Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλορίζικα τα τεστακια σου!!! Κάνε κάθε μέρα για μένα όπως και με τα clear blue. εύχομαι το καλύτερο κορίτσι μου!!!να βοηθηθεί και ο άντρας σου με τις βιταμίνες και να δικαιωθούν οι προσπάθειες σας!!!

Εγώ θα σας σκάσω μάλλον χαχαχαχα. Αναισθησία φουλ με έχει πιάσει (ίσως από άμυνα για να μη δω αρνητικό). Πάντως δε νιώθω τίποτα. Κάτι χαζοπονακια το μεσημέρι τώρα τίποτα.

Μακάρι ρε πουλάκι μου να μη νιώθεις τίποτα και να έχει γίνει το καλό! Το ότι σου βρήκε παχύ ενδομήτριο, μόνο σαν κάτι καλό μεταφράζεται. 

Θέλω 4 μήνες ακόμα για επανέλεγχο των ορμονών και αγχώνομαι από τώρα... Μακάρι να με προλάβει μια εγκυμοσύνη! Κι εμένα και όλες μας. Τι σου είναι η ψυχολογία ρε παιδί μου... Κάθε φορά λέω θα σταματήσω και κάθε μήνα ξανά στον αγώνα. Η ελπίδα πραγματικά πεθαίνει τελευταία. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agatte είπε:

Το ερώτημα είναι... Κάθε πότε να κάνω ωορρηξιας; με τα clearblue, έκανα ένα την ημέρα. Με αυτά τώρα, το ίδιο; πήρα και στον άντρα μου βιταμίνες. Μετά από ψάξιμο κατέληξα στις ams advanced mfs plus. Μακάρι να βοηθήσουν κι αυτές πριν τζουφιασουν όλα τα αυγά μου. 

Μακάρι να έγινε κάτι και αυτό το μήνα. Αν όχι, υπομονή μέχρι την υστεροσκοπηση. Είπαμε, βρήκες και το πρόβλημα και τη λύση. Μένει μόνο να γίνουν οι απαραίτητες ενέργειες και μετά θα έρθει και το σπορι! 

Μακάρι Παναγία μου , μακάρι 

Λοιπόν νομίζω είναι υπερβολή δύο την ημέρα 

Θα κάνεις ένα το μεσημεράκι 

Αρκεί πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Μακάρι Παναγία μου , μακάρι 

Λοιπόν νομίζω είναι υπερβολή δύο την ημέρα 

Θα κάνεις ένα το μεσημεράκι 

Αρκεί πιστεύω.

Θα έρθει παιδί μου, θα δεις! Έχει πάρει φόρα η ομάδα! 

Ξεκινάω με ένα την ημέρα και βλέποντας και κάνοντας. Και τα cb μεσημεράκι προς απόγευμα τα έκανα πάντα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Θα έρθει παιδί μου, θα δεις! Έχει πάρει φόρα η ομάδα! 

Ξεκινάω με ένα την ημέρα και βλέποντας και κάνοντας. Και τα cb μεσημεράκι προς απόγευμα τα έκανα πάντα. 

Τέλεια 

Άντε να δούμε 

Η ομάδα μας πετάει 

Για να φουσκώνουμε σιγά σιγά

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Αγώνας δε λες τίποτα 

Ούτε εγώ έχω συμπτώματα 

Λίγες ενοχλήσεις από χθες χαμηλά αλλά όχι πόνο 

Θα μου έρθει μια κ έξω φαίνεται 

Εσύ τεστ δεν έκανες;;

Δεν έκανα τεστ δεν θα αντέξω να δω αρνητικό αποτέλεσμα. Και ειλικρινά δεν ξέρω τι σκατα με έχει πιάσει αλλά δεν πιστεύω να έχει γίνει και το θαύμα. Όμως αν δεν έρθει ούτε το Σαββατοκύριακο τότε Δευτέρα θα κάνω χοριακη κατευθείαν.

Just now, Agatte είπε:

Μακάρι ρε πουλάκι μου να μη νιώθεις τίποτα και να έχει γίνει το καλό! Το ότι σου βρήκε παχύ ενδομήτριο, μόνο σαν κάτι καλό μεταφράζεται. 

Θέλω 4 μήνες ακόμα για επανέλεγχο των ορμονών και αγχώνομαι από τώρα... Μακάρι να με προλάβει μια εγκυμοσύνη! Κι εμένα και όλες μας. Τι σου είναι η ψυχολογία ρε παιδί μου... Κάθε φορά λέω θα σταματήσω και κάθε μήνα ξανά στον αγώνα. Η ελπίδα πραγματικά πεθαίνει τελευταία. 

Αχ τι μου θύμησες...εμένα...έρχεται η περίοδος κλάμα και κακό και όλο λέω τα παρατάω φτάνει δεν θέλω τιποτα δεν μπορώ να κάνω παιδί δεν θέλω ούτε εξωσωματική και τέτοια όμορφα. Και μόλις καθαρίσω σα να παίρνω δύναμη και ξαναπροσπαθω..μην τα παρατάς κορίτσι μου και θα έρθει. Έχουμε πάρει φόρα πλέον δε γίνεται να σπάσει το σερί χαχαχαχα.

Για το ενδομήτριο δεν ξέρω και πολλά πράγματα. Δεν έκανα και υπέρηχο κατά την ωορρηξία να δούμε πόσο παχύ ήταν τότε. Έχω ψιλό απογοητευτεί μωρέ λέω τόσα χρόνια ένα καλό αυγό δεν έβγαλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Agatte είπε:

Να σου πω... Τα πήρα για τον λόγο ακριβώς που τα διαφημίζουν. Αιματολογική εξέταση προγεστερόνης κάνουμε μια φορά στον κύκλο, ενώ με αυτά, ελέγχεις επί 4 μέρες σερί την ορμονη. Απλά σε αυτά πάει ανάποδα το αποτέλεσμα. 2 γραμμές αρνητικό, μία γραμμή θετικό. Εμένα σήμερα μου βγήκε η 2η γραμμή άχνη. Αν αυτό υποδηλώνει αύξηση της προγεστερόνης πριν την ωορρηξία, δεν είναι καλό. Ελπίζω σε μια ξεκάθαρη και έντονη γραμμή μετά την ωορρηξία. 

Μακαρι να το δεις.να δω πόσα τεστακια θα κάνουμε για όλα πια.ολη μέρα τουαλέτα να καυουραμε θα είμαστε χαχαχ

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agatte είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, χθες δεν μπόρεσα να μπω καθόλου κι έτσι έκατσα ήσυχα ήσυχα με ένα καφεδάκι ανά χείρας και διάβαζα το νέο κεφάλαιο που γράψατε! 

@TATAKI μου, περιμένουμε τα νέα σου όποτε μπορέσεις

@Chrussa1982 μας κρατάς σε αναμμένα κάρβουνα μανδαμ! Μακαρινα μη σου έρθει και να έχουμε ευχάριστα! @Ellidr το ίδιο ισχύει και για εσένα!

@Makelen και @vasiliki2020@vasiliki2020 καλή αρχή στη νέα προσπάθεια, μακάρι αυτός ο μήνας να φέρει το πολυπόθητο! 

Εγώ παρέλαβα σήμερα τα τεστακια προγεστερόνης, έβαλα τελικά και ωορρηξιας για να μπορώ να υπολογίσω πότε θα τα κάνω. Σήμερα λοιπόν 8η μέρα(χθες καθάρισα τελείως), αρνητικό ωορρηξιας και αχνό αρνητικό προγεστερόνης. Δεν ήταν έντονη η 2η γραμμή. Μου φάνηκαν γενικά λίγο δύσχρηστα... Για να δούμε τι θα δούμε κι αυτό το μήνα! 

 

Να εισαι καλα κοριτσι.. καλη επιτυχια και σε σενα! Αν πηρες hometest και μπερδευεσαι.. να τα βγαζεις μια φωτογραφια και να τους τη στελνεις στο chat του fb. Απαντουν αμεσως και ειναι ευγενεστατοι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια καλό σουκου να έχουμε!!!

@vasiliki2020 @Makelen καλή επιτυχία στη προσπάθεια σας!!! Ευχομαι σύντομα να μας πείτε τα ευχάριστα!!

@Agatte νομίζω πως καλό θα είναι να κάνεις 2 τη μερα και ένα μετά το απογευματάκι. Τωρα για της προγεστερόνης δεν ξέρω να σου πω γιατί δεν γνωρίζω ποιες πρέπει να είναι οι τιμες σε κάθε φάση. Όπως και να χει ευχομαι οι προσπάθειες σου να καρποφορίσουν!!!

@Chrussa1982 τι γίνεται κορίτσι μου? Πως είσαι σήμερα? Εμφανίστηκαν συμπτώματα? Πως νιώθεις? Θα κάνεις τεστάκι τελικά ή θα περιμένεις να πας κατευθείαν για χοριακή?

 

  • Μου αρέσει 3

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Klelia81 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό σουκου να έχουμε!!!

@vasiliki2020 @Makelen καλή επιτυχία στη προσπάθεια σας!!! Ευχομαι σύντομα να μας πείτε τα ευχάριστα!!

@Agatte νομίζω πως καλό θα είναι να κάνεις 2 τη μερα και ένα μετά το απογευματάκι. Τωρα για της προγεστερόνης δεν ξέρω να σου πω γιατί δεν γνωρίζω ποιες πρέπει να είναι οι τιμες σε κάθε φάση. Όπως και να χει ευχομαι οι προσπάθειες σου να καρποφορίσουν!!!

@Chrussa1982 τι γίνεται κορίτσι μου? Πως είσαι σήμερα? Εμφανίστηκαν συμπτώματα? Πως νιώθεις? Θα κάνεις τεστάκι τελικά ή θα περιμένεις να πας κατευθείαν για χοριακή?

 

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο!!! Είχα χτες το βράδυ κάτι πονάκια έβαλα σερβιετα και ξύπνησα καθαρή. Τα πονάκια έρχονται ανά διαστήματα αλλά όχι κάτι φοβερό ούτε παυσίπονο δεν έχω χρειαστεί. Λέω να περιμένω και να κάνω Δευτέρα χοριακη γιατί με τα τεστακια έχω κάνει όλο αρνητικά βγαίνουν.

Σε μια ώρα έχουμε ραντεβού να δούμε ένα σπίτι ελπίζω να μας αρέσει.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο!!! Είχα χτες το βράδυ κάτι πονάκια έβαλα σερβιετα και ξύπνησα καθαρή. Τα πονάκια έρχονται ανά διαστήματα αλλά όχι κάτι φοβερό ούτε παυσίπονο δεν έχω χρειαστεί. Λέω να περιμένω και να κάνω Δευτέρα χοριακη γιατί με τα τεστακια έχω κάνει όλο αρνητικά βγαίνουν.

Σε μια ώρα έχουμε ραντεβού να δούμε ένα σπίτι ελπίζω να μας αρέσει.

Καλή μέρα . Καλή επιτυχία σε όλα σου εύχομαι κορίτσι μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο!!! Είχα χτες το βράδυ κάτι πονάκια έβαλα σερβιετα και ξύπνησα καθαρή. Τα πονάκια έρχονται ανά διαστήματα αλλά όχι κάτι φοβερό ούτε παυσίπονο δεν έχω χρειαστεί. Λέω να περιμένω και να κάνω Δευτέρα χοριακη γιατί με τα τεστακια έχω κάνει όλο αρνητικά βγαίνουν.

Σε μια ώρα έχουμε ραντεβού να δούμε ένα σπίτι ελπίζω να μας αρέσει.

Ευχομαι να σας αρεσει κ να το κλεισετε το σπιτι!! Θα αλλαξει η ψυχολογια σας! Νεα αρχη.. σε ολα! Και του χρονου τετοιον καιρο.. να ειστε σε ενα κουκλιστικο διαμερισμα με ενα πανεμορφο κ υγιες   μωρο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο!!! Είχα χτες το βράδυ κάτι πονάκια έβαλα σερβιετα και ξύπνησα καθαρή. Τα πονάκια έρχονται ανά διαστήματα αλλά όχι κάτι φοβερό ούτε παυσίπονο δεν έχω χρειαστεί. Λέω να περιμένω και να κάνω Δευτέρα χοριακη γιατί με τα τεστακια έχω κάνει όλο αρνητικά βγαίνουν.

Σε μια ώρα έχουμε ραντεβού να δούμε ένα σπίτι ελπίζω να μας αρέσει.

Έχω κάνει τσουβαλια τεστακια..κάποιες φορές από τα νεύρα μου ήθελα να τα βάψω άλλη μια γραμμή με μαρκαδόρο..έρχεται όμως η ώρα που βγαίνει το θετικό..μια χαρά είσαι κοριτσάκι θα το δεις το θετικό κ όλα θα γίνουν..εύχομαι Δευτέρα να έχεις τα καλύτερα νέα..και να τα φας σε μωρουδιακα τα λεφτά της εξωσωματικής.

12 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Τέλεια 

Άντε να δούμε 

Η ομάδα μας πετάει 

Για να φουσκώνουμε σιγά σιγά

Γλυκούλα μου σε περιμένω στα κοντά..έχω πίστη σε σένα..ο από έξω πάντα βλέπει με την λογική..βάσει λοιπόν λογικής θα είσαι εγκυουλα όπου να ναι..ένα θέμα είχες κ το δρομολογήσες.

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Έχω κάνει τσουβαλια τεστακια..κάποιες φορές από τα νεύρα μου ήθελα να τα βάψω άλλη μια γραμμή με μαρκαδόρο..έρχεται όμως η ώρα που βγαίνει το θετικό..μια χαρά είσαι κοριτσάκι θα το δεις το θετικό κ όλα θα γίνουν..εύχομαι Δευτέρα να έχεις τα καλύτερα νέα..και να τα φας σε μωρουδιακα τα λεφτά της εξωσωματικής.

Γλυκούλα μου σε περιμένω στα κοντά..έχω πίστη σε σένα..ο από έξω πάντα βλέπει με την λογική..βάσει λοιπόν λογικής θα είσαι εγκυουλα όπου να ναι..ένα θέμα είχες κ το δρομολογήσες.

 

Αχ κορίτσι μου μακάρι.... Δώσε μας κουράγιο και δύναμη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο!!! Είχα χτες το βράδυ κάτι πονάκια έβαλα σερβιετα και ξύπνησα καθαρή. Τα πονάκια έρχονται ανά διαστήματα αλλά όχι κάτι φοβερό ούτε παυσίπονο δεν έχω χρειαστεί. Λέω να περιμένω και να κάνω Δευτέρα χοριακη γιατί με τα τεστακια έχω κάνει όλο αρνητικά βγαίνουν.

Σε μια ώρα έχουμε ραντεβού να δούμε ένα σπίτι ελπίζω να μας αρέσει.

Καλημερα αντε κοριτσι μου να πας πεις ευχάριστα . σήμερα περίμενες κανονικά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...