Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Emilly800 said:

Συμμαθήτριά μην αγχώνεσαι καθόλου...και η παιδική μου φίλη έπιασε το πρώτο της την επόμενη μάλιστα μέρα της σαλπιγκογραφιας επειδή έχει μικρό κύκλο,,,κ πήγε μια χαρά και άλλη μια φίλη στον ίδιο κύκλο της σαλπιγκογραφιας..η οδηγία είναι κανονικά βαρατε μετά την Σαλπιγγογραφια γιατί ακριβώς είναι ο δρόμος ανοιχτός..τώρα για την ακτινοβολία σκέψου να μην ήξερες ότι είσαι έγκυος τις πρώτες μέρες κιόλας κ να ανεβαίνεις αεροπλάνο...θα σου λέγε κανείς ότι θα έχει πρόβλημα το έμβρυο;;;άσε που ακόμη δεν υπήρχε καν έμβρυο τότε...μην αγχώνεσαι καθόλου.

Το ξέρω Εμιλίτσα μου πως ένα ωάριο ήταν τότε. Είχα ρωτήσει και μου είχε πει βουρ.  Οπως και για την αντιβιωση ειχα ρωτησει και μου ειχε πει πως ηταν πολυ μικρη η δόση. Είχα διαβάσει και στο internet πως ενδεικνυται.  @Makelen μου, μη ζητάς συγνώμη κοπέλα μου. Απλά είπες την άποψη του γιατρού σου και πολλές φορές οι απόψεις τους είναι διαφορετικές. Έγω είπα θα το ξαναρωτήσω περισσότερο για να με ξεαγχώσει γιατί αγχώνομαι και εύκολα η άτιμη. Μη μου στεναχωριέσαι κούκλα μου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Εμένα ήταν πεντακάθαρη η σαλπιγγογραφια μου δε μου βρηκε τίποτα. Συνεχισα επαφές κανονικά δεν κρατιομουν χαχαχαχα.

Αυτή τη στιγμή είμαι στην 30η μέρα του κύκλου μου. Ωορρηξία λογικά είχα στις 13 με 15 του μήνα.

Ε αρα απο εδω κ περα ακομα κ τα τεστ δειχνουν. Οποτε εισαι οκ πλεον να κανεις οποια μερα θελεις.15η με 17η (ακομα καλυτερα) μερα μετα την ωορηξια ειναι ασφαλες το αποτελεσμα. Καλη επιτυχια!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου ήρθε η ακατανομαστη όπως ήταν αναμενόμενο.να περάσουν γρήγορα οι μέρες να ξεκινήσω το μαραθώνιο παλι να πάρω τα πάνω μου γιατί η αλήθεια είναι ότι καιρό τώρα με έχει πάρει από κατω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Κοριτσια μου ήρθε η ακατανομαστη όπως ήταν αναμενόμενο.να περάσουν γρήγορα οι μέρες να ξεκινήσω το μαραθώνιο παλι να πάρω τα πάνω μου γιατί η αλήθεια είναι ότι καιρό τώρα με έχει πάρει από κατω

Κι εγω σημερα αδιαθετησα. Παμε μαζι για αυτη την προσπαθεια! Καλη μας επιτυχια!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα φιλενάδα. Εγώ έχω κάνει 2 αποτυχημένες εξωσωματικές. Τώρα που ετοιμάζομαι για την τρίτη ειχα το ίδιο θέμα με σένα .Δλδ το ένα μήνα Φεβρουάριο FSH 8,8 και τον Μάρτιο τώρα FSH 12,3.Τελικά πάνω σε αυτό πήρες μια λογική εξήγηση από κάποιων? Γιατί εμένα και ο γυναικολόγος και η ενδοκρινολόγος που με παρακολουθεί μου είπαν γενικότητες και υποθετικά σενάρια τύπου μην σε απασχολεί.

Η δική σου FSH επανήλθε?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, χθες δεν μπόρεσα να μπω καθόλου κι έτσι έκατσα ήσυχα ήσυχα με ένα καφεδάκι ανά χείρας και διάβαζα το νέο κεφάλαιο που γράψατε! 

@TATAKI μου, περιμένουμε τα νέα σου όποτε μπορέσεις

@Chrussa1982 μας κρατάς σε αναμμένα κάρβουνα μανδαμ! Μακαρινα μη σου έρθει και να έχουμε ευχάριστα! @Ellidr το ίδιο ισχύει και για εσένα!

@Makelen και @vasiliki2020@vasiliki2020 καλή αρχή στη νέα προσπάθεια, μακάρι αυτός ο μήνας να φέρει το πολυπόθητο! 

Εγώ παρέλαβα σήμερα τα τεστακια προγεστερόνης, έβαλα τελικά και ωορρηξιας για να μπορώ να υπολογίσω πότε θα τα κάνω. Σήμερα λοιπόν 8η μέρα(χθες καθάρισα τελείως), αρνητικό ωορρηξιας και αχνό αρνητικό προγεστερόνης. Δεν ήταν έντονη η 2η γραμμή. Μου φάνηκαν γενικά λίγο δύσχρηστα... Για να δούμε τι θα δούμε κι αυτό το μήνα! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, χθες δεν μπόρεσα να μπω καθόλου κι έτσι έκατσα ήσυχα ήσυχα με ένα καφεδάκι ανά χείρας και διάβαζα το νέο κεφάλαιο που γράψατε! 

@TATAKI μου, περιμένουμε τα νέα σου όποτε μπορέσεις

@Chrussa1982 μας κρατάς σε αναμμένα κάρβουνα μανδαμ! Μακαρινα μη σου έρθει και να έχουμε ευχάριστα! @Ellidr το ίδιο ισχύει και για εσένα!

@Makelen και @vasiliki2020@vasiliki2020 καλή αρχή στη νέα προσπάθεια, μακάρι αυτός ο μήνας να φέρει το πολυπόθητο! 

Εγώ παρέλαβα σήμερα τα τεστακια προγεστερόνης, έβαλα τελικά και ωορρηξιας για να μπορώ να υπολογίσω πότε θα τα κάνω. Σήμερα λοιπόν 8η μέρα(χθες καθάρισα τελείως), αρνητικό ωορρηξιας και αχνό αρνητικό προγεστερόνης. Δεν ήταν έντονη η 2η γραμμή. Μου φάνηκαν γενικά λίγο δύσχρηστα... Για να δούμε τι θα δούμε κι αυτό το μήνα! 

 

Εγώ περιμένω αύριο 

Δεν έχω και πολλές ελπίδες 

Αλλά εδώ θα είμαι να σας πρήζω για την υστεροσκοπηση που πρόκειται να κάνω και ο συζηξ σπερμοδιαγραμμα 

Την ίδια μέρα και τα δύο 

Ειδωμεν.

Just now, Agatte είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, χθες δεν μπόρεσα να μπω καθόλου κι έτσι έκατσα ήσυχα ήσυχα με ένα καφεδάκι ανά χείρας και διάβαζα το νέο κεφάλαιο που γράψατε! 

@TATAKI μου, περιμένουμε τα νέα σου όποτε μπορέσεις

@Chrussa1982 μας κρατάς σε αναμμένα κάρβουνα μανδαμ! Μακαρινα μη σου έρθει και να έχουμε ευχάριστα! @Ellidr το ίδιο ισχύει και για εσένα!

@Makelen και @vasiliki2020@vasiliki2020 καλή αρχή στη νέα προσπάθεια, μακάρι αυτός ο μήνας να φέρει το πολυπόθητο! 

Εγώ παρέλαβα σήμερα τα τεστακια προγεστερόνης, έβαλα τελικά και ωορρηξιας για να μπορώ να υπολογίσω πότε θα τα κάνω. Σήμερα λοιπόν 8η μέρα(χθες καθάρισα τελείως), αρνητικό ωορρηξιας και αχνό αρνητικό προγεστερόνης. Δεν ήταν έντονη η 2η γραμμή. Μου φάνηκαν γενικά λίγο δύσχρηστα... Για να δούμε τι θα δούμε κι αυτό το μήνα! 

 

Καθόλου δεν είναι θα δεις 

Ξανακάνε μεθαύριο ωορρηξίας και θα δεις ότι είναι λίγο πιο σκούρο 

Μην πετάς το προηγούμενο εννοείται για να συγκρίνεις 

Θετικό θα είναι όταν η γραμμή αποτελέσματος θα είναι πιο σκούρα από του ελέγχου ή το ίδιο σκούρα 

Καλή επιτυχία 

Καλό κατο@ρημα

Χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vasiliki2020 είπε:

Κοριτσια μου ήρθε η ακατανομαστη όπως ήταν αναμενόμενο.να περάσουν γρήγορα οι μέρες να ξεκινήσω το μαραθώνιο παλι να πάρω τα πάνω μου γιατί η αλήθεια είναι ότι καιρό τώρα με έχει πάρει από κατω

Σήμερα μουρμούρα και γκρινιαξε όσο θέλεις εμείς είμαστε εδώ να σε κάνουμε να νιώσεις καλύτερα!!! Ανασυντάξε δυνάμεις και μόλις καθαρίσεις βουρ στον πατσά που λένε χαχαχαχαχαχα!!!! Τόσες είμαστε που προσπαθούμε τόσα χρόνια του κερατά πια δεν θα μας κάτσει το σπορι. Μια μεγάλη αγκαλιά από εμένα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Εγώ περιμένω αύριο 

Δεν έχω και πολλές ελπίδες 

Αλλά εδώ θα είμαι να σας πρήζω για την υστεροσκοπηση που πρόκειται να κάνω και ο συζηξ σπερμοδιαγραμμα 

Την ίδια μέρα και τα δύο 

Ειδωμεν.

Καθόλου δεν είναι θα δεις 

Ξανακάνε μεθαύριο ωορρηξίας και θα δεις ότι είναι λίγο πιο σκούρο 

Μην πετάς το προηγούμενο εννοείται για να συγκρίνεις 

Θετικό θα είναι όταν η γραμμή αποτελέσματος θα είναι πιο σκούρα από του ελέγχου ή το ίδιο σκούρα 

Καλή επιτυχία 

Καλό κατο@ρημα

Χαχαχαχα

Το ερώτημα είναι... Κάθε πότε να κάνω ωορρηξιας; με τα clearblue, έκανα ένα την ημέρα. Με αυτά τώρα, το ίδιο; πήρα και στον άντρα μου βιταμίνες. Μετά από ψάξιμο κατέληξα στις ams advanced mfs plus. Μακάρι να βοηθήσουν κι αυτές πριν τζουφιασουν όλα τα αυγά μου. 

Μακάρι να έγινε κάτι και αυτό το μήνα. Αν όχι, υπομονή μέχρι την υστεροσκοπηση. Είπαμε, βρήκες και το πρόβλημα και τη λύση. Μένει μόνο να γίνουν οι απαραίτητες ενέργειες και μετά θα έρθει και το σπορι! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Εγώ περιμένω αύριο 

Δεν έχω και πολλές ελπίδες 

Αλλά εδώ θα είμαι να σας πρήζω για την υστεροσκοπηση που πρόκειται να κάνω και ο συζηξ σπερμοδιαγραμμα 

Την ίδια μέρα και τα δύο 

Ειδωμεν.

Εμεις περιμένουμε μαζί φιλενάδα μου!!! Για την ώρα είναι εξαφανισμένη η περίοδος και ακόμα είμαι συγκρατημένη δεν ελπίζω και πολύ μπας και αλλάξει το γούρι που λένε. Γιατί κάθε μήνα είμαι κατά φαντασίαν έγκυος και φουλ στα συμπτώματα τώρα έχω μια αναισθησία πρωτόγνωρη. 

Και δεν μας πρίζεις καθόλου. Ίσα ίσα θέλουμε να μαθαίνουμε και να συμμετέχουμε έστω και νοερά στον αγώνα σου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Σήμερα μουρμούρα και γκρινιαξε όσο θέλεις εμείς είμαστε εδώ να σε κάνουμε να νιώσεις καλύτερα!!! Ανασυντάξε δυνάμεις και μόλις καθαρίσεις βουρ στον πατσά που λένε χαχαχαχαχαχα!!!! Τόσες είμαστε που προσπαθούμε τόσα χρόνια του κερατά πια δεν θα μας κάτσει το σπορι. Μια μεγάλη αγκαλιά από εμένα!!!

Χαχαχα να σαι καλά με έκανες και γέλασα.και σου ανταποδίδω καο εγω μεγάλη αγκαλια:x

Just now, Agatte είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, χθες δεν μπόρεσα να μπω καθόλου κι έτσι έκατσα ήσυχα ήσυχα με ένα καφεδάκι ανά χείρας και διάβαζα το νέο κεφάλαιο που γράψατε! 

@TATAKI μου, περιμένουμε τα νέα σου όποτε μπορέσεις

@Chrussa1982 μας κρατάς σε αναμμένα κάρβουνα μανδαμ! Μακαρινα μη σου έρθει και να έχουμε ευχάριστα! @Ellidr το ίδιο ισχύει και για εσένα!

@Makelen και @vasiliki2020@vasiliki2020 καλή αρχή στη νέα προσπάθεια, μακάρι αυτός ο μήνας να φέρει το πολυπόθητο! 

Εγώ παρέλαβα σήμερα τα τεστακια προγεστερόνης, έβαλα τελικά και ωορρηξιας για να μπορώ να υπολογίσω πότε θα τα κάνω. Σήμερα λοιπόν 8η μέρα(χθες καθάρισα τελείως), αρνητικό ωορρηξιας και αχνό αρνητικό προγεστερόνης. Δεν ήταν έντονη η 2η γραμμή. Μου φάνηκαν γενικά λίγο δύσχρηστα... Για να δούμε τι θα δούμε κι αυτό το μήνα! 

 

Ευχαριστώ πολύ και να μας λες πως πας με τα τεστ προγεστερονης σκέφτομαι να τα παρω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Το ερώτημα είναι... Κάθε πότε να κάνω ωορρηξιας; με τα clearblue, έκανα ένα την ημέρα. Με αυτά τώρα, το ίδιο; πήρα και στον άντρα μου βιταμίνες. Μετά από ψάξιμο κατέληξα στις ams advanced mfs plus. Μακάρι να βοηθήσουν κι αυτές πριν τζουφιασουν όλα τα αυγά μου. 

Μακαρινα έγινε κάτι και αυτό το μήνα. Αν όχι, υπομονή μέχρι την υστεροσκοπηση. Είπαμε, βρήκες και το πρόβλημα και τη λύση. Μένει μόνο να γίνουν οι απαραίτητες ενέργειες και μετά θα έρθει και το σπορι! 

Καλορίζικα τα τεστακια σου!!! Κάνε κάθε μέρα για μένα όπως και με τα clear blue. εύχομαι το καλύτερο κορίτσι μου!!!να βοηθηθεί και ο άντρας σου με τις βιταμίνες και να δικαιωθούν οι προσπάθειες σας!!!

Εγώ θα σας σκάσω μάλλον χαχαχαχα. Αναισθησία φουλ με έχει πιάσει (ίσως από άμυνα για να μη δω αρνητικό). Πάντως δε νιώθω τίποτα. Κάτι χαζοπονακια το μεσημέρι τώρα τίποτα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Χαχαχα να σαι καλά με έκανες και γέλασα.και σου ανταποδίδω καο εγω μεγάλη αγκαλια:x

Ευχαριστώ πολύ και να μας λες πως πας με τα τεστ προγεστερονης σκέφτομαι να τα παρω

Να σου πω... Τα πήρα για τον λόγο ακριβώς που τα διαφημίζουν. Αιματολογική εξέταση προγεστερόνης κάνουμε μια φορά στον κύκλο, ενώ με αυτά, ελέγχεις επί 4 μέρες σερί την ορμονη. Απλά σε αυτά πάει ανάποδα το αποτέλεσμα. 2 γραμμές αρνητικό, μία γραμμή θετικό. Εμένα σήμερα μου βγήκε η 2η γραμμή άχνη. Αν αυτό υποδηλώνει αύξηση της προγεστερόνης πριν την ωορρηξία, δεν είναι καλό. Ελπίζω σε μια ξεκάθαρη και έντονη γραμμή μετά την ωορρηξία. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Εμεις περιμένουμε μαζί φιλενάδα μου!!! Για την ώρα είναι εξαφανισμένη η περίοδος και ακόμα είμαι συγκρατημένη δεν ελπίζω και πολύ μπας και αλλάξει το γούρι που λένε. Γιατί κάθε μήνα είμαι κατά φαντασίαν έγκυος και φουλ στα συμπτώματα τώρα έχω μια αναισθησία πρωτόγνωρη. 

Και δεν μας πρίζεις καθόλου. Ίσα ίσα θέλουμε να μαθαίνουμε και να συμμετέχουμε έστω και νοερά στον αγώνα σου.

Αγώνας δε λες τίποτα 

Ούτε εγώ έχω συμπτώματα 

Λίγες ενοχλήσεις από χθες χαμηλά αλλά όχι πόνο 

Θα μου έρθει μια κ έξω φαίνεται 

Εσύ τεστ δεν έκανες;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...