Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Εργαζόμενη Γυναίκα - Μητέρα - Σύζυγος


emi

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Να ρωτήσω κάτι που με ταλαιπωρεί καιρό; Έχω δίπλωμα και εύκαιρο αυτοκίνητο, αλλά με τα μωρά δεν βρήκα καιρό να πάρω τον αέρα. Τώρα πηγαινοέρχομαι με τα λεωφορεία και το μεσημέρι είναι ταλαιπωρία. Θέλω να ξεκινήσω, αλλά τρέμω στην ιδέα, θα είναι σαν να οδηγώ πρώτη φορά. Έχετε καμιά συμβουλή;

ξεκίνα μόνη σου ή με παρέα που να μη σε αγχώνει να κάνεις τις διαδρομές που συχνάζεις σε μέρες και ώρες που δεν έχει κίνηση πχ κυριακή μεσημέρι... και δες το σαν βολτα ..χαλαρααααααααα...επείσης κάνε πολύ καλή εξάσκηση στο παρκάρισμα αν εκεί που πάςείναι δύσκολο να παρκάρεις... Δεν είναι τίποτε απλά θα κανεις εφαρμογή αυτών που ξέρεις...

καλημέρα κορίτσια... είμαι αρρωστούλα κόλλησα απο τον μικρό:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 303
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Το Έμη το γράφεις με η; και αν ναι, από πού βγαίνει; Τη μαμά μου τη λένε Έμη από το Νοεμή, το ίδιο και τη μικρή μου, που το έχω διατηρήσει ολόκληρο (Νοεμή)

όπως θέλεις το γράφεις... βασικά με λένε Αιμιλία.. Νοεμή?? πρώτη φορά το ακούω αυτό το όνομα!! Ωραίο!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις συμβουλές. Μάλλον θα ξανακάνω λίγα μαθήματα. Ο σύζυγος είναι πολύ καλός συνοδηγός, αλλά δεν έχουμε πού να αφήσουμε τα παιδιά για να βγαίνουμε μαζί. Ελπίζω να το πάρω απόφαση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ για τις συμβουλές. Μάλλον θα ξανακάνω λίγα μαθήματα. Ο σύζυγος είναι πολύ καλός συνοδηγός, αλλά δεν έχουμε πού να αφήσουμε τα παιδιά για να βγαίνουμε μαζί. Ελπίζω να το πάρω απόφαση.

Φυσικά και να το πάρεις απόφαση και μάλιστα το συντομότερο.Εδώ εξηντάρες χήρες βγάζουν δίπλωμα για να κυκλοφορούν με το αυτοκίνητο του συγχωρεμένου και δεν θα τα καταφέρεις εσύ?


Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και να το πάρεις απόφαση και μάλιστα το συντομότερο.Εδώ εξηντάρες χήρες βγάζουν δίπλωμα για να κυκλοφορούν με το αυτοκίνητο του συγχωρεμένου και δεν θα τα καταφέρεις εσύ?

Η παγίδα είναι να βολευτείς σε μια κατάσταση και να βρίσκεις σαράντα δικαιολογίες για να μην κάνεις την αρχή. Δεν θέλω να πέσω σ' αυτήν την παγίδα.

Το "αυτοκίνητο του συχωρεμένου" μ' έστειλε:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Η παγίδα είναι να βολευτείς σε μια κατάσταση και να βρίσκεις σαράντα δικαιολογίες για να μην κάνεις την αρχή. Δεν θέλω να πέσω σ' αυτήν την παγίδα.

Το "αυτοκίνητο του συχωρεμένου" μ' έστειλε:lol::lol:

Ρε συ όχι και να ''βολευτείς '' με τα λεωφορεία απο τη στιγμή που υπάρχει διαθέσιμο αυτοκίνητο! Με το μπαρδόν κι όλας αλλά την έχω φάει στη μάπα τη συγκοινωνία της Θεσσαλονίκης μέχρι 8 μηνών έγκυος που πήγαινα στη δουλειά με το λεωφορείο γιατί το γραφείο ήταν στο κέντρο και απο πάρκινγκ μηδέν. έτρωγα βροχή, κρύο, ταλαιπωρία , χρόνο και το χειρότερο την αναισθησία του κόσμου! Εγώ με την κοιλιά στο στόμα και κάναν πως δε βλέπουν. Πολλές φορές μάλωσαν άλλοι για χάρη μου που δεν μπορούσαν να ανεχτούν αυτή την αναισθησία τους. Πλέον απο το σπίτι μπαίνω στο αμαξάκι μου, βάζω τη μουσικούλα μου, το κλιματιστικό μου και γλιτώνω ένα σωρό...!

Προς θεού δεν σνομπάρω κόσμο που κυκλοφορεί με τη συγκοινωνία, και εγώ αν δεν είχαμε αλλάξει γραφείο ακόμα θα την χρεισιμοποιούσα αλλά απο την στιγμή που υπάρχει αυτοκίνητο σόρυ ρε φιλενάδα αλλά μια δόση μαζοχισμού πρέπει να την έχεις:tongue:


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...