Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Προσωπικά εστιάζω  ότι θα έχουν πάει καλά όλα για εμένα κ το μωράκι που θα το γνωρίσω από κοντά πλέον χωρίς ενδιάμεσο υπέρηχο ,θα έχω τον άντρα μου στο "ξενοδοχείο -μαιευτηριο" να ζήσουμε νέες εμπειρίες κ ότι εκεί θα με περιποιούνται, θα μου φέρνουν έτοιμο το μωρό κ θα τρώω καλά γιατί θα έχω ελαφρύνει. Αν είμαι με καισαρική θα είναι πιο δύσκολα... στο σπίτι μετά, η προσαρμογή με κάνει να νιώθω ένα άγχος. 

Μίλησαμε λίγο με μαία Κ μου είπε θα ρωτήσει νοσοκομείο αν γίνεται να πάμε για "ξενάγηση " να δω το δωμάτιο οδινων κ να έχω αίσθηση του χώρου. Πέμπτη θα κάνουμε ασκήσεις με βιντεοκλήση για την ώρα που θα ξεκινήσει π τοκετός. 

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Suzukaki είπε:

Μονο εγω νιωθω οτι οι 3 4 ημερες στο μαιευτηριο θα ναι απαλευτες;;;πως θα περασουν ρε γμτ 3 μερες κ νυχτες;

Δεν είναι έτσι θα δεις! Εμένα αυτές οι 5 μέρες ήταν από τις πιο ωραίες της ζωής μου. Και σκέψου είχα και τα μωρά στη θερμοκοιτίδα και τα έβλεπα με το δελτίο μόνο 2 φορές τη μέρα. Αλλά ήμουνα τόσο χαρούμενη που όλα μου φαίνονταν υπέροχα. Το φαι ήταν καταπληκτικό,οι μαίες πρόθυμες να σε βοηθήσουν σε ότι δηποτε ήθελες.Και φυσικά θα έχεις δίπλα σου το μωράκι σου θα το χαζεύεις συνεχώς θα προσπαθείς να το μάθεις και να σε μάθει.

  • Μου αρέσει 3

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Δεν είναι έτσι θα δεις! Εμένα αυτές οι 5 μέρες ήταν από τις πιο ωραίες της ζωής μου. Και σκέψου είχα και τα μωρά στη θερμοκοιτίδα και τα έβλεπα με το δελτίο μόνο 2 φορές τη μέρα. Αλλά ήμουνα τόσο χαρούμενη που όλα μου φαίνονταν υπέροχα. Το φαι ήταν καταπληκτικό,οι μαίες πρόθυμες να σε βοηθήσουν σε ότι δηποτε ήθελες.Και φυσικά θα έχεις δίπλα σου το μωράκι σου θα το χαζεύεις συνεχώς θα προσπαθείς να το μάθεις και να σε μάθει.

Mακαρι γτ δ εχουμε κ επισκεψεις κ λεω χριστε μου τοσες ωρες τι θα κανω;!

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Klegeo είπε:

@Maria mariaaειχα κανει μοριακο ελεγχο απο την πρωτη στιγμη γιατι πολλες κοπελες εχουν ατυχιες λογω θρομβοφιλιας κ ηθελα να το προλαβω.. Απολα τα γονιδια π μ βρηκαν, δεν κινδυνευα απο αποβολη κ θνησιμοτητα εμβρυου αλλα να παθω κατι εγω! Εγκεφαλικο κλπ.. Οποτε κανω καθε μερα ενεσουλα και τωρα μαλιστα ανα 12ωρο..

Εγω έχω θρομβοφιλια και μου είχα ατυχία και ετσι εκανα εξετάσεις...Και εγω με το που έμαθα ότι είμαι εγκυος ξεκίνησα αμέσως τς ένεσης inoxep αλλά τώρα μου τς άλλαξε.. κάνω κάποιες άλλες 12 ώρες για εμάς είναι λίγο πιο δύσκολο(κορίτσια προς θεού δεν θέλω να το πάρει καμία στραβά αυτο που λέω..αλλά μέχρι να σιγουρευτούμε ότι τρέφεται ή δν έχει αλλο θέμα είναι πολυ δύσκολο ψυχολογικά εγω προσπάθησα να μην χαρώ πολυ μέχρι να πάρω το οκ!!Επισης τν προηγούμενο Μάρτιο είχα ένα ατύχημα και αποτέλεσμα ήταν να χάσω το μωράκι ,συγγνώμη για αυτο αλλά ήθελα να το βγάλω από μέσα μου...)Εύχομαι κορίτσια να μας πάνε όλα τελεια σε ΟΛΕΣ μας μέσα από την καρδιά μου 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που είχες μια τέτοια τραυματική εμπειρία κ που έχασες ένα μωράκι! Τώρα όμως είσαι οκ πας προς το τελικό σκαλακι για να δεις κ να κρατήσεις το μπεμπάκι σου!! Όταν λες να χαρείς κ να πάρεις το οκ εννοείς να ξεπερνούσες το 4μηνο;

Κ γω κάνω ενέσεις inohhep απο την αρχή κ δεν έχω θρομβοφιλια αλλά βοηθάνε αλλού ...ποσο μάλλον εσείς. Τώρα που έχω σε μια αρτηρία μου  λίγη πίεση είμαστε πιο ήσυχοι γιατί συνεχίζω τις ενέσεις. Κ για μετά τον τοκετό θα συνεχίζω να  κάνω για κάποιες εβδομάδες. Το μόνο που θα κάνω είναι ότι κάποια 24ώρα πριν τη γέννα θα τις σταματήσω ώστε να μπορέσω να κάνω επισκληριδιο.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια εχετε πονακια περιοδου ;νιωθω καθε μερα τα θεωρω φυσιολογικ εφοσον ολα αλλαζουν μεσα μας αλλα ειναι αραγε;;;εχω κ πονακια στην μεση δ ειναι πολυ εντονα αλλα τα νιωθω τακτικα

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Maria mariaa είπε:

Εγω έχω θρομβοφιλια και μου είχα ατυχία και ετσι εκανα εξετάσεις...Και εγω με το που έμαθα ότι είμαι εγκυος ξεκίνησα αμέσως τς ένεσης inoxep αλλά τώρα μου τς άλλαξε.. κάνω κάποιες άλλες 12 ώρες για εμάς είναι λίγο πιο δύσκολο(κορίτσια προς θεού δεν θέλω να το πάρει καμία στραβά αυτο που λέω..αλλά μέχρι να σιγουρευτούμε ότι τρέφεται ή δν έχει αλλο θέμα είναι πολυ δύσκολο ψυχολογικά εγω προσπάθησα να μην χαρώ πολυ μέχρι να πάρω το οκ!!Επισης τν προηγούμενο Μάρτιο είχα ένα ατύχημα και αποτέλεσμα ήταν να χάσω το μωράκι ,συγγνώμη για αυτο αλλά ήθελα να το βγάλω από μέσα μου...)Εύχομαι κορίτσια να μας πάνε όλα τελεια σε ΟΛΕΣ μας μέσα από την καρδιά μου 

Και γω ειχα μια ατυχια πέρυσι τον νοεμβριο στην 12 εβδομαδα.. Οχι λογω θρομβοφιλιας αλλα λογω τρισωμιας. . Δεν ηταν συμβατο με τη ζωη.. :? τωρα σε αυτη την εγκυμοσυνη να δεις αγχος.. Μεχρι να φτασει αυχενικη να δουμε οτι ειναι νορμαλ αυτο το εμβρυο περασαν αιωνες.. Μετα στειλαμε και το αιμα μ εξω για αναλυση dna..τελικα ολα καλα! Περιμενω τον μπεμπη μου να τον παρω αγκαλια!! Μπορει να μου στερηθηκε το πρωτο αγορακι αλλα τωραο θεος μου το δινει! :x

6 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Κοριτσια εχετε πονακια περιοδου ;νιωθω καθε μερα τα θεωρω φυσιολογικ εφοσον ολα αλλαζουν μεσα μας αλλα ειναι αραγε;;;εχω κ πονακια στην μεση δ ειναι πολυ εντονα αλλα τα νιωθω τακτικα

Καλημερα! Ναι εχω κ γω.. Κ γενικα μια δυσφορια σε ολη την περιοχη.. Λογικο ειναι.. Μεγαλωνει πολυ γρηγορα το μωρο.. Τωρα νιωθω και χαμηλα στην κυστη ενα μπουκωμα να το πω.. Μια δυσκολια στο περπατημα.. Το βραδυ δεν κοιμηθηκα απο τις τρεις.. Ο μπεμπης κλωτσαγε.. Πετρωνε κ λιγο η κοιλια.. Αλλα οκ λογικο να εχουμε αυτες τις συσπασεις.. 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!

@Lottaki Μέχρι στιγμής η παρακολούθηση μου γίνεται αποκλειστικά από μαίες, δεν έχω επισκεφθεί γυναικολόγο και ούτε έχει χρειαστεί.. Εάν γεννήσω μέσα στα περιθώρια 38 εβδομάδων εώς και 42 τότε το αναλαμβάνουν αποκλειστικά εκείνες διαφορετικά εάν γίνει πιο νωρίς ή πιο αργά τότε θα έρθει γυναικολόγος. Επίσης στην περίπτωση μου που θα γεννήσω στο νοσοκομείο θα υπάρχει γυναικολόγος σε περίπτωση που χρειαστεί αλλά δεν είναι απαραίτητο.. Και επίσης μου έδωσαν οδηγίες σε περίπτωση που με πιάσουν οι πόνοι, εάν είναι σταθεροί ανά 5 λεπτά για 2 ώρες τουλάχιστον να επικοινωνήσω μαζί τους και θα έρθουν σπίτι μου, να ελέγξουν πόσο διαστολή έχω και να με βοηθήσουν να πάμε στο νοσοκομείο.. Επίσης αν σπάσουν τα νερά να προσέξω πολύ το χρώμα τους σε περίπτωση που δεν είναι λευκά ή ροζ τότε πρέπει να πάμε απυθείας νοσοκομείο, διαφορετικά μου είπαν αν σπάσουν το βράδυ και δεν έχω πόνουσ τότε έχουμε περιθώριο.. Επίσης προσπαθούν όσο πιο πολύ μπορούν για να γίνουν όλα φυσιολογικά.. Ααα κ κάτι ακόμα, το κράτος παρέχει μία υπηρεσία με βοηθούς για τις μαίες, οι οποίες έρχονται σπίτι σου αμέσως μόλις βγεις από το νοσοκομείο και σε βοηθούν με τα βασικά, πως να το κάνεις μπάνιο, πως να θηλάσεις, σε βοηθούν με δουλειές του σπιτιού κ τέτοια, κ μου είπαν ότι οι πρώτες μέρες θα είναι δύσκολες για εμένα οπότε θα είναι αποκλειστικά οι μέρες του μπαμπά.. Εκείνος θα αλλάξει την πρώτη πάνα, θα του κάνει το πρώτο μπανάκι κ τέτοια, κ πολύ μου αρέσει να σας πω την αλήθεια! Με λίγα λόγια δεν θέλουν να σε αφήσουν να νιώσεις αβοήθητη πηγαίνοντας με ένα μωρό στο σπίτι και να μην ξέρεις τι να κάνεις! 

Σε γενικές γραμμές αυτές είναι οι συνθήκες που βιώνω εδώ!

  • Μου αρέσει 2

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Κοριτσια εχετε πονακια περιοδου ;νιωθω καθε μερα τα θεωρω φυσιολογικ εφοσον ολα αλλαζουν μεσα μας αλλα ειναι αραγε;;;εχω κ πονακια στην μεση δ ειναι πολυ εντονα αλλα τα νιωθω τακτικα

Καλημέρα! Εμένα πονάει η πλάτη μου και τις τελευταίες μέρες αισθάνομαι πολλές φορές μεγάλη πίεση στην κύστη ακόμη κι αν έχω πάει τουαλέτα 5 λεπτα πριν. Λογικό είναι νομίζω να τα αισθανόμαστε όλα αυτά. Σκέψου ότι στην κοιλιά μας έχουμε τα μωράκια μας που είναι πλέον πάνω από 2 κιλά και χοροπηδάνε συνεχώς.

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

Καλημέρα σε όλες!

@Lottaki Μέχρι στιγμής η παρακολούθηση μου γίνεται αποκλειστικά από μαίες, δεν έχω επισκεφθεί γυναικολόγο και ούτε έχει χρειαστεί.. Εάν γεννήσω μέσα στα περιθώρια 38 εβδομάδων εώς και 42 τότε το αναλαμβάνουν αποκλειστικά εκείνες διαφορετικά εάν γίνει πιο νωρίς ή πιο αργά τότε θα έρθει γυναικολόγος. Επίσης στην περίπτωση μου που θα γεννήσω στο νοσοκομείο θα υπάρχει γυναικολόγος σε περίπτωση που χρειαστεί αλλά δεν είναι απαραίτητο.. Και επίσης μου έδωσαν οδηγίες σε περίπτωση που με πιάσουν οι πόνοι, εάν είναι σταθεροί ανά 5 λεπτά για 2 ώρες τουλάχιστον να επικοινωνήσω μαζί τους και θα έρθουν σπίτι μου, να ελέγξουν πόσο διαστολή έχω και να με βοηθήσουν να πάμε στο νοσοκομείο.. Επίσης αν σπάσουν τα νερά να προσέξω πολύ το χρώμα τους σε περίπτωση που δεν είναι λευκά ή ροζ τότε πρέπει να πάμε απυθείας νοσοκομείο, διαφορετικά μου είπαν αν σπάσουν το βράδυ και δεν έχω πόνουσ τότε έχουμε περιθώριο.. Επίσης προσπαθούν όσο πιο πολύ μπορούν για να γίνουν όλα φυσιολογικά.. Ααα κ κάτι ακόμα, το κράτος παρέχει μία υπηρεσία με βοηθούς για τις μαίες, οι οποίες έρχονται σπίτι σου αμέσως μόλις βγεις από το νοσοκομείο και σε βοηθούν με τα βασικά, πως να το κάνεις μπάνιο, πως να θηλάσεις, σε βοηθούν με δουλειές του σπιτιού κ τέτοια, κ μου είπαν ότι οι πρώτες μέρες θα είναι δύσκολες για εμένα οπότε θα είναι αποκλειστικά οι μέρες του μπαμπά.. Εκείνος θα αλλάξει την πρώτη πάνα, θα του κάνει το πρώτο μπανάκι κ τέτοια, κ πολύ μου αρέσει να σας πω την αλήθεια! Με λίγα λόγια δεν θέλουν να σε αφήσουν να νιώσεις αβοήθητη πηγαίνοντας με ένα μωρό στο σπίτι και να μην ξέρεις τι να κάνεις! 

Σε γενικές γραμμές αυτές είναι οι συνθήκες που βιώνω εδώ!

Πολύ ενδιαφέρον σύστημα!!!! Τελείως διαφορετικό !!! Σκέψου ότι εγώ στην πρώτη γέννα δεν είχα καμία απολύτως επαφή με μαίες μέχρι να γεννήσω. Πάντως πολύ σημαντικό που σε κάνουν να νιώσεις ασφαλής και όταν θα σε πιάσουν οι πόνοι αλλά και όταν θα γυρίσεις σπίτι σου.

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

@butterfly1986 Στην αρχή η αλήθεια είναι ότι ήμουν πιο επιφυλακτική, αλλά τώρα πια δεν αγχώνομαι καθόλου, στο προηγούμενο ραντεβού τα συζητήσαμε αυτά και μου είπε η μαία ότι μπορώ να τις πάρω τηλέφωνο ότι ώρα και να είναι και θα έρθουν σπίτι να με δουν, και όσο να ναι με καθησύχασε..

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Λυπάμαι που είχες μια τέτοια τραυματική εμπειρία κ που έχασες ένα μωράκι! Τώρα όμως είσαι οκ πας προς το τελικό σκαλακι για να δεις κ να κρατήσεις το μπεμπάκι σου!! Όταν λες να χαρείς κ να πάρεις το οκ εννοείς να ξεπερνούσες το 4μηνο;

Κ γω κάνω ενέσεις inohhep απο την αρχή κ δεν έχω θρομβοφιλια αλλά βοηθάνε αλλού ...ποσο μάλλον εσείς. Τώρα που έχω σε μια αρτηρία μου  λίγη πίεση είμαστε πιο ήσυχοι γιατί συνεχίζω τις ενέσεις. Κ για μετά τον τοκετό θα συνεχίζω να  κάνω για κάποιες εβδομάδες. Το μόνο που θα κάνω είναι ότι κάποια 24ώρα πριν τη γέννα θα τις σταματήσω ώστε να μπορέσω να κάνω επισκληριδιο.

Δόξα το Θεό όλα πάνε κάλα και σκαλί σκαλί όπως λες προχωραμε το οκ ήταν στν τέλος του 3 μήνα...Εγω μετά τν τοκετό θα τς κάνω για 20 ημέρες τώρα μου δίνει 12 ώρες για να μπορώ να κάνω επισκληρίδειο όταν χρειαστεί 

πρίν από 17 λεπτά , Klegeo είπε:

Και γω ειχα μια ατυχια πέρυσι τον νοεμβριο στην 12 εβδομαδα.. Οχι λογω θρομβοφιλιας αλλα λογω τρισωμιας. . Δεν ηταν συμβατο με τη ζωη.. :? τωρα σε αυτη την εγκυμοσυνη να δεις αγχος.. Μεχρι να φτασει αυχενικη να δουμε οτι ειναι νορμαλ αυτο το εμβρυο περασαν αιωνες.. Μετα στειλαμε και το αιμα μ εξω για αναλυση dna..τελικα ολα καλα! Περιμενω τον μπεμπη μου να τον παρω αγκαλια!! Μπορει να μου στερηθηκε το πρωτο αγορακι αλλα τωραο θεος μου το δινει! :x

Καλημερα! Ναι εχω κ γω.. Κ γενικα μια δυσφορια σε ολη την περιοχη.. Λογικο ειναι.. Μεγαλωνει πολυ γρηγορα το μωρο.. Τωρα νιωθω και χαμηλα στην κυστη ενα μπουκωμα να το πω.. Μια δυσκολια στο περπατημα.. Το βραδυ δεν κοιμηθηκα απο τις τρεις.. Ο μπεμπης κλωτσαγε.. Πετρωνε κ λιγο η κοιλια.. Αλλα οκ λογικο να εχουμε αυτες τις συσπασεις.. 

Πραγματικά εύχομαι τα καλυτερα μέσα από την καρδια μου και Γιάν εσενα και για  το μπέμπη  σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Τώρα σηκώθηκα γιατί δεν είχα κοιμηθεί το βράδυ,μια οι γοφοι,μια οι επισκέψεις στην τουαλέττα κ άντε μετά να βολευτείς...διψα, πλάτη πιάσιμο εεεε ...να το ξενύχτι...θα πάω για τις καθιερωμένες εξετάσεις γιατί την επόμενη έχουμε γιατρό. 

Χαίρομαι για αυτό που ακούω με το σύστημα τους εκεί στην Ολλανδία ,λίγο πολύ ακολουθεί των άλλων ευρωπαϊκών χωρών όπου η μαία είναι υπεύθυνη κ ο γιατρός stand by για οτι δυσκολία προκυψει. Επίσης είναι πολύ σημαντικό κ για το μετά στο σπίτι. Κάτι ανάλογο το γνωρίζω καλά ότι γίνεται κ στην Ελβετία. Εδώ δυστυχώς πρέπει να πληρώσεις για τη βοήθεια στο σπίτι που πολλοί βέβαια το έχουν περάσει κ σαν πολυτέλεια κ δημιουργούν ενοχές στις μανούλες. Φυσικά οι νέες μητέρες έχουν αλλάξει πολύ κ δεν μασάνε τα λόγια τους χιχι! 

Κορίτσια έχουμε όπως λέτε πάνω από 2 κιλά μωράκια μέσα μας κ ζοριζομαστέ πλέον αρκετά...

 

  • Μου αρέσει 2

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου εννοείται ότι καμιά μας δεν πρέπει να μασάει τα λόγια της! κ αν είμαστε μανούλες για πρώτη φορά πως να τα γνωρίζουμε όλα!?

Χθες το βράδυ μετά από μήνες ήταν η πρώτη φορά που δεν ξύπνησα για τουαλέτα! Πραγματικά το πρωί καθόμουν κ σκεφτόμουν μήπως σηκώθηκα κ το ξέχασα :roll:

Αλλά ναι, πλέον με ζορίζουν και τα πολύ απλά πράγματα, πχ να ανέβω τα σκαλιά! Μένουμε στον 3ο χωρίς ασανσέρ.. Απελπισία..

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια!!! Το να ζητάς βοήθεια δε σε κάνει αδύναμο ίσα ίσα το αντίθετο ισχύει. Αυτής της άποψης είμαι που βέβαια άργησα στη ζωή μου να το υιοθετήσω. Κ γω θα έχω τη μαία μου,που την έχω ήδη από τώρα να μιλάμε στο τηλ ,να λέμε πράγματα, να με ενημερώνει, να με καθησυχάζει,θα την έχω αγκαζέ  εκείνη την μέρα κ μετά εννοείται.:grin:

Πωπω στον 3ό χωρίς ασανσέρ ; έχεις δίκιο!! Πωπω! Εγώ μένω 4ό κ τρέμω καμία φορά που βλέπω ότι δεν έρχεται το ασανσέρ αν έχει χαλάσει. 

Ρούλα δεν έχω τέτοιο πόνο, καθόλου! Μήπως να πάρεις το γιατρό σου; μπορεί να χρειαστεί να κάτσεις λίγο ξάπλα ή κάτι άλλο ,αλλά ταλαιπωρείσαι πολύ έτσι πως σε ακούω. 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...