Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, Bellitsa! είπε:

Καλησπέρα στις μανούλες και στα μικρά ζουζουνάκια σας!!!! 

Τα συρτάρια του μωρού τα καθάρισα με Dettol, αλλά μέσα έχω βάλει κάποια υφασμάτινα καλάθια ώστε να μπορώ να οργανώσω καλύτερα τα ρουχαλάκια, να είναι τακτοποιημένα και να μην μπερδεύονται μεταξύ τους. 

Τώρα είμαι 32εβδομάδων και 3 ημερών  και έκανα υπέρηχο και Doppler στις 32εβδ., η μπέμπα έχει πάρει θέση ( και ελπίζω να μην γυρίσει) και είναι γύρω στα 2 κιλά! 

Να ρωτήσω πόσα φορμάκια και και κορμάκια έχετε πάρει; Και είναι όλα 0-3 ή έχετε πάρει και για νεογέννητο ; 

 

Αυτές τις ασκήσεις μου είπε φίλη μου εγκυμονούσα και αυτή, ότι η γιατρός της της είπε στην 36η εβδομάδα να τις αρχίσει. Για το μασάζ πρώτη φορά το ακούω να πω την αλήθεια!

Εγώ στα πρώτα μου παιδάκια είχα υπολογίσει για αρχη περίπου 8 σετάκια για το κάθε μωρό. Δηλαδή 8 ζιπουνακια και 8 φορμακια. Αν γεννηθεί τελειομηνο δηλαδή στο περίπου πάνω από 3 κιλά το νούμερο για νεογέννητο μπορεί να το βάλει για ελάχιστα οπότε θα σου έλεγα να μην πάρεις πολλά. Εγώ πχ για αρχή να καταλάβεις είχα πάρει μόνο κάνα δυο φορμακια νούμερο 0. Ε τελικά γέννησα πρόωρα και χρειάστηκαν κι άλλα  αλλά οκ αυτό δεν είναι ο κανόνας. Εμάς το νούμερο 0 το φόραγαν περίπου μέχρι τα 4 κιλά αν θυμάμαι καλά.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Bellitsa! είπε:

Καλησπέρα στις μανούλες και στα μικρά ζουζουνάκια σας!!!! 

Τα συρτάρια του μωρού τα καθάρισα με Dettol, αλλά μέσα έχω βάλει κάποια υφασμάτινα καλάθια ώστε να μπορώ να οργανώσω καλύτερα τα ρουχαλάκια, να είναι τακτοποιημένα και να μην μπερδεύονται μεταξύ τους. 

Τώρα είμαι 32εβδομάδων και 3 ημερών  και έκανα υπέρηχο και Doppler στις 32εβδ., η μπέμπα έχει πάρει θέση ( και ελπίζω να μην γυρίσει) και είναι γύρω στα 2 κιλά! 

Να ρωτήσω πόσα φορμάκια και και κορμάκια έχετε πάρει; Και είναι όλα 0-3 ή έχετε πάρει και για νεογέννητο ; 

 

Αυτές τις ασκήσεις μου είπε φίλη μου εγκυμονούσα και αυτή, ότι η γιατρός της της είπε στην 36η εβδομάδα να τις αρχίσει. Για το μασάζ πρώτη φορά το ακούω να πω την αλήθεια!

Εγω έχω (μου έχουν δώσει και έχω αγοράσει και εγώ) καμία 15ρια κορμάκια, τα πιο πολλά 0-3 αντε και να έχει 2 για νεογέννητο. Και φορμακια ολόσωμα αγόρασα λίγο λιγότερα από 10 πάλι τα πιο πολλά 0-3 και αντε 2 το πολύ για νεογέννητο. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Maria mariaa είπε:

Εγώ πήρα ένα τς proderm και τα καθαρισα από το σούπερ μάρκετ

Εγω πήρα 4 σετ πιτζάμες από τα Celestino & από τα H&M  και ένα ζευγάρι γούνινες παντόφλες online

Με χλιαρό νεράκι λίγο proderm και λίγο υγρό πρασινο σαπούνι και με ένα βιτεξ με τα αφήσαμε λίγο ανοιχτά να στεγνώσουν  

3 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Και εγω ενα ζευγαρι απο h  and m πηρα αλλα τωρα που ειναι κλειστα εχω αγχωθει για το ποτε θα ανοιξουν κ αν θα προλαβω

Το Σάββατο από την εφαρμογή τς H&M και πήρα και κάτι ακόμη δυο ημέρες έκαναν να μου έρθουν με κούριερ στο σπιτι 

3 ώρες πρίν, KwnKwn10 είπε:

Αα τέλεια χάχα πω πω μου είναι τόσο πρωτόγνωρο όλο αυτό!!! Που πάντα ήμουν δραστήρια και τώρα να πονάω λίγο όταν περπατάω και μετά μάλλον δεν θα περπατάω χαχχαχα

Ναι κάπως έτσι μου τα είπε και ο γιατρός... Όλα καλά και υπομονή θα κάνω... Απλά όλα τα ζω πρώτη φορά και έχω ένα κάρο απορίες και ανησυχιες

Κοντεύουμε υπομονή σε όλες μας ;-)

3 ώρες πρίν, KwnKwn10 είπε:

Αα τέλεια χάχα πω πω μου είναι τόσο πρωτόγνωρο όλο αυτό!!! Που πάντα ήμουν δραστήρια και τώρα να πονάω λίγο όταν περπατάω και μετά μάλλον δεν θα περπατάω χαχχαχα

Ναι κάπως έτσι μου τα είπε και ο γιατρός... Όλα καλά και υπομονή θα κάνω... Απλά όλα τα ζω πρώτη φορά και έχω ένα κάρο απορίες και ανησυχιες

Για εμάς που είναι πρώτη γεννα είναι καλυτερα γιατί δν ξέρουμε τν τυφλά μας :D8) ετσι πάμε σαν προβατάκια..Αυτές οι κοπέλες που είναι δεύτερη ή Τρίτη έχουν νομίζω περισσότερο αγχος αλλά παιδιά στο σπιτι,δουλειες τρεξιμο να τα αφήσουν όλα τελεια..Μην έχεις αγχος είναι η πρώτη φορά και πρέπει να το υποδεχτούμε με ηρεμια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πινακάκι για τις μανούλες Ιανουαρίου 2021 :wub:

@Dhmh4                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 04/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡

@Marian91              αγοράκι -- ΠΗΤ 08/01 -- Νοσοκομείο Διαβαλκανικό, Θεσσαλονίκη ♡

@Opheliav               ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 09/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Θεσσαλονίκη ♡ 

@enjoy             αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 -- Δημόσιο Νοσοκομείο, Θεσσαλονίκη ♡

@Klegeo.         αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 --  ♡

@Marialena123         αγοράκι -- ΠΗΤ 17/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@myrina                   αγοράκι -- ΠΗΤ 18/01 -- Νοσοκομείο Βενιζέλειο, Κρήτη ♡

@Suzukaki               ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Mikri Ollandeza     αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Jeroen Bosch, Ολλανδία ♡

 @Dhmh4

@Maria mariaa         αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Αττική ♡

@Roula2021 ΠΗΤ 22/1 -- Αμερική

@Angelvas              ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@dpilo   αγοράκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινικη Μητέρα, Αττική ♡

@Bellitsa!                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 26/01 -- Αγγλία ♡

@Lottaki                  ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 27/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@butterfly1986       ♡ αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Λητώ (εκτός απροόπτου :tongue:), Αττική ♡

@Fotini82                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ρέα, Αττική ♡

@vivi24                     αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ήρα, Κόρινθος ♡

@Τουτουνι               ♡ κοριτσάκι   αγοράκι - ΠΗΤ 29/01 -- Κλινική Μητέρα,Αττικη 

@KwnKwn10.   ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 30/01 -- Νοσοκομείο Αγίου Νικολάου Κρήτης ♡

Σύνολο Μανούλες - 20

Σύνολο Αντράκια - 11

Σύνολο Πριγκίπισσες -9

@Roula2021 κορίτσι μου σε έβαλα στο πινακακι μας! Με το καλό το μωράκι σου! Αν θες πες μου κι αν είναι αγοράκι η κοριτσάκι για να το φτιάξω.

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσάκια!!

Μόλις κάναμε doppler. Ολα καλά ευτυχώς Παναγία μου 2050gr η μπουμπού και προέβλεψε ο γιατρός ότι στο εξής παίρνουν 200gr την εβδομάδα περίπου τα ζουζούνια μας!!! Οπότε γύρω στα 3 με 3,5 κιλά παιδί θα βγει. Κεφαλικη προβολή (δε κατάλαβα ποτέ, πότε γύρισε ούτε ένιωσα κάτι)αλλά από χθες είμαι καλύτερα σε σχέση με τη δύσπνοια ήθελα 2 μαξιλάρια το βράδυ δε μπορούσα καθόλου!ελπίζω να μη γυρίσει πάλι το τσιρκολικι μου γτ όλο κλωτσιές τρώω στα πλευρά από το κατακόρυφο της!!!Από πράγματα λόγω λοκνταουν έχουν μείνει πίσω,κάτι λίκνο,θερμοπομπο,σετ περιποίησης για νυχάκια χτένες κτλ αφρολουτρα κρέμες,λαδακια,όλα από ίντερνετ και περιμένω πόσες μερες)πφφφ:???:

Επιτέλους κοντεύει ο καιρός άντε να τα πάρουμε σφιχτά στην αγκαλίτσα μας:x

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παρά πολύ ωραία τα νέα σου! Χαίρομαι να ακούω τέτοια για όλες σας :)

Εμένα η γιαγιά (μαμά μου) μου έφερε το σετ εξόδου της μικρής απο το νοσοκομείο. Οπότε καλύφθηκε αυτό κ είναι τόσο γλυκούλικα. :xΜε σκουφάκι ,φορμακι και μπουφαν εξοδου που μοιαζει με υπνοσακο χιχι! 

Κ εμένα παραγγελίες έχουν πάει πίσω αλλά θα ανοίξουν όπως διαβάζουμε 14 κ θα ξεχυθουμε. Αλλά με λίγη υπομονή ότι άλλο online. 

Κορίτσια να υποθέσω ότι σας έχει πιάσει Κ εσάς τρελή υπνηλία πάλι ε;

 Υ.γ κ γω τόσα φορμακια έχω όπως λένε κ τα κορίτσια παραπάνω, δεν πήρα παραααα πολλά!

 

  • Μου αρέσει 3

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Angelvas είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσάκια!!

Μόλις κάναμε doppler. Ολα καλά ευτυχώς Παναγία μου 2050gr η μπουμπού και προέβλεψε ο γιατρός ότι στο εξής παίρνουν 200gr την εβδομάδα περίπου τα ζουζούνια μας!!! Οπότε γύρω στα 3 με 3,5 κιλά παιδί θα βγει. Κεφαλικη προβολή (δε κατάλαβα ποτέ, πότε γύρισε ούτε ένιωσα κάτι)αλλά από χθες είμαι καλύτερα σε σχέση με τη δύσπνοια ήθελα 2 μαξιλάρια το βράδυ δε μπορούσα καθόλου!ελπίζω να μη γυρίσει πάλι το τσιρκολικι μου γτ όλο κλωτσιές τρώω στα πλευρά από το κατακόρυφο της!!!Από πράγματα λόγω λοκνταουν έχουν μείνει πίσω,κάτι λίκνο,θερμοπομπο,σετ περιποίησης για νυχάκια χτένες κτλ αφρολουτρα κρέμες,λαδακια,όλα από ίντερνετ και περιμένω πόσες μερες)πφφφ:???:

Επιτέλους κοντεύει ο καιρός άντε να τα πάρουμε σφιχτά στην αγκαλίτσα μας:x

Μπραβο μια χαρα.εμενα κ παλι σημερα που μιλησα με τον γιατρο μου μου ειπε οτι μπορει να γυρισει αν κ δυσκολο οσο περναει ο καιρος κ αν δ γυρισει παμε για καισαρικη.στενοχωρηθηκα λιγο αλλα οκ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Μπραβο μια χαρα.εμενα κ παλι σημερα που μιλησα με τον γιατρο μου μου ειπε οτι μπορει να γυρισει αν κ δυσκολο οσο περναει ο καιρος κ αν δ γυρισει παμε για καισαρικη.στενοχωρηθηκα λιγο αλλα οκ

Να μην στεναχωριέσαι καθόλου το θέμα είναι να είστε και οι δυο καλα όποτε είναι το λιγότερο η καισαρική..Εγω λόγο θρομβοφιλιας παω με προγραμματισμένη καισαρική...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria mariaa είπε:

Να μην στεναχωριέσαι καθόλου το θέμα είναι να είστε και οι δυο καλα όποτε είναι το λιγότερο η καισαρική..Εγω λόγο θρομβοφιλιας παω με προγραμματισμένη καισαρική...

Πιστευα θα τον ακουσω πιο θετικο τον γιατρο μ αλλα δ ξετρελαθηκα κιολας με την απαντηση του οποτε καταλαβα οτι δυσκολο να γυρισει.επισης εχετε παρατηρησει να διψατε πολυ;;;;διψαω πολυ τον τελευτ καιρο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Πιστευα θα τον ακουσω πιο θετικο τον γιατρο μ αλλα δ ξετρελαθηκα κιολας με την απαντηση του οποτε καταλαβα οτι δυσκολο να γυρισει

Ο γιατρος κανει την δουλεια του και σε προετοιμαζει... προσπάθησε  να το αποδεχτεις να δεις τα θετικα του... αλλα να ξερεις και το μωρακι σου μπορει να κανει την δουλεια του και να κανει μια ωραια τουμπιτσα.... εκει που δεν το περιμενεις!!!:x

klegeo koritsara!!! αθηνα γεννας?? πητ 11/1!! ελα να κανουμε παρεα!! εγω θεσσαλονικη:D

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Bellitsa! είπε:

Καλησπέρα στις μανούλες και στα μικρά ζουζουνάκια σας!!!! 

Τα συρτάρια του μωρού τα καθάρισα με Dettol, αλλά μέσα έχω βάλει κάποια υφασμάτινα καλάθια ώστε να μπορώ να οργανώσω καλύτερα τα ρουχαλάκια, να είναι τακτοποιημένα και να μην μπερδεύονται μεταξύ τους. 

Τώρα είμαι 32εβδομάδων και 3 ημερών  και έκανα υπέρηχο και Doppler στις 32εβδ., η μπέμπα έχει πάρει θέση ( και ελπίζω να μην γυρίσει) και είναι γύρω στα 2 κιλά! 

Να ρωτήσω πόσα φορμάκια και και κορμάκια έχετε πάρει; Και είναι όλα 0-3 ή έχετε πάρει και για νεογέννητο ; 

 

Αυτές τις ασκήσεις μου είπε φίλη μου εγκυμονούσα και αυτή, ότι η γιατρός της της είπε στην 36η εβδομάδα να τις αρχίσει. Για το μασάζ πρώτη φορά το ακούω να πω την αλήθεια!

@Bellitsa! Εγώ δεν πήρα κανένα για newborn. 1-3 όλα και έχω και 3-6!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Πιστευα θα τον ακουσω πιο θετικο τον γιατρο μ αλλα δ ξετρελαθηκα κιολας με την απαντηση του οποτε καταλαβα οτι δυσκολο να γυρισει.επισης εχετε παρατηρησει να διψατε πολυ;;;;διψαω πολυ τον τελευτ καιρο

Η μαία μου είπε ότι υπάρχουν περιπτώσεις που γυρίζει και τελευταία στιγμή (πχ 38 εβδομάδων η ώρες πριν το τοκετό,σοκ:o) είναι στο παιδί.Να ρωτήσεις τρόπους που θα βοηθήσουν και να μην αγχωνεσαι. Δίψα ναι τρελή και μετά..κλασικά κατούρημα όλη την ώρα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, dpilo είπε:

@Bellitsa! Εγώ δεν πήρα κανένα για newborn. 1-3 όλα και έχω και 3-6!

+συμφωνω αν σ ειπε ο γιατρος κανα 3500κιλα μωρο καλο ειναι να εχεις απο 1-2 τμχ απο το επομενο και μεθεπομενο νουμερο ετσι για ασφαλεια... μια δυο αλλαξιες δεν πανε χαμενες και οταν γεννησετε και δειτε το νουμερο το κοντρολαρετε... 

να υποθεσετε ας επιβεβαιώσουν οι παλιες μπορει να θυμαμαι λαθος στον μηνα απανω και ρουχα νουμερο αλλαζουν και πανα...

6 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Εγώ στα πρώτα μου παιδάκια είχα υπολογίσει για αρχη περίπου 8 σετάκια για το κάθε μωρό. Δηλαδή 8 ζιπουνακια και 8 φορμακια. Αν γεννηθεί τελειομηνο δηλαδή στο περίπου πάνω από 3 κιλά το νούμερο για νεογέννητο μπορεί να το βάλει για ελάχιστα οπότε θα σου έλεγα να μην πάρεις πολλά. Εγώ πχ για αρχή να καταλάβεις είχα πάρει μόνο κάνα δυο φορμακια νούμερο 0. Ε τελικά γέννησα πρόωρα και χρειάστηκαν κι άλλα  αλλά οκ αυτό δεν είναι ο κανόνας. Εμάς το νούμερο 0 το φόραγαν περίπου μέχρι τα 4 κιλά αν θυμάμαι καλά.

+φωνω καλα τα λες!! εμενα δεν τα φορεσε ποτε γεννηθηκε 4200... νομιζω το επομενο του ηταν ακριβως οποτε κατευθειαν σε λιγες μερες ειχε παει η μανα μου για ψωνια παλι!!! θα υπολογισεις περιπου οπως στα λεει με βαση τα κιλα που αναμενει ο γιατρος και μετα κρινεις..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelvas είπε:

Η μαία μου είπε ότι υπάρχουν περιπτώσεις που γυρίζει και τελευταία στιγμή (πχ 38 εβδομάδων η ώρες πριν το τοκετό,σοκ:o) είναι στο παιδί.Να ρωτήσεις τρόπους που θα βοηθήσουν και να μην αγχωνεσαι. Δίψα ναι τρελή και μετά..κλασικά κατούρημα όλη την ώρα!!

Ο γιατρος μ ειπε για το μενταγιον το μουσικο οτι βοηθαει το παρηγγειλα σημερα. ας το δοκιμασω κ αυτο....κανω ασκησουλες περπαταω μ ειπε επισης οτι δ ειναι στο χερι μου κοινως οτι κ να κανω αν δ θελει δ θα γυρισει.πολυυυυ διψα ξαφνικη εχω κανα 5νθημερο το καλο ειναι οτι ενυδατωνομαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, butterfly1986 said:

Πινακάκι για τις μανούλες Ιανουαρίου 2021 :wub:

@Dhmh4                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 04/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡

@Marian91              αγοράκι -- ΠΗΤ 08/01 -- Νοσοκομείο Διαβαλκανικό, Θεσσαλονίκη ♡

@Opheliav               ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 09/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Θεσσαλονίκη ♡ 

@enjoy             αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 -- Δημόσιο Νοσοκομείο, Θεσσαλονίκη ♡

@Klegeo.         αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 --  ♡

@Marialena123         αγοράκι -- ΠΗΤ 17/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@myrina                   αγοράκι -- ΠΗΤ 18/01 -- Νοσοκομείο Βενιζέλειο, Κρήτη ♡

@Suzukaki               ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Mikri Ollandeza     αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Jeroen Bosch, Ολλανδία ♡

 @Dhmh4

@Maria mariaa         αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Αττική ♡

@Roula2021 ΠΗΤ 22/1 -- Αμερική

@Angelvas              ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@dpilo   αγοράκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινικη Μητέρα, Αττική ♡

@Bellitsa!                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 26/01 -- Αγγλία ♡

@Lottaki                  ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 27/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@butterfly1986       ♡ αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Λητώ (εκτός απροόπτου :tongue:), Αττική ♡

@Fotini82                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ρέα, Αττική ♡

@vivi24                     αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ήρα, Κόρινθος ♡

@Τουτουνι               ♡ κοριτσάκι   αγοράκι - ΠΗΤ 29/01 -- Κλινική Μητέρα,Αττικη 

@KwnKwn10.   ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 30/01 -- Νοσοκομείο Αγίου Νικολάου Κρήτης ♡

Σύνολο Μανούλες - 20

Σύνολο Αντράκια - 11

Σύνολο Πριγκίπισσες -9

@Roula2021 κορίτσι μου σε έβαλα στο πινακακι μας! Με το καλό το μωράκι σου! Αν θες πες μου κι αν είναι αγοράκι η κοριτσάκι για να το φτιάξω.

Είναι αγοράκι!!

  • Μου αρέσει 1

xGjWm4.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...