Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Κοριτσια με τις παραδοσεις απο τα courrier τι γνωμη εχετε? Κοντευουν 2 εβδομαδες να μ φερουν σερβιετες,  κρεμα για θηλες κ ραγαδες! Ετσι μου ρχετε να ζητησω πιστωτικο κ να τους τα γυρισω πισω:-x δεν σηκωνουν τηλ.. Ενας χαμος! Δεν ξαναπαραγγελνω μεχρι να ανοιξουν τα καραστηματα.. 

Για το lockdown που πηρε παραταση μεχρι τις 7/1 το ειδατε? δεν θα την παλεψω να παει παραπερα! 

Οχι οτι θα βγαινω εξω.. Αλλα κοντευω να σκασω με τοσο περιορισμο.. Στην ουσια ειμαι απο τον μαιο κλεισμενη μεσα γιατι φοβομουν παρολο π ανοιξαν ολα στο πρωτο lockdown.. 

Με τις παραδόσεις έχω παραγγείλει πάρα πολλά πράγματα. Σε γενικές γραμμές έρχονται στην ώρα τους άντε με 1-2 μέρες καθυστέρηση. Σε μια περίπτωση έτυχε μόνο να καθυστερήσει 3 βδομάδες και ήταν τα σεντόνια του μωρού Μ βέβαια μου είχαν πει ότι θα αργήσει αλλά παρολα αυτά έκανα παράπονο στο skroytz και μου έδωσαν ένα εκπτωτικό κουπόνι 5€. Τελικά ήρθαν! Τώρα ακόμα προλαβαίνουμε... Το θέμα είναι οι καθυστερήσεις προς το τέλος του μήνα αρχές του Γενάρη που εκεί θα μετράμε τις μέρες...

Για τόσο μεγάλη παράταση δεν άκουσα. Βασικά αρχίζουν και τα ανοίγουν όλα σιγά σιγά. Κι εγώ κλεισμένη είμαι... Σε νιώθω... και τώρα που θα μπούμε και στο μήνα μας θα ανησυχώ ακόμα πιο πολύ μη γίνει η στραβή τελευταία στιγμή. Ουφ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια.. Μπράβο Φωτεινή μου χαίρομαι που σου πάνε όλα καλά εύχομαι και για τις υπόλοιπες το ίδιο.. Και εγώ όλα καλά  κοντεύει ο καιρός... Εγώ έχω  15 ραντεβού να με πούνε ποτέ θα γεννήσω το πολύ μέχρι 10 Ιανουαρίου..  Καισαρική δεν φεύγεις με τίποτα την δεύτερη μέρα σε κρατάνε 4 5 μέρες.. Εγώ και στους 2 επειδή δεν την πάλευα μέσα στα νοσοκομεία και στην κλίνη υπέγραφα και την 3 μέρα πήγαινα σπιτάκι μου... Αχ έχω αγχωθεί με το τι θα κάνω με τα παιδιά περιμένα να έρθει η μαμά μου η ή πεθερά μου αλλά τώρα με τα μέτρα την έχω πατήσει και είμαι και μακριά έχω σκάσει..  Και εγώ περιμένω πράγματακια να έρθουν αλλά γίνεται ένα χάος στις μεταφορικες ελπίζω να μου έρθουν άμεσα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dhmh4 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Μπράβο Φωτεινή μου χαίρομαι που σου πάνε όλα καλά εύχομαι και για τις υπόλοιπες το ίδιο.. Και εγώ όλα καλά  κοντεύει ο καιρός... Εγώ έχω  15 ραντεβού να με πούνε ποτέ θα γεννήσω το πολύ μέχρι 10 Ιανουαρίου..  Καισαρική δεν φεύγεις με τίποτα την δεύτερη μέρα σε κρατάνε 4 5 μέρες.. Εγώ και στους 2 επειδή δεν την πάλευα μέσα στα νοσοκομεία και στην κλίνη υπέγραφα και την 3 μέρα πήγαινα σπιτάκι μου... Αχ έχω αγχωθεί με το τι θα κάνω με τα παιδιά περιμένα να έρθει η μαμά μου η ή πεθερά μου αλλά τώρα με τα μέτρα την έχω πατήσει και είμαι και μακριά έχω σκάσει..  Και εγώ περιμένω πράγματακια να έρθουν αλλά γίνεται ένα χάος στις μεταφορικες ελπίζω να μου έρθουν άμεσα... 

Εννοουν λογω κορονοιου οτι φευγεις νωριτερα απο οτι κτλβ οχι γενικα.σαν μετρο και καλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, myrina είπε:

Κι εγώ έχω θέμα με την τουαλέτα από παλιά. Εκτός από όσα είπατε, οι μπάρες δημητριακών all-bran με βοηθάνε πολύ, κάθε πρωί στο πρωινό με γαλα, και τα παντζάρια επίσης, τα παίρνω έτοιμα βρασμένα συσκευασμένα και έχω πάντα. Και φυσικός χυμός πορτοκαλί.

Σήμερα είμαι ακριβώς 34 και έχω αρχίσει να αγχώνομαι που δεν εχω ετοιμάσει τσάντες για το μαιευτήριο.. Όσο για το σπίτι το παίρνω απόφαση ότι δεν θα τα αφήσω όλα στην εντέλεια, μάλλον το αντίθετο, αλλά υγεία!!

Οι δυναμεις μου πολυ πεσμένες, ίσα ίσα ένα φαι και ρούχα και είμαι σκοτωμενη λες και έσκαβα.. Τετάρτη έχω ραντεβού με το γιατρο και ανυπομωνω να δω πως είναι απο βάρος το μπεμπακι, γιατί από κινητικότητα καλα πάει,  ώρες ώρες με τρανταζει ολόκληρη!!! :x

@myrina βαρενουμε σιγά σιγά ;)Ούτε εγω έχω φτιάξει βαλίτσα όλο λέω θα φτιάξω θα φτιάξω :grin:

10 ώρες πρίν, vivi24 είπε:

Κορίτσια κοντεύουμε !!!μιλούσα με μια φίλη προχθές και μου έλεγε ότι κάτι έχει ακούσει ότι πλέον μένουν στο μαιευτήριο 2 μέρες λογο covid  έχετε ακούσει κάτι ?

Εγω στο Έλενα που θα γεννήσω 4 βραδυα μου ειπε ο γιατρός 

9 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

@enjoy χτες με σουπα 2 ακτινιδια δυο δαμασκηνα πηγα μια χαρα το πρωι.. Αλλα πολυ αιμα..! Χωρις πονο ομως.. Σκεφτομαι οτι κοντευω κ αυτο με καθησυχαζει.. αυριο επισημα στην 35+1!!πηγα κ στην αιματολογο για τις ενεσουλες μου... Υπομονη!! 

Συγγνώμη έχεις θρομβοφιλια;;Εγω ξεκίνησα ήδη τς 12 ώρες ένεσης για να μαι σίγουρη 

5 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Κοριτσια με τις παραδοσεις απο τα courrier τι γνωμη εχετε? Κοντευουν 2 εβδομαδες να μ φερουν σερβιετες,  κρεμα για θηλες κ ραγαδες! Ετσι μου ρχετε να ζητησω πιστωτικο κ να τους τα γυρισω πισω:-x δεν σηκωνουν τηλ.. Ενας χαμος! Δεν ξαναπαραγγελνω μεχρι να ανοιξουν τα καραστηματα.. 

Για το lockdown που πηρε παραταση μεχρι τις 7/1 το ειδατε? δεν θα την παλεψω να παει παραπερα! 

Οχι οτι θα βγαινω εξω.. Αλλα κοντευω να σκασω με τοσο περιορισμο.. Στην ουσια ειμαι απο τον μαιο κλεισμενη μεσα γιατι φοβομουν παρολο π ανοιξαν ολα στο πρωτο lockdown.. 

Εγω από τν Ιούνιο ξάπλα και μόλις σηκώθηκα πάλι γιατί μου έκανε συσπάσεις γεννάς :D:D Καλα με τα κούριερ έχει γίνει χαμός λόγο υπερβολικού φόρτου υπομονή 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Η νύφη φίλης μου, γέννησε κάπου 17 Νοέμβρη. Με καισαρική γέννησε Τετάρτη (νοσοκομείο Μητέρα) κ Παρασκευή έφυγαν:shock:

Κ γω έμεινα με το που το άκουσα...

@Dhmh4 αυτό που λες για τη βοήθεια από μαμά ή πεθερά,μήπως αν σου γράψει ο γιατρός ότι είσαι έγκυος κ γεννάς κ θες βοήθεια ,νά προσκομίσόυν το χαρτί για να μετακινηθούν . 

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

Κοριτσια με τις παραδοσεις απο τα courrier τι γνωμη εχετε? Κοντευουν 2 εβδομαδες να μ φερουν σερβιετες,  κρεμα για θηλες κ ραγαδες! Ετσι μου ρχετε να ζητησω πιστωτικο κ να τους τα γυρισω πισω:-x δεν σηκωνουν τηλ.. Ενας χαμος! Δεν ξαναπαραγγελνω μεχρι να ανοιξουν τα καραστηματα.. 

Για το lockdown που πηρε παραταση μεχρι τις 7/1 το ειδατε? δεν θα την παλεψω να παει παραπερα! 

Οχι οτι θα βγαινω εξω.. Αλλα κοντευω να σκασω με τοσο περιορισμο.. Στην ουσια ειμαι απο τον μαιο κλεισμενη μεσα γιατι φοβομουν παρολο π ανοιξαν ολα στο πρωτο lockdown.. 

εγω με την παράδοση  τα εβαλα παραλαβη απο καταστημα γτ φοβήθηκα  την κουριερ.. αφου μου τα αργησαν 5 μερες τους τηλεφώνησα  και τελικα μου τα καθυστερουσαν γτ δεν ειχαν ενα μπιμπερο και μια θηλη 15ευρω που ήθελα και η υπολοιπη παραγγελια 100ευρω ηταν διαθεσιμη και τελικα συννεοηθηκαμε να παρω τα υπολοιπα... για ενα μπιμπερο ειχα τσαμπα καθυστερηση.. επικοινωνηστε το και εσεις αν ειναι να λυσετε τετοια θεματα.. η κουριερ αργει μπορει και 20ημερο... αλλα αμα εχεις και εξτρα καθυστερηση διαθεσιμοτητας τοτε παει πολυ...

Just now, Lottaki είπε:

Η νύφη φίλης μου, γέννησε κάπου 17 Νοέμβρη. Με καισαρική γέννησε Τετάρτη (νοσοκομείο Μητέρα) κ Παρασκευή έφυγαν:shock:

Κ γω έμεινα με το που το άκουσα...

@Dhmh4 αυτό που λες για τη βοήθεια από μαμά ή πεθερά,μήπως αν σου γράψει ο γιατρός ότι είσαι έγκυος κ γεννάς κ θες βοήθεια ,νά προσκομίσόυν το χαρτί για να μετακινηθούν . 

νομιζω λογω παροχη βοηθειας μπορεις να μετακινηθείς απο νομο σε νομο.... δεν μας ετυχε ποτε ελεγχος... αλλα εμεις  παμε σε αλλο νομο για συγγενικό προσωπο που ειναι κατακοιτο... και η παιδιατρος μου ειναι σε αλλο νομο πηγαινουμε κ σε αυτην προς  το παρόν  δεν μας ελεγξαν....

εχουμε απλα τις ιατρικες εξετασεις μαζι μας σε περιπτωση ελεγχου για αποδειξη... και για μικρο το βιβλιαριο που ειναι εκ γενετης η σφραγιδα της παιδιατρου του αλλου νομου... στην περιπτωση σου με ενα χαρτι γιατρου που πιστοποιεί κυηση πιστευω να μπορει να ερθει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Maria mariaa είπε:

@myrina βαρενουμε σιγά σιγά ;)Ούτε εγω έχω φτιάξει βαλίτσα όλο λέω θα φτιάξω θα φτιάξω :grin:

Εγω στο Έλενα που θα γεννήσω 4 βραδυα μου ειπε ο γιατρός 

Συγγνώμη έχεις θρομβοφιλια;;Εγω ξεκίνησα ήδη τς 12 ώρες ένεσης για να μαι σίγουρη 

Εγω από τν Ιούνιο ξάπλα και μόλις σηκώθηκα πάλι γιατί μου έκανε συσπάσεις γεννάς :D:D Καλα με τα κούριερ έχει γίνει χαμός λόγο υπερβολικού φόρτου υπομονή 

@Maria mariaaειχα κανει μοριακο ελεγχο απο την πρωτη στιγμη γιατι πολλες κοπελες εχουν ατυχιες λογω θρομβοφιλιας κ ηθελα να το προλαβω.. Απολα τα γονιδια π μ βρηκαν, δεν κινδυνευα απο αποβολη κ θνησιμοτητα εμβρυου αλλα να παθω κατι εγω! Εγκεφαλικο κλπ.. Οποτε κανω καθε μερα ενεσουλα και τωρα μαλιστα ανα 12ωρο..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Η νύφη φίλης μου, γέννησε κάπου 17 Νοέμβρη. Με καισαρική γέννησε Τετάρτη (νοσοκομείο Μητέρα) κ Παρασκευή έφυγαν:shock:

Κ γω έμεινα με το που το άκουσα...

@Dhmh4

Α και με καισαρική κιόλας ????? :-( κοιτα το μόνο που θέλω να ελπίζω είναι ότι τη ρώτησαν και ήθελε και η ίδια να βγει. Για μένα προσωπικά ο χρόνος στο μαιευτήριο είναι πολύ σημαντικός.θα έχω  χρόνο να αναρρώσω ήσυχα να ξεκουραστω λίγο και να ασχοληθω αποκλειστικά με το μωράκι μου έστω κ για λίγες μερες. Στο σπίτι έχω και τα άλλα μου παιδάκια που θέλουν το χρόνο τους κι ένα σωρό δουλειές. Κι εγώ έχω γνωστή που στην προ κορονοιου εποχή έμεινε με καίσαρ ικη μόνο ένα βράδυ στο μαιευτήριο και μετά υπέγραψε να βγει γιατί είχε το μωρό της σε θερμοκοιτίδα άλλου νοσοκομείου και ήθελε να είναι εκεί.

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, enjoy είπε:

εγω με την παράδοση  τα εβαλα παραλαβη απο καταστημα γτ φοβήθηκα  την κουριερ.. αφου μου τα αργησαν 5 μερες τους τηλεφώνησα  και τελικα μου τα καθυστερουσαν γτ δεν ειχαν ενα μπιμπερο και μια θηλη 15ευρω που ήθελα και η υπολοιπη παραγγελια 100ευρω ηταν διαθεσιμη και τελικα συννεοηθηκαμε να παρω τα υπολοιπα... για ενα μπιμπερο ειχα τσαμπα καθυστερηση.. επικοινωνηστε το και εσεις αν ειναι να λυσετε τετοια θεματα.. η κουριερ αργει μπορει και 20ημερο... αλλα αμα εχεις και εξτρα καθυστερηση διαθεσιμοτητας τοτε παει πολυ...

νομιζω λογω παροχη βοηθειας μπορεις να μετακινηθείς απο νομο σε νομο.... δεν μας ετυχε ποτε ελεγχος... αλλα εμεις  παμε σε αλλο νομο για συγγενικό προσωπο που ειναι κατακοιτο... και η παιδιατρος μου ειναι σε αλλο νομο πηγαινουμε κ σε αυτην προς  το παρόν  δεν μας ελεγξαν....

εχουμε απλα τις ιατρικες εξετασεις μαζι μας σε περιπτωση ελεγχου για αποδειξη... και για μικρο το βιβλιαριο που ειναι εκ γενετης η σφραγιδα της παιδιατρου του αλλου νομου... στην περιπτωση σου με ενα χαρτι γιατρου που πιστοποιεί κυηση πιστευω να μπορει να ερθει...

Ναι ρωτησε η μανα μ αστυνομικους γτ μενει αθηνα εγω κορινθο πλεον κ της ειπαν με χαρτι γιατρου οτι μπηκα στον μηνα μ οτι ο αντρας μ δουλευει κ οτι θελω βοηθεια μπορουν να ερθουν 2 ατομα με αυτοκινητο.να ερθει με τον πατερα μ δηλ.και ετσι θα το κανουν δηλ 

.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω κορίτσια πολύ άγχος με τις κλινικές.. Εγώ είχα ραντεβού την Παρασκευή και είδαμε το ζουζουνάκι μας.. Όλα τέλεια! Επίσης συζητήσαμε και για το πλάνο γέννας.. Ήταν κάθετοι ότι ο πατέρας θα είναι μέσα κατα την γέννα, όχι ότι του το επιβάλουν αλλά είναι απόλυτα φυσιολογικό.. Επίσης είπαμε και για την γέννα στο νερό και για τυχόν χρήση επισκληρίδιου και μου είπαν ότι όλα γίνονται επι τόπου, οπότε τους το λέω εκείνη την ώρα και μου τα ετοιμάζουν.. Γενικά μας είπαν κάποιες λεπτομέρειες και κάποιες συμβουλές και προχωράμε.. Το Σάββατο έκανα γενική όλο το σπίτι και ότι πλένεται το έπλυνα!! Το καημένο το πλυντηριάκι μου αν είχε στόμα θα μου έλεγε ΦΤΑΝΕΙ ΠΧΙΑΑ.. Εν τω μεταξύ έβαλα και ένα πλυντήριο τα φορμάκια (βασικά όσα χωρούσαν) και θα βαζω κάθε μέρα από ένα για να μην μου φανούν, και μύρισε όλο το σπίτι μωρουδίλα.. Αχχχ τι ωραία μυρωδιά.. Και περιττό να πω ότι ούτε για ψώνια πήγα αλλά ούτε βαλίτσα ετοίμασα..

  • Μου αρέσει 7

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κορίτσια αχ μακάρι να είναι έτσι θα ζητήσω χαρτι και εγώ τότε από τον γιατρό να έρθουν λίγες μέρες.. Θα έχω και τον άντρα μου αλλά θέλω βοήθεια στο σπίτι τις πρώτες μέρες μέχρι να γίνω καλά από την καισαρική και να μπορέσω να σταθώ στα πόδια μου.. Εγώ ακόμα δεν έχω πλένει τίποτα αλλά καλά είναι να ξεκινήσω σιγά σιγά.. Περιμένω να ανοίξουν και τα μαγαζιά να πάρω και  2 3 πράγματα για μένα και να ετοιμάσω βαλίτσα.. Στο νοσοκομείο με είπαν ότι θα πρέπει να τα πάρω όλα από το σπίτι για το μωρό στα άλλα μόνο ένα φορμακι εξόδου είχα χρειαστεί τώρα τα πάντα όλα..  Περιμένω να έρθει το κρεβατακι τις κάτι πάνες που έχω παραγγείλει αντε να δούμε πότε θα έρθουν άκρη δεν βγαίνει με τις μεταφορικες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Ναι ρωτησε η μανα μ αστυνομικους γτ μενει αθηνα εγω κορινθο πλεον κ της ειπαν με χαρτι γιατρου οτι μπηκα στον μηνα μ οτι ο αντρας μ δουλευει κ οτι θελω βοηθεια μπορουν να ερθουν 2 ατομα με αυτοκινητο.να ερθει με τον πατερα μ δηλ.και ετσι θα το κανουν δηλ 

.

Το χαρτι θα στο γραψει ο γιατρος σου κ θα τους το στειλεις να το εχουν μαζι τους στο δρομο αν τους σταματησουν? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klegeo είπε:

Το χαρτι θα στο γραψει ο γιατρος σου κ θα τους το στειλεις να το εχουν μαζι τους στο δρομο αν τους σταματησουν? 

Ναι θα μ το δωσει κ σκεφτομαι να το στειλω με ενα φαξ σε ενα φαρμακειο της γειτονιας μ να το παρουν κ στα διοδια που στανταρτ θα τους σταματησουν θα το δειξουν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια όμορφα!

Ναι κάτι τέτοιό σε χαρτί φανταζόμουν κ γω...Σε λίγο έχω βιντεοκλήση με τη μαία, ότι πούμε κ θεωρώ σημαντικό θα σας το μεταφέρω.

@Mikri Ollandeza ωραία τα νέα σου!!! Όσο για τις δουλειές...Μην το παρακάνεις κ μείνεις από πλυντήριο:roll::P . Να σε ρωτήσω κάτι, σε παρακολουθούν μάίες κ όταν έρθει εκείνη η ώρα θα έρθει κ ο γιατρός σου; Ή όποιος γιατρός έχει εφημερία; απο ενδιαφέρον ρωτάω να μπούμε στη θέση σου.

 

  • Μου αρέσει 3

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...