Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Καλό μήνα.

Πραγματικά ξημέρωσε μια τραγική ημέρα. 

Σήμερα ψαχνομαι κ εγώ για τα επιδόματα,τα οποία μπορώ να πάρω,αλλά χρειάστηκαν 5 τηλέφωνα και αρκετή ώρα μέχρι να βρεθεί ένας άνθρωπος,που ήξερε τη δουλειά του. 

πήρα στο 1555 γιατί δεν σήκωναν το τηλέφωνο στο τοπικό κατάστημα και δυστυχώς η κοπέλα που με εξυπηρέτησε δεν ήξερε καθόλου να μου απαντήσει. Μου λέει αφού γεννήσεις θα κάνεις την αίτηση.😑 Της εξηγούσα ακριβώς τι ήθελα. Επίδομα κύησης κ λοχείας. Έχω τα ένσημα,απλά είμαι σε ταμείο ανεργίας. Κατάλαβα ότι δεν θα βρω άκρη, ευχαρίστησα κ το έκλεισα.

Εν τέλει κάλεσα ξανά στο τοπικό κατάστημα (μετά από 7 φορές) κ με παρέπεμψαν στις παροχές που απάντησε κατευθείαν ένας κύριος και ήξερε να μου απαντήσει ακριβώς τα βήματα. Δόξα τω Θεώ. 

Γκρινιαζω,το ξέρω.

Καλημέρα σε όλες! @agapi27επειδή είμαστε στην ίδια κατάσταση,πες μου σε παρακαλώ τι σου είπαν...εμένα μου είπαν απλά να πάω στο ΙΚΑ της περιοχής μου την βεβαίωση πητ και μια βεβαίωση ανεργίας (από το ΚΕΠ λογικά;)

Εγώ κορίτσια έκανα σήμερα 28 εβδομάδων το μίνι ντομπλερ και είναι όλα άψογα δόξα τ Θεό! Η μικρή είναι 1260 και ο τράχηλος 37!! Κανονικό ντομπλερ στις 29 του μήνα τώρα! Αν όλα βαίνουν καλώς λέει θα φτάσω μέχρι την 39 εβδομάδα (πολύ δεν είναι για προγράμματισμενη καισαρική?🤔) Τελοσπαντων, πήρα μεγάλη χαρά σε μια τόσο μαύρη μέρα ...το χρειαζομουν γιατί με έπιασε το άγχος μου από το πρωί με αυτά που ακούω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 56 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Καλημέρα σε όλες! @agapi27επειδή είμαστε στην ίδια κατάσταση,πες μου σε παρακαλώ τι σου είπαν...εμένα μου είπαν απλά να πάω στο ΙΚΑ της περιοχής μου την βεβαίωση πητ και μια βεβαίωση ανεργίας (από το ΚΕΠ λογικά;)

Εγώ κορίτσια έκανα σήμερα 28 εβδομάδων το μίνι ντομπλερ και είναι όλα άψογα δόξα τ Θεό! Η μικρή είναι 1260 και ο τράχηλος 37!! Κανονικό ντομπλερ στις 29 του μήνα τώρα! Αν όλα βαίνουν καλώς λέει θα φτάσω μέχρι την 39 εβδομάδα (πολύ δεν είναι για προγράμματισμενη καισαρική?🤔) Τελοσπαντων, πήρα μεγάλη χαρά σε μια τόσο μαύρη μέρα ...το χρειαζομουν γιατί με έπιασε το άγχος μου από το πρωί με αυτά που ακούω

μπράβο κορίτσι μου με το καλό! κορίτσια τσεκάρετε μήπως δεν χριεάζεται να τρέχετε και μπορείτε να τα βρείτε ηλεκτρονικα; έχει και ο ΟΑΕΔ τμήμα κτλ κτλ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Καλημέρα σε όλες! @agapi27επειδή είμαστε στην ίδια κατάσταση,πες μου σε παρακαλώ τι σου είπαν...εμένα μου είπαν απλά να πάω στο ΙΚΑ της περιοχής μου την βεβαίωση πητ και μια βεβαίωση ανεργίας (από το ΚΕΠ λογικά;)

Εγώ κορίτσια έκανα σήμερα 28 εβδομάδων το μίνι ντομπλερ και είναι όλα άψογα δόξα τ Θεό! Η μικρή είναι 1260 και ο τράχηλος 37!! Κανονικό ντομπλερ στις 29 του μήνα τώρα! Αν όλα βαίνουν καλώς λέει θα φτάσω μέχρι την 39 εβδομάδα (πολύ δεν είναι για προγράμματισμενη καισαρική?🤔) Τελοσπαντων, πήρα μεγάλη χαρά σε μια τόσο μαύρη μέρα ...το χρειαζομουν γιατί με έπιασε το άγχος μου από το πρωί με αυτά που ακούω

 

πρίν από 53 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Καλημέρα σε όλες! @agapi27επειδή είμαστε στην ίδια κατάσταση,πες μου σε παρακαλώ τι σου είπαν...εμένα μου είπαν απλά να πάω στο ΙΚΑ της περιοχής μου την βεβαίωση πητ και μια βεβαίωση ανεργίας (από το ΚΕΠ λογικά;)

 

Εμένα ο υπάλληλος στις παροχές μου είπε θα κάνω ηλεκτρονικα την αίτηση. Θα επισυναψω τη λήξη σύμβασης μου,θα βάλω ως φορέα  Ταξυ (επειδή εργαζομουν σε ξενοδοχείο) και άνεργη σε μια δεύτερη επιλογή (νομίζω εκεί που βάζουν εργοδότη -ΑΝ θυμάμαι καλά). Δεν θυμάμαι αν μου είπε να βάλω κ τη βεβαίωση που σου δηλώνει ο γυναικολόγος για την πητ και το εκκαθαριστικό.εγω θα τα βάλω. 😅😅

Βασικά θα καλέσω ξανα.😅Και απλά επειδή έλειπαν στα στοιχεία μου η ΔΟΥ και ο αριθμός της ταυτότητας μου θα κλείσω ένα ραντεβού στο μητρώο για να τα φτιάξω.

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elle12 είπε:

Εγω ξερω 56 μερες απο εργοδοτη, 9 βδομαδες μετα τον τοκετο απο εφκα, μετα 9μηνο, μετα την αδεια του ετους απο τη δουλεια και τον εργοδοτη κ καπακι μπορεις να παρεις το 4μηνο του οαεδ που ειναι 2 μηνες επι πληρωμη και 2 ανευ αποδοχων. Εγω θα τα παρω ολα μαζι. 18 μηνες θα κατσω εκτος απροοπτου.

έτσι είναι όπως τα λες. Αυτό που λέω εγώ είναι ένα εξτρα επίδομα που δεν σχετίζεται με κάποια άδεια και πρέπει να είναι 700άρι. Έχω βρει και λινκ αν θέλετε πειτε μου να σας το στείλω σε dm ή ψάξτε "Συμπληρωματική παροχή μητρότητας". Μακάρι γιατί ότι έρχεται καλό είναι☺️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες,

Μου ζήτησε ο γιατρός μου να κάνω το εμβόλιο repevax που είναι για κοκκυτη.

Έχω ήδη κανει και της γρίπης και δεν είχα κάποιο σύμπτωμα.

Έχει καμμία κάνει το συγκεκριμένο? Είχατε συμπτώματα? Πήγαν όλα καλά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Silver lining είπε:

Καλησπέρα σε όλες,

Μου ζήτησε ο γιατρός μου να κάνω το εμβόλιο repevax που είναι για κοκκυτη.

Έχω ήδη κανει και της γρίπης και δεν είχα κάποιο σύμπτωμα.

Έχει καμμία κάνει το συγκεκριμένο? Είχατε συμπτώματα? Πήγαν όλα καλά?

Μου το έγραψε κ εμένα,δεν το έκανα ακόμα,αλλά σκοπεύω να το κάνω, περισσότερο γιατί έχω ένα μεγαλύτερο παιδάκι που πηγαίνει προνήπια. 

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν το είχα κάνει αν κ μου το είχαν ξαναπεί. 

Δεν γνωρίζω για συμπτώματα.

πρίν από 59 λεπτά , Elle12 είπε:

Οσες εχετε ξαναγεννησει, με επισκληριδιο, ποια η αποψη σας?

Γεννησατε καλα? Φυσιολογικα? Με τεχνητα μεσα? Ειστε ευχαριστημενες? Θα το ξανακανετε?

Λοιπόν,στην προηγούμενη γέννα πήγα με πρόκληση,μου έκαναν μια πολύ μικρή δόση,όταν μου έσπασαν τα νερά γιατί υπέφερα αλλά,σκέψου ότι μετά από 2-3 ώρες ξεκίνησα να περπατάω, υποβασταζομενη φυσικά,αν κ είχα τον πλήρη έλεγχο. Μετά έφαγα όλους τους πόνους γιατί είχε φύγει όλη δράση του φαρμάκου κ δεν μου έκαναν άλλη δόση για να προχωρήσει ο τοκετός. Μου έκαναν 5-10 λεπτά πριν γεννήσω γιατί δεν άντεχα άλλο και απλά δεν ένιωσα τα τελευταία 3-5 λεπτά (θέλει κ λίγο χρόνο να δράσει). Αν θυμάμαι καλά μόνο λίγο τρέμουλο είχα,όχι κάτι τραγικό,δεν πόνεσα,δεν είχα μετέπειτα κάποια ενόχληση. 

Ναι,θα το έκανα ξανά,ήμουν πολύ ευχαριστημένη και με τον γιατρό -αναισθησιολογο(αυτός ήθελε να μου βάλει κι άλλη δόση όταν πονούσα αλλά δεν τον άφηνε η μαία 😑,-γιατί σταματούσε η διαδικασία ).

  • Μου αρέσει 2

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!! Εύχομαι να είστε όλες καλά και τα μωρά σας επίσης!!! 

Εμείς πήγαμε για β επιπέδου νομίζω για τέταρτη φορά!... Τελικά αυτή τη φορά το μωρό ήταν μέσα στα φυσιολογικά όρια 27+0 ήταν 1 κιλό... 

Μου είπε όμως ότι επειδή έχω διαβήτη κλπ κλπ θα χρειαστεί να κάνουμε ντοπλερ σε ένα μήνα... 

Άντε λίγο μας έμεινε ακόμα ! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο δω!

Εγω ολα καλα μεχρι στιγμης. Σημερα εχω το 2ο μαθημα ανωδυνου τοκετου. Και σε μια βδομαδα υπερηχο.

Στα ευχαριστα, ειναι η τελευταια εβδομαδα στη δουλεια και μετραω και τα λεπτα!! Εχω κλεισει αεροπορικα να παω στους δικους μου για μια βδομαδα γιατι μετα τις 32-33 εβδομαδες δε θα μπορω να ταξιδεψω!

Ανυπομονω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  Καλησπέρα σε όλες! 

Δείτε και αυτό το θέμα και την σφυγμομέτρηση που ρωτάμε για τα live ! 

μιας και θέλουμε την άποψή σας 😍

 💗🙏💗 ευχαριστούμε θερμά💗🙏💗


Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites

On 28/2/2023 at 8:04 ΜΜ, Spring_girl είπε:

2/5 έχω ΠΗΤ. Την άλλη εβδομάδα θα πάμε για Doppler στον εμβρυολογο και ελπίζω να τη δούμε ξανά 3D τη μπουμπού.. 

Να σε ρωτήσω κάτι; Μπήκες σε άδεια κύησης; Κι αν ναι,πότε μπήκες; Αν όχι,πότε μπαίνεις;


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Να σε ρωτήσω κάτι; Μπήκες σε άδεια κύησης; Κι αν ναι,πότε μπήκες; Αν όχι,πότε μπαίνεις;

Είμαι ελεύθερη επαγγελματίας οπότε μπήκα σε άδεια εγκυμοσύνης από μόνη μου εδώ και μια βδομάδα χαχα! Δεν υπάρχει κάποια ειδική διαδικασία για μένα.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Spring_girl είπε:

Είμαι ελεύθερη επαγγελματίας οπότε μπήκα σε άδεια εγκυμοσύνης από μόνη μου εδώ και μια βδομάδα χαχα! Δεν υπάρχει κάποια ειδική διαδικασία για μένα.. 

Αρα φαντάζομαι ότι και εσυ μόνο το 600αρι θα πάρεις απο τον εφκα και τπτ άλλο; Επίδομα κυοφορίας κλπ εμείς δεν δικαιούμαστε, σωστα ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Afrodite88 είπε:

Αρα φαντάζομαι ότι και εσυ μόνο το 600αρι θα πάρεις απο τον εφκα και τπτ άλλο; Επίδομα κυοφορίας κλπ εμείς δεν δικαιούμαστε, σωστα ;

Ναι 600άρι από το εφκα και μειωμένες εισφορές για κάποιους μήνες μου είπε ο λογιστής.. Τιποτα δηλαδή και τα έξοδα να τρέχουν κανονικα.. 🙄

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...