Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Καθόλου να μην ανησυχείς. Εγω στο πρωτο μου δεν ειχα τιποτα απολυτως. Τωρα στη δευτερη εγκυμοσύνη ολη μερα αναγουλες. Δεν αντεχω αλλο. Να χαιρεσαι που δεν εχεις κορίτσι μου και εύχομαι να συνεχίσεις έτσι!

Χαχα κι εμένα έτσι μου είπε ότι είναι πολύ καλό ίσα ίσα που έχω αντισώματα.

Αφήστε κορίτσια και εγώ αν και έχω όλη μέρα αναγούλες ταυτόχρονα πεινάω και όταν πεινάω γίνονται πολύ χειρότερες οπότε τρώω. Έχω βάλει και εγώ 1-2 κιλά και ήμουν και 6-7 κιλά παραπάνω από το κανονικό τα οποία μου είχαν μείνει από την πρώτη εγκυμοσύνη. Θα προσπαθήσω ενδιαμεσα που πεινώ να τρώω κανενα καρότο κανενα αγγουρι να ξεγελαω την πεινα μου.

Μόνο εγώ έχασα 2 κιλα;; Πρέπει να τρώω πιο πολύ αλλά δεν μπορώ αλήθεια! Χθες δεν με πονούσε πολύ το στομάχι μου γιατί κατά τις βραδινές ώρες είναι ανυπόφορος ο πόνος…έφαγα μια χαρά μακάρι να συνεχίσει έτσι…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 ώρες πρίν, Ολετ είπε:

Καλησπέρα σε όλες ❤️

Η απορία της ημέρας;Το στόμα πώς να το ράψω ρε κορίτσια , έχω βάλει μισό κιλό ενώ είμαι στην 7η εβδομάδα, στην προηγούμενη κύηση έβαλα 20 κιλά

 

Μακάρι να ειχα την απάντηση! Και εμένα μου έμειναν 6 απο την προηγούμενη που ειχα παρει 17. Και λογω αποκολλησης καθομαι και ολη μερα και δυσκολευομαι πολυ να συγκρατηθώ. Κουράγιο, σε νιώθω.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2022 at 1:38 ΜΜ, Queen είπε:

Καλησπέρα κορίτσι είμαι χαλιά...χθες είχα αναγουλες κανονικά σήμερα τπτ μαχαίρι όλα και φοβάμαι οτι παλι κάτι δεν παει καλά.....

Αχ μια από τα ίδια κι εγώ κορίτσι. Σήμερα ξύπνησα με πρησμένο στήθος μόνο! Έχουν υποχωρήσει απότομα τα παντα:η τάση για εμετό,τα πονακια και τα τραβήγματα χαμηλά. Ανησυχώ γιατί είχα και την παλλινδρομη,αλλά από την άλλη τι φάση.. Δευτέρα πήγα και ήταν όλα οκ. Υποχωρούν τόσο γρήγορα τα πάντα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Κι εγώ έχω γιατρό την αααααααλλη Πέμπτη και μου φαίνεται τόσο μακρινό. Δεν ξέρω τι να κάνω να έχω μια ένδειξη ότι όλα πηγαίνουν καλά. Η νύστα η κόπωση οι καούρες τα δεκατακια το σχετικά πρησμένο στήθος, καλά σημάδια μεν, αλλά η ανησυχία παραμένει ανησυχια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μολις ειδα την ομαδα σας..με καποια κοριτσια απο εδω εχουμε μιλησει πιο πριν σε ενα αλλο γκρουπ τα συμπτωματα πριν την καθυστερηση..χαρηκα πολυ που σας ειδα εδω..σας ευχομαι οτι καλυτερο και χωρις αγχος και στα καινουργια κοριτσια φυσικα με το καλο:wub:..εγω ειμαι απο το γκρουπ του νοεμβριου περασα μια δυσκολη περιοδο ολο αγχος στην αυχενικη αλλα ο Θεος μας βοηθησε και ολα ειναι μια χαρα..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 10/5/2022 at 8:56 ΜΜ, Ολετ είπε:

Καλησπέρα σε όλες ❤️

Η απορία της ημέρας;Το στόμα πώς να το ράψω ρε κορίτσια , έχω βάλει μισό κιλό ενώ είμαι στην 7η εβδομάδα, στην προηγούμενη κύηση έβαλα 20 κιλά

 

Μεγάλη κουβέντα αυτο που ειπες απορώ κι εγω. Άντε στις προηγούμενες ειχα αναγουλες εμετούς τωρα τιποτα. Ο γιατρός μου απαγορεύει να βάλω πανω απο 9 κιλα

μου πε ο ίδιος τι να τρώω πρωι γάλα χαμηλά λιπαρά μεσημερι σαλάτα με μιςη μερίδα(απο πριν) φαγητο απόγευμα αυγό η φρούτο τελος 

και ο θεός βοηθός 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια μολις ειδα την ομαδα σας..με καποια κοριτσια απο εδω εχουμε μιλησει πιο πριν σε ενα αλλο γκρουπ τα συμπτωματα πριν την καθυστερηση..χαρηκα πολυ που σας ειδα εδω..σας ευχομαι οτι καλυτερο και χωρις αγχος και στα καινουργια κοριτσια φυσικα με το καλο:wub:..εγω ειμαι απο το γκρουπ του νοεμβριου περασα μια δυσκολη περιοδο ολο αγχος στην αυχενικη αλλα ο Θεος μας βοηθησε και ολα ειναι μια χαρα..

Αα μπράβο συγχαρητήρια και σε εσένα!!! Τι ωραία που ολες μας σιγά σιγά τα καταφέρνουμε!! Μια χαρά από εδώ κ πέρα να μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε!! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Irida2 είπε:

Μεγάλη κουβέντα αυτο που ειπες απορώ κι εγω. Άντε στις προηγούμενες ειχα αναγουλες εμετούς τωρα τιποτα. Ο γιατρός μου απαγορεύει να βάλω πανω απο 9 κιλα

μου πε ο ίδιος τι να τρώω πρωι γάλα χαμηλά λιπαρά μεσημερι σαλάτα με μιςη μερίδα(απο πριν) φαγητο απόγευμα αυγό η φρούτο τελος 

και ο θεός βοηθός 

Καλημερα!! Λίγο υπερβολικός είναι ο γιατρός ρε συ. Με το πρόγραμμα αυτό θα πέσεις κάτω λιπόθυμη μου φαίνεται! Μήπως καλύτερα να έπαιρνες διατροφή από διατροφολόγο ? Αυτή δεν μου φαίνεται σωστή διατροφή για μια έγκυο.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας ημέρα !

Πεινα καταραμενηηη 

Πραγματικά το σκέφτομαι μηπως πρέπει να απευθυνθώ κι εγώ σε έναν διαιτολόγο να με βαλει σε μια σειρά γιατί είμαι ικανη απλά να τρώω ΟΛΗ ΜΕΡΑ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Irida2 είπε:

Μεγάλη κουβέντα αυτο που ειπες απορώ κι εγω. Άντε στις προηγούμενες ειχα αναγουλες εμετούς τωρα τιποτα. Ο γιατρός μου απαγορεύει να βάλω πανω απο 9 κιλα

μου πε ο ίδιος τι να τρώω πρωι γάλα χαμηλά λιπαρά μεσημερι σαλάτα με μιςη μερίδα(απο πριν) φαγητο απόγευμα αυγό η φρούτο τελος 

και ο θεός βοηθός 

Συμφωνώ με την hope κάθε έμβρυο είναι έξτρα 300-400 θερμίδες! Νομίζω καλύτερα να πας σε διατροφολόγο που είναι πιο ειδικός! 

πρίν από 5 λεπτά , Ολετ είπε:

Καλή σας ημέρα !

Πεινα καταραμενηηη 

Πραγματικά το σκέφτομαι μηπως πρέπει να απευθυνθώ κι εγώ σε έναν διαιτολόγο να με βαλει σε μια σειρά γιατί είμαι ικανη απλά να τρώω ΟΛΗ ΜΕΡΑ.

 

Χαχαχαχα εγώ έχω πάει μολις το έμαθα χαχαχαχα αλλά δεν μπορώ να τα φάω όλα αυτά που με έβαλε να τρώω! Αλλά μου είπε όσο θέλω να μην πιέζομαι αλλά να τηρώ λίγο τα ωράρια!! Εντάξει δεν τα τηρώ πλήρως αλλά προσπαθω! 
 

 

Κορίτσια έχετε και εσείς πρισμενο στήθος;; Εμένα έχει πρηστεί από την προηγούμενη εβδομάδα παρά πολύ σε λίγο δε. Θα χωράει στα σουτιέν…κ στο άγγιγμα είναι πολύ ευαίσθητα! Στην περίοδο ποτέ δεν είχα πρησμένο στήθος 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Συμφωνώ με την hope κάθε έμβρυο είναι έξτρα 300-400 θερμίδες! Νομίζω καλύτερα να πας σε διατροφολόγο που είναι πιο ειδικός! 

Χαχαχαχα εγώ έχω πάει μολις το έμαθα χαχαχαχα αλλά δεν μπορώ να τα φάω όλα αυτά που με έβαλε να τρώω! Αλλά μου είπε όσο θέλω να μην πιέζομαι αλλά να τηρώ λίγο τα ωράρια!! Εντάξει δεν τα τηρώ πλήρως αλλά προσπαθω! 
 

 

Κορίτσια έχετε και εσείς πρισμενο στήθος;; Εμένα έχει πρηστεί από την προηγούμενη εβδομάδα παρά πολύ σε λίγο δε. Θα χωράει στα σουτιέν…κ στο άγγιγμα είναι πολύ ευαίσθητα! Στην περίοδο ποτέ δεν είχα πρησμένο στήθος 

Ναι εμενα προστηκε στην 5η εβδομαδα και οσο παει πριζεται πιο πολυ. Οσο παει θα μεγαλωνει να ξερεις θα ανεβεις σιγουρα ενα νουμερο στην εγκυμοσυνη. Συμβουλη: μετα τη γεννα σουτιεν θηλασμου να παρεις 1-2 νουμερα πιο μεγαλο από ότι θα φοράς στον 9ο μήνα γιατι θα δεις τεραστια διαφορα στο μαιευτηριο απο 3η μερα και μετα που θα κατεβει το γαλα.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Ναι εμενα προστηκε στην 5η εβδομαδα και οσο παει πριζεται πιο πολυ. Οσο παει θα μεγαλωνει να ξερεις θα ανεβεις σιγουρα ενα νουμερο στην εγκυμοσυνη. Συμβουλη: μετα τη γεννα σουτιεν θηλασμου να παρεις 1-2 νουμερα πιο μεγαλο από ότι θα φοράς στον 9ο μήνα γιατι θα δεις τεραστια διαφορα στο μαιευτηριο απο 3η μερα και μετα που θα κατεβει το γαλα.

 Ωχ ο άντρας μου θα κάνει πάρτυ χαχαχαχα έπαθε πλάκα όταν το είδε! Πάντα είχα μικρό στήθος νούμερο Β κ ήταν κ λίγο μεγάλο! Σήμερα έβαλα του γυμναστηρίου γιατί με τα αλλά νομίζω με ενοχλεί περισσότερο… σε ευχαριατω πολύ!! 
 

πηρατε κάτι για τις ραγάδες; Ξέρω είναι νωρις ακόμη αλλά λεω να πάρω να βάζω στο στήθος τουλάχιστον 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!! Εγώ είχα χθες τρομερή αναγουλα σμρ μέχρι στιγμής όχι αλλά ότι φαγητό βλέπω με αηδιάζει.. Εχω πολυ κόπωση , ίσως είναι κάπου την ίωση που περναω.. Το στήθος μ και εμένα τώρα νιώθω ότι πρηστικε


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! 

@Rafaela_123 κι εμενα πρησμενο ειναι αλλοτε πολυ κι αλλοτε ελαχιστα.

Κοριτσια το πρωι ειδα για 1η φορα αιμα. Στεναχωρηθηκα πολυ και αγχωθηκα. Πηγα στον γιατρο, ενταξει ειναι ολα και η αποκολληση που ειχα δεν εχει χειροτερεψει απλα μου ειπε συμβαινει να βλεπουμε αιμα.

Οσο σκεφτομαι οτι στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου δεν ενιωθα ΤΙΠΟΤΑ πραγματικα απορω...ποσο διαφορετικα ειναι τωρα. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Καλημέρα! 

@Rafaela_123 κι εμενα πρησμενο ειναι αλλοτε πολυ κι αλλοτε ελαχιστα.

Κοριτσια το πρωι ειδα για 1η φορα αιμα. Στεναχωρηθηκα πολυ και αγχωθηκα. Πηγα στον γιατρο, ενταξει ειναι ολα και η αποκολληση που ειχα δεν εχει χειροτερεψει απλα μου ειπε συμβαινει να βλεπουμε αιμα.

Οσο σκεφτομαι οτι στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου δεν ενιωθα ΤΙΠΟΤΑ πραγματικα απορω...ποσο διαφορετικα ειναι τωρα. 

Μην αγχώνεσαι!! Κάθε κύηση είναι διαφορετική!!! Είδατε και το μωράκι όλα καλά!! Είναι φυσιολογικό είπε κ ο γιατρος :) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...