Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

1 hour ago, Στελλα33 είπε:

οταν λετε μικρο; Σε βαρος; Ποσο ειναι δηλαδη;

570 γραμμάρια στις 24+6 

Μου είπε χαρακτηριστικά ότι έχει πιο μικρό κεφάλι και κοιλιά από το μέσο όρο (κατώτατα όρια) και ότι πρέπει να πάω σε 2 βδομάδες να δούμε ότι αναπτύσσεται ομαλά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 23 λεπτά , Elenst είπε:

570 γραμμάρια στις 24+6 

Μου είπε χαρακτηριστικά ότι έχει πιο μικρό κεφάλι και κοιλιά από το μέσο όρο (κατώτατα όρια) και ότι πρέπει να πάω σε 2 βδομάδες να δούμε ότι αναπτύσσεται ομαλά 

Δεν μου φαίνεται τόσο ανησυχητικό κοπελα μου...στις 26 εμείς είμαστε 760..... Όλα καλά θα πάνε μη στεναχωριέσαι άδικα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Δεν μου φαίνεται τόσο ανησυχητικό κοπελα μου...στις 26 εμείς είμαστε 760..... Όλα καλά θα πάνε μη στεναχωριέσαι άδικα

Αχ δε μπορώ να ηρεμήσω από εκείνη την ώρα ...... Οι 2 βδομάδες θα είναι μαρτύριο! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Elenst είπε:

Αχ δε μπορώ να ηρεμήσω από εκείνη την ώρα ...... Οι 2 βδομάδες θα είναι μαρτύριο! 

Έχεις δικιο! Δεν παλεύεται η αναμονή. Σου σπάνε τα νευρα. Εμένα το μόνο που με έκανε κάπως να την παλεύω ήταν ότι το νιώθουν πλέον όταν στρες αργόμαστε όποτε προσπάθησε για το μωρακι σου να ξεχνιέσαι όσο μπορεις και να σκέφτεσαι θετικά 🧡 ευχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλα!!

2 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Εχω απο το πρωι κοψιματακια περιοδου.. και εχω αρχισει κ φρικαρω..

Ειχα στις αρχες στο 1ο τριμηνο κ μου λεγαν οτι ειναι απο τη διαστολη της μητρας. Εκτοτε δεν με ξαναεπιασε.. ειναι νορμαλ? 

Μίλησες με το γιατρο σου; Σου ειπε κάτι; Παντως κ εγω είχα τις προάλλες αλλά τελικά ήταν έντερο. Έχουν μετακινηθεί εκεί κάτω τα πάντα και δεν αναγνωριζω τις ενοχλήσεις πλέον…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Elenst είπε:

Αχ δε μπορώ να ηρεμήσω από εκείνη την ώρα ...... Οι 2 βδομάδες θα είναι μαρτύριο! 

Καταλαβαίνω την αγωνία σου αλλά πιστεύω ότι όλα θα είναι καλά...όσο ήμουν στην αναμονή στο νοσοκομείο λέγανε σε κοπέλες ότι έχουν μικρό μωρό αλλά όλα οκ.  Κάθε έμβρυο έχει τη δική του ανάπτυξη, αυτό με τις καμπύλες είναι πολύ αγχωτικό βρε κορίτσια ...εγώ δε θέλω να τις κοιταω καν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειας σας κορίτσια! Εγώ είμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι! Είμαι 28 + 4 με ΠΗΤ 5/5/23! Στην β’ επιπέδου μου βρήκαν υψηλή αντίσταση στην μητριαία αρτηρία. Η γυναικολόγος μου με έστειλε σε αιματολόγο, κάναμε εξετάσεις αλλά όλα καλά και παίρνω προληπτικά Σαλοσπίρ. Την Δευτέρα που έρχεται θα πάω ξανά για Doppler για να δούμε εάν αναπτύσσετε κανονικά η Μπέμπα μας! Έχω γενικότερα πολύ άγχος καθόλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης…εύχομαι σε όλες τα καλύτερα και με το μπεμπάκι τους αγκαλιά σε λίγο καιρο! Είμαι από Θεσσαλονίκη!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Flower_lady είπε:

Γειας σας κορίτσια! Εγώ είμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι! Είμαι 28 + 4 με ΠΗΤ 5/5/23! Στην β’ επιπέδου μου βρήκαν υψηλή αντίσταση στην μητριαία αρτηρία. Η γυναικολόγος μου με έστειλε σε αιματολόγο, κάναμε εξετάσεις αλλά όλα καλά και παίρνω προληπτικά Σαλοσπίρ. Την Δευτέρα που έρχεται θα πάω ξανά για Doppler για να δούμε εάν αναπτύσσετε κανονικά η Μπέμπα μας! Έχω γενικότερα πολύ άγχος καθόλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης…εύχομαι σε όλες τα καλύτερα και με το μπεμπάκι τους αγκαλιά σε λίγο καιρο! Είμαι από Θεσσαλονίκη!

Αχ αυτό το άγχος σε όλη την εγκυμοσύνη σε νιώθω τόσο πολύ!!!! Που έκανες β επιπεδουα;; Εγώ στην ψαρά

Όλα θα πάνε καλά για όλες μας είμαι σίγουρη!!! Απλά μερικές βρισκόμαστε σε εγρήγορση μη χάσουμε....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Flower_lady είπε:

Γειας σας κορίτσια! Εγώ είμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι! Είμαι 28 + 4 με ΠΗΤ 5/5/23! Στην β’ επιπέδου μου βρήκαν υψηλή αντίσταση στην μητριαία αρτηρία. Η γυναικολόγος μου με έστειλε σε αιματολόγο, κάναμε εξετάσεις αλλά όλα καλά και παίρνω προληπτικά Σαλοσπίρ. Την Δευτέρα που έρχεται θα πάω ξανά για Doppler για να δούμε εάν αναπτύσσετε κανονικά η Μπέμπα μας! Έχω γενικότερα πολύ άγχος καθόλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης…εύχομαι σε όλες τα καλύτερα και με το μπεμπάκι τους αγκαλιά σε λίγο καιρο! Είμαι από Θεσσαλονίκη!

Καλώς ήρθες! Με το καλό σε όλες μας! Θεσσαλονίκη είμαι κι εγώ.. Πού θα γεννήσετε όσες είστε εδώ;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καινουριο προβλημα απο χθες

Ενιωσα να τρεχει λιγο η μυτη μου και τελικα ηταν αιματακι. Το νιωθα μεσα στη μυτη κ δεν εσταζε

Εκανα πλυση με φυσιομερ και φυσηξα. Ρε παιδια. Εβγαλα ενα χαρτι με blood clots. Οπως ειναι αυτα τα συκωτακια που βγαζουμε στην περιοδο αλλα κοκκινο αιμα. Κοιμηθηκα μια χαρα και σημερα παλι το ιδιο. Ξερω οτι το να ματωνει η μυτη ειναι νορμαλ στην εγκυμοσυνη, και εγω ειδικα εχω μαθει μιας και ολη μου τη παιδικη κ εφηβικη ηλικια ημουν σχεδον καθημερινα με ρινοραγια, αλλα με τρομαξαν οι θρομβοι... ειναι νορμαλ?

Εννοειται θα παρω μετα τηλ τον γιατρο μου...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Elenst είπε:

Αχ αυτό το άγχος σε όλη την εγκυμοσύνη σε νιώθω τόσο πολύ!!!! Που έκανες β επιπεδουα;; Εγώ στην ψαρά

Όλα θα πάνε καλά για όλες μας είμαι σίγουρη!!! Απλά μερικές βρισκόμαστε σε εγρήγορση μη χάσουμε....

Και εγώ εκεί έκανα, μου την έκανε η κυρία Σεβαστοπούλου! Αχ λίγο να το μετρίαζα αυτό το άγχος! Επίσης έχω ακόμα αναγούλες! 

6 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Καλώς ήρθες! Με το καλό σε όλες μας! Θεσσαλονίκη είμαι κι εγώ.. Πού θα γεννήσετε όσες είστε εδώ;;

Εγώ πιθανόν στον Άγιο Λουκά. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Flower_lady είπε:

Και εγώ εκεί έκανα, μου την έκανε η κυρία Σεβαστοπούλου! Αχ λίγο να το μετρίαζα αυτό το άγχος! Επίσης έχω ακόμα αναγούλες! 

Εγώ πιθανόν στον Άγιο Λουκά. 

 

3 ώρες πρίν, Annasdg είπε:

Εμείς Γένεσις με το καλό.. εσύ;; 

Εμείς είμαστε ανάμεσα σε Γένεσις και Άγιο Λουκά χαχα! Τώρα που θα σταματήσω τη δουλειά θα πάμε να τα δούμε κι από κοντά, πιο πιθανό το Γένεσις είναι..

6 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Καινουριο προβλημα απο χθες

Ενιωσα να τρεχει λιγο η μυτη μου και τελικα ηταν αιματακι. Το νιωθα μεσα στη μυτη κ δεν εσταζε

Εκανα πλυση με φυσιομερ και φυσηξα. Ρε παιδια. Εβγαλα ενα χαρτι με blood clots. Οπως ειναι αυτα τα συκωτακια που βγαζουμε στην περιοδο αλλα κοκκινο αιμα. Κοιμηθηκα μια χαρα και σημερα παλι το ιδιο. Ξερω οτι το να ματωνει η μυτη ειναι νορμαλ στην εγκυμοσυνη, και εγω ειδικα εχω μαθει μιας και ολη μου τη παιδικη κ εφηβικη ηλικια ημουν σχεδον καθημερινα με ρινοραγια, αλλα με τρομαξαν οι θρομβοι... ειναι νορμαλ?

Εννοειται θα παρω μετα τηλ τον γιατρο μου...

Κι εγώ έχω πού και πού λίγο αίμα, το απέδωσα στο σαλοσπιρ που παίρνω.. Επίσης αυξάνεται και λίγο η πίεση μας όσο προχωράει η εγκυμοσύνη..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Spring_girl είπε:

 

Εμείς είμαστε ανάμεσα σε Γένεσις και Άγιο Λουκά χαχα! Τώρα που θα σταματήσω τη δουλειά θα πάμε να τα δούμε κι από κοντά, πιο πιθανό το Γένεσις είναι..

Κι εγώ έχω πού και πού λίγο αίμα, το απέδωσα στο σαλοσπιρ που παίρνω.. Επίσης αυξάνεται και λίγο η πίεση μας όσο προχωράει η εγκυμοσύνη..

Ναι και μενα ο γιατρος μου ειπε οτι δεν τον απασχολει καθολου. Ξερω αυξανεται ως και 50% η πιεση στο αιμα μας και ειναι λογικο. Βαλε και το σαλοσπιρ..

Απλα με αγχωσαν οι θρομβοι. Αλλα αφου ειναι κουλ ο γιατρος, ειμαι και εγω.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Καινουριο προβλημα απο χθες

Ενιωσα να τρεχει λιγο η μυτη μου και τελικα ηταν αιματακι. Το νιωθα μεσα στη μυτη κ δεν εσταζε

Εκανα πλυση με φυσιομερ και φυσηξα. Ρε παιδια. Εβγαλα ενα χαρτι με blood clots. Οπως ειναι αυτα τα συκωτακια που βγαζουμε στην περιοδο αλλα κοκκινο αιμα. Κοιμηθηκα μια χαρα και σημερα παλι το ιδιο. Ξερω οτι το να ματωνει η μυτη ειναι νορμαλ στην εγκυμοσυνη, και εγω ειδικα εχω μαθει μιας και ολη μου τη παιδικη κ εφηβικη ηλικια ημουν σχεδον καθημερινα με ρινοραγια, αλλα με τρομαξαν οι θρομβοι... ειναι νορμαλ?

Εννοειται θα παρω μετα τηλ τον γιατρο μου...

Τον πήρες τον γιατρό ; Όλα καλά; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Flower_lady είπε:

Γειας σας κορίτσια! Εγώ είμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι! Είμαι 28 + 4 με ΠΗΤ 5/5/23! Στην β’ επιπέδου μου βρήκαν υψηλή αντίσταση στην μητριαία αρτηρία. Η γυναικολόγος μου με έστειλε σε αιματολόγο, κάναμε εξετάσεις αλλά όλα καλά και παίρνω προληπτικά Σαλοσπίρ. Την Δευτέρα που έρχεται θα πάω ξανά για Doppler για να δούμε εάν αναπτύσσετε κανονικά η Μπέμπα μας! Έχω γενικότερα πολύ άγχος καθόλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης…εύχομαι σε όλες τα καλύτερα και με το μπεμπάκι τους αγκαλιά σε λίγο καιρο! Είμαι από Θεσσαλονίκη!

Με το καλό κοπέλα μου!! Που γεννας αν επιτρέπεται;

Α συγγνώμη τώρα το ειδα😁 και γω από Θεσσαλονίκη είμαι,δεν μενω πια εκεί αλλά εκεί θα έρθω να γεννήσω....στο Ιπποκράτειο με παρακολουθουν

10 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Καινουριο προβλημα απο χθες

Ενιωσα να τρεχει λιγο η μυτη μου και τελικα ηταν αιματακι. Το νιωθα μεσα στη μυτη κ δεν εσταζε

Εκανα πλυση με φυσιομερ και φυσηξα. Ρε παιδια. Εβγαλα ενα χαρτι με blood clots. Οπως ειναι αυτα τα συκωτακια που βγαζουμε στην περιοδο αλλα κοκκινο αιμα. Κοιμηθηκα μια χαρα και σημερα παλι το ιδιο. Ξερω οτι το να ματωνει η μυτη ειναι νορμαλ στην εγκυμοσυνη, και εγω ειδικα εχω μαθει μιας και ολη μου τη παιδικη κ εφηβικη ηλικια ημουν σχεδον καθημερινα με ρινοραγια, αλλα με τρομαξαν οι θρομβοι... ειναι νορμαλ?

Εννοειται θα παρω μετα τηλ τον γιατρο μου...

Και γω έχω δει τέτοιο αιματακι από τη μύτη και δεν είχα ποτέ στη ζωή μου ρινορραγία. Δεν έδωσα σημασία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...