Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Καλή τύχη! 1
      • Ευχή 5
      • Δύναμη! 1

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΓΟΝΕΙΣ/ΠΕΘΕΡΙΚΑ


jimmy271

Recommended Posts

mama, πολύ φοβάμαι πως και η γυναίκα του και οι γονείς του έχουν υψώσει τείχος απροσπέλαστο! οι γονείς του δεν θέλουν να πάνε στην βάφτιση και οι γυναίκα του, όταν ακουει ότι μπορεί και να πάνε την πιάνει υστερία!

Ε, τι να κάνει κι αυτός ο έρμος ο άνθρωπος; ΑΝ δεν ήταν η βάφτιση στη μέση, θα του έλεγα να κάνει λίγη ακόμη υπομονή και να μην εξωθεί καταστάσεις! Τώρα όμως; Ποια είναι και η δική του θέση; να κάνει την βάφτιση του παιδιού του και να μην είναι διπλα του ούτε ένας δικός του συγγενής; Κρίμα είναι!

Πρέπει τώρα και η γυναίκα του αλλά και οι δικοί του να του δείξουν επιτέλους πως τον αγαπάνε και τον σέβονται, γιατί, στην τελική, και οι δύο πλευρές ικανοποιούν τον εγωισμό τους χωρίς να υπολογίζουν διόλου ούτε οι μεν το παιδί τους ούτε η δε τον άντρα της! Ποια η αγάπη που έχουν για αυτόν δηλαδή; Εχει δίκιο ο άνθρωπος: αυτός έκανε υποχωρήσεις και για τις δύο πλευρές: και έφυγε από το σπίτι για να ηρεμήσει η γυναίκα του και κράτησε σε απόσταση για καιρό το σόι του ( η γυναίκα του θα έπρεπε να το εκτιμήσει αυτό) και με τους γονείς του κράτησε μια επαφή και δεν τους έκανε τελείως πέρα, δείχνοντάς τους πως τους αγαπά!

Γονείς και γυναίκα τι έκαναν;;;;;;Συνέχισαν να βρίζονται, γνωρίζοντας πως ο μόνος που πληγώνεται είναι ο Τζίμυ!

Η γυναίκα του θα έπρεπε κατά την γνώμη μου να του πει ευθέως "δεν τους θέλω, δεν θέλω επαφές μαζί τους, αλλά το παιδάκι ας πηγαίνει να τους βλέπει αφού τόσο το θες! Αν διαπιστώσω, ανακαλύψω πως πίσω από την πλάτη μου λέτε λόγια εναντίον μου, παίρνω το παιδί και φεύγω! Δεν τους θέλω, αλλά στη βάφτιση, να έρθουν! Παρακάλα τους όμως να είναι ευγενικοί και να μην δημιουργήσουν πρόβλημα!"

Οι γονείς του να πουν " δεν θέλουμε επαφές με την γυναίκα σου, αλλά σεβόμαστε ότι είναι γυναίκα σου και δεν θα την κατηγορήσουμε ποτέ ξανα μπροστά σου ( από πίσω ας λενε ό,τι θελουν). Θα έρθουμε στη βάφτιση και για τό χατήρι το δικό σου και του παιδιού θα είμαστε κύριοι"

Τοσο δύσκολο είναι πια όλο αυτό;;;; Εγωιστές όλοι τους!

Τζιμυ, θερμή παράκληση, μην απαιτείς δεύτερο όνομα! ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ! Δεν θα πετύχεις τίποτα. Θα τα χαλάσεις όλα! Φέρσου με διπλωματία! Σου είπα ότι το όνομα δεν είναι το παν! Φοβάμαι πως θα κολήσεις σε αυτό και θα τα χάσεις όλα!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 422
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • jimmy271

    jimmy271 81 δημοσιεύσεις

  • mama@2

    mama@2 57 δημοσιεύσεις

  • roubi

    roubi 44 δημοσιεύσεις

  • peper

    peper 30 δημοσιεύσεις

Εννοειται οτι ολοι φταινε...αλλοι λιγοτερο και αλλοι περισσοτερο..δεν νομιζω οτι ειπε ποτε καποια κοπελα οτι η γυναικα του ειναι τελειως σωστη..ολοι νομιζω βλεπουμε οτι και εκεινη ειναι πολυ απολυτη με το συγκεκριμενο θεμα..Οσες μιλησαμε δεν μιλησαμε για να υπερασπιστουμε τη γυναικα του σε σχεση με τον jimmy, αλλα τη γυναικα του σε σχεση με την πεθερα στην ουσια(αρα δεν τιθεται και θεμα "φεμινισμου" οπως καποια κοπελα διαβασα οτι εγραψε καποια στιγμη..)...και αυτο γιατι βλεπαμε πως οι γονεις του(και πιο συγκεκριμενα η μητερα του)ενω ειχε το μεγαλυτερο φταιξιμο και τα ξεκινησε ολα,στο τελος πηγαινε να βγει τελειως λαδι και ολο του το σοι ειχε βγαλει την γυναικα του ως την ενσαρκωση του κακου στη γη!!!Ο λογος που εγω συγκεκριμενα δεν αναφερθηκα ποτε στο ποσο απολυτη ειναι η γυναικα του στο ολο θεμα(αν και φυσικα το παρατηρησα)ειναι οτι απο τη μια ο ιδιος ο jimmy ειχε πει απο την αρχη οτι η μητερα του ξεκινησε να δημιουργει προβληματα,πραγμα που προφανως ενοχλησε τη συζηγο(και αλλοι αντιδρουμε καλυτερα αλλοι χειροτερα στην πιεση) αλλα επισης και το γεγονος οτι δεν ακουμε την γνωμη της γυναικας του καθολου και ετσι δεν μπορουμε να ξερουμε ποσο μεγαλο προβλημα της δημιουργησε η πεθερα της και γιατι δεν ηθελε να τους ξαναδει στα ματια της..λογικα για να εφτασε μεχρι εκει,η πεθερα της να την εφτασε στα ορια της.Απο τη στιγμη που δεν την εχουμε ακουσει να υπερασπιζεται το εαυτο της και να εξηγει γιατι ειναι τοσο απολυτη,πως μπορουμε να την κρινουμε για την αντιδραση της?Οπως και να εχει η πεθερα θα επρεπε να ξερει οτι οι δρασεις μας εχουν και τις αναλογες αντιδρασεις καθε φορα..δεν κανεις παντα οτι θελεις και τη γλιτωνεις μετα...σ'αυτη τη ζωη καλως ή κακως οι μ*$#@ιες πληρωνονται...αλλες ακριβα και αλλες ακριβοτερα..


6L9mp2.png

IPZnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Με την πεθερά της να μην ξαναμιλήσει ποτέ, αν της έκανε τόσο κακό! Αυτό δε το υποστήριξε καμία εδώ μέσα! Δικαίωμά της να μην την ξαναθελήσει ούτε αυτή ούτε το σόι του!

Το ότι είναι όμως απόλυτη με τον άντρα της και δεν σέβεται την επιθυμία του να πάει το παιδί στους γονείς του για λίγες ώρες να τους το γνωρίσει, εκεί εγώ της βγάζω κόκκινη κάρτα! Στην ουσία από εκεί ξεκίνησαν όλα! Αν κάνει αυτή την παραχώρηση, για αρχή, πιστεύω πως και ο άντρας της θα ρίξει νερό στο κρασί του και θα ηρεμήσει λίγο! Είναι λάθος να χρησιμοποιεί το παιδί εναντίον τους!

Πολλες νύφες και γαμπροί πάντως "πιάνονται" από ένα γεγονός για να ξεκόψουν τους συζύγους από γονείς κι αδέλφια! Η πλύση εγκεφάλου που μπορούν να κάνουν στον άλλο είναι απίστευτη! Η κλασική είναι πως μόλις τους βλέπω, σου δημιουργώ πρόβλημα και σου χαλάω τη διάθεση! Οπότε σιγά σιγά καλλιεργείται μέσα σου απέχθεια στο να βλέπεις γονείς και αδέλφια, γιατί ξέρεις πως μετά θα έχεις κάποιον πάνω από το κεφάλι σου να σου κάνει παράπονα!

Μην μου πείτε ότι δεν το κάνουν πολλοί; Και προσέξτε: δεν μιλάω μόνο για νύφες αλλά και για γαμπρούς! Είναι μεγάλη πίεση να δέχεσαι συνέχεια αρνητικά σχόλια για γονείς και αδέλφια!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

τι να πω..ισως πολλοι και να το κανουν..αλλα με καποια σημαντικη αιτια φανταζομαι..προσωπικα βεβαια,οπως το βλεπω εγω τουλαχιστον,δεν νομιζω οτι καποιος ή καποια στα καλα καθουμενα αποφασιζει να ξεκοψει τον αλλο απο τους δικους του..για ποιο λογο να κανει καποιος κατι τετοιο? απλα και μονο για να τους ξεκοψει...?:confused:

Αν δεν υπαρχει καποιο προβλημα εννοω..τι συμφερον εχει καποιος/α να ξεκοψει τον αλλο απο τους δικους του αν ολα ειναι νορμαλ..?:confused:

Αν μη τι αλλο νομιζω ολοι ηρεμια θελουμε και αν δεν ειναι εφικτο να εχουμε την τελεια σχεση με τα πεθερικα μας σιγουρα επιθυμουμε μια τυπικη σχεση και οχι να ξεμαλλιαστουμε και να βριζομαστε μια ζωη..τι να κερδισει ο οποιοσδηποτε απο μια τετοια κατασταση?

Οπως και να'χει φυσικα δεν ειπε κανεις να ξεκοψει ο jimmy απο τους δικους του,αλλα ταυτοχρονα θεωρω και λαθος του να πηγαινει εκει και να τους επιτρεπει να βριζουν και να κατηγορουν τη γυναικα του με την οποια εχει κανει ενα παιδι και εχει δημιουργησει μια οικογενεια..Καλα κανει και πηγαινει να τους βλεπει, αλλα σε αυτο θα επρεπε να τους εχει βαλει ενα veto..Εκεινοι απ'ότι φαινεται την καθε του επισκεψη, τη βλεπουν σαν ευκαιρια να βρισουν τη γυναικα του και να προσπαθησουν εμμεσα να τον κανουν να τη χωρισει..("αφηνοντας τον βεβαια να αποφασισει εκεινος μονος του φυσικα!!")μη μου πειτε οτι δεν το βλεπετε αυτο...?

Σε ποια κοπελα θα αρεσε αν καταλαβαινε οτι ο αντρας της που παει μονος του στους γονεις του(οι οποιοι την εχουν βρισει,καταραστει κ.λ.π) δεχεται να συνεχιζουν να τη βριζουν μπροστα του χωρις να λεει τιποτα και απαιτουν και απο πανω να δουν το παιδι της εστω και με :shock:!!δικαστικα μετρα!!:shock:?Γιατι ειναι 100% σιγουρο οτι το ξερει πως συνεχιζουν να την κατηγορουν καθε φορα που ο αντρας της πηγαινει εκει..και μονο απο τη συμπεριφορα του που σιγουρα θα αλλαζει απεναντυ της και θα γινεται πιο επιθετικος καθε φορα που γυρναει στο σπιτι του...Δεν ειναι δηλαδη οτι και εκεινοι εχουν "λουφαξει" και ειναι οι καλοι αλλα αδικημενοι γονεις που μετανιωσαν για οτι εγινε και πληρωνουν για μια ζωη ενα-δυο λαθη που εκαναν..Αντιθετως συνεχιζουν και εκεινοι να υποδαυλιζουν την κοντρα,στρεφοντας τον αντρα της εναντιον της καθε φορα που τον βλεπουν και ωθοντας τον στον χωρισμο μονο και μονο για να περασει το δικο τους....γιατι ετσι ειναι..Στην τελικη τι θελουν με αυτο που κανουν?Να διαλυσουν μια οικογενεια,στην οποια υπαρχει και ενα μικρο παιδακι ,επειδη δεν περναει το δικο τους(να δουν το παιδι κ.λ.π εννοω..)?Να ειχαν ηρεμησει και εκεινοι,να ζητουσαν ενα ειλικρινες συγνωμη για οτι εγινε και να σταματουσαν να την κραζουν συνεχως, να πω ας κανει και εκεινη μια καλη κινηση να δεχτει να τους παει το παιδι..Αλλα να τη βριζουν και να την καταριουνται νυχθημερον,εκεινη να το ξερει και να το καταλαβαινει και εμεις να λεμε "γιατι δεν τους παει το παιδι η κακιασμενη?", μου φαινεται λιγο κουλό..Εσεις υπηρχε περιπτωση να αφησετε το παιδι σας να παει εκει ενω θα ισχυαν ολα τα παραπανω..?Εγω παντως οχι.


6L9mp2.png

IPZnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Nα ήξερες Ελενίτσα πόσοι περίεργοι άνθρωποι υπάρχουν που δεν θέλουν καμία επαφή με πεθερικά και αδέλφια συζύγων χωρίς να τους έχουν κάνει απολύτως τίποτα!!!! Σου μιλάω έχοντας προσωπική πείρα! Κομπλεξικοί άνθρωποι που πιστεύουν πως οι γονείς της κάθε κοπέλας (ειδικά οι μαμαδες) αποτελούν αιτία χωρισμού! Κομπλεξικοί άνθρωποι που επειδή η γυναίκα τους έχει καλή σχέση με τα αδέλφια της επιδιώκουν να χαλάσουν τη σχέση αυτή μην τυχόν και η γυναικα εκμυστηρευτεί πράγματα στα αδέλφια της που να έχουν σχέση με την οικογενειακή τους ζωή! Αστο καλύτερα, γιατί ουτως ή αλλως δεν είναι αυτό το θέμα μας!

Η γυναικα του Τζίμυ ξέκοψε γιατί πραγματικά είχε λόγους και μάλιστα πολύ σοβαρούς! Για μένα καλά έκανε και μπράβο της που κατάφερε και πήρε τον άντρα της μακριά ( λίγες το καταφερνουν αυτό, οπότε μια καπατσοσύνη πρέπει να της την αναγνωρίσουμε, σωστα;). Αν με έβριζε και με καταριόταν η πεθερά μου δεν θα ήθελα να την ξαναδώ! Ως εδώ πάμε πάσο! Σίγουρα δεν θα της άφηνα ποτέ το παιδί να το κρατήσει! Σίγουρα δεν θα ήθελα να έχει επαφές με το παιδί! Αλλά αν έβλεπα πως κινδύνευα να χωρίσω εξαιτίας αυτού, θα έλεγα στον άντρα μου μια φορά την εβδομάδα για 1-2 ώρες να τους το πηγαίνει......Σιγά μην χώριζα για το λόγο αυτό! Τέτοια καπάτσα γυναίκα που μέχρι τώρα το χειριζόταν καλά, αρχίζει και το χάνει το παιγχίδι, γιατί κατα βάθος θεωρεί πως μπορεί να καταφέρει τα πάντα! Ελα όμως που ο άντρας της δεν θέλει πια να της κάνει το χατήρι! Θα έπρεπε λοιπόν να το χειριστεί πιο έξυπνα! Δυστυχώς αποδεικνύεται κατώτερη της πεθεράς που μια χαρά μπορεί και παίζει το θύμα!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nα ήξερες Ελενίτσα πόσοι περίεργοι άνθρωποι υπάρχουν που δεν θέλουν καμία επαφή με πεθερικά και αδέλφια συζύγων χωρίς να τους έχουν κάνει απολύτως τίποτα!!!! Σου μιλάω έχοντας προσωπική πείρα! Κομπλεξικοί άνθρωποι που πιστεύουν πως οι γονείς της κάθε κοπέλας (ειδικά οι μαμαδες) αποτελούν αιτία χωρισμού! Κομπλεξικοί άνθρωποι που επειδή η γυναίκα τους έχει καλή σχέση με τα αδέλφια της επιδιώκουν να χαλάσουν τη σχέση αυτή μην τυχόν και η γυναικα εκμυστηρευτεί πράγματα στα αδέλφια της που να έχουν σχέση με την οικογενειακή τους ζωή! Αστο καλύτερα, γιατί ουτως ή αλλως δεν είναι αυτό το θέμα μας!

στην περιπτωση του jimmy, δεν ξυπνησε μια μερα η γυναικα του κ εβρισε την πεθερα κ ξεκοψε...ολα τα ξεκινησε η πεθερα, κ εφτασαν ως εδω τα πραγματα επειδη δεν ζητησε ενα συγνωμη απο την πρωτη στιγμη κ βγηκε κ απο πανω

οποτε αυτες οι περιπτωσεις που αναφερεις δεν ταιριαζουν σε αυτη την περιπτωση

Η γυναικα του Τζίμυ ξέκοψε γιατί πραγματικά είχε λόγους και μάλιστα πολύ σοβαρούς! Για μένα καλά έκανε και μπράβο της που κατάφερε και πήρε τον άντρα της μακριά ( λίγες το καταφερνουν αυτό, οπότε μια καπατσοσύνη πρέπει να της την αναγνωρίσουμε, σωστα;). Αν με έβριζε και με καταριόταν η πεθερά μου δεν θα ήθελα να την ξαναδώ! Ως εδώ πάμε πάσο! Σίγουρα δεν θα της άφηνα ποτέ το παιδί να το κρατήσει! Σίγουρα δεν θα ήθελα να έχει επαφές με το παιδί! Αλλά αν έβλεπα πως κινδύνευα να χωρίσω εξαιτίας αυτού, θα έλεγα στον άντρα μου μια φορά την εβδομάδα για 1-2 ώρες να τους το πηγαίνει......

εσυ,εγω, μπορει κ να υποχωρουσαμε, μην ξεχναμε ομως οτι ο καθενας μας αντιδρα διαφορετικα στην πιεση κ στις εντασεις

Σιγά μην χώριζα για το λόγο αυτό!

αλλοι χωριζουν για τετοιους λογους....ειπαμε, ο καθενας μας ειναι διαφορετικος.....

Τέτοια καπάτσα γυναίκα που μέχρι τώρα το χειριζόταν καλά, αρχίζει και το χάνει το παιγχίδι, γιατί κατα βάθος θεωρεί πως μπορεί να καταφέρει τα πάντα! Ελα όμως που ο άντρας της δεν θέλει πια να της κάνει το χατήρι! Θα έπρεπε λοιπόν να το χειριστεί πιο έξυπνα! Δυστυχώς αποδεικνύεται κατώτερη της πεθεράς που μια χαρά μπορεί και παίζει το θύμα!

η μονη καπατσα στην περιπτωση μας ειναι η πεθερα;)που καταστρεφει το γαμο του γιου της κ αποπανω την λυπαται ο γιος της:shock:που καταφερνει να του περνα μηνυματα(πχ ασφαλιστικα μετρα κλπ) κ ο τζιμης να συμφωνει κ να πιστευει οτι ειναι δικες του αποφασεις--ειδαμε τα ποστ με τα τελεσιγραφα, κ πολλα αλλα που δικαιολογουσε τους γονεις κ τα εριχνε ολα στη γυναικα του

η γυναικα του τζιμη, οτι καταφερε, αν θελετε να το πειτε ετσι, το καταφερε επειδη ειχε δικιο κ το εβλεπε ο τζιμης, τα ιδια ελεγε κ η συμβουλος.γι αυτο κ μετακομισε, να αποφυγουν τις εντασεις που κ παλι τονιζω θα μπορουσαν ολα να ειναι μια χαρα αν δεν μπερδευοταν η μαμα του

καπατσα δεν ειναι, γιατι αν ηταν, ο τζιμης δεν θα ανοιγε καν το θεμα, θα εβρισκε τροπους να τον πεισει οτι η σταση της ειναι η σωστη.

Συμφωνω με την elenitsa σε καθε της λεξη.Ειναι μεσα στο μυαλο μου.

γι αυτο που με ρωτησες margi, δεν ξερουμε την αποψη της, τι εχει γινει πραγματικα, τι γινοταν πισω απο την πλατη του jimmy,

για να μην κανει πισω κ να κινδυνευει να καταστραφει ο γαμος της κατι σοβαρο παιζεται,δεν ειναι απλα εγωισμος, αλλιως ηδη θα ειχε υποχωρησει!!!εγω αυτο πιστευω.Φυσικα κ δεν μπορω να γνωριζω καλυτερα απο εκεινη γιατι κρατα αυτη τη σταση, υποθεσεις κανουμε, συμφωνα με οσα γραφει ο τζιμης

Δεν μπορω να την κρινω, εφοσον δεν γνωριζω την δικη της αποψη.

Αλλα για να μην κανει πισω θα εχει σοβαρους λογους πιστευω.

θυμαμαι ειχε γραψει ο ιδιος πως αρνειται να στειλει το παιδι ,επειδη το παιδι εχει κ μαμα. εννοει η ολοι η οχι το παιδι χωρις εκεινη.... εκει πρεπει να βασιστει ο τζιμης, να κοιταξει να τους συμφιλιωσει.

Ειλικρινα, αυτη τη στιγμη που οι γονεις του δεν θελουν καν να τα βρουν, που ακομη εντεινουν την κατασταση κ θελουν με ασφαλιστικα μετρα να δουν το παιδι, το να στειλει το παιδι της κ ακομη να την κατηγορουν, ειναι αρκετα δυσκολο.

Πρεπει πρωτα να κανουν πισω, να σταματησουν να την κατηγορουν κλπ ωστε να μπορεσει κ εκεινη να τους βλεπει εστω κ τυπικα.χρειαζονται αμοιβαιες υποχωρησεις.

Εχετε σκεφτει,πως εφοσον η συζυγος θελει ηρεμια, ποιος της εγγυαται πως στην βαπτιση δεν θα γινει ο χαμος?ρισκαρεις ευκολα να καταστραφει αυτη η ιερη στιγμη?τι να φοβηθουν, αφου ο τζιμης τους συγχωρει, γονεις του ειναι αλλωστε,

Το εχω πει απειρες φορες, τζιμη, βρες τα πρωτα με τη γυναικα σου, θεσε ορια στους γονεις , κανενας δεν μπορει να προσβαλλει την οικογενεια σου, υπερασπισου την οικογενεια σου.Και αν εισαι πραγματικα διπλα της, θα καταλαβει πως δεν εχει αναγκη να κρυβεται, αν εσυ την υπερασπιζεσαι, δεν θα υπαρχει λογος να αμυνεται ετσι.

Link to comment
Share on other sites

η σταση του τζιμη (οι επισκεψεις στους γονεις κ το να ακουει κατηγοριες χωρις να θετει ορια) εφερε εδω την κατασταση.

Απο τη μια οι γονεις του νομιζουν οτι το παιδι τους κακοπερνα απο την κακια νυφη κ συνεχιζουν να την κατηγορουν κ να ζητουν κ ασφαλιστικα μετρα.Και βγαινουν κ απο πανω.Αφου εκεινος δεν υπερασπιζεται την οικογενεια του, πιστευουν πως εχουν δικιο.Πως συμφωνει μαζι τους.

Απο την αλλη, η γυναικα του οταν ξερει την αποψη των πεθερικων (καταρες κλπ)κ οτι ο τζιμης παει εκει κ θελει κ να παει κ το παιδι, νιωθει απροστατευτη κ ανασφαλης, απο τον ιδιο της τον αντρα που ουτε αρχικα την υπερασπιστηκε.

Δεν νομιζω ειναι απλα θεμα εγωισμου...ειναι συνθετο το θεμα...

Προς θεου, δεν τον κατηγορω, φυσικα κ δεν θελει να γινει κακος, απ τη μια οι γονεις του, απο την αλλη η γυναικα του.Δεν θελει ουτε να χωρισει, θελει κ τους γονεις του.

Λογικο.

τωρα τι κανουμε....

Ορια!η μαγικη λεξη.

Με ομορφο τροπο, χωρις να μαλωσεις, πιανεις τους γονεις κ λες

αυτη ειναι η γυναικα μου, μπορει για εσας να ειναι η χειροτερη, εγω την αγαπω, ειναι η μητερα του παιδιου μου.Αν θελετε να βλεπετε το παιδι, εχει μαμα, θα βλεπομαστε ολοι μαζι.Σταματατε να την κατηγορειτε μπροστα μου κ μπροστα της .Αν κανει εκεινη πισω κ αντιληφθω πως παλι κανετε τα ιδια με χανετε.(αν σε αγαπουν θα σε σεβαστουν κ θα το κανουν)

εφοσον δεχτουν

πας στη γυναικα σου κ λες

.οπως το παιδι μας εχει γονεις κ το θελουμε διπλα μας, κ εμεις εχουμε γονεις και θελω να τους βλεπουμε κ τους δικους μου κ τους δικους σου. ειναι ωρα να τα βρουμε ολοι μεταξυ μας.

οι γονεις μου δεν προκειται να κανουν παλι τα ιδια.

απο δω κ περα εγω θα σε υπερασπιζομαι αν αδικα πανε να σε προσβαλλουν θα ειμαι διπλα σου κ θα σε υπερασπιστω.

δεν ζηταω να τους αγαπησεις, αλλα αν με αγαπας θα εισαι διπλα μου,ειμαστε οικογενεια, κ οπου παμε θα ειμαστε ολοι μαζι.

εχω αναγκη να εισαι διπλα μου.

(αν σε αγαπα θα το κανει)

εγω κατι τετοιο θα εκανα.

παντως το να συνεχιζετε μια βεντετα με ενα παιδι στη μεση ειναι οτι χειροτερο.Κοιτα να τα βρειτε.

Δεν ειναι λογικο οι παππουδες να μην βλεπουν το εγγονι.

Απο την αλλη ομως, ουτε ειναι λογικο ενα παιδι να πηγαινει σε παππουδες που μισουν τη μαμα του.Δεν θα αναρρωτιθει καποια στιγμη τι γινεται?δεν θα ζητησει να πατε ολοι μαζι??????τι θα πειτε????απαγορευεται να παμε με τη μαμα?

η θα τρεχετε στα δικαστηρια?κ ποιο μερος θα παρεις?

Ουτε μια μητερα ευκολα στελνει το παιδι της σε καποιους που την καταριουνται.

που δεν τη σεβονται, εστω τυπικα.Που της διαλυουν τη ζωη/γαμο/υγεια κ απο πανω την κατηγορουν.

Καντε μια νεα αρχη, σβηστε τα παλια.

Καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια..ασχετο βεβαια τωρα,αλλα επειδη το ειπε ο jimmy και εμεις το γραφουμε και το ξαναγραφουμε, αυτο με τα δικαστικα μετρα που ειπαν οτι θελουν να κανουν οι γονεις του για να βλεπουν το παιδι..μου εχει δημιουργηθει περιεργεια μεγαλη..ισχυει οντως οτι μπορει να κανουν κατι τετοιο..?:confused::confused: Πού κολλανε ως παπουδογιαγιαδες να το απαιτησουν με δικαστικα μετρα..?Δεν ειναι αλλωστε και συγγενεις πρωτου βαθμου του παιδιου..(απ'οτι ξερω για τον νομο,συγγενεις πρωτου βαθμου καποιου ανθρωπου θεωρουνται μονο οι γονεις,τα παιδια του και ο/η συζηγος..ουτε καν τα αδελφια!!:shock:)

Εφοσων δηλαδη ζουν και οι δυο γονεις του παιδιου,εκεινο ειναι ανηλικο και ο ενας εκ των δυο γονιων δεν θελει να εχει επαφες το παιδι του με καποιον (ο οποιος "καποιος" δεν ειναι ο αλλος γονεας!) , μπορει εκεινος να το απαιτησει νομικα?(στη συγκεκριμηνη περιπτωση οι γονεις του jimmy) :confused::confused:

Απλα απο περιεργεια θετω το ερωτημα, γιατι μου φανηκε λιγο κουλο απο την αρχη που το εγραψε ο jimmy..


6L9mp2.png

IPZnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαμα, εγώ η ίδια είπα πως το θέμα που έθιξα δεν έχει καμία σχέση με την γυναίκα του Τζίμυ, η οποία έχει τα δίκια της και δεν έφερε η ίδια την κατάσταση εδώ που έφτασε αυτή! Επίσης είπα πως τη θεωρώ καπάτσα που κατάφερε να πάρει τον άντρα της μακρια! Περισσότερο καπάτσα όμως είναι η πεθερά ( οπότε και σε αυτό συμφωνούμε). Είπα επισης πως πρέπει ο Τζίμυ να μιλήσει στους γονείς του αλλά και στην γυναίκα του ( το θεμα είναι ότι το έχει κάνει και κανείς δεν τον υπολογίζει! Ούτε γυναίκα ούτε γονείς).

Εδώ υπάρχει αγεφύρωτο χάσμα που δεν πρόκειται να γεφυρωθεί!

Επίσης έχω σοβαρες αμφιβολίες για τα αισθήματα του Τζίμυ απέναντι στην γυναίκα του! Θεωρώ πως δεν την λατρεύει πλέον όπως παλιά, πως δεν περνάει καλά και πως στην τελική ΘΕΛΕΙ να επηρεαστεί από τους γονείς του! Με την συμπεριφορά της τον έκανε πέρα!

Εγώ δεν υποστηρίζω τους γονείς του. Περισσότερο συμπονώ την γυναίκα του ειδικά από την στιγμή που έμαθα για τα προβλήματά της με το δέρμα που - πίστεψέ με - γνωρίζω ότι είναι νευρολογικής φύσεως! Γι' αυτό και αν είχα αυτή την κοπέλα απέναντι μου θα της έλεγα πρώτα από όλα να κοιτάξει να ηρεμήσει και να ξαναβρεί την σχέση που είχε με τον άντρα της! Πώς;;;;Να φερθεί διπλωματικά! "Δεν θέλω προς το παρόν σχέσεις, δεν είμαι έτοιμη, σε θέλω στο πλευρο μου, δεν θέλω να ξανατσακωθούμε για το ζήτημα! Πάρε το παιδί, πηγαινέ το και βλέπουμε πώς θα εξελιχθεί το θέμα! Σε παρακαλώ, αν ακούσεις κάτι αρνητικό για μένα, πάρε το παιδί και φύγε". Θα έχει γίνει το πρώτο έξυπνο βήμα! Θα ηρεμήσει και ο Τζίμυ!

Ομως, Τζίμυ, αν η κοπέλα έκανε αυτό το βήμα, εσύ θα ήσουν ευχαριστημένος με αυτό ή μετά θα ήθελες να κάνει η γυανίκα σου κι αλλες υποχωρήσεις; Γιατί αν συνεχώς ζητάς υποχώρηση από εκείνη στο ένα και στο άλλο, ε! τότε δεν την βοηθάς καθόλου!

Να ξέρεις πως όταν έχεις ακούσει άσχημα λόγια από κάποιους ανθρώπους δεν θες να τους βλέπεις! Μην απαιτείς κι εσύ επαφές! Δεν θέλει η γυναίκα!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια..ασχετο βεβαια τωρα,αλλα επειδη το ειπε ο jimmy και εμεις το γραφουμε και το ξαναγραφουμε, αυτο με τα δικαστικα μετρα που ειπαν οτι θελουν να κανουν οι γονεις του για να βλεπουν το παιδι..μου εχει δημιουργηθει περιεργεια μεγαλη..ισχυει οντως οτι μπορει να κανουν κατι τετοιο..?:confused::confused: Πού κολλανε ως παπουδογιαγιαδες να το απαιτησουν με δικαστικα μετρα..?Δεν ειναι αλλωστε και συγγενεις πρωτου βαθμου του παιδιου..(απ'οτι ξερω για τον νομο,συγγενεις πρωτου βαθμου καποιου ανθρωπου θεωρουνται μονο οι γονεις,τα παιδια του και ο/η συζηγος..ουτε καν τα αδελφια!!:shock:)

Εφοσων δηλαδη ζουν και οι δυο γονεις του παιδιου,εκεινο ειναι ανηλικο και ο ενας εκ των δυο γονιων δεν θελει να εχει επαφες το παιδι του με καποιον (ο οποιος "καποιος" δεν ειναι ο αλλος γονεας!) , μπορει εκεινος να το απαιτησει νομικα?(στη συγκεκριμηνη περιπτωση οι γονεις του jimmy) :confused::confused:

Απλα απο περιεργεια θετω το ερωτημα, γιατι μου φανηκε λιγο κουλο απο την αρχη που το εγραψε ο jimmy..

Δεν νομιζω να μπορούν!!!! Είναι όντως κουλό!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


margi μου οσων αφορα αυτο που ειπες, δεν αμφισβητω οτι μπορει οντως να το κανουν καποιοι αυτο χωρις λογο,απο τη στιγμη που λες κιολας οτι εχεις προσωπικη εμπειρια, κατι θα ξερεις για να το λες..αλλα συμφωνω με τη mama οτι αυτο δεν ισχυει στην περιπτωση του jimmy για την οποια συζηταμε εδω, καθως προηγηθηκαν σοβαρα περιστατικα πριν τα "παρει" η κοπελα και θελησει να ξεκοψει...

Τι να πω...ευχομαι να βρεθει μια λυση τελικα και να κανουν ολοι πισω απο λιγο, μπας και φτιαξει η κατασταση γιατι ειναι κριμα να διαλυθει μια οικογενεια για τριτους..


6L9mp2.png

IPZnp2.png

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια..ασχετο βεβαια τωρα,αλλα επειδη το ειπε ο jimmy και εμεις το γραφουμε και το ξαναγραφουμε, αυτο με τα δικαστικα μετρα που ειπαν οτι θελουν να κανουν οι γονεις του για να βλεπουν το παιδι..μου εχει δημιουργηθει περιεργεια μεγαλη..ισχυει οντως οτι μπορει να κανουν κατι τετοιο..?:confused::confused: Πού κολλανε ως παπουδογιαγιαδες να το απαιτησουν με δικαστικα μετρα..?Δεν ειναι αλλωστε και συγγενεις πρωτου βαθμου του παιδιου..(απ'οτι ξερω για τον νομο,συγγενεις πρωτου βαθμου καποιου ανθρωπου θεωρουνται μονο οι γονεις,τα παιδια του και ο/η συζηγος..ουτε καν τα αδελφια!!:shock:)

Εφοσων δηλαδη ζουν και οι δυο γονεις του παιδιου,εκεινο ειναι ανηλικο και ο ενας εκ των δυο γονιων δεν θελει να εχει επαφες το παιδι του με καποιον (ο οποιος "καποιος" δεν ειναι ο αλλος γονεας!) , μπορει εκεινος να το απαιτησει νομικα?(στη συγκεκριμηνη περιπτωση οι γονεις του jimmy) :confused::confused:

Απλα απο περιεργεια θετω το ερωτημα, γιατι μου φανηκε λιγο κουλο απο την αρχη που το εγραψε ο jimmy..

Από την στιγμή που οι γονείς του παιδιού είναι εν ζωή, και πόσο μάλλον νομίμως παντρεμένοι, αν πάνε οι παππούδες να διεκδικήσουν το μωρό δικαστικά, θα γελάσει όλος ο δικηγορικός σύλλογος!

Link to comment
Share on other sites

οπως επισης συμφωνω με τη margi σε αυτο

Επίσης έχω σοβαρες αμφιβολίες για τα αισθήματα του Τζίμυ απέναντι στην γυναίκα του! Θεωρώ πως δεν την λατρεύει πλέον όπως παλιά, πως δεν περνάει καλά και πως στην τελική ΘΕΛΕΙ να επηρεαστεί από τους γονείς του!

Αλλα οχι γιατι πιστευω οτι τον εστεψε η γυναικα του εναντιων του αλλα, προσωπικα παντα, πιστευω οτι ο jimmy εξαρχης δεν καταλαβε τη διαφορα του να εχεις μια σχεση με καποιον και να με περνας καλα με το να παντρευτεις αυτο τον ανθρωπο και να κανεις οικογενεια μαζι του..πιστευω οτι εξαρχης εβαζε παραπανω τους γονεις και συγγενεις του απο την τοτε κοπελα του και οταν παντρευτηκε και εκανε οικογενεια μαζι της, απλα συνεχισε να κανει το ιδιο πραγμα...


6L9mp2.png

IPZnp2.png

Link to comment
Share on other sites

οπως επισης συμφωνω με τη margi σε αυτο

Επίσης έχω σοβαρες αμφιβολίες για τα αισθήματα του Τζίμυ απέναντι στην γυναίκα του! Θεωρώ πως δεν την λατρεύει πλέον όπως παλιά, πως δεν περνάει καλά και πως στην τελική ΘΕΛΕΙ να επηρεαστεί από τους γονείς του!

Αλλα οχι γιατι πιστευω οτι τον εστεψε η γυναικα του εναντιων του αλλα, προσωπικα παντα, πιστευω οτι ο jimmy εξαρχης δεν καταλαβε τη διαφορα του να εχεις μια σχεση με καποιον και να με περνας καλα με το να παντρευτεις αυτο τον ανθρωπο και να κανεις οικογενεια μαζι του..πιστευω οτι εξαρχης εβαζε παραπανω τους γονεις και συγγενεις του απο την τοτε κοπελα του και οταν παντρευτηκε και εκανε οικογενεια μαζι της, απλα συνεχισε να κανει το ιδιο πραγμα...

δυστυχως κ εγω αυτο βλεπω.....

Link to comment
Share on other sites

margi, καπατσα δεν ειναι.

η πεθερα ναι κ πολυ μαλιστα.....

μην της χρεωνουμε οτι απο καπατσοσυνη της αλλαξαν σπιτι.

Εγινε ο χαμος, δεν την υποστηριξε, κ για να μην γινει κακος με τους γονεις του, δεν απαιτησε συγνωμη κ συμφιλιωση, ωστε να μεινουν κοντα.

Οι καυγαδες συνεχιζοταν επειδη οι γονεις αντι για μεταμελεια κοιτουσαν να τα κουκουλωσουν κ εβγαιναν κ απο πανω.

Οποτε ηταν μονοδρομος η μετακομιση

Καπατσα θα ηταν αν χωρις λογο δεν ηθελε τους γονεις του κ τους απομακρυνε ηθελημενα, χωρις λογο ομως.

Εδω υπηρχαν σοβαροι λογοι, κ ηταν απαραιτητο να απομακρυνθουν, κ μην ξεχναμε, δεν ξεκινησε η ιδια αυτη την κατασταση.

Το να την κατηγορουμε στο τελος για μια κατασταση που η ιδια δεν ξεκινησε,που ο συζυγος δεν τη στηριξε, που εμεινε στην μεση, ε ειναι πολυ για μενα.

Ακομη κ τοσο πολυ που τραβηξε, παλι δεν φταιει η ιδια.

Οι γονεις, οχι μονο δεν κανουν πισω αλλα συνεχιζουν επιθετικα.

Εκεινη προς το παρον κρυβεται κ αμυνεται απο ολους, ακομη κ απο τον αντρα της.

Ουτε στο σπιτι της δεν βρισκει ηρεμια, αφου ακομη κ αθελα του ο τζιμης με τη σταση του την κανει να νιωθει ανασφαλεια.

Και εγω ελπιζω να τα βρουν,κριμα να διαλυονται οικογενειες απο τριτους(και τριτη δεν εννοω τη γυναικα του τζιμη)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...