Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Προσπαθεις συλληψης για δευτερο παιδακι..


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια, σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για την ενθάρρυνση, να είστε καλά! :)

Μου 'ρχεται να τσιρίξω πάλι σήμερα..Τα ίδια Παντελάκη μου και το σημερινό τεστ, πάλι η ίδια κι απαράλλαχτη αχνή γραμμή, πρώτη μέρα καθυστέρησης :? :-?

Εντάξει, τώρα δεν γίνεται, θα πάω για χοριακή!! Τέτοια περίπτωση δεν έχω ξανακούσει, επί 6 μέρες να μην αλλάζει χρώμα το τεστ :confused: Ή θα γινόταν πιο σκούρα ή θα εξαφανιζόταν, σωστά;;

Eύη μου, έχεις δίκιο, φοβάμαι για αυτά που θα ακούσω πάλι, δεν θέλω να ξαναπεράσω τα ίδια..Το καλό που του θέλω, αν όντως υπάρχει σποράκι, να κάτσει εκεί που κάθεται, γιατί έχω πάρει ήδη 2 κιλά!! :P

Nikdora, εσύ γιατί τόση απαισιοδοξία κούκλα μου;; Ελπίζω και σου εύχομαι σήμερα που την περιμένεις να μην φανεί! :)

Mακαρι να μη φανει..δεν ειμαι απαισιοδοξη και δεν στεναχωριεμαι κι αν ακομα ερθει..καποια στιγμη δεν θα ερθει...;);)απλα εχω ολα τα συμπτωματα περιοδου..θα φανει!!!!!!!!!!!!

αντε και καλα αποτελεσματα

καλημέρα κορίτσια!!

τι μου κάνετε? Μαριλλόυ, πήγαινε καλή μου μεσα στην εβδομάδα για χοριακή! αυτό λέω και εγω! να σαι εσύ πιο ήσυχη. εγω παλι πήρα αποτέλεσμα αυχενικής (1,7mm) και papp-A και το ποσοστό για τρισωμία 21, ειναι 1 προς 484...ειμαι βεβαια 36 αλλά στο γιο μου πριν τρια χρόνια ειχα 1 προς 6500 και λιγο ανυχησα. ειπαμε να προχωρήσουμε σε αμνιοπαρακέντηση..θα μιλήσω τη δευτέρα με το νοσοκομείο που εκανα την αυχενική. αυτά τα νεά μου προς το παρόν!

Καρδουλα μου καλα θα κανεις..να εισαι σιγουρη για το μπεμπακι σου.Ευχομαι να μην ειναι τιποτα ...περιμενουμε νεα σου;)


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Mακαρι να μη φανει..δεν ειμαι απαισιοδοξη και δεν στεναχωριεμαι κι αν ακομα ερθει..καποια στιγμη δεν θα ερθει...;);)απλα εχω ολα τα συμπτωματα περιοδου..θα φανει!!!!!!!!!!!!

αντε και καλα αποτελεσματα

Καρδουλα μου καλα θα κανεις..να εισαι σιγουρη για το μπεμπακι σου.Ευχομαι να μην ειναι τιποτα ...περιμενουμε νεα σου;)

κοίτα εδώ για να σε καλέσουν και να σου προτείνουν αυτοί για αμνιο, το ποσοστό πρεπει να ειναι ρίσκο πάνω απο 1 προς 200, δηλαδη να έιναι 1 προς 100 και ουτω καθεξις..αλλά δεν ξέρω..εγω πρώτο ξάδερφο που εκανε παιδάκι με νταουν, με εξωσωμ και αυτοί, και είμαι γενικά λιγο ανήσυχη...και δίαβασα οτι στην ελλάδα με τη δικό μου ποσοστό συν την ηλικία που εχω στο προτείνουν...ξέρω το ρίσκο που εχει αλλά είδα οτι ειναι 0,04 % και ο γιατρός που κάνει την εξέταση πρεπει να ειδικευμένος! τι να πω αλλο..δεν ξέρω!


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοίτα εδώ για να σε καλέσουν και να σου προτείνουν αυτοί για αμνιο, το ποσοστό πρεπει να ειναι ρίσκο πάνω απο 1 προς 200, δηλαδη να έιναι 1 προς 100 και ουτω καθεξις..αλλά δεν ξέρω..εγω πρώτο ξάδερφο που εκανε παιδάκι με νταουν, με εξωσωμ και αυτοί, και είμαι γενικά λιγο ανήσυχη...και δίαβασα οτι στην ελλάδα με τη δικό μου ποσοστό συν την ηλικία που εχω στο προτείνουν...ξέρω το ρίσκο που εχει αλλά είδα οτι ειναι 0,04 % και ο γιατρός που κάνει την εξέταση πρεπει να ειδικευμένος! τι να πω αλλο..δεν ξέρω!

κι εγω νομιζα πως απ τη στιγμη που κανεις εξωσωματικη..εχουν ελεγξει το εμβρυο ετσι ωστε να ειναι αρτιο...λαθος κανω;

πως ειναι δυνατον με εξωσωματικη να γεννιουνται παιδια με νταουν...

δεν γινονται οι απαιτουμενοι ελεγχοι στο εμβρυο πριν να γινει η εξωσωματικη;

Ειμαι ασχετη αλλα κατι τετοιο φανταζομουν οτι επιτυγχανετε με την διαδικασια αυτη!!!

Μακαρι να μην ειναι τιποτα κοριτσακι μου και τζαμπα να ανησυχεις....


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

κι εγω νομιζα πως απ τη στιγμη που κανεις εξωσωματικη..εχουν ελεγξει το εμβρυο ετσι ωστε να ειναι αρτιο...λαθος κανω;

πως ειναι δυνατον με εξωσωματικη να γεννιουνται παιδια με νταουν...

δεν γινονται οι απαιτουμενοι ελεγχοι στο εμβρυο πριν να γινει η εξωσωματικη;

Ειμαι ασχετη αλλα κατι τετοιο φανταζομουν οτι επιτυγχανετε με την διαδικασια αυτη!!!

Μακαρι να μην ειναι τιποτα κοριτσακι μου και τζαμπα να ανησυχεις....

βασικά αυτό που κάνουν είναι να επιλεγουν το σπερμα..δηλαδη το καθαρίζουν και στο δοχειο με το ωάριο βάζουν το κατα το δυνατό καλύτερο σπέρμα..βεβαια υπαρχει εξωσωμ που ελέγχουν προγεννητικά το εμβρυο αλλά δεν ειναι η περιπτωσή μου! στη νορμάλ εξωσωμ δεν το κάνουν..εμένα μου εμφυτέυσανε 4 κυττάρων οργανισμό..οποτε και με την εξωσωμ μπορει να γεννηθεί παιδάκι με νταουν οσο σπανιο και να ειναι. γιατί μετράει η ηλικια της μητέρας. που σημαίνει μεγάλη ηλικιακά μητέρα, αρα και πιο γηρασμένα ωάρια, αρα και πιο μεγάλες οι πιθανότητες για χρωμοσοματικές ανωμαλίες. αυτό βεβαια δεν ειναι κανόνας..εννοειται..


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!

τι μου κάνετε? Μαριλλόυ, πήγαινε καλή μου μεσα στην εβδομάδα για χοριακή! αυτό λέω και εγω! να σαι εσύ πιο ήσυχη. εγω παλι πήρα αποτέλεσμα αυχενικής (1,7mm) και papp-A και το ποσοστό για τρισωμία 21, ειναι 1 προς 484...ειμαι βεβαια 36 αλλά στο γιο μου πριν τρια χρόνια ειχα 1 προς 6500 και λιγο ανυχησα. ειπαμε να προχωρήσουμε σε αμνιοπαρακέντηση..θα μιλήσω τη δευτέρα με το νοσοκομείο που εκανα την αυχενική. αυτά τα νεά μου προς το παρόν!

Θα σε συμβούλευα να την κάνεις όχι γιατί δεν είναι καλή η αυχενική αλλά γιατί δε παυει να είναι στατιστική μέτρηση.Εχουμε ένα πολύτιμο μέσο στα χέρια μας που μας γλιτώνει από πολλά αγχη και δύσκολες καταστάσεις.Δεν πονάει,αν γίνει από εξειδικευμένο ιατρό έχει μηδενικά ρίσκα και σε λίγες μέρες παίρνεις τα αποτελέσματα!Προχώρα και μη το σκέφτεσαι καθόλου!!!Ολα τελεια θα είναι και εσύ θα νιώθεις πιο σίγουρη μετά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα σε συμβούλευα να την κάνεις όχι γιατί δεν είναι καλή η αυχενική αλλά γιατί δε παυει να είναι στατιστική μέτρηση.Εχουμε ένα πολύτιμο μέσο στα χέρια μας που μας γλιτώνει από πολλά αγχη και δύσκολες καταστάσεις.Δεν πονάει,αν γίνει από εξειδικευμένο ιατρό έχει μηδενικά ρίσκα και σε λίγες μέρες παίρνεις τα αποτελέσματα!Προχώρα και μη το σκέφτεσαι καθόλου!!!Ολα τελεια θα είναι και εσύ θα νιώθεις πιο σίγουρη μετά!

θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου για το πως η αυχενική ειναι οντως μια στατιστκή μέτρηση και δεν κάνει διαγνωση. νομίζω οτι παίρνω την σωστή απόφαση. θα σας ενημερώσω για το τι θα μου πουν τη Δευτέρα. καληνύχτα σε ολες


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, καλή Κυριακή σε όλες :)

Pani μου, καλή επιτυχία με την άμνιο και μη φοβάσαι καθόλου! Συμφωνώ απόλυτα με την Εύη, καλύτερα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο..

Να σας πω και τα τελευταία νέα μου κορίτσια, από το μέτωπο των τεστ εγκυμοσύνης..Κατ' αρχήν, εχθές έφτασα στο σημείο - ναι, το παραδέχομαι! - να στείλω e-mail στην εταιρεία με τα τεστάκια που αγόρασα από το ίντερνετ, και να τους ρωτήσω αν το έχουν ξανακούσει αυτό, η γραμμή να μην αλλάζει απόχρωση από μέρα σε μέρα..Ναι, είμαι τρελή, το ξέρω :cool: Δεν μου έχουν απαντήσει, λογικά θα περιμένω από αύριο.

Εν τω μεταξύ χθες, περνώντας από ένα φαρμακείο, μπήκα και πήρα ένα ψηφιακό τεστ εγκυμοσύνης, αυτό που σου λέει και περίπου πόσων εβδομάδων είσαι..

Λοιπόν, το έκανα τώρα το πρωί, 2η μέρα καθυστέρησης, και έδειξε Έγκυος, 2-3 εβδομάδων παρακαλώ..! :shock: Καπάκι έκανα και το τελευταίο τεστάκι απ' το ίντερνετ που μου είχε μείνει, και αυτή τη φορά η γραμμή είναι όντως πολύ πιο έντονη..Άρα προφανώς έκανα τα τεστ πιο νωρίς απ' ότι έπρεπε για να δείξουν ένα ξεκάθαρο θετικό..Αχ τα 'λεγες εσύ Εύη μου..! :D

Ουφ κορίτσια, εκεί που πάω να χαρώ, εκεί αρχίζω και σκέφτομαι διάφορα..Με παρηγορεί κάπως το γεγονός ότι από χθες έχω και κάτι συμπτώματα, το σουτιέν δεν μου κουμπώνει εύκολα και το βράδυ είχα αναγούλες (nikdora, είχες δίκιο ότι τα συμπτώματα έρχονται με την καθυστέρηση!)..Μακάρι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά...Τη Δευτέρα πάω για χοριακή κι ο Θεός βοηθός!

Nikdora, κι εγώ συμπτώματα περιόδου είχα προχθές, μέχρι και σερβιέτα φόρεσα..Δεν σ' το λέω για να σε επηρεάσω, απλά για να μην αποκλείεις τίποτα :)


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, καλή Κυριακή σε όλες :)

Pani μου, καλή επιτυχία με την άμνιο και μη φοβάσαι καθόλου! Συμφωνώ απόλυτα με την Εύη, καλύτερα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο..

Να σας πω και τα τελευταία νέα μου κορίτσια, από το μέτωπο των τεστ εγκυμοσύνης..Κατ' αρχήν, εχθές έφτασα στο σημείο - ναι, το παραδέχομαι! - να στείλω e-mail στην εταιρεία με τα τεστάκια που αγόρασα από το ίντερνετ, και να τους ρωτήσω αν το έχουν ξανακούσει αυτό, η γραμμή να μην αλλάζει απόχρωση από μέρα σε μέρα..Ναι, είμαι τρελή, το ξέρω :cool: Δεν μου έχουν απαντήσει, λογικά θα περιμένω από αύριο.

Εν τω μεταξύ χθες, περνώντας από ένα φαρμακείο, μπήκα και πήρα ένα ψηφιακό τεστ εγκυμοσύνης, αυτό που σου λέει και περίπου πόσων εβδομάδων είσαι..

Λοιπόν, το έκανα τώρα το πρωί, 2η μέρα καθυστέρησης, και έδειξε Έγκυος, 2-3 εβδομάδων παρακαλώ..! :shock: Καπάκι έκανα και το τελευταίο τεστάκι απ' το ίντερνετ που μου είχε μείνει, και αυτή τη φορά η γραμμή είναι όντως πολύ πιο έντονη..Άρα προφανώς έκανα τα τεστ πιο νωρίς απ' ότι έπρεπε για να δείξουν ένα ξεκάθαρο θετικό..Αχ τα 'λεγες εσύ Εύη μου..! :D

Ουφ κορίτσια, εκεί που πάω να χαρώ, εκεί αρχίζω και σκέφτομαι διάφορα..Με παρηγορεί κάπως το γεγονός ότι από χθες έχω και κάτι συμπτώματα, το σουτιέν δεν μου κουμπώνει εύκολα και το βράδυ είχα αναγούλες (nikdora, είχες δίκιο ότι τα συμπτώματα έρχονται με την καθυστέρηση!)..Μακάρι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά...Τη Δευτέρα πάω για χοριακή κι ο Θεός βοηθός!

Nikdora, κι εγώ συμπτώματα περιόδου είχα προχθές, μέχρι και σερβιέτα φόρεσα..Δεν σ' το λέω για να σε επηρεάσω, απλά για να μην αποκλείεις τίποτα :)

Ήμουν σίγουρη χεχεχεχε!

Μπράβο κοριτσάρα!Είσαι κιντερ εκπληξη!!!Παρτο απόφαση!!!!!!!!Να δεις που και η χοριακή θα είναι τέλεια εφόσον την τσάκωσαν τόσο νωρίς τα τεστάκια!!!φιλάκια πολλά!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μπορείτε να μου πείτε πως θα ...μελετήσω με πυρετό??.....#@#@

είμαι καυτή γυναίκα (38 εφτασε) το ξέρω....αλλά δε μπορώ να πάρω τα πόδια μου....Παει κι ο Σεπτεμβρης .....#@#@#@

:evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

μπορείτε να μου πείτε πως θα ...μελετήσω με πυρετό??.....#@#@

είμαι καυτή γυναίκα (38 εφτασε) το ξέρω....αλλά δε μπορώ να πάρω τα πόδια μου....Παει κι ο Σεπτεμβρης .....#@#@#@

:evil::evil:

Ωχ περαστικά σου! :? Κρυολόγησες φαντάζομαι..Γιατί το λες ότι πάει κι ο Σεπτέμβρης; Ξέρεις πότε έχεις ωορρηξία; Ακόμα κι αν ξέρεις όμως, ε, λίγο πριν, λίγο μετά, μπορεί να συμβεί! ;) Για να καταλάβεις, εγώ τις 4 από τις 5 "κρίσιμες" μέρες του Αυγούστου, δεν είχα καν επαφή, γιατί είχα ανέβει Αθήνα μόνη μου για δουλειές..Κι όμως, κάτι έγινε :rolleyes: Πήρες κάτι για τον πυρετό;


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


είμαι λίγο καλύτερα τώρα.Μάλλον είμαι σε γόνιμες μέρες αλλά δεν είναι και σίγουρο.

Ουφ!!θα κάνω ο,τι μπορω...δε θα σκάσω κιόλας.

Εχω διαβάσει οτι μπορεί να επηρεαστεί η ωορρηξία από ασθένεια,βέβαια δεν διευκρίνιζε για τι ασθένεια μιλούσε ...

Ας ελπίσω οτι έχεις δίκιο!!!!Δεν μπορω να τον κυνηγάω με το θερμόμετρο στο στόμα και την παντόφλα....τον δόλιο τον πατέρα.....:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, καλή Κυριακή σε όλες :)

Pani μου, καλή επιτυχία με την άμνιο και μη φοβάσαι καθόλου! Συμφωνώ απόλυτα με την Εύη, καλύτερα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο..

Να σας πω και τα τελευταία νέα μου κορίτσια, από το μέτωπο των τεστ εγκυμοσύνης..Κατ' αρχήν, εχθές έφτασα στο σημείο - ναι, το παραδέχομαι! - να στείλω e-mail στην εταιρεία με τα τεστάκια που αγόρασα από το ίντερνετ, και να τους ρωτήσω αν το έχουν ξανακούσει αυτό, η γραμμή να μην αλλάζει απόχρωση από μέρα σε μέρα..Ναι, είμαι τρελή, το ξέρω :cool: Δεν μου έχουν απαντήσει, λογικά θα περιμένω από αύριο.

Εν τω μεταξύ χθες, περνώντας από ένα φαρμακείο, μπήκα και πήρα ένα ψηφιακό τεστ εγκυμοσύνης, αυτό που σου λέει και περίπου πόσων εβδομάδων είσαι..

Λοιπόν, το έκανα τώρα το πρωί, 2η μέρα καθυστέρησης, και έδειξε Έγκυος, 2-3 εβδομάδων παρακαλώ..! :shock: Καπάκι έκανα και το τελευταίο τεστάκι απ' το ίντερνετ που μου είχε μείνει, και αυτή τη φορά η γραμμή είναι όντως πολύ πιο έντονη..Άρα προφανώς έκανα τα τεστ πιο νωρίς απ' ότι έπρεπε για να δείξουν ένα ξεκάθαρο θετικό..Αχ τα 'λεγες εσύ Εύη μου..! :D

Ουφ κορίτσια, εκεί που πάω να χαρώ, εκεί αρχίζω και σκέφτομαι διάφορα..Με παρηγορεί κάπως το γεγονός ότι από χθες έχω και κάτι συμπτώματα, το σουτιέν δεν μου κουμπώνει εύκολα και το βράδυ είχα αναγούλες (nikdora, είχες δίκιο ότι τα συμπτώματα έρχονται με την καθυστέρηση!)..Μακάρι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά...Τη Δευτέρα πάω για χοριακή κι ο Θεός βοηθός!

Nikdora, κι εγώ συμπτώματα περιόδου είχα προχθές, μέχρι και σερβιέτα φόρεσα..Δεν σ' το λέω για να σε επηρεάσω, απλά για να μην αποκλείεις τίποτα :)

Mprabo koritsaki moy ti eyxarista nea einai ayta....Συγχαρητηρια...καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι ολοψυχα.....


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

Mprabo koritsaki moy ti eyxarista nea einai ayta....Συγχαρητηρια...καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι ολοψυχα.....

Κοριτσάκι μου ευχαριστώ πολύ, αλλά για την ώρα ευχήσου μου καλά αποτελέσματα για τη χοριακή! Στις 7μμ θα έχω τα αποτελέσματα από τη Βιοιατρική.. Και να 'μαστε πάλι εδώ, με αυτή την αναμονή που σκοτώνει..:? :-? Και μετά, άντε πάλι να τρέξω στο google πανικόβλητη, να δω αν είναι καλά τα νούμερα..Και άντε να περάσουν δυο μέρες, να ξανακάνω χοριακή, να δω αν διπλασιάζεται καλά..Ουφφφφφφφ!!!!!! Μα τόσο που έχει προχωρήσει η επιστήμη, γιατί δεν υπάρχει ένα τεστ εγκυμοσύνης που να λέει στην οθόνη "Κυρία μου, είστε έγκυος και θα πάει και καλά";;!! :rolleyes:

Εν τω μεταξύ, με πήραν τηλ. σήμερα και από την εταιρεία με τα τεστάκια - ευγενέστατος ο κύριος. :) Μου είπε λοιπόν, ότι η hCG αρχίζει να διπλασιάζεται θεαματικά μετά την καθυστέρηση, οπότε ήταν λογικό στην περίπτωσή μου, αφού έκανα τα τεστ αρκετές μέρες νωρίτερα, να μην αλλάζει το χρώμα στη γραμμή του θετικού αποτελέσματος και να το δείχνει αχνό...Κοίτα τι μαθαίνεις...! :idea:


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου ευχαριστώ πολύ, αλλά για την ώρα ευχήσου μου καλά αποτελέσματα για τη χοριακή! Στις 7μμ θα έχω τα αποτελέσματα από τη Βιοιατρική.. Και να 'μαστε πάλι εδώ, με αυτή την αναμονή που σκοτώνει..:? :-? Και μετά, άντε πάλι να τρέξω στο google πανικόβλητη, να δω αν είναι καλά τα νούμερα..Και άντε να περάσουν δυο μέρες, να ξανακάνω χοριακή, να δω αν διπλασιάζεται καλά..Ουφφφφφφφ!!!!!! Μα τόσο που έχει προχωρήσει η επιστήμη, γιατί δεν υπάρχει ένα τεστ εγκυμοσύνης που να λέει στην οθόνη "Κυρία μου, είστε έγκυος και θα πάει και καλά";;!! :rolleyes:

Εν τω μεταξύ, με πήραν τηλ. σήμερα και από την εταιρεία με τα τεστάκια - ευγενέστατος ο κύριος. :) Μου είπε λοιπόν, ότι η hCG αρχίζει να διπλασιάζεται θεαματικά μετά την καθυστέρηση, οπότε ήταν λογικό στην περίπτωσή μου, αφού έκανα τα τεστ αρκετές μέρες νωρίτερα, να μην αλλάζει το χρώμα στη γραμμή του θετικού αποτελέσματος και να το δείχνει αχνό...Κοίτα τι μαθαίνεις...! :idea:

Πάααρα πολυ ωραία νεα!!!! Μπράβο κοριτσάκι, αντε και οι υπόλοιπες να παίρνετε σειρα!!! εγω αυτό που ξέρω μετα σιγουριάς ειναι πως οταν δειχνει θετικό ειναι θετικό! το αρνητικό μπορεί και να ειναι λάθος αλλά το αντιστροφο πααααρα πολύ σπάνια, και αντε να τυχει ενα τεστ χαλασμένο αλλά ολα σχεδόν?? μια ολόκληρη παρτίδα?? δε νομίζω!! εγω σου ευχομαι μια πολύ καλή χοριακή. και όντως αν γίνει νωρίτερα απο τις μέρες, η οπως διάβασα εγώ στο δικό μου οταν το έκανα, αν ειναι και κοντά στις μέρες τις περιόδου ειναι πιο αχνό!

να μπεις να μας πεις για τι χοριακή σου!!

εγώ ακόμη δεν εχω νεα απο το νοσοκομείο..

αλλά κοριτσια αυτή η εγκυμοσύνη με τις αναγούλες και τους εμετούς, με τρελαίνει!!! οσο περνάνε οι μερες και λεω, να μπαίνω σιγά σιγά στην 14η εβδομάδα, εεε χειρότερα γίνονται..με το γιο μου με το που πάτησα 12η εβδομάδα σταματήσανε αμέσως!

φιλιά σε όλες


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Pani μου για την ευχή, θα μπω το βραδάκι να σας γράψω το μπουγιουρντί..Δεν περνάει με τίποτα η ώρα..:(

Εσύ τι περιμένεις από το νοσοκομείο; Θα κλείσεις το ραντεβού για την άμνιο;

Για τη ναυτία σου που λες, λογικά όπου να 'ναι θα σταματήσει, νομίζω ότι οι 14 εβδομάδες είναι ο μέσος όρος που κρατάνε..

Εύη πώς είσαι σήμερα;;

Nikdora, εσύ κανένα νέο;;


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...