σχέση με πριν! Οι άλλες που κάνουν κ γυμναστική πως μπορούν δεν ξέρω...

Φαντάζομαι πως εσύ που μεγαλωνεις δύο νινακια θα κουράζεσαι περισσότερο!!! Ποια γυμναστική??? Περπάτημα κι όσο μπορούμε!!! Ότι μπορεί η καθεμία!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γλωσσουδες!

Μπράβο renez με το πρωινό σου! Εγώ ένα τοστ τρώω και νιώθω μετα λες κ έχω φάει ολόκληρο αγριογούρουνο Όταν θα γεννήσεις με το καλό αυτό θα το τρως και μεταμεσονύχτια θηλάζοντας ταυτοχρονα! Έτσι μπαίνουν τα κιλά μετά, πείνα και δίψα όλη την ώρα, δεν υπάρχει αυτοσυγκράτηση με τπτ.

Eugenjen και μένα μου είχε κοιταξει τα ντοπλερ στην αυχενική αλλά από την κοιλιά. Μου τα βρήκε αρκετά αυξημένα και παίρνω σαλοσπιρ.

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχχ έκανα κ τα μποτε μου σήμερα κορίτσια μου!! Έκανα μάσκα μαλλιών,προσώπου,έβγαλα φρυδακια,ισιωσα μαλλάκια καιιιι ξανά ξάπλωσα πέτσα στο καναπέ χαχαχα

Κ πόσο πρέπει να είναι η πίεση μας για φυσιολογική? Δεν έχω ιδέα από αυτά...μονο ο γιατρός μου μου την έχει μετρήσει 2 φορές...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Καλημέρα γλωσσουδες!

Μπράβο renez με το πρωινό σου! Εγώ ένα τοστ τρώω και νιώθω μετα λες κ έχω φάει ολόκληρο αγριογούρουνο Όταν θα γεννήσεις με το καλό αυτό θα το τρως και μεταμεσονύχτια θηλάζοντας ταυτοχρονα! Έτσι μπαίνουν τα κιλά μετά, πείνα και δίψα όλη την ώρα, δεν υπάρχει αυτοσυγκράτηση με τπτ.

Eugenjen και μένα μου είχε κοιταξει τα ντοπλερ στην αυχενική αλλά από την κοιλιά. Μου τα βρήκε αρκετά αυξημένα και παίρνω σαλοσπιρ.

Καλέ μην μας τα λες επιστήμονικα τι είναι το ντοπλερ;;;

 

Just now, Anastasia05 είπε:

Όχι συγκεκριμένο αν δεν υπάρχει θέμα.. καλό είναι όμως να έχεις μια εικόνα..μην αγχώνεσαι!! εγώ τη μετρούσα μια φορά το μήνα κ προς το τέλος λίγο πιο συχνά. Τότε που πηγαίναμε άνετα στα φαρμακεία κ δε φοβομασταν να βάλουμε ξένο πιεσόμετρο:tongue:

 

Επειδή στην αυχενική που βγήκαν τα ποσοστό προεκλαμψίας υψηλά μου είπε η γιαυτρος μελλοντικά ίσως χρειαστεί να μετράω πίεση κ να πάρω σαλοσπιρ , εμένα είναι να μην μου πεις κάτι, αγόρασα επί τόπου πιεσόμετρο κ ξεκινάω!! Είμαι ψυχαναγκαστική τι να κάνω;;;;


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Φαντάζομαι πως εσύ που μεγαλωνεις δύο νινακια θα κουράζεσαι περισσότερο!!! Ποια γυμναστική??? Περπάτημα κι όσο μπορούμε!!! Ότι μπορεί η καθεμία!!

Όπως το πες: ποια γυμναστική;;;; 
αχχχχ χθες μετά την αυχενική πήγαμε σουπερμάρκετ κ πήρα κάτι τυροπιτάκια να τα ψησω! Τα ψήνω λοιπόν σήμερα τα τρώω με πολύ όρεξη....μην τα πολυλογώ, σας μιλαω από τη λεκάνη μου! Τα έχω βγάλει όλα! 3 εμετούς έκανα... δε θα ξαναφάω ποτέ!

  • Λυπημένη/-ος 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...