Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Hliolousti είπε:

Πολύ σούπερ ντουπερ μου φαινεσαι!!!!

Εγώ ρε γμτ το 21 φοβάμαι λόγω αναλογίας...θεωρώ πως δεδομένης της ηλικίας μου,που έχουμε ίδια,και με όλο το υπόλοιπο ερωτηματολόγιο που συμπλήρωσα ,που όλα ήταν φυσιολογικά και αναίμακτα, ότι θα έπρεπε να είναι μεγαλύτερο...εκεί σκάω!

Λοιπόν,τελείωσε το θέμα,εισαι καλά,είναι το παιδί καλά κ συνεχίζουμε!!

Τι καλό μαγειρέψετε σήμερα? Δώστε καμία ιδέα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez είπε:

Λοιπόν,τελείωσε το θέμα,εισαι καλά,είναι το παιδί καλά κ συνεχίζουμε!!

Τι καλό μαγειρέψετε σήμερα? Δώστε καμία ιδέα!!

Μακαρόνια με κιμά!!!!!!είσαι έμπνευση!!!:-P


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Μακαρόνια με κιμά!!!!!!είσαι έμπνευση!!!:-P

Ελπίζω να μου ανεβάσουν λίγο το ηθικό γιατί αλλιώς άκρη δε βγάζω....

Απαντάω πλέον και στον εαυτό μου!!!!καταλαβαίνετε ε;;;


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Ελπίζω να μου ανεβάσουν λίγο το ηθικό γιατί αλλιώς άκρη δε βγάζω....

Απαντάω πλέον και στον εαυτό μου!!!!καταλαβαίνετε ε;;;

Είναι δύσκολοι καιροί :D 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Hliolousti είπε:

Ελπίζω να μου ανεβάσουν λίγο το ηθικό γιατί αλλιώς άκρη δε βγάζω....

Απαντάω πλέον και στον εαυτό μου!!!!καταλαβαίνετε ε;;;

Μπριδ ιν!! Μπριδ άουτ!

Α!!!

Όταν επιτέλους ανοίξουν όλα να κάνετε μαθήματα ανώδυνου τοκετού!!! Εγώ είχα κάνει στο ΙΚΑ στο Περιστέρι,οι μαίες εξαιρετικές!!

 

Εγώ έχω λίγη φασολάδα που έχει μείνει κ κάνω κ μια ζαμπονοκασεροπιτα τούμπανο!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Μπριδ ιν!! Μπριδ άουτ!

Α!!!

Όταν επιτέλους ανοίξουν όλα να κάνετε μαθήματα ανώδυνου τοκετού!!! Εγώ είχα κάνει στο ΙΚΑ στο Περιστέρι,οι μαίες εξαιρετικές!!

 

Εγώ έχω λίγη φασολάδα που έχει μείνει κ κάνω κ μια ζαμπονοκασεροπιτα τούμπανο!

Εχθές έφαγα φασολάδα και με πείραξε!!!και την προηγούμενη βδομάδα έπαθα το ίδιο με φακές!μάλλον κάτι μου προκαλούν τα όσπρια!δε θα ξαναφαω

Αντιθέτως δώσε μου ψωμιά μακαρόνια πίτες και κουλούρια!!!!!η καλύτερη μου!

 

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Εχθές έφαγα φασολάδα και με πείραξε!!!και την προηγούμενη βδομάδα έπαθα το ίδιο με φακές!μάλλον κάτι μου προκαλούν τα όσπρια!δε θα ξαναφαω

Αντιθέτως δώσε μου ψωμιά μακαρόνια πίτες και κουλούρια!!!!!η καλύτερη μου!

 

Συμβαίνει συχνά με τα όσπρια. Εγώ όλα τα θέλω!! Αν έχει όμως λίγα μπαχαρικά παραπάνω με πειράζουν!!! Στην τελευταία εξέταση είχα λιιιγο αυξημένο σάκχαρο κ μου είπε να προσέχω λιγο οπότε έκοψα τα πολλά πολλά :(

Τώρα θα ξανακανω εξετάσεις κ ελπίζω να είναι καλύτερες! 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Συμβαίνει συχνά με τα όσπρια. Εγώ όλα τα θέλω!! Αν έχει όμως λίγα μπαχαρικά παραπάνω με πειράζουν!!! Στην τελευταία εξέταση είχα λιιιγο αυξημένο σάκχαρο κ μου είπε να προσέχω λιγο οπότε έκοψα τα πολλά πολλά :(

Τώρα θα ξανακανω εξετάσεις κ ελπίζω να είναι καλύτερες! 

Ε αφού ήταν λιιιιγο τσιμπημενο και άμα προσεχές κιόλας θα βγουν τέλειες!:x

Έχετε ακούσει ότι κάποια μπαχαρικά δεν επιτρέπονται στην κύηση;πχ η κανελα,ο κουρκουμάς,η πολλή ριγανη κ.α...

 

 

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που επανέρχομαι για λίγο στα προηγούμενα αλλά ηλιόλουστη γιατί αγχώνεσαι; Είδα μόλις κ τα δικά μου πάνω που τα είχα πετάξει σε μια άκρη κ λέει για την pappA ελεύθερη β 29,28 ισοδύναμο με 0,665 και η PAPP-A 1,050 ισοδύναμο με 0,434 κ πιθανότητες για down 1 σε 1500 κ μήκος αυχενικής 1.8! Τι διάβασες στο ίντερνετ; Κ είχα ορκιστεί πως δεν θα ξανακοιταξω ίντερνετ ποτέ ξανά!!!

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hliolousti είπε:

Ε αφού ήταν λιιιιγο τσιμπημενο και άμα προσεχές κιόλας θα βγουν τέλειες!:x

Έχετε ακούσει ότι κάποια μπαχαρικά δεν επιτρέπονται στην κύηση;πχ η κανελα,ο κουρκουμάς,η πολλή ριγανη κ.α...

 

 

Κάτι έχω χαζοδιαβασει για το δυοσμο νομίζω κ το βασιλικό χαμομήλι ξέρω γω,αλλά εφόσον ο γιατρός δε μου είπε κάτι τους γράφω!! Γτ διάβασες κάτι? Όσο για τα όσπρια ενώ τρελαίνομαι προχθές είχα κ εγώ φακές κ μετά πριστηκα λες κ ήμουν 7 μηνών!! Τουλάχιστον κοιταζομουν στο καθρέφτη κ έχω μια εικόνα γ το μέλλον μου χαχαχα

Just now, Anastasia05 είπε:

Μπριδ ιν!! Μπριδ άουτ!

Α!!!

Όταν επιτέλους ανοίξουν όλα να κάνετε μαθήματα ανώδυνου τοκετού!!! Εγώ είχα κάνει στο ΙΚΑ στο Περιστέρι,οι μαίες εξαιρετικές!!

 

Εγώ έχω λίγη φασολάδα που έχει μείνει κ κάνω κ μια ζαμπονοκασεροπιτα τούμπανο!

Πω ρε μάγκα μου πείνασα πάλι!! Θέλω κ εγώ πίτα από το πρωί η μία τυροπιτάκια,η άλλη σπανακόπιτα κ τώρα εσύ το τελειωτικό χτύπημα έλεος!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κάτι έχω χαζοδιαβασει για το δυοσμο νομίζω κ το βασιλικό χαμομήλι ξέρω γω,αλλά εφόσον ο γιατρός δε μου είπε κάτι τους γράφω!! Γτ διάβασες κάτι? Όσο για τα όσπρια ενώ τρελαίνομαι προχθές είχα κ εγώ φακές κ μετά πριστηκα λες κ ήμουν 7 μηνών!! Τουλάχιστον κοιταζομουν στο καθρέφτη κ έχω μια εικόνα γ το μέλλον μου χαχαχα

Πω ρε μάγκα μου πείνασα πάλι!! Θέλω κ εγώ πίτα από το πρωί η μία τυροπιτάκια,η άλλη σπανακόπιτα κ τώρα εσύ το τελειωτικό χτύπημα έλεος!!

Μιλάς εσύ που μας καλημέρισες με μακαρόνια με κιμά;;;ξέρεις κυρία μου ποτέ θα ξαναφαω εγώ μακαρόνια με κιμά;;έτσι όπως με κόβω μετά την γέννα !!και ξέρεις πως τα λιμπιζομαιαιαιαια

 

Just now, Hliolousti είπε:

Ναι το ξέρω πως όλα είναι συνδυαστικά και τίποτα μεμονωμένο απλά στάθηκα σε αυτό γιατί απόρησα!!!

Όμως δε θέλω και να σκέφτομαι και αρνητικά ενώ οι άλλοι μου λένε όλα οκ... γρουσουζιά κι αυτό!!!

Απλά ξέρεις,όταν ήρθα σπίτι και άρχισα να διαβάζω τα χαρτιά και να ψαχνομαι τρελάθηκα!έστειλα κατευθείαν μνμ στη γιατρό και μου είπε πως όλα είναι καλά και να μην αγχωνομαι...

Τί να πω...πρέπει μάλλον να ξεκολλήσω!

Αχ σε ευχαριστώ!ήθελα να ακουσω βρε κορίτσια τη γνώμη σας γιατί εμείς ξέρουμε τα άγχη μας και τις φοβίες μας ενώ οι γιατροί βλέπουν τα νούμερα και σου λένε ένα όλα καλά και λες τώρα όντως;;;

Μήπως μου φαίνεται πολύ καλό για αληθινό;δε ξέρω...μου έχουν βγει τρελές φοβίες και ποτέ δεν ήμουν έτσι!ποτέ δεν ήμουν τόσο ανασφαλής όσο τώρα!

Είναι κάτι ολοκαίνουργιο η αλήθεια είναι κ μας τρομάζει!! Εγώ γενικά είχα αρκετό άγχος στην αρχή γιατί άκουγα συνέχεια για πάλινδρομες , για σάκους χωρίς εμβρυϊκά στοιχεία κλπ θετική σκέψη κορίτσια κ όλα καλά θα πάνε..είμαι κ λίγο της άποψης ότι είναι να γίνει θα γίνει , οπότε αγχωθω δεν αγχωθω δεν θα βγει κάτι!! 

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Κάποιο από τα δύο μάλλον θα αναγκαστεί να συμβιβαστεί με την απόφαση του άλλου!!!χαχααχαχχααχ!

Κάπου διάβασα όμως ότι το 95% των τοκετών πέφτουν εκτός της Πητ!

Οπότε μάλλον κι αυτό για το περίπου είναι!:tongue:

Καλε για Σεπτέμβρη θα πάω εγώ! Θα συμβιβαστούν κ τα 2 θέλουν δε θέλουν! Χαχαχαχα

Just now, Renez είπε:

Χαχαχαχα :-)

Εγώ μουσακά φτιάχνω γι αυτο εξαφανίζομαι! Ελπίζω να τον φάω κ να μη με φαει!!! 

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Μιλάς εσύ που μας καλημέρισες με μακαρόνια με κιμά;;;ξέρεις κυρία μου ποτέ θα ξαναφαω εγώ μακαρόνια με κιμά;;έτσι όπως με κόβω μετά την γέννα !!και ξέρεις πως τα λιμπιζομαιαιαιαια

 

Είναι κάτι ολοκαίνουργιο η αλήθεια είναι κ μας τρομάζει!! Εγώ γενικά είχα αρκετό άγχος στην αρχή γιατί άκουγα συνέχεια για πάλινδρομες , για σάκους χωρίς εμβρυϊκά στοιχεία κλπ θετική σκέψη κορίτσια κ όλα καλά θα πάνε..είμαι κ λίγο της άποψης ότι είναι να γίνει θα γίνει , οπότε αγχωθω δεν αγχωθω δεν θα βγει κάτι!! 

Αυτό που όταν μαθαινουν για την εγκυμοσύνη (την πρώτη βέβαια που είσαι μέσα στην ανασφάλεια) όλοι θυμούνται ιστορίες εγκυμοσύνης με δυσάρεστη έκβαση,με ξεπερνά!!! Και εμένα μου λέγανε την δυσάρεστη ιστορία, κ καπάκια 'αλλα εσύ μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πανε' :huh:

 

Από τότε έχω να ακουσω δυσάρεστη ιστορία εγκυμοσύνης! Ευτυχώς αυτή τη φορά ακούω για πολλές γύρω γύρω που περιμένουν νινακια! Οπότε θετική σκέψη(εν μέσω πανδημιας οι  ιστορίες για δυσάρεστες εγκυμοσύνες μας έλειπαν) υπομονή και δύναμη!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Συγγνώμη που επανέρχομαι για λίγο στα προηγούμενα αλλά ηλιόλουστη γιατί αγχώνεσαι; Είδα μόλις κ τα δικά μου πάνω που τα είχα πετάξει σε μια άκρη κ λέει για την pappA ελεύθερη β 29,28 ισοδύναμο με 0,665 και η PAPP-A 1,050 ισοδύναμο με 0,434 κ πιθανότητες για down 1 σε 1500 κ μήκος αυχενικής 1.8! Τι διάβασες στο ίντερνετ; Κ είχα ορκιστεί πως δεν θα ξανακοιταξω ίντερνετ ποτέ ξανά!!!

Μην κοιτάξεις ποτε ξανά!Δίκιο έχεις να το αποφεύγεις!

Κοίτα,εγώ ενώ μου είπε και ο εμβρυολογος και η γιατρός μου ότι έχω πολύ καλά αποτελέσματα,εγώ έκατσα και έψαξα τις φυσιολογικές τιμές για pappa και βρήκα ότι πρέπει να είναι πάνω από 1 και όχι κάτω από 0,5..

Εγώ είμαι λίγο πάνω από το 0,5 και ρώτησα τη γιατρό η οποία δε στάθηκε καθόλου μα καθόλου όμως στο μεμονωμένο αποτέλεσμα της pappa και μου είπε πως όλα είναι οκ!

Επίσης όπως είπαν και κάποια κορίτσια εδώ,η pappa δεν είναι αντιπροσωπευτικό κριτηριο του όλου αποτελέσματος!

Διάβασα επίσης ότι πολλές γυναίκες είναι της άποψης πως pappa δεν πρέπει να γίνεται γιατί δεν αποτελεί αντιπροσωπευτικό κριτηριο...

Άρα καταλήγουμε ξανά στο αποτέλεσμα που είπαν όλα τα κορίτσια εδώ και γιατροί και εμβρυολογοι ότι άπαξ και βγει το τελικό αποτέλεσμα καλό,δεν κοιτάμε τα επιμέρους γιατί αν ήταν κάτι  έστω και λίγο επικίνδυνο,πρώτοι οι γιατροί θα μας στέλνανε για περαιτέρω εξετάσεις

Παρεπιπτόντως κι εσύ κι εγώ έχουμε άψογη τιμή αυχενικής!οπότε ας μην αγχωνόμαστε άδικα!:x


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...