Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

oyte ego perasa koritsia stis epilaxouses mpika me 46 moria!

τι γινεται οταν εισαι στησ επιλαχουσεσ ποια ειναι διαδικασια....εννοω μας καλουν οταν υπαρχει κενη θεση η παιρνουμε εμεις τους σταθμους τον Σεπτεμβριο?δεν εχω ιδεα γι αυτο ρωταω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δεν ξερω αν θυμαστε, οταν ειχα μετρησει στους προσωρινους πινακες ποσοι ειχαν παραπανω μορια στην 1η επιλογη μου, εδειχναν ολα οτι ειμαστε μεσα και εγω και η φιλη μου.Το ιδιο μας ειπαν και απο τον παιδικο, με μια επιφυλαξη για τους ελλειπεις φακελους που και παλι τους ειχαμε συνυπολογισει.

πως ξαφνικα βρεθηκαν στους προσωρινους πινακες τα διπλασια ατομα με παραπανω μορια απο εμας???και καλα εγω μετρησα λαθος (μα ποσο λαθος???)

μετρησαν λαθος και απο τον παιδικο???

Για να μην παρεξηγηθω, εγω περασα στην 4η επιλογη μου (ευτυχως) αλλα η φιλη μου στις επιλαχουσες.

Διαπιστωσε καμια κοπελα διαφορες στους προσωρινους πινακες τωρα, με οταν αναρτηθηκαν?

Καλημέρα,

παρακολουθώ με πολύ οργή το τι γίνεται και εύχομαι ολόψυχα να βρεθούν τα λεφτά..., είναι άδικο να σε έχουν και να χαίρεσαι και τελικά να κόψουν θέσεις. Εγώ είμαι μέσα, αλλά αυτό δε σημαίνει πως συμφωνώ με αυτό που κάναν.

Σχετικά με την ερώτηση. Μήπως έγινε αυτό που έγινε με εμένα πέρσι. Πέρσι μου είχαν κάνει λάθος στα μόρια μου, οπότε έκανα ένσταση και μπήκα τελικά. Οπότε, ίσως να μη μέτρησες λάθος, αλλά οι κοπέλες που μπήκαν δεν ήταν με ελλειπή φάκελο, αλλά τους είχαν μετρήσει λάθος τα μόριο, οπότε έτσι αυξήθηκε ο αριθμός. Δεν ξέρω υποθέσεις κάνω....

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την ερώτηση. Μήπως έγινε αυτό που έγινε με εμένα πέρσι. Πέρσι μου είχαν κάνει λάθος στα μόρια μου, οπότε έκανα ένσταση και μπήκα τελικά. Οπότε, ίσως να μέτρησες λάθος, αλλά οι κοπέλες που μπήκαν δεν ήταν με ελλειπή φάκελο, αλλά τους είχαν μετρήσει λάθος τα μόριο, οπότε έτσι αυξήθηκε ο αριθμός. Δεν ξέρω υποθέσεις κάνω....

Εχεις δικιο , υπαρχει αυτη η πιθανοτητα.....απλα τι ξεματιαστηκα να μετραω....επρεπε να περιμενω τα τελικα ! Φυσικα λαθος και των σταθμων που εδωσαν ελπιδες σε μαμαδες που τελικα δεν μπηκαν!


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας,

Μολις ανοιξα τον Η/Υ καθως λειπαμε για σοβ/κο και μετα λυπης μου βλεπω οτι ο παιδικος σταθμος που ειχα ως πρωτη επιλογη ενω θα επερνε 60 παιδακια τελικα πηρε 18 και φυσικα δεν ειμαστε μεσα παρα τα 48 μορια που εχω.

Αν το γνωριζα εξ αρχης θα δηλωνα αλλους παιδικους σταθμους που με το μορια μου θα την περνανε.

Το ειχα δεδομενο οτι θα την παρουν οπωσ και περυσι, που με τα ιδια μορια βρισκομουν απο τους 60 στην 25 θεση και κατι αναλογο θα γινοταν και φετος.

Διαβασα λιγες σελιδες πριν και ειδα οτι γενικα κοψανε θεσεις.

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ-ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ.

Επισης, θα ηθελα να ξερω το κριτηριο που κοψανε θεσεις. Η κουνιαδα μου στις σερρες, τον παιδικο που δηλωσε δεν εκοψαν καθολου θεσεις.

Προσπαθω να βγαλω γραμμη απο το πρωι στην ΕΕΤΑΑ αλλα ειτε μιλαει ειτε δεν το σηκωνουν!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας,

Μολις ανοιξα τον Η/Υ καθως λειπαμε για σοβ/κο και μετα λυπης μου βλεπω οτι ο παιδικος σταθμος που ειχα ως πρωτη επιλογη ενω θα επερνε 60 παιδακια τελικα πηρε 18 και φυσικα δεν ειμαστε μεσα παρα τα 48 μορια που εχω.

Αν το γνωριζα εξ αρχης θα δηλωνα αλλους παιδικους σταθμους που με το μορια μου θα την περνανε.

Το ειχα δεδομενο οτι θα την παρουν οπωσ και περυσι, που με τα ιδια μορια βρισκομουν απο τους 60 στην 25 θεση και κατι αναλογο θα γινοταν και φετος.

Διαβασα λιγες σελιδες πριν και ειδα οτι γενικα κοψανε θεσεις.

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ-ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ.

Επισης, θα ηθελα να ξερω το κριτηριο που κοψανε θεσεις. Η κουνιαδα μου στις σερρες, τον παιδικο που δηλωσε δεν εκοψαν καθολου θεσεις.

Προσπαθω να βγαλω γραμμη απο το πρωι στην ΕΕΤΑΑ αλλα ειτε μιλαει ειτε δεν το σηκωνουν!

Εγω μιλησα με μια κοπελα μετα απο 40 λεπτα αναμονης περιπου και κοψανε τις θεσεις βαση μοριοδοτησης και μονο. Δηλαδη οσες μαζεψανε 63 μορια και πανω στην Αττικη (απο οτι φαινεται στον πινακα επιτυχοντων) περασαν στους σταθμους.


l9Iop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κορίτσια,

κι εγώ μια από τις "άτυχες", καθώς όπως τα υπολόγιζα έμπαινα στη 3η επιλογή μου (αν όχι στη 2η) κι όμως έμεινα από έξω. ευτυχώ είχα προνοήσει και είχα κάνει αίτηση για δημοτικό σταθμό( 3η επιλογή μου που περνούσα υποτίθεται μέσω ΕΣΠΑ) με πληρωμή τροφείων από το Μάιο και αφού έχουν μέινει κενές θέσεις από το πρόγραμμα μάλλον θα με πάρουν. Από αυτά που μου είπε η διευθύντρια είναι τα οριστικά αποτελέσματα άλλωστε έχουν βγάλει και στατιστικά οπότε.....

Link to comment
Share on other sites

τις θέσεις γιατί δεν τις δώσανε σου είπε?

και αν αυτό ήταν γνωστό από την αρχή γιατί δεν το είπαν ???

Τις θεσεις δεν τις δωσανε γιατι δεν φτασανε τα λεφτα. Τωρα αν το ξερανε απο την αρχη δεν το γνωριζω γιατι εγινε ετσι και γιατι ειχαν τοσες πολλες θεσεις στις δομες.


l9Iop2.png
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα......βαλαν κόφτη δλδ????

σορρυ κορες αλλα 63 μόρια (δν μπορω να υπολογισω ξυπνησε η ετερη θυγατερα) ποσο ειναι το οικ.εισοδ???

Αν παρουμε παραδειγμα 2 παιδια πχ κ εργαζομενη.

ειναι για κλωτσιες


ymO6p2.png

sL3vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τasnat

Εγω ειμαι απο θεσσαλονικη και θελω να πιστευω πως δεν εχει να κανει με τα μορια γιατι η 18 που πηραν στον παιδικο μας εχει 49,78 μορια.

Καποιο αλλο θα ειναι το κριτηριο.

Επισης καταλαβα οτι πιο πολλες θεσεις κοψανε αθηνα και θεσσαλονικη, εκτος αν κανω λαθος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τις θεσεις δεν τις δωσανε γιατι δεν φτασανε τα λεφτα. Τωρα αν το ξερανε απο την αρχη δεν το γνωριζω γιατι εγινε ετσι και γιατι ειχαν τοσες πολλες θεσεις στις δομες.

ναι σαν ετοιμάζομαι να παντρευτώ να έχω κάνει τη λίστα με 1500 καλεσμένους και στο τραπέζι να ταΐσω μόνο τους 50 γιατί τελικά τα είχα υπολογίσει λάθος και δεν φτάσανε τα λεφτά :rolleyes:


362dqfx42eoh7x91.png

3b3lu8mjbt2pbtrc.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

κοιταγα τα στατιστικα ειναι απαραδεκτοι ειλικρινα γιατι σε καποιους νομους εχει αυξηση στις θεσεις και σε καποιους αλλους οπως αττικη,στερεα ελλααδ εχει τρελη μειωση,,,με ποια λογικη δεν εχω καταλαβει καθολου,,,,,,,δεν υπαρχει λογικη σε αυτο το κοψιμο ρε παιδια,,,,δεν ειναι δυνατον να υπαρχει αλλου αυξηση και αλλου μειωση

δευτερον εκτος του οτι το θεωερω απαραδεκτο οτι δεν ενημερωσανε απο την αρχη να ξεραμε πως να δηλωσουμε σταθμο ΤΙ ΠΑΕΙ να ΠΕΙ ΑΜΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΛΕΦΤΑ θα σας ενημερωσουμε Και θα ΞΑΝΑΒΓΑΛΟΥΜΕ ΠΙΝΑΚΕΣ πριν τη σχολικη ΧΡΟΝΙΑ???την λεξη ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ τι ξερουνε???οι μανες που μεινανε εξω και δουλευουνε που πρεπει να τρεξουνε να βρουνε τι θα κανουνε με τα παιδια τους???ΟΛΟΙ που πρεπει να ψαχνουμε μεσα στον αυγουστο αν θα ανοιξουν οι παιδικου παλι τις αιτησεις (σε καποιους δημους θα γινει παλι αιτησεις ) και να ψαχνεις με το αγχος στο στομα θα περασουμε δε θα περασουμε???ΤΟ ΠΑΙΔΙ το ΕΧΕΙ ΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ???ΤΙ θα τους πουμε σα μανες???ΔΕ θα πας παλι σχολειο ???γιατι μαμα???γιατι ειναι μαλακες και δεν δινουν λεφτα????Η αν βαλουνε τελευταια στιγμη και αλλα παιδακια ποτε εγω θα προλαβω να ετοιμασω το παιδι μου να παει σχολειο αν ειναι πρωτη του φορα???θα το ξυπνησω μια μερα και θα πω ελα παμε σχολειο????και τι θα τα βγαλουνε μεσα στο σεπτεβρη και ξαφνικα οι μανες εκει που θα εχουν πληρωσει το πρωτο μηνα και τις εγγραφες και ολα θα τα παρουν πισω ????τι μπαχαλο και αισχος ειναι αυτο???????

Link to comment
Share on other sites

Αν ανοιξεις το αρχειο της αττικης αφειλουμενες βαση μοριων θα δεις οτι σταματαει στο 63,κατι.

Στη θεσ. κοπηκαν απο 48,κατι κ κατω αλλα στην θεσ πηραν 8000κατι ατομα και αττικη 3000κατι

Ειναι λογικο λοιπον ο κοφτης στην θες να πηγε πιο χαμηλα.

Εδω στην Αττικη ειμαστε πλουσιοι ολοι ρε δν εχουμε αναγκη.


ymO6p2.png

sL3vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω εγραψα αυτα που μου ειπε η κοπελα. Και ειπε οτι τα αποτελεσματα βγηκαν βαση μοριοδοτησης. Σιγουρα σε Αθηνα και Θεσσαλονικη λογω πολλων αιτησεων επεσε και μεγαλυτερο μαχαιρι! Το ασχημο ειναι γιατι δωσανε τοσες πολλες θεσεις οι σταθμοι και τελικα μειναμε εξω και δεν καλυφτηκαν αυτες οι θεσεις.


l9Iop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...