Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Εργαζόμενη Γυναίκα - Μητέρα - Σύζυγος


emi

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 303
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Να ρωτήσω κάτι που με ταλαιπωρεί καιρό; Έχω δίπλωμα και εύκαιρο αυτοκίνητο, αλλά με τα μωρά δεν βρήκα καιρό να πάρω τον αέρα. Τώρα πηγαινοέρχομαι με τα λεωφορεία και το μεσημέρι είναι ταλαιπωρία. Θέλω να ξεκινήσω, αλλά τρέμω στην ιδέα, θα είναι σαν να οδηγώ πρώτη φορά. Έχετε καμιά συμβουλή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Να ρωτήσω κάτι που με ταλαιπωρεί καιρό; Έχω δίπλωμα και εύκαιρο αυτοκίνητο, αλλά με τα μωρά δεν βρήκα καιρό να πάρω τον αέρα. Τώρα πηγαινοέρχομαι με τα λεωφορεία και το μεσημέρι είναι ταλαιπωρία. Θέλω να ξεκινήσω, αλλά τρέμω στην ιδέα, θα είναι σαν να οδηγώ πρώτη φορά. Έχετε καμιά συμβουλή;

Κάνε δυο-τρία μαθηματάκια σε μια σχολή (γιατί με τον σύζυγο δύσκολα, όλοι τους νευρικοί είναι) και είσαι έτοιμη. Εγώ με το που πήρα το διπλωμα την επόμενη μέρα μου έδωσε ο άντρας μου τα κλειδιά και μου είπε να πάω να βάλω βενζίνη.Δεν τον ήθελα με τίποτα συνοδηγό γιατί θα αγχωνόμουνα πολύ.Μήν είσαι κορόϊδο, θα γλιτώνεις πολύ χρόνο και ταλαιπωρία.Άλλωστε πάντα υπάρχει η πρώτη φορά!


Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Χαχα, η οδήγηση... Εγώ έχω δίπλωμα από τα 20 (τώρα είμαι 35). Σιχαίνομαι την οδήγηση, στην αρχή κάτι έκανα. Φανταστείτε ότι τότε μου είχε πάρει ο μπαμπάκας μου ένα ωραίο αυτοκινητάκι μεταχειρισμένο για να εξασκηθώ και να ανεξαρτητοποιηθώ και τελικά το πούλησα!!! Ζώωωοοονννν... Στερνή μου γνώση. τώρα με τα παιδιά και τι δε θα δινα να οδηγώ. Είπα στον αντρούλη μου να πάρουμε ένα μικρό αυτοκινητάκι, να κάνω και μερικά μαθήματα (σε δάσκαλο φυσικά, γιατί αν κάνω μαζί του θα πηδηχτώ απ το παράθυρο στην άσφαλτο!) και να ξεκινήσω πάλι...


z4cd7f85f5526b.gif

Evolve or Dissolve!z4e958adf86ce7.gif

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Χαχα, η οδήγηση... Εγώ έχω δίπλωμα από τα 20 (τώρα είμαι 35). Σιχαίνομαι την οδήγηση, στην αρχή κάτι έκανα. Φανταστείτε ότι τότε μου είχε πάρει ο μπαμπάκας μου ένα ωραίο αυτοκινητάκι μεταχειρισμένο για να εξασκηθώ και να ανεξαρτητοποιηθώ και τελικά το πούλησα!!! Ζώωωοοονννν... Στερνή μου γνώση. τώρα με τα παιδιά και τι δε θα δινα να οδηγώ. Είπα στον αντρούλη μου να πάρουμε ένα μικρό αυτοκινητάκι, να κάνω και μερικά μαθήματα (σε δάσκαλο φυσικά, γιατί αν κάνω μαζί του θα πηδηχτώ απ το παράθυρο στην άσφαλτο!) και να ξεκινήσω πάλι...

Μάλλον αυτός θα σε πηδήξει πρώτος απο το παράθυρο!:lol::lol: Δεν έχουν καθόλου υπομονή όμως!


Link to comment
Share on other sites

Δεν πέτυχα καμιά σήμερα....Τέσπα!

Τώρα που λέγατε για την οδήγηση....μεγάλη πίκρα...

Αν και έχω δίπλωμα και αυτοκινήτου και μηχανής δεν μπορώ με τίποτα το αυτοκίνητο! Κινούμαι με το μηχανάκι συνεχώς..Μπορείτε να το πιστέψετε; και κάνω πολύ μεγάλες αποστάσεις...Βέβαια τώρα με τα παιδιά δεν συμφέρει καθόλου...Με φοβίζει μάλλον ο όγκος του αυτοκινήτου ενώ με την μηχανη, ρε παιδί μου, γίνεσαι ένα!!!

Όσο για τον ελεύθερο χρόνο...οέο που είναι;

Παλιά μου άρεσε να αγιογραφώ, τώρα δυστυχώς δεν μπορώ...η αγιογραφία θέλει φοβερή συγκέντρωση και δεν γίνεται να την κάνεις ανάμεσα σε δυο παιδά που ζουζουνίζουν συνεχώς....

Επίσης λατρεύω το διάβασμα...


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν πέτυχα καμιά σήμερα....Τέσπα!

Τώρα που λέγατε για την οδήγηση....μεγάλη πίκρα...

Αν και έχω δίπλωμα και αυτοκινήτου και μηχανής δεν μπορώ με τίποτα το αυτοκίνητο! Κινούμαι με το μηχανάκι συνεχώς..Μπορείτε να το πιστέψετε; και κάνω πολύ μεγάλες αποστάσεις...Βέβαια τώρα με τα παιδιά δεν συμφέρει καθόλου...Με φοβίζει μάλλον ο όγκος του αυτοκινήτου ενώ με την μηχανη, ρε παιδί μου, γίνεσαι ένα!!!

Όσο για τον ελεύθερο χρόνο...οέο που είναι;

Παλιά μου άρεσε να αγιογραφώ, τώρα δυστυχώς δεν μπορώ...η αγιογραφία θέλει φοβερή συγκέντρωση και δεν γίνεται να την κάνεις ανάμεσα σε δυο παιδά που ζουζουνίζουν συνεχώς....

Επίσης λατρεύω το διάβασμα...

τί διδάσκεις?


Link to comment
Share on other sites

Έχω σπουδάσει Αγγλική Φιλολογία στο ΑΠΘ και διδάσκω σε Γυμνάσιο.

Καλημέρα! Τί έγινε ρε κορίτσια? Τα κεφάλια μέσα ή πιάνετε πιο αργά δουλειά? Ας πιούμε ένα καφεδάκι και μετά ξεκινάμεμε!

vasdeli κατα τη γνώμη μου είναι η ιδανικότερη δουλειπά κυρίως για μια γυναίκα. Τα βγάζεις πέρα με τα γυμνασιόπαιδα? Σέβονται τους καθηγητές?


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Είπα να μπω λίγο πριν φύγω για την δουλειά...Αρχίζω λίγο πιο αργά σήμερα...

Ναι, είναι η πιο ιδανική δουλειά κατ'εμέ, το πιστεύω.

Τώρα τα παιδιά...το σχολείο αποτελει μια μικρογραφία της κοινωνίας μας...Θα δεις τον τεμπέλη, τον εργατικό, τον χαφιέ(μπλιαχ, τον απεχθάνομαι...),τον ψεύτη, τον εργατικό...

Μετά από 11 χρόνια και έχοντας οργώσει Κυκλάδες και Δωδεκάνησα λέω πως τα έχω δει όλα!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Είπα να μπω λίγο πριν φύγω για την δουλειά...Αρχίζω λίγο πιο αργά σήμερα...

Ναι, είναι η πιο ιδανική δουλειά κατ'εμέ, το πιστεύω.

Τώρα τα παιδιά...το σχολείο αποτελει μια μικρογραφία της κοινωνίας μας...Θα δεις τον τεμπέλη, τον εργατικό, τον χαφιέ(μπλιαχ, τον απεχθάνομαι...),τον ψεύτη, τον εργατικό...

Μετά από 11 χρόνια και έχοντας οργώσει Κυκλάδες και Δωδεκάνησα λέω πως τα έχω δει όλα!

Εκεί που κυριολεκτικά πρέπει να σου κολλάνε βαρέα είναι τα πρώην τεχνικά λύκεια και νυν ΤΕΕ.Αν είσαι καμιά πρωτοδιορισμένη ''ψαρωμένη '' και πιτσιρίκα σε φάγανε λάχανο...


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...