Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Εύχομαι αύριο να έχει πέσει η χοριακη σου. 🙏 κι εγω θα παω πολυ πρωι να δωσω αιμα....να δουμε....

      πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Όταν έπεσε από το 29 στο 7,είχες σταματήσει τα φάρμακα?Εμένα μου είπε να τα πάρω σήμερα και αύριο να κάνω τη χοριακη.

      Έχεις δίκιο,καλύτερα που σταμάτησε τώρα και δεν παλινδρομησε πιο μετά.Ετσι κ αλλιώς δεν το πίστεψα,δεν ξέρω γιατί..Ελπίζω να ήταν απλά θέμα τύχης και να μην ήταν υγιές το έμβρυο και να μην φταίει κάτι στη μήτρα.Εχω ένα ακόμα,θα κάνω εμβρυομεταφορά μόλις μου πει ο γιατρός ότι είναι όλα οκ

      Φάρμακα γιατί συνεχιζεις???Πως το εξήγησε?

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , Queen είπε:

Προσπαθώ πολύ αλλά παντα κάτι με Φοβίζει πολύ και θυμάμαι και ποναω και φοβάμαι απο δω και πέρα θα προσπαθήσω να σκέφτομαι θετικά 

Απλώς διάβασα κάπου οτι δεν κάνει να κανείς πολλούς υπερήχους απο κάτω 

Όλα πηγαινουν μια. Χαρά το είδες εξάλλου.. Να σκέφτεσαι δυναμικά θα σε βοηθήσει σε πολλα πραγματα στη εγκυμοσυνη κ αργότερα με το μωρό.. Το άγχος μόνο κακό σ κάνει κ ψυχολογικά κ σωματικά


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 21 λεπτά , Queen είπε:

Απλώς διάβασα κάπου οτι δεν κάνει να κανείς πολλούς υπερήχους απο κάτω

Αντιθέτως, εγώ διάβασα παντού ότι όσους κολπικούς υπερήχους και να κάνεις, δεν επηρεάζει πουθενά το μωρό και την κύηση. Μην ανησυχείς!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Despoina K είπε:

Όλα πηγαινουν μια. Χαρά το είδες εξάλλου.. Να σκέφτεσαι δυναμικά θα σε βοηθήσει σε πολλα πραγματα στη εγκυμοσυνη κ αργότερα με το μωρό.. Το άγχος μόνο κακό σ κάνει κ ψυχολογικά κ σωματικά

Το ξέρω Θα προσπαθήσω να σκέφτομαι από δω και πέρα θετικά Τώρα θα πάω δευτέρα στο γιατρό σε ευχαριστώ πολύ πάντως Θα προσπαθήσω να μην αγχώνομαι και να σκέφτομαι θετικά

πρίν από 12 λεπτά , Sisii είπε:

Αντιθέτως, εγώ διάβασα παντού ότι όσους κολπικούς υπερήχους και να κάνεις, δεν επηρεάζει πουθενά το μωρό και την κύηση. Μην ανησυχείς!

Μπορεί αυτά που διάβασα Να μην ήταν και αλήθεια Ωραία χαίρομαι τώρα Δευτέρα που θα πάω στο γιατρό περιμένω να ξανακούσω  το πιο ωραίο χτυπώ και θα σας πω και νέα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα είμαι σε άθλια ψυχολογική κατάσταση.. στις 5 που ξύπνησα να βάλω το ουτρο κολπικά γέμισαν τα χέρια μου με αίμα που έτρεχε ασταμάτητα. Πίστεψα πως τελείωσαν όλα, πήρα τον γιατρό και στις 7.30 ήμουν στο νοσοκομείο να με δει. Το μωράκι μας είναι ευτυχώς καλά, χτυπούσε η καρδούλα του, αλλά έχω μια μικρή αποκόλληση και μου είπε ουτρο από το στόμα πάλι και πλήρη ξάπλα μέχρι την Παρασκευή που θα πάω στο ραντεβού μας. Μου είπε να μην ανησυχώ και πως δεν χάνονται έτσι τα παιδιά, αλλά έχω τρομοκρατηθεί. 

Ήθελα να ρωτήσω @Annie4 εσύ που έχεις μικρή αποκόλληση, ποσο σου πήρε μέχρι να σταματήσει να τρέχει το αίμα? Και επίσης από το άγχος μου θέλω τουαλέτα κάθε 10 λεπτά, νιώθω πως θα σκάσω αλλά φαντάζομαι δεν κάνει να σηκώνομαι τόσο συχνά ε? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , marpi91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα είμαι σε άθλια ψυχολογική κατάσταση.. στις 5 που ξύπνησα να βάλω το ουτρο κολπικά γέμισαν τα χέρια μου με αίμα που έτρεχε ασταμάτητα. Πίστεψα πως τελείωσαν όλα, πήρα τον γιατρό και στις 7.30 ήμουν στο νοσοκομείο να με δει. Το μωράκι μας είναι ευτυχώς καλά, χτυπούσε η καρδούλα του, αλλά έχω μια μικρή αποκόλληση και μου είπε ουτρο από το στόμα πάλι και πλήρη ξάπλα μέχρι την Παρασκευή που θα πάω στο ραντεβού μας. Μου είπε να μην ανησυχώ και πως δεν χάνονται έτσι τα παιδιά, αλλά έχω τρομοκρατηθεί. 

Ήθελα να ρωτήσω @Annie4 εσύ που έχεις μικρή αποκόλληση, ποσο σου πήρε μέχρι να σταματήσει να τρέχει το αίμα? Και επίσης από το άγχος μου θέλω τουαλέτα κάθε 10 λεπτά, νιώθω πως θα σκάσω αλλά φαντάζομαι δεν κάνει να σηκώνομαι τόσο συχνά ε? 

Καλά σου είπε ο γιατρός! Στον γιο μου είχα μεγάλες αιμοραγιες μέχρι  τον τέταρτο και τώρα είναι 5 χρόνων έρωτας!!! Ξεκουράσου και όλα θα πάνε τέλεια!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 47 λεπτά , marpi91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα είμαι σε άθλια ψυχολογική κατάσταση.. στις 5 που ξύπνησα να βάλω το ουτρο κολπικά γέμισαν τα χέρια μου με αίμα που έτρεχε ασταμάτητα. Πίστεψα πως τελείωσαν όλα, πήρα τον γιατρό και στις 7.30 ήμουν στο νοσοκομείο να με δει. Το μωράκι μας είναι ευτυχώς καλά, χτυπούσε η καρδούλα του, αλλά έχω μια μικρή αποκόλληση και μου είπε ουτρο από το στόμα πάλι και πλήρη ξάπλα μέχρι την Παρασκευή που θα πάω στο ραντεβού μας. Μου είπε να μην ανησυχώ και πως δεν χάνονται έτσι τα παιδιά, αλλά έχω τρομοκρατηθεί. 

Ήθελα να ρωτήσω @Annie4 εσύ που έχεις μικρή αποκόλληση, ποσο σου πήρε μέχρι να σταματήσει να τρέχει το αίμα? Και επίσης από το άγχος μου θέλω τουαλέτα κάθε 10 λεπτά, νιώθω πως θα σκάσω αλλά φαντάζομαι δεν κάνει να σηκώνομαι τόσο συχνά ε? 

Κορίτσι μου ευτυχώς είναι όλα καλά μείνε σ αυτό κ απλά  τ παρασκευη θα τ δεις παλι το μωράκι σου!! Λογικό που σοκαριατηκες αλλά ευτυχώς όλα καλά!! 

  • Μου αρέσει 2

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marpi91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα είμαι σε άθλια ψυχολογική κατάσταση.. στις 5 που ξύπνησα να βάλω το ουτρο κολπικά γέμισαν τα χέρια μου με αίμα που έτρεχε ασταμάτητα. Πίστεψα πως τελείωσαν όλα, πήρα τον γιατρό και στις 7.30 ήμουν στο νοσοκομείο να με δει. Το μωράκι μας είναι ευτυχώς καλά, χτυπούσε η καρδούλα του, αλλά έχω μια μικρή αποκόλληση και μου είπε ουτρο από το στόμα πάλι και πλήρη ξάπλα μέχρι την Παρασκευή που θα πάω στο ραντεβού μας. Μου είπε να μην ανησυχώ και πως δεν χάνονται έτσι τα παιδιά, αλλά έχω τρομοκρατηθεί. 

Ήθελα να ρωτήσω @Annie4 εσύ που έχεις μικρή αποκόλληση, ποσο σου πήρε μέχρι να σταματήσει να τρέχει το αίμα? Και επίσης από το άγχος μου θέλω τουαλέτα κάθε 10 λεπτά, νιώθω πως θα σκάσω αλλά φαντάζομαι δεν κάνει να σηκώνομαι τόσο συχνά ε? 

Κοπέλα μου τι σοκ επαθες...ειλικρινά είναι τόσο τρομακτικο, χαίρομαι όμως πραγματικά που είναι όλα καλά. Εγώ κοριτσάκι μου εχω εδώ και 2 ολοκληρες βδομαδες καφε, την Τριτη και την Τεταρτη εβγαλα σκουρο αιμα και Πεμπτη αιμα κοκκινο, πηγα και εγω γιατρο και ολα καλα. Αν πειραζε να σηκωνεσαι θα στο ειχε πει ο γιατρος να χρησιμοποιεις παπια αλλα φανταζομαι δεν ειναι τετοια η περιπτωση σου. Εγω τωρα συνεχιζω με τα καφε. Ειναι ψυχοφθορο, εννοειται. Αλλα το εχουν παθει τοσες πολλες γυναικες αυτο, εχω σοκαριστει με τη συχνοτητα που συμβαινει. ΟΜΩΣ ειναι ολα ενταξει, κρατα το αυτο στο νου σου οπωσδηποτε, οπλισου με υπομονη και δωσε χρονο, θα κλεισει η αποκολληση αργα η γρηγορα και θα ληξει αισιως. Σου στελνω αγκαλια.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Queen είπε:

Ναι άκουσα αχ χάρηκα παρααα πολύ παρα μα παρα πολύ τώρα δεύτερα στον γιατρό μου μακάρι μακάρι να πάνε όλα καλά αυτήν την φορά να ρωτήσω κάτι;; που θα ξανά κάνω υπέρηχο ξανά απο κάτω υπάρχει περίπτωση να πάθει κάτι το μωρο;

Εμένα μου είπε την επόμενη φορά δλδ όταν θα είμαι 8η εβδομάδα θα μου κάνει υπέρηχο από την κοιλια! Αν μου έκανε από την αρχή από την κοιλια πιθανόν να μην βλέπαμε τίποτα! Συμφωνώ με την Δέσποινα πρέπει να τα δεις πιο θετικά τα πράγματα, καταλαβαίνω το άγχος το φόβο σου, αλλά όταν είσαι θετική όλα καλά θα πάνε…το σποράκι σου είναι μια χαρά! Εγώ που είναι κ η πρώτη φορά δεν έχω σκεφτεί ούτε κ ένα δευτερόλεπτο κάτι αρνητικό!! Αλλά γενικά είμαι κ στη ζωή μου πάντα αισιόδοξη κ θετική! Ότι είναι να γίνει θα γίνει εγώ αυτό λεω πάντα…

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Εφη γιωργακι είπε:

Καλά σου είπε ο γιατρός! Στον γιο μου είχα μεγάλες αιμοραγιες μέχρι  τον τέταρτο και τώρα είναι 5 χρόνων έρωτας!!! Ξεκουράσου και όλα θα πάνε τέλεια!!! 

Να σου ζήσει το παιδάκι σου! Λες κορίτσι μου να τα καταφέρω? Τι να πω.. οι μνήμες είναι νωπές από τον Δεκέμβριο που απέβαλλα στον 5ο μήνα, δεν ξέρω... ακούω τον γιατρό μου και προσπαθώ να χαλαρώσω να κρατηθεί το μωράκι μας..

πρίν από 52 λεπτά , Despoina K είπε:

Κορίτσι μου ευτυχώς είναι όλα καλά μείνε σ αυτό κ απλά  τ παρασκευη θα τ δεις παλι το μωράκι σου!! Λογικό που σοκαριατηκες αλλά ευτυχώς όλα καλά!! 

Ασε μιλάμε για σοκ κόντεψα να λιποθυμησω πάνω στη λεκάνη.. παρακαλάω να πάνε όλα καλά.. σε ευχαριστώ για την απάντηση!

πρίν από 35 λεπτά , Annie4 είπε:

Κοπέλα μου τι σοκ επαθες...ειλικρινά είναι τόσο τρομακτικο, χαίρομαι όμως πραγματικά που είναι όλα καλά. Εγώ κοριτσάκι μου εχω εδώ και 2 ολοκληρες βδομαδες καφε, την Τριτη και την Τεταρτη εβγαλα σκουρο αιμα και Πεμπτη αιμα κοκκινο, πηγα και εγω γιατρο και ολα καλα. Αν πειραζε να σηκωνεσαι θα στο ειχε πει ο γιατρος να χρησιμοποιεις παπια αλλα φανταζομαι δεν ειναι τετοια η περιπτωση σου. Εγω τωρα συνεχιζω με τα καφε. Ειναι ψυχοφθορο, εννοειται. Αλλα το εχουν παθει τοσες πολλες γυναικες αυτο, εχω σοκαριστει με τη συχνοτητα που συμβαινει. ΟΜΩΣ ειναι ολα ενταξει, κρατα το αυτο στο νου σου οπωσδηποτε, οπλισου με υπομονη και δωσε χρονο, θα κλεισει η αποκολληση αργα η γρηγορα και θα ληξει αισιως. Σου στελνω αγκαλια.

Μακάρι Μακάρι.. προσπαθώ να ακούσω τον γιατρό μου και να μην πανικοβληθω περισσότερο από όσο χρειάζεται. Εκείνος είπε πως θα πάνε όλα καλά και απλά πρέπει να κάτσω ξαπλωμένη. Εγώ είχα ξαναδεί 2 3 σταγόνες κόκκινο πριν 3 εβδομάδες και αφού ξεκίνησα τα ουτρο ήταν όλα καλά. Στις 3 το πρωί πήγα τουαλέτα και ενώ δεν είχα ακόμα αιμα ένιωσα έναν πολύ δυνατό πόνο σαν μαχαίρια στην κοιλιά μου. Σταμάτησε αμέσως, είπα θα είναι το έντερο γιατί έχω και δυσκοιλιοτητα. Ε, και τελικά δεν ήταν γιατί 2 ώρες μετά είχαμε το συμβάν. Κι εγώ βλέπω πως είναι συχνοτατο.. σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Εμένα μου είπε την επόμενη φορά δλδ όταν θα είμαι 8η εβδομάδα θα μου κάνει υπέρηχο από την κοιλια! Αν μου έκανε από την αρχή από την κοιλια πιθανόν να μην βλέπαμε τίποτα! Συμφωνώ με την Δέσποινα πρέπει να τα δεις πιο θετικά τα πράγματα, καταλαβαίνω το άγχος το φόβο σου, αλλά όταν είσαι θετική όλα καλά θα πάνε…το σποράκι σου είναι μια χαρά! Εγώ που είναι κ η πρώτη φορά δεν έχω σκεφτεί ούτε κ ένα δευτερόλεπτο κάτι αρνητικό!! Αλλά γενικά είμαι κ στη ζωή μου πάντα αισιόδοξη κ θετική! Ότι είναι να γίνει θα γίνει εγώ αυτό λεω πάντα…

Και εγώ στην μπέμπα νομίζω απο την κοιλιά με έκανε 8η 11 εβδομάδων.

Θα προσπαθήσω να σκέφτομαι θετικά και να μην βάζω κακές σκέψεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα13 είπε:

Σε μένα έπεσε μέσα και τρία υπόλοιπα με τη διαφορά ότι έπιανε χρονολογικά τον χρόνο για το μήνα της σύλληψης πχ αν έχεις γενέθλια Σεπτέμβριο και κλείνεις πχ τα 34 και συλλάβεις Φλεβάρη του ίδιου χρόνου ,θα πιάσεις ότι είσαι 34 άσχετα αν δεν τα έχεις κλείσει .Με αυτό το τρόπο εμενα έπεσε μέσα .Περιμένω σε 20 μέρες την αυχενική να δω αν θα πέσει και σε αυτό !

Κι εμένα μέσα έπεσε στο πρώτο (είναι αγόρι) ενώ τώρα μου δείχνει ότι θα είναι κοριτσάκι  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Πως το βρίσκετε αυτό; 

Αν κάνεις μια αναζήτηση στο google , κινεζικό ημερολόγιο φύλο παιδιού έχει πολλές αναρτήσεις. Ένας πίνακας είναι ουσιαστικά

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Ολετ είπε:

Αν κάνεις μια αναζήτηση στο google , κινεζικό ημερολόγιο φύλο παιδιού έχει πολλές αναρτήσεις. Ένας πίνακας είναι ουσιαστικά

Αα οκ κάτσε να δω τι θα μου βγει 

αμα βάλω 29 μου βγάζει κορίτσι κ άμα βάλω 30 πάλι κορίτσι χαχα αλλά νομίζω θα είναι αγόρι χαχαχά

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rafaela_123 είπε:

Αα οκ κάτσε να δω τι θα μου βγει 

αμα βάλω 29 μου βγάζει κορίτσι κ άμα βάλω 30 πάλι κορίτσι χαχα αλλά νομίζω θα είναι αγόρι χαχαχά

Πότε θα μάθεις τι έχεις ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...