Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

      Εγώ και τα 2 early...clearblue early και predictor early.  Έχεις βάλει έμβρυα 3 ημερών ή 5?

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Συγνώμη για την παρέμβαση αλλά που είδες ότι οι επικυρώσεις και μεταφράσεις από δικηγόρο ισχύουν μόνο για 3 μήνες?

Επειδή εργάζομαι στο δημόσιο και συνέχεια λαμβάνω επικυρωμένα έγγραφα δεν ισχύει αυτό που έγραψες. Μόνο αν τα χαρτιά έχουν περιορισμένη ισχύ από μόνα τους. Για άλλα έγγραφα η επικύρωση ή η μετάφραση μετράει για χρόνια;) πχ σε μεταπτυχιακά, πτυχία, συμβόλαια κλπ

η κοπελα μου ειχε πει οτι το εγγραφο το ειχε ηδη 2 χρονια....(το γνησιο)της ειχα πει να εχει φρεσκο(!)ομως ειπε οτι τα εγγραφα αλλοδαπων ισχυουν 3 μηνες...βεβεια αυτη το επικυρωσε την ιδια μερα που τα εστειλε!!!δεν ξερω τι συμβαινει μακαρι να βγει ακρη γιατι η κολλητη μου με 2 παιδια δεν εχει να πληρωσει το ρευμα και ειναι στις επιλαχουσες γιατι ο σταθμος αντι για 15 παιδακια πηραν 7 και αν επαιρναν και τα 15 θα ηταν μεσα!!!!!!!!!!


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όσοι είχανε θέμα με την κάργα ανεργειας μπορεί να μην ήταν επικυρωμενη.

Εγω δεν κατάλαβα ποτέ την έβγαλε την κάργα η γυναίκα σου? Άπλα αργισατ να την ανανεωσετ?

Ναι κάναμε την ανανέωση μετά την 19η Ιουνίου

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια, εχω και γω μια πληροφορια απο συναδελφο του αντρα μου που μιλησε με υπεθυνους του εσπα, οτι οι λιστες ειναι ελλειπεις, και θα συμπληρωθουν..

(με καθε επιφυλαξη η ειδηση, δεν ειναι απο πρωτο χερι)


Parents are the last people on earth who ought to have children

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Moλις καταφερα να πιασω γραμμη στα ΕΕΤΑΑ θεσσαλονικης.

Μου ειπε οτι ξαφνικα η Ε.Ε. ενωση του εκοψε τα κονδυλια και γι αυτο μειωθηκαν οι θεσεις. Οτι δηλαδη δεν αφορα αποφαση του κρατους μας!!!

Οταν του ειπα οτι δεν βγαλατε καποια ανακοινωση που να ενημερωνει τον κοσμο για την μειωση, μου ειπε οτι δεν ξερουμε τελικα τι θα γινει, οτι προς τα παρον αυτοι ειναι οι πινακες αλλα αν τελικα δωσουν το τελικο ΟΚ και δοθουν τα χρηματα τοτε θα αλλαξουν και οι πινακες.ΜΑΚΑΡΙ!

Στην τελικη νομιζω οτι ολα ειναι μπουρδες και τα λεφτα για τα παιδακια μας τα τρωει το κ@λοκρατος μας.

Γι αυτο πρεπει να πιεσουμε ολοι μας οπωσ λεει και καλαμαρακι.

Μαμαδες και παιδικοι σταθμοι.

Εγω ηδη μπαινω σε μεγαλα ενημερωτικα site και τους γραφω τι εγινε.

Επισης, εστειλα και email τοσο στο ελληνικο εεταα οσο και σάυτο που εχει στις Βρυξελλες.

ΟΡΓΑΝΩΘΕΙΤΕ!!!

Link to comment
Share on other sites

Α ξεχασα να σας γραψω την πρωτη βλακεια που μου ειπε!

Μολις τον ρωτησα γιατι κοψανε θεσεις μου απαντησε "ε κοψαμε κατι λιγες θεσεις"!!!

Και του λεω με δουλευτε!!!

Θα μας τρελλανουν.

Δουλευω κιολας και δεν μπορω να παω ουτε απο εκει αλλα ουτε και στο τμημα των παιδικων σταθμων του δημου μας!

Link to comment
Share on other sites

Moλις καταφερα να πιασω γραμμη στα ΕΕΤΑΑ θεσσαλονικης.

Μου ειπε οτι ξαφνικα η Ε.Ε. ενωση του εκοψε τα κονδυλια και γι αυτο μειωθηκαν οι θεσεις. Οτι δηλαδη δεν αφορα αποφαση του κρατους μας!!!

Οταν του ειπα οτι δεν βγαλατε καποια ανακοινωση που να ενημερωνει τον κοσμο για την μειωση, μου ειπε οτι δεν ξερουμε τελικα τι θα γινει, οτι προς τα παρον αυτοι ειναι οι πινακες αλλα αν τελικα δωσουν το τελικο ΟΚ και δοθουν τα χρηματα τοτε θα αλλαξουν και οι πινακες.ΜΑΚΑΡΙ!

Στην τελικη νομιζω οτι ολα ειναι μπουρδες και τα λεφτα για τα παιδακια μας τα τρωει το κ@λοκρατος μας.

Γι αυτο πρεπει να πιεσουμε ολοι μας οπωσ λεει και καλαμαρακι.

Μαμαδες και παιδικοι σταθμοι.

Εγω ηδη μπαινω σε μεγαλα ενημερωτικα site και τους γραφω τι εγινε.

Επισης, εστειλα και email τοσο στο ελληνικο εεταα οσο και σάυτο που εχει στις Βρυξελλες.

ΟΡΓΑΝΩΘΕΙΤΕ!!!

Δεν παίζει αυτό...........τα κονδύλια εκταμιεύονται συμφωνώ κάποιες χρονικές στιγμές όχι πχ κάθε μήνα ή κάθε μέρα, πάνε ανά πακέτο έτσι μας έρχονται.

Το ξέρω {είναι σχεδόν πάγια τακτική} επειδή πληρώνομαι στην εργασία μου κατά 80% μέσω ΕΣΠΑ κ είχαμε πολλές ιστορίες το 2010 που ενώ το υπουργείο μας είχε εκταμιεύσει το ποσό μας για χ εργαζόμενους το είχε διαχειριστεί σε άλλες υποθέσεις , κοινώς να καλύψει τρύπες.....

Είναι απλό...... πίστευαν πως τα έχουν.....αλλά ενώ τα είχαν τα διαχειρίστηκαν σε άλλες υποθέσεις , κ δεν μιλάω για την εεταα....... ίσως το εθνικό λογιστήριο ίσως άλλα υπουργεία...δεν μπορώ να ξέρω.

Για αυτό κ η εεταα ζητάει το υπόλοιπο κονδύλι των 125.

βρε παιδιά συγνώμη κιόλας αν οι λίστες είναι ελλιπείς (που μακάρι) θα ανέβαζαν στατιστικά ωφελουμένων;;;

δύσκολο μου φαίνεται

ακριβώς......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια,

εδώ στο Ηράκλειο πήρε μια φίλη μου τηλέφωνο, που πέρασε το παιδί της στον ίδιο σταθμό με πέρσι, και της είπε η ιδιοκτήτρια, πως εκτός από τη μεταφορά άλλαξε και κάτι άλλο, αλλά θα τα πούμε από κοντά.

Γνωρίζει κάποια τι άλλο έχει αλλάξει;;;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,

εδώ στο Ηράκλειο πήρε μια φίλη μου τηλέφωνο, που πέρασε το παιδί της στον ίδιο σταθμό με πέρσι, και της είπε η ιδιοκτήτρια, πως εκτός από τη μεταφορά άλλαξε και κάτι άλλο, αλλά θα τα πούμε από κοντά.

Γνωρίζει κάποια τι άλλο έχει αλλάξει;;;;

Ευχαριστώ

άλλο πάλι κι αυτό, εδώ έχουμε χάσει τα αυγά με τα πασχάλια και οι σταθμοί τον χαβά τους

Link to comment
Share on other sites

εντωμεταξει εχω σκασει ρε κοριτσια γιατι η πρωτη μου επιλογη ηταν να παρει 60 παιδακια, τελικα πηρε 18, και εγω η γκαντεμω ειμαι η 19.

Τρελλενεσαι ή οχι!!!

Ασε που πηγαιναμε απο περυσι σάυτον τον παιδικο και να δω τωρα τι θα κανω!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έμαθα πριν λίγο είναι πως το συγκεκριμένο πρόγραμμα χρηματοδοτείτε απο το ΕΣΠΑ και από το κράτος. Το θέμα είναι πως το κράτος ψάχνει από που θα πάρει τους πόρους και λογικά μεσα στην εβδομάδα θα έχουμε νέα.

Προτείνω κι εγώ αυτό που έγραψε παραπάνω το μέλος καλαμαράκι, να οργανωθούμε και να μην περιμένουμε με δεμένα χέρια. Είμαι από Ρόδο, δεν ξέρω αν υπάρχουν άλλες μαμάδες από το ίδιο νησί ή τα δωδεκάνησα.

Επίσης προτείνω να μην "φαγωθούμε" μεταξύ μας ως προς το θέμα των κριτηρίων-μορίων δεν οφελεί πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό...... πίστευαν πως τα έχουν.....αλλά ενώ τα είχαν τα διαχειρίστηκαν σε άλλες υποθέσεις , κ δεν μιλάω για την εεταα....... ίσως το εθνικό λογιστήριο ίσως άλλα υπουργεία...δεν μπορώ να ξέρω.

Για αυτό κ η εεταα ζητάει το υπόλοιπο κονδύλι των 125.

ακριβώς......

ξερετε τι μου θυμιζει ολο αυτο???? το γνωστο "λεφτα υπαρχουν"!!!!!

α ρε αθανατη ελλαδα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...