Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , elise είπε:

 

εννοειται οτι ολα καλα θα ειναι ! αλλα ξερεις οτι η αμνιοπαρακεντηση ενεχει καποιον συγκεκριμενο κινδυνο ε ? βεβαια εφοσον το προτεινε ο γιατρος καλως να την κανεις.

Τα γνωρίζω όλα. Πήρα την απόφαση να την κάνω. Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 26 λεπτά , Flolipop είπε:

Καλησπέρα! Έχω κλείσει τα 40 κι ενώ ο υπέρηχος -αυχενική διαφάνεια βγήκε πολλή καλή , η Papp a (αιματολογική εξέταση) μου έριξε λίγο τις πιθανότητες για σύνδρομο down στις 1/260 όποτε ο γιατρός μου θεωρεί καλύτερο να την κάνω . Δεν ανησυχώ ιδιαίτερα. Πιστεύω θα είναι μια χαρά το μωρό μου. 

Μια χαρά θα είναι το μωράκι σου θα το δεις!!! Έχεις όλη μας τη θετική ενέργεια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου!!! Μια καλή ανέφελη και τελειομηνη εγκυμοσύνη μέσα από την καρδιά μου!!! Και εμείς πάντως κανένα χρόνο συζητούσαμε για εξωσωματική μέχρι να το πάρουμε απόφαση να πάμε !!! Κακα τα ψέματα θέλει θάρρος υπομονή επιμονή και φιυσκωμενη τσέπη!!!

Να λοιπόν που γίνονται και θαύματα και η ζωή είναι απρόβλεπτη!!! Χαίρομαι τόσο πολύ όταν πιπινια άνω των 40 τα καταφέρνουν με οποιονδήποτε τρόπο!!!

Ετσι ακριβως.. γ αυτο κ το μοιραστηκα με ολες εσας για να σας πω οτι τα παντα ειναι πιθανα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, tina79 είπε:

Κοριτσια καλημερα,

Τον τελευταιο καιρο προτιμουσα να ειμαι ενας απλος παρατηρητης, να διαβαζω τα περισσοτερα θεματα, να χαιρομαι με τις χαρες σας, να αγωνιω με τις αγωνιες σας, να θλιβομαι με τις στενοχωριες σας. Παλαιοτερα ημουν ενεργο μελος. Μετα κουραστηκα, δεν ηθελα να μπαινω ουτε να διαβαζω, επηρεαστηκα αρνητικα, ηθελα να ζησω τη ζωη μου, χωρις γονιμες μερες, θερμοκρασιες, τεστ, κτλ.. 3 χρονια ειμαι μελος σε αυτο το φορουμ, 3 χρονια προσπαθω για παιδι..3 ΧΡΟΝΙΑ!
11 Μαιου αναμενομενη μερα περιοδου, 9 μερες πριν κλεισω τα 42 μου χρονια...κανω τεστ για χαβαλε το απογευμα..θετικο...σοκ..κανω χοριακη την επομενη μερα 509..ξανακανω μετα απο 2 μερες 1309.. Εχθες εκανα τον 2ο υπερηχο κ ακουσαμε καρδια..κοιταζα την οθονη με γουρλωμενα ματια, σαν ενα παιδακι που βλεπει για πρωτη φορα..το οτιδηποτε.. Τρεμω,χαιρομαι, φοβαμαι ..φοβαμαι,τρεμω,χαιρομαι..Ευελπιστω για την καλυτερη εξελιξη..βλεπω το σημερα κ μονο, δεν τολμω να κανω ονειρα για το αυριο,το μεθαυριο,την επομενη εβδομαδα,τον επομενο μηνα.. Επιτελεστηκε ενα θαυμα, ακουσε η Παναγια τις προσευχες μου, ειμαι σιγουρη οτι Εκεινη μου εδωσε αυτο το δωρο! Δεν ξερω αν ακουγομαι πολυ πεζη, αλλα ειναι η αληθεια μου! 
Σ αυτον τον κυκλο μου ειχε γραψει η ενδοκρινολογος ορμονολογικες..δεν ημουν ψυχολογικα ετοιμη να τις κανω..τελευταιες ορμονολογικες fsh 27!!!!  Η περιοδος μου εκανε κολπα ως προς τη ροη, το χρωμα, τις μερες.. Ημουν τελειωμενη υποθεση..Αντιλαμβανεστε για ποιο λογο δεν ηθελα να ασχοληθω αλλο  για αποκτηση παιδιου.. 1 χρονο τωρα προσπαθουσα να μαζεψω θαρρος να κανω το επομενο βημα, να παω σε ενα κεντρο να αρχισω να μαζευω με φυσικους...ποτε μου δεν το βρηκα αυτο το θαρρος γτ ειμαι δειλη κ φοβιτσιαρα! Ισως οταν θα μου κοβοταν η περιοδος τοτε να ετρεχα!!

Θαυμαζω κ σεβομαι ολα εκεινα τα κοριτσια που ανεβαινουν αυτη την ανηφορα της εξωσωματικης..ειλικρινα, 3 χρονια τωρα εχω μαθει τοοοοσα πολλα πραγματα που αφορουν αυτο το θεμα κ σας ευχαριστω πολυ γ αυτο!!

Συγχωρεστε με, αλλα θαυμαζω κ σεβομαι λιιιγο παραπανω κ ολα αυτα τα κοριτσια που πανε με δωρεα ωαριων - σπερματος..φανταζομαι αντιλαμβανεστε το γιατι..

Αυτά είναι τα καλύτερα νέα!!! Μπραβο κορίτσι, με το καλό να πάρεις το πλασματακι σου αγκαλιά! Πραγματικά δίνεις ελπίδα σε όλες εδώ μέσα πως τα θαύματα γίνονται! Χάρηκα πολύ με τα νέα σου! Και πάλι μπράβο! 

πρίν από 12 λεπτά , Flolipop είπε:

Με το καλοοοοο! Υπεροχα νέα!!!! Μπράβο!

Όλα καλά @TATAKI μου. Περιμένω να κάνω την αμνιοπαρακέντηση σε δυο βδομάδες  να ηρεμήσω κι απο αυτήν την αγωνια. 
καλη δύναμη σε εσένα και σε όλα τα κορίτσια που συνεχίζουν τον αγώνα .

Παπάκι μας γλυκό , κυλάνε σα νεράκι οι μηνες. Με το καλό να κάνεις την άμνιο. Έχεις ξανακάνει; ελπίζω να μην πονάει και εύχομαι να πάρεις αποτελεσματαγια ενα κατάγερο μωράκι. Πότε έχεις πητ; 

@TATAKIμου τα όσα εγραψες ηταν απολύτως εύστοχα. Ας δούμε όλες πόσα μας ενώνουν και να αφήσουμε στην άκρη τις άσκοπες αντιπαραθεσεις. Πάντα λέμε πως εδω μέσα είμαστε η μία για την άλλη, κατανοούμε χωρίς να κρίνουμε, λειτουργούμε με ενσυναισθηση. Ας μην αφήσουμε ανούσια πράγματα να μπουν ανάμεσα μας. Οι γνώμες είναι σαν τις... μύτες. Όλοι έχουν από μία. Αυτό δε σημαίνει πως η κάθε γνώμη μας επηρεάζει και μας ορίζει. @Chrussa1982 τόσους μήνες, μοιραζόμαστε χαρες, αγωνίες, πίκρες και ελπιδες. Πάντα έχεις μια καλή κουβέντα και πάντα νομίζω είχες στηριξη. Δηλαδή ό,τι ισχυει για την καθεμια μας ξεχωριστά. Τι είναι αυτό δηλαδή που θα σε κάνει να σωπάσεις; να φύγεις από εδώ; έχω χάσει επεισόδια, σκόρπιες κουβεντες που είδα με έκαναν να σκεφτώ πως όταν τα παιδιά έρχονται εύκολα και αβιαστα, είναι αδύνατον να καταλάβεις την υπογονιμοτητα. Απόψεις περι δωρεάς ωαρίων και μισών παιδιων, δεν θα τις σχολιάσω καν. Ισχύει αυτό που εγραψα σε άλλο σχόλιο πιο πάνω. Κάτσε εδώ, κι εμείς σε ότι αποφασισεις να κάνεις προκειμένου να πάρεις το μωρό σου αγκαλιά, είμαστε σταθερά δίπλα σου. 

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Agatte είπε:

Αυτά είναι τα καλύτερα νέα!!! Μπραβο κορίτσι, με το καλό να πάρεις το πλασματακι σου αγκαλιά! Πραγματικά δίνεις ελπίδα σε όλες εδώ μέσα πως τα θαύματα γίνονται! Χάρηκα πολύ με τα νέα σου! Και πάλι μπράβο! 

Παπάκι μας γλυκό , κυλάνε σα νεράκι οι μηνες. Με το καλό να κάνεις την άμνιο. Έχεις ξανακάνει; ελπίζω να μην πονάει και εύχομαι να πάρεις αποτελεσματαγια ενα κατάγερο μωράκι. Πότε έχεις πητ; 

@TATAKIμου τα όσα εγραψες ηταν απολύτως εύστοχα. Ας δούμε όλες πόσα μας ενώνουν και να αφήσουμε στην άκρη τις άσκοπες αντιπαραθεσεις. Πάντα λέμε πως εδω μέσα είμαστε η μία για την άλλη, κατανοούμε χωρίς να κρίνουμε, λειτουργούμε με ενσυναισθηση. Ας μην αφήσουμε ανούσια πράγματα να μπουν ανάμεσα μας. Οι γνώμες είναι σαν τις... μύτες. Όλοι έχουν από μία. Αυτό δε σημαίνει πως η κάθε γνώμη μας επηρεάζει και μας ορίζει. @Chrussa1982 τόσους μήνες, μοιραζόμαστε χαρες, αγωνίες, πίκρες και ελπιδες. Πάντα έχεις μια καλή κουβέντα και πάντα νομίζω είχες στηριξη. Δηλαδή ό,τι ισχυει για την καθεμια μας ξεχωριστά. Τι είναι αυτό δηλαδή που θα σε κάνει να σωπάσεις; να φύγεις από εδώ; έχω χάσει επεισόδια, σκόρπιες κουβεντες που είδα με έκαναν να σκεφτώ πως όταν τα παιδιά έρχονται εύκολα και αβιαστα, είναι αδύνατον να καταλάβεις την υπογονιμοτητα. Απόψεις περι δωρεάς ωαρίων και μισών παιδιων, δεν θα τις σχολιάσω καν. Ισχύει αυτό που εγραψα σε άλλο σχόλιο πιο πάνω. Κάτσε εδώ, κι εμείς σε ότι αποφασισεις να κάνεις προκειμένου να πάρεις το μωρό σου αγκαλιά, είμαστε σταθερά δίπλα σου. 

 

Ευχαριστώ @Chrussa1982 και @Agatte για την θετική σκέψη σας. Όχι δεν έχω ξανακάνει αμνιο, η πρώτη φορά θα είναι. Είμαι 18 εβδομάδων και ΠΗΤ έχω 8/11.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Flolipop είπε:

Ευχαριστώ @Chrussa1982 και @Agatte για την θετική σκέψη σας. Όχι δεν έχω ξανακάνει αμνιο, η πρώτη φορά θα είναι. Είμαι 18 εβδομάδων και ΠΗΤ έχω 8/11.

Όλα μια χαρά θα είναι! Αφού ηταν καλός και ο υπερηχος. Να είσαι ήρεμη και να μη φοβάσαι τίποτα! 

Στο μεταξύ μέχρι να κουνηθω να γράψω εγω(ειμαιστη δουλειά), έχει γίνει ολόκληρη συζήτηση εδώ μέσα! @Chrussa1982θα συμφωνησωμε ότι είπε η Φωτεινή για τα αυγουλάκια σου. Μην τα καταδικάζεις. Θυμάσαι τι μου ειχεπειο πρώτος γυναικολογος; με fsh  8, 4 είναι θέμα αν κάνω 2 ή 3 ωορρηξιες καλές το χρονο. Άξιες δηλαδή γονιμοποίησης. Θα τις κυνηγάω λοιπόν μέχρι να μου κάτσει. Αυτό θα κανειςκι εσυ, θα βρεις τα καλασου αυγουλακιακαι όλα θα γινουν. Κι αν δεν τα βρεις, αν, θα ξέρεις πως υπάρχουν κι άλλοι τροποι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, tina79 είπε:

Κοριτσια καλημερα,

Τον τελευταιο καιρο προτιμουσα να ειμαι ενας απλος παρατηρητης, να διαβαζω τα περισσοτερα θεματα, να χαιρομαι με τις χαρες σας, να αγωνιω με τις αγωνιες σας, να θλιβομαι με τις στενοχωριες σας. Παλαιοτερα ημουν ενεργο μελος. Μετα κουραστηκα, δεν ηθελα να μπαινω ουτε να διαβαζω, επηρεαστηκα αρνητικα, ηθελα να ζησω τη ζωη μου, χωρις γονιμες μερες, θερμοκρασιες, τεστ, κτλ.. 3 χρονια ειμαι μελος σε αυτο το φορουμ, 3 χρονια προσπαθω για παιδι..3 ΧΡΟΝΙΑ!
11 Μαιου αναμενομενη μερα περιοδου, 9 μερες πριν κλεισω τα 42 μου χρονια...κανω τεστ για χαβαλε το απογευμα..θετικο...σοκ..κανω χοριακη την επομενη μερα 509..ξανακανω μετα απο 2 μερες 1309.. Εχθες εκανα τον 2ο υπερηχο κ ακουσαμε καρδια..κοιταζα την οθονη με γουρλωμενα ματια, σαν ενα παιδακι που βλεπει για πρωτη φορα..το οτιδηποτε.. Τρεμω,χαιρομαι, φοβαμαι ..φοβαμαι,τρεμω,χαιρομαι..Ευελπιστω για την καλυτερη εξελιξη..βλεπω το σημερα κ μονο, δεν τολμω να κανω ονειρα για το αυριο,το μεθαυριο,την επομενη εβδομαδα,τον επομενο μηνα.. Επιτελεστηκε ενα θαυμα, ακουσε η Παναγια τις προσευχες μου, ειμαι σιγουρη οτι Εκεινη μου εδωσε αυτο το δωρο! Δεν ξερω αν ακουγομαι πολυ πεζη, αλλα ειναι η αληθεια μου! 
Σ αυτον τον κυκλο μου ειχε γραψει η ενδοκρινολογος ορμονολογικες..δεν ημουν ψυχολογικα ετοιμη να τις κανω..τελευταιες ορμονολογικες fsh 27!!!!  Η περιοδος μου εκανε κολπα ως προς τη ροη, το χρωμα, τις μερες.. Ημουν τελειωμενη υποθεση..Αντιλαμβανεστε για ποιο λογο δεν ηθελα να ασχοληθω αλλο  για αποκτηση παιδιου.. 1 χρονο τωρα προσπαθουσα να μαζεψω θαρρος να κανω το επομενο βημα, να παω σε ενα κεντρο να αρχισω να μαζευω με φυσικους...ποτε μου δεν το βρηκα αυτο το θαρρος γτ ειμαι δειλη κ φοβιτσιαρα! Ισως οταν θα μου κοβοταν η περιοδος τοτε να ετρεχα!!

Θαυμαζω κ σεβομαι ολα εκεινα τα κοριτσια που ανεβαινουν αυτη την ανηφορα της εξωσωματικης..ειλικρινα, 3 χρονια τωρα εχω μαθει τοοοοσα πολλα πραγματα που αφορουν αυτο το θεμα κ σας ευχαριστω πολυ γ αυτο!!

Συγχωρεστε με, αλλα θαυμαζω κ σεβομαι λιιιγο παραπανω κ ολα αυτα τα κοριτσια που πανε με δωρεα ωαριων - σπερματος..φανταζομαι αντιλαμβανεστε το γιατι..

εγγ σε θυμάμαι πάντως.....χαίρομαι για σενα... να είσαι  παντα καλα κ ναι έγινες  μανουλα....τα καταφερες ψυχη μ...μπραβο σ.....να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη σ ευχομαι μεσα απο την καρδιά μ...με συγκίνησαν τα λογια σ ειδικα τα τελευταία....να σαι παντα καλα κ να γίνεις  φουσκαααααααααααααααααα ...φιλακια πολλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Flolipop είπε:

Ευχαριστώ @Chrussa1982 και @Agatte για την θετική σκέψη σας. Όχι δεν έχω ξανακάνει αμνιο, η πρώτη φορά θα είναι. Είμαι 18 εβδομάδων και ΠΗΤ έχω 8/11.

Να την κάνεις !!!! Οι γιατροί είναι πολύ έμπειροι τώρα πια κ δεν χάνονται μωρά λόγω αυτής.

Καλά αποτελέσματα κ ένα γερό μωρό!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, tina79 είπε:

Κοριτσια καλημερα,

Τον τελευταιο καιρο προτιμουσα να ειμαι ενας απλος παρατηρητης, να διαβαζω τα περισσοτερα θεματα, να χαιρομαι με τις χαρες σας, να αγωνιω με τις αγωνιες σας, να θλιβομαι με τις στενοχωριες σας. Παλαιοτερα ημουν ενεργο μελος. Μετα κουραστηκα, δεν ηθελα να μπαινω ουτε να διαβαζω, επηρεαστηκα αρνητικα, ηθελα να ζησω τη ζωη μου, χωρις γονιμες μερες, θερμοκρασιες, τεστ, κτλ.. 3 χρονια ειμαι μελος σε αυτο το φορουμ, 3 χρονια προσπαθω για παιδι..3 ΧΡΟΝΙΑ!
11 Μαιου αναμενομενη μερα περιοδου, 9 μερες πριν κλεισω τα 42 μου χρονια...κανω τεστ για χαβαλε το απογευμα..θετικο...σοκ..κανω χοριακη την επομενη μερα 509..ξανακανω μετα απο 2 μερες 1309.. Εχθες εκανα τον 2ο υπερηχο κ ακουσαμε καρδια..κοιταζα την οθονη με γουρλωμενα ματια, σαν ενα παιδακι που βλεπει για πρωτη φορα..το οτιδηποτε.. Τρεμω,χαιρομαι, φοβαμαι ..φοβαμαι,τρεμω,χαιρομαι..Ευελπιστω για την καλυτερη εξελιξη..βλεπω το σημερα κ μονο, δεν τολμω να κανω ονειρα για το αυριο,το μεθαυριο,την επομενη εβδομαδα,τον επομενο μηνα.. Επιτελεστηκε ενα θαυμα, ακουσε η Παναγια τις προσευχες μου, ειμαι σιγουρη οτι Εκεινη μου εδωσε αυτο το δωρο! Δεν ξερω αν ακουγομαι πολυ πεζη, αλλα ειναι η αληθεια μου! 
Σ αυτον τον κυκλο μου ειχε γραψει η ενδοκρινολογος ορμονολογικες..δεν ημουν ψυχολογικα ετοιμη να τις κανω..τελευταιες ορμονολογικες fsh 27!!!!  Η περιοδος μου εκανε κολπα ως προς τη ροη, το χρωμα, τις μερες.. Ημουν τελειωμενη υποθεση..Αντιλαμβανεστε για ποιο λογο δεν ηθελα να ασχοληθω αλλο  για αποκτηση παιδιου.. 1 χρονο τωρα προσπαθουσα να μαζεψω θαρρος να κανω το επομενο βημα, να παω σε ενα κεντρο να αρχισω να μαζευω με φυσικους...ποτε μου δεν το βρηκα αυτο το θαρρος γτ ειμαι δειλη κ φοβιτσιαρα! Ισως οταν θα μου κοβοταν η περιοδος τοτε να ετρεχα!!

Θαυμαζω κ σεβομαι ολα εκεινα τα κοριτσια που ανεβαινουν αυτη την ανηφορα της εξωσωματικης..ειλικρινα, 3 χρονια τωρα εχω μαθει τοοοοσα πολλα πραγματα που αφορουν αυτο το θεμα κ σας ευχαριστω πολυ γ αυτο!!

Συγχωρεστε με, αλλα θαυμαζω κ σεβομαι λιιιγο παραπανω κ ολα αυτα τα κοριτσια που πανε με δωρεα ωαριων - σπερματος..φανταζομαι αντιλαμβανεστε το γιατι..

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!! Σε θυμάμαι!!!! Μια όμορφη και ανεφελη εγκυμοσύνη να εχεις!!!! Είχες επαφες 4 μέρες πριν και μετα που σου είχε πει ο γιατρός; συνεχιζες και τις βιταμίνες; και αν ναι, ποιες;

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, tina79 said:

Κοριτσια καλημερα,

Τον τελευταιο καιρο προτιμουσα να ειμαι ενας απλος παρατηρητης, να διαβαζω τα περισσοτερα θεματα, να χαιρομαι με τις χαρες σας, να αγωνιω με τις αγωνιες σας, να θλιβομαι με τις στενοχωριες σας. Παλαιοτερα ημουν ενεργο μελος. Μετα κουραστηκα, δεν ηθελα να μπαινω ουτε να διαβαζω, επηρεαστηκα αρνητικα, ηθελα να ζησω τη ζωη μου, χωρις γονιμες μερες, θερμοκρασιες, τεστ, κτλ.. 3 χρονια ειμαι μελος σε αυτο το φορουμ, 3 χρονια προσπαθω για παιδι..3 ΧΡΟΝΙΑ!
11 Μαιου αναμενομενη μερα περιοδου, 9 μερες πριν κλεισω τα 42 μου χρονια...κανω τεστ για χαβαλε το απογευμα..θετικο...σοκ..κανω χοριακη την επομενη μερα 509..ξανακανω μετα απο 2 μερες 1309.. Εχθες εκανα τον 2ο υπερηχο κ ακουσαμε καρδια..κοιταζα την οθονη με γουρλωμενα ματια, σαν ενα παιδακι που βλεπει για πρωτη φορα..το οτιδηποτε.. Τρεμω,χαιρομαι, φοβαμαι ..φοβαμαι,τρεμω,χαιρομαι..Ευελπιστω για την καλυτερη εξελιξη..βλεπω το σημερα κ μονο, δεν τολμω να κανω ονειρα για το αυριο,το μεθαυριο,την επομενη εβδομαδα,τον επομενο μηνα.. Επιτελεστηκε ενα θαυμα, ακουσε η Παναγια τις προσευχες μου, ειμαι σιγουρη οτι Εκεινη μου εδωσε αυτο το δωρο! Δεν ξερω αν ακουγομαι πολυ πεζη, αλλα ειναι η αληθεια μου! 
Σ αυτον τον κυκλο μου ειχε γραψει η ενδοκρινολογος ορμονολογικες..δεν ημουν ψυχολογικα ετοιμη να τις κανω..τελευταιες ορμονολογικες fsh 27!!!!  Η περιοδος μου εκανε κολπα ως προς τη ροη, το χρωμα, τις μερες.. Ημουν τελειωμενη υποθεση..Αντιλαμβανεστε για ποιο λογο δεν ηθελα να ασχοληθω αλλο  για αποκτηση παιδιου.. 1 χρονο τωρα προσπαθουσα να μαζεψω θαρρος να κανω το επομενο βημα, να παω σε ενα κεντρο να αρχισω να μαζευω με φυσικους...ποτε μου δεν το βρηκα αυτο το θαρρος γτ ειμαι δειλη κ φοβιτσιαρα! Ισως οταν θα μου κοβοταν η περιοδος τοτε να ετρεχα!!

Θαυμαζω κ σεβομαι ολα εκεινα τα κοριτσια που ανεβαινουν αυτη την ανηφορα της εξωσωματικης..ειλικρινα, 3 χρονια τωρα εχω μαθει τοοοοσα πολλα πραγματα που αφορουν αυτο το θεμα κ σας ευχαριστω πολυ γ αυτο!!

Συγχωρεστε με, αλλα θαυμαζω κ σεβομαι λιιιγο παραπανω κ ολα αυτα τα κοριτσια που πανε με δωρεα ωαριων - σπερματος..φανταζομαι αντιλαμβανεστε το γιατι..

Ο επιμένων νικά! Είσαι και εσύ τρανό παράδειγμα για εμάς που με την θέληση, την υπομονή και την αντοχή σου κατάφερες να πετύχεις τον σκοπό σου. Έχεις τον σεβασμό μου για τον δύσκολο αγώνα που έδωσες και πέτυχες. Εύχομαι να περάσουν οι μήνες γρήγορα και ευχάριστα και να έρθει η στιγμή που θα πάρεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου. 

4 hours ago, Flolipop said:

Με το καλοοοοο! Υπεροχα νέα!!!! Μπράβο!

Όλα καλά @TATAKI μου. Περιμένω να κάνω την αμνιοπαρακέντηση σε δυο βδομάδες  να ηρεμήσω κι απο αυτήν την αγωνια. 
καλη δύναμη σε εσένα και σε όλα τα κορίτσια που συνεχίζουν τον αγώνα .

Χρυσά μου γλυκιά στο χω ξαναπεί και στο ξαναλέω.. τα ωάρια σου δεν είναι χαλια... έχεις κουράστει το ξέρω και το σέβομαι και ο αγώνας σου είναι δύσκολος... η fsh σου όμως δεν είναι απογοητευτική. Είδες ότι όλα γίνονται ακόμα και μεfsh 27. Καμία φορά όλα αυτά είναι απλά αριθμοί... εννοείται ότι μπορείς να διαλέξεις όποιον δρόμο επιθυμείς για να γίνεις μανούλα αλλά προς Θεού μην κατηγορείς τα ωάρια σου. Είσαι 39 ετών και θα τα καταφέρετε με τον άντρα σου. Σας εύχομαι υγεία και ψυχική ηρεμία 

Φωτεινούλα μου καλή, μας είχε λείψει. Η θετική σου αύρα, η καλοσύνη σου, ολα... χαίρομαι που είσαι καλά, ο καιρός περνάει και σύντομα θα έχεις το μωράκι σου. Και η αμνιο μια χαρά θα είναι. Ρουτίνα είναι πλεον για τους γιατρούς αυτές οι εξετάσεις. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Τα γνωρίζω όλα. Πήρα την απόφαση να την κάνω. Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

Ολα να πανε κατ ευχην κοριτσι μου! Δεν τη γνωριζω τη διαδικασια αυτη με τα ποσοστα που βγαινουν συνδυαστικα με τις δυο αυτες μεγαλες εξετασεις, θα αρχισω να τα μελετω, αλλα εφοσον στο προτεινε ο γιατρος σου, καλως να την κανεις κ να εχεις αριστα αποτελεσματα! Πολυ πολυ καλη επιτυχια!

2 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

εγγ σε θυμάμαι πάντως.....χαίρομαι για σενα... να είσαι  παντα καλα κ ναι έγινες  μανουλα....τα καταφερες ψυχη μ...μπραβο σ.....να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη σ ευχομαι μεσα απο την καρδιά μ...με συγκίνησαν τα λογια σ ειδικα τα τελευταία....να σαι παντα καλα κ να γίνεις  φουσκαααααααααααααααααα ...φιλακια πολλα

Με συγκινεις ταρζανιτσα που με θυμασαι..εισαι μια απο τις ‘παλιες καραβανεσ’ του φορουμ.. σε θαυμαζα για τη γραφη σου που ηταν τοσο αμεση σε ολα τα κοριτσια, τον τσαμπουκα σου κ το θαρρος σου..παντα με μια καλη κουβεντα σε ολα τα κοριτσια!! Σ ευχαριστω καλη μου... να εισαι καλα να χαιρεσαι τη μπουτου σου κ τον αντρα σου!! Φιλακια..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ele@n είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!! Σε θυμάμαι!!!! Μια όμορφη και ανεφελη εγκυμοσύνη να εχεις!!!! Είχες επαφες 4 μέρες πριν και μετα που σου είχε πει ο γιατρός; συνεχιζες και τις βιταμίνες; και αν ναι, ποιες;

Σ ευχαριστω κοριτσι μου!! Εισαι το δευτερο κοριτσι που με θυμαται κ πραγματικα με συγκινειται.. Ολα τα καλα γλυκεια μου κ σε σενα..σε τι φαση εισαι εσυ? Σωστα θ6μασαι, ετσι μου ειχε πει ο γιατρος, αλλα βαρεθηκα τις επαφες του ‘πρεπει’..κουραστηκα κ μπουχτησα. Για την ακριβεια ειχα 7η μερα, 8η μερα,10η μερα του κυκλου , 10η μερα του κυκλου ειχα ωορρηξια εχω μικρους κυκλους ανεκαθεν, κ 11η μερα. Αυτες τις 4 μερες ειχα επαφες, οι αλλες μετεπειτα ειναι μακρυα. Βιταμινες επαιρνα για κανα τριμηνο τις fertilovit χωρις το ιωδιο λογω θυρεοειδη. Αυτες θεωρω με βοηθησαν γτ μου μπουσταραν λιγο το συστημα κ το ανοσοποιητικο μου επειδη μετα απο τοσα παπ που εκανα τα δυο τελευταια χρονια, βγηκε επιτελους καθαρο! Κοιμαται ο ιος, δεν τον ενοχλω δεν με ενοχλει, τα υπολοιπα αντιμετωπιστηκαν με αγωγη. Θεωρω οτι επαιξαν μεγαλο ρολο οι βιταμινες. Μετα το τριμηνο τις σταματησα να ξεκουραστει λιγο ο οργανισμος κ μου ειπε ο γαιτρος να παρω fertilimax. Οντως τις αγορασα αλλα δεν τις πηρα ποτε γτ ειχα μεγαλο θεμα με τον θυρεοειδη, τρυπιομουν καθε μηνα για να τσεκαρω tsh.  2 χρονια τωρα μενει για λιγο σταθερος κ αρχιζει τα δικα του..απο ταρταρα ανεβαινει ταβανι!! Το τελευταιο διμηνο δεν επαιρνα τπτ απο βιταμινες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, tina79 είπε:

Κοριτσια καλημερα,

Τον τελευταιο καιρο προτιμουσα να ειμαι ενας απλος παρατηρητης, να διαβαζω τα περισσοτερα θεματα, να χαιρομαι με τις χαρες σας, να αγωνιω με τις αγωνιες σας, να θλιβομαι με τις στενοχωριες σας. Παλαιοτερα ημουν ενεργο μελος. Μετα κουραστηκα, δεν ηθελα να μπαινω ουτε να διαβαζω, επηρεαστηκα αρνητικα, ηθελα να ζησω τη ζωη μου, χωρις γονιμες μερες, θερμοκρασιες, τεστ, κτλ.. 3 χρονια ειμαι μελος σε αυτο το φορουμ, 3 χρονια προσπαθω για παιδι..3 ΧΡΟΝΙΑ!
11 Μαιου αναμενομενη μερα περιοδου, 9 μερες πριν κλεισω τα 42 μου χρονια...κανω τεστ για χαβαλε το απογευμα..θετικο...σοκ..κανω χοριακη την επομενη μερα 509..ξανακανω μετα απο 2 μερες 1309.. Εχθες εκανα τον 2ο υπερηχο κ ακουσαμε καρδια..κοιταζα την οθονη με γουρλωμενα ματια, σαν ενα παιδακι που βλεπει για πρωτη φορα..το οτιδηποτε.. Τρεμω,χαιρομαι, φοβαμαι ..φοβαμαι,τρεμω,χαιρομαι..Ευελπιστω για την καλυτερη εξελιξη..βλεπω το σημερα κ μονο, δεν τολμω να κανω ονειρα για το αυριο,το μεθαυριο,την επομενη εβδομαδα,τον επομενο μηνα.. Επιτελεστηκε ενα θαυμα, ακουσε η Παναγια τις προσευχες μου, ειμαι σιγουρη οτι Εκεινη μου εδωσε αυτο το δωρο! Δεν ξερω αν ακουγομαι πολυ πεζη, αλλα ειναι η αληθεια μου! 
Σ αυτον τον κυκλο μου ειχε γραψει η ενδοκρινολογος ορμονολογικες..δεν ημουν ψυχολογικα ετοιμη να τις κανω..τελευταιες ορμονολογικες fsh 27!!!!  Η περιοδος μου εκανε κολπα ως προς τη ροη, το χρωμα, τις μερες.. Ημουν τελειωμενη υποθεση..Αντιλαμβανεστε για ποιο λογο δεν ηθελα να ασχοληθω αλλο  για αποκτηση παιδιου.. 1 χρονο τωρα προσπαθουσα να μαζεψω θαρρος να κανω το επομενο βημα, να παω σε ενα κεντρο να αρχισω να μαζευω με φυσικους...ποτε μου δεν το βρηκα αυτο το θαρρος γτ ειμαι δειλη κ φοβιτσιαρα! Ισως οταν θα μου κοβοταν η περιοδος τοτε να ετρεχα!!

Θαυμαζω κ σεβομαι ολα εκεινα τα κοριτσια που ανεβαινουν αυτη την ανηφορα της εξωσωματικης..ειλικρινα, 3 χρονια τωρα εχω μαθει τοοοοσα πολλα πραγματα που αφορουν αυτο το θεμα κ σας ευχαριστω πολυ γ αυτο!!

Συγχωρεστε με, αλλα θαυμαζω κ σεβομαι λιιιγο παραπανω κ ολα αυτα τα κοριτσια που πανε με δωρεα ωαριων - σπερματος..φανταζομαι αντιλαμβανεστε το γιατι..

Μπραβο κοριτσακι μου που έπιασες το σπορακι σου να σου πάνε όλα καλα να το χαρείς και να το ζήσεις αυτό το ταξίδι.εισαι και εσυ ένα από τα κορίτσια που μας δίνεις δύναμη να προσπαθήσουμε και να μην το βάζουμε κατω:x

5 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Τα γνωρίζω όλα. Πήρα την απόφαση να την κάνω. Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

Όλα καλά θα πάνε κοριτσακι μην αγχώνεσαι για τιποτα.το σπορακι αττο θα βγει και θα είναι υγιεστατο:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vasiliki2020 είπε:

Μπραβο κοριτσακι μου που έπιασες το σπορακι σου να σου πάνε όλα καλα να το χαρείς και να το ζήσεις αυτό το ταξίδι.εισαι και εσυ ένα από τα κορίτσια που μας δίνεις δύναμη να προσπαθήσουμε και να μην το βάζουμε κατω:x

Όλα καλά θα πάνε κοριτσακι μην αγχώνεσαι για τιποτα.το σπορακι αττο θα βγει και θα είναι υγιεστατο:x

Καλή μου @vasiliki2020 πάντα με τον γλυκό τον λόγο... παρακολουθώ να ξερεις και περιμένω την χαρά σου να χαρώ κι εγώ απεριόριστα ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Flolipop είπε:

Καλή μου @vasiliki2020 πάντα με τον γλυκό τον λόγο... παρακολουθώ να ξερεις και περιμένω την χαρά σου να χαρώ κι εγώ απεριόριστα ...

Σίγουρα θα σας χαρίσω και εγω χαρα και ανυπομονώ πάρα πολύ.ολα θα γίνουν στην ώρα τους όπως πρεπει:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...