Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , dec-e είπε:

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

      πρίν από 1 λεπτό , Blue Velvet είπε:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      πρίν από 3 λεπτά , dec-e είπε:

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      • Δύναμη! 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2023


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!! Πως περνάτε;;!! Φύγατε για 3ημερο;;!! 

@Ria_ τέλεια αίσθηση να το βλέπεις να κουνιέται έτσι, σωστά;;!!

@souz13 μαζί έχουμε την αυχενική!! Τέλεια!!

  • Καλή τύχη! 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 hours ago, roulas40 said:

Καλημέρα κορίτσια!! Πως περνάτε;;!! Φύγατε για 3ημερο;;!! 

@Ria_ τέλεια αίσθηση να το βλέπεις να κουνιέται έτσι, σωστά;;!!

@souz13 μαζί έχουμε την αυχενική!! Τέλεια!!

Οχι εδω αθήνα αλλα βγηκαμε βολτούλα χθες !!!! Ναι ναι ανυπομονω δε περνάνε οι μέρες!!!! Εχω πολλές μέρες να δω το μπεμπέ και αγχώνομαi🥹🥹🥹

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/6/2023 at 12:06 ΜΜ, souz13 είπε:

Οχι εδω αθήνα αλλα βγηκαμε βολτούλα χθες !!!! Ναι ναι ανυπομονω δε περνάνε οι μέρες!!!! Εχω πολλές μέρες να δω το μπεμπέ και αγχώνομαi🥹🥹🥹

Όντως, είναι πολλές οι μέρες.. 

Για να δούμε.. Έχει αρχίσει κ με πιάνει άγχος..

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Και εγώ ένα άγχος για την αυχενική το έχω.. σίγουρα γιατί βλέπω και διαφορές απο την πρώτη εγκυμοσύνη! Σε δυο εβδομάδες εγώ, αυχενική και μου φαίνεται βουνό οι μέρες 🤔

  • Καλή τύχη! 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά! Κι εγώ έχω αυχενική σε περίπου 2 βδομάδας και με εχει φάει το άγχος δεν περνάνε οι μέρες με τίποτα , να περάσει και αυτό να πάνε όλα καλά για να μπορέσουμε να ησυχάσουμε λιγάκι!! Από συμπτώματα πως είστε πλέον;;έχω κάτι αναγούλες τα πρωινά αλλά όχι κάτι σπουδαίο κ κλασσικά δυσπεψία αυτά , λογικά όσο πλησιάζουμε στον 3ο μήνα θα σταματήσουν θέλω να πιστεύω!! Αχ κι κάτι άλλο ήθελα να σας ρωτήσω για μπανάκι στην θάλασσα και ηλιοθεραπεία τι σας έχουν πει οι γιατροί σας; ξέχασα να ρωτήσω εγώ! 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

35 minutes ago, Σμαραγδένια said:

Καλημέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά! Κι εγώ έχω αυχενική σε περίπου 2 βδομάδας και με εχει φάει το άγχος δεν περνάνε οι μέρες με τίποτα , να περάσει και αυτό να πάνε όλα καλά για να μπορέσουμε να ησυχάσουμε λιγάκι!! Από συμπτώματα πως είστε πλέον;;έχω κάτι αναγούλες τα πρωινά αλλά όχι κάτι σπουδαίο κ κλασσικά δυσπεψία αυτά , λογικά όσο πλησιάζουμε στον 3ο μήνα θα σταματήσουν θέλω να πιστεύω!! Αχ κι κάτι άλλο ήθελα να σας ρωτήσω για μπανάκι στην θάλασσα και ηλιοθεραπεία τι σας έχουν πει οι γιατροί σας; ξέχασα να ρωτήσω εγώ! 

Καλη εβδομαδα σε ολες!!! Εμενα μου ειπε να μοω στη θαλασσα οσο αντεχω αν ειναι κρυο δλδ το νερο και πιεζομαι να μη μπω!!! Να πηγαινω πριν τις 11 το πρωι και μετα τις 5 το απογευμα και σε σκια! Ομπρελα δλδ αλλα και σε σκιά!!!! Απο συμπτώματα μονο λιγο το στηθος , και σημερα τελειωσα τα nuperal, σκεφτομαι μηπως τα σταματησω για λιγο να δω πως θα παει! Γιατι ειναι και πανάκριβα !!! Δε ξερω!!! Εγω την αλλη τεταρτη την εχω!!! Σημερα ειμαι 11 και 1! Καποιες φορες νομιζω εχω πρηστει η εχω κανει λιγο κοιλια αλλες νοιωθω λες καιδεν εχω τιποτα 🥹🥹🥹 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, souz13 είπε:

Καλη εβδομαδα σε ολες!!! Εμενα μου ειπε να μοω στη θαλασσα οσο αντεχω αν ειναι κρυο δλδ το νερο και πιεζομαι να μη μπω!!! Να πηγαινω πριν τις 11 το πρωι και μετα τις 5 το απογευμα και σε σκια! Ομπρελα δλδ αλλα και σε σκιά!!!! Απο συμπτώματα μονο λιγο το στηθος , και σημερα τελειωσα τα nuperal, σκεφτομαι μηπως τα σταματησω για λιγο να δω πως θα παει! Γιατι ειναι και πανάκριβα !!! Δε ξερω!!! Εγω την αλλη τεταρτη την εχω!!! Σημερα ειμαι 11 και 1! Καποιες φορες νομιζω εχω πρηστει η εχω κανει λιγο κοιλια αλλες νοιωθω λες καιδεν εχω τιποτα 🥹🥹🥹 

Εγώ με το που ξεκίνησα σίδηρο, που μου έδωσε ο γιατρός και χωρίς να έχω έλλειψη στις εξετάσεις, σταμάτησαν και οι εμετοί και οι πονοκέφαλοι. Μακάρι να ηταν αυτό και να μην το ξανα νιώσω. 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2023 at 3:31 ΜΜ, souz13 είπε:

Πολυ χαίρομαι!!!!! Εγω ειμαι 10 και 4 !!! Εμεις ειχαμε δει τα ποδαράκια !!! Τωρα εχω αγωνια παλι να το δω πως ειναι το μπεμπε γιατι εχω 15 μέρες να το δω απο τη τελευταια φορα που πηγαμε  !!!!και η αυχενικη ειναι στις 15

Άντε ωραία κορίτσι μου ,με το καλό ! 

Εγώ επειδή είμαι παραπάνω κιλά και κάνουμε κοιλιακό υπέρηχο δεν φαινόταν πολύ καθαρά ακόμα ,τώρα άρχισε να φαίνεται σιγά σιγά για αυτό αργήσαμε . 

On 4/6/2023 at 9:15 ΠΜ, roulas40 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πως περνάτε;;!! Φύγατε για 3ημερο;;!! 

@Ria_ τέλεια αίσθηση να το βλέπεις να κουνιέται έτσι, σωστά;;!!

@souz13 μαζί έχουμε την αυχενική!! Τέλεια!!

Απίστευτο άσε! Γελούσα σα το χαζό από τη χαρά 😀😀😀 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!

Συμπτώματα δεν έχω.. Στην αρχή είχα πολύ πρησμένο κ βαρύ στήθος που πονούσε.. Τώρα, παραμένει πρησμένο, αλλά δεν πονάει τόσο πολύ.. 

Επίσης είχα συνεχώς μια αίσθηση αηδίας και ήμουν σαν άρρωστη όλη την ημέρα.. Εδώ κ 1-1,5 εβδομάδα, δεν το έχω.. Αυτά..

16 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Απίστευτο άσε! Γελούσα σα το χαζό από τη χαρά 😀😀😀 

Λογικοοοο!! Τέλεια!!

 

On 6/6/2023 at 9:38 ΠΜ, Σμαραγδένια είπε:

Αχ κι κάτι άλλο ήθελα να σας ρωτήσω για μπανάκι στην θάλασσα και ηλιοθεραπεία τι σας έχουν πει οι γιατροί σας;

Ούτε εγω ρώτησα.. Αν θυμάμαι καλά όμως από τις άλλες εγκυμοσύνες, δεν μου επέτρεπαν το μπάνιο, για το φόβο μολύνσεων ή μύκητων...

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! Χάθηκα αυτές τις μέρες.. @roulas40 χαίρομαι που τα αποτελέσματα ήταν τελικά καλά και ήταν παλιά λοίμωξη.. Εγώ έχω αυχενική σε 2 βδομάδες και ανυπομονώ.. Έχω ήδη να δω 2 βδομάδες το γιατρό οπότε έχω φρικάρει... Από συμπτώματα πολύ καλά ευτυχώς!! Στήθος πρησμένο + μισο νουμερο πάνω και ευαίσθητο, κάπου κάπου ναυτίες κααι απέχθεια σε φαγητά που μου αρέσουν αλλά γενικά πολύ ήπια πράγματα, λίγη δυσκοίλια είχε την προηγούμενη βδομάδα αλλά κι αυτό πάει καλύτερα, και μετά συγχωρήσεως αέρια από παντού 🤣🤣 Το πολύ ευχάριστο είναι ότι έχω κάνει ήδη κοιλιά από την 9η βδομάδα και κάθομαι όλη μέρα και χαιδεύω την κοιλίτσα μου χιχιιχιχ Επίσης και από κιλά είμαι σχετικά οκ γιατί έχω πάρει 1,5 και αύριο μπαίνω στην 11η βδομάδα με δίδυμα. Το είχα λίγο άγχος μη ξεφύγει η κατάσταση γιατί θέλω πολύ μακαρόνια βρε κορίτσια ενώ δεν ήταν και από τα αγαπημένα μου φαγητά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!

@Miss_Pineapple χάρηκα πολύ με τα νεάκια σου!!Εμείς είμαστε μαζί, σωστά;;!! Σήμερα μπαίνεις 11w;; Εγώ αύριο!!

Όσο για τα μακαρόνια που λες, δεν είναι πολύ παράξενο όλο αυτό;! Να επιθυμείς φαγητά ή γεύσεις που πριν ούτε που τα πλησίαζες;! Εγω τωρα πχ, ζήτησα να βάλω ξύδι στη σαλάτα μου, που δεν το έκανα ΠΟΤΕ στο παρελθόν.. Αντιθέτως, αν γευόμουν ξύδι, αναγούλιαζα και δεν έτρωγα.. Είναι φοβερό..

Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είναι;;!! Για πείτε, αισθάνεστε καθόλου ζέστη;;!! Και αν ναι, πως την παλεύετε;;!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Miss_Pineapple said:

Καλησπέρα κορίτσια! Χάθηκα αυτές τις μέρες.. @roulas40 χαίρομαι που τα αποτελέσματα ήταν τελικά καλά και ήταν παλιά λοίμωξη.. Εγώ έχω αυχενική σε 2 βδομάδες και ανυπομονώ.. Έχω ήδη να δω 2 βδομάδες το γιατρό οπότε έχω φρικάρει... Από συμπτώματα πολύ καλά ευτυχώς!! Στήθος πρησμένο + μισο νουμερο πάνω και ευαίσθητο, κάπου κάπου ναυτίες κααι απέχθεια σε φαγητά που μου αρέσουν αλλά γενικά πολύ ήπια πράγματα, λίγη δυσκοίλια είχε την προηγούμενη βδομάδα αλλά κι αυτό πάει καλύτερα, και μετά συγχωρήσεως αέρια από παντού 🤣🤣 Το πολύ ευχάριστο είναι ότι έχω κάνει ήδη κοιλιά από την 9η βδομάδα και κάθομαι όλη μέρα και χαιδεύω την κοιλίτσα μου χιχιιχιχ Επίσης και από κιλά είμαι σχετικά οκ γιατί έχω πάρει 1,5 και αύριο μπαίνω στην 11η βδομάδα με δίδυμα. Το είχα λίγο άγχος μη ξεφύγει η κατάσταση γιατί θέλω πολύ μακαρόνια βρε κορίτσια ενώ δεν ήταν και από τα αγαπημένα μου φαγητά. 

Σε καταλαβαινω για την αγωνια εγω εχω τεταρτη αυχενικη και αγωνιώ!!! Εχω και εγω να παω 3 εβδομαδες στο γιατρο και εχω παθει σοκ ! Εγω δε μπορω να πιω δευτερο καφε με τιποτα η μισο! Που έπινα σγρα δυο η τρείς τη μέρα!! Πειναω ειναι αληθεια περισσότερο αλλα πρπεει να προσεχω διπλα γιατι εχω και διαβητη τυπου 1 ! Πρεπει να εχω και σταθερο ζαχαρο!!!! Εγω σημερα ειμαι 11και 4 , κοιλιτσα εχειπρηστει λιγο νομιζω αλλα δεν βλεπω διαφορα νομιζβ ακομα 🥹🥹🥹 και συγχύζομαι 😅

επισης σταματησα μια μερα τα nuperal μηπως δεν παιρνω συνεχεια και μου ηρθε μια αηδια και φουσκωμα ναυτια δηλαδη…οποτε τα συνεχίζω κανονικα!!! Ειναι και πανακριβα 20 ευρω…αλλα τι να κανουμε τωρα! 

2 hours ago, roulas40 said:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!

@Miss_Pineapple χάρηκα πολύ με τα νεάκια σου!!Εμείς είμαστε μαζί, σωστά;;!! Σήμερα μπαίνεις 11w;; Εγώ αύριο!!

Όσο για τα μακαρόνια που λες, δεν είναι πολύ παράξενο όλο αυτό;! Να επιθυμείς φαγητά ή γεύσεις που πριν ούτε που τα πλησίαζες;! Εγω τωρα πχ, ζήτησα να βάλω ξύδι στη σαλάτα μου, που δεν το έκανα ΠΟΤΕ στο παρελθόν.. Αντιθέτως, αν γευόμουν ξύδι, αναγούλιαζα και δεν έτρωγα.. Είναι φοβερό..

Τα υπόλοιπα κορίτσια πως είναι;;!! Για πείτε, αισθάνεστε καθόλου ζέστη;;!! Και αν ναι, πως την παλεύετε;;!!

Να σου πω την αληθεια μια βαζω ζακετα το βραδυ μετα ζεστενομαι οταν ξαπλώνω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , souz13 είπε:

Να σου πω την αληθεια μια βαζω ζακετα το βραδυ μετα ζεστενομαι οταν ξαπλώνω

Ζακέτα, ε;;!! Χαλάλι σου!! Έχω δεινοπαθήσει μια εβδομάδα τώρα.. Μέρα κ νύχτα υποφέρω.. Έχω κ τις αλλεργίες που δεν μπορώ να πάρω ανάσα και είμαι χάλια..

Λοιπόν, @Miss_Pineapple και @souz13, εμείς οι τρεις είμαστε μαζί..  Η @Miss_Pineapple είναι σήμερα 11w, εγώ 10+6 και η @souz13 11+4!! Φοβερό;;!!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια εγώ είμαι 10+5 έχω αυχενικη 27 του μηνός κ ανυπομονώ έχουμε ραντεβού στον γυναικολόγος σε 1 βδομάδα για να δω εάν είναι όλα καλά έχω σχεδόν 2 βδομάδας να δω τι κάνει το μπαμπάκι!! Εγώ μια ζεσταίνομαι μια κρυώνω τα βραδια κυρίως , τα νεύρα μου στα κάγκελα εάν θεωρείται αυτό σύμπτωμα , αναγούλες δυσπεψία συνεχίζουν κανονικά όσο για το στήθος νιώθω ότι θα ταΐσω όλα τα μωρά του κόσμου , πρησμένα και ευαίσθητα η κοιλιτσα έχει πρηστεί και με χαροποιεί αυτό αρκετά!!! 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...