Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Klelia81 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό σουκου να έχουμε!!!

@vasiliki2020 @Makelen καλή επιτυχία στη προσπάθεια σας!!! Ευχομαι σύντομα να μας πείτε τα ευχάριστα!!

@Agatte νομίζω πως καλό θα είναι να κάνεις 2 τη μερα και ένα μετά το απογευματάκι. Τωρα για της προγεστερόνης δεν ξέρω να σου πω γιατί δεν γνωρίζω ποιες πρέπει να είναι οι τιμες σε κάθε φάση. Όπως και να χει ευχομαι οι προσπάθειες σου να καρποφορίσουν!!!

@Chrussa1982 τι γίνεται κορίτσι μου? Πως είσαι σήμερα? Εμφανίστηκαν συμπτώματα? Πως νιώθεις? Θα κάνεις τεστάκι τελικά ή θα περιμένεις να πας κατευθείαν για χοριακή?

 

Μεταξύ μας, δεν πιστεύω πως θα γίνει κάτι, απλά συνεχίζω και προσπαθώ με ότι μέσα έχω για να μπορώ τουλάχιστον να πω πως το πάλεψα. Από την 11η και μετά θα αρχίσω να τα κάνω δίπλα μήπως το κυμα είναι μικρό και δεν το πιάσω στο 24ωρο. Γ@μωτο...εξειδικευση έχουμε αποκτήσει, αν είναι δυνατόν. Πριν λίγα χρόνια, ούτε για ορμόνες ήξερα, ούτε τίποτα... Τώρα, έτοιμες για ντοκτορά όλες! 

Just now, Ellidr είπε:

Εγώ κορίτσια μου αποχαιρέτησα και αυτό το μήνα πρωί πρωί με επισκέφτηκε στην ώρα της 

Κυρία.

Πάμε γ αλλά ....

Είπαμε, έχεις τη λύση πλέον, θα κάνεις και την υστεροσκοπηση και θα έρθει. Δεν πτοουμεθα! Σε έχω στανταρακι! 

@Chrussa1982 μακάρι να σας αρέσει το σπίτι που θα δείτε! Έχεις και επισήμως καθυστέρηση σήμερα! Εύχομαι μετά από τέτοιους μαραθωνιους να ήρθε επιτέλους το σπορι σου. Κι εσένα πολύ στανταρακι σε έχω! Δεν ξέρω αν φταίει η άνοιξη, ο υπέρηχος σου, τα άστρα, το σύμπαν, αλλά, αν μέχρι κι εγώ, η επιτομή της απαισιοδοξίας, είμαι αισιόδοξη, κάτι καλό θα γίνει! Κι αν δεν είναι αυτός ο μήνας, που εύχομαι να είναι, θα είναι ο επόμενος! Είμαι σίγουρη! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν κορίτσια γύρισα με τεράστια απογοήτευση. Ένα θα σας πω...έλειπε κομμάτι από τον τοίχο από την υγρασία και ο ιδιοκτήτης μας είπε ότι θα βάλει ένα κομμάτι ξύλο να το καλύψει..φρίκη!!!! Και ζητούσε 450 ευρώ νοίκι. Και μας λέει 2 ενοίκια εγγύηση συν το τρέχον!!! Κατά τα άλλα είχε ωραία μπάνιο και μεγάλη κουζίνα με πολλά ντουλάπια αλλά το υπόλοιπο αισχος. Δεν πτοουμαστε θα συνεχίσουμε το ψάξιμο.

Η περίοδος άφαντη ελπίζω να με ξεχάσει επιτέλους..

@Ellidr ελπίζω να είναι η τελευταία της επίσκεψη της σιχαμενης. Έκανες ένα βήμα με την υστεροσκοπηση και τώρα είσαι έτοιμη να φουσκώσει η κοιλίτσα. 

@Agatte μου μάλλον η άνοιξη μας έχει ξεσηκώσει και τα βλέπουμε όλα θετικά. Βέβαια καλό είναι αυτό τόσα θετικά vibes στην ατμόσφαιρα δε μπορεί κάτι καλό μας ετοιμάζει το σύμπαν. Δεν σου κρύβω όμως ότι με ανησυχεί η αναισθησία μου υπό άλλες συνθήκες θα είχα κάνει τεστ πρωί πρωί τώρα παρόλο που είμαι μέσα στη θετική ενέργεια για κάποιο λόγο δεν είμαι έτοιμη να κατουρήσω τεστακι.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Λοιπόν κορίτσια γύρισα με τεράστια απογοήτευση. Ένα θα σας πω...έλειπε κομμάτι από τον τοίχο από την υγρασία και ο ιδιοκτήτης μας είπε ότι θα βάλει ένα κομμάτι ξύλο να το καλύψει..φρίκη!!!! Και ζητούσε 450 ευρώ νοίκι. Και μας λέει 2 ενοίκια εγγύηση συν το τρέχον!!! Κατά τα άλλα είχε ωραία μπάνιο και μεγάλη κουζίνα με πολλά ντουλάπια αλλά το υπόλοιπο αισχος. Δεν πτοουμαστε θα συνεχίσουμε το ψάξιμο.

Η περίοδος άφαντη ελπίζω να με ξεχάσει επιτέλους..

@Ellidr ελπίζω να είναι η τελευταία της επίσκεψη της σιχαμενης. Έκανες ένα βήμα με την υστεροσκοπηση και τώρα είσαι έτοιμη να φουσκώσει η κοιλίτσα. 

@Agatte μου μάλλον η άνοιξη μας έχει ξεσηκώσει και τα βλέπουμε όλα θετικά. Βέβαια καλό είναι αυτό τόσα θετικά vibes στην ατμόσφαιρα δε μπορεί κάτι καλό μας ετοιμάζει το σύμπαν. Δεν σου κρύβω όμως ότι με ανησυχεί η αναισθησία μου υπό άλλες συνθήκες θα είχα κάνει τεστ πρωί πρωί τώρα παρόλο που είμαι μέσα στη θετική ενέργεια για κάποιο λόγο δεν είμαι έτοιμη να κατουρήσω τεστακι.

Πωπω... Μεγάλο ζόρι η αναζήτηση σπιτιού. Εύχομαι σύντομα να βρείτε κάτι που θα σας καλύπτει. Το τι ζητάνε δε, για ενοίκιο, είναι σκέτη παράνοια! 

Κι η αναισθησία καλή είναι και πολύ χρήσιμη. Άσε να σκαμε εμείς για εσένα, χαχαχ! 

Κορίτσια, θέλετε να λιγωθειτε και να υπερχαλαρωσετε; βάλτε στο YouTube να δείτε βιντεακια της Sonia Rochel, θα πάθετε πλάκα! Έχω πόση ώρα που χαζεύω και χαμογελάω σαν ηλιθια. Μου 'ρχεται λίγο να βάλω και τα κλάματα, αλλά οκ, στο πρόγραμμα και η υγρασία! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Λοιπόν κορίτσια γύρισα με τεράστια απογοήτευση. Ένα θα σας πω...έλειπε κομμάτι από τον τοίχο από την υγρασία και ο ιδιοκτήτης μας είπε ότι θα βάλει ένα κομμάτι ξύλο να το καλύψει..φρίκη!!!! Και ζητούσε 450 ευρώ νοίκι. Και μας λέει 2 ενοίκια εγγύηση συν το τρέχον!!! Κατά τα άλλα είχε ωραία μπάνιο και μεγάλη κουζίνα με πολλά ντουλάπια αλλά το υπόλοιπο αισχος. Δεν πτοουμαστε θα συνεχίσουμε το ψάξιμο.

Η περίοδος άφαντη ελπίζω να με ξεχάσει επιτέλους..

@Ellidr ελπίζω να είναι η τελευταία της επίσκεψη της σιχαμενης. Έκανες ένα βήμα με την υστεροσκοπηση και τώρα είσαι έτοιμη να φουσκώσει η κοιλίτσα. 

@Agatte μου μάλλον η άνοιξη μας έχει ξεσηκώσει και τα βλέπουμε όλα θετικά. Βέβαια καλό είναι αυτό τόσα θετικά vibes στην ατμόσφαιρα δε μπορεί κάτι καλό μας ετοιμάζει το σύμπαν. Δεν σου κρύβω όμως ότι με ανησυχεί η αναισθησία μου υπό άλλες συνθήκες θα είχα κάνει τεστ πρωί πρωί τώρα παρόλο που είμαι μέσα στη θετική ενέργεια για κάποιο λόγο δεν είμαι έτοιμη να κατουρήσω τεστακι.

Αντε κοριτσι μου άφαντη να είναι για τους επόμενους 9 μήνες.ειναι δύσκολο να βρεθεί σπίτι καλό και ζητάνε και πολλά.και εγω νικαια μένω και ψάχνουμε πόσο καιρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vasiliki2020 είπε:

Αντε κοριτσι μου άφαντη να είναι για τους επόμενους 9 μήνες.ειναι δύσκολο να βρεθεί σπίτι καλό και ζητάνε και πολλά.και εγω νικαια μένω και ψάχνουμε πόσο καιρο

Καταλαβαίνεις τον πόνο μου λοιπόν χαχαχαχα. Στη Νίκαια που κοιτούσα λόγω του μετρό είναι όλα τα αξιοπρεπή διαμερίσματα πανάκριβα!!! Ξέρεις τι λέω εγώ...το καλό πράγμα αργεί να γίνει χαχαχαχα. Κάτι θα βρεθεί και για εμάς.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/3/2021 at 12:56 ΜΜ, Makelen είπε:

Καλημερα!! Σημερα αδιαθετησα κ ειναι η πρωτη φορα που χαιρομαι γτ το περιμενα πως κ πως (δεν υπηρχε περιπτωση να ειμαι εγκυος αυτο τον μηνα γτ κ το ωαριο δεν αναπτυχθηκε αλλα κ δεν ειχα επαφες στις γονιμες λογω σαλπιγγογραφιας). Το περιμενα πως κ πως, οπως προειπα γιατι αυριο ξεκιναω serpafar! Το αγχος μου εχει χτυπησει κοκκινο! Δεν το περιμενα.. ημουν χαλαρη! Φανταζομαι οτι τις επομενες μερες θα γινει χειροτερο! Απιστευτη αισθηση! 

Μην σε παίρνει από κάτω, έκανα κ εγώ ένα κύκλο με σερπαφαρ κ ωριμασαν 4 ωοθηλακια, τα πήραμε, είχα πάει με εξωσωματικη, αλλά ένα γονιμοποιηθηκε, είμαι κ 42 κ το περίμενα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, 7077maria είπε:

Μην σε παίρνει από κάτω, έκανα κ εγώ ένα κύκλο με σερπαφαρ κ ωριμασαν 4 ωοθηλακια, τα πήραμε, είχα πάει με εξωσωματικη, αλλά ένα γονιμοποιηθηκε, είμαι κ 42 κ το περίμενα! 

Ενα κ καλο χρειαζεται, το ξερω! Απλως φοβαμαι μηπως κατι παει στραβα.. Αγχωνομαι. Εσυ ειχες καλη εξελιξη με αυτο το ένα;?; Προσφατα εκανες την εξωσωματικη;?;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Makelen είπε:

Ενα κ καλο χρειαζεται, το ξερω! Απλως φοβαμαι μηπως κατι παει στραβα.. Αγχωνομαι. Εσυ ειχες καλη εξελιξη με αυτο το ένα;?; Προσφατα εκανες την εξωσωματικη;?;

Καλή αρχή κορίτσι μου!!!για πες μου..είχες καμία παρενέργεια από τα φάρμακα;;

Μην αγχώνεσαι καθόλου μα καθόλου!!! Θα το πετύχεις το ένα το καλό. Και για να σε παρηγορήσω κάπως θα σου πω ότι κ εμείς με την εξωσωματική το ένα το καλό θα κυνηγήσουμε!! Κάτι μου λέει ότι αυτός θα είναι ο μήνας μας!!! Έχε πίστη και όλα θα πάνε καλά!!

Just now, 7077maria είπε:

Μην σε παίρνει από κάτω, έκανα κ εγώ ένα κύκλο με σερπαφαρ κ ωριμασαν 4 ωοθηλακια, τα πήραμε, είχα πάει με εξωσωματικη, αλλά ένα γονιμοποιηθηκε, είμαι κ 42 κ το περίμενα! 

Πες μου την εμπειρία σου αν θέλεις. Έκανες έμβρυο μεταφορά η έβαλες κατάψυξη και συνεχιζεις να μαζεύεις;; Συγνώμη αν έχεις ξαναπεί την ιστορία σου αλλά δεν θυμάμαι είμαι και κάποιας ηλικίας χαχαχα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλή αρχή κορίτσι μου!!!για πες μου..είχες καμία παρενέργεια από τα φάρμακα;;

Μην αγχώνεσαι καθόλου μα καθόλου!!! Θα το πετύχεις το ένα το καλό. Και για να σε παρηγορήσω κάπως θα σου πω ότι κ εμείς με την εξωσωματική το ένα το καλό θα κυνηγήσουμε!! Κάτι μου λέει ότι αυτός θα είναι ο μήνας μας!!! Έχε πίστη και όλα θα πάνε καλά!!

Πες μου την εμπειρία σου αν θέλεις. Έκανες έμβρυο μεταφορά η έβαλες κατάψυξη και συνεχιζεις να μαζεύεις;; Συγνώμη αν έχεις ξαναπεί την ιστορία σου αλλά δεν θυμάμαι είμαι και κάποιας ηλικίας χαχαχα 

Αν ρωτας   εμενα για τα φαρμακα.. δεν ξερω για παρενεργειες   ακομα.. ένα χαπι πηρα το πρωι. Το βραδυ το δευτερο! Εχω κι εγω κατι να ρωτησω: Θα παρω κιλα με τις   ορμονες  ;?; (παρακαλω οι απαντησεις   με τροπο..!)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Makelen είπε:

Αν ρωτας   εμενα για τα φαρμακα.. δεν ξερω για παρενεργειες   ακομα.. ένα χαπι πηρα το πρωι. Το βραδυ το δευτερο! Εχω κι εγω κατι να ρωτησω: Θα παρω κιλα με τις   ορμονες  ;?; (παρακαλω οι απαντησεις   με τροπο..!)

Αυτό με απασχολεί και εμένα για να είμαι ειλικρινής χαχαχαχα. Αλλά τόσο κόπο θα κάνουμε τι ψυχή έχουν 2 3 κιλακια μπροστά στο θαυματακι μας. Αρκεί να είναι τόσα όμως και να μη γίνουμε φακλανες!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Makelen είπε:

Αν ρωτας   εμενα για τα φαρμακα.. δεν ξερω για παρενεργειες   ακομα.. ένα χαπι πηρα το πρωι. Το βραδυ το δευτερο! Εχω κι εγω κατι να ρωτησω: Θα παρω κιλα με τις   ορμονες  ;?; (παρακαλω οι απαντησεις   με τροπο..!)

Από φίλη μου που έκανε εξωσωματική, είχε πάρει λίγα κιλά και μεγάλωσε το στήθος της. Τα κιλά έφυγαν, το στήθος έμεινε. Εσύ βέβαια δεν πας για εξωσωματική, αλλά τα φάρμακα πάλι ορμόνες δεν είναι; δεν τα ξέρω κιόλας... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Αυτό με απασχολεί και εμένα για να είμαι ειλικρινής χαχαχαχα. Αλλά τόσο κόπο θα κάνουμε τι ψυχή έχουν 2 3 κιλακια μπροστά στο θαυματακι μας. Αρκεί να είναι τόσα όμως και να μη γίνουμε φακλανες!!!

Αν μεινουμε εγκυες.. θα πάρουμε ουτως ή   αλλως κιλα.. και οκ.. χαλαλι! Ομως σκεφτομαι.. με τοσες ορμονες.. αν στο τελος δεν μεινω εγκυος.. θα ειμαι και χοντρη και ατεκνη;? Χαχ (Τοσο κοπο εκανα να τα χασωω! Και τα συντηρω και κοντα 2 χρονια! Κριμααα)

Just now, Agatte είπε:

Από φίλη μου που έκανε εξωσωματική, είχε πάρει λίγα κιλά και μεγάλωσε το στήθος της. Τα κιλά έφυγαν, το στήθος έμεινε. Εσύ βέβαια δεν πας για εξωσωματική, αλλά τα φάρμακα πάλι ορμόνες δεν είναι; δεν τα ξέρω κιόλας... 

Το ιδιο ειναι ειτε εξωσωματικη ειτε οχι.. ορμονες ειναι δυστυχως! Αν μεγαλωσει το στηθος μονο δεν πειραζει... τα υπολοιπα ειναι το θεμααα!

Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2020 at 9:12 ΜΜ, BILLE είπε:

Την 1η φορά ξεκίνησα με 300 pergoveris. Καμία αιματολογική παρά μόνο στην 10η μέρα που η οιστραδιόλη είχε φτάσει κοντά 4000. Μόνο υπέρηχο στην 5η που μου είπε ότι δεν έβλεπε τίποτα κ να συνέχιζα τις ενέσεις. Φυσικά τη 10μέρα έπαθε σοκ ο να μην τον χαρακτηρίσω κ το βράδυ έκανα μισή δόση, cetrotide ,ovitrelle.Την μεθεπόμενη μου έκαναν ωοληψία κ με έδιωξαν. την μεθεπόμενη δεν αισθανόμουν καλά κ ζήτησα να πάω να με δουν. Με κράτησαν φυσικά μέσα. γιατί η υπερδιέργεση συνεχιζόταν. 3μέρες μετά μου έκαναν μεταφορά και φυσικά την επόμενη είχα πάρει 2 κιλά επειδή τα νεφρά μου είχαν σταματήσει τη λειτουργία τους...Να μην τα θυμάμαι...με είχαν κάνει σουρωτήρι στις ενέσεις, από παντού κρέμονταν οροί. Αφού έφυγα σίγουρη ότι έχει αποτύχει μου είχε γράψει κ λάθος ημερομηνία να κάνω χοριακή η οποία φυσικά ήταν αρνητική. Κ όμως ρε κορίτσια δεν το παραδέχτηκε ποτέ κ με έβαζε να κάνω ινοχέπ μέχρι τη μέρα που αδιαθέτησα.  Με κλάματα να κάνω ενέσεις στην κοιλιά μου που ήταν πράσινη κ ενώ είχα αρνητική χοριακή στα χέρια μου. Αν είχα τη δύναμη την οικονομική και το ψυχικό σθένος θα τον κυνηγούσα μέχρι τέλους. Με φώτισε ο Θεός και πήγα λίγο πριν το 1ο λοκ ντάουν στα Γιάννενα και τώρα είμαι 14η εβδομάδα. Να μην το βάζετε κάτω και όλα μα όλα θα γίνουν!Σας εύχομαι καλή τύχη μέσα από την καρδιά μου!

Καλησπέρα BILLE είμαι καινούρια στο Forrum και μεγαλοκοπελα, θα ήθελα κάποια πληροφορία να μου δώσεις σε προσωπικό μήνυμα όταν το δεις γιατί γενικά δεν ξερω και να χειριζομαι το φόρουμ, θα με διευκολυνες πάρα πολύ αν επικοινωνούμε μαζί μου στο να πάρω μια απόφαση για την κατάσταση μου που επείγει, ευχαριστώ εκ των πρωτερων. 

Επεξεργάστηκαν by Λυδία Π
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Λέω σιγά σιγά να σκεφτώ αισιόδοξα αφού ξύπνησα και το βρακί μου είναι πεντακάθαρο. Αύριο πρώτα ο Θεός θα πάω να κάνω μια χοριακη να δω τι γίνεται.

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...