Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

Μανουλες Δεκεμβριου 2022


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Μην αγχώνεσαι!! Κάθε κύηση είναι διαφορετική!!! Είδατε και το μωράκι όλα καλά!! Είναι φυσιολογικό είπε κ ο γιατρος :) 

Δόξα τω Θεω, ναι. Δεν περιμενα πως θα ακουγα την καρδια του να χτυπαει ακομα. Προεχει να πανε ολα καλα αλλα αληθεια ειναι ψυχοφθορο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια, ακούσαμε και εμείς καρδιά σήμερα και μου έδωσε ΠΗΤ 26 Δεκεμβρίου :) 

μου έβαλε και εξέταση για το αν είμαι φορέας κυστικης ινωσης. Την έκανε καμία; Και αν ναι, σε ποιο εργαστήριο και ποσο; 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sisii είπε:

Γεια σας κορίτσια, ακούσαμε και εμείς καρδιά σήμερα και μου έδωσε ΠΗΤ 26 Δεκεμβρίου :) 

μου έβαλε και εξέταση για το αν είμαι φορέας κυστικης ινωσης. Την έκανε καμία; Και αν ναι, σε ποιο εργαστήριο και ποσο; 

Αχ τέλεια! Ίδια πητ έχουμε! Με το καλό!!!

Εγω την έχω κάνει από την προηγούμενη φορά,  στο Λαϊκό νοσοκομείο, έχει εξειδικευμένο τμήμα. Αν σου την έγραψε γιατρός είναι μηδενική η συμμετοχή, απλά πάρε να κλείσεις ραντεβού γιατί το περιθώριο είναι μέχρι την 16η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!! Έχετε κ εσείς δυσκοιλιότητα;; Τι κάνετε για αυτό; Πήρα κάτι τώρα ελπίζω να με πιάσει! Έχω πρόβλημα με τα φρούτα ότι φάω με πονάει το στομάχι μου, νερό δεν μπορώ να πιω καθόλου νομίζω γίνεται χειρότερο…δεν ξέρω! Σήμερα έφαγα βρωμη με Γιαουρτι ισως βοηθήσει καπως…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Έχετε κ εσείς δυσκοιλιότητα;; Τι κάνετε για αυτό; Πήρα κάτι τώρα ελπίζω να με πιάσει! Έχω πρόβλημα με τα φρούτα ότι φάω με πονάει το στομάχι μου, νερό δεν μπορώ να πιω καθόλου νομίζω γίνεται χειρότερο…δεν ξέρω! Σήμερα έφαγα βρωμη με Γιαουρτι ισως βοηθήσει καπως…

Κ εγώ έχω θέμα με την δυσκοιλιότητα 

Πήρα ξερά δαμάσκηνα 

Και μου είπε και ο γιατρός να πάρω πόσιμο παραφινέλαιο από το φαρμακείο και να πίνω μια κουταλιά την ημέρα στην αρχή είχα μεγάλο θέμα 

Τώρα λίγο καλύτερα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Ellidr είπε:

Κ εγώ έχω θέμα με την δυσκοιλιότητα 

Πήρα ξερά δαμάσκηνα 

Και μου είπε και ο γιατρός να πάρω πόσιμο παραφινέλαιο από το φαρμακείο και να πίνω μια κουταλιά την ημέρα στην αρχή είχα μεγάλο θέμα 

Τώρα λίγο καλύτερα 

Σε ευχαριστώ!! Άσε να δοκιμάσω κ τα ξερά φρούτα γιατί με τα φρέσκα γίνεται χειρότερο το στομάχι! Πήρα προβιοτικά κ κάτι αλλά χάπια με φυτικές ίνες…να δω πως θα πάει…νερό πίνεις; Εγώ δεν μπορώ νομίζω ότι γεμίζει το στο στομάχι νερό κ πονάει περισσότερο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Σε ευχαριστώ!! Άσε να δοκιμάσω κ τα ξερά φρούτα γιατί με τα φρέσκα γίνεται χειρότερο το στομάχι! Πήρα προβιοτικά κ κάτι αλλά χάπια με φυτικές ίνες…να δω πως θα πάει…νερό πίνεις; Εγώ δεν μπορώ νομίζω ότι γεμίζει το στο στομάχι νερό κ πονάει περισσότερο 

Ναι πίνω πολύ νερό 

Γιατι έχω θέμα και με ξηροδερμια 

Σκανε τα χείλη μου ,ξηρός λαιμός 

Άστα οπότε πίνω όσο μπορώ 

Έχω μπροστά μου ένα μπουκάλι μεγάλο και πίνω συνέχεια ,ούτε εγώ το θέλω αλλά τι να κάνω

 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Καλημερα!! Λίγο υπερβολικός είναι ο γιατρός ρε συ. Με το πρόγραμμα αυτό θα πέσεις κάτω λιπόθυμη μου φαίνεται! Μήπως καλύτερα να έπαιρνες διατροφή από διατροφολόγο ? Αυτή δεν μου φαίνεται σωστή διατροφή για μια έγκυο.

Στην προηγούμενη εγκυμοσυνη Την διατροφή αυτη του γιατρού την έκανα αυστηρα με το που γέννησα και πιάνει εχασα αρκετά κιλάκια κατα την εγκυμοσυνη ομως ήθελα κ γλυκό και έβαλα αρκετά.τωρα οταν θελω γλυκό τρώω γιαούρτι 2%με κακάο και μέλι.το σκεφτομαι για διατροφολόγο η αλήθεια 

12 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Δόξα τω Θεω, ναι. Δεν περιμενα πως θα ακουγα την καρδια του να χτυπαει ακομα. Προεχει να πανε ολα καλα αλλα αληθεια ειναι ψυχοφθορο

Αυτες οι πρώτες εβδομάδες εχουν αυτα τα σκαμπανεβάσματα αλλες με λιγότερα αλλες με περισσότερα συμπτωματα το θέμα εινσι πως σε λιγο καιρο θα σταθεροποιηθούν ολα ο γιατρός με τοςη εμπειρία ξερει τι σου λεει εμπιστέψου τον.εγω στις προηγούμενες οπως σου ειχα πει καταλάβαινα πως εγινε σωστά η εμφύτευση απο το λιγο αίμα που ειχα 

πρίν από 52 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Έχετε κ εσείς δυσκοιλιότητα;; Τι κάνετε για αυτό; Πήρα κάτι τώρα ελπίζω να με πιάσει! Έχω πρόβλημα με τα φρούτα ότι φάω με πονάει το στομάχι μου, νερό δεν μπορώ να πιω καθόλου νομίζω γίνεται χειρότερο…δεν ξέρω! Σήμερα έφαγα βρωμη με Γιαουρτι ισως βοηθήσει καπως…

Ο γιατρός μου δώσε το dulcosoft βοηθαει γιατι μου πε δεν κανει να ζορίζομαι τωρα ουτε και να βηχουμε δυνατα τις πρώτες βδομαδες.στις προηγούμενες εγκυμοσύνες έπινα το συροπι και εκείνο βοηθαει 1 κουτάλια σούπας πρωι βραδυ 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Αχ τέλεια! Ίδια πητ έχουμε! Με το καλό!!!

Εγω την έχω κάνει από την προηγούμενη φορά,  στο Λαϊκό νοσοκομείο, έχει εξειδικευμένο τμήμα. Αν σου την έγραψε γιατρός είναι μηδενική η συμμετοχή, απλά πάρε να κλείσεις ραντεβού γιατί το περιθώριο είναι μέχρι την 16η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά!

Ευχαριστώ θα το κοιτάξω. Με έστειλε σε ένα εργαστήριο που είναι 170€ με εοππυ και μου είπε ότι είναι το πιο φθηνο 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλημέρα! Ευχομαι σε ολες μια ηρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!Δευτέρα χοριακη 4400 Τετάρτη 7300. Ο γιατρός εδώ που είμαι μου είπε πρέπει να επαναλάβω, γιατι περιμενε παραπανω.Ο άλλος μου γιατροςμπου είναι μακριά κ είναι απ τους καλύτερους μου είπε μια χαρά και πάμε για υπέρηχο  σε λιγες μερες.Να σημειώσω πως έχω κάνει ήδη υπέρηχο και έχουμε δει μικρό σάκο. Ποια είναι η γνώμη σας; Έχω αγχωθεί πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 55 λεπτά , Irida2 είπε:

 

Αυτες οι πρώτες εβδομάδες εχουν αυτα τα σκαμπανεβάσματα αλλες με λιγότερα αλλες με περισσότερα συμπτωματα το θέμα εινσι πως σε λιγο καιρο θα σταθεροποιηθούν ολα ο γιατρός με τοςη εμπειρία ξερει τι σου λεει εμπιστέψου τον.εγω στις προηγούμενες οπως σου ειχα πει καταλάβαινα πως εγινε σωστά η εμφύτευση απο το λιγο αίμα που ειχα 

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση. Θελω απλα να τελειωσει συντομα να μπορεσω να απολαυσω την εγκυμοσυνη μου.

πρίν από 33 λεπτά , Athena. είπε:

Κορίτσια Καλημέρα! Ευχομαι σε ολες μια ηρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!Δευτέρα χοριακη 4400 Τετάρτη 7300. Ο γιατρός εδώ που είμαι μου είπε πρέπει να επαναλάβω, γιατι περιμενε παραπανω.Ο άλλος μου γιατροςμπου είναι μακριά κ είναι απ τους καλύτερους μου είπε μια χαρά και πάμε για υπέρηχο  σε λιγες μερες.Να σημειώσω πως έχω κάνει ήδη υπέρηχο και έχουμε δει μικρό σάκο. Ποια είναι η γνώμη σας; Έχω αγχωθεί πολυ

Καλημερα! Εχω διαβασει οτι η χοριακη διπλασιαζεται σε 48-72 ωρες πραγμα που σημαινει οτι ο διπλασιασμος δε γινεται απαραιτητα σε 2 μερες αλλα μεχρι 3. Οποτε μου φαινεται πως οι πιθανοτητες ειναι  α πανε ολα καλα και στο ευχομαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Ναι πίνω πολύ νερό 

Γιατι έχω θέμα και με ξηροδερμια 

Σκανε τα χείλη μου ,ξηρός λαιμός 

Άστα οπότε πίνω όσο μπορώ 

Έχω μπροστά μου ένα μπουκάλι μεγάλο και πίνω συνέχεια ,ούτε εγώ το θέλω αλλά τι να κάνω

 

Καλά κανεις!! Θα προσπαθήσω να πινω λίγο λίγο… εγώ έχω πολύ σάλιο μέσα στο στόμα 

2 ώρες πρίν, Irida2 είπε:

Ο γιατρός μου δώσε το dulcosoft βοηθαει γιατι μου πε δεν κανει να ζορίζομαι τωρα ουτε και να βηχουμε δυνατα τις πρώτες βδομαδες.στις προηγούμενες εγκυμοσύνες έπινα το συροπι και εκείνο βοηθαει 1 κουτάλια σούπας πρωι βραδυ 

Πήρα κάτι φυτικό με σύκα χουρμάδες κτλ και προβιοτικό ελπίζω να βοηθήσει γιατί η κοιλια μου είναι λες κ είμαι 4 μηνών εγκυος 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Καλά κανεις!! Θα προσπαθήσω να πινω λίγο λίγο… εγώ έχω πολύ σάλιο μέσα στο στόμα 

Πήρα κάτι φυτικό με σύκα χουρμάδες κτλ και προβιοτικό ελπίζω να βοηθήσει γιατί η κοιλια μου είναι λες κ είμαι 4 μηνών εγκυος 

Ωραια θα περιμενουμε νέα σου να δουμε μηπως το προτιμήσουμε κι εμεις.τα προβιοτικά σιγουρα θα σου επαναφέρουν το ph 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...