Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Sisii είπε:

Κορίτσια εσείς που έχετε ήδη παιδάκια, έχει κάνει καμία το τεστ με το κινέζικο ημερολόγιο που σου δείχνει το φύλο του μωρού; Και αν ναι, έπεσε μέσα; 

Είμαι πολύ ανυπόμονηη

Το είχα κάνει κι έπεσε μέσα αλλά 50-50 ειναι αυτο, ετυχε πιστεύω να πέσει μέσα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sisii είπε:

Κορίτσια εσείς που έχετε ήδη παιδάκια, έχει κάνει καμία το τεστ με το κινέζικο ημερολόγιο που σου δείχνει το φύλο του μωρού; Και αν ναι, έπεσε μέσα; 

Είμαι πολύ ανυπόμονηη

Σε μένα έπεσε μέσα και τρία υπόλοιπα με τη διαφορά ότι έπιανε χρονολογικά τον χρόνο για το μήνα της σύλληψης πχ αν έχεις γενέθλια Σεπτέμβριο και κλείνεις πχ τα 34 και συλλάβεις Φλεβάρη του ίδιου χρόνου ,θα πιάσεις ότι είσαι 34 άσχετα αν δεν τα έχεις κλείσει .Με αυτό το τρόπο εμενα έπεσε μέσα .Περιμένω σε 20 μέρες την αυχενική να δω αν θα πέσει και σε αυτό !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ενώ χθες ήμουν χαλιά απο αναγουλες κ εμετούς σήμερα το απόλυτο τπτ κανονικά τρώω τπτ είμαι σίγουρη πως τέλος...περιμένω να πάω δεύτερα να το δω κοιλιάς εύχομαι όλες να είστε καλά και να φέρεται στον κόσμο γερά και υγιές μωρά 

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα έπεσε μέσα στο πρώτο μου παιδάκι!!! 

On 12/5/2022 at 12:57 ΜΜ, Annie4 είπε:

Καλημέρα! 

@Rafaela_123 κι εμενα πρησμενο ειναι αλλοτε πολυ κι αλλοτε ελαχιστα.

Κοριτσια το πρωι ειδα για 1η φορα αιμα. Στεναχωρηθηκα πολυ και αγχωθηκα. Πηγα στον γιατρο, ενταξει ειναι ολα και η αποκολληση που ειχα δεν εχει χειροτερεψει απλα μου ειπε συμβαινει να βλεπουμε αιμα.

Οσο σκεφτομαι οτι στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου δεν ενιωθα ΤΙΠΟΤΑ πραγματικα απορω...ποσο διαφορετικα ειναι τωρα. 

Και γω σήμερα είδα αίμα... Utrogestan και ξαπλα... Βέβαια και στην πρώτη εγκυμοσύνη τα ίδια είχα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Queen είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ενώ χθες ήμουν χαλιά απο αναγουλες κ εμετούς σήμερα το απόλυτο τπτ κανονικά τρώω τπτ είμαι σίγουρη πως τέλος...περιμένω να πάω δεύτερα να το δω κοιλιάς εύχομαι όλες να είστε καλά και να φέρεται στον κόσμο γερά και υγιές μωρά 

Κορίτσι μου τι λες; γιατί τελος; επειδή σταμάτησαν οι αναγούλες; κι εμένα σε μια φάση ξεπρήστηκε το στήθος μου αλλα το μωρο μια χαρα ηταν. Ορμόνες είναι και δεν είναι σταθερές για αυτο υπαρχουν σκαμπανεβάσματα.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Εφη γιωργακι είπε:

Και σε εμένα έπεσε μέσα στο πρώτο μου παιδάκι!!! 

Και γω σήμερα είδα αίμα... Utrogestan και ξαπλα... Βέβαια και στην πρώτη εγκυμοσύνη τα ίδια είχα... 

Ειχες αιμα ανευ λογου η καποια αποκολληση; εγω τωρα εχω μια μικρη αποκολληση οποτε ομοιως...utrogestan, ξαπλα και ενεσεις προγεστερονης.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα13 είπε:

Σε μένα έπεσε μέσα και τρία υπόλοιπα με τη διαφορά ότι έπιανε χρονολογικά τον χρόνο για το μήνα της σύλληψης πχ αν έχεις γενέθλια Σεπτέμβριο και κλείνεις πχ τα 34 και συλλάβεις Φλεβάρη του ίδιου χρόνου ,θα πιάσεις ότι είσαι 34 άσχετα αν δεν τα έχεις κλείσει .Με αυτό το τρόπο εμενα έπεσε μέσα .Περιμένω σε 20 μέρες την αυχενική να δω αν θα πέσει και σε αυτό !

Πες μου και τότε, γιατί και εγώ έχω περιεργια… Εγώ διάβασα το αντίθετο, ότι τώρα που είμαι 25 αλλα θα τα κλείσω τον Οκτώβρη, πρέπει να βάλω ότι είμαι 24 γιατί δεν τα έχω κλείσει ακόμη. Να σου πω έτσι με συμφέρει περισσότερο γιατί θέλω αγοράκι :lol:


 

 

 

 

Εμένα τα utrogestan μου είπε να τα κόψω αφού ακούσαμε καρδιά και δεν έχω δει ποτε ξανά αίμα από την πρώτη φορά που είδα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Κορίτσι μου τι λες; γιατί τελος; επειδή σταμάτησαν οι αναγούλες; κι εμένα σε μια φάση ξεπρήστηκε το στήθος μου αλλα το μωρο μια χαρα ηταν. Ορμόνες είναι και δεν είναι σταθερές για αυτο υπαρχουν σκαμπανεβάσματα.

Χθες επειδή δεν άντεξα πήγα στο νοσοκομείο με είπε να κρατήσω την ανάσα μου ακουσαμε καρδούλααααα αχ κορίτσι μου εκείνη την ωρα η καρδιά μου χτυπούσε μακάρι να Συνεχίσει να πηγαίνει καλά γιατί φοβάμαι μην κατάληξη όπως την άλλη φορά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Queen είπε:

Χθες επειδή δεν άντεξα πήγα στο νοσοκομείο με είπε να κρατήσω την ανάσα μου ακουσαμε καρδούλααααα αχ κορίτσι μου εκείνη την ωρα η καρδιά μου χτυπούσε μακάρι να Συνεχίσει να πηγαίνει καλά γιατί φοβάμαι μην κατάληξη όπως την άλλη φορά

Καλεεεεε, ακουσες καρδουλα;;;; Τι ομορφα!! Ολα ενταξει κοπελα μου, σκεψου θετικα σε παρακαλω! Δε θα ξανασυμβει, οχι

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Queen είπε:

Χθες επειδή δεν άντεξα πήγα στο νοσοκομείο με είπε να κρατήσω την ανάσα μου ακουσαμε καρδούλααααα αχ κορίτσι μου εκείνη την ωρα η καρδιά μου χτυπούσε μακάρι να Συνεχίσει να πηγαίνει καλά γιατί φοβάμαι μην κατάληξη όπως την άλλη φορά

Καλημερα, εγώ λέω να σταματήσεις κάθε κακή σκέψη γτ μόνο κακό σ κάνει κ εσένα κ το μωρό!! Ηρεμησε χαλάρωσε όλα πηγαινουν μια χαρά.. Αργότερα που θα τ νιώθουμε κιολας αν κανεις να το νιώσεις κ 5 ώρες τι θα κάνεις?? Θα πεθανεις απο το άγχος σ.. Καταλαβαίνω το φόβο της απώλειας κ εγώ τ περασα αλλά δες το λίγο αλλιώς θα σε βοηθησει

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Ειχες αιμα ανευ λογου η καποια αποκολληση; εγω τωρα εχω μια μικρη αποκολληση οποτε ομοιως...utrogestan, ξαπλα και ενεσεις προγεστερονης.

Είδα αίμα στο σκούπισμα, το οποίο συνεχίζετε. Επικοινώνησα με τον γιατρό και μου είπε να σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα και ουτροτζεσταν,μεχρι την Δευτέρα που θα πάω για υπέρηχο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Annie4 είπε:

Καλεεεεε, ακουσες καρδουλα;;;; Τι ομορφα!! Ολα ενταξει κοπελα μου, σκεψου θετικα σε παρακαλω! Δε θα ξανασυμβει, οχι

 

Ναι άκουσα αχ χάρηκα παρααα πολύ παρα μα παρα πολύ τώρα δεύτερα στον γιατρό μου μακάρι μακάρι να πάνε όλα καλά αυτήν την φορά να ρωτήσω κάτι;; που θα ξανά κάνω υπέρηχο ξανά απο κάτω υπάρχει περίπτωση να πάθει κάτι το μωρο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Queen είπε:

Ναι άκουσα αχ χάρηκα παρααα πολύ παρα μα παρα πολύ τώρα δεύτερα στον γιατρό μου μακάρι μακάρι να πάνε όλα καλά αυτήν την φορά να ρωτήσω κάτι;; που θα ξανά κάνω υπέρηχο ξανά απο κάτω υπάρχει περίπτωση να πάθει κάτι το μωρο;

Βρε τώρα δεν είπε και η @Despoina K τελος το αγχος;;; Σε παρακαλω! Τίποτα δεν θα παθει το μωρο. Οχι βεβαια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Despoina K είπε:

Καλημερα, εγώ λέω να σταματήσεις κάθε κακή σκέψη γτ μόνο κακό σ κάνει κ εσένα κ το μωρό!! Ηρεμησε χαλάρωσε όλα πηγαινουν μια χαρά.. Αργότερα που θα τ νιώθουμε κιολας αν κανεις να το νιώσεις κ 5 ώρες τι θα κάνεις?? Θα πεθανεις απο το άγχος σ.. Καταλαβαίνω το φόβο της απώλειας κ εγώ τ περασα αλλά δες το λίγο αλλιώς θα σε βοηθησει

Προσπαθώ πολύ αλλά παντα κάτι με Φοβίζει πολύ και θυμάμαι και ποναω και φοβάμαι απο δω και πέρα θα προσπαθήσω να σκέφτομαι θετικά 

πρίν από 2 λεπτά , Annie4 είπε:

Βρε τώρα δεν είπε και η @Despoina K τελος το αγχος;;; Σε παρακαλω! Τίποτα δεν θα παθει το μωρο. Οχι βεβαια!

Απλώς διάβασα κάπου οτι δεν κάνει να κανείς πολλούς υπερήχους απο κάτω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...