Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Sisii είπε:

Καλωσήρθες και με το καλό ❤️
 

Εμενα αυτή την καλλιέργεια δεν μου την έβαλε, μου έβαλε μόνο ούρων. Ψάχνω τώρα που να κάνω μια για το αν είμαι φορέας κυστικης ινωσης. Αν την έκανες, που την έκανες και ποσο; 

Γεια σου κορίτσι μου :) έχω προγραμματίσει να κάνω την εξέταση για την Κυστική, με παραπεμπτικό εοπυυ που μου έγραψε ο γιατρός. Μου είπαν 80 ευρώ αλλιώς χωρίς το παραπεμπτικό ήταν νομίζω κάπου στα 160 αν θυμάμαι καλά. Ειναι ενα εργαστήριο γενετικής για Κυστική ινώση(Έτσι το είχα ψαξει) στο κέντρο της Αθήνας που εξειδικεύεται σε τέτοιου είδους εξετασεις γιατι δεν μπορεί να πας οπουδήποτε απο ότι κατάλαβα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 23 λεπτά , Pheebs είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Μόλις σας ανακάλυψα και ειμαι πολύ χαρούμενη!Ειμαι 8+6 εβδομάδων και  καλώς εχόντων των πραγμάτων, θα είμαι Κ εγώ μαμά το Δεκέμβριο με ΠΗΤ 20/12! Από εξετάσεις σε τι φάση βρίσκεστε ?Έχω να κάνω καλλιέργεια κολπικου υγρού άλλα Δ ξερω που πρέπει να πάω. Έχει κάνει κάποια άλλη κοπέλα αυτήν την εξέταση?

Καλώς ήρθες κ με το καλό!! Αυτό το ειχα κανει εγώ στο τέλος της εγκυμοσυνης μ δεν ξέρω κάνουν και στην αρχή? 

1 hour ago, Hope.2019 είπε:

Kαλά δουλειές ούτε να το σκεφτώ. Ενα φαγητο κανω και τα πιατα και τα ρουχα μας και νιωθω οτι θα καταρρευσω. Ευτυχως βοηθα και ο αντρας μυο και με το παιδι και το σπιτι κανενα πιατο εστω και κατι γινεται.

Ασε ρε συ αυτες τις μερες που σερνομαι ουτε στις κουνιες δεν παω. Το παει ο αντρας μου με τις ωρες το απογευμα που γυριζουμε απο την δουλεια και παιζουν να ξεκουραστω εγω και νιωθω πολλες τυψεις. 15μιση μηνων ειναι εμενα. Εσένα?

Εμένα είναι 18 μηνών παμε για 19 αλλά αυτές οι τυψεις όντως έτσι ειναιι


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Despoina K είπε:

Καλώς ήρθες κ με το καλό!! Αυτό το ειχα κανει εγώ στο τέλος της εγκυμοσυνης μ δεν ξέρω κάνουν και στην αρχή? 

Εμένα είναι 18 μηνών παμε για 19 αλλά αυτές οι τυψεις όντως έτσι ειναιι

Καλώς σας βρήκα ❤ Εμένα μου το έγραψε από τώρα, ίσως μου το ξανά γράψει κ αργότερα ποιος ξέρει! Εσύ την είχες κάνει σε κάποια κλινική τύπου ιασω ή σε κάποιο εργαστήριο όπως βιοιατρικη ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Pheebs είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Μόλις σας ανακάλυψα και ειμαι πολύ χαρούμενη!Ειμαι 8+6 εβδομάδων και  καλώς εχόντων των πραγμάτων, θα είμαι Κ εγώ μαμά το Δεκέμβριο με ΠΗΤ 20/12! Από εξετάσεις σε τι φάση βρίσκεστε ?Έχω να κάνω καλλιέργεια κολπικου υγρού άλλα Δ ξερω που πρέπει να πάω. Έχει κάνει κάποια άλλη κοπέλα αυτήν την εξέταση?

Καλημέρα και καλώς μας ήρθες, με το καλό να υποδεχτείς το μπεμπουδάκι σου! Εμένα μου την κάνει ο γιατρός μου αλλα γενικά μπορείς να την κάνεις και σε κάποια διαγνωστικά κέντρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Pheebs είπε:

Γεια σου κορίτσι μου :) έχω προγραμματίσει να κάνω την εξέταση για την Κυστική, με παραπεμπτικό εοπυυ που μου έγραψε ο γιατρός. Μου είπαν 80 ευρώ αλλιώς χωρίς το παραπεμπτικό ήταν νομίζω κάπου στα 160 αν θυμάμαι καλά. Ειναι ενα εργαστήριο γενετικής για Κυστική ινώση(Έτσι το είχα ψαξει) στο κέντρο της Αθήνας που εξειδικεύεται σε τέτοιου είδους εξετασεις γιατι δεν μπορεί να πας οπουδήποτε απο ότι κατάλαβα. 

Ναι πήρα και εγώ σήμερα σε ένα εργαστήριο που με έστειλε ο γιατρός, απλά εμένα ο γιατρός μου έβαλε να κοιτάξουμε το 99% των μεταλλάξεων της κυστικης ινωσης οποτε είναι 150€ με παραπεμπτικό και από αυτά που βλέπω είναι η πιο φθηνή τιμή στην αγορά. Μου είπε ότι αν είναι για λιγότερο ποσοστό είναι στα 80 νομίζω. Ενιγουει έκλεισα ραντεβού να την κάνω Τετάρτη… Αντίο 150€ :lol:

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Ολετ είπε:

Πότε θα σοχαθω κάτι Παναγία μου, που κοντεύω να φάω και τον παγωτατζη μαζι

Μια από τα ίδια 

3 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Εγώ έχω την Τετάρτη κ εγώ απόγευμα για να μπορεί να έρθει κ ο άντρας μου! Πρώτη φορά θα έρθει και η μόνη μέρα που δεν εργάζεται  είναι Τετάρτη απόγευμα! 
 

Μπορεις να παρεις κ κάτι φυτικό αλλά να μην έχει εχινακεια απαγορεύεται σε εγκυμοσύνη! Περαστικά σου :) 

Μαζί θα πάμε και εγώ Τετάρτη απόγευμα και θα είμαι 8+1

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια πήγα τουαλέτα σκουπίστηκα από πίσω κ είχε ροζ λετε να είναι από τη δυσκοιλιότητα; Να είναι κάτι αιμορροΐδα; Σκουπίστηκα μετά μπροστά δεν είχα τίποτα…

πρίν από 39 λεπτά , Ellidr είπε:

Μαζί θα πάμε και εγώ Τετάρτη απόγευμα και θα είμαι 8+1

Κ εγώ 8&1 μαζί είμαστε ακριβώς εμεις!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Pheebs είπε:

Καλώς σας βρήκα ❤ Εμένα μου το έγραψε από τώρα, ίσως μου το ξανά γράψει κ αργότερα ποιος ξέρει! Εσύ την είχες κάνει σε κάποια κλινική τύπου ιασω ή σε κάποιο εργαστήριο όπως βιοιατρικη ?

Σε απλό μικροβιολογικό εγωω

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

κορίτσια πήγα τουαλέτα σκουπίστηκα από πίσω κ είχε ροζ λετε να είναι από τη δυσκοιλιότητα; Να είναι κάτι αιμορροΐδα; Σκουπίστηκα μετά μπροστά δεν είχα τίποτα…

Κ εγώ 8&1 μαζί είμαστε ακριβώς εμεις!! 

Ναι κορίτσι μου από τις αιμορροΐδες είναι κ εγώ το χω 

Τα καλά της εγκυμοσύνης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Ellidr είπε:

Ναι κορίτσι μου από τις αιμορροΐδες είναι κ εγώ το χω 

Τα καλά της εγκυμοσύνης

Να μην ανησυχήσω δλδ; Αγχώθηκα λίγο αλλά μετά είπα ψύχραιμα…θα της το πω την Τετάρτη που θα πάω…βαζεις κάτι; Εσυ; Η αλήθεια σήμερα ζορίστηκα ισως για αυτό…

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Καλημέρα και καλώς μας ήρθες, με το καλό να υποδεχτείς το μπεμπουδάκι σου! Εμένα μου την κάνει ο γιατρός μου αλλα γενικά μπορείς να την κάνεις και σε κάποια διαγνωστικά 

πρίν από 34 λεπτά , Despoina K είπε:

Σε απλό μικροβιολογικό εγωω

Ωραία, θα πάρω να ρωτήσω σε κάποιο μικροβιολογικο τότε μήπως κάνουν γιατί σκέφτομαι οτι το κόστος σε κάποια κλινική ίσως να είναι κ μεγαλύτερο ή να μην είναι συμβεβλημένα με εοπυυ! Ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

@marpi91 πώς είσαι;

 

Καλημέρα κορίτσια!

Καλησπέρα κορίτσι μου! Είμαι ξάπλα ανάσκελα γιατί παρατήρησα πως  αν γυρίσω στο πλάι αυξάνεται το αιματακι.. σήμερα έκλαιγα όλη μέρα, έχουν σπάσει τα νεύρα μου και είμαι σε αυτή τη θέση μόνο 3 μέρες.. ακύρωσα τον γάμο μου που ήταν για 9 Ιουλίου, φοβάμαι ακόμα και να πάω τουαλέτα να σφιχτω μην γίνει κανένα κακό. Να σε ρωτήσω,  εσύ μετά την διάγνωση της αποκόλλησης πόσες μέρες είχες αίμα? Εγώ μια έχω σκούρο κόκκινο, μια καφέ, μια ροζ μια τίποτα απολύτως. Όλα τα χρώματα της ίριδας, παράπονο δεν έχω... ο γιατρός μου λέει υπομονή και θα θρέψει η πληγή αλλά εμένα 3 μέρες και να έχω ακόμα αίμα μου φαίνεται κακό. Είναι βέβαια μόνο στο σκούπισμα, ούτε στο εσώρουχα ούτε στη λεκάνη.. δεν ξέρω.. συγγνώμη για το σεντόνι αλλά ψάχνω απαντήσεις από κάποια που πέρασε το ίδιο.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , marpi91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Είμαι ξάπλα ανάσκελα γιατί παρατήρησα πως  αν γυρίσω στο πλάι αυξάνεται το αιματακι.. σήμερα έκλαιγα όλη μέρα, έχουν σπάσει τα νεύρα μου και είμαι σε αυτή τη θέση μόνο 3 μέρες.. ακύρωσα τον γάμο μου που ήταν για 9 Ιουλίου, φοβάμαι ακόμα και να πάω τουαλέτα να σφιχτω μην γίνει κανένα κακό. Να σε ρωτήσω,  εσύ μετά την διάγνωση της αποκόλλησης πόσες μέρες είχες αίμα? Εγώ μια έχω σκούρο κόκκινο, μια καφέ, μια ροζ μια τίποτα απολύτως. Όλα τα χρώματα της ίριδας, παράπονο δεν έχω... ο γιατρός μου λέει υπομονή και θα θρέψει η πληγή αλλά εμένα 3 μέρες και να έχω ακόμα αίμα μου φαίνεται κακό. Είναι βέβαια μόνο στο σκούπισμα, ούτε στο εσώρουχα ούτε στη λεκάνη.. δεν ξέρω.. συγγνώμη για το σεντόνι αλλά ψάχνω απαντήσεις από κάποια που πέρασε το ίδιο.. 

Καλή μου, εγώ καφέ έχω 16 μέρες! 3 εξ αυτών είχα λίγο αίμα ή και ροζ. Και κάνω και ενέσεις πέρα από τα utro και πάλι συνεχίζουν τα κ...καφέ! Μην φοβάσαι. Από τη στιγμή που ξεκουράζεσαι όλα θα πάνε καλά, εχω ακούσει πολλες με αιμορραγίες επί πολυ καιρό και τελικά όλα πήγαν καλά. Είναι πολύ ψυχοφθόρο, σε καταλαβαίνω γιατί το ζω...αλλα και το να ακυρώνεις τον γάμο σου δεν είναι ευχάριστο, τώρα η ψυχολογία σου είναι πολύ πεσμένη αλλα βρες έναν τρόπο να σκεφτείς πιο θετικά αλλιώς δε βγαίνει. Κάνε κουράγιο και βρες διάφορα να περνάς πιο ευχάριστα τον χρόνο σου ξαπλωμένη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...