Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Προσπάθεια εγκυμοσύνης σε μεγαλύτερες ηλικίες


Recommended Posts

Κορίτσια έχω άντρα πιπινι όχι αστεια. Έπαθα πλάκα με τις τιμές πάντως χαχαχαχα. Θα πάρω αύριο το κέντρο να μου πουν περισσότερα. Με τέτοιο σπέρμα έπρεπε να είμαι πολύτεκνη!!!

Κορίτσια έλεος όλα εμείς τα τραβάμε!!!πήρα και σιρόπι χτες μια κουταλιά της σούπας. Ο άντρας μου βέβαια ούτε να τα ακούσει αυτά ωστόσο έστω και εγώ να το παίρνω θα γίνει δουλίτσα πιστεύω. Φαντάζεστε να συλλάβουμε όλες με το σιρόπι??θα κάνουμε τους εξωσω να σκίσουν τα πτυχία τους!!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , vasiliki2020 είπε:

Καλημερα κοριτσι ο επόμενος μήνας για εσένα να είναι ο τυχερός σου

Χαχαχα δεν εισαι η μόνη και εγω καθε μηνα αισθάνομαι εγκυος και εχω εικονικά συμπτωματα τι τραβαμε ρε κοριτσια

@Emilly800 καλημερα κοριτσακι γλυκό δεν μου λες αυτό το σιρόπι που λες πρέπει να το πίνει κ ο σύζυγος η μονο εγω;;

Να το πιει κ το αγόρι καλύτερα γιατί η γνωστή μου έτσι ξεκινησαν βρήκε ο ουρολόγος ότι είχε πηκτή βλενα στο σπέρμα όποτε δώστου να του φύγει κ το βηχαλακι χαχαχσχα.

1 hour ago, Flolipop είπε:

Πες μου Εμιλυ μου και ποσο να παίρνω και κάθε ποτε... πρωί βράδυ μέχρι να γίνει η ωορρηξία ;

Μια κουταλία της σούπας έπινα από την έκτη μέρα του κύκλου μέχρι να τελειώσουν οι γόνιμες...αχχχ.να το ξερά νωρίτερα χαχαχσχα.

2 ώρες πρίν, Klelia81 είπε:

Τι γινεται με την οωρρηξια σου βρε κοριτσι μπερδευτηκα!! Κάνεις νωρίτερα απ οτι ξεκινάς τα τεστ? Μηπως σε μπερδευουν τα τεστ. Νομιζεις οτι ειναι θετικά ενώ στην ουσια δεν είναι? Καντε τις εξετασεις σας να φυγει και αυτό το κομμάτι και μετά υπερηχογραφικα πηγαινε το. Νομιζω ειναι πιο στοχευμενο.

Μηπως είναι απο τη σαλπιγγογραφία? Μηπως πληγωθηκες κατα τη διείσδιση? Στο λεω γιατι το εχω παθει και εγώ.  Ασε που μπορεί να ειχε μεινει και λιγο απο την περιοδο και με την επαφη να βγηκε. Δεν νομίζω να ειναι ανησυχιτικο.

Κοριτσια χάθηκα λιγο. Έχω τον μικρό αρρωστο. Γυρισε απο το σχολειο προχθες με ζάλη και μπουκωμα. Τώρα μολις εκατσα να πιω ενα καφε με λιγο ηρεμία μιας και ο μικρός κοιμηθηκε. Μιλησα με τη δασκαλα του πως δεν θα παει αυριο σχολειο και μου ειπε πως το περιμενε γιατι λεει αλλα 2 παιδια απο τη ταξη ηταν αρρωστα και πηγαινανε κανονικα. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι τα στελνουν αρρωστα. Για να κολλανε και τα υπολοιαπα παιδια? Ελεος!!! 

Καλή Κυριακή σε ολες και σεξουαλιστειτε όσο μπορειτε!!!:x

Περαστικά στο παιδάκι σου..τέτοια ίωση με ζάλη έπαθε εμένα τα Χριστούγεννα που κολησε από τον ξάδερφο του.επαθα πλάκα λέω τι σκατα ίωση είναι αυτή που το παιδί ζαλίζεται..μου χάλασε όλες τις γιορτές..μετά το κολησα κ εγώ..πραγματικά αυτό που συνεχίζουν να στέλνουν άρρωστα τα παιδιά τους κ μέσα σε φάση πανδημίας με εξαγριώνει..μια ζωή αυτό κάνουν σύστημα κάποιες μαμαδες.τα στέλνανε να ξερνανε μέσα στην τάξη να τρέχουν μυξες ότι θες..κ πρόσφατα πάλι πριν κλείσουμε..πολύ αναισθησία..κ μου την σπάνε κ οι δασκάλες που δεν κάνουν επίπληξη στις μαμάδες..ελάτε να τα μαζέψετε είναι άρρωστα απλά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Να το πιει κ το αγόρι καλύτερα γιατί η γνωστή μου έτσι ξεκινησαν βρήκε ο ουρολόγος ότι είχε πηκτή βλενα στο σπέρμα όποτε δώστου να του φύγει κ το βηχαλακι χαχαχσχα

Αρα αυτο ειναι για οσους εχουν πηχτο σπερμα?Και γιατι ειναι κακο να ειναι πηχτο το σπερμα?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, despina. είπε:

Αρα αυτο ειναι για οσους εχουν πηχτο σπερμα?Και γιατι ειναι κακο να ειναι πηχτο το σπερμα?

 

Δεν κολυμπανε γρηγορα τα σπερματοζωαρια να φτασουν στον στοχο τους . Αυτος ειναι κ ο ρολος των υγρων των δικων μας να βοηθανε το ταξιδι

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vasiliki2020 said:

Καλημερα κοριτσι ο επόμενος μήνας για εσένα να είναι ο τυχερός σου

Χαχαχα δεν εισαι η μόνη και εγω καθε μηνα αισθάνομαι εγκυος και εχω εικονικά συμπτωματα τι τραβαμε ρε κοριτσια

@Emilly800 καλημερα κοριτσακι γλυκό δεν μου λες αυτό το σιρόπι που λες πρέπει να το πίνει κ ο σύζυγος η μονο εγω;;

@vasiliki2020 κορίτσι μου σε ευχαριστώ τόσο πολύ! Να είναι για όλες μας ο τυχερός!

Πόσο καλο μου κάνει που μπορούμε μέσα από εδώ να μοιραζόμαστε τις ίδιες ανησυχίες!

Το σιρόπι απο ότι κατάλαβα απο τα κορίτσια είναι το mucosolvan 

Εμένα ο γυναικολος μου ,μου είχε πει το bisolvon αλλά είναι το ίδιο (αποχρεμπτικα και τα δυο)

Εγώ μόλις τελειώσω με την ακατανομαστη μια κουταλιά το πρωί και μια το βράδυ και άντρας μου φυσικά!

Θα κόψω και το λιπαντικο γιατί παρόλο που είναι ειδικό για το σπέρμα μπορεί να μην κάνει καλό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Bellas είπε:

Το σιρόπι απο ότι κατάλαβα απο τα κορίτσια είναι το mucosolvan 

Το trebon κοριτσια εχει την ουσια που λετε.Δεν ξερω αν κανουν ολα τα βλενολλυτικα.

 

Just now, Bellas είπε:

Εμένα ο γυναικολος μου ,μου είχε πει το bisolvon αλλά είναι το ίδιο (αποχρεμπτικα και τα δυο)

Στο χε πει για καποιο συγκεκριμενο λογο να το κανεις αυτο?Γιατι φοβαμαι οτι ειναι πολυ γενικευμενο το οτι πρεπει να αραιωσει το σπερμα.Αν επηρεαζει και την συγκεντρωση του?
Μηπως παιζουν ρολο τα αποτελεσματα του σπερμοδιαγραμματος?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bellas είπε:

@vasiliki2020 κορίτσι μου σε ευχαριστώ τόσο πολύ! Να είναι για όλες μας ο τυχερός!

Πόσο καλο μου κάνει που μπορούμε μέσα από εδώ να μοιραζόμαστε τις ίδιες ανησυχίες!

Το σιρόπι απο ότι κατάλαβα απο τα κορίτσια είναι το mucosolvan 

Εμένα ο γυναικολος μου ,μου είχε πει το bisolvon αλλά είναι το ίδιο (αποχρεμπτικα και τα δυο)

Εγώ μόλις τελειώσω με την ακατανομαστη μια κουταλιά το πρωί και μια το βράδυ και άντρας μου φυσικά!

Θα κόψω και το λιπαντικο γιατί παρόλο που είναι ειδικό για το σπέρμα μπορεί να μην κάνει καλό 

Ναι βοηθάει πολύ να μοιραζόμαστε τις ανησυχίες  και σκέψεις μας. Να δω τι άλλο θα πιούμε τι άλλο θα κάνουμε μέχρι να πιάσουμε το σπορακο μας χαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, despina. είπε:

Αρα αυτο ειναι για οσους εχουν πηχτο σπερμα?Και γιατι ειναι κακο να ειναι πηχτο το σπερμα?

 

Γενικά αυτό βοηθάει πολύ ένα σπέρμα που είναι λίγο τεμπέλικο..δηλαδή ρευστοποιοντας τις εκκρίσεις πάει πιο γρήγορα κ δεν εξαντλείται στην διαδρομή...καλά σε εμένα ήταν επιτυχία μεγάλη χαχαχσχα.προσπαθουσα οχτώ μήνες κ ήπια το σιροπακι μου....κ βουαλα...εντάξει βοηθητικό είναι τώρα αυτό κ το προτείνουν κ γιατροί είναι κ ακακο οπότε γιατί όχι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Γενικά αυτό βοηθάει πολύ ένα σπέρμα που είναι λίγο τεμπέλικο..δηλαδή ρευστοποιοντας τις εκκρίσεις πάει πιο γρήγορα κ δεν εξαντλείται στην διαδρομή...καλά σε εμένα ήταν επιτυχία μεγάλη χαχαχσχα.προσπαθουσα οχτώ μήνες κ ήπια το σιροπακι μου....κ βουαλα...εντάξει βοηθητικό είναι τώρα αυτό κ το προτείνουν κ γιατροί είναι κ ακακο οπότε γιατί όχι..

Εισαι εγκυος? :wub: Τετοια να ακουμε να χαιρομαστε! :)
Μια κουταλια τις γονιμες πίνατε?

Link to comment
Share on other sites

όντως είναι μεγάλη υπόθεση να μπορεις να μοιράζεσαι τις ίδιες ανησυχίες με άλλες κοπέλες και μάλιστα παρόλο που είμαι λίγο καιρό εδώ έχω βρει απίστευτη στήριξη.

Έχουμε τρανταχτή απόδειξη επιτυχίας του σιροπιού την @Emilly800 μας οπότε γιατί όχι??δεν χάνουμε τίποτα να δοκιμάσουμε.

Κορίτσια είχαμε πάει για φαγητό στην πεθερά γύρισα παρέα με έναν πονοκέφαλο όπως πάντα άλλωστε χαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, despina. είπε:

Εισαι εγκυος? :wub: Τετοια να ακουμε να χαιρομαστε! :)
Μια κουταλια τις γονιμες πίνατε?

Ναι τον Δεκέμβριο το έπιασα..κ είμαι σαράντα πατημένα κ έχω στην καμπούρα μου κ χάλια ιστορικό με αποβολές κλπ..μην το βαζετε κάτω όλες θα πιάσετε...ευτυχώς υπάρχει η επιστήμη κ όλα γίνονται...δεν θα ξεχάσω συνέντευξη της Μάρως Κοντού...πήγε Ελβετία στον καλύτερο γυναικολόγο τότε κ της είπε δεν θα κάνεις ποτέ παιδιά...κ φαντάζομαι τι να είχε η γυναίκα;;;;;;άντε καμία βουλωμένη σάλπιγγα;;;δηλαδή το τίποτα να είχες τότε καταδικασμένη ήσουν..τώρα γίνονται θαύματα..δεν θα πει κανένας γυναικολόγος δεν μπορείς..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly800 είπε:

Ναι τον Δεκέμβριο το έπιασα..κ είμαι σαράντα πατημένα κ έχω στην καμπούρα μου κ χάλια ιστορικό με αποβολές κλπ..μην το βαζετε κάτω όλες θα πιάσετε...ευτυχώς υπάρχει η επιστήμη κ όλα γίνονται...δεν θα ξεχάσω συνέντευξη της Μάρως Κοντού...πήγε Ελβετία στον καλύτερο γυναικολόγο τότε κ της είπε δεν θα κάνεις ποτέ παιδιά...κ φαντάζομαι τι να είχε η γυναίκα;;;;;;άντε καμία βουλωμένη σάλπιγγα;;;δηλαδή το τίποτα να είχες τότε καταδικασμένη ήσουν..τώρα γίνονται θαύματα..δεν θα πει κανένας γυναικολόγος δεν μπορείς..

Ποσο καιρο προσπαθουσες?Οι εξετασεις σου ηταν ολες καλες?Συγνωμη που μπορει να ρωταω πραγματα που εχουν ειπωθει,προσπαθησα να διαβασω ολο σας το διαλογο οταν μπηκα,αλλα εχετε πει ποοοολλλα!Χαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrussa1982 είπε:

όντως είναι μεγάλη υπόθεση να μπορεις να μοιράζεσαι τις ίδιες ανησυχίες με άλλες κοπέλες και μάλιστα παρόλο που είμαι λίγο καιρό εδώ έχω βρει απίστευτη στήριξη.

Έχουμε τρανταχτή απόδειξη επιτυχίας του σιροπιού την @Emilly800 μας οπότε γιατί όχι??δεν χάνουμε τίποτα να δοκιμάσουμε.

Κορίτσια είχαμε πάει για φαγητό στην πεθερά γύρισα παρέα με έναν πονοκέφαλο όπως πάντα άλλωστε χαχαχαχα 

 

Just now, despina. είπε:

Ποσο καιρο προσπαθουσες?Οι εξετασεις σου ηταν ολες καλες?Συγνωμη που μπορει να ρωταω πραγματα που εχουν ειπωθει,προσπαθησα να διαβασω ολο σας το διαλογο οταν μπηκα,αλλα εχετε πει ποοοολλλα!Χαχα

Κοριτσια καλα σας τα λεει η @Emilly800 η επιστημη τωρα βοηθαει παρα πολυ τον φοβο μας πρεπει να ξεπερασουμε κ τα ταμπου τιποτα αλλο. Υπομονη θελει κ επιμονη!!! 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, despina. said:

Το trebon κοριτσια εχει την ουσια που λετε.Δεν ξερω αν κανουν ολα τα βλενολλυτικα.

 

Στο χε πει για καποιο συγκεκριμενο λογο να το κανεις αυτο?Γιατι φοβαμαι οτι ειναι πολυ γενικευμενο το οτι πρεπει να αραιωσει το σπερμα.Αν επηρεαζει και την συγκεντρωση του?
Μηπως παιζουν ρολο τα αποτελεσματα του σπερμοδιαγραμματος?

Ναι είχε βγει στο σπερματοδιαγραμμα ότι είναι λίγο πηχτό και αυτό θα βοηθούσε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

 

Κοριτσια καλα σας τα λεει η @Emilly800 η επιστημη τωρα βοηθαει παρα πολυ τον φοβο μας πρεπει να ξεπερασουμε κ τα ταμπου τιποτα αλλο. Υπομονη θελει κ επιμονη!!! 

 

Χρειαζεται ομως και σωστη καθοδηγηση απο το γυναικολογο.Εμενα ο γυναικολογος μου εχει ξεγεννησει την αδερφη μου δυο φορες.Βασικα στην πρωτη εγκυμοσυνη αντικατεστησε το γυναικολογο της που ελειπε κι ετσι την ανελαβε και στο δευτερο παιδι.Στη συνεχεια τον ειχα κι εγω.Δεν ειχε ομως ουτε θεματα υπογονιμοτητας,ουτε επιπλοκες.Ειναι ενας συμπαθεστατος ανθρωπος που σου εμπνεει εμπιστοσυνη ομως με εβαλε σε σκεψεις το οτι ξαφνικα βρεθηκε στη σαλπιγγογραφια ενα ινομυωμα ,ενω λιγες μερες πριν μου ειχε κανει τον τυπικο υπερηχο και δεν το βρηκε και τωρα ξαφνικα ενω κανουμε προσπαθειες περιπου κανα 7μηνο με προτρεπει για εξωσωματικη,χωρις να το παλεψουμε πρωτα με θεραπειες  στο σπερμα του αντρα μου(που δεν ηταν καλο) που παρεπιπτοντως εχει κανει μονο ενα σπερμοδιαγραμμα και κατα τη γνωμη του ανδρολογου πρεπει να κανει και επαναληπτικό.
Και τυχαια ακουσα και μια ιστορια κακη γι αυτο το γυναικολογο πριν χρονια.Οποτε τωρα εχω μπει σε σκεψεις να ρωτησω κι αλλου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...