Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΓΟΝΕΙΣ/ΠΕΘΕΡΙΚΑ


jimmy271

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 422
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • jimmy271

    jimmy271 81 δημοσιεύσεις

  • mama@2

    mama@2 57 δημοσιεύσεις

  • roubi

    roubi 44 δημοσιεύσεις

  • peper

    peper 30 δημοσιεύσεις

Σε αρκετα ποστ εχω διαβασει οτι το παιδι ειναι ενος κ δεν καταλαβαινει..εννοειται οτι καταλαβαινει τα παντα.οχι οταν μας βολευει καταλαβαινει κ οταν δεν μας βολευει ειναι μικρο..

Επειδή κι εγώ εγραψα ότι το παιδί είναι ενος έτους και δεν καταλαβαίνει,

υποθέτω ότι το δικό μου παιδί που είναι 11 μηνών, είναι χαζό και δεν καταλαβαίνει αν του πω π.χ. ότι η γιαγιά του είναι χαζή...

Μπορεί να καταλάβει την ένταση, μπορεί να καταλάβει ότι κάτι δεν πάει καλά από τον τόνο της φωνής μας, αλλά να καταλάβει τα λόγια και να επηρεαστεί, συγνώμη αλλά δεν συμφωνώ.

ποιο πιθανό λοιπόν είναι να ακόυσει τη γιαγιά να μιλάει επιθετικά και έντονα και να μην θέλει να παει κοντά της παρά να κατανοήσει αυτά που του λέει και να μην θέλει την μάνα του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηθελα να θιξω κανεναν αλλα ολα τα ποστ ειναι αρκετα επιθετικα στον ανθρωπο που ζηταει βοηθεια...

Έτσι ακριβώς.

Το τι έχει περάσει η κάθε μιά μας δεν σημαίνει ότι μπορεί να συμβαίνει το ίδιο και στην οικογένεια του jimmy. και κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή και διαφορετική

ο άνθρωπος είναι τόσο ζορισμένος που μπήκε σε ένα φορουμ που το 97% των μελών του είναι γυναίκες. Για σκεφτείτε για να φτάσει αυτός ο άνθρωπος μέχρι αυτό το σημείο, πόσο χάλια είναι.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν θελει ουτε να τον προσβαλει, καρφωσει κλπ Αν αθελα μου κ εγω προσβαλλα ζητω συγνωμη.

Αλλο αν τα επιχειρηματα-δικες μας αληθειες πονανε.Προσωπικα, αρχικα θυμωσα οταν διαβασα τα ποστ, που ναι μεν εφταιγαν οι δικοι του, κ ετσι απλα να χωρισει τη γυναικα του που "διελυσε ενα ολοκληρο σοι"(αλλο αν ενα ολοκληρο σοι πηγε με τη μια πλευρα χωρις να ενδιαφερθει ουτε καν να ρωτησει τι εγινε), οταν εβλεπα να γραφονται ποστ του στυλ"θα τη στειλω στη μαμα της", οταν εβλεπα τα τελεσιγραφα κλπ θα μπορουσα να γραψω πραγματικα θυμωμενα, δεν το εκανα, γραφω οσο πιο πολυ αντικειμενικα.

Θα μπορουσαμε να του πουμε αντε χωρισε κ να μην ασχοληθουμε αλλο.

Δεν θα το εκανα ποτε, απο τη στιγμη που υπαρχει παιδι στη μεση.

Και εφοσον ακουμε μονο τη μια πλευρα.

Και αν ασχολουμαστε τοσο, ειναι απο ενδιαφερον να δει πιο σφαιρικα τα πραγματα μπας κ σωθει κατι.

Τωρα γιατι τα πεθερικα στραβωσαν...μπορει να ηθελαν να εχουν το πανω χερι κ στο σπιτι του γιου, δεν τους βγηκε κ συνεχιζουν.Θα μπορουσαν απο την αρχη, να μην εμπλακουν κ ακομη να ζουν πανω κατω κ να μην ειχαν στερηθει το εγγονι τους.Γιατι ολα αυτα?Αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου.....

Οι γονεις της κοπελας την υποστηριξαν, απο ποτε το να υποστηριζεις το παιδι σου που αδικα το προσβαλλουν κλπ ειναι κακο????

Και ο πατερας μου, αν δεν εφταιγα εγω σε κατι, αν δεν περνουσα καλα, τα πεθερικα χωνονται/προσβαλλουν/καταριουνται σας πληροφορω θα ειχε επεμβει κιολας, οχι απλα θα με υποστηριζε.

Τώρα για τις κατάρες που έριξε η πεθερούλα, Τι να πω; Εχω ακούσει κατάρες εγώ στη ζωή μου. Ουυυυ. Αν ήταν να πιάνουν έτσι…. Αν είναι άδικες δεν έχει κανείς να φοβάται τίποτα. Αυτός που έχει ήσυχη την συνείδησή του δεν παθαίνει τίποτα.

:shock:

αν καποιους δεν τους ενοχλει, δεν σημαινει οτι για ολους ισχυει το ιδιο!!!!τα ορια του καθενος ειναι διαφορετικα.Και υπαρχουν πολλοι που δεν ανεχονται/δεχονται προσβολες ποσο μαλλον καταρες.

Για το παιδι, μεγαλο θεμα, ναι καταλαβαινουν, πολλα περισσοτερα απο οτι νομιζουμε, ναι χρειαζονται αγαπη, αλλα αληθεια, ενα ατομο που καταρριεται τη μαμα αυτου του παιδιου, ποσο ευκολα θα του το πας να το δει?ποσο ευκολα το εμπιστευεσαι?και αντε να το στειλεις,ποσο ευκολα ηρεμεις ενω εισαι κ αρρωστη κ εχεις αναγκη απο ηρεμια.:?:-?:?

ειναι πολλα κι εμεις εδω ακουμε μονο τη μια πλευρα...τι πραγματικα νιωθει κ την αποψη της συζυγου δεν την ξερουμε(κ ναι θεωρω αδικο ετσι απλα να πω 'δεν παει καλα κλπ' εφοσον εκεινη δεν μπορει να υπερασπιστει τον εαυτο της)

Οσο για το ποσο αντικειμενικες ειμαστε, σε ενα γυναικειο φορουμ, αποψεις γυναικων θα διαβασεις, αλλο θα πει ο κολλητος του, αλλα θα εγραφαν σε ενα αντρικο φορουμ....

Φυσικα κ η γνωμη μας επηρεαζεται απο βιωματα/ακουσματα/αναγνωσματα.Ειμαι οσο περισσοτερο αντικειμενικη μπορω, οσο μπορει ο καθενας μας.

Link to comment
Share on other sites

Και με το να του λέμε ότι δεν φταίει ή ότι η γυναίκα του είναι περίεργη, δηλαδή, πιστεύετε ότι θα λυθεί το πρόβλημα? Εγώ όχι. Και δεν κρίνω από την δική μου ιστορία, αλλά επειδή μέσω αυτής έχω ζήσει καταστάσεις έντονες και άσχημες, νομίζω ότι μπορώ να πω μια γνώμη. Αλλωστε είμαι και εγώ μέσα σε αυτό το 97% των γυναικών του φόρουμ. Αλλά για να σας το γυρίσω και αλλιώς, απλά θα πω, ότι αν άκουγα την μάνα μου να καταριέται τον άντρα μου, και να εύχεται να πάθει τα κακά του κόσμου θα γινόμουν μητροκτόνος. Εσείς?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εν πασει περιπτώσει, δεν γράφω σε αυτό το φόρουμ για να κάνω αντιπαράθεση με άλλες κοπέλες για τις απόψεις μας περί ζωής και σχέσεων.

Ενδιαφέρθηκα πραγματικά για αυτήν την ανθρώπινη ιστορία και για αυτό αφιέρωσα και χρόνο για να γράψω τα ποστ μου.

Και βέβαια, για άλλη μια φορά, ξεκαθαρίζω, ότι φίλε μου jimmy, ο μόνος λόγος που σου γράφω είναι για να δεις και άλλες απόψεις, και όχι βέβαια για να σε κατακρεουργήσω, θίξω, τσακίσω! Προς Θεού δηλαδή!

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που δεν γραφει η γυναικα του, ουτε εμεις ειμασταν μπροστα, που δεν γνωριζουμε τη γυναικα του, δεν μπορουμε να την χαρακτηριζουμε ετσι απλα.

ο ιδιος εγραψε οτι εφταιγαν οι γονεις του, το παραδεχεται, αυτο ειπε κ η συμβουλος γαμου, για εμενα φταιει κ ο ιδιος που αρχικα δεν εκανε καμμια επεμβαση(ο ιδιος τα γραφει),αρα εδω στεκομαι.αυτα θα σχολιασω που διαβαζω.

Τωρα αν ειναι ετοιμος να διαλυθει ενας γαμος εξαιτιας των πεθερικων, κριμα, αλλα ειλικρινα τσατιζομαι οταν ενω της εκαναν τοσα, βγαινει να φταιει κι απο πανω:confused::confused::confused:

Jimmy, ειλικρινα, αν ολα τα σκηνικα στα ειχαν κανει τα πεθερικα,(δεν εννοω που υποστηριζουν την κορη τους, προς θεου), αν τα πεθερικα σου χωνονταν/πετουσαν μπηχτες για τους γονεις σου/σε προσβαλλαν/σε επαιρναν τηλ σπιτι σου κ σου εριχναν καταρες κ αν η γυναικα σου δεν τους εβαζε στη θεση τους κ ζητουσε να τους βλεπει κ να τους πηγαινει το παιδι πως θα αντιδρουσες?πως θα αντιδρουσες αν κι απο πανω σου απαιτουσε να βγαλει κ το ονομα απο τους γονεις της κ τελικα σου ζητουσε κ διαζυγιο κ σε εστελνε στη μαμα σου?

Link to comment
Share on other sites

Και με το να του λέμε ότι δεν φταίει ή ότι η γυναίκα του είναι περίεργη, δηλαδή, πιστεύετε ότι θα λυθεί το πρόβλημα? Εγώ όχι.

ουτε κι εγω το πιστευω

Και δεν κρίνω από την δική μου ιστορία, αλλά επειδή μέσω αυτής έχω ζήσει καταστάσεις έντονες και άσχημες, νομίζω ότι μπορώ να πω μια γνώμη. Αλλωστε είμαι και εγώ μέσα σε αυτό το 97% των γυναικών του φόρουμ.

ολες οι αποψεις πρεπει να ακουγονται με την ελπιδα οτι κατι θα παει καλα

Αλλά για να σας το γυρίσω και αλλιώς, απλά θα πω, ότι αν άκουγα την μάνα μου να καταριέται τον άντρα μου, και να εύχεται να πάθει τα κακά του κόσμου θα γινόμουν μητροκτόνος. Εσείς?

Σιγουρα δεν θα της μιλουσα.

Δεν παντρευτηκα εναν ανθρωπο για να τον βριζουν οι γονεις μου, να τον προσβαλλουν, να ριχνουν καταρες κ αν τα εκαναν σιγουρα δεν θα τους εδινα το ονομα του παιδιου μου, ουτε κ θα χωριζα τον αντρα μου για τις παραξενιες των γονιων μου.

Ειμαι σιγουρη πως αν τα εκαναν ολα αυτα στον αντρα μου, κι εγω κρατουσα τη σταση του τζιμη, με απαιτηση να δουν το παιδι, ονομα, χωρισμος κλπ πρωτος θα ειχε φυγει ο αντρας μου.Αυτο μου υπαγορευει η δικη μου λογικη.

Link to comment
Share on other sites

Και με το να του λέμε ότι δεν φταίει ή ότι η γυναίκα του είναι περίεργη, δηλαδή, πιστεύετε ότι θα λυθεί το πρόβλημα? Εγώ όχι. Και δεν κρίνω από την δική μου ιστορία, αλλά επειδή μέσω αυτής έχω ζήσει καταστάσεις έντονες και άσχημες, νομίζω ότι μπορώ να πω μια γνώμη. Αλλωστε είμαι και εγώ μέσα σε αυτό το 97% των γυναικών του φόρουμ. Αλλά για να σας το γυρίσω και αλλιώς, απλά θα πω, ότι αν άκουγα την μάνα μου να καταριέται τον άντρα μου, και να εύχεται να πάθει τα κακά του κόσμου θα γινόμουν μητροκτόνος. Εσείς?

Η πεθερά μου είπε για τον άντρα μου (όταν ακόμη δεν είχαμε δικό μας σπίτι και ο αδερφός του είχε)

"ότι ο θεός δεν τον αξίωσε να κάνει τίποτα δικό του και ούτε πρόκειται γιατί δεν είναι καλός άνθρωπός" Δεν τα πηγένανε και πολύ καλά τότε. και ρωτώ υπάρχει μεγαλύτερη κατάρα από συτή της μάνας; Ο άντρας μου ήταν μπροστά δεν είπε τίποτα. και της είπα "να θυμασαι αυτή την κουβέντα σου όταν γίνει κάτι ο γιός σου" Δεν θύμωσα δεν μάλωσα.

Αυτά έγιναν πριν 14 χρόνια.

Σήμερα έχουμε 4 διαμερίσματα, ένα σπίτι 220 τετραγωνικά άλλο ένα 100 τμ και 6 ενοικιαζόμενα δωμάτια. και επειδή θα σκεφτείτε ότι τα κάναμε με παρανομίες. σας πληροφορώ πως δεν ισχύει αλλά με παααρα πολύ δουλειά και βοήθεια από τους δικούς μου. Επρεπε λοιπόν κι εγω να κλέισω την πόρτα στην πεθερά μου και να πω ότι μας καταριέταί.

Στην περίπτωση του jimmy η μάνα του πήρε τηλέφωνο για να τον βρει (το πιο πιθανό είναι ότι το έκανε εσκεμμένα για να τσιγκλίσει τη νύφη) ή κοπέλα ψάρωσε και άρχισε να φωναζει, έριξε και η "μανούλα" τις κατάρες και έδεσε το γλυκό.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι είναι στο χέρι μας να αλλάξουμε τα δεδομένα.

στο χέρι του Jimmy και της γυναίκας του είναι να αλλάξουν την κατάσταση αυτή που ζουν.

και να προσθέσω ο jimmy κατάλαβε τα λάθη του τα παραδέχτηκε και έκανε και κάνει προσπάθειες, η γυναίκα του; Από ότι μας έχει πει ο jimmy δεν είδα καμία υποχώρηση πουθενά.

Και ξανά ρωτώ την πεθερά δεν την εμπιστευεται, δεν εμπιστευεται ούτε τον άντρα της να πάει το παιδί; Τότε πως μπορεί και είναι μαζί του;

Link to comment
Share on other sites

Και εν πασει περιπτώσει, δεν γράφω σε αυτό το φόρουμ για να κάνω αντιπαράθεση με άλλες κοπέλες για τις απόψεις μας περί ζωής και σχέσεων.

Ενδιαφέρθηκα πραγματικά για αυτήν την ανθρώπινη ιστορία και για αυτό αφιέρωσα και χρόνο για να γράψω τα ποστ μου.

Και βέβαια, για άλλη μια φορά, ξεκαθαρίζω, ότι φίλε μου jimmy, ο μόνος λόγος που σου γράφω είναι για να δεις και άλλες απόψεις, και όχι βέβαια για να σε κατακρεουργήσω, θίξω, τσακίσω! Προς Θεού δηλαδή!

Εννοείται πως δεν το κάνουμε για αντιπαράθεση. Και η κουβέντα γίνεται για να ακούσει όσο το δινατών περισσότερες απόψεις ο jimmy.

αλλοιμονο αν συμφωνούσαμε όλοι.

Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση και πρέπει να δουλέψουν πολύ και οι δυό τους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ναι περναει ασχημα, κ η γυναικα του ακομη πιο ασχημα(εβγαλε δερματικα κ θελει ηρεμια για να γινει καλα)

ομως οταν διαβαζω πως ενα ζευγαρι ειναι χαλια κ ο ιδιος στεναχωριεται πιο πολυ για τους γονεις του που εκεινοι τα εκαναν ετσι τα πραγματα ενα μπερδεμα το παθαινω.:?

στην τελικη, τους δικαιολογει τους γονεις κ τα ριχνει ολα στη γυναικα του, απειλει με τελεσιγραφα, χωρισμο κλπ

με αυτα που διαβαζουμε αυτα θα σχολιαζουμε.

Τιποτα περισσοτερο, τιποτα λιγοτερο.

Ναι, περναει χαλια αλλα αν κατηγορησω τη γυναικα του θα τον κανω να νιωσει καλυτερα? ειναι σαν να λεω χωρισε.Τι θα βγει?Προσπαθουμε να του δωσουμε αλλες οπτικες γωνιες, ιδεες μπας κ σωθει η οικογενεια του.

Link to comment
Share on other sites

ναι περναει ασχημα, κ η γυναικα του ακομη πιο ασχημα(εβγαλε δερματικα κ θελει ηρεμια για να γινει καλα)

ομως οταν διαβαζω πως ενα ζευγαρι ειναι χαλια κ ο ιδιος στεναχωριεται πιο πολυ για τους γονεις του που εκεινοι τα εκαναν ετσι τα πραγματα ενα μπερδεμα το παθαινω.:?

στην τελικη, τους δικαιολογει τους γονεις κ τα ριχνει ολα στη γυναικα του, απειλει με τελεσιγραφα, χωρισμο κλπ

με αυτα που διαβαζουμε αυτα θα σχολιαζουμε.

Τιποτα περισσοτερο, τιποτα λιγοτερο.

Ναι, περναει χαλια αλλα αν κατηγορησω τη γυναικα του θα τον κανω να νιωσει καλυτερα? ειναι σαν να λεω χωρισε.Τι θα βγει?Προσπαθουμε να του δωσουμε αλλες οπτικες γωνιες, ιδεες μπας κ σωθει η οικογενεια του.

Μα ποιος είπε να χωρίσει;

όλες λέμε ότι πρεπει να τα βρουν μεταξύ τους και να μην ανακατευουν το συγγενολόι (το έχω γράψει ουκ ολιγες φορές).

και δεν νομίζω ότι ο jimmy θέλει να απειλήσει τη γυναίκα του με χωρισμό γιατ ι δεν δέχεται τους γονείς του. Αλλά γιατί η γυναίκα του δεν στεκεται λίγο στο πλάι του. να καταλάβει ότι κι αυτός έχει πρόβλημα.

στο κάτω κάτω αν αφήσει να πάει το παιδί στους γονείς του δεν θα το κα΄νει γι' αυτούς, αλλά για τον jimmy.

Το ότι αντιδράει κι αυτός τόσο σπασμοδικά δείχνει πόσο πιεσμένος είναι

Επίσης κι αυτός περνάει τεράστιο ψυχολογικό ζόρι. Επειδή δεν εβγαλε κι αυτός εξανθήματα, δεν σημαίνει ότι το περναει ελαφρά. Αν αυριο, μεθαυριο μας γράψει ότι άρχισε τα αντικαταθλιπτικά τότε μόνο θα τον λυπηθούμε;

΄

Νομίζω πως θα βρεθεί η λύση, αρκει να υπάρχει καλή θέληση και από τις δύο πλευρες.

Θα με συγχωρέσετε αλλά θα αποχωρήσω απότο θέμα. Ότι είχα να πω το είπα. ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο, έστω και με τον αντίλογο με τα άλλα κορίτσια, ώστε να δει ο jimmy ξεκάθαρα κάποια πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Τζιμυ, θέσε όρια και στις δυο πλευρές και μην αφήνεις κανέναν να σε χειραγωγεί!

Να συμπαρασταθείς στην γυναίκα σου μιας που αντιμετωπίζει τέτοιο πρόβλημα με το δέρμα της και να την έχεις ήρεμη! Μιλα της πολύ ήρεμα! Πες της πόσο πολύ πιέζεσαι κι εσύ κι εξήγησέ της πως την καταλαβαίνεις να μην θέλει τους δικούς σου! Της φέρθηκαν άσχημα και δεν τους θέλει...λογικότατο! Πες της όμως πως εσύ θες να τους βλέπεις χωρίς αυτό να σημαίνει πως όταν είσαι μαζί τους τούς επιτρέπεις να μιλούν άσχημα για κεινη! Απλά δεν θες να ξεκόψεις γιατί έίναι γονείς σου και τους αγαπάς (ο,τι και να λέμε, κορίτσια, γονείς είναι και ο άνθρωπος τους θέλει- είναι λάθος να του λέμε να ξεκόψει). Μιλα της όμορφα....Πες της πως αν πας με το παιδί και διαπιστώσεις πως λένε το παραμικρό για κείνη, θα φύγεις στην στιγμή και δεν θα ξαναπατήσεις ούτε εσύ ο ίδιος ( να το κάνεις όμως πράγματι αν συμβεί)......Πες της να έρθουν στην βάφτιση και να προσποιηθείτε για μία μέρα για το καλό του μωρού!

Πιάσε τους γονείς σου και πες τους να μην ξαναασχοληθούν με την γυναίκα σου! Καλεσέ τους στην βάφτιση και πες τους να είναι ευγενικοί και χαρούμενοι! Πες τους πως αγαπάς την γυναίκα σου και θέλεις να είσαι καλά μαζί της!

Αν κανείς δεν συμφωνήσει, ε! τότε τι να πω; Τοτε και οι δυο πλευρές σε έχουν γραμμένο κι είναι κρίμα να προσπαθείς να τους τα ξαναφτιάξεις και να παιδεύεσαι!

Αν συμφωνήσει η γυναίκα σου και δεν θελήσουν οι γονείς σου να έρθουν, να μην βάλεις κανένα όριο για τους συγγενείς της! Αν συμφωνήσουν οι γονείς σου και δεχτούν να έρθουν μολονότι ξέρουν πως δεν είναι ευπρόσδεκτοι και δεν συμφωνήσει η γυναικα σου, τότε πες δεν έρχεται κανείς! Αν και οι δυο πουν "οχι!", τότε.....πραγματικά έμπλεξες και κοίτα να δεις γιατί κανείς δεν θέλει να σου κάνει το χατήρι!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν ειπε να ξεκοψει για παντα.

Στην αρχη ομως επρεπε, το να πηγαινει στους γονεις κ μπροστα του να μιλανε για τη γυναικα του, σιγουρα δεν βοηθουσε σε κατι.

Επρεπε να θεσει ορια κ στις 2 πλευρες αμεσως κ σιγα σιγα θα ερχοταν η συμφιλιωση.

Τωρα, τι γινεται...εγω απειρες φορες εχω πει να προσπαθησει να τους συμφιλιωσει.και για τα γεννεθλια η μια ουδετερη μερα κ για τη βαπτιση.

Για να γινει ομως αυτο, θα πρεπει να ειναι σιγουρος οτι δεν θα ξεκινησουν τα ιδια οι γονεις του.πλεον υπαρχει κ παιδι δεν ειναι οτι καλυτερο να ειναι μαρτυρας σε εντασεις.Μιλα στους γονεις σου.

τα εχω γραψει κ σε παλιοτερα ποστ, να πιασει κ τις 2 πλευρες,

και να μιλησει ανοιχτα, να πει τι εχει αναγκη...

μιλα στη γυναικα σου, πες πως νιωθεις, πες της δεν θα γινουν παλι τα ιδια,

αν δει η γυναικα του οτι θα ειναι διπλα της κ θα την προστατευει, αν νιωσει σιγουρη κ οι δυο σας ειστε δεμενοι, θα δεχθει.Το ευχομαι κ το ελπιζω.

Ζητα κ απο τις 2 πλευρες μια δευτερη ευκαιρια.Ζητα κ απο τις 2 πλευρες να μην ξαναγινει κατι αναλογο, να ξεχασουν τα παλια κ να συνυπαρχουν εστω κ τυπικα στην αρχη, αλλα ποτε ξανα μην αφησεις να γινει κατι αναλογο.

Οπως εχω πει απειρες φορες, καντε μια νεα αρχη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...