Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 57 λεπτά , Annie4 είπε:

Καλημερα κορίτσια! Χθες που πήγα για υπέρηχο μου εκανε πρωτα ΠΑΠ και καλλιέργεια (γτ ειχε περασει 1 χρονος) και πονεσα πολυ στην εξεταση. Σημερα βλεπω καφεκοκκινο και θυμαμαι περσυ οταν εκανα ΠΑΠ ειχε πει πως μετα το ΠΑΠ μπορει να δω αιμα. Σας εχει συμβει;

Ναι ναι από το τεστ παπ είναι μην αγχώνεσαι κ εγώ πάντα έχω μετά λίγο αιματακι 

πρίν από 2 λεπτά , Queen είπε:

Καλησπέρα κορίτσι είμαι χαλιά...χθες είχα αναγουλες κανονικά σήμερα τπτ μαχαίρι όλα και φοβάμαι οτι παλι κάτι δεν παει καλά.....

Και εμένα σήμερα το στομάχι μου είναι καλύτερα από τις προηγούμενες ημερες! Ήπια κ πιο πολύ νερό σήμερα ενώ τις αλλες ημερες δεν μπορούσα καθόλου! Είναι φυσιολογικό! Εγώ σήμερα έγινα 7 εβδομαδες ισως για αυτό να είμαι λίγο καλύτερα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Annie4 είπε:

Αν πράγματι ο κυκλος ειναι παντα τοσος τοτε οχι. Υπαρχει βεβαια μια ελαχιστη πιθανοτητα να κανουμε διπλη ωορρηξια μεσα στον μηνα κι αυτο δεν ξερω ποτε συμβαινει, δηλαδη σε ποια σημεια του κυκλου. Η πιθανοτητα ομως γενικα ειναι ελαχιστη...

Ισχύει όντως αυτό με τη διπλή ωορρηξία σε έναν κύκλο; Μπορεί να το επιβεβαιώσει και ο γυναικολόγος με κολπικό υπέρηχο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Ναι ναι από το τεστ παπ είναι μην αγχώνεσαι κ εγώ πάντα έχω μετά λίγο αιματακι 

Και εμένα σήμερα το στομάχι μου είναι καλύτερα από τις προηγούμενες ημερες! Ήπια κ πιο πολύ νερό σήμερα ενώ τις αλλες ημερες δεν μπορούσα καθόλου! Είναι φυσιολογικό! Εγώ σήμερα έγινα 7 εβδομαδες ισως για αυτό να είμαι λίγο καλύτερα 

Εγώ σήμερα είμαι 5+2 αλλά σε όλες της εγκυμοσύνες είχα αναγουλες και στην Μπέμπα μέχρι των 5ο στο άλλο είχα και όταν σταμάτησαν είχε παλινδρόμηση

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Είναι θετικοοοοοοοο συγχαρητήρια!!! Με το καλό κορίτσι μου!!! Μια εύκολη τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! 

Ευχαριστώ πολυυυυυ μιλησα και με τον γιατρό μου του το έστειλα και μου είπε τρίτη υπέρηχο.ολες να έχουμε υγιείς τελειομηνες εγκυμοσύνες με γερα παιδάκια

3 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Καλημερα. Δε μπορω να δω κατι, δεν μου εμφανιζεται φωτο αλλα οπως ειδα η Rafaela ειπε πως ειναι θετικο οποτε ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!

Ευχαριστώ πολυυυυυυυυυ καλή τελειομηνη εγκυμοσυνη σε όλες μας με γερα παιδακια

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Queen είπε:

Εγώ σήμερα είμαι 5+2 αλλά σε όλες της εγκυμοσύνες είχα αναγουλες και στην Μπέμπα μέχρι των 5ο στο άλλο είχα και όταν σταμάτησαν είχε παλινδρόμηση

Έχω ξανά διαβάσει πολλες φορες 1 μέρα να σαι καλά κ μετά να αρχίζουν πάλι!! Μην συγκρίνεις τις εγκυμοσύνες ολες είναι διαφορετικές…όλα καλά πηγαίνουν μην αγχώνεσαι!! Ποτέ θα πας γιατρο; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Έχω ξανά διαβάσει πολλες φορες 1 μέρα να σαι καλά κ μετά να αρχίζουν πάλι!! Μην συγκρίνεις τις εγκυμοσύνες ολες είναι διαφορετικές…όλα καλά πηγαίνουν μην αγχώνεσαι!! Ποτέ θα πας γιατρο; 

Των έστειλα μνμ γτ των είπα δεν αντεχω να περιμένω 3 εβδομαδες και είπαμε δεύτερα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 50 λεπτά , Queen είπε:

Καλησπέρα κορίτσι είμαι χαλιά...χθες είχα αναγουλες κανονικά σήμερα τπτ μαχαίρι όλα και φοβάμαι οτι παλι κάτι δεν παει καλά.....

Κοπελίτσα μου μέσα στο αγχος και εσυ οπως και εγω...δεν ειναι καθε μερα ιδια τα επιπεδα ορμονων. Για αυτο τα συμπτωματα μεταβαλλονται. 

πρίν από 45 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Ισχύει όντως αυτό με τη διπλή ωορρηξία σε έναν κύκλο; Μπορεί να το επιβεβαιώσει και ο γυναικολόγος με κολπικό υπέρηχο;

Αν κανει υπερηχο οταν ετοιμαζεται η ωορρηξια την βλεπει. Δε γινεται ομως εκ των υστερων. Ετσι ξερω τουλαχιστον. Ποιες ειναι οι σκεψεις σου; Θες μια εγκυμοσυνη τωρα η οχι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Annie4 είπε:

Κοπελίτσα μου μέσα στο αγχος και εσυ οπως και εγω...δεν ειναι καθε μερα ιδια τα επιπεδα ορμονων. Για αυτο τα συμπτωματα μεταβαλλονται. 

Αν κανει υπερηχο οταν ετοιμαζεται η ωορρηξια την βλεπει. Δε γινεται ομως εκ των υστερων. Ετσι ξερω τουλαχιστον. Ποιες ειναι οι σκεψεις σου; Θες μια εγκυμοσυνη τωρα η οχι;

Αχ τι να πω να ρωτησω κάτι η Μπέμπα πριν λίγο με πάτησε την κοιλιά με το χέρι της υπάρχει περίπτωση να έγινε τπτ;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Queen είπε:

Αχ τι να πω να ρωτησω κάτι η Μπέμπα πριν λίγο με πάτησε την κοιλιά με το χέρι της υπάρχει περίπτωση να έγινε τπτ;;;

Όχι!!! Και ο δικός μου το κάνει αυτό αλλα ακόμα ειναι πολυ μικρα ολα εκει μεσα και δεν επηρεαζονται απο το χερακι ενος μωρου. Μην φοβασαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...