Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts

Το σουρίμι έτοιμο είναι {απομίμηση καβουριού} δεν χρειάζεται μαγείρεμα το ξεπαγώνεις κ το τρως :D

Ντομάτα, αγγούρι, τόνο, αυγό, άνιθο, λάδι, λεμόνι, αλάτι ;)

Επεσες στην περίπτωση....δεν έχω άποψη καθώς δεν τις μαγειρεύω γιατί δεν τις τρώω χε χε κ όταν τις μαγειρεύω παίρνω συνήθως έτοιμες κατεψυγμένες

βρήκα αυτό αν σε βοηθάει

http://www.sintagespareas.gr/sintages/pos-katharizoume-mpamies.html

ευχαριστω! σημερα θα κανω την αποπειρα κ αν δεν πετυχουν θα φτιαξω αυγα με πατατες!!!

καλημερα!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μαγειροκοριτσα καλημερα σας,

τι κανετε;

ξερω χαθηκα, δεν πηγα διακοπες, αλλα πιαστηκα με την δευτεροβαθμια και εφαγα ολη την περασμενη βδομαδα με το θεμα αυτο. επισης τα πηγαινουμε και για μπαο αυθημερον και μετα βγαινουν οι γνωστες δουλειες με τα πλυντηρια και τα μπανια κτλ.

εκανα διαφορα φαγητα αυτο τον καιρο, απο μακαροαδα απλη μεχριο παστιτσιο.

εκανα ομως για να παμε επισκεψη την ταρτα του ακη με τη λεμονατη κρεμα και εκανε θραυση και χθες εκανα πολλα. εκανα γεμιστα, κιμα για καταψυξη, μπιφτκια, κορμο (μωσαικο) και τουρτα ανανα. την οποια πλεον καθιερωσα να κανω ως εξης: δεν βαζω κονσερβα ανανα αλλα ζελε ανανα απο πανω και στην κρεμα βαζω ενα ζαχαρουχο, ενα μορφατ, το λεμονι, το κορν φλαουερ και το τυρι κρεμα

kai edv h marmelada berykoko

14ar.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

μαγειροκοριτσα καλημερα σας,

τι κανετε;

ξερω χαθηκα, δεν πηγα διακοπες, αλλα πιαστηκα με την δευτεροβαθμια και εφαγα ολη την περασμενη βδομαδα με το θεμα αυτο. επισης τα πηγαινουμε και για μπαο αυθημερον και μετα βγαινουν οι γνωστες δουλειες με τα πλυντηρια και τα μπανια κτλ.

εκανα διαφορα φαγητα αυτο τον καιρο, απο μακαροαδα απλη μεχριο παστιτσιο.

εκανα ομως για να παμε επισκεψη την ταρτα του ακη με τη λεμονατη κρεμα και εκανε θραυση και χθες εκανα πολλα. εκανα γεμιστα, κιμα για καταψυξη, μπιφτκια, κορμο (μωσαικο) και τουρτα ανανα. την οποια πλεον καθιερωσα να κανω ως εξης: δεν βαζω κονσερβα ανανα αλλα ζελε ανανα απο πανω και στην κρεμα βαζω ενα ζαχαρουχο, ενα μορφατ, το λεμονι, το κορν φλαουερ και το τυρι κρεμα

kai edv h marmelada berykoko

14ar.th.jpg

Καλώς την!!!

Και έλεγα μα που εξαφανίστηκε έφυγε για διακοοπές

Για πες ποιο αναλυτικά για την τουρτα!! Πολύ ωραία τα καλούδια σου κ ειδικά η τάρτα του Ακη μίλησε στη καρδιά μου χε χε όλο λέω να το κάνω κ όλο το ξεχνάω

Εγώ χτες έκανα στικς μπακαλιάρου στο φούρνο με λίγη πατατοσαλάτα που περίσσεψε κ λίγη σαλάτα.

photo-2013-07-22-15-44-36-581_zpsedfb948e.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το φαγητάκι μας σήμερα

Χοιρινό με δική μου σάλτσα πιπεριές κ πατάτες λουκούμι έγινε μαζί με σαλάτα ρόκα κ σος μελιού μπαλσάμικο

photo-2013-07-23-14-35-03-64_zps363cc93b.jpg

καλαμαρακι με αυτο το αβαταρ με μπερδευεις.

αχ ειπαμε αντιο στις διακοπες λογω αλλων οικονομικων υποχρεωσεων. τεσπα.

την περασμενη βδομαδα τη φαγαμε ολη με την αποσπαση. ελπιζω να μην γινει καμια πατατα με την αιτηση και φτασει παλι στο υπουργειο μετα απο 100 δικα μου τηλεφωνα. γιαυτο εξαφανιστηκα. και στα ρεπο τα παμε θαλασσα, στην επιστροφη κοιμουνται στο αυτοκινητο και μετα εμεις ειμαστε πτωματα και αυτα τρεχουν στο σπιτι. χωρια τα μπανια κτλ.

οι κροκετες πολυ καλες. εινια δικες σου, ετσι; εννοω οχι κατεψυγμενες. ενδιαφερομαι.

αχ εχω κανει πολλα αλλα δεν προλαβαινω βρε παιδι μου να καθισω να ασχοληθω και να ξεκουραστω.

χθες εκανα ενα τελειο τουρλου στη χυτρα. και εψησα και μελιτζανες για μελιτζανοσαλατα την οποια θα κανω σημερα.

και το χοιρινο φαινεται λαχταριστο. αλλα με τετοια ζεστη δεν αντεχω το φουρνο.

η ταρτα φοβερη, εκανε θραυση. αφου ο ανηψιος μου ελεγε συνεχεια μετα στην ξαδερφη μου "κρεμα, κρεμα θειας".

επειδη δεν εχω συνηθως κονσερβα ανανα κανω την τουρτα την εν λογω με τροποποιησεις.

1) κανω την κρεμα με μορφατ, ζαχαρουχο ολοκληρο, τυρι κρεμα και χυμο,λεμονι (2 λεμονια σταδιακα δοκιμαζοντας) και τις 2 κουταλιες κορν φλαουερ πυ λεει η συνταγη.

2) αντι να κανω αυτο με την κονσερβα κανω ζελε ανανα, το αφηνω να κρυωσει στο ψυγειο και πριν πηξει το ριχνω πανω στην κρεμα στο ταψι και αφηνω να πηξει. απλουστερο απο το δεσιμο του σιροπιου της κονσερβας.

ειπα να βαλω φρεσκα φρουτα για διακοσμηση αλλα δεν εβαλα. αλλη φορα θα δοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Σας έλειψα?:P δεν ήμουν διακοπές (δυστυχώς). είχα ξεμείνει από ίντερνετ... ευκαιρία για αποτοξίνωση:tongue:

Έχω κάνει διάφορα όλο αυτό τον καιρό, αλλά από φωτογραφίες, ελάχιστα πράγματα.... ξέχναγα βλέπετε! ουκ μόνο το γήρας...:P

Μία μέρα έκανα αυτό το μελιτζανάτο στο φούρνο

g2b9.jpg

και μία άλλη έκανα πιτσάκια με ζύμη που είχε περισσέψει από την μεγάλη πίτσα που είχε κάνει ο αδερφούλης...

tf9m.jpg

Χτες έκανα και εγώ ένα τουρλού στη χύτρα όπως η kourkoumpini, και μετά το έβαλα λίγο στο γκρίλ με λίγη φετούλα από πάνω...

Και σας αφήνω γρήγορα, γιατί θα αρχίσω τα τηλεφωνήματα για κανένα δωματιάκι στην Ίο... λέμε να πάμε λίγες μέρες;) έχει πάει καμία σας?

Link to comment
Share on other sites

καλαμαρι,δωσε οδηγιες,ωραιο φαινεται!

Alexiana μου πάτησα σε αυτή τη συνταγή με κομμάτια χοιρινού κ πρόσθεσα κ λιγο κεφαλοτύρι στο τέλος

Βγήκε πολύυυυυ ωραίο!

καλαμαρακι με αυτο το αβαταρ με μπερδευεις.

αχ ειπαμε αντιο στις διακοπες λογω αλλων οικονομικων υποχρεωσεων. τεσπα.

την περασμενη βδομαδα τη φαγαμε ολη με την αποσπαση. ελπιζω να μην γινει καμια πατατα με την αιτηση και φτασει παλι στο υπουργειο μετα απο 100 δικα μου τηλεφωνα. γιαυτο εξαφανιστηκα. και στα ρεπο τα παμε θαλασσα, στην επιστροφη κοιμουνται στο αυτοκινητο και μετα εμεις ειμαστε πτωματα και αυτα τρεχουν στο σπιτι. χωρια τα μπανια κτλ.

οι κροκετες πολυ καλες. εινια δικες σου, ετσι; εννοω οχι κατεψυγμενες. ενδιαφερομαι.

αχ εχω κανει πολλα αλλα δεν προλαβαινω βρε παιδι μου να καθισω να ασχοληθω και να ξεκουραστω.

χθες εκανα ενα τελειο τουρλου στη χυτρα. και εψησα και μελιτζανες για μελιτζανοσαλατα την οποια θα κανω σημερα.

και το χοιρινο φαινεται λαχταριστο. αλλα με τετοια ζεστη δεν αντεχω το φουρνο.

η ταρτα φοβερη, εκανε θραυση. αφου ο ανηψιος μου ελεγε συνεχεια μετα στην ξαδερφη μου "κρεμα, κρεμα θειας".

επειδη δεν εχω συνηθως κονσερβα ανανα κανω την τουρτα την εν λογω με τροποποιησεις.

1) κανω την κρεμα με μορφατ, ζαχαρουχο ολοκληρο, τυρι κρεμα και χυμο,λεμονι (2 λεμονια σταδιακα δοκιμαζοντας) και τις 2 κουταλιες κορν φλαουερ πυ λεει η συνταγη.

2) αντι να κανω αυτο με την κονσερβα κανω ζελε ανανα, το αφηνω να κρυωσει στο ψυγειο και πριν πηξει το ριχνω πανω στην κρεμα στο ταψι και αφηνω να πηξει. απλουστερο απο το δεσιμο του σιροπιου της κονσερβας.

ειπα να βαλω φρεσκα φρουτα για διακοσμηση αλλα δεν εβαλα. αλλη φορα θα δοκιμασω.

Ούτε εγώ αντέχω φούρνο να ναι καλά το κλιματιστικό :D

Ε....όχι έτοιμα είναι τα στικ χαχαχα είναι το μοναδικό τζανκ φουντ που έχω στην κατάψυξη για ώρα ανάγκης μαζί με τα λουκάνικα. Τα κάνω στη χάση κ στη φέξη για γρήγορο ;)

Ωραία η εκτέλεση σημειώθηκε σα σελιδοδείκτης! Όσο για την κονσέρβα ανανά εγώ όποτε το θυμάμαι παίρνω μια για να έχω για το γλυκό άλλωστε δεν χαλάει άμεσα .

Σήμερα έφτιαξα ήδη φασολάκια πρωί πρωί με την τσίμπλα στο μάτι, που μου ζήτησε το μικρό κ σας βάζω το βραδινό μας χθες με τον χαζμπαντ που μοιραστήκαμε κλαμπ σάντουιτς βλέποντας ταινία.

photo-2013-07-24-10-37-59-282_zpsa7270f1c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Σας έλειψα?:P δεν ήμουν διακοπές (δυστυχώς). είχα ξεμείνει από ίντερνετ... ευκαιρία για αποτοξίνωση:tongue:

Έχω κάνει διάφορα όλο αυτό τον καιρό, αλλά από φωτογραφίες, ελάχιστα πράγματα.... ξέχναγα βλέπετε! ουκ μόνο το γήρας...:P

Μία μέρα έκανα αυτό το μελιτζανάτο στο φούρνο

και μία άλλη έκανα πιτσάκια με ζύμη που είχε περισσέψει από την μεγάλη πίτσα που είχε κάνει ο αδερφούλης...

Χτες έκανα και εγώ ένα τουρλού στη χύτρα όπως η kourkoumpini, και μετά το έβαλα λίγο στο γκρίλ με λίγη φετούλα από πάνω...

Και σας αφήνω γρήγορα, γιατί θα αρχίσω τα τηλεφωνήματα για κανένα δωματιάκι στην Ίο... λέμε να πάμε λίγες μέρες;) έχει πάει καμία σας?

Αυτό με τις μελιτζάνες το έχεις βλέπω πολύ δελεαστικό φαίνεται!

Για τα πιτσάκια δεν μιλάω δεν μιλάω :tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλαμαρακι ζηλεψα το κλαμπ σαντουιτς.....

χθες πηγαμε βεβαια το πρωι για μπαιο αλλα μετα εκανα μουσακα και μοσχαρι γιουβετσι στην κατσαρολα. σημρα πηγα λαικη το πρωι, να δουμε ποτε θα τα τακτοποιησω....

το γιουβετσι για τα παιδια μαζι με τη σαλατα μας

4i47.th.jpg

ο ακρως πετυχημενος μουσακας (αβαλα και λιγη φετα πανω απο τον κιμα πριν την μπεσαμελ και λιγο μοσχοκαρυδο τριμενο

24wo.th.jpg

cdhj.th.jpg

η γκουμουτσομεριδα εινια του χαζμπαντ....

και το μωσαικο

g7k5.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλαμαρακι ζηλεψα το κλαμπ σαντουιτς.....

χθες πηγαμε βεβαια το πρωι για μπαιο αλλα μετα εκανα μουσακα και μοσχαρι γιουβετσι στην κατσαρολα. σημρα πηγα λαικη το πρωι, να δουμε ποτε θα τα τακτοποιησω....

το γιουβετσι για τα παιδια μαζι με τη σαλατα μας

4i47.th.jpg

ο ακρως πετυχημενος μουσακας (αβαλα και λιγη φετα πανω απο τον κιμα πριν την μπεσαμελ και λιγο μοσχοκαρυδο τριμενο

24wo.th.jpg

cdhj.th.jpg

η γκουμουτσομεριδα εινια του χαζμπαντ....

και το μωσαικο

g7k5.th.jpg

παναγία μου βόηθα!!! όλα δελεαστικότατα χε χε

Μουσακά κ εγώ θέλω να φτιάξω γμτ έχω παααααααρα πολύ καιρό να το κανω

Χτες έκανα μοσχαράκι χτένι με λαχανικά στη γάστρα κ σήμερα μπριαμ ευκολάκι γιατί τρέχω με τις ετοιμασίες του πάρτι κ την τούρτα

photo-2013-07-26-18-07-03-260_zps32dd1e89.jpg

Link to comment
Share on other sites

μπραβο καλαμαρακι....

εγω εκανα ενα κορμο τουρτα για την κουνιαδα μου που εχει γενεθλια. φωτογραφια σε λιγο.

εσεις ποτε γιορταζετε; για να σας ευχηθουμε εννοειεται. περιμενουμε φωτογραφιες απο το μπουφε εννοειται ακι απο την τουρτα σας.

εσυ τα κανεις ολα;

Link to comment
Share on other sites

μπραβο καλαμαρακι....

εγω εκανα ενα κορμο τουρτα για την κουνιαδα μου που εχει γενεθλια. φωτογραφια σε λιγο.

εσεις ποτε γιορταζετε; για να σας ευχηθουμε εννοειεται. περιμενουμε φωτογραφιες απο το μπουφε εννοειται ακι απο την τουρτα σας.

εσυ τα κανεις ολα;

Αλό!

Γιορτάζουμε αύριο στις 28 , αύριο θα κανω κ το πάρτι.

Μόλις τελείωσα με το στήσιμο της τούρτας την έβαλα ψυγείο να συνέλθει κ το απόγευμα αργά θα την διακοσμήσω

Κουρκουμπίνι μου σε παιδότοπο θα τα κάνουμε πρωινό πάρτι 10+30 κ επειδή πέτυχα καλή τιμή με την ιδιοκτήτρια σχετικά με τα παιδιά κ τους ενήλικες, συμφώνησε να της πάω εγώ τρεις πιατέλες με αλμυρά ρολινια ανάμεικτα μπουγατσάκια με κρέμα τυροπιτάκια κ σπανακοπιτάκια έτοιμα κ θα τα ψήσω εγώ. Όλα αυτά την ίδια μέρα το πρωί δεν προλάβαινα να φτιάξω ούτε κ να τα έχω από την προηγούμενη μέρα. Εξάλλου πρωί είναι θα τσιμπήσουμε με τον καφέ μας

Περιμένω να δω κορμόοοοοοοοοοοοο:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...