Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Σε νιώθω...και ειλικρινά στεναχωρεθηκα πάρα πολύ...ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά...εύχομαι τουλάχιστον να πεσει γρήγορα η χοριακη όσο γίνεται να μπεις ξανά στην κανονικοτητα σου.... μεγάλο βάλσαμο που έχεις το παιδάκι σου! Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς και να ξέρεις θα τα καταφέρεις συντομα! 🥰Το σώμα έχει μνήμη..όσες έχουν γίνει ήδη μανούλες συχνά είναι πιο εύκολο.

      2 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      Τι πέρασες......😔 Πολλες φορες σκέφτομαι γιατί πρέπει να τα περνάμε όλα αυτά...πόση αναμονή,  πόσα φάρμακα, πόσος πονος, πόση απογοήτευση...μετά σκέφτομαι ότι ο κάθε άνθρωπος έχει κάτι που το περνάει δύσκολα...Θα χαρούμε όλες πολύ στη θετική χοριακη σου!!!

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ...

κι εμεις ΔΕ περασαμε...(τι πρωτοτυπο!)...εκατσα κ διαβασα το τι εχει συμβει σαυτο το μπαχαλο.

εμενα μαλλον δε με αγγιζει γιατι κ στους 4 σταθμους ειμαι απο 15η εως και 30 επιλαχουσα κ αν ειδα σωστα πηραν εδω οσα παιδακια ελεγε καθε σταθμος. οποτε μαλλον ετσι κ αλλιως το τρενο το χουμε χασει...ειχα κ ενα αγχος να βγαλουμε επιτελους τη πανα. ε...τουλαχιστον τωρα μου φυγε!!! (χεχε). το 200αρικο το μηνα δε το γλυτωνουμε φετος. του δημου τα αποτελεσματα βγαινουν τελος αυγουστου, αλλα με υψηλο εκκαθ/κο δε βλεπω να χω μεγαλη τυχη. αλλα θα παω για ενσταση γιατι υποψιαζομαι πως πολλες μη εργαζομενες θα χουν κανει "πλαγιες ενεργειες" ενω με κεφαλαια γραμματα ο δημος μας ελεγε "ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΑΙΤΗΣΗΣ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΓΟΝΕΙΣ"...

Κατα τα αλλα συνεχιζω να παρακολουθω που θα παει ολο αυτο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

οκ τωρα ειδα στα στατιστικα οι προσφερομενε θεσεις ειναι 86000 περιπου.... μα ειναι δυνατον, γιατι δεν τις εκοβαμν εξαρχης???? να τους πουν κοιταξτε εσεις μπορει αν εχετε 80 θεσεις να προσφερετε αλλα εμεις μπορουμε να σας καλυψουμε τοσες.

ελα θεε μου τι αλλο θα δουμε


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

με τι κριτηρια εκοψαν απο αττικη πχ τα 63 μορια, δηλ οκ μια στην επαρχια με 18 εχει περισσοτερη αναγκη? ας εκοβαν το κονδυλι απο εκει και ας εδιναν εδω μια θεση παραπανω, δεν εχω κατι με την επαρχια προς θεου καταλαβαίνετε τι θελω να πω, επρεπει να ειναι ενα κριτηριο ενιαίο και παντου, ακομα και αναμεσα στους δημους! τι παει να πει στον εναν εκοψαν 50 θεσεις και στον αλλο 5....επειδη "ετυχε" και εχει περισσοτερους με ψηλα μορια να τον προτιμησουν? τι κουλα ειναι αυτα ρεεεεεεε


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ότι θέλω να κάνω καταγγελία για το εσπα και τους παιδικούς. Ότι στο δήμο μου προκυρήχθηκαν 17000 θέσεις και πήραν 8013. Ότι θα κλείσουν πολλές ιδιωτικές επιχειρήσεις έτσι (ιδιωτικοί παιδικοί δλδ) κι ότι πολλές μανούλες μένουν ξεκρέμαστες.
Ετοιμάζομαι σε λίγο πάω από ΕΕΤΑΑ . Αν έχω κάποιο νεότερο θα ενημερώσω.

.

ΟΚ. Μόλις μίλησα με τον Συνήγορο του Πολίτη και μου είπαν πως γίνεται να υποβληθεί καταγγελία (και) μέσω φαξ. Απλά, θα απευθύνεται στον Συνήγορο του Παιδιού (Κύκλος Δικαιωμάτων του Παιδιού για την ακρίβεια).

Είναι ενήμεροι επί του θέματος. Επί του πρακτέως βεβαίως δεν ξέρω τί μπορεί να γίνει.

Υπάρχει καμία άλλη μαμά από Αττική που να έχει επιληφθεί του θέματος ?

Θα μπορούσα να υποβάλλω άραγε και έγγραφη καταγγελία στην ΕΕΤΑΑ απευθείας ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για μένα το πιο σοβαρό (το έχω ξαναγράψει και χθες) είναι ότι ο αριθμός των προσφερόμενων θέσεων της κάθε δομής αποτέλεσε κριτήριο για την επιλογή των σταθμών στις αιτήσεις!!!

Στην κάθε αίτηση , η σειρά προτεραιότητας που δηλώθηκαν οι σταθμοί ήταν ανάλογη ΚΑΙ των προσφερόμενων θέσεων, διαφορετικά το θέμα είναι εντελώς Τζόκερ...

Εκεί πρέπει να στηρίξουμε οποιαδήποτε ένσταση-διαμαρτυρία.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια,

κι εγώ μια από τις "άτυχες", καθώς όπως τα υπολόγιζα έμπαινα στη 3η επιλογή μου (αν όχι στη 2η) κι όμως έμεινα από έξω. ευτυχώ είχα προνοήσει και είχα κάνει αίτηση για δημοτικό σταθμό( 3η επιλογή μου που περνούσα υποτίθεται μέσω ΕΣΠΑ) με πληρωμή τροφείων από το Μάιο και αφού έχουν μέινει κενές θέσεις από το πρόγραμμα μάλλον θα με πάρουν. Από αυτά που μου είπε η διευθύντρια είναι τα οριστικά αποτελέσματα άλλωστε έχουν βγάλει και στατιστικά οπότε.....

dora καλημερα.ηθελα να μαθω τι χαρτια το Μαιο?επειδη φετος αρχισα να ψαχνω για τους παιδικους δε ξερω και πολλα, ακομη ψαχνομαι


E2dQp2.png

3XaBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .....

Όσο περνάνε οι ώρες το χωνεύω και περισσότερο ...

Πρέπει να δω τι θα γίνει απο εδω και πέρα.

το πολύ δύσκολο είναι Στις εργαζομενες, εσάς σκευτωμαι ...

Θα ήταν πολύ όμορφο να οργανονομασταν σαν μαμάδες (Αφου απο το κράτος δεν περιμένουμε τιποτα) οι ανεργες να βοηθισουν τις εργαζομενες ...να ξανά γυρίσουμε στα παλιά ...Αφου εκει θέλουν να μας πάνε οι έχοντες και κατεχοντες ...: Ρ

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εγκρινουν τα 125.000.000 δεν θα αλλαξει τιποτα. Και παλι με αυτο το ποσο, ποσες θεσεις να καλυψουν? Αλλες 3.000 περιπου στην Αττική? Δηλαδη με βαση αυτον τον προυπολογισμο που ειχαν φετος για Αττικη, με τα 2.000.000 περιπου πηραν 3.000 παιδια???


l9Iop2.png
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι? οι τριτεκνοι - πολυτεκνοι μοριοδοτουνται και ως προς το εισοδημα αλλα και με εξτρα μορια , οκ καλα κανουν κ τους δινουν μορια αλλα δεν ειναι αδικια να μοριοδοτουνται τοσο πολυ για ολα τους τα παιδια? δλδ κοινως βαζουν ολα τους τα παιδια σε αντιστοιχες δομες.. βρεφικο , παιδικο κδαπ κτλ ας επαιρναν την εξτρα μοριοδοτηση για ενα παιδι ή κ δυο ωστε να μπορει και ο υπολοιπος κοσμακης να βαλει τα παιδια του ...( ή εστω κ ενα παιδι)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


με τι κριτηρια εκοψαν απο αττικη πχ τα 63 μορια, δηλ οκ μια στην επαρχια με 18 εχει περισσοτερη αναγκη? ας εκοβαν το κονδυλι απο εκει και ας εδιναν εδω μια θεση παραπανω, δεν εχω κατι με την επαρχια προς θεου καταλαβαίνετε τι θελω να πω, επρεπει να ειναι ενα κριτηριο ενιαίο και παντου, ακομα και αναμεσα στους δημους! τι παει να πει στον εναν εκοψαν 50 θεσεις και στον αλλο 5....επειδη "ετυχε" και εχει περισσοτερους με ψηλα μορια να τον προτιμησουν? τι κουλα ειναι αυτα ρεεεεεεε

μην είστε απόλυτη, και στην επαρχία έκοψαν θέσεις. εγώ συγκεκριμένα στην περιφέρεια που είμαι ενώ δείχνουν ότι αυξήθηκαν οι θέσεις, έμεινε από έξω το 40% των αιτήσεων

στην αθήνα βέβαια έγινε η απόλυτη σφαγή δεν ξέρω που θα απορροφηθούν αυτά τα παιδιά

Link to comment
Share on other sites

dora καλημερα.ηθελα να μαθω τι χαρτια το Μαιο?επειδη φετος αρχισα να ψαχνω για τους παιδικους δε ξερω και πολλα, ακομη ψαχνομαι

στο δημοτικό σταθμό που φοιτούσε η κόρη μου πέρσι κάναμε αιτήσεις περί τα τέλη μαιου (όχι για το πρόγραμμα ) στο δήμο απευθείας για να εγγράψουμε /επανεγγράψουμε τα παιδιά μας, έχουν δικαίωμα μόνο εργαζόμενες μητέρες. εγώ υπέβαλα πιστ/τικο οικογενειακής κατάστασης, βεβαίωση έναρξης (αυτοαπασχολούμενη) εκκαθαριστικό και βεβαίωση από παιδίατρο για την υγεία του παιδιού. στη συνέχεια έκανα και αίτηση για τον ίδιο σταθμό μέσω ΕΣΠΑ , που δεν με πήρανε. Η διευθύντρια μου είχε πει τότε ότι αφού βγουν τα αποτελέσματα του ΕΣΠΑ, αν και εφόσον περίσσευαν θέσεις θα έβγαιναν και τα αποτελέσματα τον αύγουστο. εν προκειμένω περίσσεψαν 15 θέσεις, καθώς πήραν μόνο 15 από τις 30 που έδινε το ΕΣΠΑ , όπότε πιστεύω ότι θα είμαι μέσα

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να οργανωθούμε να κάνουμε κάτι γι αυτήν την κατάσταση.

Δεν μπορούν να μας κοροιδευουν έτσι μπροστά στα μούτρα μας.

Τι έχει γίνει και δεν απάντάνε στο ΕΕΤΑΑ κανείς τους .

Με τι κριτήρια έκοψαν τοσο μεγάλο κονδύλι.

Τι θα κάνουμε τα παιδιά μας εμείς οι εργαζόμενες ????

Ειμαι πολύ απογοητευμένη απο ολα αυτά!!!!!!!!!!

Δεν ξέρω πως θα τα βγάλουμε πέρα αυτή την χρονιά πραγματικά.

Εαν μπορείτε να βοηθήσετε σε κάτι !!!!!!!!!!

Ας οργανωθούμε επιτέλους όλοι μαζί μπορούμε να κάνουμε κάτι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα βλεποντας τα στατιστικα απο την ΕΕΤΑΑ δειτε λιγο τι εγινε στην Ευβοια! -95% σε σχεση με περσυ πηρανε! Δεν ειμαι απο εκει αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως εγινε τετοια μεγαλη μειωση σε καποιους νομους!


l9Iop2.png
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Μόλις μίλησα με τον Συνήγορο του Πολίτη και μου είπαν πως γίνεται να υποβληθεί καταγγελία (και) μέσω φαξ. Απλά, θα απευθύνεται στον Συνήγορο του Παιδιού (Κύκλος Δικαιωμάτων του Παιδιού για την ακρίβεια).

Είναι ενήμεροι επί του θέματος. Επί του πρακτέως βεβαίως δεν ξέρω τί μπορεί να γίνει.

Υπάρχει καμία άλλη μαμά από Αττική που να έχει επιληφθεί του θέματος ?

Θα μπορούσα να υποβάλλω άραγε και έγγραφη καταγγελία στην ΕΕΤΑΑ απευθείας ?

Καλημέρα κορίτσια

Επί του θέματος

Εχω μιλήσει με δυο τρια άτομα από το πρωί....επικρατεί πανικός κυριολεκτικά

Το ρεζουμέ θα το πω απλά , οι δήμοι θα κινηθούν απέναντι στην εεταα

ΑΛΛΑ

Είναι απαραίτητο όμως επίσης να κινηθείτε κ εσείς ως μητέρες/αιτούμενες για να υπάρξει μεγαλύτερη βοή.

Εγώ σε πρώτη φάση θα κανόνιζα να βρεθείτε ανά πόλη ΟΠΩΣΔΉΠΟΤΕ όσες έχετε βγει εκτός, να μαζέψετε τα στοιχεία σας να συντάξετε μια δήλωση/καταγγελία επώνυμη υπογεγραμμένη από όλες σας κ μετά να πάτε στο συνήγορο του πολίτη κ να καταθέσετε την καταγγελία σας.

Όσες έχετε φίλους γνωστούς θείους θείες κτλ σε θέσεις σε τηλεοπτικά κανάλια, σε εφημερίδες σε ραδιόφωνα, σε υπουργεία σε δήμους ΟΤΙΔΉΠΟΤΕ πιστεύετε θα βοηθήσει στην δημοσίευση, στην ανατάραξη όλου του θέματος ΚΆΝΤΕ ΤΟ μην το ΑΦΉΣΕΤΕ ΝΑ ΚΟΠΆΣΕΙ κ να χαθεί μέσα στον Αύγουστο το θέμα!!!

Ευχαρίστως αν δημιουργήσετε ομάδα στην Θεσσαλονίκη να συμμετέχω μαζί σας στο συντονισμό σε οτιδήποτε , θα βρίσκομαι στην πόλη έως κ την Παρασκευή πιστεύω.

Αλλά γνώμη μου ΟΡΓΑΝΩΘΕΊΤΕ ΆΜΕΣΑ!!!!!!

Για να μη μπερδευτείτε ανοίξτε ένα τοπικ πχ εεταα Αθήνας , ένα εεταα Θεσσαλονίκης , εκεί όπου υπάρχουν γραφεία δηλαδή. Μιλήστε μέσα στο θέμα οργανωθείτε να συγκεντρωθείτε.

Τα κορίτσια που βρίσκονται στην επαρχία, μιλήστε με το κοντινότερο σας θέμα πχ οι Βεροιώτισες θα μιλάνε στο θέμα της Θεσ/νικης

ΑΛΛΆ ΟΡΓΑΝΩΘΕΊΤΕ ΆΜΕΣΑ!!!

Ότι βοήθεια χρειαστείτε κ μπορώ να βοηθήσω είμαι εδώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...