Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

♡ Η ζωή με τα δίδυμα ♡


Recommended Posts

13 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Τέλεια!!  ευχαριστω πολυ πολυ!! Ωραια θα παρω 2 κουνιες τοτε απο την αρχη ,καθισμα αμαξι κ ριλαξ κ θα ψαξω και εκει που λες! :-)

Νεφελη μου τα ρίλαξ είναι για πολύ λίγο. Μην επενδύσεις κ πολύ. Ο δικός μου ούτε για πλάκα να καθίσει. Αλλά ναι, κάθονται.

το αυγό πάλι εγω είναι υπέρ. Ήταν 2 κιλά μόνο και στο κάθισμα παρόλο που ήταν από 0 καμπουριαζε. Λίκνο δεν πήρα γιατί χώραγε η κουνια στο δωμάτιο μας. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 543
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσακια μου κι εμεις καλα ειμαστε! ξεκινησαμε εδω και 1 εβδομαδα κατι μαστορεματα στο σπιτι γιατι ειχαμε πολλες υγρασιες στους τοιχους (σε κάποια σημεια με την βροχη εμπαιναν νερα) και οι μαστορες με εχουν κουρασει πιο πολυ απο τα μωρα! πφφφφ - ελπιζω αύριο να τελειώσουμε και να ξεμπερδεψαμε με τα νερα... :roll:

@Nephele78 εμας μας βόλεψαν άπειρα 2 καρεκλάκια φαγητού --->> Καρεκλάκι φαγητού Peg Perego Prima Pappa Follow Me με δώρο μπάρα παιχνιδιών. Τα βάζουμε εκει απο νεογέννητα και χαζεύουν για ώρα με τα παιχνιδακια που κρεμονται και με τα ροδακια τα εχουμε παντου μαζι οποτε τα βλέπουμε. 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, playbunny είπε:

κοριτσακια μου κι εμεις καλα ειμαστε! ξεκινησαμε εδω και 1 εβδομαδα κατι μαστορεματα στο σπιτι γιατι ειχαμε πολλες υγρασιες στους τοιχους (σε κάποια σημεια με την βροχη εμπαιναν νερα) και οι μαστορες με εχουν κουρασει πιο πολυ απο τα μωρα! πφφφφ - ελπιζω αύριο να τελειώσουμε και να ξεμπερδεψαμε με τα νερα... :roll:

@Nephele78 εμας μας βόλεψαν άπειρα 2 καρεκλάκια φαγητού --->> Καρεκλάκι φαγητού Peg Perego Prima Pappa Follow Me με δώρο μπάρα παιχνιδιών. Τα βάζουμε εκει απο νεογέννητα και χαζεύουν για ώρα με τα παιχνιδακια που κρεμονται και με τα ροδακια τα εχουμε παντου μαζι οποτε τα βλέπουμε. 

 

Καλά δεν υπάρχει χειρότερο να έχεις μέσα στη μεση μάστορες με δύο μωρά ελπίζω να τελειώσατε

πρίν από 20 λεπτά , Efinikolaou είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!! Δεν ήξερα ότι υπάρχει και αυτό το θέμα εδώ!!!

Έχω διδυμακια και γεννάω με το καλό Φλεβάρη!!

Με το καλό κορίτσι μου.φυλα ξέρεις;

@Nephele78 τι έγινε με β επιπέδου ; Όλα καλα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλά δεν υπάρχει χειρότερο να έχεις μέσα στη μεση μάστορες με δύο μωρά ελπίζω να τελειώσατε

Με το καλό κορίτσι μου.φυλα ξέρεις;

@Nephele78 τι έγινε με β επιπέδου ; Όλα καλα;

Ολα μια χαρά κοπελα μου σε ευχαριστω :-) . Δοξα τω θεω.μεγαλωσανε σωστα και τα 2 μωρα οκ οι μετρησεις κλπ

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nansy29 είπε:

Καλά δεν υπάρχει χειρότερο να έχεις μέσα στη μεση μάστορες με δύο μωρά ελπίζω να τελειώσατε

Με το καλό κορίτσι μου.φυλα ξέρεις;

@Nephele78 τι έγινε με β επιπέδου ; Όλα καλα;

Είναι 1+1 :) Σε ευχαριστώ πολύ!

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Nansy29 said:

Καλά δεν υπάρχει χειρότερο να έχεις μέσα στη μεση μάστορες με δύο μωρά ελπίζω να τελειώσατε

Με το καλό κορίτσι μου.φυλα ξέρεις;

@Nephele78 τι έγινε με β επιπέδου ; Όλα καλα;

Δεν τελειωσαμε.. :-( παει και για αυριο. Λες και ανακαινισαμε την Ακρόπολη πφφφφφ :roll: 

@Efinikolaou με το καλο διδυμομανουλα!! Ότι απορία εχεις πες μας. 

@Nephele78 μπράβο τα ζουζουνια!! ειδατε φυλο? Τι είναι?

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!Εύχομαι με το καλό σε όσες περιμένουν τα διδυμάκια τους!!!
Οι υπόλοιπες διδυμομανουλες τι κάνετε;

Για πράγματα που ρωτάτε τα λικνα εμένα με έσωσαν!Εκει κοιμούνται τα μωρά ακόμη κ τώρα.Βεβαια ξυπνάνε τη νύχτα για να έρθουν στο κρεβάτι μαζί μας γιατί τα μάθαμε έτσι....

Τα ριλαξ δεν τα χρησιμοποιήσαμε.Τους είχαμε πάρει ριλαξ κούνιες κ σκεφτείτε ότι το ένα έμεινε καινούργιο μέσα στο κουτί.Ουτε καν το ανοίξαμε.Τα γυμναστήρια μας έχουν βολέψει παρα πολύ κ το παρκοκρεβατο που το έχω στο σαλόνι.Επισης κ οι φωλιές με βόλεψαν μέχρι κ τώρα....

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!Εύχομαι με το καλό σε όσες περιμένουν τα διδυμάκια τους!!!
Οι υπόλοιπες διδυμομανουλες τι κάνετε;

Για πράγματα που ρωτάτε τα λικνα εμένα με έσωσαν!Εκει κοιμούνται τα μωρά ακόμη κ τώρα.Βεβαια ξυπνάνε τη νύχτα για να έρθουν στο κρεβάτι μαζί μας γιατί τα μάθαμε έτσι....

Τα ριλαξ δεν τα χρησιμοποιήσαμε.Τους είχαμε πάρει ριλαξ κούνιες κ σκεφτείτε ότι το ένα έμεινε καινούργιο μέσα στο κουτί.Ουτε καν το ανοίξαμε.Τα γυμναστήρια μας έχουν βολέψει παρα πολύ κ το παρκοκρεβατο που το έχω στο σαλόνι.Επισης κ οι φωλιές με βόλεψαν μέχρι κ τώρα....

Καλημέρα ! Τι κάνουν τα ζουζούνια σου ; Ξεκινήσατε στερεες ; Πως τα πάνε;

Για τα πράγματα είναι και τι θα βολεψει την κάθε μαμά και το κάθε μωρό . Παρκοκρεβατο δεν έχω ακόμα λέω να πάρω τώρα .ενα έχεις και για τα δύο μωρά;

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα ! Τι κάνουν τα ζουζούνια σου ; Ξεκινήσατε στερεες ; Πως τα πάνε;

Για τα πράγματα είναι και τι θα βολεψει την κάθε μαμά και το κάθε μωρό . Παρκοκρεβατο δεν έχω ακόμα λέω να πάρω τώρα .ενα έχεις και για τα δύο μωρά;

 

 

Ναι ξεκινήσαμε στερεές!Τη χορτοσουπα δεν μου την πολυτρώνε αλλά το προσπαθούμε!Σημερα θα προσθέσουμε κ μοσχαράκι,για να δούμε ίσως πάει καλύτερα!

Φρουτοκρεμα δίνω το πρωί κ το απόγευμα ρυζαλευρο.Τωρα για απογευματινό θα ξεκινήσουμε κρέμα δημητριακών για λιγες μέρες.

Ενα παρκοκρεβατο έχω κ για τα δυο.Επειδη μέχρι το βράδυ καθόμαστε στο σαλόνι το πήρα από την αρχή το παρκοκρεβατο.Κοιμουνται εκεί κ τα δυο.Τα λικνα τα έχω στο δωμάτιο μας κ κοιμούνται το βράδυ που θα ανέβουμε επάνω.Στις κούνιες δεν τα βάζω ακόμη είναι νωρίς.

Βεβαια είναι τι θα βολέψει την κάθε μανούλα.Εμας τα ριλαξ δε μας βόλεψαν.Επίσης έχει να κάνει κ με τους χώρους κ την διαρρύθμιση του σπιτιού μας τι ανάγκες θα δημιουργηθούν!

Εσενα τι κάνουν οι μικρές;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Zina21 είπε:

Ενα παρκοκρεβατο έχω κ για τα δυο.Επειδη μέχρι το βράδυ καθόμαστε στο σαλόνι το πήρα από την αρχή το παρκοκρεβατο.Κοιμουνται εκεί κ τα δυο.Τα λικνα τα έχω στο δωμάτιο μας κ κοιμούνται το βράδυ που θα ανέβουμε επάνω.Στις κούνιες δεν τα βάζω ακόμη είναι νωρίς.

 

καλημέρα, να τα χαίρεσαι τα μωράκια σου!

Να σε ρωτήσω κάτι για τα παρκοκρέβατα. Ενδιαφέρομαι για να πάρουμε στο σπίτι των παππούδων. Τι διαστάσεις έχει και χωράνε και τα 2; Ποιο έχεις; και κυρίως τι στρώμα έχεις πάρει για να κοιμούνται;

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Ναι ξεκινήσαμε στερεές!Τη χορτοσουπα δεν μου την πολυτρώνε αλλά το προσπαθούμε!Σημερα θα προσθέσουμε κ μοσχαράκι,για να δούμε ίσως πάει καλύτερα!

Φρουτοκρεμα δίνω το πρωί κ το απόγευμα ρυζαλευρο.Τωρα για απογευματινό θα ξεκινήσουμε κρέμα δημητριακών για λιγες μέρες.

Ενα παρκοκρεβατο έχω κ για τα δυο.Επειδη μέχρι το βράδυ καθόμαστε στο σαλόνι το πήρα από την αρχή το παρκοκρεβατο.Κοιμουνται εκεί κ τα δυο.Τα λικνα τα έχω στο δωμάτιο μας κ κοιμούνται το βράδυ που θα ανέβουμε επάνω.Στις κούνιες δεν τα βάζω ακόμη είναι νωρίς.

Βεβαια είναι τι θα βολέψει την κάθε μανούλα.Εμας τα ριλαξ δε μας βόλεψαν.Επίσης έχει να κάνει κ με τους χώρους κ την διαρρύθμιση του σπιτιού μας τι ανάγκες θα δημιουργηθούν!

Εσενα τι κάνουν οι μικρές;;;;

Σιγά σιγά τα μικρούλια θα τα φάνε όλα είναι και τι αρέσει στο καθε μωρό .έχουν κι αυτά τις προτιμήσεις τους.

Τα ταιζεις μαζι η ενα ενα; Σε καρεκλακια;

Καλά είναι και οι δικές μου ξεκιναμε κι εμείς στέρεες τέλος του μήνα με ρυζαλευρο και μετα φρουτα κλπ ..εγώ θα τις μεταφέρω σε λίγο στο δωματιο τους στις κουνιες .στα λικνα τα δικά μας που είναι μικρούλια δεν θα χωράνε σε λιγο μεγαλώσανε . Βέβαια μου είναι δυσκολο να τις αποχωριστω:wub:τις βάζω ήδη πολύ μέσα στις κουνιες να συνηθίσουν και λατρεύουν τα μομπιλε από πάνω 

Εγώ χωρίς ριλαξ δεν θα είχα επιβιώσει νομίζω χαχαχα.καθονται πολυ. Και μετάνιωσα που δεν πήρα αύτα που κουνιουνται μόνα τους. Το κουνανε με τα ποδαράκια τους αλλά μερικές φορές θέλουν και πιο έντονο κούνημα από μας .

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Σιγά σιγά τα μικρούλια θα τα φάνε όλα είναι και τι αρέσει στο καθε μωρό .έχουν κι αυτά τις προτιμήσεις τους.

Τα ταιζεις μαζι η ενα ενα; Σε καρεκλακια;

Καλά είναι και οι δικές μου ξεκιναμε κι εμείς στέρεες τέλος του μήνα με ρυζαλευρο και μετα φρουτα κλπ ..εγώ θα τις μεταφέρω σε λίγο στο δωματιο τους στις κουνιες .στα λικνα τα δικά μας που είναι μικρούλια δεν θα χωράνε σε λιγο μεγαλώσανε . Βέβαια μου είναι δυσκολο να τις αποχωριστω:wub:τις βάζω ήδη πολύ μέσα στις κουνιες να συνηθίσουν και λατρεύουν τα μομπιλε από πάνω 

Εγώ χωρίς ριλαξ δεν θα είχα επιβιώσει νομίζω χαχαχα.καθονται πολυ. Και μετάνιωσα που δεν πήρα αύτα που κουνιουνται μόνα τους. Το κουνανε με τα ποδαράκια τους αλλά μερικές φορές θέλουν και πιο έντονο κούνημα από μας .

 

Χα χα χα!!!Αφου κάθονται είσαι τυχερή!

Ουτε εγώ μπορώ να τα αποχωριστώ.Στα λικνα εννοείται ότι χωράνε οριακά αλλά εγώ τα παίρνω κ τα δυο στο κρεβάτι μαζί μας.Αν δεν τα πάρω από την αρχή του βραδινού ύπνου θα ξυπνήσουν κ θα γκρινιάξουν για να τα πάρουμε.Η κούνια δεν χωράει στο δωμάτιο μας για να έβαζα τη μια κ να κοιμούνταν κ τα δυο.Ο γιατρος μου είπε ότι καλό είναι μέχρι να κλείσουν χρόνο να κοιμούνται μαζί μας.Κ εγώ άλλο που δεν ήθελα!!Χα χα χα!!

Σε καρεκλάκια τα ταΐζω ένα ένα.Δεν θέλουν να τα ταΐζω εναλλάξ γκρινιάζουν.Επομένως μόλις τελειώσω με το ένα ξεκινάω το άλλο.Δεν μένει καθόλου χρόνος με τα μωρά κ το μαγείρεμα αλλά αξίζει όσο τίποτα!!Οσο δε δουλεύω κ είμαι σπίτι θέλω να τα χαρώ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Δεν τελειωσαμε.. :-( παει και για αυριο. Λες και ανακαινισαμε την Ακρόπολη πφφφφφ :roll: 

@Efinikolaou με το καλο διδυμομανουλα!! Ότι απορία εχεις πες μας. 

@Nephele78 μπράβο τα ζουζουνια!! ειδατε φυλο? Τι είναι?

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!

  • Μου αρέσει 1

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Χα χα χα!!!Αφου κάθονται είσαι τυχερή!

Ουτε εγώ μπορώ να τα αποχωριστώ.Στα λικνα εννοείται ότι χωράνε οριακά αλλά εγώ τα παίρνω κ τα δυο στο κρεβάτι μαζί μας.Αν δεν τα πάρω από την αρχή του βραδινού ύπνου θα ξυπνήσουν κ θα γκρινιάξουν για να τα πάρουμε.Η κούνια δεν χωράει στο δωμάτιο μας για να έβαζα τη μια κ να κοιμούνταν κ τα δυο.Ο γιατρος μου είπε ότι καλό είναι μέχρι να κλείσουν χρόνο να κοιμούνται μαζί μας.Κ εγώ άλλο που δεν ήθελα!!Χα χα χα!!

Σε καρεκλάκια τα ταΐζω ένα ένα.Δεν θέλουν να τα ταΐζω εναλλάξ γκρινιάζουν.Επομένως μόλις τελειώσω με το ένα ξεκινάω το άλλο.Δεν μένει καθόλου χρόνος με τα μωρά κ το μαγείρεμα αλλά αξίζει όσο τίποτα!!Οσο δε δουλεύω κ είμαι σπίτι θέλω να τα χαρώ!

Κάθε γιατρός τα δικά του τελικά εμένα μου είπε να τα πάω από τώρα γιατί μετά θα ειναι πιο δυσκολο.βεβαια πλέον κοιμούνται σερί το βράδυ στα λικνα δεν ξυπνάνε τη νύχτα σπανια οπότε είναι καλή φάση για αυτό μου το είπε .στο κρεβάτι δεν τις παίρνω πια τις κοιμιζω στο κρεβάτι και μετα μεταφορά στα λικνα .

δηλαδή με τις τροφες ειναι χειρότερα από το γάλα ;αχαχαχα πανω που λέμε να μεγαλώσουν να μενει λιγος χρονος τελικά γίνεται χειροτερο..πάντα έτσι θα είναι αφού είναι δύο μαζί τι να κάνουμε .είναι τοσο ωραίες οι στιγμες όμως πραγματικά τους δίνεις και γάλα μετά από τις τροφές ;η όχι ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...