Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Ο επιμένων νικά! Είσαι και εσύ τρανό παράδειγμα για εμάς που με την θέληση, την υπομονή και την αντοχή σου κατάφερες να πετύχεις τον σκοπό σου. Έχεις τον σεβασμό μου για τον δύσκολο αγώνα που έδωσες και πέτυχες. Εύχομαι να περάσουν οι μήνες γρήγορα και ευχάριστα και να έρθει η στιγμή που θα πάρεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου. 

Φωτεινούλα μου καλή, μας είχε λείψει. Η θετική σου αύρα, η καλοσύνη σου, ολα... χαίρομαι που είσαι καλά, ο καιρός περνάει και σύντομα θα έχεις το μωράκι σου. Και η αμνιο μια χαρά θα είναι. Ρουτίνα είναι πλεον για τους γιατρούς αυτές οι εξετάσεις. 

Ευχαριστώ πολύ Τατακι μου! Κι εγώ σε έχω καταλάβει για πολύ θετικό άνθρωπο και σου αξίζει κάθε καλο! Σου εύχομαι τα καλύτερα και σύντομα !!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, tina79 είπε:

Σ ευχαριστω κοριτσι μου!! Εισαι το δευτερο κοριτσι που με θυμαται κ πραγματικα με συγκινειται.. Ολα τα καλα γλυκεια μου κ σε σενα..σε τι φαση εισαι εσυ? Σωστα θ6μασαι, ετσι μου ειχε πει ο γιατρος, αλλα βαρεθηκα τις επαφες του ‘πρεπει’..κουραστηκα κ μπουχτησα. Για την ακριβεια ειχα 7η μερα, 8η μερα,10η μερα του κυκλου , 10η μερα του κυκλου ειχα ωορρηξια εχω μικρους κυκλους ανεκαθεν, κ 11η μερα. Αυτες τις 4 μερες ειχα επαφες, οι αλλες μετεπειτα ειναι μακρυα. Βιταμινες επαιρνα για κανα τριμηνο τις fertilovit χωρις το ιωδιο λογω θυρεοειδη. Αυτες θεωρω με βοηθησαν γτ μου μπουσταραν λιγο το συστημα κ το ανοσοποιητικο μου επειδη μετα απο τοσα παπ που εκανα τα δυο τελευταια χρονια, βγηκε επιτελους καθαρο! Κοιμαται ο ιος, δεν τον ενοχλω δεν με ενοχλει, τα υπολοιπα αντιμετωπιστηκαν με αγωγη. Θεωρω οτι επαιξαν μεγαλο ρολο οι βιταμινες. Μετα το τριμηνο τις σταματησα να ξεκουραστει λιγο ο οργανισμος κ μου ειπε ο γαιτρος να παρω fertilimax. Οντως τις αγορασα αλλα δεν τις πηρα ποτε γτ ειχα μεγαλο θεμα με τον θυρεοειδη, τρυπιομουν καθε μηνα για να τσεκαρω tsh.  2 χρονια τωρα μενει για λιγο σταθερος κ αρχιζει τα δικα του..απο ταρταρα ανεβαινει ταβανι!! Το τελευταιο διμηνο δεν επαιρνα τπτ απο βιταμινες

Άρα, την ημέρα της ωορρηξίας την πέτυχες!!! Εγώ είμαι στη φάση προσπάθειας για το 2ο τώρα οπότε τη συμβουλή με τις βιταμίνες λόγω θυρεοειδή την κρατώ!!!

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, 

Έχει κάνει καμία τα τεστακια ούρων για fsh; έκανα ενα σήμερα τρίτη μερα περιόδου και βγήκε τέρμα θετικό. Σύμφωνα με τις οδηγίες τους, αν βγει θετικό και η γραμμή είναι έντονη, είναι πάνω από 25 μοναδες. Δεν μπόρεσα να βρω τη μικροβιολογο μου για να κλείσω ραντεβου για σημερα, οπότε αναγκαστικά θα περιμένω τον επόμενο κύκλο για να επιβεβαιώσω μάλλον, πως μέχρι εδώ ημουν. Ήτανε στραβό το κλήμα, το 'φαγε κι ο γάιδαρος. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Agatte είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, 

Έχει κάνει καμία τα τεστακια ούρων για fsh; έκανα ενα σήμερα τρίτη μερα περιόδου και βγήκε τέρμα θετικό. Σύμφωνα με τις οδηγίες τους, αν βγει θετικό και η γραμμή είναι έντονη, είναι πάνω από 25 μοναδες. Δεν μπόρεσα να βρω τη μικροβιολογο μου για να κλείσω ραντεβου για σημερα, οπότε αναγκαστικά θα περιμένω τον επόμενο κύκλο για να επιβεβαιώσω μάλλον, πως μέχρι εδώ ημουν. Ήτανε στραβό το κλήμα, το 'φαγε κι ο γάιδαρος. 

@Agatte μου μην βασίζεσαι τόσο πολύ στην αξιοπιστία αυτών των τεστ... και σε κάθε περίπτωση μπορεί να είναι ένας κακός κύκλος ... δεν σημαίνει πως μέχρι εδώ ήσουν...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Flolipop είπε:

@Agatte μου μην βασίζεσαι τόσο πολύ στην αξιοπιστία αυτών των τεστ... και σε κάθε περίπτωση μπορεί να είναι ένας κακός κύκλος ... δεν σημαίνει πως μέχρι εδώ ήσουν...

Ευχαριστώ παπάκι μου, ότι είναι να γίνει τωρα, θα γίνει. Κι αν είναι το τέλος, μένει μόνο να το αποδεχτώ.

Στο μεταξύ φορτώθηκα τεστ ωορρηξίας και προγεστερόνης και αναρωτιεμαι αν έχει νόημα να τα κάνω... Δεν ξερω, αποσυντονιστήκα εντελως. Περίμενα ίσως να δω μια αχνή γραμμή, 39 σχεδόν πια... Άλλα τόσο μπαμ, δεν το περιμενα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Agatte said:

Ευχαριστώ παπάκι μου, ότι είναι να γίνει τωρα, θα γίνει. Κι αν είναι το τέλος, μένει μόνο να το αποδεχτώ.

Στο μεταξύ φορτώθηκα τεστ ωορρηξίας και προγεστερόνης και αναρωτιεμαι αν έχει νόημα να τα κάνω... Δεν ξερω, αποσυντονιστήκα εντελως. Περίμενα ίσως να δω μια αχνή γραμμή, 39 σχεδόν πια... Άλλα τόσο μπαμ, δεν το περιμενα. 

Κανονικά να κάνεις τις προσπάθειές σου. Αμφισβητώ την εγκυρότητά τους και μόνο οι αιματολογικές θα σου πουν. Εδώ βγαίνουν συνεχώς ψευδώς θετικά self test  covid, ψευδώς θετικά τεστ εγκυμοσύνης, δεν μπορει να βγήκε αυτό; είναι ένα νέο προιον, κανε αιματολογικές να ηρεμησεις και συνέχισε την μάχη σου φιλενάδα. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TATAKI είπε:

Κανονικά να κάνεις τις προσπάθειές σου. Αμφισβητώ την εγκυρότητά τους και μόνο οι αιματολογικές θα σου πουν. Εδώ βγαίνουν συνεχώς ψευδώς θετικά self test  covid, ψευδώς θετικά τεστ εγκυμοσύνης, δεν μπορει να βγήκε αυτό; είναι ένα νέο προιον, κανε αιματολογικές να ηρεμησεις και συνέχισε την μάχη σου φιλενάδα. 

Ευχαριστώ Τατη μου, καρδούλα, καρδούλα, καρδούλα! 

Θα την κάνω την προσπάθειά μου, εννοείται, δεν αφήνω μήνα να πάει στράφι αλλά ξέρεις, τώρα το καθαλαθακι μου, είναι ακόμα πιο μικρό. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Ευχαριστώ παπάκι μου, ότι είναι να γίνει τωρα, θα γίνει. Κι αν είναι το τέλος, μένει μόνο να το αποδεχτώ.

Στο μεταξύ φορτώθηκα τεστ ωορρηξίας και προγεστερόνης και αναρωτιεμαι αν έχει νόημα να τα κάνω... Δεν ξερω, αποσυντονιστήκα εντελως. Περίμενα ίσως να δω μια αχνή γραμμή, 39 σχεδόν πια... Άλλα τόσο μπαμ, δεν το περιμενα. 

Βρε καλά σου λέει το τατακι μας. Μόνο αιματολογικές να εμπιστεύεσαι. 

Από την άλλη σε νιώθω απόλυτα γιατί και εμένα ανεβασμένη ήταν η fsh και ένα εγκεφαλικό το έπαθα. Εν τω μεταξύ εδώ και 3 μέρες που έχω καθαρίσει από περίοδο ο άντρας μου με έχει ξετιναξει ήταν και έναν μήνα σχεδόν στην στέρηση. Αλλά δεν πολύ έχω όρεξη ρε γαμωτο καινδεν ξέρω τι μου φταίει.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Βρε καλά σου λέει το τατακι μας. Μόνο αιματολογικές να εμπιστεύεσαι. 

Από την άλλη σε νιώθω απόλυτα γιατί και εμένα ανεβασμένη ήταν η fsh και ένα εγκεφαλικό το έπαθα. Εν τω μεταξύ εδώ και 3 μέρες που έχω καθαρίσει από περίοδο ο άντρας μου με έχει ξετιναξει ήταν και έναν μήνα σχεδόν στην στέρηση. Αλλά δεν πολύ έχω όρεξη ρε γαμωτο καινδεν ξέρω τι μου φταίει.

Είναι κ οι ορμόνες που μας πάνε πάνω κάτω από ψυχολογία μην το ψαχνεις, το σπέρμα για να είναι δυνατό θέλει επαφουλες στις 2 με 3 μέρες, δες κ τις γόνιμες να κάνετε αγαπουλες, κάντε κ κανα σκηνικό κεράκια, εσώρουχα κτλ μουσικούλα να μπεις και συ στο mood!!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrussa1982 said:

Βρε καλά σου λέει το τατακι μας. Μόνο αιματολογικές να εμπιστεύεσαι. 

Από την άλλη σε νιώθω απόλυτα γιατί και εμένα ανεβασμένη ήταν η fsh και ένα εγκεφαλικό το έπαθα. Εν τω μεταξύ εδώ και 3 μέρες που έχω καθαρίσει από περίοδο ο άντρας μου με έχει ξετιναξει ήταν και έναν μήνα σχεδόν στην στέρηση. Αλλά δεν πολύ έχω όρεξη ρε γαμωτο καινδεν ξέρω τι μου φταίει.

Χρύσα μην αγχώνεσαι για την όρεξη. Θα έρθει και αυτή και μην ξεχνάς υπάρχουν και οι ασκήσεις σφιγγω αφήνω που έχουμε συζητήσει. Θυμάστε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 hours ago, Agatte said:

Ευχαριστώ Τατη μου, καρδούλα, καρδούλα, καρδούλα! 

Θα την κάνω την προσπάθειά μου, εννοείται, δεν αφήνω μήνα να πάει στράφι αλλά ξέρεις, τώρα το καθαλαθακι μου, είναι ακόμα πιο μικρό. 

Καλημέρα...και το σποράκι είναι μικρό ,χωράει και μπορεί να έρθει σε όλα τα καλαθάκια. Νιώσε πως το καλάθι σου είναι ικανότατο για σποράκι. Εγώ πιστεύω σε σένα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/6/2021 at 9:14 ΜΜ, Chrussa1982 είπε:

Βρε καλά σου λέει το τατακι μας. Μόνο αιματολογικές να εμπιστεύεσαι. 

Από την άλλη σε νιώθω απόλυτα γιατί και εμένα ανεβασμένη ήταν η fsh και ένα εγκεφαλικό το έπαθα. Εν τω μεταξύ εδώ και 3 μέρες που έχω καθαρίσει από περίοδο ο άντρας μου με έχει ξετιναξει ήταν και έναν μήνα σχεδόν στην στέρηση. Αλλά δεν πολύ έχω όρεξη ρε γαμωτο καινδεν ξέρω τι μου φταίει.

Στον επόμενο κύκλο, θα πάω να κάνω ορμονολογικες και θα δειξει. Δίκιο έχετε κορίτσια. Όσο για την ορεξη, πέρασες μια δύσκολη κατάσταση κοριτσάκι, είναι λογικό να αισθάνεσαι εξουθενωμένη και χωρίς ορεξη. Θα έρθει σιγά σιγά κι αυτή. Μη ζορίζεις τον εαυτό σου. Είναι σημαντική η επικοινωνία μεταξυ σας σε αυτή την φάση. Να καταλάβει πως δεν έχει να κάνει με τα συναισθηματα σου για αυτον η κατάσταση στην οποία βρίσκεσαι. Ο δικός μου αν δεν έχω όρεξη νομίζει πως δεν τον θέλω και δεν καταλαβαίνει εύκολα. Ελπίζω ο δικος σου να έχει μεγαλύτερη κατανόηση. 

On 5/6/2021 at 11:59 ΠΜ, TATAKI είπε:

Καλημέρα...και το σποράκι είναι μικρό ,χωράει και μπορεί να έρθει σε όλα τα καλαθάκια. Νιώσε πως το καλάθι σου είναι ικανότατο για σποράκι. Εγώ πιστεύω σε σένα. 

Γράφω σε λάθος σημείο αλλά δεν ξέρω πως βγαίνω από το πλαίσιο. Αχ το καλαθάκι μου το παραμελημένο και υποτιμημένο... Ευτυχώς που πιστεύεις εσύ σε εμένα γιατί εγώ... Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2021 at 11:18 ΜΜ, TATAKI είπε:

@Klelia81, @Flolipop, που είστε κορίτσια; ειστε καλά; η απουσία σας είναι αισθητή. 

Αχ κοριτσια μου δεν προλαβαινω να σας διαβαζω και στεναχωριέμαι. Δουλευω απο τις 8 το πρωι και το μονο διαλειμμα που κανω ειναι για να παω να παρω το παιδι απο το σχολειο να το αφήσω σπίτι να το τακτοποιησω να ερθει η κοπελα που το μένει μαζί του και να ξαναφύγω. Τώρα σας γραφω απο τη δουλεια. Ειμαι πολυ εξαντλημενη και δεν προλαβαινω να μπαινω στο φορουμ. Εγω δεν εχω νεα να σας πω. Επαφες δεν υπαρχουν και περιοδος ακομα γιοκ. Ειχα τελευταια φορα 7/05. Μακαρι να μπορουσα να πατησω ενα κουμπι να μπω στον παγο που λενε για να μη περναει ο καιρός ετσι χωρις προσπαθειες. Να πω και συγχαρητηρια στη κοπελα που εγραψε πως μετά απο 3 χρονια καταφερε το πολυποθυτο δεν θυμαμαι το ονομα να με συγχωρεσει. Μη το βαζετε κατω και θα τα καταφερετε. Εγω δεν ελπιζω σε κατι αυτους τους μηνες αλλα να ξερετε οτι σας σκεφτομαι. Φιλιά φιλιά φιλιά!!!

  • Μου αρέσει 5

91P4p2.png

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Klelia81 said:

Αχ κοριτσια μου δεν προλαβαινω να σας διαβαζω και στεναχωριέμαι. Δουλευω απο τις 8 το πρωι και το μονο διαλειμμα που κανω ειναι για να παω να παρω το παιδι απο το σχολειο να το αφήσω σπίτι να το τακτοποιησω να ερθει η κοπελα που το μένει μαζί του και να ξαναφύγω. Τώρα σας γραφω απο τη δουλεια. Ειμαι πολυ εξαντλημενη και δεν προλαβαινω να μπαινω στο φορουμ. Εγω δεν εχω νεα να σας πω. Επαφες δεν υπαρχουν και περιοδος ακομα γιοκ. Ειχα τελευταια φορα 7/05. Μακαρι να μπορουσα να πατησω ενα κουμπι να μπω στον παγο που λενε για να μη περναει ο καιρός ετσι χωρις προσπαθειες. Να πω και συγχαρητηρια στη κοπελα που εγραψε πως μετά απο 3 χρονια καταφερε το πολυποθυτο δεν θυμαμαι το ονομα να με συγχωρεσει. Μη το βαζετε κατω και θα τα καταφερετε. Εγω δεν ελπιζω σε κατι αυτους τους μηνες αλλα να ξερετε οτι σας σκεφτομαι. Φιλιά φιλιά φιλιά!!!

Κλέλια μου και εμείς σε σκεφτόμαστε. Να μπαίνεις όποτε μπορείς και ξεκλέβεις λίγο χρόνο να μας λες τι κάνεις. Φιλιά πολλά...

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Klelia81 είπε:

Αχ κοριτσια μου δεν προλαβαινω να σας διαβαζω και στεναχωριέμαι. Δουλευω απο τις 8 το πρωι και το μονο διαλειμμα που κανω ειναι για να παω να παρω το παιδι απο το σχολειο να το αφήσω σπίτι να το τακτοποιησω να ερθει η κοπελα που το μένει μαζί του και να ξαναφύγω. Τώρα σας γραφω απο τη δουλεια. Ειμαι πολυ εξαντλημενη και δεν προλαβαινω να μπαινω στο φορουμ. Εγω δεν εχω νεα να σας πω. Επαφες δεν υπαρχουν και περιοδος ακομα γιοκ. Ειχα τελευταια φορα 7/05. Μακαρι να μπορουσα να πατησω ενα κουμπι να μπω στον παγο που λενε για να μη περναει ο καιρός ετσι χωρις προσπαθειες. Να πω και συγχαρητηρια στη κοπελα που εγραψε πως μετά απο 3 χρονια καταφερε το πολυποθυτο δεν θυμαμαι το ονομα να με συγχωρεσει. Μη το βαζετε κατω και θα τα καταφερετε. Εγω δεν ελπιζω σε κατι αυτους τους μηνες αλλα να ξερετε οτι σας σκεφτομαι. Φιλιά φιλιά φιλιά!!!

Κι εμείς σε σκεφτόμαστε! Καλή δύναμη σου εύχομαι και σύντομα και στα δικά σου ευχάριστα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...