Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, despina. said:

Καλημέρα κορίτσια!
Πηρα τις ορμονολογικές.Τις έκανα 3η μερα του κυκλου κατα τον γυναικολογο,2η με το ζορι για την μικροβιολογο.Θα σας πω τι εννοω.
Αδιαθετησα Τεταρτη μεσημερι και πηγα Παρασκευη πρωι,γιατι Σαββατο η μικροβιολογος ειναι κλειστα.Κατα τον γυναικολογο 1η μερα ειναι οταν δεις αιμα.Αρα Τετ-Πεπ-Παρ ειναι 3η μερα του κυκλου.Εκτος και μου ειχε πει αν αδιαθετησω βραδυ οποτε ως πρωτη μερα του κυκλου πιανεται η επομενη.Για τη μικροβιολογο οι μερες ειναι ανα 24ωρο.Οποτε Πεμπτη μεσημερι ενα 24ωρο,Παρασκευη πρωι δυο 24ωρα με το ζορι.
Η FSH ειναι 11.09mIU/ml, η LH 6.18mIU/ml, η Ε2 30.3pg/ml, η PRG 0.28ng/ml  και η PRL 13.1ng/ml κι εχω κι ανεπαρκεια βιταμινης D.
Στον προηγουμενο κυκλο που ειχα κανει τη 19η μερα η προγεστερονη μου ηταν 12.Τωρα εχει πεσει στα ταρταρα!
FSH δεν ειχα ξανακανει και με αγχωσε αυτη στο μικροβιολογικο οτι ειναι υψηλη,Να σημειωσω οτι εχω πολυκιστικες.Δεν ξερω αν παιζει ρολο στις τιμες.
Επισης μου ειπε οτι και το σακχαρο θεωρειται υψηλο για γυναικα που παει να μεινει εγκυος.Εχω 96.
Για πειτε μου η γνωμη σας...Καταρχας εαν ηταν σωστη η μερα που τις εκανα.Γιατι κατα τη μικροβιολογο επρεπε μια μερα μετα

Αρχικά μην πέφτεις στα τάρταρα. Την προγεστερόνη κανονικά την μετράμε μια εβδομάδα μετά την ωορρηξία και μας δείχνει αν εγινε ωορρηξια. Οπως οταν την μέτρησες την 19η μερα. Τωρα που την έκανες λογικα είναι χαμηλά. Δες το πινακάκι αν σου έχει δίπλα στην παραγωγική φάση και δες τιμές. Αλλη η τιμή της στην παραγωγική και άλλη στην ωχρινική φάση. Fsh πάλι οριο ειναι το 12. Δεν ειναι απαγορευτική η τιμή των 11 για σύλληψη. Τουλάχιστον έτσι έχουν πει και σε εμενα. Οι πολυκυστικές δεν φαίνονται δεδομένου η Lh ειναι χαμηλότερα απο την fsh, οπως πρέπει δηλαδή. Επίσης μια χαρα ειναι και η Ε2. Τώρα για την ημέρα δεν έχω άποψη και δεν γνωρίζω κατα ποσο θα εβλεπες διαφορά αν τις έκανες μια ημέρα μετά. Οτι πει ο γιατρος. Θυμισέ μου ποσο χρονών εισαι; εμενα μου φαινονται μια χαρά, με τα δεδομένα που γνωρίζω τουλάχιστον και απο αυτά που μου έχουν πει αντιστοιχα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, TATAKI είπε:

Αρχικά μην πέφτεις στα τάρταρα. Την προγεστερόνη κανονικά την μετράμε μια εβδομάδα μετά την ωορρηξία και μας δείχνει αν εγινε ωορρηξια. Οπως οταν την μέτρησες την 19η μερα. Τωρα που την έκανες λογικα είναι χαμηλά. Δες το πινακάκι αν σου έχει δίπλα στην παραγωγική φάση και δες τιμές. Αλλη η τιμή της στην παραγωγική και άλλη στην ωχρινική φάση. Fsh πάλι οριο ειναι το 12. Δεν ειναι απαγορευτική η τιμή των 11 για σύλληψη. Τουλάχιστον έτσι έχουν πει και σε εμενα. Οι πολυκυστικές δεν φαίνονται δεδομένου η Lh ειναι χαμηλότερα απο την fsh, οπως πρέπει δηλαδή. Επίσης μια χαρα ειναι και η Ε2. Τώρα για την ημέρα δεν έχω άποψη και δεν γνωρίζω κατα ποσο θα εβλεπες διαφορά αν τις έκανες μια ημέρα μετά. Οτι πει ο γιατρος. Θυμισέ μου ποσο χρονών εισαι; εμενα μου φαινονται μια χαρά, με τα δεδομένα που γνωρίζω τουλάχιστον και απο αυτά που μου έχουν πει αντιστοιχα. 

Αααχ!Σε ευχαριστω γιατι καπως απογοητευτηκα.39,5 ειμαι.Το σακχαρο σου φαινεται πολυ?

Just now, TATAKI είπε:

Αλλη η τιμή της στην παραγωγική και άλλη στην ωχρινική φάση.

Παραγωγικη φαση ειναι οι πρωτες μερες του κυκλου και ωχρινική μετα την ωορρηξια?

Στην fsh μου εχει ωοθηλακικη,μεσο κυκλου και ωχρινικη.Στην lh και στην Ε2 παραγωγικη,ωορρηξια και εκκριτικη.Στην PRG παραγωγικη και εκκριτικη και στην προλακτινη εχει καποιες τιμες και καποιες που αλλαζουν στην εγκυμοσυνη.
Εγω ποιες κοιταω σαν φυσιολογικες τιμες στην αρχη του κυκλου και ποιες την 19η ημερα?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klelia81 είπε:

Καλημερα κορίτσια και από μένα. Εχθές σας παρακολουθούσα αλλα επειδή δεν ξέρω κάτι απο αυτά που λέτε είναι κάτι σαν ξένη γλώσσα για μένα( δεν έχουμε κάνει ποτέ αυτές τις εξετάσεις που έχετε κάνει εσείς) οποτε προτιμησα να μη μιλήσω μη πω και καμιά κοτσάνα. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να ευχομαι και να προσέυχομαι για εσάς. Ήταν και λιγο χάλια η ψυχολογία μου εχθές. Μάθαμε πως τελικά σε ενα 10μερο θα φύγει ο άντρας μου για δουλειά. Απο την μία χαιρομαι γιατί με ολη την κατάσταση που επικρατεί χάσαμε και οι 2 τις δουλειές μας αλλα από την αλλη σκέφτομαι οτι φευγει και οι επαφές μηδενίζονται.  39η μέρα κύκλου για μένα σήμερα προσπαθώ να τον δώ σαν χαμένο κύκλο (Φεβρουαριος) αλλα το πρηξιμο που έχω απο την απωλεια περιόδου δεν με αφηνει. Σκεφτόμουν να πάρω και τον γιατρό να τον ρωτήσω αν μπορω να παρω κανενα χάπι μόνο για το ενδομητριο μπας και πεσει επιτέλους αλλα ο ενδοκρινολογος μου ειχε πει να μη παρω κανενα χάπι ρυθμισης κυκλου για να μην επηρεαστουν οι εξετασεις. Πφφφ αυτά. 

@Flolipop ευχομαι μία τεράστια χοριακή μέσα απο την καρδιά μου. 

@Agatte ευχομαι να ακουσετε θετικά πραγματα απο τον γιατρό και ολα να πάνε κατ ευχήν!!!

Κοριτσάκι μου πόσο θα λείπει ο σύζυγός?θα είναι πολύ μακρυά σας?

Just now, despina. είπε:

Αααχ!Σε ευχαριστω γιατι καπως απογοητευτηκα.39,5 ειμαι.Το σακχαρο σου φαινεται πολυ?

Παραγωγικη φαση ειναι οι πρωτες μερες του κυκλου και ωχρινική μετα την ωορρηξια?

Κοριτσάκι μου εμένα μου φαίνονται καλές οι εξετάσεις σου!!!έχεις κάνει ΑΜΗ?? Δεν ρωτάω να σε αγχωσω άλλωστε η τιμή της ΑΜΗ δεν παίζει πολύ σπουδαίο ρόλο πάντως τα υπόλοιπα σου είναι σούπερ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, despina. said:

Αααχ!Σε ευχαριστω γιατι καπως απογοητευτηκα.39,5 ειμαι.Το σακχαρο σου φαινεται πολυ?

Κοιτα το σακχαρο ειναι ατιμο. Τι οριο σου δινει;  Το σακχαρο νηστειας δεν λεει κατι απο μονο του. Μπορει να ειχες φαει κατι τις προηγουμενες μερες. Για να δεις τι γινεται πρεπει να κανεις γλυκοζυλιωμενη. Εκει σου δειχνει ενα μεσο ορο του σακχαρου στο αιμα σου στο τελευταιο τρίμηνο. Εγω σε εγκυμοσυνη ειχα σακχαρο νηστειας 70 και 65, γλυκοζυλιωμενη καλη αλλα η καμπυλη σακχαρου ήταν αλλου για αλλου. Ειχα κανει διαβητη κυησεως

Just now, despina. said:

Αααχ!Σε ευχαριστω γιατι καπως απογοητευτηκα.39,5 ειμαι.Το σακχαρο σου φαινεται πολυ?

Παραγωγικη φαση ειναι οι πρωτες μερες του κυκλου και ωχρινική μετα την ωορρηξια?

Στην fsh μου εχει ωοθηλακικη,μεσο κυκλου και ωχρινικη.Στην lh και στην Ε2 παραγωγικη,ωορρηξια και εκκριτικη.Στην PRG παραγωγικη και εκκριτικη και στην προλακτινη εχει καποιες τιμες και καποιες που αλλαζουν στην εγκυμοσυνη.
Εγω ποιες κοιταω σαν φυσιολογικες τιμες στην αρχη του κυκλου και ποιες την 19η ημερα?

Η ωοθυλακική ή αλλιως παραγωγική είναι στην αρχή του κύκλου σου. Τωρα δηλαδή που τις έκανες. Δες τις τιμές στην φάση που είσαι. Οι τιμές αλλάζουν ανάλογα την φάση του κύκλου που είσαι. Εγω την προλακτινη την ειχα κανει 21 ημερα. Ειχα 13.40, μια χαρα μου ειχε πει. Τοσο ειναι και η δική σου. Δεσποινακι τζάμπα αγχώνεσαι, στειλτες στο γιατρο να δεις που θα σε ηρεμησει. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Κοιτα το σακχαρο ειναι ατιμο. Τι οριο σου δινει;  Το σακχαρο νηστειας δεν λεει κατι απο μονο του. Μπορει να ειχες φαει κατι τις προηγουμενες μερες. Για να δεις τι γινεται πρεπει να κανεις γλυκοζυλιωμενη.

Μου δινει 110 κι εχω 96.Εχω κανει και γλυκοζυλιωμενη αιμοσφαιρινη κι εχω 5,24% με φυσ.τιμες 4-6.
Η FSH πρεπει παντα να γινεται τη 2-3η μερα του κυκλου?

Just now, Chrussa1982 είπε:

Κοριτσάκι μου πόσο θα λείπει ο σύζυγός?θα είναι πολύ μακρυά σας?

Κοριτσάκι μου εμένα μου φαίνονται καλές οι εξετάσεις σου!!!έχεις κάνει ΑΜΗ?? Δεν ρωτάω να σε αγχωσω άλλωστε η τιμή της ΑΜΗ δεν παίζει πολύ σπουδαίο ρόλο πάντως τα υπόλοιπα σου είναι σούπερ!!!

Εχω κανει ΑΜΗ κι ειχα 5.11.Εχω ομως πολυκιστικες και μου πε η μικροβιολογος πως παιζει ρολο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, despina. said:

Μου δινει 110 κι εχω 96.Εχω κανει και γλυκοζυλιωμενη αιμοσφαιρινη κι εχω 5,24% με φυσ.τιμες 4-6.
Η FSH πρεπει παντα να γινεται τη 2-3η μερα του κυκλου?

Εχω κανει ΑΜΗ κι ειχα 5.11.Εχω ομως πολυκιστικες και μου πε η μικροβιολογος πως παιζει ρολο

Μεσα στα ορια εισαι και με λιγη διατροφη και άσκηση ολα φτιαχνουν ακόμα περισσότερο. Θα στα πει και ο γιατρός. Ο μικροβιολόγος δεν είναι γιατρός αλλα πολλές φορές το ξεχνάνε. Η fsh ναι 2 με 3 μερα γινεται. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , electra2021 είπε:

Θα λείπει καιρό ο άντρας σου; πάει μακριά; 

Αρχικά θα πηγαινοερχεται 3 μερες εκει μια εδώ. Αργότερα θα ειναι μονιμα για κανενα 6μηνο. Ειναι μιαμιση ωρα αποσταση. 

Just now, Chrussa1982 είπε:

Κοριτσάκι μου πόσο θα λείπει ο σύζυγός?θα είναι πολύ μακρυά σας?

Κοριτσάκι μου εμένα μου φαίνονται καλές οι εξετάσεις σου!!!έχεις κάνει ΑΜΗ?? Δεν ρωτάω να σε αγχωσω άλλωστε η τιμή της ΑΜΗ δεν παίζει πολύ σπουδαίο ρόλο πάντως τα υπόλοιπα σου είναι σούπερ!!!

Για αρχή θα πηγαινοερχεται αλλα σε λιγο καιρό θα είναι μόνιμα εκεί για κανεναν 6μηνο. Δεν θέλω να μπαινει στο δρομο βραδιατικα για να γυριζει πίσω. Στην ουσία δεν θα ειναι πολυ μακριά αλλά για αυτό που επιδιώκουμε θα είναι μακριά.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια η ελλειψη D παιζει μεγαλο ρολο?Εχουμε κι εγω κι ο συζυγος και παιρνουμε απλα αυτα τα συμπληρωματα που τις περιεχουν.Εκεινος τις βιταμινες για το σπερμα κι εγω Wellman.Να παρουμε λετε και ξεχωριστα D?

Link to comment
Share on other sites

Just now, despina. said:

Κοριτσια η ελλειψη D παιζει μεγαλο ρολο?Εχουμε κι εγω κι ο συζυγος και παιρνουμε απλα αυτα τα συμπληρωματα που τις περιεχουν.Εκεινος τις βιταμινες για το σπερμα κι εγω Wellman.Να παρουμε λετε και ξεχωριστα D?

Μην παρεις κατι απο μόνη σου γιατι ναι μεν χρειάζεσαι ενίσχυση αλλά δεν ξέρεις ουτε τι σκευασμα πρεπει να παρεις αλλά ουτε και για πόσο καιρό. Οτι σου πει ο γιατρός. Η d παιζει πολυ σημαντικό ρόλο στη σύλληψη και στον άντρα και στην γυναίκα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, despina. said:

Κοριτσια η ελλειψη D παιζει μεγαλο ρολο?Εχουμε κι εγω κι ο συζυγος και παιρνουμε απλα αυτα τα συμπληρωματα που τις περιεχουν.Εκεινος τις βιταμινες για το σπερμα κι εγω Wellman.Να παρουμε λετε και ξεχωριστα D?

Να σου πω για το ζαχαρο, αν και δεν ειμαι γιατρος, οτι δεν θεωρω οτι το 96 εμποδιζει τη συλληψη. Εχω εδω και χρονια τιμες σε μετρησεις 98, 105, 106... αλλα συλληψη εχει γινει δυο φορες. Στη πορεια μιας εγκυμοσυνης ειναι καλο να ειναι κατγ απο 95 γιατι εχει να κανει με την αναπτυξη του παιδιου. Φυσικα εμενα τα 105, 106 δεν ειναι καλα, θεωρειται προδιαθεση και τον διαβητη κυησης τον εχω σιγουρακι ετσι οπως το βλεπω. Αλλα το 96 δεν νομιζω οτι πρεπει να σε ανησυχει, μακαρι να εβγαζα κι εγω μεχρι τοσο! 

Η βιταμινη D σιγουρα και αυτη παιζει το ρολο της, εχει παααααρα πολυς κοσμος ελλειψη. Εμενα π.χ. ειναι στο 19 που θεωρειται ανεπαρκεια, παρολα αυτα παλι συλληψη εγινε κανονικα. Αλλα εννοειται οτι καλο ειναι να παρεις να ανεβει. Βεβαια ρωτα το γιατρο σου για να σου δωσει δοσολογιες που χρειαζεσαι αναλογα την εξεταση σου, καλυτερα να μην παρεις απο μονη σου κατι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , Klelia81 είπε:

Αρχικά θα πηγαινοερχεται 3 μερες εκει μια εδώ. Αργότερα θα ειναι μονιμα για κανενα 6μηνο. Ειναι μιαμιση ωρα αποσταση. 

Για αρχή θα πηγαινοερχεται αλλα σε λιγο καιρό θα είναι μόνιμα εκεί για κανεναν 6μηνο. Δεν θέλω να μπαινει στο δρομο βραδιατικα για να γυριζει πίσω. Στην ουσία δεν θα ειναι πολυ μακριά αλλά για αυτό που επιδιώκουμε θα είναι μακριά.

Ωχ κατάλαβα. Όντως δεν είναι πολύ μακρυά αλλά από την άλλη δεν είναι και διαθέσιμος ανά πάσα ώρα και στιγμή. Μήπως υπάρχει τρόπος να πηγαίνεις εσύ για καμιά μέρα εκεί?? Αν υπάρχει κάποιος να σου κρατάει το παιδί η αν δεν έχεις άλλες υποχρεώσεις εννοώ. Για το βραδυνό ταξίδι του συζύγου πάντως με βρίσκεις σύμφωνη δεν είναι ότι καλύτερο. Ουφ ουφ τι να πω...θα πω μόνο υπομονή και κάθε εμπόδιο για καλό!!!έτσι παρηγοριεμαι κ εγώ. 

Και για να έρθω κ λίγο στα δικά μου και να γκρινιάζω 5 μέρα με φουλ αίμα πότε θα καθαρίσω πια????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Klelia81 said:

Καλημερα κορίτσια και από μένα. Εχθές σας παρακολουθούσα αλλα επειδή δεν ξέρω κάτι απο αυτά που λέτε είναι κάτι σαν ξένη γλώσσα για μένα( δεν έχουμε κάνει ποτέ αυτές τις εξετάσεις που έχετε κάνει εσείς) οποτε προτιμησα να μη μιλήσω μη πω και καμιά κοτσάνα. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να ευχομαι και να προσέυχομαι για εσάς. Ήταν και λιγο χάλια η ψυχολογία μου εχθές. Μάθαμε πως τελικά σε ενα 10μερο θα φύγει ο άντρας μου για δουλειά. Απο την μία χαιρομαι γιατί με ολη την κατάσταση που επικρατεί χάσαμε και οι 2 τις δουλειές μας αλλα από την αλλη σκέφτομαι οτι φευγει και οι επαφές μηδενίζονται.  39η μέρα κύκλου για μένα σήμερα προσπαθώ να τον δώ σαν χαμένο κύκλο (Φεβρουαριος) αλλα το πρηξιμο που έχω απο την απωλεια περιόδου δεν με αφηνει. Σκεφτόμουν να πάρω και τον γιατρό να τον ρωτήσω αν μπορω να παρω κανενα χάπι μόνο για το ενδομητριο μπας και πεσει επιτέλους αλλα ο ενδοκρινολογος μου ειχε πει να μη παρω κανενα χάπι ρυθμισης κυκλου για να μην επηρεαστουν οι εξετασεις. Πφφφ αυτά. 

@Flolipop ευχομαι μία τεράστια χοριακή μέσα απο την καρδιά μου. 

@Agatte ευχομαι να ακουσετε θετικά πραγματα απο τον γιατρό και ολα να πάνε κατ ευχήν!!!

Κορίτσι μου ακούγεται δύσκολο τουλάχιστον στην αρχή μέχρι να προσαρμοστείτε, μετά θα βρείτε πιστεύω τον τρόπο σας. Μήπως να κάνεις εναν υπέρηχο που έλεγες να δεις που βρίσκεσαι για να μην αγχώνεσαι;

Just now, Chrussa1982 said:

Ωχ κατάλαβα. Όντως δεν είναι πολύ μακρυά αλλά από την άλλη δεν είναι και διαθέσιμος ανά πάσα ώρα και στιγμή. Μήπως υπάρχει τρόπος να πηγαίνεις εσύ για καμιά μέρα εκεί?? Αν υπάρχει κάποιος να σου κρατάει το παιδί η αν δεν έχεις άλλες υποχρεώσεις εννοώ. Για το βραδυνό ταξίδι του συζύγου πάντως με βρίσκεις σύμφωνη δεν είναι ότι καλύτερο. Ουφ ουφ τι να πω...θα πω μόνο υπομονή και κάθε εμπόδιο για καλό!!!έτσι παρηγοριεμαι κ εγώ. 

Και για να έρθω κ λίγο στα δικά μου και να γκρινιάζω 5 μέρα με φουλ αίμα πότε θα καθαρίσω πια????

Εχεις 5 μερες φουλ γιατι εχει καταλάβει πως σε λιγο καιρο θα πάρει δρομο το λιγότερο 9 μήνες.. βάλε και θηλασμο εεεε θα κανει καιρο. Αστην να ξεσπασει γιατι το σποράκι θα της κουνήσει το μαντήλι σύντομα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Καλημερα @Chrussa1982 μου! Σ ευχαριστώ πολύ για την θετική ενέργεια. Την έκανα την εξέταση αλλά τα αποτελέσματα θα τα έχω γύρω στις 7:30 μμ. Αργεί αυτό το εργαστήριο. Καλή μέρα σε όλες και καλο μήνα!

Κορίτσια μου ευτυχώς η χοριακη μου έφτασε τις 522 μονάδες. Λίγο προβληματισμένη είμαι με την προγεστερονη που καθηλώθηκε στο 19,5 αλλά περιμένω το γιατρό μου να με πάρει για οδηγίες. Γιατί δεν μου έδωσε utrogestan ακόμη μου είπε να περιμένουμε και την σημερινή μέτρηση..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Κορίτσια μου ευτυχώς η χοριακη μου έφτασε τις 522 μονάδες. Λίγο προβληματισμένη είμαι με την προγεστερονη που καθηλώθηκε στο 19,5 αλλά περιμένω το γιατρό μου να με πάρει για οδηγίες. Γιατί δεν μου έδωσε utrogestan ακόμη μου είπε να περιμένουμε και την σημερινή μέτρηση..

Ειδες που στο είπα κοριτσακι μου ολα καλα θα πανε.να εισαι αισιόδοξη στο χρωστάει και εσένα η ζωη:xτωρα ας δούμε τι θα σου πει ο γιατρός 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop said:

Κορίτσια μου ευτυχώς η χοριακη μου έφτασε τις 522 μονάδες. Λίγο προβληματισμένη είμαι με την προγεστερονη που καθηλώθηκε στο 19,5 αλλά περιμένω το γιατρό μου να με πάρει για οδηγίες. Γιατί δεν μου έδωσε utrogestan ακόμη μου είπε να περιμένουμε και την σημερινή μέτρηση..

Μπράβο Φωτεινούλα μου, τέλεια νέα... Το σποράκι μεγαλώνει και μην ανησυχείς για την προγεστερόνη. Αυτό είναι το πιο εύκολο αν χρειάζεσαι ενίσχυση. Πάρε μια βαθιά ανάσα και χαμογέλασε με αισιοδοξία. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...