Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Annie4 είπε:

Όχι!!! Και ο δικός μου το κάνει αυτό αλλα ακόμα ειναι πολυ μικρα ολα εκει μεσα και δεν επηρεαζονται απο το χερακι ενος μωρου. Μην φοβασαι.

Ωραία απλώς φοβάμαι αλλά δεν μπορω να μην την πάρω αγκαλιά και να την φιλήσω δεν γίνεται και έχουν και κάτι χερακια για φάγωμα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Queen είπε:

Καλησπέρα κορίτσι είμαι χαλιά...χθες είχα αναγουλες κανονικά σήμερα τπτ μαχαίρι όλα και φοβάμαι οτι παλι κάτι δεν παει καλά.....

Κορίτσι μου, μην ταραζεσαι κάθε φορά που σταματούν τα συμπτώματα! Εγώ 3 μέρες σέρνομαι στα πατώματα από αναγούλες και ζαλαδα και μπορεί 2 επόμενες να πετάω και μετά πάλι χάλια! Ολα καλά είναι, μην βάζεις έξτρα άγχη με το μυαλό σου! Θα είναι ολα μια χαρά :x

3 ώρες πρίν, Queen είπε:

Αχ τι να πω να ρωτησω κάτι η Μπέμπα πριν λίγο με πάτησε την κοιλιά με το χέρι της υπάρχει περίπτωση να έγινε τπτ;;;

Το μωράκι σου είναι πολυυυυ καλά προστατευμενο μέσα στον σάκο και ο σάκος περιβάλλεται από την μήτρα που είναι μυς και μάλιστα σκληρός! Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να ένιωσε κάτι το έμβρυο! Είναι όλα καλά, προσπάθησε να χαλαρώσεις και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, marpi91 είπε:

Κορίτσι μου, μην ταραζεσαι κάθε φορά που σταματούν τα συμπτώματα! Εγώ 3 μέρες σέρνομαι στα πατώματα από αναγούλες και ζαλαδα και μπορεί 2 επόμενες να πετάω και μετά πάλι χάλια! Ολα καλά είναι, μην βάζεις έξτρα άγχη με το μυαλό σου! Θα είναι ολα μια χαρά :x

Το μωράκι σου είναι πολυυυυ καλά προστατευμενο μέσα στον σάκο και ο σάκος περιβάλλεται από την μήτρα που είναι μυς και μάλιστα σκληρός! Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να ένιωσε κάτι το έμβρυο! Είναι όλα καλά, προσπάθησε να χαλαρώσεις και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου!

Αχ έφαγα μια πίτα και Κοιμήθηκα και μόλις ξυπνησα αστο τουαλέτα κατευτιαν συγγνώμη κιόλας ακόμα έχω τρελή αναγουλα.

Πάντως σε ευχαριστώ παρα πολύ για της απαντήσεις σου! :grin: σε υπέρ ευχαριστώ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Queen είπε:

Αχ έφαγα μια πίτα και Κοιμήθηκα και μόλις ξυπνησα αστο τουαλέτα κατευτιαν συγγνώμη κιόλας ακόμα έχω τρελή αναγουλα.

Πάντως σε ευχαριστώ παρα πολύ για της απαντήσεις σου! :grin: σε υπέρ ευχαριστώ 

Ρε κορίτσια εγώ που δεν έχω αναγουλες και δεν κάνω εμετούς ν ανησυχώ ;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Ellidr είπε:

Ρε κορίτσια εγώ που δεν έχω αναγουλες και δεν κάνω εμετούς ν ανησυχώ ;;;;

Οχι δεν είναι όλες η γυναίκες έτσι εγώ απλώς πάντα στης εγκυμοσύνες είχα εμετούς και αναγουλες και στην Μπέμπα είχα μέχρι των 5ο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ellidr είπε:

Ρε κορίτσια εγώ που δεν έχω αναγουλες και δεν κάνω εμετούς ν ανησυχώ ;;;;

Ούτε εγώ έχω κορίτσι μου μόνο το στομάχι με πονάει μόνιμα δεν μπορώ να φάω πολλά αυτό! Μακάρι να μην έχουμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Ολετ είπε:

Καλησπέρα σε όλες ❤️

Η απορία της ημέρας;Το στόμα πώς να το ράψω ρε κορίτσια , έχω βάλει μισό κιλό ενώ είμαι στην 7η εβδομάδα, στην προηγούμενη κύηση έβαλα 20 κιλά

 

Άνοιξε η όρεξη σου;; Να τρως ανά 3 ώρες κάτι μικρό για να μην τρως πολλά! Να τρως φρούτα κ προτίμησε ολικης άλεσης μακαρονια ψωμί για να σε κρατά πιο πολλή ώρα! Εγώ έχασα 2 κιλά αφού δεν μπορώ να φάω με πονάει το στομάχι μου 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Queen είπε:

Αχ έφαγα μια πίτα και Κοιμήθηκα και μόλις ξυπνησα αστο τουαλέτα κατευτιαν συγγνώμη κιόλας ακόμα έχω τρελή αναγουλα.

Πάντως σε ευχαριστώ παρα πολύ για της απαντήσεις σου! :grin: σε υπέρ ευχαριστώ 

Να μην με ευχαριστείς καθόλου! Εδώ είμαστε για να μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας και να είμαστε δύναμη ή μια για την άλλη πριν πάμε ξανά στον γιατρό μας! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , marpi91 είπε:

Να μην με ευχαριστείς καθόλου! Εδώ είμαστε για να μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας και να είμαστε δύναμη ή μια για την άλλη πριν πάμε ξανά στον γιατρό μας! 

Ναι έτσι πρέπει να είναι η γυναίκες η μία δίπλα στην άλλη ακόμα καλά κρατά η αναγουλα το στομάχι μου είναι χαλιά όλα ανεβαίνουν 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Kαλημέρα κορίτσια. Εχει κανει καμμια προγεννητικο και να ξερει να μου πει κατι? Εχω αγχωθει μεχρι να τις δει ο γιατρος και να μου απαντησει.

Στον κυταρρομεγαλοιο τα αντισωματα IgM βγηκαν αρνητικά <0.1 Αλλα τα IgG βγήκαν θετικά 168.

Τι σημαίνει αυτό? Διαβασα στο internet ότι τα Igg δειχνουν παλαιοτερη μόλυνση και τα IgM τωρινή. Εμενα τα Igg ειναι θετικα με υψηλη τιμη. Μήπως ξέρετε?

ΣΕ ΠΕΡΑΣΑΑΑ :lol: Και εμένα βγήκαν 175 και μου είπε ότι όλα είναι τέλεια, μην αγχώνεσαι!

1 ώρα πρίν, Rafaela_123 είπε:

Καλησπέρα σε όλες ❤️

Η απορία της ημέρας;Το στόμα πώς να το ράψω ρε κορίτσια , έχω βάλει μισό κιλό ενώ είμαι στην 7η εβδομάδα, στην προηγούμενη κύηση έβαλα 20 κιλά

Μισό κιλό; Εγώ έχω βάλει 3 η γουρούνα με την όρεξη που έχω… η λύση είναι να ξεγελάς την όρεξη σου με πολλά σνακ- φρούτα και λαχανικά ανάμεσα στα κυρίως γεύματα. Εγώ δεν έχω καταφέρει να το εφαρμόσω αλλά σίγουρα κάτι θα κάνει γενικά:lol:

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα:razz:εγώ κόλλησα από τη μικρή μου κ ο λαιμός μ είναι χάλια δεν μπορώ να καταπιώ κ εκει π είχα απίστευτη όρεξη κ εγώ, τώρα τ ξημερωμα μ έπιασε μια αναγουλα όπως τις παλιες καλές εποχές, με ποναει κ η κοιλιά μ λίγο κ εχω φοβηθεί.. 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Ρε κορίτσια εγώ που δεν έχω αναγουλες και δεν κάνω εμετούς ν ανησυχώ ;;;;

Καθόλου να μην ανησυχείς. Εγω στο πρωτο μου δεν ειχα τιποτα απολυτως. Τωρα στη δευτερη εγκυμοσύνη ολη μερα αναγουλες. Δεν αντεχω αλλο. Να χαιρεσαι που δεν εχεις κορίτσι μου και εύχομαι να συνεχίσεις έτσι!

11 ώρες πρίν, Sisii είπε:

ΣΕ ΠΕΡΑΣΑΑΑ :lol: Και εμένα βγήκαν 175 και μου είπε ότι όλα είναι τέλεια, μην αγχώνεσαι!

Μισό κιλό; Εγώ έχω βάλει 3 η γουρούνα με την όρεξη που έχω… η λύση είναι να ξεγελάς την όρεξη σου με πολλά σνακ- φρούτα και λαχανικά ανάμεσα στα κυρίως γεύματα. Εγώ δεν έχω καταφέρει να το εφαρμόσω αλλά σίγουρα κάτι θα κάνει γενικά:lol:

Χαχα κι εμένα έτσι μου είπε ότι είναι πολύ καλό ίσα ίσα που έχω αντισώματα.

Αφήστε κορίτσια και εγώ αν και έχω όλη μέρα αναγούλες ταυτόχρονα πεινάω και όταν πεινάω γίνονται πολύ χειρότερες οπότε τρώω. Έχω βάλει και εγώ 1-2 κιλά και ήμουν και 6-7 κιλά παραπάνω από το κανονικό τα οποία μου είχαν μείνει από την πρώτη εγκυμοσύνη. Θα προσπαθήσω ενδιαμεσα που πεινώ να τρώω κανενα καρότο κανενα αγγουρι να ξεγελαω την πεινα μου.

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...