Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, elenioz είπε:

@Eva137 Πόσο όμορφες εικόνες!!! Αυτά είναι τα ωραία που θα σκέφτεσαι μετά κ θα θυμάσαι :x 

Και εγώ πιστεύω για οικογένειά το στεγνωτηριο είναι μεγάλη ευκολία κ λύση. Εμείς που ήμασταν 4 παιδιά την είχε κατά σώσει την μαμά μου. 

Επίσης έχω να πω ότι μέσα σε δύο εβδομάδες έχω βάλει 5 ολόκληρα κιλά. Σοκ!!! Ξέρω ξέρω κάποια στιγμή έπρεπε να βάλω κ εγώ στον 8ο έχουμε φτάσει. Αλλά μου φάνηκαν ότι μπήκαν πολύ απότομα... :blink:

Μια χαρά είσαι αφού δεν είχες πριν! Εξ άλλου τώρα παίρνει πολύ κ το μωρό! Εισαι κ μικρή θα φύγουν αμέσως! Κορίτσια μου εμένα μου έχει ανοίξει η όρεξη...κ για φαγητό κ για γλυκό! Πεινάω πεινάω...Εσείς πεινάτε καθόλου να νοιώσω παρηγοριά ή είμαι απλά γουρουνιτσα?


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Christinα είπε:

Μια χαρά είσαι αφού δεν είχες πριν! Εξ άλλου τώρα παίρνει πολύ κ το μωρό! Εισαι κ μικρή θα φύγουν αμέσως! Κορίτσια μου εμένα μου έχει ανοίξει η όρεξη...κ για φαγητό κ για γλυκό! Πεινάω πεινάω...Εσείς πεινάτε καθόλου να νοιώσω παρηγοριά ή είμαι απλά γουρουνιτσα?

Εγώ το σκέφτομαι συνέχεια το άτιμο τι φαι αλλά τρώω σε δώσεις το μεσημεριανό μου..τρώω φουσκώνω,ξανά μετά από λίγο κ το αποτελείωνω το βράδυ εν τέλη..:|

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Μια χαρά είσαι αφού δεν είχες πριν! Εξ άλλου τώρα παίρνει πολύ κ το μωρό! Εισαι κ μικρή θα φύγουν αμέσως! Κορίτσια μου εμένα μου έχει ανοίξει η όρεξη...κ για φαγητό κ για γλυκό! Πεινάω πεινάω...Εσείς πεινάτε καθόλου να νοιώσω παρηγοριά ή είμαι απλά γουρουνιτσα?

Εγώ!!! Στορι οφ μαϊ λαϊφ!! 

Έχω κ καούρες,αλλά δεν πτοουμαι! Ευτυχώς έχω τον μικρό να με τρέχει γιατί θα είχα πάρει περισσότερα κιλά πιστεύω! 

Τρώω τόσο που οποιος δεν με ξέρει καλά κ με δει να τρώω τρομάζει λιγάκι:mrgreen:

Θα μετρηθω πάλι Δευτέρα στον γιατρουλη!

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω τρομερή όρεξη τελευταία μην αγχώνεσαι @Christinα :mrgreen: Αφού φουσκώνει η κοιλιά μου κατευθείαν αλλά δεν μπορώ να σταματήσω με τίποτα. Η λαιμαργία σε όλο της το μεγαλείο :rolleyes: 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Έχει να γίνει χαμός μέχρι να γεννησουμε! 3 μέρες τώρα λέμε για πειναααα,προσπαθώ να κρατηθώ αλλά είχαμε κ τραπεζωματα με πολλούς πειρασμούς κ γλυκά κ βγήκα από τη ρουτίνα μου! Για να δω αν θα μαζευτω, από αύριο λέω! Δεν μ αρέσουν οι στόχοι της Δευτέρας, εκνευρίζομαι!:tongue:

Εν τω μεταξύ ο πόνος στη κοιλιά με πιάνει κ με αφήνει, έντερο είναι δεν είναι η μήτρα! Απ τα καλά που έχω καταβροχθίσει...! Με έχει κουράσει πολύ όμως. 

Δεν πειράζει όμως! Άντε μπήκαμε τελική ευθεία! Τα νινακια έρχονται!:x

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσάκια μου!!! Καλή εβδομάδα να έχουμε.... 

@Eva137 τι όμορφα που μας έβαλες κ εμάς στο babyshower! Το περιέγραψες πολύ γλαφυρά, ολα τα φαντάζομαι σαν τις ταινίες!!! Άντε θα έχεις το κολοκυθάκι σου φέτος κ του χρόνου θα βγείτε για trick or treat!!!

εγώ κορίτσια ζορίζομαι πολύ στο φαγητό, ενώ πεινάω μόλις φάω 3 μπουκιές φουσκώνω κ μενω να κοιταζω το φαγητό σαν κουταβάκι!!! 

  • Μου αρέσει 2

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πω και εγώ το ίδιο... έχω πάρει 3 κιλά σε 2 βδομάδες..... 

Αλλά έχει ανοίξει και η όρεξη μου.. 

Σίγουρα φουσκωνω πολύ γρήγορα δεν είναι η ποσότητα μεγάλη Αλλά τρώω  και γλυκάκια πφφφφφφφφ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!!! @Eva137 τελειο ακουγεται το baby shower...... κ εγώ θέλω ξανααααα......θυμάμαι πόσο ωραία ήταν... βέβαια τωρα ανυπομονούμε για τις επόμενες ωραίες στιγμές που πρόκειται να ζήσουμε......

Από όρεξη και εγώ άλλο τίποτα.....τρωω βέβαια όχι γτ πεινάω αλλά γτ λιγουρευομαι διαφορα..... τωρα στα τελευταία με έπιασαν εμένα οι λιγούρες......τι είναι αυτό??χαχαχα

εμείς μόλις γυρίσαμε από γιατρόοοο.....2600 περίπου το παιδακι μας..... που θα φτάσει κορίτσια?????!!!!!κάναμε doppler σημερα! όλα καλά μας τα βρήκε..... ήταν πολύ ευχαριστημένος.....

ξανά στις 10-09 θα μας δει.... για την κατάσταση στο μαιευτήριο μας είπε ότι ο σύζυγος μπαίνει και δεν ξαναβγαίνει...... και ότι προσπαθούν εφόσον το επιτρέπει η κατασταση της μητέρας να την βγάλουν όσο πιο νωρίς γίνεται.... φυσικά μας είπε έρχονται σε ρήξη με πολλούς συγγενείς και αυτό ειναι το πιο δύσκολο κομμάτι.....

είπα στον άντρα μου θα πάμε να γεννήσω και να το μάθουν όλοι μετά όταν γυρίσουμε σπίτι....χιιχιιιιχιχι αλλά δεν πιστεύω ότι κανενας δικός μου θα έκανε και φασαρία για να μπεί μέσα στις μέρες αυτές που ζούμε.... 

 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!!! @Eva137 τελειο ακουγεται το baby shower...... κ εγώ θέλω ξανααααα......θυμάμαι πόσο ωραία ήταν... βέβαια τωρα ανυπομονούμε για τις επόμενες ωραίες στιγμές που πρόκειται να ζήσουμε......

Από όρεξη και εγώ άλλο τίποτα.....τρωω βέβαια όχι γτ πεινάω αλλά γτ λιγουρευομαι διαφορα..... τωρα στα τελευταία με έπιασαν εμένα οι λιγούρες......τι είναι αυτό??χαχαχα

εμείς μόλις γυρίσαμε από γιατρόοοο.....2600 περίπου το παιδακι μας..... που θα φτάσει κορίτσια?????!!!!!κάναμε doppler σημερα! όλα καλά μας τα βρήκε..... ήταν πολύ ευχαριστημένος.....

ξανά στις 10-09 θα μας δει.... για την κατάσταση στο μαιευτήριο μας είπε ότι ο σύζυγος μπαίνει και δεν ξαναβγαίνει...... και ότι προσπαθούν εφόσον το επιτρέπει η κατασταση της μητέρας να την βγάλουν όσο πιο νωρίς γίνεται.... φυσικά μας είπε έρχονται σε ρήξη με πολλούς συγγενείς και αυτό ειναι το πιο δύσκολο κομμάτι.....

είπα στον άντρα μου θα πάμε να γεννήσω και να το μάθουν όλοι μετά όταν γυρίσουμε σπίτι....χιιχιιιιχιχι αλλά δεν πιστεύω ότι κανενας δικός μου θα έκανε και φασαρία για να μπεί μέσα στις μέρες αυτές που ζούμε.... 

 

Τι ωραία νέα!!! Ολόκληρο παιδακι έχεις στη κοιλίτσα καλέ !! Μπράβο!

Για ποιο μαιευτήριο λες!? Κ μέσα που μένουν οι συνοδοί? Βάζουν καμία πολυθρόνα μέσα ή θα τους φαει η καρέκλα?

Πολύ καλό αυτό που λες ότι βγαίνουν όσο πιο γρήγορα γίνεται. Δεν χρειάζονται όλες να μείνουν 3 μέρες μέσα..


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Τι ωραία νέα!!! Ολόκληρο παιδακι έχεις στη κοιλίτσα καλέ !! Μπράβο!

Για ποιο μαιευτήριο λες!? Κ μέσα που μένουν οι συνοδοί? Βάζουν καμία πολυθρόνα μέσα ή θα τους φαει η καρέκλα?

Πολύ καλό αυτό που λες ότι βγαίνουν όσο πιο γρήγορα γίνεται. Δεν χρειάζονται όλες να μείνουν 3 μέρες μέσα..

στο μητέρα!προσπαθουν μ ειπε ο γιατρός να είναι 1 - 2  μητέρες σε καθε δωματιο για να υπάρχει άνεση.

ναι ναι ετσι μ ειπε ο γιατρός ότι εκείνος προσπαθεί για αυτό......να τις βγαζει πιο νωρίς εφόσον το επιτρέπει η κατάσταση....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Irinoula86 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!!! @Eva137 τελειο ακουγεται το baby shower...... κ εγώ θέλω ξανααααα......θυμάμαι πόσο ωραία ήταν... βέβαια τωρα ανυπομονούμε για τις επόμενες ωραίες στιγμές που πρόκειται να ζήσουμε......

Από όρεξη και εγώ άλλο τίποτα.....τρωω βέβαια όχι γτ πεινάω αλλά γτ λιγουρευομαι διαφορα..... τωρα στα τελευταία με έπιασαν εμένα οι λιγούρες......τι είναι αυτό??χαχαχα

εμείς μόλις γυρίσαμε από γιατρόοοο.....2600 περίπου το παιδακι μας..... που θα φτάσει κορίτσια?????!!!!!κάναμε doppler σημερα! όλα καλά μας τα βρήκε..... ήταν πολύ ευχαριστημένος.....

ξανά στις 10-09 θα μας δει.... για την κατάσταση στο μαιευτήριο μας είπε ότι ο σύζυγος μπαίνει και δεν ξαναβγαίνει...... και ότι προσπαθούν εφόσον το επιτρέπει η κατασταση της μητέρας να την βγάλουν όσο πιο νωρίς γίνεται.... φυσικά μας είπε έρχονται σε ρήξη με πολλούς συγγενείς και αυτό ειναι το πιο δύσκολο κομμάτι.....

είπα στον άντρα μου θα πάμε να γεννήσω και να το μάθουν όλοι μετά όταν γυρίσουμε σπίτι....χιιχιιιιχιχι αλλά δεν πιστεύω ότι κανενας δικός μου θα έκανε και φασαρία για να μπεί μέσα στις μέρες αυτές που ζούμε.... 

 

Φτου φτου το μαναρακι σου!!!!

Έλα ένα κιλό ακόμη το έχει άνετα να βγει ζουμπουρλιδικο κ ωραίο:x

Πόση ώρα κράτησε το ντοπλερ? Εκεί στο 30' σαν τα άλλα?? Έκανες κ κολπικό?

Εμείς (εγώ + @Jasmine@ ) έχουμε αυριο Πουρνο πουρνο !! Να δούμε κ τα δικά μας βλαστάρια!!

 

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

στο μητέρα!προσπαθουν μ ειπε ο γιατρός να είναι 1 - 2  μητέρες σε καθε δωματιο για να υπάρχει άνεση.

ναι ναι ετσι μ ειπε ο γιατρός ότι εκείνος προσπαθεί για αυτό......να τις βγαζει πιο νωρίς εφόσον το επιτρέπει η κατάσταση....

Σκέφτομαι τον άλλο μήνα να καλέσω κι εγώ στο δικό μου μαιευτήριο να μάθω λεπτομέρειες. Όταν μπω στο μήνα μου.

 

Just now, Renez είπε:

Φτου φτου το μαναρακι σου!!!!

Έλα ένα κιλό ακόμη το έχει άνετα να βγει ζουμπουρλιδικο κ ωραίο:x

Πόση ώρα κράτησε το ντοπλερ? Εκεί στο 30' σαν τα άλλα?? Έκανες κ κολπικό?

Εμείς (εγώ + @Jasmine@ ) έχουμε αυριο Πουρνο πουρνο !! Να δούμε κ τα δικά μας βλαστάρια!!

 

 

 

Καλέ εμείς δεν είχαμε μαζί την Δευτέρα??? Τους κυνηγάς τους γιατρούς να τα κάνεις νωρίτερα????

  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Σκέφτομαι τον άλλο μήνα να καλέσω κι εγώ στο δικό μου μαιευτήριο να μάθω λεπτομέρειες. Όταν μπω στο μήνα μου.

 

Καλέ εμείς δεν είχαμε μαζί την Δευτέρα??? Τους κυνηγάς τους γιατρούς να τα κάνεις νωρίτερα????

Ναι ρειιιι!! Είχα 24 αλλά μετά από το μειωμένο αμνιακό που είδαμε πριν 3 εβδομαδες τον είχα πάρει μπας κ το κάνουμε νωρίτερα(εννοούσα τη προηγούμενη εβδομάδα εγώ..) αλλά λόγω της άδειας του το νωρίτερα ήταν 18..

Δεν είπα όχι βεβαια:D άντε να δω αν πιάνουν τόπο τα λίτρα που πίνω!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ναι ρειιιι!! Είχα 24 αλλά μετά από το μειωμένο αμνιακό που είδαμε πριν 3 εβδομαδες τον είχα πάρει μπας κ το κάνουμε νωρίτερα(εννοούσα τη προηγούμενη εβδομάδα εγώ..) αλλά λόγω της άδειας του το νωρίτερα ήταν 18..

Δεν είπα όχι βεβαια:D άντε να δω αν πιάνουν τόπο τα λίτρα που πίνω!!

Δεν είπα όχι βέβαια!!!

Οπότε θα περιμένουμε νέα σας αύριο!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Φτου φτου το μαναρακι σου!!!!

Έλα ένα κιλό ακόμη το έχει άνετα να βγει ζουμπουρλιδικο κ ωραίο:x

Πόση ώρα κράτησε το ντοπλερ? Εκεί στο 30' σαν τα άλλα?? Έκανες κ κολπικό?

Εμείς (εγώ + @Jasmine@ ) έχουμε αυριο Πουρνο πουρνο !! Να δούμε κ τα δικά μας βλαστάρια!!

 

 

 

αν παιρνει 250 γ την εβδομαδα σε 4 εβδομαδες θα ειναι 3.5 κιλά!!!!!!!!!!αχ πόσο θα βγει??????για δειτε και α δικά σας αυριο να μ πείτεεε........μόλις τελειώσετε να με ενημερώσετε.

ναι σαν τα υπόλοιπα η ώρα. τόσο περίπου κράτησε! οόχι κολπικό δεν έκανα!

και ακόμα είναι στην θέση του το μαναράκι μου..... προς τα κάτω το κεφαλάκι..... δεν άλλαξε τίποτα!

 

Just now, Anastasia05 είπε:

Σκέφτομαι τον άλλο μήνα να καλέσω κι εγώ στο δικό μου μαιευτήριο να μάθω λεπτομέρειες. Όταν μπω στο μήνα μου.

 

Καλέ εμείς δεν είχαμε μαζί την Δευτέρα??? Τους κυνηγάς τους γιατρούς να τα κάνεις νωρίτερα????

ναι καλα κ εγω θα ρωτήσω πάλι στις 10/09 τον γιατρό για την κατάσταση. γτ μ είπε αυτό ισχύει τώρα.... μπορεί μέχρι τότε να έχει αλλάξει κάτι..... που εγω δεν το πιστεύω.... αν είναι κάτι να αλλάξει θα είναι προς το κακό... δεν θα αφήνουν ούτε συνοδό μέσα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...