Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Αυγούστου 2022 ❤️


Recommended Posts

Εγώ κοριτσια πήρα κάτι εσωρουχακια κοντομάνικα από τα τζάμπο κ μετά από H&M πήρα 2 πακέτα καλτσακια να υπάρχουν, δλδ 10 ζευγάρια, κ από ένα σετακι για την έξοδο από το μαιευτήριο που έχει κορμάκι, βρακάκι φουφούλα κ κορδέλα ασορτί… στη μια με το Μπάμπι το ελαφακι κ στην άλλη με τον θαμπερ το λαγουδακι… μετά πήρα αλλά δυο φορμάκια από τα πρεναταλ γτ πήγα να αλλαξω ένα κολάν εγκυμοσύνης που είχα πάρει κ ήταν πολύ διαφανές τελικά κ δεν βρήκα κάτι άλλο… είναι σαν φορεματακια με ενσωματωμένο βρακάκι… το ένα έχει πάνω λεμονακια κ το άλλο μηλαρακια… αποτι καταλαβαίνετε έχει αρχίσει η παράνοια των γλυκούτσικων μωρουδιακων χαχαχα γενικά δεν θέλω να πάρω αλλα όμως γτ στάνταρ θα μας φέρουν κ δώρα ρούχα κ τέτοια εποχή που γεννάμε ποσο θα προλάβουν να τα φορέσουν;

σεντονακια, πετσέτες κτλ ποσα θα πάρετε; Εγώ παράγγειλα 4 σετ σεντόνια κούνιας κ δυο πικε κουβερτουλες… κ άλλες δυο βαμβακερές αγκαλιάς. Ξέρω πως θα έχουν κ οι προίκες που θα έρθουν μαζί με τις κούνιες από ένα σετ σεντόνια κ αλλα δυο σετ που θα μας πάρουν δώρο μαζί με κουβερτουλες. Άρα θα έχω 8 σετ σεντόνια κ για τις δυο μπουμπουδες… θα χρειαστώ παραπάνω; Πολύ με μπερδεύει το ότι είναι δυο μωρά στο ποσα να πάρω σύνολο.


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Εγώ κοριτσια πήρα κάτι εσωρουχακια κοντομάνικα από τα τζάμπο κ μετά από H&M πήρα 2 πακέτα καλτσακια να υπάρχουν, δλδ 10 ζευγάρια, κ από ένα σετακι για την έξοδο από το μαιευτήριο που έχει κορμάκι, βρακάκι φουφούλα κ κορδέλα ασορτί… στη μια με το Μπάμπι το ελαφακι κ στην άλλη με τον θαμπερ το λαγουδακι… μετά πήρα αλλά δυο φορμάκια από τα πρεναταλ γτ πήγα να αλλαξω ένα κολάν εγκυμοσύνης που είχα πάρει κ ήταν πολύ διαφανές τελικά κ δεν βρήκα κάτι άλλο… είναι σαν φορεματακια με ενσωματωμένο βρακάκι… το ένα έχει πάνω λεμονακια κ το άλλο μηλαρακια… αποτι καταλαβαίνετε έχει αρχίσει η παράνοια των γλυκούτσικων μωρουδιακων χαχαχα γενικά δεν θέλω να πάρω αλλα όμως γτ στάνταρ θα μας φέρουν κ δώρα ρούχα κ τέτοια εποχή που γεννάμε ποσο θα προλάβουν να τα φορέσουν;

σεντονακια, πετσέτες κτλ ποσα θα πάρετε; Εγώ παράγγειλα 4 σετ σεντόνια κούνιας κ δυο πικε κουβερτουλες… κ άλλες δυο βαμβακερές αγκαλιάς. Ξέρω πως θα έχουν κ οι προίκες που θα έρθουν μαζί με τις κούνιες από ένα σετ σεντόνια κ αλλα δυο σετ που θα μας πάρουν δώρο μαζί με κουβερτουλες. Άρα θα έχω 8 σετ σεντόνια κ για τις δυο μπουμπουδες… θα χρειαστώ παραπάνω; Πολύ με μπερδεύει το ότι είναι δυο μωρά στο ποσα να πάρω σύνολο.

Απο ρουχαλάκια, σεντονάκια, κλπ δεν έχω ιδέα τι να πάρω. Τελείωσα με έπιπλα, καρότσια κ τον άλλον μήνα θα ασχοληθώ με τα υπόλοιπα. Επίσης δε ξέρω τι πρέπει να πάρουμε για την φροντίδα του μωρού. Καμιά ιδέα????

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαίρομαι που ξεκινήσαμε τις αγορές!χθες πήρα και εγώ ρουχαλάκια αν και έλεγα ότι δε θα πάρω πολλά η ακόμα και τίποτα!Τελικά δε κρατήθηκα!πήρα 5 σετακια καλοκαιρινα για να βγαίνουμε έξω και να είμαστε κούκλες και 10 φακελάκια γιατί νομίζω ότι αυτά θα χρειαστούν περισσότερο. Αυτά τα πήρα μέγεθος 0-3 μηνων.Επισης πήρα και ένα όμορφο σετακι χειμωνιάτικο και φακελάκια 3-6 μηνων και μου έδωσαν και αρκετά φαρμάκια για 3-6 οπότε δε πήρα κάτι άλλο.νομιζω από ρούχα μέχρι 6 μηνων είμαστε καλυμμένοι!γενικά από την εμπειρία μου (οκ εξαρτάται και από το πόσα κιλά γεννιέται το μωρο)το μέγεθος 0-3 μηνων είναι μόνο για λίγες εβδομάδες.Στο γιο μου τα χρησιμοποίησα μόνο για 3 εβδομάδες και μετά ανέβηκε σε μέγεθος,οπότε συμβουλή μου είναι να πάρετε πιο πολλλα από το επόμενο μεγεθος. 

Θα έλεγα ότι 2 σεντόνια αντε 3 το πολύ φτάνουν για το κρεβατάκι του μωρού.Πλενεις το ένα,στρώνεις το άλλο!

Για τη φροντίδα του μωρού,ένα απαλό σαμπουαν -Αφρόλουτρο και μια κρέμα αλλαγής πάνας είναι αρκετά.Επισης ένα ψαλιδακι για τα νύχια είναι χρήσιμο γιατί γραντζουνιουνται και θέλουν συχνή περιποίηση. 

Γενικά δε θελουν πολλά πολλά τα μωρά γιατί μεγαλώνουν γρηγορα(αυτά να τα λεω να τα ακούω εγώ που βγαίνω για ψώνια και τα θέλω ολα-αχ σαν πρωτάρα κανω-)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angela123 είπε:

Πολύ χαίρομαι που ξεκινήσαμε τις αγορές!χθες πήρα και εγώ ρουχαλάκια αν και έλεγα ότι δε θα πάρω πολλά η ακόμα και τίποτα!Τελικά δε κρατήθηκα!πήρα 5 σετακια καλοκαιρινα για να βγαίνουμε έξω και να είμαστε κούκλες και 10 φακελάκια γιατί νομίζω ότι αυτά θα χρειαστούν περισσότερο. Αυτά τα πήρα μέγεθος 0-3 μηνων.Επισης πήρα και ένα όμορφο σετακι χειμωνιάτικο και φακελάκια 3-6 μηνων και μου έδωσαν και αρκετά φαρμάκια για 3-6 οπότε δε πήρα κάτι άλλο.νομιζω από ρούχα μέχρι 6 μηνων είμαστε καλυμμένοι!γενικά από την εμπειρία μου (οκ εξαρτάται και από το πόσα κιλά γεννιέται το μωρο)το μέγεθος 0-3 μηνων είναι μόνο για λίγες εβδομάδες.Στο γιο μου τα χρησιμοποίησα μόνο για 3 εβδομάδες και μετά ανέβηκε σε μέγεθος,οπότε συμβουλή μου είναι να πάρετε πιο πολλλα από το επόμενο μεγεθος. 

Θα έλεγα ότι 2 σεντόνια αντε 3 το πολύ φτάνουν για το κρεβατάκι του μωρού.Πλενεις το ένα,στρώνεις το άλλο!

Για τη φροντίδα του μωρού,ένα απαλό σαμπουαν -Αφρόλουτρο και μια κρέμα αλλαγής πάνας είναι αρκετά.Επισης ένα ψαλιδακι για τα νύχια είναι χρήσιμο γιατί γραντζουνιουνται και θέλουν συχνή περιποίηση. 

Γενικά δε θελουν πολλά πολλά τα μωρά γιατί μεγαλώνουν γρηγορα(αυτά να τα λεω να τα ακούω εγώ που βγαίνω για ψώνια και τα θέλω ολα-αχ σαν πρωτάρα κανω-)

Εγώ έχω πάρει μόνο 0-3 προς το παρόν γτ υπάρχει μεγάλη περίπτωση να γεννηθούν πρόωρα τα δίδυμα οποτε τα πιο μεγάλα θα μας πλέουν… γιαυτο κ δεν θέλω να πάρω πολλά.. του αδερφού μου που γεννήθηκε 3 κιλά στις 41 εβδομάδες τα 0-3 του ήταν τεράστια μέχρι τους 2,5 μήνες…. Εμένα αν γεννηθούν πάνω από 2,5 κιλά πιστεύω θα ναι θαύμα γτ δεν ξέρω αν θα φτάσω μετά τις 36 εβδομάδες… όταν ξεπεταχτούν λίγο κ αρχίσει η ψυχρα νομιζω θα πάνε κατευθείαν σε μακρυμανικα 3-6… ίσως πάρω λίγα κοντομάνικα εσωρουχακια 3-6 που θα φορεθούν κ μετά μέσα από τα φορμάκια 

  • Μου αρέσει 3

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 8 λεπτά , Konisn είπε:

Απο ρουχαλάκια, σεντονάκια, κλπ δεν έχω ιδέα τι να πάρω. Τελείωσα με έπιπλα, καρότσια κ τον άλλον μήνα θα ασχοληθώ με τα υπόλοιπα. Επίσης δε ξέρω τι πρέπει να πάρουμε για την φροντίδα του μωρού. Καμιά ιδέα????

Εννοείς για την προσωπική του υγιεινή; Αν ναι, χρειάζεται μπανάκι, κάποιου τύπου αλλαξιέρα (εγώ θα πάρω στρωματακι που μπαίνει στην αντίστοιχη βάση στο έπιπλο), θερμόμετρο, μαλακή βούρτσα, ψαλιδάκι για τα νύχια ή νυχοκόπτη, ρινικό πουάρ για αναρρόφηση στις μυξούλες (υπάρχουν και αντίστοιχα kit που τα έχουν όλα μέσα), κρέμα Πάνας, αφρόλουτρο. 

Επίσης εμένα με βόλεψε παρά πολύ στο πρώτο παιδί ο κάδος Tommy Tippee που πετάς μέσα τις πάνες, γιατί με δέκα πάνες την ημέρα τουλάχιστον που μυρίζουν χμ... ας μην περιγράψω πώς, κλείνει ερμητικά, δεν μυρίζει και το αλλάζεις όταν τελειώσει η κασέτα με τις σακούλες, μια στο τόσο. Βέβαια τα ανταλλακτικά είναι ακριβά, αλλά μέσω Amazon.de είναι πολύ φτηνότερα...

Κι εμένα που γεννήθηκε 3330 γρ (40 εβδομάδων, βέβαια), το 0-3 το χρησιμοποίησα ελάχιστα. Πήγαμε κατευθείαν στο επόμενο νούμερο. Για τώρα πήρα 5 κοντομανικα φορμακια 0-3 και ενα μακρυμάνικο 3-6. Δε θα πάρω άλλα. Διαπίστωσα ότι έχω αρκετά από το γιο μου (δεν το θυμόμουν καν!). Όσο για σεντόνια και πετσέτες, ευτυχώς έχω πάρα πολλά. Από την εμπειρία μου, αυτά είναι που δε μου έφταναν με τίποτα! Θυμάμαι να κάνει κακά 8 φορές την ημέρα, να του πλένω τον πωπο και να λερώνει την πετσέτα στο δρόμο για την αλλαξιέρα!!! Αν πω ότι αλλάζαμε τρεις πετσέτες τη μέρα, δε θα πω ψέματα. 

Και ρούχα πολλά (θα) αλλάζαμε γιατί είχε παλινδρόμηση και έβγαζε γουλιες συνέχεια, αλλά ευτυχώς όπως προείπα έκανε τραγική ζέστη και ήταν μόνο με την πάνα. Τα δικά μου ρούχα, όμως, μια άλλη ιστορία... 

ΥΓ: Από αξεσουάρ, μαμάς όμως και όχι μωρού, θυμάμαι ότι τα πρώτα που μου τελειωναν ήταν τα επιθέματα στήθους (τρελή διαρροή) και τα σακουλάκια όπου αποθήκευα το γάλα που αντλούσα. Αν θηλάσετε, μάλλον θα τα χρειαστείτε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Melie είπε:

 

Εννοείς για την προσωπική του υγιεινή; Αν ναι, χρειάζεται μπανάκι, κάποιου τύπου αλλαξιέρα (εγώ θα πάρω στρωματακι που μπαίνει στην αντίστοιχη βάση στο έπιπλο), θερμόμετρο, μαλακή βούρτσα, ψαλιδάκι για τα νύχια ή νυχοκόπτη, ρινικό πουάρ για αναρρόφηση στις μυξούλες (υπάρχουν και αντίστοιχα kit που τα έχουν όλα μέσα), κρέμα Πάνας, αφρόλουτρο. 

Επίσης εμένα με βόλεψε παρά πολύ στο πρώτο παιδί ο κάδος Tommy Tippee που πετάς μέσα τις πάνες, γιατί με δέκα πάνες την ημέρα τουλάχιστον που μυρίζουν χμ... ας μην περιγράψω πώς, κλείνει ερμητικά, δεν μυρίζει και το αλλάζεις όταν τελειώσει η κασέτα με τις σακούλες, μια στο τόσο. Βέβαια τα ανταλλακτικά είναι ακριβά, αλλά μέσω Amazon.de είναι πολύ φτηνότερα...

Κάπου είδα ανταλλακτικό τύπου universal γιαυτον τον κάδο με 200 μέτρα σακούλα που αντιστοιχεί λέει σε 16 κασέτες γύρω στα 50€. Δεν ξέρω ποσο έχουν κανονικά η καθεμία αλλά λογικά συμφέρει… απλά πρέπει να κρατήσεις την παλιά άδεια κασέτα κ να την γεμίζεις μόνη σου με αυτή τη σακούλα. Δεν θυμάμαι που το είδα όμως… μου το βγάζει συχνά σε διαφήμιση στο φβ..


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Patataki83 είπε:

Εγώ έχω πάρει μόνο 0-3 προς το παρόν γτ υπάρχει μεγάλη περίπτωση να γεννηθούν πρόωρα τα δίδυμα οποτε τα πιο μεγάλα θα μας πλέουν… γιαυτο κ δεν θέλω να πάρω πολλά.. του αδερφού μου που γεννήθηκε 3 κιλά στις 41 εβδομάδες τα 0-3 του ήταν τεράστια μέχρι τους 2,5 μήνες…. Εμένα αν γεννηθούν πάνω από 2,5 κιλά πιστεύω θα ναι θαύμα γτ δεν ξέρω αν θα φτάσω μετά τις 36 εβδομάδες… όταν ξεπεταχτούν λίγο κ αρχίσει η ψυχρα νομιζω θα πάνε κατευθείαν σε μακρυμανικα 3-6… ίσως πάρω λίγα κοντομάνικα εσωρουχακια 3-6 που θα φορεθούν κ μετά μέσα από τα φορμάκια 

Άλλη ιστορία τα δίδυμα!λογικά επειδή είναι 2 θα γεννηθούν μικρότερα και ίσως ναι να χρειαστείς το 0-3 για περισσότερο καιρό.Ο γιος μου γεννήθηκε 3.750 και γι αυτό το λόγο το μέγεθος αυτό ήταν λίγο ψιλοαχρηστο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Angela123 είπε:

Πολύ χαίρομαι που ξεκινήσαμε τις αγορές!χθες πήρα και εγώ ρουχαλάκια αν και έλεγα ότι δε θα πάρω πολλά η ακόμα και τίποτα!Τελικά δε κρατήθηκα!πήρα 5 σετακια καλοκαιρινα για να βγαίνουμε έξω και να είμαστε κούκλες και 10 φακελάκια γιατί νομίζω ότι αυτά θα χρειαστούν περισσότερο. Αυτά τα πήρα μέγεθος 0-3 μηνων.Επισης πήρα και ένα όμορφο σετακι χειμωνιάτικο και φακελάκια 3-6 μηνων και μου έδωσαν και αρκετά φαρμάκια για 3-6 οπότε δε πήρα κάτι άλλο.νομιζω από ρούχα μέχρι 6 μηνων είμαστε καλυμμένοι!γενικά από την εμπειρία μου (οκ εξαρτάται και από το πόσα κιλά γεννιέται το μωρο)το μέγεθος 0-3 μηνων είναι μόνο για λίγες εβδομάδες.Στο γιο μου τα χρησιμοποίησα μόνο για 3 εβδομάδες και μετά ανέβηκε σε μέγεθος,οπότε συμβουλή μου είναι να πάρετε πιο πολλλα από το επόμενο μεγεθος. 

Θα έλεγα ότι 2 σεντόνια αντε 3 το πολύ φτάνουν για το κρεβατάκι του μωρού.Πλενεις το ένα,στρώνεις το άλλο!

Για τη φροντίδα του μωρού,ένα απαλό σαμπουαν -Αφρόλουτρο και μια κρέμα αλλαγής πάνας είναι αρκετά.Επισης ένα ψαλιδακι για τα νύχια είναι χρήσιμο γιατί γραντζουνιουνται και θέλουν συχνή περιποίηση. 

Γενικά δε θελουν πολλά πολλά τα μωρά γιατί μεγαλώνουν γρηγορα(αυτά να τα λεω να τα ακούω εγώ που βγαίνω για ψώνια και τα θέλω ολα-αχ σαν πρωτάρα κανω-)

@Angela123Kalispera.Tha ithela na se rotisw giati den ksero ti marka gia afroloutro kai krema sigkamatos mou protineis episis kai moromantila;se euxaristw❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 51 λεπτά , Simona είπε:

@Angela123Kalispera.Tha ithela na se rotisw giati den ksero ti marka gia afroloutro kai krema sigkamatos mou protineis episis kai moromantila;se euxaristw❤

Μωρό μαντίλα γενικά μην χρησιμοποιείς γιατί ερεθίζουν το δέρμα ! Πλύσιμο με νεράκι κ αφρόλουτρο ! 
κρεμα προληπτικά sudocream 

Αφρόλουτρο της frezyderm 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Melie είπε:

Θα το κοιτάξω! Προς το παρόν έχω βρει 89 ευρώ (μαζί με τα μεταφορικά) τις 18 κασέτες, δηλ 4.9 ευρώ η κασέτα, που από ο,τι θυμάμαι, κρατούσε κάποιες μέρες... 

Λοιπόν έψαχνα που είδα τις σακούλες κ βρήκα στο koudounistra.gr έχει αυτό που λέω αλλά 400μ που αντιστοιχεί λέει σε 32 κασέτες με 74,90€… πόσες πάνες περίπου παίρνει η κάθε κασέτα υποτίθεται; Γτ το σκέφτομαι κ εγώ που θα είναι διπλες :lol:


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Λοιπόν έψαχνα που είδα τις σακούλες κ βρήκα στο koudounistra.gr έχει αυτό που λέω αλλά 400μ που αντιστοιχεί λέει σε 32 κασέτες με 74,90€… πόσες πάνες περίπου παίρνει η κάθε κασέτα υποτίθεται; Γτ το σκέφτομαι κ εγώ που θα είναι διπλες :lol:

Ξέρω κι εγώ; Θυμάμαι ότι κρατούσε η κάθε κασέτα 3-4 μέρες, άρα καμια 30αριά με 40; Στο σάιτ στο Άμαζον λέει ένα μήνα, αλλά αποκλείεται να είναι τόσο. Από κάτω στα σχόλια λένε όλοι ότι δεν ισχύει, και μιλούν για λίγες ημέρες ως μια εβδομάδα. 

Γενικά κοστίζει το σπορ, αλλά πρακτικά με βόλεψε να μην ανεβοκατεβαίνω συνέχεια να πετάω σκουπίδια. Εναλλακτικά παίρνεις μεγαλύτερο κάδο για τα σκουπίδια του σπιτιού! Πάντως εμείς εδώ που είμαστε με τη σακουλίτσα του σούπερ και περιμένουμε να γεμίσει, όχι, δεν παλεύεται! Όλα αυτά βέβαια μέχρι να αρχίσουν οι στερεές τροφές, μετά οι κενώσεις αραιώνουν σε συχνότητα και δεν το χρειάζεσαι τόσο.

13 ώρες πρίν, Simona είπε:

@Angela123Kalispera.Tha ithela na se rotisw giati den ksero ti marka gia afroloutro kai krema sigkamatos mou protineis episis kai moromantila;se euxaristw❤

Να καταθέσω κι εγώ την εμπειρία μου. Επειδή είχα ΜΕΓΑΛΟ θέμα με το σύγκαμα, δε χρησιμοποίησα μωρομάντηλα. Όποια μάρκα κι αν δοκιμάσαμε στην αρχή, μας έκανε πρόβλημα. Άλλοι φίλοι μου χρησιμοποιούσαν κανονικά. Κάποια μωρά απλά δεν τα αντέχουν (εμάς μας κάνανε κανονικές πληγές, όχι κοκκινίλες απλές).

Οπότε, πλύσιμο με σαπούνι και νερό και καλό στέγνωμα. Η κρέμα που μας έσωσε είναι η frezyderm. Sudocream έβαζα σε πιο βαριές περιπτώσεις, όχι καθημερινά. Αφρόλουτρο για το μπάνιο fissan που βάζανε στο μαιευτήριο, pharmasept ή frezyderm. Εκεί δεν είδα μεγάλες διαφορές, αρκεί να είναι για νεογνά και βρέφη. 

ΥΓ: Όπου σαπούνι, εννοώ το αφρόλουτρο που χρησιμοποιείς και για το μπάνιο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Simona είπε:

@Angela123Kalispera.Tha ithela na se rotisw giati den ksero ti marka gia afroloutro kai krema sigkamatos mou protineis episis kai moromantila;se euxaristw❤

Ένα καλό Αφρόλουτρο είναι το pharmasept αλλά γενικά οτι σε βολέψει κατάλληλο για βρέφη.Κρεμα συγκαματος ειχα μια bepanthen και μωρομαντηλα όπως σου είπαν ήδη οι άλλες κοπέλες μη πολυχρησιμοποιεις.Για λύση ανάγκης όμως θα πρότεινα τα water wipes που σε ποσοστό 99% είναι νερό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Angela123 είπε:

Ένα καλό Αφρόλουτρο είναι το pharmasept αλλά γενικά οτι σε βολέψει κατάλληλο για βρέφη.Κρεμα συγκαματος ειχα μια bepanthen και μωρομαντηλα όπως σου είπαν ήδη οι άλλες κοπέλες μη πολυχρησιμοποιεις.Για λύση ανάγκης όμως θα πρότεινα τα water wipes που σε ποσοστό 99% είναι νερό 

Koritsia na sas rotisw kai kati alo!! Edo kai mia evdomada h koilia mou ginetai para poli skrili san petra.diladi tin mera ola kala eeeee molis erxetai to vradi ginetai ayto to pragma.kai auto ginetai psila pano apo ton afalo oxi xamila.estanomai ena varos kai ponaei kiolas.Na pw oti den einai apo faei giati den trow gia auto to logo.Ti na kanw;Kserete tipota gia auto;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...