Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Εμενα το πανούργο μου μυαλό.....πάει αλλου..........

αν λεμε αν δεν είναι ασχετη -που ειναι αλλά τεσπα...- να σας ρωτήσω....

Όσες περάσατε.....κ είστε στις ωφελούμενες...δώσατε το εκκαθαριστικό του 2012.... λέω εγώ....εγώ πάντως ναι....

για πείτε... είμαι περίεργη!

καλημερα και εγω παρεμεινα με το εκκαθαριστικο του 11.....

στον δικο μου νομο ειδα οτι η γειτονισα μου(αλβανικης καταγωγης)την οποια βοηθησα με την αιτηση ειχε ελλιπη φακελο και επειδη δεν ειχε χρονο να κατεβασει απο αλβανια καινουργια χαρτια δεν εκανε ενσταση...και ομως εχτες την ειδα οτι ειναι μεσα.....της το ανακοινωσα(πρεπει να ομολογησω οτι χαρηκα μιας και δουλευει σαν το σκυλι και αυτη και ο αντρας της)γινεται αυτο???

ο φακελος της ηταν ελλειπης επειδη δεν ισχυε η καρτα παραμονης το οποιο δεν στεκει μιας και ειδα την αδεια της και μιας και δουλευει νομιμοτατα με ασφαλεια κτλ.....χωρις αδεια παραμονης δεν γινεται να εργαστεις....(ειναι εδω 15 χρονια)επειση ελεγε δεν ισχυει η οικογενειακη κατασταση...εδωσε 50 ευρω σε δικηγορο για μεταφρασεις και επικυρωσεις....αλλα ηταν πανω απο 3 μηνες και δεν ισχυει και ο καραγκιοζης ο δικηγορος δεν της το ειπε.....γενικα με μπερδεψε η περιπτωση της.......


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημερα.συγχαρητηρια σε οσα παιδακια περασαν και καλη σχολικη χρονια. :D

δυστυχως εμεις ειμαστε στον πινακα με τις επιλαχουσες..αλλα δεν μπηκα να σας γραψω για τα δικα μου οσο για την ενημερωση που ειχα πριν λιγο..

με πηρε τηλεφωνο μια φιλη που ειναι και αυτη στον πινακα με τις επιλαχουσες(ειμαστε στο νομο Δωδεκανησου)και μου ειπε οτι την πηρε τηλεφωνο ο ιδιοκτητης ιδιωτ.παιδικου που ειχε βαλει 1η επιλογη και την ενημερωσε οτι απο τις 180θεσεις που ειχε δηλωσει ο σταθμος φαινεται να περνουν 25μονο παιδακια..και γιατι αυτο?της ειπε οτι τον ενημερωσαν οτι εγινε αυτο,να κοπουν θεσεις,γιατι ο νομος Δωδεκανησου και καποιος νομος κοντα στην Θεσ/νικη(δεν τον συγκρατησε η φιλη μου..) θεωρουνται απο τους ευνοουμενους νομους λογω των ξενοδοχειων και του τουρισμου γενικα..

και ο ιδιοκτητης εχει πεσει απο τα συννεφα,δεν ειχε λεει καμια ενημερωση νωριτερα..και της ειπε οτι δεν εγινε μονο στον δικο του σταθμο αλλα και σε γειτονικους σταθμους του ιδιου νησιου..και τελος της εκανε την εξης προσφορα..γιατι λεει θελει να ευχαριστησει ολες τις μαμαδες που εμειναν εξω..απο 280ευρω που ειναι ο μηνας εκτος ΕΣΠΑ εαν θελει να γραψει το παιδακι της θα παρει ο σταθμος 180ευρω!!!!

βγαζεται καποια ακρη εσεις απο αυτο?κατι μου βρωμαει....

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.συγχαρητηρια σε οσα παιδακια περασαν και καλη σχολικη χρονια. :D

δυστυχως εμεις ειμαστε στον πινακα με τις επιλαχουσες..αλλα δεν μπηκα να σας γραψω για τα δικα μου οσο για την ενημερωση που ειχα πριν λιγο..

με πηρε τηλεφωνο μια φιλη που ειναι και αυτη στον πινακα με τις επιλαχουσες(ειμαστε στο νομο Δωδεκανησου)και μου ειπε οτι την πηρε τηλεφωνο ο ιδιοκτητης ιδιωτ.παιδικου που ειχε βαλει 1η επιλογη και την ενημερωσε οτι απο τις 180θεσεις που ειχε δηλωσει ο σταθμος φαινεται να περνουν 25μονο παιδακια..και γιατι αυτο?της ειπε οτι τον ενημερωσαν οτι εγινε αυτο,να κοπουν θεσεις,γιατι ο νομος Δωδεκανησου και καποιος νομος κοντα στην Θεσ/νικη(δεν τον συγκρατησε η φιλη μου..) θεωρουνται απο τους ευνοουμενους νομους λογω των ξενοδοχειων και του τουρισμου γενικα..

και ο ιδιοκτητης εχει πεσει απο τα συννεφα,δεν ειχε λεει καμια ενημερωση νωριτερα..και της ειπε οτι δεν εγινε μονο στον δικο του σταθμο αλλα και σε γειτονικους σταθμους του ιδιου νησιου..και τελος της εκανε την εξης προσφορα..γιατι λεει θελει να ευχαριστησει ολες τις μαμαδες που εμειναν εξω..απο 280ευρω που ειναι ο μηνας εκτος ΕΣΠΑ εαν θελει να γραψει το παιδακι της θα παρει ο σταθμος 180ευρω!!!!

βγαζεται καποια ακρη εσεις απο αυτο?κατι μου βρωμαει....

Πέρα από όλα τα υπόλοιπα τα ενημερωτικά για την ΕΕΤΑΑ τι σου βρωμάει???

Ο άνθρωπος θέλει να γεμίσει τον σταθμό του , κ ξέρει πως αν δεν ρίξει την τιμή δεν θα τον γεμίσει απλά.

Δεν βλέπω κάτι μεμπτό.....βλέπω απλά μια κίνηση απεγνωσμένη μεν αλλά έξυπνη δε να γεμίσει το σταθμό του κ να μπορέσει να συντηρηθεί κ να μη κλείσει καθώς τα λεφτά από την εεταα τουλάχιστον τη πρώτη δόση πριν τον Φλεβάρη δεν θα την πάρει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και εγω παρεμεινα με το εκκαθαριστικο του 11.....

στον δικο μου νομο ειδα οτι η γειτονισα μου(αλβανικης καταγωγης)την οποια βοηθησα με την αιτηση ειχε ελλιπη φακελο και επειδη δεν ειχε χρονο να κατεβασει απο αλβανια καινουργια χαρτια δεν εκανε ενσταση...και ομως εχτες την ειδα οτι ειναι μεσα.....της το ανακοινωσα(πρεπει να ομολογησω οτι χαρηκα μιας και δουλευει σαν το σκυλι και αυτη και ο αντρας της)γινεται αυτο???

ο φακελος της ηταν ελλειπης επειδη δεν ισχυε η καρτα παραμονης το οποιο δεν στεκει μιας και ειδα την αδεια της και μιας και δουλευει νομιμοτατα με ασφαλεια κτλ.....χωρις αδεια παραμονης δεν γινεται να εργαστεις....(ειναι εδω 15 χρονια)επειση ελεγε δεν ισχυει η οικογενειακη κατασταση...εδωσε 50 ευρω σε δικηγορο για μεταφρασεις και επικυρωσεις....αλλα ηταν πανω απο 3 μηνες και δεν ισχυει και ο καραγκιοζης ο δικηγορος δεν της το ειπε.....γενικα με μπερδεψε η περιπτωση της.......

Δεν θα αναλύσω γιατί είναι άσκοπο σε αυτή τη φάση κ ο χρόνος περνάει...

Ένα θα σας πω

ΟΡΓΑΝΩΘΕΊΤΕ

Κ όποιος έχει ΈΝΝΟΜΟ ΣΥΜΦΈΡΟΝ ΟΦΕΊΛΕΙ ΝΑ ΚΆΝΕΙ ΚΑΤΑΓΓΕΛΊΑ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και εγω παρεμεινα με το εκκαθαριστικο του 11.....

στον δικο μου νομο ειδα οτι η γειτονισα μου(αλβανικης καταγωγης)την οποια βοηθησα με την αιτηση ειχε ελλιπη φακελο και επειδη δεν ειχε χρονο να κατεβασει απο αλβανια καινουργια χαρτια δεν εκανε ενσταση...και ομως εχτες την ειδα οτι ειναι μεσα.....της το ανακοινωσα(πρεπει να ομολογησω οτι χαρηκα μιας και δουλευει σαν το σκυλι και αυτη και ο αντρας της)γινεται αυτο???

ο φακελος της ηταν ελλειπης επειδη δεν ισχυε η καρτα παραμονης το οποιο δεν στεκει μιας και ειδα την αδεια της και μιας και δουλευει νομιμοτατα με ασφαλεια κτλ.....χωρις αδεια παραμονης δεν γινεται να εργαστεις....(ειναι εδω 15 χρονια)επειση ελεγε δεν ισχυει η οικογενειακη κατασταση...εδωσε 50 ευρω σε δικηγορο για μεταφρασεις και επικυρωσεις....αλλα ηταν πανω απο 3 μηνες και δεν ισχυει και ο καραγκιοζης ο δικηγορος δεν της το ειπε.....γενικα με μπερδεψε η περιπτωση της.......

Συγνώμη για την παρέμβαση αλλά που είδες ότι οι επικυρώσεις και μεταφράσεις από δικηγόρο ισχύουν μόνο για 3 μήνες?

Επειδή εργάζομαι στο δημόσιο και συνέχεια λαμβάνω επικυρωμένα έγγραφα δεν ισχύει αυτό που έγραψες. Μόνο αν τα χαρτιά έχουν περιορισμένη ισχύ από μόνα τους. Για άλλα έγγραφα η επικύρωση ή η μετάφραση μετράει για χρόνια;) πχ σε μεταπτυχιακά, πτυχία, συμβόλαια κλπ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα! σας γραφω λιγο συντομα γιατι εχω τον μικρο διπλα μου κ δεν εχω χρονο. πηγα το πρωι απο το δημαρχειο του δημου μου, γιατι στην εεταα δεν εβγαζα γραμμη. τους ειπα πως εχουν τα πραγματα κ η κοπελα στο γραφειο του δημαρχου επικοινωνησε με τον προεδρο των παιδικων σταθμων. αυτος της μετεφερε οτι επικοινωνησε με την εεταα κ εχουν κανει λαθος κ θα ανακοινωσουν νεες λιστες. με διαβεβαιωσε οτι το παιδι θα το παρουν κ μου ειπε οτι αν δεν εχει γινει κατι μεχρι τις 3 σεπτεμβρη, να ξαναπαω απο εκει.

δεν ξερω τι να πιστεψω... θελω πολυ να ειναι ετσι, αλλα τα γεγονοτα αλλα δειχνουν...


Ζήτησα από το Θεό να μου δώσει δύναμη κaι Αυτός μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω.

Του ζήτησα σοφία κaι Αυτός μου έδωσε προβλήματα να μάθω να λύνω.

n3I0p3.pngi5JOp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και εγω παρεμεινα με το εκκαθαριστικο του 11.....

στον δικο μου νομο ειδα οτι η γειτονισα μου(αλβανικης καταγωγης)την οποια βοηθησα με την αιτηση ειχε ελλιπη φακελο και επειδη δεν ειχε χρονο να κατεβασει απο αλβανια καινουργια χαρτια δεν εκανε ενσταση...και ομως εχτες την ειδα οτι ειναι μεσα.....της το ανακοινωσα(πρεπει να ομολογησω οτι χαρηκα μιας και δουλευει σαν το σκυλι και αυτη και ο αντρας της)γινεται αυτο???

ο φακελος της ηταν ελλειπης επειδη δεν ισχυε η καρτα παραμονης το οποιο δεν στεκει μιας και ειδα την αδεια της και μιας και δουλευει νομιμοτατα με ασφαλεια κτλ.....χωρις αδεια παραμονης δεν γινεται να εργαστεις....(ειναι εδω 15 χρονια)επειση ελεγε δεν ισχυει η οικογενειακη κατασταση...εδωσε 50 ευρω σε δικηγορο για μεταφρασεις και επικυρωσεις....αλλα ηταν πανω απο 3 μηνες και δεν ισχυει και ο καραγκιοζης ο δικηγορος δεν της το ειπε.....γενικα με μπερδεψε η περιπτωση της.......

Και εγώ(καλά εγώ είχα το πιστοποιητικο οικ.κατάστασης φρέσκο - φρέσκο)...αλλα είμαι να σκάσω γιατί αν ΄΄ηξερα ότι είχε τόσες λίγες θέσεις δεν θα έμπαινα καν στον κοπο να δώσω τόσα λεφτά για μεταφράσεις, παράβολα και ακριβές αντίγραφα(όπου για μια σφραγίδα ακριβές αντίγραφο 20 ευρώ παρακαλώ και μόνο απο την πρεσβεία οπότε + 1μέρα άδεια απο την δουλειά...)...τεσπα!!!

κρίμα.......πολύ κρίμα.:(

Α, εγώ είχα δώσει το εκαθαριστικό του ΄12(είμαι στις επιλαχούσες με 52,31 μόρια)

Link to comment
Share on other sites

μηπως ειχαν ενημερωθει για το κοψιμων των θεσεων?μηπως οι σταθμοι ηξεραν?μηπως ειχαν μιλησει με εεταα..?κατι τετοιο δηλαδη που γραφει και ο λευτερης λιγο πιο πανω..?

καλα κανει ο συγκεκριμενος και ριχνει την τιμη...σου λεει αδειος θα μεινω??αντε γιατι πολυ ''πανω'' του το ειχε παρει ο συγκεκριμενος σταθμος..ηξερε ομως να βαλει φετος πρωτη χρονια μετακινηση 700ευρω..ε?

εξυπνος..ή πονηρος??οτι και ναναι δεν με ενδιαφερει..εχει γινει σιγουρα αδικια,δεν μπορει απο τις 180θεσεις να περνανε μονο 25παιδακια..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! σας γραφω λιγο συντομα γιατι εχω τον μικρο διπλα μου κ δεν εχω χρονο. πηγα το πρωι απο το δημαρχειο του δημου μου, γιατι στην εεταα δεν εβγαζα γραμμη. τους ειπα πως εχουν τα πραγματα κ η κοπελα στο γραφειο του δημαρχου επικοινωνησε με τον προεδρο των παιδικων σταθμων. αυτος της μετεφερε οτι επικοινωνησε με την εεταα κ εχουν κανει λαθος κ θα ανακοινωσουν νεες λιστες. με διαβεβαιωσε οτι το παιδι θα το παρουν κ μου ειπε οτι αν δεν εχει γινει κατι μεχρι τις 3 σεπτεμβρη, να ξαναπαω απο εκει.

δεν ξερω τι να πιστεψω... θελω πολυ να ειναι ετσι, αλλα τα γεγονοτα αλλα δειχνουν...

δεν ξέρω πραγματικά......εύχομαι να ισχύει

αλλά εγώ έχω άλλη ενημέρωση από τον δήμο μου............κ μιλάω με τον ίδιο τον υπεύθυνο των σταθμών στο δήμο μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπράβο Γιασεμάκι :D

όσες φίλες γνωστές έχεις που δεν επιδοτήθηκαν τελικά φρόντισε να τις οργανώσεις να συναντηθούν μαζί σας όταν πείτε.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την παρέμβαση αλλά που είδες ότι οι επικυρώσεις και μεταφράσεις από δικηγόρο ισχύουν μόνο για 3 μήνες?

Επειδή εργάζομαι στο δημόσιο και συνέχεια λαμβάνω επικυρωμένα έγγραφα δεν ισχύει αυτό που έγραψες. Μόνο αν τα χαρτιά έχουν περιορισμένη ισχύ από μόνα τους. Για άλλα έγγραφα η επικύρωση ή η μετάφραση μετράει για χρόνια;) πχ σε μεταπτυχιακά, πτυχία, συμβόλαια κλπ

Ναι, το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης(μεταφρασμένο) ισχύει μόνο 6 μήνες!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Γιασεμάκι :D

όσες φίλες γνωστές έχεις που δεν επιδοτήθηκαν τελικά φρόντισε να τις οργανώσεις να συναντηθούν μαζί σας όταν πείτε.

μωρε ειμαστε ηδη με μενα αλλες 3,,,δε μπαινουν εδω αλλα ειναι μεσα για οτιδηποτε,,,,(η μια λειπει αλλα συμφωνει )

αντε να δουμε να γυρισουν και τα κοριτσια απο την εεταα να δουμε τι θαγ ινει

την ακνω τωρα για φουρνο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...