Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

6 minutes ago, sangreluna είπε:

ζαμιακι ευχαριστω ετσι ειναι κοπελια οι πρωτομανούες ποτε δε προλαβαινουν!

χαρουμενη μαμα καλως ηρθες κι απο δω

κοριτσια πιστευω πως οι περισσοτεροι μαιευτηρες ειναι χε...ες και σε χωνουν χεορουργειο για πλακα.

Σανγκρε μου μπορείς να μου πεις κι εσύ τη γνώμη σου για αυτό που ρώτησα και τη Ζάμια  μια  που έχεις κάνει 3? ?


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τονια μου θα μπορουσες να το επαναλαβεις;

αχ νταξει το ειδα λοιπον εκει κατω τωρα κατι μεγαλωνει κατιβδημιουργειται στο πρωτο τριμηνο αν δε δεις αιμα η δυνατους πονους δεν ανησυχεις... Και γενικα μη το ψαχνεις ασχολησου με κατι αλλο να περασει ο καιρος και σκεψου θετικα γιατι το σπορακι νοιωθει απο τωρα....

κοριτσακια σημερα καταλαβα ποσο πολλες και σημαντικες αποφασεις πηρα μεσα σε τρεις μερες για το βρεφακι και τι σημαινε το μα γεννηθει το 16κι οχι το 17...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, sangreluna είπε:

τονια μου θα μπορουσες να το επαναλαβεις;

Από προχθές το βράδυ έχειαρχίζει και αλλάζει λίγο η αίσθηση που έχω στη μήτρα μου. Γενικά είχε τσιμπιματα και τραβηγματα τα οποία άρχισαν να γίνονται στιγμιαία πονακια και αίσθηση βάρους και πίεσης προς τον τράχηλο (?). Δεν είμαι σίγουρηότι καταλαβαίνω σωστά μια που δεν το έχω ξαναπεράσει.  Μου πέρασε από το μυαλό μην είναι συσπάσεις.. είναι χαζή σκέψη? ?  Είμαι 11w2d  τώρα 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, moutzoura2016 είπε:

οοοτι στο εγραφα!!!!!οχι εε?κριμα....για να δουμε αυτο τον κυκλο θα σταθεροποιηθει καθολου...θα κανεις κ εσυ τεστακια ωορρηξιας Σαμμερακι?

ο μικρος σου με τον παιδιατρο συνεργασιμος?

ποια μερα εισαι εσυ κυρια μου ?θα το πας με τεστ ωορρηξιας ξανα?για ξεκινα στο mute παρακαλω!!

εμενα μου λεει η κουμπαρα μου..μενει Μονεμβασια ...σας ειχα αναφερει ειναι μαια...εχει κ αυτη την αγωνια της κ με πηρε να δει τι εγινε...λεει αντε ελατε μια βολτααααα!της λεω να δω ποτε  θα εχω γονιμες και  αναλογως θα κανονισω!χαχαχα!εκει με δυο μικρακια και οι γονεις του και εμεις στο ιδιο σπιτι...δυσκολο να τον ξεμοναχιαζω!λεει παω πασοοοοο αμα ειναι για το μπεμπε!

Ναι αγάπη   ..θα κάνω τεστακια.. τα έχω παραγγείλει.. Με βοηθάνε απίστευτα.  Από σ/κ θα αρχίσω να υπολογίζω για ωορρηξια. Από μονεμβασια είναι κ ο αντρουλης μου. Από ένα χωριό δίπλα βασικά.. χχ


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, sangreluna είπε:

τονια μου θα μπορουσες να το επαναλαβεις;

αχ νταξει το ειδα λοιπον εκει κατω τωρα κατι μεγαλωνει κατιβδημιουργειται στο πρωτο τριμηνο αν δε δεις αιμα η δυνατους πονους δεν ανησυχεις... Και γενικα μη το ψαχνεις ασχολησου με κατι αλλο να περασει ο καιρος και σκεψου θετικα γιατι το σπορακι νοιωθει απο τωρα....

κοριτσακια σημερα καταλαβα ποσο πολλες και σημαντικες αποφασεις πηρα μεσα σε τρεις μερες για το βρεφακι και τι σημαινε το μα γεννηθει το 16κι οχι το 17...

 

 

 

Σανγκρε μου με πρόλαβες.  Ευχαριστώ για την απάντηση σου πάρα πολύ.  Τι εννοείς για το 16 και όχι το 17??


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 minutes ago, Rena87 είπε:

Ναι αγάπη   ..θα κάνω τεστακια.. τα έχω παραγγείλει.. Με βοηθάνε απίστευτα.  Από σ/κ θα αρχίσω να υπολογίζω για ωορρηξια. Από μονεμβασια είναι κ ο αντρουλης μου. Από ένα χωριό δίπλα βασικά.. χχ

Ρένα μου μην τα ξεκινήσεις οριακά.  Δεν μετράω ακριβώς αλλά δεν τα ξεκινάς από 10η για να είσαι σίγουρη? ? 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nini84 είπε:

Σαμμερ μου κι εγω αυτον τον μηνα ειχα μικρο κυκλο. 23 ημερων. Συνηθως εχω 28-29. Κατι εχει αυτος ο μηνας μου φαινεται...

Αυριο το απογευμα στις επτα εχω γυναικολογο να δουμε τις κυστεις...μακαρι να εφυγαν Παναγιτσα μου... Θα σας ενημερωσω κορες. 

 

Μακάρι νινακι μου να έχουν φύγει.  Να μας πεις.. 


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 minutes ago, Rena87 είπε:

Ναι αγάπη   ..θα κάνω τεστακια.. τα έχω παραγγείλει.. Με βοηθάνε απίστευτα.  Από σ/κ θα αρχίσω να υπολογίζω για ωορρηξια. Από μονεμβασια είναι κ ο αντρουλης μου. Από ένα χωριό δίπλα βασικά.. χχ

ελαααα!!!και αλλα κοινα!και οι κουμπαροι μου Ελια μενουν...γνωριστηκαμε οταν δουλεψε μια χρονια ο αντρας μου εκει..Λακωνια...ηταν το μονο καλο αυτης της χρονιας και εμελε να γινει σχεση ζωης!παμε πολυ συχνα και ερχονται κ αυτοι εδω!!!θα ξερει ο αντρας σου το μερος...ειναι διπλα σχεδον... αλλα ανεφερα Μονεμβασια γιατι ειναι πιο γνωστο το μερος!

τι μερα εισαι σημερα πουλακι μου?μην τα πολυαργησεις!!!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, sangreluna είπε:

2016 κι οχι 2017

αχ τονια στο δευτερο τα ξεκινησα 11η και κανα ωορηξια την 8η και φυσικα δεν εδειξε ποτε.... Και μετα ουα να σας ζησει και τα σχετικα

Αυτό πες το στη Ρένα που επειδή έχει φιλοξενουμενη κάθεται φρόνιμη αντί να δίνει πόνο! !! Τόσες εναλλακτικες της δώσαμε αυτή εκείιιιι! !!!

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

οτι ως τριτεκνη πρεπει να τα δηλωσουμε για να χουμε ολες της φοροαπαλλαγες τωρα που γεννηθηκε το 16 θα το δηλωσουμε τον απριλη στην εφορια εννοω αν ηταν 17θα το δηλωναμε του χρονου. Επισης εληγε η αδεια του αντρα μου την πρωτοχρονια και πολλα πολλα αλλα διοικητικα και οικονομικα που οταν σκεφτομαι το μπερδεμα που θα γινοταν με πιανει ζαλαδα

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Τονι@ είπε:

Ζαμιακι μου να μου φιλισεις το γλυκό σου λουκουμακι! ! Τι ευτυχία! ! Καλά είμαι σε γενικές γραμμές.  Από προχθές νιώθω λίγο διαφορετικα τη μήτρα μου και κάποιες στιγμές σκέφτηκα μήπως ήταν και συσπάσεις.  Βασικά επειδή δεν το έχω ξαναπεράσει φοβάμαι μήπως είναι κάτι και δεν το καταλαβαίνω.  Νιώθω έναν απαλό πόνο μια ελαφριά πίεση στον τράχηλο δεν καταλαβαίνω.  Δεν μοιάζει πολύ με τα τραβηγματα που είχα μέχρι πριν κάποιες μέρες.  Παίρνω utrogestan και την Δευτέρα έχω αυχενική διαφάνεια. Λες να ανησυχώ? 

Τονια μου δε νομιζω να ειναι κατι ανησυχητικό..εγω ειχα συσπάσεις απο τον 4ομηνα....ειχα εντονους πόνους περιόδου..(2φορες..)με αφησαν με τα ουτροτζεσταν!τα οποια εβαζα εως 34εβδ....λογικα θα σου δωσει και μαγνησιο ο γιατρος σου..βοηθάει πολυ..

Οσο για τα τραβήγματα...ειναι φυσιολογικα!ανοιγει το σωμα για να χωρεσει το σπορακι σου:wink:

Με το καλο η αυχενικη!!!

Του εδωσα ενα γλυκο φιλακι απο σενα:-Dκανει νανι τωρα το γιοκαρινακι μου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, sangreluna είπε:

οτι ως τριτεκνη πρεπει να τα δηλωσουμε για να χουμε ολες της φοροαπαλλαγες τωρα που γεννηθηκε το 16 θα το δηλωσουμε τον απριλη στην εφορια εννοω αν ηταν 17θα το δηλωναμε του χρονου. Επισης εληγε η αδεια του αντρα μου την πρωτοχρονια και πολλα πολλα αλλα διοικητικα και οικονομικα που οταν σκεφτομαι το μπερδεμα που θα γινοταν με πιανει ζαλαδα

Οκ. . Τα μ1 και μ2 πως τα πάνε με το μ3? ? Φαντάζομαι θα γίνεται χαμός! ! Εσύ δουλεύεις ?


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...