Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, marianna1986 είπε:

Κάθε μία τι θα χρειαστεί είναι θέμα υποκειμενικό! Πολλά πράγματα αχρειαστα που τελικά χρειάστηκαν για πολύ λίγο ή και καθόλου. Εγώ δεν είχα καρότσι 3 σε 1. Σκετο καρότσι κ πήρα μια καλαθουνα με βαση μέχρι 3 μηνών κ μετά κούνια, κάθισμα αυτοκινήτου από 0-18 kg γιατί τα αυγά είναι μέχρι τον πρώτο χρόνο μετά αλλάζεις. 

Τώρα για τα θηλαστρα και για αποστειρωτες βλέποντας και κάνοντας. Επειδή δεν θήλασα κατά ευθειαν το πρώτο δίμηνο είχα θηλαστρο που νοίκιασα από την κλινική. Επίσης μπουκάλια αποστειρωτες κλπ τα αγόρασα μέσα στο μαγαζί του Ρέα τη μέρα που έφυγα.

Jasmine η νυφη μου με τα δίδυμα γέννησε 36 εβδ. Το αγόρι 2.500 και το κορίτσι 1.500 (αυτό είναι κάτι που πρέπει να προσέξεις γιατί από ένα σημείο και μετά το ένα αναπτύσσεται πιο πολύ απ' το άλλο). Το αγόρι το πήρε κατ'ευθειαν σπιτι, το κορίτσι έκατσε ένα μήνα στη μονάδα και πήγαινε αντλημενο γάλα στο μαιευτήριο 2 φορές τη μέρα.

Ναι κ μια γνωστή μου μου με διδυμα κάπως έτσι το ένα το πήρε πιο μετά... κ πήγαινε κάθε μέρα ο άντρας της αντλημένο κ αυτή καθόταν σπίτι! δύσκολα αυτά πολύ κ ψυχοφθόρα... προς το παρόν δεν έχουν διαφορά κ ήταν πολύ θετικό μας είπε η εμβρυολογος! 

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Jasmine@ είπε:

Ναι κ μια γνωστή μου μου με διδυμα κάπως έτσι το ένα το πήρε πιο μετά... κ πήγαινε κάθε μέρα ο άντρας της αντλημένο κ αυτή καθόταν σπίτι! δύσκολα αυτά πολύ κ ψυχοφθόρα... προς το παρόν δεν έχουν διαφορά κ ήταν πολύ θετικό μας είπε η εμβρυολογος! 

Εσένα ίδια θα είναι γιατί τι δε πρέπει να ξεχνάμε?? Είμαστε στη γουρλιδικη ομάδααααα!!;)

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πραγματικά το τι χρειάζεται είναι υποκειμενικό θέμα γτ εξαρτάται πως βολεύεται η καθεμία.. Εγώ είχα πάρει καρότσι 3 σε 1 κ είχα δώρο κ μια βάση για το Πορτ μπεμπέ για μέσα στο σπίτι κ αυτό το είχα στο σαλόνι κυρίως.. Στο δωμάτιο μας είχα ένα λίκνο που μου δάνεισε η κουμπάρα μου. Επίσης είχα κ κρεββάτι που μετατρέπεται μετά για μεγαλύτερο παιδί το οποίο φυσικά χρησιμοποιούμε ακόμη! Είχα κ ριλαξ υπερπαραγωγη που κουνιέται αλλά αποσπάται κιόλας κ το έχεις κ μόνο του σαν κλασικό ριλαξ. Μπανάκι εννοείται για μέσα στη μπανιέρα, από την πρώτη μέρα το έκανα εκεί μπάνιο αλλά προσέχεις να μην βραχει ο αφαλός. Γενικά, πολύ πράμα κορίτσια μου! Έχω μια αποθήκη γεμάτη! Τα ψώνια τα είχα κάνει στον 7ο κ έκαναν κανένα μήνα να μου τα φέρουν από Λητώ.. Αποστειρωτη μου δάνεισε η κουμπάρα μου αλλά δεν τον χρησιμοποίησα ποτέ! Θηλαστρο δεν πήρα, βέβαια τώρα με τα δίδυμα ίσως χρειαστεί.. πάντως στο μαιευτήριο μπορεις να αγοράσεις τα πάντα από θηλαστρα κτλ. 

Πάλι πολλά έγραψα! Το θέμα είναι ότι τώρα με τα δίδυμα δεν ξέρω τι να κάνω.. γτ πχ καρότσι σίγουρα θα θέλω άλλο.. όπως κ κρεβάτι, ριλαξ κτλ.. μεγάλο θέμα!

Όσο για το ότι ένα από τα δίδυμα μένει πίσω στην ανάπτυξη είναι ένα μεγάλο μου άγχος... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope89 είπε:

Κορίτσια μου πραγματικά το τι χρειάζεται είναι υποκειμενικό θέμα γτ εξαρτάται πως βολεύεται η καθεμία.. Εγώ είχα πάρει καρότσι 3 σε 1 κ είχα δώρο κ μια βάση για το Πορτ μπεμπέ για μέσα στο σπίτι κ αυτό το είχα στο σαλόνι κυρίως.. Στο δωμάτιο μας είχα ένα λίκνο που μου δάνεισε η κουμπάρα μου. Επίσης είχα κ κρεββάτι που μετατρέπεται μετά για μεγαλύτερο παιδί το οποίο φυσικά χρησιμοποιούμε ακόμη! Είχα κ ριλαξ υπερπαραγωγη που κουνιέται αλλά αποσπάται κιόλας κ το έχεις κ μόνο του σαν κλασικό ριλαξ. Μπανάκι εννοείται για μέσα στη μπανιέρα, από την πρώτη μέρα το έκανα εκεί μπάνιο αλλά προσέχεις να μην βραχει ο αφαλός. Γενικά, πολύ πράμα κορίτσια μου! Έχω μια αποθήκη γεμάτη! Τα ψώνια τα είχα κάνει στον 7ο κ έκαναν κανένα μήνα να μου τα φέρουν από Λητώ.. Αποστειρωτη μου δάνεισε η κουμπάρα μου αλλά δεν τον χρησιμοποίησα ποτέ! Θηλαστρο δεν πήρα, βέβαια τώρα με τα δίδυμα ίσως χρειαστεί.. πάντως στο μαιευτήριο μπορεις να αγοράσεις τα πάντα από θηλαστρα κτλ. 

Πάλι πολλά έγραψα! Το θέμα είναι ότι τώρα με τα δίδυμα δεν ξέρω τι να κάνω.. γτ πχ καρότσι σίγουρα θα θέλω άλλο.. όπως κ κρεβάτι, ριλαξ κτλ.. μεγάλο θέμα!

Όσο για το ότι ένα από τα δίδυμα μένει πίσω στην ανάπτυξη είναι ένα μεγάλο μου άγχος... 

Όλα θα πάνε καλά αγαπακι μου με τα νινια σου,μη βάζεις τέτοιο άγχος από τώρα στο μυαλό σου!!

Κοίτα ίσως να κρατήσεις κ το ήδη υπάρχον καρότσι να πάρεις άλλο ένα μόνο κ κάτι που τα ενώνει όπως είχε πει μια κοπέλα εδώ..τι λέω εφόσον ήδη έχεις ένα.. τουλάχιστον γενικά θα χρειαστεί να πάρεις ένα ακόμη (κρεβάτι,ρελαξ κτλ) κ όχι 2 από την αρχή ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope89 είπε:

Κορίτσια μου πραγματικά το τι χρειάζεται είναι υποκειμενικό θέμα γτ εξαρτάται πως βολεύεται η καθεμία.. Εγώ είχα πάρει καρότσι 3 σε 1 κ είχα δώρο κ μια βάση για το Πορτ μπεμπέ για μέσα στο σπίτι κ αυτό το είχα στο σαλόνι κυρίως.. Στο δωμάτιο μας είχα ένα λίκνο που μου δάνεισε η κουμπάρα μου. Επίσης είχα κ κρεββάτι που μετατρέπεται μετά για μεγαλύτερο παιδί το οποίο φυσικά χρησιμοποιούμε ακόμη! Είχα κ ριλαξ υπερπαραγωγη που κουνιέται αλλά αποσπάται κιόλας κ το έχεις κ μόνο του σαν κλασικό ριλαξ. Μπανάκι εννοείται για μέσα στη μπανιέρα, από την πρώτη μέρα το έκανα εκεί μπάνιο αλλά προσέχεις να μην βραχει ο αφαλός. Γενικά, πολύ πράμα κορίτσια μου! Έχω μια αποθήκη γεμάτη! Τα ψώνια τα είχα κάνει στον 7ο κ έκαναν κανένα μήνα να μου τα φέρουν από Λητώ.. Αποστειρωτη μου δάνεισε η κουμπάρα μου αλλά δεν τον χρησιμοποίησα ποτέ! Θηλαστρο δεν πήρα, βέβαια τώρα με τα δίδυμα ίσως χρειαστεί.. πάντως στο μαιευτήριο μπορεις να αγοράσεις τα πάντα από θηλαστρα κτλ. 

Πάλι πολλά έγραψα! Το θέμα είναι ότι τώρα με τα δίδυμα δεν ξέρω τι να κάνω.. γτ πχ καρότσι σίγουρα θα θέλω άλλο.. όπως κ κρεβάτι, ριλαξ κτλ.. μεγάλο θέμα!

Όσο για το ότι ένα από τα δίδυμα μένει πίσω στην ανάπτυξη είναι ένα μεγάλο μου άγχος... 

Δίδυμα κι εσύ??? Τι ωραία!! Μην αγχώνεσαι για ότι δεν εξαρτάται από εσένα!! Οταν κάνεις θετικές σκέψεις το νιώθουν τα νινακια. εύχομαι να πάνε όλα καλά και με τα πράγματα θα βολευτειτε,τόσα που έχετε! Καρότσι κι εγώ πιστεύω θα χρειαστεί !


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Hope89 είπε:

Κορίτσια μου πραγματικά το τι χρειάζεται είναι υποκειμενικό θέμα γτ εξαρτάται πως βολεύεται η καθεμία.. Εγώ είχα πάρει καρότσι 3 σε 1 κ είχα δώρο κ μια βάση για το Πορτ μπεμπέ για μέσα στο σπίτι κ αυτό το είχα στο σαλόνι κυρίως.. Στο δωμάτιο μας είχα ένα λίκνο που μου δάνεισε η κουμπάρα μου. Επίσης είχα κ κρεββάτι που μετατρέπεται μετά για μεγαλύτερο παιδί το οποίο φυσικά χρησιμοποιούμε ακόμη! Είχα κ ριλαξ υπερπαραγωγη που κουνιέται αλλά αποσπάται κιόλας κ το έχεις κ μόνο του σαν κλασικό ριλαξ. Μπανάκι εννοείται για μέσα στη μπανιέρα, από την πρώτη μέρα το έκανα εκεί μπάνιο αλλά προσέχεις να μην βραχει ο αφαλός. Γενικά, πολύ πράμα κορίτσια μου! Έχω μια αποθήκη γεμάτη! Τα ψώνια τα είχα κάνει στον 7ο κ έκαναν κανένα μήνα να μου τα φέρουν από Λητώ.. Αποστειρωτη μου δάνεισε η κουμπάρα μου αλλά δεν τον χρησιμοποίησα ποτέ! Θηλαστρο δεν πήρα, βέβαια τώρα με τα δίδυμα ίσως χρειαστεί.. πάντως στο μαιευτήριο μπορεις να αγοράσεις τα πάντα από θηλαστρα κτλ. 

Πάλι πολλά έγραψα! Το θέμα είναι ότι τώρα με τα δίδυμα δεν ξέρω τι να κάνω.. γτ πχ καρότσι σίγουρα θα θέλω άλλο.. όπως κ κρεβάτι, ριλαξ κτλ.. μεγάλο θέμα!

Όσο για το ότι ένα από τα δίδυμα μένει πίσω στην ανάπτυξη είναι ένα μεγάλο μου άγχος... 

Αχ σε καταλαβαίνω σε όλα πίστεψε με!! Ευτυχώς που είπες ότι αργούν στο λητω! Εγώ σκεφτομουν για δυο ριλαξ κ όχι για καλαθουνα. Κ θήλαστρο λέω να πάρω σίγουρα.  Άντε να κανείς την αυχενική σου μα ηρεμήσεις λίγο κ εσυ...


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Όλα θα πάνε καλά αγαπακι μου με τα νινια σου,μη βάζεις τέτοιο άγχος από τώρα στο μυαλό σου!!

Κοίτα ίσως να κρατήσεις κ το ήδη υπάρχον καρότσι να πάρεις άλλο ένα μόνο κ κάτι που τα ενώνει όπως είχε πει μια κοπέλα εδώ..τι λέω εφόσον ήδη έχεις ένα.. τουλάχιστον γενικά θα χρειαστεί να πάρεις ένα ακόμη (κρεβάτι,ρελαξ κτλ) κ όχι 2 από την αρχή ..

Μακάρι να πάνε όλα καλά μωρέ... Η δίδυμη κύηση είναι αγχωτική από μόνη της!!

Αυτό γίνεται σε συγκεκριμένα καροτσια που έχουν αυτο το κόλπο! Καρότσι σίγουρα κ όλα τα άλλα από ένα! Αλλά κ κρεβάτι ας πούμε αυτό που έχουμε το χρησιμοποιεί ο γιος μου οπότε δύο σίγουρα.. εγώ ιδανικά θα ήθελα κ αυτά τα λίκνο που ενώνονται με το κρεβάτι κ μπορεις να βαζοβγαζεις το μωρό χωρίς να σηκώνεσαι.. είχα πει ότι στο 2ο σίγουρα θα πάρω, αλλά τώρα πως θα πάρω κ 2 τέτοια;; Οεο;; 

Just now, Anastasia05 είπε:

Δίδυμα κι εσύ??? Τι ωραία!! Μην αγχώνεσαι για ότι δεν εξαρτάται από εσένα!! Οταν κάνεις θετικές σκέψεις το νιώθουν τα νινακια. εύχομαι να πάνε όλα καλά και με τα πράγματα θα βολευτειτε,τόσα που έχετε! Καρότσι κι εγώ πιστεύω θα χρειαστεί !

Ναι, ναι! Διδυμακια κ εγώ!! Έχεις δίκιο, δεν πρέπει να αγχωνόμαστε για ο,τι δεν είναι στο χέρι μας! Σοφή κουβέντα!!

Just now, Jasmine@ είπε:

Αχ σε καταλαβαίνω σε όλα πίστεψε με!! Ευτυχώς που είπες ότι αργούν στο λητω! Εγώ σκεφτομουν για δυο ριλαξ κ όχι για καλαθουνα. Κ θήλαστρο λέω να πάρω σίγουρα.  Άντε να κανείς την αυχενική σου μα ηρεμήσεις λίγο κ εσυ...

Αχ το ξέρω ότι με καταλαβαίνεις!! Το ριλαξ σίγουρα θα το χρησιμοποιήσεις.. απλά αν θυμάμαι καλά δεν κάνει να κοιμάται εκεί το μωρό πολλή ώρα, ειδικά στην αρχη.. Εγώ ζαχαρωνω κ αυτές τις φωλιτσες! Θηλαστρο μάλλον θα χρειαστούμε.. απλά από όσα ακούω τα νοσοκομειακά είναι τα καλύτερα, τα οποία τα νοικιάζεις.. θα το ψάξουμε! Αχ ναι, άντε να έρθει η Δευτέρα να τα δω κ εγώ τα ζουζούνια μου!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope89 είπε:

Μακάρι να πάνε όλα καλά μωρέ... Η δίδυμη κύηση είναι αγχωτική από μόνη της!!

Αυτό γίνεται σε συγκεκριμένα καροτσια που έχουν αυτο το κόλπο! Καρότσι σίγουρα κ όλα τα άλλα από ένα! Αλλά κ κρεβάτι ας πούμε αυτό που έχουμε το χρησιμοποιεί ο γιος μου οπότε δύο σίγουρα.. εγώ ιδανικά θα ήθελα κ αυτά τα λίκνο που ενώνονται με το κρεβάτι κ μπορεις να βαζοβγαζεις το μωρό χωρίς να σηκώνεσαι.. είχα πει ότι στο 2ο σίγουρα θα πάρω, αλλά τώρα πως θα πάρω κ 2 τέτοια;; Οεο;; 

Ναι, ναι! Διδυμακια κ εγώ!! Έχεις δίκιο, δεν πρέπει να αγχωνόμαστε για ο,τι δεν είναι στο χέρι μας! Σοφή κουβέντα!!

Λίκνο δύσκολο μου ακούγεται για δύο! Μήπως όμως κάποια κούνια που να βγαίνει το κάγκελο,να τη κολλήσεις στο κρεβάτι κ να χωράνε κ τα δυο??? 

Στρωματσαδα όλοι κάτω???

Η αλήθεια είναι πως τα δύο νινακια έχουν πολλά τέτοια ζητήματα που έχεις να λύσεις ! Και σίγουρα κι εδώ μέσα θα βρεις βοήθεια! 

Ειναι νωρίς και πολλές οι απορίες! Μέχρι εκείνη τη στιγμή θα έχει βρεθεί κάποια λύση ή κάπως θα την διαμόρφωσεις τη λύση ανάλογα τις αναγκες σας! 

Ξέρεις φύλο?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Renez είπε:

Αγαπημενες συνεγκυμονουσες :)

Ήρθε τοοοο πινακακι μας!! :x

@Irinoula86   αγορακι --} ΠΗΤ: 8/10 (Μαιευτήριο Μητέρα)

@kristalenia.  αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτηρίο Χανίων- Τσεπετη) 

@Mariamaraki  κοριτσάκι(?) --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτήριο Έλενα)

@marianna1986κοριτσακι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

@Renez αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 9/10 (μαιευτήριο Έλενα)

@EugenJen  κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

 @P.L.L. αγορακι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Αλεξάνδρα)

@Hope89 ?? --} ΠΗΤ: 24/10

@Jasmine@  2(!) κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας) ισως μας τη σκάσει για Σεπτέμβρη κ εκείνη :-)

@Tsampika98  ?? --} ΠΗΤ: 

@Eval αγοράκι (?) --} ΠΗΤ: 26/9 (έχει μπει λαθραία στην ομάδα μας!!)

@Annou.  ?? --} ΠΗΤ: 23/10 

 @Anastasia05κοριτσακι(?) --} ΠΗΤ: 13/10 ( Μαιευτήριο Λητώ)

Ωωωω με την ανατροπή της @Jasmine@ μας φάγανε λαχανο τα κορίτσια 6-4 παρακαλώ!! Πητ μάθαμε αγαπη??

Άρα έμειναν η @Annou και η @Hope89 για να τελειοποιηθεί το πινακακι μας :-) πότε έχετε εσείς αυχενικες κορίτσια?? αααα είναι κ η @Tsampika98 αλλά εκείνη έχει να μπει πολλές μέρες..

Κ όσες έχετε κάνει αυχενική σας είπαν ποτέ η Β επιπέδου??

"Δε θα ψωνίσω κάτι από τώρα..." Κ είμαι σίγουρη σκέφτεται ήδη ασορτι φορεματακια κ ροζ πεταλούδες στο δωμάτιο η χαζομαμα χαχαχα

Egw exw auxeniki tin Triti pou mas erxetai koritsia opote k tha sas pw.An mathw to fulo :)

7 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Γύρισα από αυχενική, πήγαν όλα τελεια είναι κ τα 2 μωράκια πολύ καλά! Τώρα να πέσουν τα στοιχήματα για το φύλο... περιμένω 

Bravooo!!!!1+1 :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μουυυ!! Χτες κοιμήθηκα 3 ώρες παρακαλώ το βράδυ κ είμαι τρισευτυχισμενη κ μες την ενέργεια!! 

Ένα θα σας πω,βλέπω ειδήσεις στη tv τρωγαντας για πρωινό.........ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΜΕ ΚΙΜΑ!! (Και τυράκι ε?! Όχι τσιγκουνιες!!)

Κ δε φταίω εγώ!! Το παιδί μου είναι μερακληδικο!!:P

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Καλημέρα κορίτσια μουυυ!! Χτες κοιμήθηκα 3 ώρες παρακαλώ το βράδυ κ είμαι τρισευτυχισμενη κ μες την ενέργεια!! 

Ένα θα σας πω,βλέπω ειδήσεις στη tv τρωγαντας για πρωινό.........ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΜΕ ΚΙΜΑ!! (Και τυράκι ε?! Όχι τσιγκουνιες!!)

Κ δε φταίω εγώ!! Το παιδί μου είναι μερακληδικο!!:P

Καλημέρα! Κ εγώ με 3 ώρες είμαι.... χάλια ύπνος! 
Αχχχ πριν μείνω έγκυος το πρωί έτρωγα μέχρι κ αρνάκι κοκορέτσι ότι έβρισκα.... Φαε κ λίγο για μένα! Θα δουν οι άλλες πρωί πρωί μακαρόνια με κιμα κ θα κάνουν εμετό χαχαααχ

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλημέρα! Κ εγώ με 3 ώρες είμαι.... χάλια ύπνος! 
Αχχχ πριν μείνω έγκυος το πρωί έτρωγα μέχρι κ αρνάκι κοκορέτσι ότι έβρισκα.... Φαε κ λίγο για μένα! Θα δουν οι άλλες πρωί πρωί μακαρόνια με κιμα κ θα κάνουν εμετό χαχαααχ

Χαχαχα δεν το είχα σκεφτεί αυτό :P

Δε πειράζει όταν εγώ θα έχω πάρει κ τα 12 κιλά που μου επιτρέπει ο γιατρός μου εσείς θα είστε στα 8-9 και θα γελάτε !!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Χαχαχα δεν το είχα σκεφτεί αυτό :P

Δε πειράζει όταν εγώ θα έχω πάρει κ τα 12 κιλά που μου επιτρέπει ο γιατρός μου εσείς θα είστε στα 8-9 και θα γελάτε !!

Χαχαχχαχαχ μέχρι 14 μου είπε έμενα.... θα πέσει πείνα! Φαε παιδί μου να το ευχαριστηθείς, κ εγώ νόμιζα ότι θα μπορώ να τα τρώω όλα αλλά πριν έτρωγα περισσότερο!
ασχετο έχετε κατεβάσει καμία εφαρμογή εγκυμοσύνης; Έχω μια που παρομοιάζει το μέγεθος του παιδιού με ζώο η φρούτο η γλυκό! Αυτή την εβδομάδα έχω 2 παπάκια στην κοιλιά μου, την προηγούμενη είχα 2 κοτοπουλάκια!

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Χαχαχχαχαχ μέχρι 14 μου είπε έμενα.... θα πέσει πείνα! Φαε παιδί μου να το ευχαριστηθείς, κ εγώ νόμιζα ότι θα μπορώ να τα τρώω όλα αλλά πριν έτρωγα περισσότερο!
ασχετο έχετε κατεβάσει καμία εφαρμογή εγκυμοσύνης; Έχω μια που παρομοιάζει το μέγεθος του παιδιού με ζώο η φρούτο η γλυκό! Αυτή την εβδομάδα έχω 2 παπάκια στην κοιλιά μου, την προηγούμενη είχα 2 κοτοπουλάκια!

Χαχαχα κ εγώ έχω μια που λέγεται "pregnancy+"  λέει διαφορά ωραία πράγματακια (στα αγγλικά βέβαια..) και δείχνει κ σε εμένα το μέγεθος επίσης παπάκι χαχαχα αλλά δείχνει κ αληθινή προσομοίωση ανάλογα των εβδομάδων.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλημέρα κορίτσια μουυυ!! Χτες κοιμήθηκα 3 ώρες παρακαλώ το βράδυ κ είμαι τρισευτυχισμενη κ μες την ενέργεια!! 

Ένα θα σας πω,βλέπω ειδήσεις στη tv τρωγαντας για πρωινό.........ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΜΕ ΚΙΜΑ!! (Και τυράκι ε?! Όχι τσιγκουνιες!!)

Κ δε φταίω εγώ!! Το παιδί μου είναι μερακληδικο!!:P

Τα μακαρόνια με κιμά είναι για όλες τις ώρες της ημέρας!!!

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...