Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Μανούλες Ιανουάριος 2021!!!!


Recommended Posts

Just now, dpilo είπε:

Όχι μωρέ αλλά τα βράδια γνωρίζω ότι δεν γίνεται να κοιμηθεί μέσα... Γεννάω στο μητέρα... Υπάρχει λες το ενδεχόμενο να τον χώσω εκεί σ κανένα καναπέ/καρέκλα???

ιδιωτικο δεν ειναι το μητερα? στα ιδιωτικα αν παρειςς μονοκλινο εχω την εντύπωση  αφηνουν να κοιμηθει ο μπαμπας μεσα... ρωτα το  γυναικολογο σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Lottaki είπε:

Πολύ ώραία τα νέα σου!! Μπράβο σου για το 1.5 κιλό!!! Πεινάς κιόλας κ κάνεις αγώνα. Μην αγχώνεσαι για τη βαλίτσα, σε 1 ώρα την έχεις κάνει εφόσον μαζέψεις ότι θες να έχεις μαζί σου.Αλλωστε είστε κ μεγάλη οικογένεια κ έχεις συνηθίσει να κάνεις βαλίτσες χιχι! Συμφωνώ απόλυτα για αυτό που λες για αυτό το ανέφερα κ παραπάνω. 

Κ εμένα παραγγελίες ακόμα γιοκ αλλά κάποια στιγμή θα έρθουν πιστεύω...δε ξέρω αν θα είναι τα Χριστούγεννα ή με το νέο χρόνο :tongue:

Να ρωτήσω κάτι; καλαθι για τις λερωμένες πάνες έχετε πάρει; έχουν Κ κάποια που τις γυρίζουν κάπως  λέει κ δε μυρίζει τπτ.

@Lottaki εγώ παρήγγειλα έναν της chicco που δεν θέλει ανταλλακτικες σακούλες. Είναι πιο ακριβός από αυτόν με τα ανταλλακτικά αλλά σε βάθος χρόνου πιο οικονομικός. Σφραγίζει λένε τη μυρωδιά... Τώρα στην πράξη θα δω

Just now, enjoy είπε:

ιδιωτικο δεν ειναι το μητερα? στα ιδιωτικα αν παρειςς μονοκλινο εχω την εντύπωση  αφηνουν να κοιμηθει ο μπαμπας μεσα... ρωτα το  γυναικολογο σου...

Όχι εντάξει δεν θα πάρω μονοκλινο για αυτό λέω ότι με ενοχλεί που θα λείπει το βράδυ! Χιχιχιχι

Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2020 at 9:02 ΜΜ, Suzukaki είπε:

Μονο εγω νιωθω οτι οι 3 4 ημερες στο μαιευτηριο θα ναι απαλευτες;;;πως θα περασουν ρε γμτ 3 μερες κ νυχτες;

κοριτσια ολες αυπνιες χθες βραδυ... και εγω χθες βραδυ κατι πονακια μια υπερενταση αλλο πραγμα κοιμήθηκα 3μιση.. γενικα ταβλιαζομαι ευκολα..

οσον αφορα τις μερες στο νοσοκομειο και εγω τις θεωρω απαλευτες.. αλλα οχι επειδη δεν θα ξερω τι να κανω.. επειδη θελω rooming in... να δω τα μουτρα μου αν θα μπορω να ανταπεξελθω... την πρωτη φορα ειχα την μαμα συνοδο...  εφευγε μονο για μπανιο... ωραιες εποχες

για ηβικη περιοχη που εχουν καποιες πονο δεν εχω καμια ενοχληση... ειμαι και 1.80 με φαρδια λεκανη οποτε δεν ζοριζομαι... η φιλεναδα μου π ηταν με στενη λεκανη 1.70 πιεζε τ μωρο και  7μεχρι τοκετο ειχε πεθανει στον πονο την παρακολουθουσε και γιατρος επαιρνε ντεπον σαν καραμελιτσες έκλαιγε αλλα τπτ.. το καλο ηταν οτι ηταν φυσιολογικο απλα την πιεζε το μωρο... 

Επεξεργάστηκαν by enjoy
Link to comment
Share on other sites

Κ γω είχα διαβάσει αυτό για τα ανταλλακτικά κλπ κ δεν νομίζω να μπορώ παρακολουθώ ποτέ θα τελειώνουν κλπ. Σε κανονικό κάδο κ εμείς μας κόβω.

Ξέρω από άλλες περιπτώσεις που μου είπαν κοπέλες ότι μένουν οι άντρες μέσα αφού δε μπορούν να βγουν, είτε στις πολυθρόνες είτε έξω. Οπότε θα τον έχεις μαζί σου! Κ γω στο Μητέρα θα είμαι, σε αυτό αναφέρομαι . Επίσης έχω βάλει φίλη να ρωτήσει  τη νύφη της που γέννησε πρόσφατα κ ήταν καραντίνα, τι έγινε με το φαγητό των συνοδών .Τι θα τρώνε οι καημένοι;;; γιατί το εστιατόριο μέσα είναι κλειστό λόγω εστίασης που είναι κλειστή . 

Επίσης μου είπε η μαία χθες ότι στο Μητέρα (τώρα το θυμήθηκα ) αν βγεις νωρίτερα ,που συζητούσαμε προχθές, σου κόβουν λέει χρηματικό ποσό ύψους 300-500 δε θυμόταν ακριβώς 

Just now, enjoy είπε:

ιδιωτικο δεν ειναι το μητερα? στα ιδιωτικα αν παρειςς μονοκλινο εχω την εντύπωση  αφηνουν να κοιμηθει ο μπαμπας μεσα... ρωτα το  γυναικολογο σου...

Είχα ρωτήσει το Μητέρα κ μου είχαν πει πριν την καραντίνα βέβαια ότι αν ο γιατρός γράψει χαρτί ότι για κάποιο λόγο η λεχώνα χρήζει βοήθειας αφήνουν το συνοδό μέσα αλλα αυτό στο δίκλινο ...Για 3κλινο δε ξέρω αλλα λόγω κατάστασης κάτι θα υπάρχει για μέριμνα 

  • Μου αρέσει 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lottaki είπε:

Κ γω είχα διαβάσει αυτό για τα ανταλλακτικά κλπ κ δεν νομίζω να μπορώ παρακολουθώ ποτέ θα τελειώνουν κλπ. Σε κανονικό κάδο κ εμείς μας κόβω.

Ξέρω από άλλες περιπτώσεις που μου είπαν κοπέλες ότι μένουν οι άντρες μέσα αφού δε μπορούν να βγουν, είτε στις πολυθρόνες είτε έξω. Οπότε θα τον έχεις μαζί σου! Κ γω στο Μητέρα θα είμαι, σε αυτό αναφέρομαι . Επίσης έχω βάλει φίλη να ρωτήσει  τη νύφη της που γέννησε πρόσφατα κ ήταν καραντίνα, τι έγινε με το φαγητό των συνοδών .Τι θα τρώνε οι καημένοι;;; γιατί το εστιατόριο μέσα είναι κλειστό λόγω εστίασης που είναι κλειστή . 

Επίσης μου είπε η μαία χθες ότι στο Μητέρα (τώρα το θυμήθηκα ) αν βγεις νωρίτερα ,που συζητούσαμε προχθές, σου κόβουν λέει χρηματικό ποσό ύψους 300-500 δε θυμόταν ακριβώς 

Είχα ρωτήσει το Μητέρα κ μου είχαν πει πριν την καραντίνα βέβαια ότι αν ο γιατρός γράψει χαρτί ότι για κάποιο λόγο η λεχώνα χρήζει βοήθειας αφήνουν το συνοδό μέσα αλλα αυτό στο δίκλινο ...Για 3κλινο δε ξέρω αλλα λόγω κατάστασης κάτι θα υπάρχει για μέριμνα 

οι μπαμπαδες... πίκρα.. καποια μεριμνα θα υπαρχει ομως.... αλλιως μπορειτε να προμηθευτειτε απο πριν ξηρα τροφη τύπου  μπισκοτα, κριτσινια η cream crackers, κανα κουτί  τυροπιτακια κτλ (φυλαξη στο ψυγειακι της λεχωνας) νερα χυμους ακομα και φρουτα... και πολυ υπομονη!!! μερικες μερες ειναι θα περασουν!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Lottaki είπε:

Όχι τπτ άλλο, θα έχουμε δυσκολευτεί κ εμείς τόσο καιρό από στομάχια κλπ που θα τρώμε με 10 μάσελες εκεί Αχαχχα!!! Οπότε δε θα μπορούμε να το μοιραστούμε. 

 

και αυτο ειναι μια λυση.... καπου διαβασα οτι φερνουν και μιση μεριδα για μπαμπα?? η απατωμαι?? απο καποια κοπελα στο σιτε...

υγ: εγω προσωπικα δεν θελω καν να με πλησιάσει ο δισκος σιχαινομαι... οποτε συμπασχω με τους μπαμπαδες... παμε για κοπροληθιαση!!!!:razz:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν επιτρέπουν κ τα delivery.... να προνοησεις τι θα έχεις για φάγητο μαζί σου αν δε μπορείς να φας γιατί αν δεν λειτουργήσει το έντερο δε σε διώχνουν να πας  σπίτι σου.

  • Ευχαριστώ 1

Kgt5p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, enjoy είπε:

και αυτο ειναι μια λυση.... καπου διαβασα οτι φερνουν και μιση μεριδα για μπαμπα?? η απατωμαι?? απο καποια κοπελα στο σιτε...

υγ: εγω προσωπικα δεν θελω καν να με πλησιάσει ο δισκος σιχαινομαι... οποτε συμπασχω με τους μπαμπαδες... παμε για κοπροληθιαση!!!!:razz:

Εγω θα χω κανα κιλο ακτινιδια μαζι μου!! :shock: 

2 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Μα δεν επιτρέπουν κ τα delivery.... να προνοησεις τι θα έχεις για φάγητο μαζί σου αν δε μπορείς να φας γιατί αν δεν λειτουργήσει το έντερο δε σε διώχνουν να πας  σπίτι σου.

Καταλαβα.. Δεν θα φυγω ποτε! :-D

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Εχθές πήγαμε στον γιατρό και η μπέμπα μας είναι 1,850 τώρα και είμαι στις 33+3...ολα καλά μας είπε!! Μπήκα και καρδιοτακογραφο για πρώτη φορά και πήγε να με πάρει ο ύπνος χαχαχα εσείς όλα καλά; 

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Lottaki είπε:

Όχι τπτ άλλο, θα έχουμε δυσκολευτεί κ εμείς τόσο καιρό από στομάχια κλπ που θα τρώμε με 10 μάσελες εκεί Αχαχχα!!! Οπότε δε θα μπορούμε να το μοιραστούμε. 

 

Εμάς στο Λητώ που ρώτησα και το γιατρό μου μου είπε ότι δεν αφήνουν μετά τις 9 το βράδυ κανέναν πάντως. Εμένα αυτό με αγχωνει. Για το φαι μην αγχώνεστε πάντως. Εγώ θυμάμαι ότι όλη την ώρα φέρνουν πολύ  φαι. Δηλαδή τύπου τεράστιο πιάτο  και φρούτο και τυρί ,ψωμί και μετά από καμιά ώρα και γλυκό. Άνετα περισσεύει κάτι κ για δεύτερο άτομο.

1 ώρα πρίν, Klegeo είπε:

Εγω θα χω κανα κιλο ακτινιδια μαζι μου!! :shock: 

Καταλαβα.. Δεν θα φυγω ποτε! :-D

Αυτό με το έντερο πονεμένη ιστορία. Θυμάμαι κάθε μέρα ερχόντουσαν και μου παταγαν την κοιλιά και με ρωτούσαν αν πήγα τουαλέτα. Χαχα. Τελικά δεν πήγα ποτέ 5 μέρες που ήμουνα εκεί.παρα το άπειρο φαι που έτρωγα. Απλά μου έδωσαν ένα υπόθετο κ το πήρα μαζί μου για δώρο στο σπίτι!


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2020 at 1:49 ΜΜ, butterfly1986 είπε:

Πινακάκι για τις μανούλες Ιανουαρίου 2021 :wub:

@Dhmh4                 ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 04/01 -- Νοσοκομείο Διδυμότειχου, Διδυμότειχο ♡

@Marian91              αγοράκι -- ΠΗΤ 08/01 -- Νοσοκομείο Διαβαλκανικό, Θεσσαλονίκη ♡

@Opheliav               ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 09/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Θεσσαλονίκη ♡ 

@enjoy             αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 -- Δημόσιο Νοσοκομείο, Θεσσαλονίκη ♡

@Klegeo.         αγοράκι -- ΠΗΤ 11/01 --  ♡

@Marialena123         αγοράκι -- ΠΗΤ 17/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@myrina                   αγοράκι -- ΠΗΤ 18/01 -- Νοσοκομείο Βενιζέλειο, Κρήτη ♡

@Suzukaki               ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@Mikri Ollandeza     αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- Κλινική Jeroen Bosch, Ολλανδία ♡

 @Dhmh4

@Maria mariaa         αγοράκι -- ΠΗΤ 20/01 -- (Κλινική δεν έχει αποφασιστεί ακόμη) Αττική ♡

@Roula2021  αγοράκι -- ΠΗΤ 22/01 -- Αμερικη

@Angelvas              ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινική Γαία, Αττική ♡

@dpilo   αγοράκι -- ΠΗΤ 24/01 -- Κλινικη Μητέρα, Αττική ♡

@Bellitsa!                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 26/01 -- Αγγλία ♡

@Lottaki                  ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 27/01 -- Κλινική Μητέρα, Αττική ♡

@butterfly1986       ♡ αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Λητώ (εκτός απροόπτου :tongue:), Αττική ♡

@Fotini82                ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ρέα, Αττική ♡

@vivi24                     αγοράκι -- ΠΗΤ 28/01 -- Κλινική Ήρα, Κόρινθος ♡

@Τουτουνι               ♡ κοριτσάκι   αγοράκι - ΠΗΤ 29/01 -- Κλινική Μητέρα,Αττικη 

@KwnKwn10.   ♡ κοριτσάκι -- ΠΗΤ 30/01 -- Νοσοκομείο Αγίου Νικολάου Κρήτης ♡

Σύνολο Μανούλες - 20

Σύνολο Αντράκια - 12

Σύνολο Πριγκίπισσες -9

 

  • Μου αρέσει 1

s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Lottaki Εγώ έχω κ μάλιστα 2! Τον έναν μου τον έκαναν δώρο στο babyshower και είναι αυτός που γυρίζει κάπως και αυτόν θα χρησιμοποιώ.. Το άλλον ο οποίος είναι απλός το είχε το σετ μπανιου που πήρα, και ξεχωριστά να τα έπαιρνα πάλι ίδια χρήματα θα έβγαινε οπότε και το αγόρασα.. Αλλά ο πρώτος δεν έχει ταινίες για αλλαγή κτλ μόνο κάτι ειδικές σακούλες θέλει αλλά κ αυτές είναι αρκετά οικονομικές τουλάχιστον εδώ!

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κοριτσια στο γαια μου ειπαν δεν διανυκτερευει συνοδος ποτε κ για κανενα λογο.προφανως αν πονας κτλ σ λενε παρε αποκλειστικη.δεν νομιζω οτι τους αφορα το αγχος που θα εχουμε εντελως μονες μας.....με ηρειστικο-αγχολυτικο βλεπω να την βγαζω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...