Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Λουλούδια 2

Καφές τριπλός και βάλε! (για τρίτεκνες-πολύτεκνες!!!)


Marouskaki

Recommended Posts

Θα κάνετε πρωινό τσιμπούσι;;;;

Όχι, βρε, μετά τη δουλειά θα πάμε εννοείται!

μια χαρά...Ματίλντα ευτυχώς κοιμούνται νωρίς και εσένα...

Εμείς σήμερα σπίτι τώρα που είμαι έγκυος με ενοχλεί αφάνταστα η μυρωδιά του κρέατος που ψήνεται και έχω μεγάλη παραξενιά ούτε παράθυρα δεν θα ανοίξω...

Αφήστε που σε κλειστό χώρο όλοι καπνίζουν και δεν μπορώ ούτε ανάσα να πάρω...

Αυτό με το τσιγάρο....ούτε εγώ αντέχω, καθόλου όμως, αλλά να μη χαλάσω την παρέα!

matilnta εμενα δε μου αρεσει αυτη η μερα!!εξω παντα γινεται χαμος!ετσι κ αλλιως για να βγω πρεπει να εχω καποιον για τα παιδια.πραγμα δυσκολο.εχουμε να βγουμε οι δυο μας εξω 2 χρονια!!καλα ειμαι κ σπιτογατα κ ολο δικαιολογιες βρισκω!καποια στιγμη ομως πρεπει να το παρω αποφαση κ να παω για ενα ποτο-φαγητο με τον αντρα μου.

ματίλντα, επειδή κι εγώ κλεισμένη μέσα είμαι (κι εγώ σπιτόγατα, αλλά μπάφιασα πια είπα δε θα πάθουν και τίποτα μια μέρα να κάτσουν ως τις 4 στο ολοήμερο!Εκείνος ο μικρός μας είναι λίγο ζόρι αφού πάει σε άλλη πόλη παιδικό και θα τον φέρει ο ανήρ (πονεμένη ιστορία!).


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα και απο εμας,και εδω βροχεροσ ο καιρος αλλα μου αρεσει παρα πολυ!!!εμεις τσικνισαμε το μεσημερι στην πεθερα κατσικακι μιαμ μιαμ,τωρα ο αντρας μου πηρε τα μεγαλα κ πηγανε επισκεψη σε μια θεια του κ εγω εμεινα με την ξανθουλα...Ησυχιιιιιιιαααααα


:-D

Link to comment
Share on other sites

φαγωθηκε ο αντρας μου να το τσικνισουμε τα δυο μας!!οποτε κατι θα μου κουβαλησει!!πηγαμε κ πηραμε σημερα ομπρελα για το μπαλκονι γιατι δεν εχει τεντα.πηραμε τα αναδρομικα των τριτεκνων κ κανουμε μικροαλλαγες.θα βαλω τα παιδια στο πιο μεγαλο δωματιο με κουκετες κ μεις θα παμε στο μικρο.πρεπει να παρω κρεββατι κ για μας γιατι δεν χωραει αυτο που εχω.ευτυχως ειναι απο το ικεα κ δεν με νοιαζει.βεβαια απο κει θα παρω παλι.αφραγκιες!βαψιματα παλι κ τα βαριεμαιαιαι!!


kZq6p2.pngQSCvp2.png7kJip2.png
Link to comment
Share on other sites

matilnta φαγωθηκε ο αντρας μου να το τσικνισουμε τα δυο μας!!οποτε κατι θα μου κουβαλησει!!πηγαμε κ πηραμε σημερα ομπρελα για το μπαλκονι γιατι δεν εχει τεντα.πηραμε τα αναδρομικα των τριτεκνων κ κανουμε μικροαλλαγες.θα βαλω τα παιδια στο πιο μεγαλο δωματιο με κουκετες κ μεις θα παμε στο μικρο.πρεπει να παρω κρεββατι κ για μας γιατι δεν χωραει αυτο που εχω.ευτυχως ειναι απο το ικεα κ δεν με νοιαζει.βεβαια απο κει θα παρω παλι.αφραγκιες!βαψιματα παλι κ τα βαριεμαιαιαι!!

Ματίλντα, πολύ καλά σκέφτηκε ο αντρούλης σου.Εμείς πήγαμε άνευ μικρού τελικά στο συναδελφοτσιμπούσι κι ήταν τέλεια, γελάσαμε, χαρήκαμε και χαλαρώσαμε!Χρειάζεται κι αυτό!;)Κι εγώ κουκέτα από το ΙΚΕΑ έχω στα μεγάλα κι είναι πολύ πολύ γερή.Σκέφτομαι να βάλω και τον μικρό στο ίδιο δωμάτιο!

Σήμερα 18:08

annia Καλησπερα και απο εμας,και εδω βροχεροσ ο καιρος αλλα μου αρεσει παρα πολυ!!!εμεις τσικνισαμε το μεσημερι στην πεθερα κατσικακι μιαμ μιαμ,τωρα ο αντρας μου πηρε τα μεγαλα κ πηγανε επισκεψη σε μια θεια του κ εγω εμεινα με την ξανθουλα...Ησυχιιιιιιιαααααα

Τέλειο και το κατσικάκι, τέλεια κι η ησυχία με ένα στα τρία!!;);)

ANNA27! καλημέρα κι από μένα κορίτσια!!!

πάλι χάλασε ο καιρός κ δε μ αρέσει καθόλου! πήγα τα μεγάλα στα σχολεία τους τρέχοντας, ευτυχώς το μωρό μου ακόμα κοιμάται!

σε καμιά ώρα θα ξαναπάω στο παιδικό του δεύτερου γιου γιατί έχουν το αποκριάτικο πάρτυ. μας ζήτησα να μαγειρέψουμε κιόλας, οπότε θα πάρω τα κεφτεδάκια μου κ θα πάω...

θα θελα να παιρνα κ το μωρό μαζί να το ντύσω κτλ, πιο πολύ για τις φωτο αλλά μου ναι ακόμα κρυωμένο κ δε νομίζω να το βγάλω με τέτοιο καιρό.

εμείς για βράδυ θα πάμε έξω, σε ταβέρνα στη πεντέλη. ο άντρας μου δουλεύει (δευτερη δουλειά μουσικός) εκεί, οπότε έχω κανονίσει μεγάλη παρέα. εγώ πάντα τα παίρνω μαζί τ αγόρια μου. όσο είναι δυνατό φυσικά, αλλιώς τα κρατάει η μαμα μου.

πολλές αγορομάνες μαζευτήκαμε εδώ ε;

κι εγώ με τις δουλειές κ την ακαταστασία έχω ένα θέμα. ο μπαμπάς μας είναι πολύ τακτικός κ κάνει τα πάντα, αλλά οι γιοι προς το παρόν δε φαίνεται να του μοιάζουν. εντάξει είναι κ μικρά ακόμα θα μάθουν.

Θα μάθουν λες ε??Για να δούμε....

ΡΙΑ84

πρωτη παμε και ο μικρος προνηπιο!!!προς το παρων παμε μια χαρα με τα τρια!!!

Μια χαρούλα λοιπόν!

λοιπον κοριτσια και εγω πρωινη!!!ετοιμασα τα παιδια για σχολειο και τωρα χαζολογαω λιγακι μεχρι να παω να κανω καμια δουλειτσα......σημερα ηθελα να παω καμια βολτιτσα αλλο ο καιρος μου τα χαλασε....βρεχει...ΠΑΛΙ!!!!

Ε δε θα στρώσει?Θα στρώσει!!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας....Μπράβο Μαρούσκα που τα περάσατε όμορφα πάντα τέτοια...Να τώρα όσο θα μεγαλώνουν τα παιδιά θα τα έχεις πιο συχνά...

Ματίλντα με το καλό να κάνετε την ανακαίνιση σας..


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια.την ασπρη την σιδερενια εχω παρει απο το ικεα.μου φανηκε πιο γερη κ πιο μεγαλη.παλι αυτη θα παρω.τελικα μου κουβαλησε τα κρεατικα του το καμαρι μου!χαλαλι του αν κ προσπαθω να του κανω διαιτα γιατι παρα εχει ξεφυγει!!

τα μεγαλα πηγαν σχολειο,φαγητο τους εχω απο χθες κ πρεπει να κανω καμια δουλεια γιατι εχω τραπεζι σε φιλικο ζευγαρι την κυριακη.

marouskaki,μπραβο για την επιτυχημενη εξοδο!!ολα μαζι θα τα εχω κ γω αφου ειναι κ αγορια.ελπιζω καποια στιγμη να καταφερω να παω σε μεγαλυτερο σπιτι.στο μακρινο μελλον βεβαια!!:)

ευχαριστω για τις ευχες xanp,βαρετα αλλα μια μικρη ανανεωση χρειαζεται!!


kZq6p2.pngQSCvp2.png7kJip2.png
Link to comment
Share on other sites

μετανεσονυχτια μπηκα,ενδιαφερομαι κ εγω για κουκετσ του ικεα συγκεκριμενα την ξυλινη ειναι καλη?????

Είναι μεγάλη, γερή, μέχρι κι ο άντρας μου έχει κοιμηθεί να φανταστείς.Ματίλντα, επειδή έχω ξύλινο πάτωμα γι΄αυτό προτιμήσαμε την ξύλινη εμείς!Xanp, η αλήθεια είναι αυτή ναι, περάσαμε υπέροχα, ανανεωθήκαμε...Ειδικά εκεί που άρχισε να περιγράφει σε όλους το πώς τα φτιάξαμε.....χιχι!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Λαλίστατες είστε!!!!

ΚΑλωσορίζω τα νέα μας κορίτσια!!!!

καλησπερα και απο μενα...τριτεκνη κ εγω με 2κορες και ενα γιο(χα στοιχακι εκανα) λοιπον η μεγαλη μου ειναι 5,5σχεδον ο μεσαιος 3 και η μπεμπα 6 μηνων..για τεταρτο και εγω πιστευω αντεχω αλλα οχι ακομα σε κανεναν χρονο ισως:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

(μην το δει αυτο ο αντρας μου :lol::lol::lol:)

Γεια σου annia, να σου ζήσουνε τα παιδάκια σου!!!!

Χαχα, καλωσήρθες!Κι εγώ αυτό λέω, μην το δει ο δικός μου!!Η θηλάζουσα με το μπεμπέ που έβαλες με τρελαίνει, αχαχαχαχαχα!Να σου ζήσουν τα βλασταράκια σου με το καλό κι ακόμη ένα όταν θελήσετε!

Ρε κορίτσια, βρήκα χθες μια φίλη μου με 4 παιδάκια, τόσο ήρεμη...Στο σπίτι της ήρθε η γαλήνη κι η ηρεμία με το τέταρτο.Στο τρίτο, αν και ήταν πολύ ήσυχο σα μωράκι, δεν ένιωθε η ίδια τόσο καλά, τώρα ....πλήρης!Τέσσερα κορίτσια, 16, 14, 8 ετών και 4 μηνών!Συνομήλική μου αλλά ξεκίνησε νωρίς;););)

Καλημέρες!!

Επαναλαμβάνω!!!! Έχει 4 κορίτσια, γι΄αυτό είναι ήρεμη :P:p:p:p:tongue:

αχ είχε 4 κορίτσια για αυτό ήταν ήρεμη χαχαχαχα

Α γεια σου!

τριτεκνοι κ μεις!!πως δεν σας ειχα ανακαλυψει τοσο καιρο?3 αγορια εχω!!περιμενω πως κ πως τις νυφες μου!!:Dο μεγαλος ειναι 9 ο μεσαιος 3 κ ο μικρος 15 μηνων.τα δυο μεγαλα πανε σχολειο (ευτυχως γιατι ο μεσαιος μας βγηκε ο πιο φασαριας σαν τον μπαμπα του)κ ειμαι με τον μικρο αγγελο σπιτι που δεν με παιδεψε καθολου.μονο του μεγαλωσε.δεν εργαζομαι γιατι δεν εχω καμια βοηθεια.μονοι μας οτι κανουμε.τεταρτο θα εκανα αλλα δεν επιτρεπει ο γιατρος(καισαρικη ολα κ η μητρα εχει γινει χαλια!)μου εδεσε κ τις σαλπιγγες γιατι ξερει τι παλαβη ειμαι κ μπορει να το εκανα!!αυτα απο μενα.να ειμαστε καλα να τα λεμε!!

Γεια σου και σένα matilda!:P

3 αγόρια και τα μυαλά στα κάγγελα!!!

Κι εγώ 3 καισαρικές έχω κάνει αλλά ο γιατρούλης μου μου δίνει άδεια έως 5 λέει!!!!!:shock::shock::shock::shock: Όταν με ξεγεννούσε στον 3ο με ρώτησε αν θέλω να μου δέσει τις σάπλιγγες αλλά τον αγριοκοίταξα και μου είπε: "Κατάλαβα, σε 2-3 χρόνια πάλι εδώ θα είσαι. Θα με ισοφαρίσεις(έχει 4 παιδιά) εκτός και αν κάνεις δίδυμα οπότε θα βγεις μπροστά!

χαχαχαχαχαχα!:shock:

Ρία, Κερκυρα ε;

Τι ωραία!!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια διαβάσατε για το επίδομα των 3 δόσεων που συζητάνε πάλι για τους 3 τεκνους;

http://www.aspe.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=2408&Itemid=2


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρία, Κερκυρα ε;

Τι ωραία!!!!

ναι.....καλα ειναι......!!!!

Κορίτσια διαβάσατε για το επίδομα των 3 δόσεων που συζητάνε πάλι για τους 3 τεκνους;

http://www.aspe.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=2408&Itemid=2

μας ριχνουν ομως ως συνηθως.......500e για καθε παιδι:evil:..........ετσι οπως ηταν παλια βγαίνανε πολλα παραπανω.....τωρα ααααντε ξανα μαζευε χαρτουρα......

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια διαβάσατε για το επίδομα των 3 δόσεων που συζητάνε πάλι για τους 3 τεκνους;

http://www.aspe.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=2408&Itemid=2

αφου θα μας φορολογουν για τα παιδια παλι πισω θα τα παιρνουν!!τι μας τα δινουν τοτε?εγω νομιζα οτι αυτα ειναι επιπλεον απο το ενιαιο επιδομα τεκνων!οχι ε?χρονια πολλα κοριτσαρες!καμια δεν το ανεφερε σημερα!ευτυχως μου το θυμισε ο αντρας μου.εβαλε τον μεσαιο να μου φερει λουλουδια κ να μου πει χρονια πολλα γυναικα μου!!ε,μετα χρειαστηκα πανες!!:D:D


kZq6p2.pngQSCvp2.png7kJip2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Κυριακή!Πρώτο καφεδάκι της ημέρας, μουσικούλα και τα παιδάκια κοιμούνται ακόμη!!!Καλημέρα Αττική και νησάκια μας!!!:D:D:D


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...