Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλε για Σεπτέμβρη θα πάω εγώ! Θα συμβιβαστούν κ τα 2 θέλουν δε θέλουν! Χαχαχαχα

Εγώ μουσακά φτιάχνω γι αυτο εξαφανίζομαι! Ελπίζω να τον φάω κ να μη με φαει!!! 

Όλες οι δίδυμες κυήσεις πάνε για καισαρική ε? Δεν έχω ιδέα γι αυτό ρωτάω. Σεπτέμβρη παρθένοι, οι καλύτερες μου φίλες παρθένοι είναι! 

Όσο για τον μουσακά να τον φας να τον χαρείς κι ότι μείνει το καθαρίζω ευχαριστως:P


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez είπε:

Κάτι έχω χαζοδιαβασει για το δυοσμο νομίζω κ το βασιλικό χαμομήλι ξέρω γω,αλλά εφόσον ο γιατρός δε μου είπε κάτι τους γράφω!! Γτ διάβασες κάτι? Όσο για τα όσπρια ενώ τρελαίνομαι προχθές είχα κ εγώ φακές κ μετά πριστηκα λες κ ήμουν 7 μηνών!! Τουλάχιστον κοιταζομουν στο καθρέφτη κ έχω μια εικόνα γ το μέλλον μου χαχαχα

Πω ρε μάγκα μου πείνασα πάλι!! Θέλω κ εγώ πίτα από το πρωί η μία τυροπιτάκια,η άλλη σπανακόπιτα κ τώρα εσύ το τελειωτικό χτύπημα έλεος!!

Διάβασα ότι κάποια καρυκεύματα καλό είναι να αποφεύγονται καθώς και αφεψιματα περίεργα από βότανα κλπ γιατί έχουν παρενέργειες....

Αλλά να σου πω κι εγώ δεν ασταθηκα πολύ σ' αυτό!και δυόσμο βάζω πολύ στα φαγητά γιατί με βοηθάει στη χώνεψη!απλά αποφεύγω τα πολλά πολλά!

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Μιλάς εσύ που μας καλημέρισες με μακαρόνια με κιμά;;;ξέρεις κυρία μου ποτέ θα ξαναφαω εγώ μακαρόνια με κιμά;;έτσι όπως με κόβω μετά την γέννα !!και ξέρεις πως τα λιμπιζομαιαιαιαια

 

Είναι κάτι ολοκαίνουργιο η αλήθεια είναι κ μας τρομάζει!! Εγώ γενικά είχα αρκετό άγχος στην αρχή γιατί άκουγα συνέχεια για πάλινδρομες , για σάκους χωρίς εμβρυϊκά στοιχεία κλπ θετική σκέψη κορίτσια κ όλα καλά θα πάνε..είμαι κ λίγο της άποψης ότι είναι να γίνει θα γίνει , οπότε αγχωθω δεν αγχωθω δεν θα βγει κάτι!! 

Μμμμ να μας τα λέγε αυτά τη προηγούμενη εβδομάδα κυρία μου που μαζί με εσένα αγχωθηκαμε όλες γ τη κοράκλα σου κ τελικά μας έπαιζε κ έκανε τούμπες εκείνη :P

Just now, Hliolousti είπε:

Διάβασα ότι κάποια καρυκεύματα καλό είναι να αποφεύγονται καθώς και αφεψιματα περίεργα από βότανα κλπ γιατί έχουν παρενέργειες....

Αλλά να σου πω κι εγώ δεν ασταθηκα πολύ σ' αυτό!και δυόσμο βάζω πολύ στα φαγητά γιατί με βοηθάει στη χώνεψη!απλά αποφεύγω τα πολλά πολλά!

Παν μέτρον άριστον ,αυτό μόνο!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Μμμμ να μας τα λέγε αυτά τη προηγούμενη εβδομάδα κυρία μου που μαζί με εσένα αγχωθηκαμε όλες γ τη κοράκλα σου κ τελικά μας έπαιζε κ έκανε τούμπες εκείνη :P

Παν μέτρον άριστον ,αυτό μόνο!! :wink:

Στα καρυκεύματα μόνο...:lol:

Γιατί από φαγάκο κι εγώ πίσω δεν πάω!!!!Κανονική μπουλντόζα!τα θεριζω όλα στο πέρασμά μου!:oops:

Αλλά μόνο μέχρι το μεσημέρι!Τα βραδιά προσκυναω σαν ξεψυχισμενη περιστέρα στον καναπέ από αναγουλες,καούρες και φουσκώματα!


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Όλες οι δίδυμες κυήσεις πάνε για καισαρική ε? Δεν έχω ιδέα γι αυτό ρωτάω. Σεπτέμβρη παρθένοι, οι καλύτερες μου φίλες παρθένοι είναι! 

Όσο για τον μουσακά να τον φας να τον χαρείς κι ότι μείνει το καθαρίζω ευχαριστως:P

Συνήθως ναι, δυστυχώς... είναι επικίνδυνο για φυσιολογικο, επικίνδυνο να μεινουν μέχρι τέλους στην κοιλιά γιατί δε χωράνε. Κ έστω ότι μιλάμε για φυσιολογικο πρέπει κ τα 2 τη μέρα του τοκετού να έχουν συγκεκριμένη θέση! Πράγμα δύσκολο έως απίθανο! Όποτε καταλήγουμε σε καισαρική. Συνήθως 34-36 εβδομάδα! 
με κούρασε πολύ ο μουσακάς κ σέρνομαι τώρα!

Just now, Hliolousti είπε:

Στα καρυκεύματα μόνο...:lol:

Γιατί από φαγάκο κι εγώ πίσω δεν πάω!!!!Κανονική μπουλντόζα!τα θεριζω όλα στο πέρασμά μου!:oops:

Αλλά μόνο μέχρι το μεσημέρι!Τα βραδιά προσκυναω σαν ξεψυχισμενη περιστέρα στον καναπέ από αναγουλες,καούρες και φουσκώματα!

Χθες το βράδυ έφαγα ξινόμηλο κ ήμουν πολύ καλύτερα στις καούρες! Δοκίμασε το...

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jasmine@ είπε:

Συνήθως ναι, δυστυχώς... είναι επικίνδυνο για φυσιολογικο, επικίνδυνο να μεινουν μέχρι τέλους στην κοιλιά γιατί δε χωράνε. Κ έστω ότι μιλάμε για φυσιολογικο πρέπει κ τα 2 τη μέρα του τοκετού να έχουν συγκεκριμένη θέση! Πράγμα δύσκολο έως απίθανο! Όποτε καταλήγουμε σε καισαρική. Συνήθως 34-36 εβδομάδα! 
με κούρασε πολύ ο μουσακάς κ σέρνομαι τώρα!

Χθες το βράδυ έφαγα ξινόμηλο κ ήμουν πολύ καλύτερα στις καούρες! Δοκίμασε το...

Μέχρι στιγμής μόνο το νερό κάπως με βοηθησε!Ξινομηλο δε δοκίμασα!Θα δοκιμάσω!!!! ευχαριστω!


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Συνήθως ναι, δυστυχώς... είναι επικίνδυνο για φυσιολογικο, επικίνδυνο να μεινουν μέχρι τέλους στην κοιλιά γιατί δε χωράνε. Κ έστω ότι μιλάμε για φυσιολογικο πρέπει κ τα 2 τη μέρα του τοκετού να έχουν συγκεκριμένη θέση! Πράγμα δύσκολο έως απίθανο! Όποτε καταλήγουμε σε καισαρική. Συνήθως 34-36 εβδομάδα! 
με κούρασε πολύ ο μουσακάς κ σέρνομαι τώρα!

Χθες το βράδυ έφαγα ξινόμηλο κ ήμουν πολύ καλύτερα στις καούρες! Δοκίμασε το...

Ξινομηλο τρώω κ εγώ,βοηθάει απίστευτα.

Καισαρική τότε! Ότι είναι πιο ασφαλές για τη μαμά κ τα νινια! 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Συνήθως ναι, δυστυχώς... είναι επικίνδυνο για φυσιολογικο, επικίνδυνο να μεινουν μέχρι τέλους στην κοιλιά γιατί δε χωράνε. Κ έστω ότι μιλάμε για φυσιολογικο πρέπει κ τα 2 τη μέρα του τοκετού να έχουν συγκεκριμένη θέση! Πράγμα δύσκολο έως απίθανο! Όποτε καταλήγουμε σε καισαρική. Συνήθως 34-36 εβδομάδα! 
με κούρασε πολύ ο μουσακάς κ σέρνομαι τώρα!

Χθες το βράδυ έφαγα ξινόμηλο κ ήμουν πολύ καλύτερα στις καούρες! Δοκίμασε το...

Ρε κορίτσια όντως το μήλο;; εγώ δεν προλαβαίνω καν να το κατεβάσω κ τρέχω τουαλέτα!!! Άνανας με έχει φτιάξει πολύ που είναι κ δροσερός κ ξυνογλυκος!!

Just now, Renez είπε:

Μμμμ να μας τα λέγε αυτά τη προηγούμενη εβδομάδα κυρία μου που μαζί με εσένα αγχωθηκαμε όλες γ τη κοράκλα σου κ τελικά μας έπαιζε κ έκανε τούμπες εκείνη :P

Παν μέτρον άριστον ,αυτό μόνο!! :wink:

Έλα δεν μπορείς να πεις για κάποια που της είπε ο γιατρός ότι μπορεί κ να υπάρχει θέμα ήμουν σε καλά επίπεδα αγχωμενη! Μπορούσα κ χειρότερα!!!χιχιχ

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Iliolousti!!! Ναι πιστεύω πως αν ήταν κάτι ανησυχητικό οι γιατροί θα μας έστελναν για παραπάνω εξετάσεις. Κ επειδή σε βλέπω που αγχώνεσαι κ θες να πας στο γιατρό οι περισσότερες εδώ μετά την αυχενική θα πάμε μετά από κάνα μήνα γιατρό! Είναι λογικό να αγχώνεσαι αλλά σέρνεται και κορονοιος! Είναι δυσκολο το ξερω και σου μιλάω εγώ που στην πρώτη εγκυμοσύνη απ' το άγχος μου πήγαινα κάθε τρεις κ λίγο για υπέρηχο! Είμαστε κ εμείς εδώ μέσα με τις ίδιες ανησυχίες, στηρίζουμε η μια την άλλη και θα δεις για πότε θα θα περάσει ο καιρός για το επόμενο ραντεβού σου!

Έφαγα πριν λίγο σοκολάτα και με έπιασε καούρα... Όσο για τα ξινομηλα είναι η καλύτερη λύση στις καούρες!

  • Ευχαριστώ 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Ευχαριστώ πολύ Iliolousti!!! Ναι πιστεύω πως αν ήταν κάτι ανησυχητικό οι γιατροί θα μας έστελναν για παραπάνω εξετάσεις. Κ επειδή σε βλέπω που αγχώνεσαι κ θες να πας στο γιατρό οι περισσότερες εδώ μετά την αυχενική θα πάμε μετά από κάνα μήνα γιατρό! Είναι λογικό να αγχώνεσαι αλλά σέρνεται και κορονοιος! Είναι δυσκολο το ξερω και σου μιλάω εγώ που στην πρώτη εγκυμοσύνη απ' το άγχος μου πήγαινα κάθε τρεις κ λίγο για υπέρηχο! Είμαστε κ εμείς εδώ μέσα με τις ίδιες ανησυχίες, στηρίζουμε η μια την άλλη και θα δεις για πότε θα θα περάσει ο καιρός για το επόμενο ραντεβού σου!

Έφαγα πριν λίγο σοκολάτα και με έπιασε καούρα... Όσο για τα ξινομηλα είναι η καλύτερη λύση στις καούρες!

Βάλσαμο τα λόγια όλων σας κορίτσι μου!!!!

Να μας φυλάει όλας η Παναγίτσα και όλα καλά θα μας πάνε!

Κάθε φορά που κάνω υπέρηχο για καμιά βδομάδα και κάτι πεταωωω στα ουράνια!

Μετά λες και ξεθυμανει κατι και μου δημιουργούνται ανασφάλειες και θέλω να το ξαναδώ!!!!

Φταίει που είναι και μια κούκλα και από την αυχενική και μετά έχω τρελαθεί και μου λείπει!!!θέλω να τη βλέπω αν γίνεται και κάθε μέρα απλά να χαζεύω τα χορευτικά που κάνει στην κοιλιά μου!!!!

Κι αυτό που δε νιώθουμε τίποτα από τις κινήσεις τους ακόμα είναι πόλη κακο βρε κορίτσια!!!!

Άντε να νιώσουμε τα πρώτα σκουντηγματακια!!!!!πότε περίπου θα γίνει αυτό;;;;;


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hliolousti είπε:

Βάλσαμο τα λόγια όλων σας κορίτσι μου!!!!

Να μας φυλάει όλας η Παναγίτσα και όλα καλά θα μας πάνε!

Κάθε φορά που κάνω υπέρηχο για καμιά βδομάδα και κάτι πεταωωω στα ουράνια!

Μετά λες και ξεθυμανει κατι και μου δημιουργούνται ανασφάλειες και θέλω να το ξαναδώ!!!!

Φταίει που είναι και μια κούκλα και από την αυχενική και μετά έχω τρελαθεί και μου λείπει!!!θέλω να τη βλέπω αν γίνεται και κάθε μέρα απλά να χαζεύω τα χορευτικά που κάνει στην κοιλιά μου!!!!

Κι αυτό που δε νιώθουμε τίποτα από τις κινήσεις τους ακόμα είναι πόλη κακο βρε κορίτσια!!!!

Άντε να νιώσουμε τα πρώτα σκουντηγματακια!!!!!πότε περίπου θα γίνει αυτό;;;;;

Όταν νιώθεις κινήσεις ,δεν τις νιώθεις πάλι το ίδιο κάθε μέρα!! Χαχαχαχα! Οπότε το άγχος δεν φεύγει απλά αλλάζει!

Προσπάθησε να το χαρείς οσο μπορείς! 

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Όταν νιώθεις κινήσεις ,δεν τις νιώθεις πάλι το ίδιο κάθε μέρα!! Χαχαχαχα! Οπότε το άγχος δεν φεύγει απλά αλλάζει!

Προσπάθησε να το χαρείς οσο μπορείς! 

Ωωωω Θεεεε!!!!τί μας περιμένει χαχαχαχαχαχ!!!!!

  • Χαχα 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Βάλσαμο τα λόγια όλων σας κορίτσι μου!!!!

Να μας φυλάει όλας η Παναγίτσα και όλα καλά θα μας πάνε!

Κάθε φορά που κάνω υπέρηχο για καμιά βδομάδα και κάτι πεταωωω στα ουράνια!

Μετά λες και ξεθυμανει κατι και μου δημιουργούνται ανασφάλειες και θέλω να το ξαναδώ!!!!

Φταίει που είναι και μια κούκλα και από την αυχενική και μετά έχω τρελαθεί και μου λείπει!!!θέλω να τη βλέπω αν γίνεται και κάθε μέρα απλά να χαζεύω τα χορευτικά που κάνει στην κοιλιά μου!!!!

Κι αυτό που δε νιώθουμε τίποτα από τις κινήσεις τους ακόμα είναι πόλη κακο βρε κορίτσια!!!!

Άντε να νιώσουμε τα πρώτα σκουντηγματακια!!!!!πότε περίπου θα γίνει αυτό;;;;;

Εγώ ρώτησα την εμβρυολογο χθες κ μου είπε ότι λογικά θα τα νιώσω νωρίτερα επειδή είναι 2! Αλλά αποκλείεται να τα νιώθουμε ήδη, είναι ιδέα μας! Ναι αυτά μέσα κάνουν κατακόρυφα κ δεν καταλαβαίνουμε τίποτα....σκέφτομαι βέβαια κ πως θα είμαι μετά που θα έχω τέσσερα χέρια κ τεσσερα πόδια να με Βαράνε εσωτερικά και φρικάρω!

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Hliolousti είπε:

Χααχχααχαχ γελαω μόνη μου γιατί από μαθηματικά είμαι μεγάλο τούβλο και δεν καταλαβαίνω πού το ενθαρρυντικό σε όλο αυτό που επισυναψες!αφού το 1.810 δεν είναι κλάσμα αλλά μονάδες!όχι;:confused:

Εγώ διάβασα ότι ΔΕΝ πρέπει να είναι κάτω από 0,500 mom και εγώ είμαι μόνο ένα Τσικ πάνω!κι εκεί θορυβήθηκα!

Εγώ δεν καταλαβαίνω τίποτα από όσα λέτε! Αν μου έλεγε ο γιατρος όλα καλά δεν θα σκεφτομουν τίποτα αλλο πάνω σε αυτό. Θα έψαχνα ααααλες καινουριες αιτίες για να αγχώνομαι! 

Αφου λοιπόν γλίτωσα τα 700€ του τροφοβλαστη και τα αλλα ποσα της αυχενικης μιας και δεν πλήρωσα τίποτα στο Αλεξάνδρα, είπα στον άντρα μου θα τα φάμε αλλου! Κι αγοράσαμε ένα καταψύκτη όρθιο για το μπαλκόνι και ψησταριά μπάρμπεκιου. Ο καταψύκτης θα γεμίσει τώρα με τον κορονοιο γιατί δεν ξέρω τι θα φέρει το μέλλον (ε έτσι κι αλλιώς θέλαμε έναν) και το μπάρμπεκιου γιατί είμαστε που είμαστε κλεισμένοι μέσα να το ευχαριστιομαστε τουλάχιστον!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Εγώ δεν καταλαβαίνω τίποτα από όσα λέτε! Αν μου έλεγε ο γιατρος όλα καλά δεν θα σκεφτομουν τίποτα αλλο πάνω σε αυτό. Θα έψαχνα ααααλες καινουριες αιτίες για να αγχώνομαι! 

Αφου λοιπόν γλίτωσα τα 700€ του τροφοβλαστη και τα αλλα ποσα της αυχενικης μιας και δεν πλήρωσα τίποτα στο Αλεξάνδρα, είπα στον άντρα μου θα τα φάμε αλλου! Κι αγοράσαμε ένα καταψύκτη όρθιο για το μπαλκόνι και ψησταριά μπάρμπεκιου. Ο καταψύκτης θα γεμίσει τώρα με τον κορονοιο γιατί δεν ξέρω τι θα φέρει το μέλλον (ε έτσι κι αλλιώς θέλαμε έναν) και το μπάρμπεκιου γιατί είμαστε που είμαστε κλεισμένοι μέσα να το ευχαριστιομαστε τουλάχιστον!

Ααααα ωραιότατες οι επιλογές σου!! Τα συγχαρητήρια μου, καημός μας μεγάλος που δεν έχουμε μεγάλο μπαλκόνι για μπάρμπεκιου!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...