Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 27 λεπτά , Elle12 είπε:

Ρε κοριτσια..πως περασαν οι μηνες.. σαν χθες που εκανα τεστ και χοριακη.. απιστευτο.. και τωρα ειναι ολοκληρα ανθρωπακια, σχεδον ετοιμα να βγουν.. απιστευτο..

Αχ αυτό ακριβώς έλεγα χθες στο γιατρό!! Πήγαμε για έλεγχο, έφτασε 1600 γραμμάρια και πιπιλουσε το δάχτυλο της χαχα! Έλεγα στο γιατρό δε το πιστεύω ότι θα μπω στον 8ο και μου λέει αυτό συμβαίνει όταν όλα πηγαίνουν καλά, τότε δεν καταλαβαίνεις πώς περνάει ο καιρός.. Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι όλες! Με το καλό!! 🥰

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Annasdg είπε:

Καλημέρα και από μένα κορίτσια. Είχαμε την Τετάρτη ραντεβού. Εμάς ζυγίζει 1.100γρ περίπου 27+2.  Εντός καμπυλών είναι. Είχα ένα άγχος γιατί στον προηγούμενο υπέρηχο φάνηκε να έχει λίγο μεγάλη κοιλίτσα και το αμνιακό ήταν σχεδόν στα ανώτερα φυσιολογικά. Όμως όλα καλά αυτή τη φορά. Κάναμε και καμπύλη και βγήκε άψογη (;) παρόλο που παίρνω κορτιζόνη (νιώθω τυχερή 😅). Θα συμφωνήσω με την @Katerinaaa και εγώ έτσι νιώθω φουλ δραστήρια,μες την ενέργεια και παναλαφρη σαν να μην είμαι έγκυος. Ευτυχώς έχω έναν εξίσου δραστήριο μπέμπη μέσα που μου υπενθυμίζει συνεχώς την ύπαρξή του. Doppler θα κάνω κι εγώ 32η με 33η εβδομάδα προληπτικά λόγω κύησης υψηλού κινδύνου όπως την χαρακτήρισαν. Καλή επιτυχία σε όλες μας εύχομαι.. έχουμε στην τελική ευθεία πια και ανυπομονώ.

Εγώ πάλι κορίτσια υποφέρω απο τό ιβηκό όστο από τους πόνους και δεν μπορώ να δουλέψω γιατι δεν μπορώ να είμαι καθιστή. Η καθιστή θέση είναι η χειρότερη μου. Κάνω πράγματα μέσα στο σπίτι για να μπορώ να στέκομαι όρθια αλλά κυριολεκτικά έχω καθηλωθεί. Έχω ραντεβού στις 6/3. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , μάφιν είπε:

Εγώ πάλι κορίτσια υποφέρω απο τό ιβηκό όστο από τους πόνους και δεν μπορώ να δουλέψω γιατι δεν μπορώ να είμαι καθιστή. Η καθιστή θέση είναι η χειρότερη μου. Κάνω πράγματα μέσα στο σπίτι για να μπορώ να στέκομαι όρθια αλλά κυριολεκτικά έχω καθηλωθεί. Έχω ραντεβού στις 6/3. 

Δε μπορείς να κάνεις τίποτα για αυτό??? Τι σου έχουν πει? Η αλήθεια είναι ότι δε μπορώ να καταλάβω γιατί δε μου έχει συμβεί

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Δε μπορείς να κάνεις τίποτα για αυτό??? Τι σου έχουν πει? Η αλήθεια είναι ότι δε μπορώ να καταλάβω γιατί δε μου έχει συμβεί

Νομιζω ότι δεν μπορώ να κάνω κάτι γιατί είναι μια ορμόνη η ρελαξίνη που παράγεται για να ανοίξει η λεκάνη κτλ κτλ περιμένω να σταματήσει βασικά και το ελπιζω😅 αν πονάω τόσο πολύ από Δευτέρα θα πάρω τον γιατρο μου να παώ να με δει γιατί είμαι έτσι (να πονάω τόσο πολύ) ήδη μια εβδομάδα. 

@Elle12 εσυ έκανες τίποτα πέρα από το να αποφεύγεις ότι σε πονάει;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, μάφιν είπε:

Νομιζω ότι δεν μπορώ να κάνω κάτι γιατί είναι μια ορμόνη η ρελαξίνη που παράγεται για να ανοίξει η λεκάνη κτλ κτλ περιμένω να σταματήσει βασικά και το ελπιζω😅 αν πονάω τόσο πολύ από Δευτέρα θα πάρω τον γιατρο μου να παώ να με δει γιατί είμαι έτσι (να πονάω τόσο πολύ) ήδη μια εβδομάδα. 

@Elle12 εσυ έκανες τίποτα πέρα από το να αποφεύγεις ότι σε πονάει;

Με βοηθησαν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ οι ασκησεις με τη μπαλα του πιλατες. Καθισματακια, και κυκλικες κινησεις της λεκανης πανω στη μπαλα, αριστεροστροφα και δεξιοστροφα για καποια λεπτα. Και οταν ξαπλωνω στο πλαι, μαξιλαρι αναμεσα στα ποδια.

Μονο αυτα τα δυο με ανακουφισαν. Τον τελευταιο καιρο απλα το νιωθω δε με ενοχλει κ δε με εμποδιζει οπως πριν. Δεν ξερω αν φταινε οι ασκησεις ή απλα ανοιξε οσο επρεπε.. αλλα καταλαβαινω απολυτα τον πονο σου! Δεν υπηρχε αυτο που ενιωθα! Δακρυζα απο τον πονο..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Elle12 είπε:

Με βοηθησαν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ οι ασκησεις με τη μπαλα του πιλατες. Καθισματακια, και κυκλικες κινησεις της λεκανης πανω στη μπαλα, αριστεροστροφα και δεξιοστροφα για καποια λεπτα. Και οταν ξαπλωνω στο πλαι, μαξιλαρι αναμεσα στα ποδια.

Μονο αυτα τα δυο με ανακουφισαν. Τον τελευταιο καιρο απλα το νιωθω δε με ενοχλει κ δε με εμποδιζει οπως πριν. Δεν ξερω αν φταινε οι ασκησεις ή απλα ανοιξε οσο επρεπε.. αλλα καταλαβαινω απολυτα τον πονο σου! Δεν υπηρχε αυτο που ενιωθα! Δακρυζα απο τον πονο..

μόλις μίλησα με τον γιατρό μου γιατί ρε κορίτσια έχω και πολλές μπυρμπουλήθρες ψηλά στον κόλπο που μερικές φορές γίνονται και πιο τσιμπήματα, 2μέρες μέρες τωρα... αλλά είναι πολύ χαμηλά δεν είναι κλωτσιά σίγουρα. Μου είπε να παώ αύριο στο ΙΑΣΩ να με δει😒 λέτε να είναι συσπάσεις? ή υπερβάλλω... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , μάφιν είπε:

μόλις μίλησα με τον γιατρό μου γιατί ρε κορίτσια έχω και πολλές μπυρμπουλήθρες ψηλά στον κόλπο που μερικές φορές γίνονται και πιο τσιμπήματα, 2μέρες μέρες τωρα... αλλά είναι πολύ χαμηλά δεν είναι κλωτσιά σίγουρα. Μου είπε να παώ αύριο στο ΙΑΣΩ να με δει😒 λέτε να είναι συσπάσεις? ή υπερβάλλω... 

Δε πιστευω να ειναι κατι. Εγω νιωθω μπουρμπουληθρες στις ωοθηκες περιπου. Φανταζομαι ειμαι το μωρο και οι κινησεις/αλλαγες. Ωστοσο καλα θα κανεις να πας να ηρεμησεις κ να εισαι σιγουρη. Ολα καλα θα πανε!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

μόλις μίλησα με τον γιατρό μου γιατί ρε κορίτσια έχω και πολλές μπυρμπουλήθρες ψηλά στον κόλπο που μερικές φορές γίνονται και πιο τσιμπήματα, 2μέρες μέρες τωρα... αλλά είναι πολύ χαμηλά δεν είναι κλωτσιά σίγουρα. Μου είπε να παώ αύριο στο ΙΑΣΩ να με δει😒 λέτε να είναι συσπάσεις? ή υπερβάλλω... 

το έχω νοιώσει μια δυο φορές πρόσφατα και είχα τρομάξει λίγο. Μετά ήμουν ξάπλα για δυο μέρες γιατί νόμιζα ότι έχει γίνει βλακεία αλλά με είδε ο γιατρός κ μου ειπε όλα καλά. Αλλά δεν μπορούσε να προσδιορίσει αυτό που ενοιωθα με τον ήχο και τα τσιμπήματα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Afrodite88 είπε:

το έχω νοιώσει μια δυο φορές πρόσφατα και είχα τρομάξει λίγο. Μετά ήμουν ξάπλα για δυο μέρες γιατί νόμιζα ότι έχει γίνει βλακεία αλλά με είδε ο γιατρός κ μου ειπε όλα καλά. Αλλά δεν μπορούσε να προσδιορίσει αυτό που ενοιωθα με τον ήχο και τα τσιμπήματα..

Πήγα στο γιατρο! Η μικρούλα μας είναι καλα, και ο τράχηλος και το αμνιακό όλα καλα! Μου είπε ότι με πονάει ο προσαγωγός, όχι το ηβικό οστό και ότι δυστυχώς απ ότι φαίνεται θα ταλαιπωρηθώ μυοσκελετικά. Είπε ότι κάποιες γυναίκες παθαίνουν διαφορά προκειμένου να ανοίξουν τα Κόκκαλα και ότι είχε μια εγκυουλα που πηγαινε με το π στο ιατρειο🥲τεσπα αφού είναι καλα η μικρούλα μου θα δω τι θα κάνω, θα το προσέχω… 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε? Είδα τη μαία σήμερα🥰 παρόλο που σφαδάζω στους μυοσκελετικούς πόνους είμαι πολύ χαρούμενη!

πλησιαζούμε!🤗 μου είπε τι πρέπει να έχω μαζί μου κτλ και ότι θα προσπαθήσουμε τις 3 μέρες που θα είμαι εκεί να εδραιώσουμε τον θηλασμό και ότι μετά θα μιλάμε τηλεφωνικά. Πήρα τηλέφωνο σήμερα και στην Φαιναρέτη να ξεκινήσω τα προγεννητικά μαθήματα. 

Ρουχαλάκια για το μωρό μου είπε να έχω μαζί μου ένα κοντομάνικο απλό και ένα μακρυμάνικο και θα δούμε. Θα ξαναμιλήσουμε πάλι πιο κοντά στις ημερομηνίες. 

Εσείς τι κάνετε από προετοιμασίες? Είστε καλά;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , μάφιν είπε:

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε? Είδα τη μαία σήμερα🥰 παρόλο που σφαδάζω στους μυοσκελετικούς πόνους είμαι πολύ χαρούμενη!

πλησιαζούμε!🤗 μου είπε τι πρέπει να έχω μαζί μου κτλ και ότι θα προσπαθήσουμε τις 3 μέρες που θα είμαι εκεί να εδραιώσουμε τον θηλασμό και ότι μετά θα μιλάμε τηλεφωνικά. Πήρα τηλέφωνο σήμερα και στην Φαιναρέτη να ξεκινήσω τα προγεννητικά μαθήματα. 

Ρουχαλάκια για το μωρό μου είπε να έχω μαζί μου ένα κοντομάνικο απλό και ένα μακρυμάνικο και θα δούμε. Θα ξαναμιλήσουμε πάλι πιο κοντά στις ημερομηνίες. 

Εσείς τι κάνετε από προετοιμασίες? Είστε καλά;

Αααα τι ωραία! Η φαιναρετη κάνει on line μαθήματα;; Εγώ έκλεισα σε ένα άλλο site.. 

Κατά τα άλλα εγώ σταμάτησα τη δουλειά και είμαι πολύ χαρούμενη

😅 Μέσα στη βδομάδα θέλω να πλύνω και τα ρουχαλακια που πήραμε να τα σιδερωσω για να είμαστε έτοιμοι 🥰

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Spring_girl είπε:

Αααα τι ωραία! Η φαιναρετη κάνει on line μαθήματα;; Εγώ έκλεισα σε ένα άλλο site.. 

Κατά τα άλλα εγώ σταμάτησα τη δουλειά και είμαι πολύ χαρούμενη

😅 Μέσα στη βδομάδα θέλω να πλύνω και τα ρουχαλακια που πήραμε να τα σιδερωσω για να είμαστε έτοιμοι 🥰

Πότε έχεις Πητ;

 

1 ώρα πρίν, μάφιν είπε:

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε?

Εσείς τι κάνετε από προετοιμασίες? Είστε καλά;

Εγώ δεν κάνω καμιά προετοιμασία.😂😂

Τα έχω αφήσει όλα.😅😅

Γενικά όλα καλά.

  • Χαχα 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , agapi27 είπε:

Πότε έχεις Πητ;

 

Εγώ δεν κάνω καμιά προετοιμασία.😂😂

Τα έχω αφήσει όλα.😅😅

Γενικά όλα καλά.

2/5 έχω ΠΗΤ. Την άλλη εβδομάδα θα πάμε για Doppler στον εμβρυολογο και ελπίζω να τη δούμε ξανά 3D τη μπουμπού.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έκλεισα για Doppler 22/3.

Κορίτσια, όσες έχετε κλείσει ραντεβού σαν ζήτησαν κάποια προετοιμασία;

Εμένα σήμερα μου είπαν να πίνω 2,5-3 λίτρα νερό κάθε μέρα,γουλια γουλια.

Να μην έχω βάλει 2 μέρες κάποια κρέμα ή λαδακι στην περιοχή της κοιλιάς.(οκ λογικό) 

Και να φάω κάτι αρκετά γλυκό μισή ώρα πριν πάω.

Εννοείται και όλες τις εξετάσεις που έχω κάνει,υπερήχους, αυχενική,β επιπέδου (την έκανα αλλού), αιματολογικές.


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...