Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 19 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μπορείς να πάρεις ναι,ντεπον και απλό παναντολ δεν υπάρχει θέμα 

      ο 8ο σ ποτέ ξεκινάει; ναι μιλησα με τη μαια γιατί ήταν λίγο περίεργα τα πονάκια με έπιανε κοιλιά μέση ταυτόχρονα για 20 δευτέρα μπυ περνούσε και μετά από κανα 5 λεπτό με έπιανε πάλι 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! 

Όλα καλά από εμάς! Ο γιοκας είναι 2180γρ και κλασικά βγαίνει μεγαλος για την εβδομάδα του αλλά δεν μας ανησυχεί.( Έχω μπει ξανά σε διατροφή ζαχαρου τις τελευταίες 10 μέρες γιατί έκανα και τριτη καμπύλη και βγήκε πάλι πειραγμενη. Το απόγευμα πάω σε ενδοκρινολόγο) 

Ο τράχηλος μου είναι 2,8. Μηπως είναι πολύ κοντος; Εσας; 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Καλημέρα! Εγώ τα δικά μας πάντα τα πλένω στους 40 τώρα της μπεμπας δεν ξέρω... Τι φοβάμαι το 60 μην μου μπουν! Θα το τσεκαρω! Άντε κορίτσια να ακούσουμε πόσο είναι τα μπεμπακια σας που πλέον θα έχουν γίνει ολόκληρα θηρία! Εμείς το μόνο που θα κάνουμε από Σεπτέμβρη είναι μια μικρή έξτρα ντουλάπα για διάφορα και ελπίζω να μην σηκώσουν σκόνες κτλ! Όλο λέω σήμερα να ξεκινήσω κανένα πλυντήριο και όλο το αποφεύγω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Όλα καλά από εμάς! Ο γιοκας είναι 2180γρ και κλασικά βγαίνει μεγαλος για την εβδομάδα του αλλά δεν μας ανησυχεί.( Έχω μπει ξανά σε διατροφή ζαχαρου τις τελευταίες 10 μέρες γιατί έκανα και τριτη καμπύλη και βγήκε πάλι πειραγμενη. Το απόγευμα πάω σε ενδοκρινολόγο) 

Ο τράχηλος μου είναι 2,8. Μηπως είναι πολύ κοντος; Εσας; 

Μπράβο το αντρακι σου! Κ μένα βγαίνει λιγάκι πιο μεγάλος σε κάθε μέτρηση χωρίς να έχω θέμα με σάκχαρο. Κουράγιο με την διατροφή δεν μας έμεινε πολύ! Είσαι οκ με την διατροφή?

Σχολίασε ο γιατρός τον τράχηλο? Δεν ξέρω αν είναι πολύ κοντός(κ δεν το νομίζω) ξέρω όμως ότι όσο πλησιάζει η γέννα λεπταίνει!

Πότε έχεις Πητ?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Όλα καλά από εμάς! Ο γιοκας είναι 2180γρ και κλασικά βγαίνει μεγαλος για την εβδομάδα του αλλά δεν μας ανησυχεί.( Έχω μπει ξανά σε διατροφή ζαχαρου τις τελευταίες 10 μέρες γιατί έκανα και τριτη καμπύλη και βγήκε πάλι πειραγμενη. Το απόγευμα πάω σε ενδοκρινολόγο) 

Ο τράχηλος μου είναι 2,8. Μηπως είναι πολύ κοντος; Εσας; 

Μπράβο το αστεράκι σου!!! Γιατί λες ότι βγαίνει μεγάλος? Σε ποια εβδομάδα είσαι? Της @Irinoula86 βγήκε 2600(!) Στην 32&3 για αυτό ρωτάω!!

Όσο για τον τράχηλο θα ξέρω σε λίγο εγω αλλά για να μην είπε τπτ ο γιατρός σου μη το σκεφτεσαι καν!!!

Σας χάρισε φατσούλα???

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Καλημέρα! Εγώ τα δικά μας πάντα τα πλένω στους 40 τώρα της μπεμπας δεν ξέρω... Τι φοβάμαι το 60 μην μου μπουν! Θα το τσεκαρω! Άντε κορίτσια να ακούσουμε πόσο είναι τα μπεμπακια σας που πλέον θα έχουν γίνει ολόκληρα θηρία! Εμείς το μόνο που θα κάνουμε από Σεπτέμβρη είναι μια μικρή έξτρα ντουλάπα για διάφορα και ελπίζω να μην σηκώσουν σκόνες κτλ! Όλο λέω σήμερα να ξεκινήσω κανένα πλυντήριο και όλο το αποφεύγω!

Με τόσο τσισι κ κακακι δε θα τους φοβάσαι κ τους 60! Ειδικά στα ζιπουνακια. Δεν έχουν θέμα

Επίσης κάποια δεν καθάρισαν ούτε τότε (με προπλυση στο χέρι) κ τα πέταξα

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, LadyP είπε:

Καλημέρα! Εγώ τα δικά μας πάντα τα πλένω στους 40 τώρα της μπεμπας δεν ξέρω... Τι φοβάμαι το 60 μην μου μπουν! Θα το τσεκαρω! Άντε κορίτσια να ακούσουμε πόσο είναι τα μπεμπακια σας που πλέον θα έχουν γίνει ολόκληρα θηρία! Εμείς το μόνο που θα κάνουμε από Σεπτέμβρη είναι μια μικρή έξτρα ντουλάπα για διάφορα και ελπίζω να μην σηκώσουν σκόνες κτλ! Όλο λέω σήμερα να ξεκινήσω κανένα πλυντήριο και όλο το αποφεύγω!

Αχχχ σε νιωθωωωω!!

Μου έχω δώσει το σήμερα που έχω το ντοπλερ ως deadline:P από αύριο αρχίζω....

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Όλα καλά από εμάς! Ο γιοκας είναι 2180γρ και κλασικά βγαίνει μεγαλος για την εβδομάδα του αλλά δεν μας ανησυχεί.( Έχω μπει ξανά σε διατροφή ζαχαρου τις τελευταίες 10 μέρες γιατί έκανα και τριτη καμπύλη και βγήκε πάλι πειραγμενη. Το απόγευμα πάω σε ενδοκρινολόγο) 

Ο τράχηλος μου είναι 2,8. Μηπως είναι πολύ κοντος; Εσας; 

Μπράβο ο γιόκας σου! Μια χαρά παιδάκι! Δεν πρέπει να είναι πολύ πολύ μεγάλο, μην ανησυχείς! Κι ο τράχηλος μάλλον οκ θα έλεγα γτ κοντεύουμε. Αν δεν είπε τπτ ο ντοκ όλα καλά!

@Anastasia05κι εγώ τη σκεφτόμουν τη @Ninamc! Καλά θα είναι και θα απολαμβάνει τις διακοπές της! Καλέ στείλε μας ενα hint θαλασσινης αλμυρας!?

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τη βλέπω που κ που μεσα κάποια βράδυα οπότε είναι καλά πιστεύω το κορίτσι:)

είναι απλά διακοπές κ δεν έχει κ πολύ χρόνο τώρα να στέλνει μαλλον..μόλις γυρίσει θα μας τα πει μαζεμένα..

Link to comment
Share on other sites

Ωχου μωρέ ήρθαν τα έξτρα φορεματακια από h&m δεν μπορώ κορίτσια δεν περνάνε οι εβδομάδες μέχρι να έρθει η στιγμή να γεννηθούν και να τα κρατήσουμε αγκαλίτσα! Πάλι τα έμπηξα με τα ρούχα! Μόλις παρήγγειλα και πράγματα για το μαιευτήριο έξτρα για εμένα! Λοιπον πήρα κοχύλια συλλογης, επιθέματα στήθους μιας χρήσης, ψευδοθηλες(έτσι για την σιγουριά) και κάτι σας pads με τζελ μέσα για κρύες ή ζεστές κομπρεσές στο στήθος ( αχρειαστες να είναι). Ήθελα να ρωτήσω! Τι λέτε να πάρω πάνες ακρατιες για λίγες μέρες και μετά μεγάλες σερβίετες ή να πάρω κατευθείαν μεγάλες σερβίετες με εσώρουχα μιας χρήσης? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, LadyP είπε:

Ωχου μωρέ ήρθαν τα έξτρα φορεματακια από h&m δεν μπορώ κορίτσια δεν περνάνε οι εβδομάδες μέχρι να έρθει η στιγμή να γεννηθούν και να τα κρατήσουμε αγκαλίτσα! Πάλι τα έμπηξα με τα ρούχα! Μόλις παρήγγειλα και πράγματα για το μαιευτήριο έξτρα για εμένα! Λοιπον πήρα κοχύλια συλλογης, επιθέματα στήθους μιας χρήσης, ψευδοθηλες(έτσι για την σιγουριά) και κάτι σας pads με τζελ μέσα για κρύες ή ζεστές κομπρεσές στο στήθος ( αχρειαστες να είναι). Ήθελα να ρωτήσω! Τι λέτε να πάρω πάνες ακρατιες για λίγες μέρες και μετά μεγάλες σερβίετες ή να πάρω κατευθείαν μεγάλες σερβίετες με εσώρουχα μιας χρήσης? 

Μου είχανε δώσει κάτι σερβιετες τεράστιες στο μαιευτήριο. Μετά από αυτές, χρησιμοποιουσα τις κλασικές που έβαζα στην περίοδο,τις πιο μεγάλες. 

Τώρα έχω λίγες πάνες κ πολλές σερβιετες( χάρηκα που ήρθε πάλι περίοδος αλλά δεν ήξερα τι με περιμενε:tongue:) οπότε είμαι καλυμμένη!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Μου είχανε δώσει κάτι σερβιετες τεράστιες στο μαιευτήριο. Μετά από αυτές, χρησιμοποιουσα τις κλασικές που έβαζα στην περίοδο,τις πιο μεγάλες. 

Τώρα έχω λίγες πάνες κ πολλές σερβιετες( χάρηκα που ήρθε πάλι περίοδος αλλά δεν ήξερα τι με περιμενε:tongue:) οπότε είμαι καλυμμένη!

Άρα να πάρω βρακάκια μιας χρήσης? 2 πακέτα ? Και να βάλω από τις δικές τους τις τεράστιες? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Άρα να πάρω βρακάκια μιας χρήσης? 2 πακέτα ? Και να βάλω από τις δικές τους τις τεράστιες? 

Δεν ξέρω τι είναι τα βρακάκια μιας χρήσης κ πως χρησιμοποιούνται.

Όπως κ να έχει δε νομίζω να χρειαστούν δύο πακέτα. Με τις δικές τους τις τεράστιες κ με δικές σου μετά είσαι καλυμμένη πιστευω.

Κι αν δεν είσαι, πεταγεσαι στο σούπερ!! 

Κι εγώ από σποντα έχω τις πάνες,δεν τις αγόρασα.

Σε μπέρδεψα λειντι αλλά είμαι της άποψης να μην πάρω αν δεν ξέρω που κ αν θα χρειαστεί. Κι εγώ όμως την πρώτη φορά είχα πάρει πολλά κ διαφορα που δεν χρειάστηκαν!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολα τα κορίτσια !!! Άντε να δείτε τα μωράκια σας όσες έχετε doppler σήμερα..τι ωραιαααα! Καλά αποτελέσματα με τελειες φωτογραφιες...

Εγώ τα ρουχαλάκια ,πετσέτες ,κουβερτακια κλπ τα καινούρια τα έπλυνα στους 40 βαθμούς γιατί φοβήθηκα... 

Αυτά που μας δώσανε δεν τα έχω πειράξει καν... περιμένω την μανούλα μου να έρθει!!:P

Σήμερα ήρθε ένα νυχτικακι από το κασουαλο που είχα παραγγείλει πολυ ωραιο κορίτσια δεν το περίμενα..!!

Εγώ παλεύω την βαλίτσα να την φτιάξω κάνα μήνα τώρα χαχαχαχαχα πιστεύω ότι τελειώνω σιγά σιγά. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Άρα να πάρω βρακάκια μιας χρήσης? 2 πακέτα ? Και να βάλω από τις δικές τους τις τεράστιες? 

Νομίζω είναι πολλά 2 πακέτα! Κι εμένα στο μαιευτήριο μου είχαν δώσει κάτι τεράστιες, χρησιμοποίησα εκεί 3 μέρες κ μετά τις night τις μεγάλες όχι για πολύ όμως. Τώρα λέω να πάρω τένα για τις πρώτες μέρες κ μετά κανονικές. Δεν είχα πολύ ομως.

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...