Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΒΟΗΘΕΙΑ-22 ΜΗΝΩΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΠΑΝΑΣ


ΕΛΕΝΗ12

Recommended Posts

Καλημέρα σας, έχω ένα αγοράκι 22 μηνών φοράει τα pampers active 7 με αυτοκόλλητο. Άλλαξα σε μεγαλύτερο μέγεθος γιατι γινόταν μούσκεμα τη νυχτα. Και μετα απο ενα δίμηνο που φοράει τα 7 πάλι άρχισε τα ίδια... Το πρόβλημα είναι ότι ατά με το αυτοκόλλητο δε βγαίνουν σε 8, μόνο βρακάκια είδα βγαίνουν και απ οτι ακουσα είναι χειρότερα - μικρότερα τα βρακάκια. Η ερώτηση μου ειναι πρεπει να κάνω σχετικά σύντομα τη διακοπή της πάνας (αν και τη νυχτα πάλι το ίδιο θέμα θα υπάρχει αφού θα αργήσει να την κόψει) ή έχετε να προτείνετε τι κανουν οι μαμαδες με λίγο μεγαλύτερα μωρά που φτάνουν στα μεγάλα νουμερα πανας τόσο μικρα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 40 λεπτά , ΕΛΕΝΗ12 είπε:

Καλημέρα σας, έχω ένα αγοράκι 22 μηνών φοράει τα pampers active 7 με αυτοκόλλητο. Άλλαξα σε μεγαλύτερο μέγεθος γιατι γινόταν μούσκεμα τη νυχτα. Και μετα απο ενα δίμηνο που φοράει τα 7 πάλι άρχισε τα ίδια... Το πρόβλημα είναι ότι ατά με το αυτοκόλλητο δε βγαίνουν σε 8, μόνο βρακάκια είδα βγαίνουν και απ οτι ακουσα είναι χειρότερα - μικρότερα τα βρακάκια. Η ερώτηση μου ειναι πρεπει να κάνω σχετικά σύντομα τη διακοπή της πάνας (αν και τη νυχτα πάλι το ίδιο θέμα θα υπάρχει αφού θα αργήσει να την κόψει) ή έχετε να προτείνετε τι κανουν οι μαμαδες με λίγο μεγαλύτερα μωρά που φτάνουν στα μεγάλα νουμερα πανας τόσο μικρα;

Η pampers έχει στενές γραμμές . Δοκίμασε άλλη εταιρία Κ δοκίμασε Κ βρακάκια . Αν δεν δοκιμάσεις δεν θα βρεις τι σας βολεύει μόνο με τα λόγια .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΕΛΕΝΗ12 είπε:

Καλημέρα σας, έχω ένα αγοράκι 22 μηνών φοράει τα pampers active 7 με αυτοκόλλητο. Άλλαξα σε μεγαλύτερο μέγεθος γιατι γινόταν μούσκεμα τη νυχτα. Και μετα απο ενα δίμηνο που φοράει τα 7 πάλι άρχισε τα ίδια... Το πρόβλημα είναι ότι ατά με το αυτοκόλλητο δε βγαίνουν σε 8, μόνο βρακάκια είδα βγαίνουν και απ οτι ακουσα είναι χειρότερα - μικρότερα τα βρακάκια. Η ερώτηση μου ειναι πρεπει να κάνω σχετικά σύντομα τη διακοπή της πάνας (αν και τη νυχτα πάλι το ίδιο θέμα θα υπάρχει αφού θα αργήσει να την κόψει) ή έχετε να προτείνετε τι κανουν οι μαμαδες με λίγο μεγαλύτερα μωρά που φτάνουν στα μεγάλα νουμερα πανας τόσο μικρα;

Καλημέρα! Ο δικός μου μέχρι τα 3 είχε πάνα και ήταν 18 κιλά!! Αλλά παίρναμε τις babylino..ποτέ δεν είχα πρόβλημα..του εφάρμοζαν μια χαρά...πρεπει ν αλλάξεις εταιρία...


preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa said:

Η pampers έχει στενές γραμμές . Δοκίμασε άλλη εταιρία Κ δοκίμασε Κ βρακάκια . Αν δεν δοκιμάσεις δεν θα βρεις τι σας βολεύει μόνο με τα λόγια .

ευχαριστω πολυ!

30 minutes ago, Mommy10875 said:

Καλημέρα! Ο δικός μου μέχρι τα 3 είχε πάνα και ήταν 18 κιλά!! Αλλά παίρναμε τις babylino..ποτέ δεν είχα πρόβλημα..του εφάρμοζαν μια χαρά...πρεπει ν αλλάξεις εταιρία...

εμενα τωρα ειναι 14 περιπου και ψηλος για την ηλικια του, θα δοκιμασω και το 7 της μπειμπιλινο...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΕΛΕΝΗ12 είπε:

ευχαριστω πολυ!

εμενα τωρα ειναι 14 περιπου και ψηλος για την ηλικια του, θα δοκιμασω και το 7 της μπειμπιλινο...

Στην κόρη μου 14-15 κιλά της έκαναν τα βρακάκια νο 6 της babylino..μγν τα φοβάσαι τα βρακάκια, νομίζω θα σε διευκολύνουν πολυ


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δ ειναι τοσα πολλα κιλα για να φταιει μονο αυτο

ισως απλα να χρειαζεται να δοκιμασεις κ αλλες εταιριες

θυμαμαι οταν φορουσαν τα παιδια μου εβρισκα πολυ σε ενα μαρκετ τις αγνοτις κ αλλιως νομιζω babylino

μηπως μενει πολλες ωρες το βραδυ;την ημερα δεν εχετε θεμα;

επισης οταν βγαλανε την πανα,στα 2,5 το κανανε κ στη βραδινη ταυτοχρονα.δ ειχαμε ιδιαιτερα ατυχηματα

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω να προτείνω κάποια πάνα αλλά επειδή είναι αγοράκι υπάρχει περίπτωση όταν του φοράς την πάνα το πουλάκι του να είναι προς τα πάνω? Εγώ πάντα έλεγχα να είναι προς τα κάτω ευθεία αλλιώς όταν κατουρουσε ξεχείλιζε κ γίνονταν μούσκεμα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...