Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!!!!

επανήλθαμε!ε ναι λοιπόν ειναι γεγονός!!!:D

πώς είστε;ποιος γιορτάζει;η κόρη σου καλαμαράκι;να τη χαιρεστε!να είστε καλα!να περάσετε τέλεια!να μας βάλεις φώτος τα καλούδια σου!αλήθεια,τ γιορτή είναι σήμερα;:tongue:

επανήλθαμε που λετε κορίτσια!το ταξίδι μας εν πλω αλλά και οδικό ήτανε πολύ καλό και το μικιό δε μας απασχόλησε καθόλου!:shock:

από τη μία στενοχωρήθηκα αλλά από την άλλη ήθελα να γυρίσουμε σπίτι μας να προσαρμοζόμαστε σιγά σιγά!η αλήθεια είναι πως οι διακοπές δεν τελειώνουν εδώ!θα πάμε στο εξοχικό και σκέφτομαι εμείς με το μικιό να μείνουμε εκεί και να έρχεται ο σύζυξ τα σκ!:D

χτες φάγαμε στη γιαγιά κολοκυθάκια με κιμά αυγολεμονο οπότε δε μαγείρεψα και σήμερα επίσης στη γιαγια!:D:D:D:tongue:

έφερα ωραία φρέσκα λαχανικά από Κρήτη να κάνω κανένα τουρλού!ο πατέρας μου έφτιαξε όσο ήμασταν κάτω μελιτζάνες με ρύζι τυρί και σάλτσα στο φούρνο!τύπου παππουτσάκια δλδ αλλά όχι με κιμά!μάρεσε πολύ η ιδέα!

σιγά σιγά θα μπω πάλι σε πρόγραμμα!:tongue::D


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!Να σας βαλω και εγω το μεσημεριανο μας φαγακι?

Κοτοπουλακι κοκκινιστο με πιπεριες συνοδευμενο με ρυζακι σπυρωτο!!!

http://imageshack.us/photo/my-images/585/gl4j.jpg/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια.

kalamaraki να την χαίρεσαι! ελπίζω να περάσατε καλά:P

ntemii καλώς ήλθατε! τόσο λίγο στην Κρήτη?:( κρίμα! αλλά αφού θα πάτε και στο εξοχικό, καλά είναι!

Εμείς φεύγουμε το Σάββατο και ανυπομονώ:P δεν φαντάζεστε πόσο πολύ τις χρειαζόμαστε αυτές τις διακοπές... Αλλά ας επανέλθουμε στα φαγητά μας:P

Προχτές έκανα σταφιδόψωμα... για πρώτη φορά βγήκαν ωραία:P

94iz.jpg

Και προχτές το βράδυ, έκανα μία φουσκωτή κρέπα με τυρί, μανιτάρια, γαλοπούλα και ντομάτα

sns9.jpg

Για τα καθημερινά φαγητά, δε σας λέω τίποτα... είναι τα κλασσικά.

Καλή βδομάδα να έχετε όλες!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

δεν ξερω αν την εχετε αναφερει ξανα αλλα εκανα αυτη την συνταγη και βγηκε πεντανοστιμη...

ομτως θελει πολυ λιγο λαδι...μην βαλετε παραπανω οπως εγω;)

http://www.sintagespareas.gr/sintages/kolokithakia-fournou-me-tiria.html


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μαγειροκόριτσα!!!!

τελικά μπριάμ το λέτε εσείς ή τουρλού;;έβαλα κολοκύθια πατάτες και μελιτζάνες κρεμμυδάκι σκορδάκι και πέταξα και μια χοντροκομμένη ντομάτα για σάλτσα!τέλειο έγινε!;)έβρασα και χόρτα από το χωριό!εδώ τα λένε αντράκλες!γλυστρίδες δλδ!:Pδε ξέρω αν τις τρώετε!πεντανόστιμες είναι!

τώρα βράζω κοτόπουλο χωριάτικό!και θα βράσω μακαρόνια το μεσημέρι!;)

Νίνα,μείναμε σχεδόν μήνα κάτω!!:shock:λίγο είναι λες ε;εμ αυτά λέω κι εγώ στον άντρα μου αλλά μας θέλει εδώ τις γυναίκες και ήρθε και μας μάζεψε!:tongue:

εσείς που θα πάτε με το καλό;

πολύ ωράια τα καλούδια σου!η κρέπα πραγματικά φουσκωτή!:P:p:p

πασχαλίτσα πολύ ωραία η ιδεα σου και θα την κάνω μάλλον γιατί μου περίσσεψαν κολοκυθια!;)


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

δεν ξερω αν την εχετε αναφερει ξανα αλλα εκανα αυτη την συνταγη και βγηκε πεντανοστιμη...

ομτως θελει πολυ λιγο λαδι...μην βαλετε παραπανω οπως εγω;)

http://www.sintagespareas.gr/sintages/kolokithakia-fournou-me-tiria.html

ναι εινια πεντανοστιμη. εγω την ειχα εντοπισει τη συνταγη και την εκανα και για κερασμα σε γιορτη. εινια πολυ καλη και ευκολη. εγω βαζω γαλα λαιτ και οχι κρεμα γαλακτος αλλα με την κρεμα πρεπει να δενει πολυ καλυετρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλαμαρακι καλημερα,

χρονια σας πολλα, να εινια πολυχρονη η μικρη σου, να την χαιρεστε γερη και ευτυχισμενη και να την καμαρωνετε!!!!!

Ευχαριστώ ευχαριστώωωωω!! Και εσύ να χαίρεσαι τα ζουζούνια σου!

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!!!!

επανήλθαμε!ε ναι λοιπόν ειναι γεγονός!!!:D

πώς είστε;ποιος γιορτάζει;η κόρη σου καλαμαράκι;να τη χαιρεστε!να είστε καλα!να περάσετε τέλεια!να μας βάλεις φώτος τα καλούδια σου!αλήθεια,τ γιορτή είναι σήμερα;:tongue:

Ευχαριστώ πολύ :D χε χε δεν είναι ονομαστική τα γενέθλια της είχε προχθές !

Γεια σας κοριτσια!Να σας βαλω και εγω το μεσημεριανο μας φαγακι?

Κοτοπουλακι κοκκινιστο με πιπεριες συνοδευμενο με ρυζακι σπυρωτο!!!

http://imageshack.us/photo/my-images/585/gl4j.jpg/

Πολύυυυυ ωραίο το κοκκινιστό σου :D;) Κ το σχεδιάκι με το ρυζάκι χε χε

Γειά σας κορίτσια.

kalamaraki να την χαίρεσαι! ελπίζω να περάσατε καλά:P

Καλή βδομάδα να έχετε όλες!

Σε ευχαριστώ πολύ Νίνα

Ζηλευτή η κρέπα σου....αχμμμμμμμμμμμ :rolleyes::D

καλησπερα!

δεν ξερω αν την εχετε αναφερει ξανα αλλα εκανα αυτη την συνταγη και βγηκε πεντανοστιμη...

ομτως θελει πολυ λιγο λαδι...μην βαλετε παραπανω οπως εγω;)

http://www.sintagespareas.gr/sintages/kolokithakia-fournou-me-tiria.html

Ναι ναι την βρήκη η Κουρκουμπίνι κ μας την έβαλε κ βγαίνει πολυυυυ νόστιμη!

Εγώ τις τελευταίες μέρες έκανα πολύ βασικά από φαγητά είχα τα τρεξίματα με το πάρτι.

Αλλά την Κυριακή μετά το πάρτι τραπέζωσα γονεις μου πεθερικά τον αδερφό μου με τη γυναίκα του. Ο χαζμπαντ έψησε παιδάκια κοτόπουλου κ εγώ έφτιαξα χοιρινή τηγανιά με μουστάρδα χτυπητές τζατζίκια σαλάτες κ δυο καυτερές πιπεριές για τον μπαμπά μου που του αρέσουν πολύ ;)

photo-2013-07-30-09-24-25-53_zps6037a9aa.jpg

Χτες φάγαμε φασολάκια κ σήμερα θα φτιάξω μπριζολίτσες ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ευχαριστώωωωω!! Και εσύ να χαίρεσαι τα ζουζούνια σου!

Ευχαριστώ πολύ :D χε χε δεν είναι ονομαστική τα γενέθλια της είχε προχθές !

Πολύυυυυ ωραίο το κοκκινιστό σου :D;) Κ το σχεδιάκι με το ρυζάκι χε χε

Σε ευχαριστώ πολύ Νίνα

Ζηλευτή η κρέπα σου....αχμμμμμμμμμμμ :rolleyes::D

Ναι ναι την βρήκη η Κουρκουμπίνι κ μας την έβαλε κ βγαίνει πολυυυυ νόστιμη!

Εγώ τις τελευταίες μέρες έκανα πολύ βασικά από φαγητά είχα τα τρεξίματα με το πάρτι.

Αλλά την Κυριακή μετά το πάρτι τραπέζωσα γονεις μου πεθερικά τον αδερφό μου με τη γυναίκα του. Ο χαζμπαντ έψησε παιδάκια κοτόπουλου κ εγώ έφτιαξα χοιρινή τηγανιά με μουστάρδα χτυπητές τζατζίκια σαλάτες κ δυο καυτερές πιπεριές για τον μπαμπά μου που του αρέσουν πολύ ;)

photo-2013-07-30-09-24-25-53_zps6037a9aa.jpg

Χτες φάγαμε φασολάκια κ σήμερα θα φτιάξω μπριζολίτσες ;)

να σας ζήσει!πάντα χαρούμενα γενέθλια!!!

τέλειο το τραπέζι σου!και παραδοσιακό!;)


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλέ ντροπή μου!!! Ξέχασα να βάλω φώτο από το πάρτι μας χε χε

photo-2013-07-29-21-30-54-273_zps329bf7e4.jpg

Και το μικρό μου με την αγοραστή τούρτα κρέμα φράουλα γιατί η δική μου έλιωσε....στο ψυγείο αποδεκατίστηκε μάλλον δεν είχα ψύξη αλλίως δεν εξηγείται! Αλλά δεν πειράζει τέλος καλά όλα καλά!!

photo-2013-07-29-21-51-50-782_zps9a18c488.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!!:P

kalamaraki τί όμορφες φωτογραφίες!! όλο χρώμα!! υπέροχες:P

ntemiii εγώ την αντράκλα ή γλυστρίδα δεν την βράζω... την κόβω φρέσκια κατευθείαν μέσα στη χωριάτικη σαλάτα! δοκίμασε την! όσο για τις διακοπές, δεν το κατάλαβα ότι έλειπες τόσο:P δεν πολυέμπαινα τελευταία... άρα καλά είναι ένας μήνας.. εμείς θα πάμε Τήνο φέτος... έχω ακούσει για πολύ καλές παραλίες, από όποιον έχει πάει.

Σήμερα έχω βγάλει κοτόπουλο να κάνω, αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα πώς... λέω να το κάνω μπουκιές και το ψήσω στο τηγάνι με πιπεριές, παρέα με ρύζι... ή απλά κοκκινιστό με μακαρόνια... μόλις κλείσω από δω,πάω να το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Το χθεσινό μας φαγάκι μπριζολίτσες στη ψησταριά με χτυπητή τζατζίκι κ σαλάτα ρόκα

photo-2013-07-30-15-47-06-860_zps0e546ecf.jpg

για σήμερα που είμαι μοναχή μου φασολάκια από προχθές γιατί αύριο φεύγω διακοπές παώ στη μανούλα μου στη Χαλκιδική κ θα γυρίσω μετά τις 22 Αυγούστου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...