Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Agatte είπε:

Την εξωσωματική η αλήθεια είναι πως δεν την πολύ σκεφτήκαμε λογω6του ότι υπάρχει ένα παιδί. Αν ήμασταν ατεκνοι φυσικά και θα προχωρουσαμε χωρίς σκέψη. Φυσικά μας εξήγησε πως γίνεται η διαδικασία, πρότεινε αν το κάνουμε να πάμε με φυσικό κύκλο ή αν κριθεί απαραίτητο, με ελαφριά διέγερση. Είπε πως θεωρεί καλύτερα βλαστοκυστη 5ης μέρας. Δεν ξέρω, μου είναι πολύ κινέζικα όλα αυτά. Εξωσωματικο πρότεινε στη Θεσσαλονίκη. Αλλά μας είπε να προσπαθήσουμε για λίγο ακόμα μόνοι μας και επανάληψη σπερμοδιαγραμματος μετά το profertil. 

Δεν έχω ενδοκρινολογο... Πήγα σε έναν αλλά δεν έμεινα ικανοποιημενη. 

Ναι, η αλήθεια είναι πως τα πράγματα δεν ήταν τραγικά όπως μας τα παρουσίασε. Και κυρίως πήρε λίγο τα πάνω του και ο άντρας μου ο οποίος ρωτούσε τα πάντα όλα, πώς γίνεται το ένα, πώς το άλλο και αν η εξωσωματική ή η σπερματέγχυση είναι επιβαρυντικα για εμένα. 

Σου απάντησε πιο κάτω η depifish για τις εξετάσεις. Τώρα θέλω κι εγώ να ρωτήσω για το σακχαρο. 

Επίσης του είπα για την προγεστερονη και μου είπε πως υπαρηχογραφικα ειμαι τέλεια, κάνω κανονικά ωορρηξιες αλλά αν είναι να ηρεμήσω, να πάω να την κάνω γύρω στην 20η μέρα. 

Και εμείς τον φυσικό τροποποιημένο σκεφτόμαστε δηλαδή με ελαφριά διέγερση για να πάρουμε στην καλύτερη περίπτωση 3 αυγά τα οποία αν και εφόσον γονιμοποιηθούν θα ήταν καλύτερα να τα βάλουμε ως βλαστοκυστη 5ης ημέρας. Κανονική διέγερση με σκοπό να βγάλω πχ 10 ωάρια δεν παίζει σαν σενάριο λόγω της ΑΜΗ μου και φυσικά λόγω κόστους των φαρμάκων τα οποία και θα πληρωθούν από την τσέπη μας. Εφ όσον πάντως είσαι μια χαρά από θέμα εξετάσεων δοκιμάστε σε λίγο καιρό μια σπερματεγχυση δεν χάνετε τίποτα. Χαίρομαι που νιώθεις καλύτερα πάντως και δεν σου έκοψε τα φτερά ο γιατρός.

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι. 6η μέρα με αιμορραγία κανονική σήμερα και δεδομένου ότι μέχρι τώρα το αίμα κράταγε μέχρι την 5η μέρα και μετά ήμουν στα καθάρισματα με ανησυχεί μήπως έχω καμία ορμονική διαταραχή. Τελικά έβαλα την αφραγκια κάτω και έκλεισα με ενδοκρινολόγο την Δευτέρα το απόγευμα. 

Just now, TATAKI είπε:

Κορίτσια απορία...υποτίθεται πως η ωορρηξία γίνεται 24 με 36 ωρες μετα την αύξηση της Lh αρα του 1ου θετικου τεστ. Εχω είχα θετικό την 11η μερα αργά το απογευμα,  ειχα την 12η παλι θετικο το απογευμα πιο εντονο  ( αν και κανω τα clearblue βλεπω το στικ μετα) και σημερα 13η παλι θετικο παλι εντονο τωρα το απογευμα. Ποτε θα κάνω ωορρηξια? γιατι το ρημαδι 3 μερες χαμογελαει . Λαμβανω υποψη μου το πρωτο; το δευτερο εντονο ; ή το τριτο;  να πέσει επιτέλους το αυγό γιατί βλέπω τον άντρα μου να πέφτει κάτω στο τελος.. για πειτε την αποψη σας

Εμένα αυτό με τα τεστ με μπερδευε όταν τα χρησιμοποιουσα παλιά. Πρόλαβες και τον ξέκανες τον άντρα σου;;; Πέρα από τον χαβαλε πιστεύω με επαφές σήμερα και αύριο είσαι φουλ καλυμμένη αλλά καλύτερα να σου απαντήσουν τα πιο έμπειρα κορίτσια μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, TATAKI είπε:

Κορίτσια απορία...υποτίθεται πως η ωορρηξία γίνεται 24 με 36 ωρες μετα την αύξηση της Lh αρα του 1ου θετικου τεστ. Εχω είχα θετικό την 11η μερα αργά το απογευμα,  ειχα την 12η παλι θετικο το απογευμα πιο εντονο  ( αν και κανω τα clearblue βλεπω το στικ μετα) και σημερα 13η παλι θετικο παλι εντονο τωρα το απογευμα. Ποτε θα κάνω ωορρηξια? γιατι το ρημαδι 3 μερες χαμογελαει . Λαμβανω υποψη μου το πρωτο; το δευτερο εντονο ; ή το τριτο;  να πέσει επιτέλους το αυγό γιατί βλέπω τον άντρα μου να πέφτει κάτω στο τελος.. για πειτε την αποψη σας

Απο τη στιγμή που βλέπεις το πρώτο θετικό μεσα σε 12-36 ώρες. Σε καθε κυκλο η lh εχει διαφορετική διάρκεια γι αυτό σου βγαινουν θετικά και τα επόμενα. Οποτε φιλενάδα βουρ αυτο το 3μερο!!!!!


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

@Klelia81, @Chrussa1982, @Flolipop Τον έχω απο την προηγουμενη εβδομαδα Πέμπτη,  Σαββατο, Κυριακή, σήμερα πρωι πρωι με την αυγούλα . Δεν εχει αλλη σημερα και παμε μια για αυριο βράδυ και βλέπουμε. Απο διαθεση το έχει ο καψερος αλλά για να φτάσει στο αποτελεσμα κανει μια ώρα με τα σερι χαχαχα.  Ελπιζω να αντεξουμε.. Παντως τα πιο εντονα θετικα ήταν εχθές και σήμερα. Θα δω και θερμοκρασια αυριο το πρωι και βλέπουμε. Την κοιταξα και σημερα...το ξανασκεφτηκα μαλλον για αυριανο πρωινο θα τον παω...σιγα που θα με ξυπνησει χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

@Klelia81, @Chrussa1982, @Flolipop Τον έχω απο την προηγουμενη εβδομαδα Πέμπτη,  Σαββατο, Κυριακή, σήμερα πρωι πρωι με την αυγούλα . Δεν εχει αλλη σημερα και παμε μια για αυριο βράδυ και βλέπουμε. Απο διαθεση το έχει ο καψερος αλλά για να φτάσει στο αποτελεσμα κανει μια ώρα με τα σερι χαχαχα.  Ελπιζω να αντεξουμε.. Παντως τα πιο εντονα θετικα ήταν εχθές και σήμερα. Θα δω και θερμοκρασια αυριο το πρωι και βλέπουμε. Την κοιταξα και σημερα...το ξανασκεφτηκα μαλλον για αυριανο πρωινο θα τον παω...σιγα που θα με ξυπνησει χαχαχα

Ρε κορίτσι εγώ πρωί πρωί δε μπορώ με τίποτα χαχαχαχαχα. Άσε που ξυπνάει κάθε μέρα 5.30 και φεύγει αμέσως ούτε καφέ δεν πίνει όχι να σεξουαλιστει.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Κορίτσια απορία...υποτίθεται πως η ωορρηξία γίνεται 24 με 36 ωρες μετα την αύξηση της Lh αρα του 1ου θετικου τεστ. Εχω είχα θετικό την 11η μερα αργά το απογευμα,  ειχα την 12η παλι θετικο το απογευμα πιο εντονο  ( αν και κανω τα clearblue βλεπω το στικ μετα) και σημερα 13η παλι θετικο παλι εντονο τωρα το απογευμα. Ποτε θα κάνω ωορρηξια? γιατι το ρημαδι 3 μερες χαμογελαει . Λαμβανω υποψη μου το πρωτο; το δευτερο εντονο ; ή το τριτο;  να πέσει επιτέλους το αυγό γιατί βλέπω τον άντρα μου να πέφτει κάτω στο τελος.. για πειτε την αποψη σας

Νομίζω πως κάτι γράφουν μέσα τα clearblue για τα συνεχόμενα θετικά. Για άνοιξε λίγο το φύλλο οδηγιών. Κάτι πως κοιτάς μόνο το πρώτο θετικό... Δεν θυμάμαι.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Agatte said:

Νομίζω πως κάτι γράφουν μέσα τα clearblue για τα συνεχόμενα θετικά. Για άνοιξε λίγο το φύλλο οδηγιών. Κάτι πως κοιτάς μόνο το πρώτο θετικό... Δεν θυμάμαι.. 

Λεει πως οταν σου βγει θετικο σταματας τα τεστ και δεν χρειαζεται να κανεις άλλο. Δεν πρέπει να πέσει η Lh για να γίνει η ωορρηξία; αφου δεν έχει πέσει δεν έχει γίνει ακόμα. Ετσι το εκλαμβάνω. Λάθος;

Just now, Chrussa1982 said:

Ρε κορίτσι εγώ πρωί πρωί δε μπορώ με τίποτα χαχαχαχαχα. Άσε που ξυπνάει κάθε μέρα 5.30 και φεύγει αμέσως ούτε καφέ δεν πίνει όχι να σεξουαλιστει.

Ουτε εγώ μπορούσα αλλα με επιασε στον ύπνο, τι να κανω; ειναι και οι μερες κρισιμες. Την αλλη εβδομαδα θα κοιμαμαι του καλου καιρου. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Απο τη στιγμή που βλέπεις το πρώτο θετικό μεσα σε 12-36 ώρες. Σε καθε κυκλο η lh εχει διαφορετική διάρκεια γι αυτό σου βγαινουν θετικά και τα επόμενα. Οποτε φιλενάδα βουρ αυτο το 3μερο!!!!!

Εσύ Κλέλια που δεν έκανες ωορρηξία 

Παρ όλα αυτά σου έβγαιναν θετικά τα τεστ;; Τα έπαιρνες αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

@Klelia81, @Chrussa1982, @Flolipop Τον έχω απο την προηγουμενη εβδομαδα Πέμπτη,  Σαββατο, Κυριακή, σήμερα πρωι πρωι με την αυγούλα . Δεν εχει αλλη σημερα και παμε μια για αυριο βράδυ και βλέπουμε. Απο διαθεση το έχει ο καψερος αλλά για να φτάσει στο αποτελεσμα κανει μια ώρα με τα σερι χαχαχα.  Ελπιζω να αντεξουμε.. Παντως τα πιο εντονα θετικα ήταν εχθές και σήμερα. Θα δω και θερμοκρασια αυριο το πρωι και βλέπουμε. Την κοιταξα και σημερα...το ξανασκεφτηκα μαλλον για αυριανο πρωινο θα τον παω...σιγα που θα με ξυπνησει χαχαχα

Καλησπέρα σε όλες και καλό μήνα.Ευχομαι αυτο το μήνα να μείνετε όλες έγκυες.Διαβαζω το θεματακι σας,έμεινα έγκυος 4 φορές από τα 35 έως τα 38 και έχω 2 παιδάκια.Τα 2 παλλινδρομησαν στις 9 βδομάδες.Δεν ξέρω αν με θυμάται η Aggate.

Όταν έμεινα έγκυος στον δεύτερο γιο μου χρησιμοποίησα τα τεστ με το χαμόγελο.Βγηκε το χαμόγελο Σάββατο μεσημέρι,Κυριακή μεσημέρι και Δευτέρα πρωί.Δευτερα βράδυ δεν είχε πια.Ειχαμε επαφές Παρασκευή και Σάββατο και όταν βγήκε θετικό και την Κυριακή ήθελα ξανά επαφή αλλά ο άντρας μου κομμάτια(δούλευε και πολλές ώρες).Είχαμε τελικά επαφή(φοβόμουν μην δεν έγινε ακόμη ωορρηξία)και έμεινα έγκυος.Νομιζω δεν πρέπει να χάσεις την αυριανή μέρα.Κατα προτίμηση πρωί αν γίνεται.Μετα δώστου μια βδομάδα άδεια να ξεκουραστεί.

 

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Λεει πως οταν σου βγει θετικο σταματας τα τεστ και δεν χρειαζεται να κανεις άλλο. Δεν πρέπει να πέσει η Lh για να γίνει η ωορρηξία; αφου δεν έχει πέσει δεν έχει γίνει ακόμα. Ετσι το εκλαμβάνω. Λάθος;

Ουτε εγώ μπορούσα αλλα με επιασε στον ύπνο, τι να κανω; ειναι και οι μερες κρισιμες. Την αλλη εβδομαδα θα κοιμαμαι του καλου καιρου. 

Στο πρωτο θετικό που θα δεις θα είναι το πικ της ορμονης. Μετά πεφτει αλλα η τιμή της ειναι πάλι ανεβασμένη γι αυτο βγαίνουν και τα επόμενα θετικα.

Just now, Ellidr είπε:

Εσύ Κλέλια που δεν έκανες ωορρηξία 

Παρ όλα αυτά σου έβγαιναν θετικά τα τεστ;; Τα έπαιρνες αυτά;

Ναι επαιρνα τα κλιαρ. Εμενα βγαινανε θετικά γιατι με συμπτωματα ΠΩΑ η lh ειναι ουτως η αλλως ανεβασμένη και δεν ηξερα αν οντως κανω οωρρηξία.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet said:

Καλησπέρα σε όλες και καλό μήνα.Ευχομαι αυτο το μήνα να μείνετε όλες έγκυες.Διαβαζω το θεματακι σας,έμεινα έγκυος 4 φορές από τα 35 έως τα 38 και έχω 2 παιδάκια.Τα 2 παλλινδρομησαν στις 9 βδομάδες.Δεν ξέρω αν με θυμάται η Aggate.

Όταν έμεινα έγκυος στον δεύτερο γιο μου χρησιμοποίησα τα τεστ με το χαμόγελο.Βγηκε το χαμόγελο Σάββατο μεσημέρι,Κυριακή μεσημέρι και Δευτέρα πρωί.Δευτερα βράδυ δεν είχε πια.Ειχαμε επαφές Παρασκευή και Σάββατο και όταν βγήκε θετικό και την Κυριακή ήθελα ξανά επαφή αλλά ο άντρας μου κομμάτια(δούλευε και πολλές ώρες).Είχαμε τελικά επαφή(φοβόμουν μην δεν έγινε ακόμη ωορρηξία)και έμεινα έγκυος.Νομιζω δεν πρέπει να χάσεις την αυριανή μέρα.Κατα προτίμηση πρωί αν γίνεται.Μετα δώστου μια βδομάδα άδεια να ξεκουραστεί.

 

Σε ευχαριστώ πολύ και εγώ θεωρώ πως καλύτερα θα ειναι αυριο το πρωί. Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου, ποσο χρονών είναι;

Just now, Klelia81 said:

Στο πρωτο θετικό που θα δεις θα είναι το πικ της ορμονης. Μετά πεφτει αλλα η τιμή της ειναι πάλι ανεβασμένη γι αυτο βγαίνουν και τα επόμενα θετικα.

Ναι επαιρνα τα κλιαρ. Εμενα βγαινανε θετικά γιατι με συμπτωματα ΠΩΑ η lh ειναι ουτως η αλλως ανεβασμένη και δεν ηξερα αν οντως κανω οωρρηξία.

Επειδη κοιταω τα στικ οταν τα αφαιρω ειδα πως το πρωτο δεν ήταν τόσο εντονο οσο το χθεσινό και το σημερινό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Klelia81 είπε:

Στο πρωτο θετικό που θα δεις θα είναι το πικ της ορμονης. Μετά πεφτει αλλα η τιμή της ειναι πάλι ανεβασμένη γι αυτο βγαίνουν και τα επόμενα θετικα.

Ναι επαιρνα τα κλιαρ. Εμενα βγαινανε θετικά γιατι με συμπτωματα ΠΩΑ η lh ειναι ουτως η αλλως ανεβασμένη και δεν ηξερα αν οντως κανω οωρρηξία.

Ναι αλλά σου έβγαιναν συνέχεια θετικά ;; Όλα;; Ή την ημέρα της υποτιθέμενης ωορρηξίας;

Just now, TATAKI είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ και εγώ θεωρώ πως καλύτερα θα ειναι αυριο το πρωί. Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου, ποσο χρονών είναι;

Επειδη κοιταω τα στικ οταν τα αφαιρω ειδα πως το πρωτο δεν ήταν τόσο εντονο οσο το χθεσινό και το σημερινό. 

Ξέρετε τι μου έχει πει μια γυναίκα κρητικια με δύο όμορφα παιδιά μεγάλα τώρα 

" Αν θες κορίτσι μου να μείνεις έγκυος δε πρέπει να ξεκαβαλικευεις καθόλου"

Ήδη κουράστηκα

Χαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ και εγώ θεωρώ πως καλύτερα θα ειναι αυριο το πρωί. Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου, ποσο χρονών είναι;

Επειδη κοιταω τα στικ οταν τα αφαιρω ειδα πως το πρωτο δεν ήταν τόσο εντονο οσο το χθεσινό και το σημερινό. 

Σε ευχαριστώ πολύ,είναι 9 μηνών και 3 χρόνων.Παντως κρίνοντας από τα υγρά που έχω και είχα πάντα πριν την ωορρηξία τότε η ωορρηξία έγινε την Κυριακή.Οποτε με επαφές Σάββατο και Κυριακή βράδυ πέσαμε μέσα.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Ναι αλλά σου έβγαιναν συνέχεια θετικά ;; Όλα;; Ή την ημέρα της υποτιθέμενης ωορρηξίας;

Ξέρετε τι μου έχει πει μια γυναίκα κρητικια με δύο όμορφα παιδιά μεγάλα τώρα 

" Αν θες κορίτσι μου να μείνεις έγκυος δε πρέπει να ξεκαβαλικευεις καθόλου"

Ήδη κουράστηκα

Χαχαχαχα

Χαχαχα μη μου λες τετοια...Οταν θα ερθει η ωρα να σταματήσω ειτε τις προσπάθειες ειτε επειδή θα έρθει το μωρο μου θα κάνω ενα χρόνο αποχή το λιγότερο. Να μου λείψει και λίγο χαχαχα. 

Just now, Comet said:

Σε ευχαριστώ πολύ,είναι 9 μηνών και 3 χρόνων.Παντως κρίνοντας από τα υγρά που έχω και είχα πάντα πριν την ωορρηξία τότε η ωορρηξία έγινε την Κυριακή.Οποτε με επαφές Σάββατο και Κυριακή βράδυ πέσαμε μέσα.

Και εγω εχω αρκετά υγρά ολες αυτες τις μέρες. Συνήθως έχω και εντονο πόνο, αυτη τη στιγμη νιωθω μαγκωμα αλλα λιγοτερο γι αυτο πιστευω πως δεν έχω κάνει ακόμα. Εκτός και αν με την σαλπιγγογραφια καθαρισε τιποτα εκει και δεν ποναω τοσο αν και δεν μου βρηκαν κατι. Αβυσσος το συστημα και πιθανον και το μυαλο μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ και εγώ θεωρώ πως καλύτερα θα ειναι αυριο το πρωί. Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου, ποσο χρονών είναι;

Επειδη κοιταω τα στικ οταν τα αφαιρω ειδα πως το πρωτο δεν ήταν τόσο εντονο οσο το χθεσινό και το σημερινό. 

Τότε το θετικό σου ήταν το χθεσινο. Αν το σημερινό σου ειναι πιο εντονο ακομα τότε ειναι θετικό το σημερινό. Η γραμμή αποτελέσματο πρεπει να ειναι το ίδιο εντονη ή παραπάνω έντονη με την γραμμη αναφορας.


91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Παντως ακομα και ο δικος μου που το επαιζε cool και ελεγε αν ερθει ηρθε με ρωτησε τις προαλλες...λες να το πετυχαμε; του λεω δεν ξερω αλλα περνάμε καλά και αυτο εχει σημασία πανω απο ολα. Δεν θελω να αγχωθει γιατι μετα θα παρουμε τα βουνα και οι δυο. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...