Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

      Για ετ μ τα ξεκινάμε 1η μέρα εμένα μόνο στην διέγερση με ξεκίνησε 2η 

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

7 minutes ago, Σαμμερ είπε:

Εξετασεις ο μικρος οχι εγω.γι αυτο ειμαι χαλια απο τωρα.πως θα μου το τρυπισουν.κανει μια φορα το χρονο.συνηθως την καταλαβαινω την ωορρηξια μου.αυτον τον μηνα δεν καταλαβα τπτ.

Σαμμερ μου μάλλον αναστατωθηκε ο κύκλος.  Αν δεν ψάχνεις την ωορηξια και έρχεσαι σε επαφή μόνο όταν έχεις όρεξη μπορεί να την πετύχεις γρήγορα και μπορεί και όχι . Αλλά θεωρώ πολύ σωστό το ότι δεν θες να κάνεις σεχ μόνο για αυτό το σκοπό.  Υπομονή και θα έρθει γρήγορα.  Όσο για το μικρούλι σου σφίξετην καρδιά σου για να του δώσεις θάρρος.  Πω πω έτσι θα κάνω κι εγώ. Είμαι σίγουρη.  Εδώ κάνω με το σκύλο.   Με το μωρό δε θα κάνω? ?

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 minutes ago, vikib είπε:

κοριτσακια μου πραγματι δ κολλαωστο φαγητο.φαση περναει.απλα με εχει συνηθισει στο φαγανουλα

καλα τονια συμφωνω με την ιοιο.πρεπει να μη δινεις σημασια.τι εχεις να ακουσεις μετα με το μπεμπε..

νομιζω η φιλη σου θα τα παιξει μετα τη γεννα

σαμμερακι μου καλα κανεις κ το αφηνεις χαλαρα.συμπτωματα εχεις στην ωορρηξια;

ρενακι μη χασεις την ωορρηξια για τη φιλη..

μουτζουρα ειχα ξεχασει για την προγεστερονη.σου ειπε σε ποσες μερες να περιμενεις;απλα δ καταλαβαινω πως η προκληση θα σε βοηθησει

 

ναι μου ειπε το πολυ σε 3-4 θα ερθει...

ηθελα την γνωμη σας σε αυτο....βρε Βικακι...

οταν πηγα με την προγεστερονη να δει την τιμη και του ειπα ολο το στορι του κυκλου και ειχαμε την βιοχημικη τον σεπτεμβριο οποτε στην πιθανοτητα και μονο συλληψης μου εδωσε τα ουτρο...με ειπε πως ολα τα βλεπω μια χαρα...μονο αυτο που κανεις τοσο αργα ωορρηξια (εκανα 21η μερα αυτο το κυκλο)...αυτο φανηκε να τον προβληματιζει...και ελεγε μηπως καναμε ενα κυκλο με προκληση ωορρηξιας και pregnyl...να εχουμε ενα νορμαλ σε διαρκεια κυκλο και να κανουμε στοχευμενη προσπαθεια αυτη τη φορα...εμενα με προβληματιζει....δλδ ειναι τοσο απαγορευτικο για συυληψη να κανεις αργα ωορρηξια?αφου τοτε κανω οργανικα...βεβαια τους τελευταιους μηνες κανω αλλα ντ αλλα ωορρηξια...μηπωςθελει να με βοηθησει ετσι...απο την αλλα λεω να "φαω" ετσι ορμονες?να περιμενω λιγο ακομα με δικη μας προσπαθεια?και να το καναμε αν ΔΕΝ μετα το χρονο...ειμαι προβληματισμενη ομολογω!βεβαια ακομα δεν μου το εχει αναλυσει...πως το σκεφτεται...η τι ακριβως τον προβληματιζει!

παντως ειμαι διατεθειμενη να κανω οτι χρειαστει!αν χρειαζομαι λιγη βοηθεια ας την παρω!

 

 


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Σαμμερ μου κι εγω αυτον τον μηνα ειχα μικρο κυκλο. 23 ημερων. Συνηθως εχω 28-29. Κατι εχει αυτος ο μηνας μου φαινεται...

Αυριο το απογευμα στις επτα εχω γυναικολογο να δουμε τις κυστεις...μακαρι να εφυγαν Παναγιτσα μου... Θα σας ενημερωσω κορες. 

 

  • Μου αρέσει 1

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Σαμμερ είπε:

Αστα..απο τωρα ειμαι χαλια.κ θα ακολουθησουν κ εξετασεις αιματος...πιστευω πως αν εκανα τεστακια περα απο το αγχος θα εκανα το sex αναγκαστικο κ δεν θελω...οποτε ερθει...

την καταλαβαινεις την ωορρηξια εε?φυσικα κατανοω πως το λες!βαρα εσυ παιδι μου οπως ξερεις!!!!:)

3 minutes ago, nini84 είπε:

Σαμμερ μου κι εγω αυτον τον μηνα ειχα μικρο κυκλο. 23 ημερων. Συνηθως εχω 28-29. Κατι εχει αυτος ο μηνας μου φαινεται...

Αυριο το απογευμα στις επτα εχω γυναικολογο να δουμε τις κυστεις...μακαρι να εφυγαν Παναγιτσα μου... Θα σας ενημερωσω κορες. 

 

θα εχουν φυγει....εξαφανισμενες θα ναι Νινακι!ωραια να πας και να μας ενημερωσεις!!!:)

  • Μου αρέσει 1

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

 

ναι μου ειπε το πολυ σε 3-4 θα ερθει...

ηθελα την γνωμη σας σε αυτο....βρε Βικακι...

οταν πηγα με την προγεστερονη να δει την τιμη και του ειπα ολο το στορι του κυκλου και ειχαμε την βιοχημικη τον σεπτεμβριο οποτε στην πιθανοτητα και μονο συλληψης μου εδωσε τα ουτρο...με ειπε πως ολα τα βλεπω μια χαρα...μονο αυτο που κανεις τοσο αργα ωορρηξια (εκανα 21η μερα αυτο το κυκλο)...αυτο φανηκε να τον προβληματιζει...και ελεγε μηπως καναμε ενα κυκλο με προκληση ωορρηξιας και pregnyl...να εχουμε ενα νορμαλ σε διαρκεια κυκλο και να κανουμε στοχευμενη προσπαθεια αυτη τη φορα...εμενα με προβληματιζει....δλδ ειναι τοσο απαγορευτικο για συυληψη να κανεις αργα ωορρηξια?αφου τοτε κανω οργανικα...βεβαια τους τελευταιους μηνες κανω αλλα ντ αλλα ωορρηξια...μηπωςθελει να με βοηθησει ετσι...απο την αλλα λεω να "φαω" ετσι ορμονες?να περιμενω λιγο ακομα με δικη μας προσπαθεια?και να το καναμε αν ΔΕΝ μετα το χρονο...ειμαι προβληματισμενη ομολογω!βεβαια ακομα δεν μου το εχει αναλυσει...πως το σκεφτεται...η τι ακριβως τον προβληματιζει!

παντως ειμαι διατεθειμενη να κανω οτι χρειαστει!αν χρειαζομαι λιγη βοηθεια ας την παρω!

 

 

Μουτζουρα μου θα σου πω ότι θα έλεγα και στην αδερφή μου. Όχι ορμόνες ακόμα.  Οι γιατροί εχουν μάθει κάποιες στάνταρ κατευθύνσεις και ακολουθούν.  Εγώ δεν θεωρώ ότι η λίγο αργοπορημενη ωορηξια είναι πρόβλημα εφόσον η ωχρινη φάση είναι εντάξει.  Ίσως είναι μπέρδεμα οι αναστατοι κύκλοι αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ο ένας είναι σωστός και ο άλλος λάθος.  Επίσης εφόσον αφού μια φορά έγινε γονιμοποίηση σημαίνει ότι είναι θέμα χρόνου να ξαναγίνει.  Δώσε λίγες φυτικές  βιταμίνες και στον άντρα σου να τονωθει ο άνθρωπος γιατί τραβάει κι αυτός το ζόρι του. Και θα έλεγα να το παλέψετε 2 -3 μήνες ακόμα με τεστακια πριν μπεις στον φαύλο κύκλο των ορμονών κλπ. Θεωρώ ότι είναι ένα πολύ πολύπλοκο και πολλές φορές περιττό σύστημα που μπορεί να οδηγήσει σε περιττές και ψυχοφθορες διαδικασίες. 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σαμμερ μου κριμα για το αγορακι σου που κλαει.εμεις δ εχουμε τετοιο θεμα.ουτε σε αιμοληψια

μουτζουρα μου σου θυμιζω οτι την κορη την επιασα με ωορρηξια 21η μερα.κ οταν πηγα για υπερηχο ειδαμε λεπτο ενδομητριο οποτε στηριξαμε την κυηση με προγεστερονη.οποτε σαν ασχετη δ βρισκω καποιο προβληματακι απλα δε σας ετυχε.αν ειχες βοχημικη σιγουρα θα το εψαχνα παραπανω.πχ πληρη ορμονολογικο ελεγχο.νομιζω ελεγχουν τα ωαρια με lh κ amh.ζητησε να σου εξηγησει το σκεπτικο του.γτ κ αυτο το μηνα την πετυχατε την ωορρηξια

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Τονι@ είπε:

Μουτζουρα μου θα σου πω ότι θα έλεγα και στην αδερφή μου. Όχι ορμόνες ακόμα.  Οι γιατροί εχουν μάθει κάποιες στάνταρ κατευθύνσεις και ακολουθούν.  Εγώ δεν θεωρώ ότι η λίγο αργοπορημενη ωορηξια είναι πρόβλημα εφόσον η ωχρινη φάση είναι εντάξει.  Ίσως είναι μπέρδεμα οι αναστατοι κύκλοι αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ο ένας είναι σωστός και ο άλλος λάθος.  Επίσης εφόσον αφού μια φορά έγινε γονιμοποίηση σημαίνει ότι είναι θέμα χρόνου να ξαναγίνει.  Δώσε λίγες φυτικές  βιταμίνες και στον άντρα σου να τονωθει ο άνθρωπος γιατί τραβάει κι αυτός το ζόρι του. Και θα έλεγα να το παλέψετε 2 -3 μήνες ακόμα με τεστακια πριν μπεις στον φαύλο κύκλο των ορμονών κλπ. Θεωρώ ότι είναι ένα πολύ πολύπλοκο και πολλές φορές περιττό σύστημα που μπορεί να οδηγήσει σε περιττές και ψυχοφθορες διαδικασίες. 

δεν με εχει πιεσει προς θεου..ισα ισα ο ιδιος ειναι που λεει ηρεμησε και θα μεινεις εγκυος...και πριν τον χρονο δεν κανουμε τιποτα...απλα τωρα τελευταια μου το ανεφερε πως προβληματιστηκε...παιρνουμε κ οι δυο βιταμινουλες ειμαστε power!και εγω νομιζω οτι ειναι θεμα χρονου!:)

31 minutes ago, vikib είπε:

σαμμερ μου κριμα για το αγορακι σου που κλαει.εμεις δ εχουμε τετοιο θεμα.ουτε σε αιμοληψια

μουτζουρα μου σου θυμιζω οτι την κορη την επιασα με ωορρηξια 21η μερα.κ οταν πηγα για υπερηχο ειδαμε λεπτο ενδομητριο οποτε στηριξαμε την κυηση με προγεστερονη.οποτε σαν ασχετη δ βρισκω καποιο προβληματακι απλα δε σας ετυχε.αν ειχες βοχημικη σιγουρα θα το εψαχνα παραπανω.πχ πληρη ορμονολογικο ελεγχο.νομιζω ελεγχουν τα ωαρια με lh κ amh.ζητησε να σου εξηγησει το σκεπτικο του.γτ κ αυτο το μηνα την πετυχατε την ωορρηξια

ναι θυμαμαι ομορφια!και ηρθε το κοριτσακιιιιι σου!!!

μου εκανε τον ελεγχο τωρα...με ολες τις ορμονες στην αρχη του κυκλου...ηταν αψογες...οι τιμες!ναι σιγουρα θα το συζητησουμε...

οπως επισης οχι πως δεν τον εμπιστευομαι ...αλλα μια δευτερη γνωμη πανω σε ενα τετοιο θεμα θα την παρω οπωσδηποτε!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

δεν με εχει πεισει προς θεου..ισα ισα ο ιδιος ειναι που λεει ηρεμησε και θα μεινεις εγκυος...και πριν τον χρονο δεν κανουμε τιποτα...απλα τωρα τελευταια μου το ανεφερε πως προβληματιστηκε...παιρνουμε κ οι δυο βιταμινουλες ειμαστε power!και εγω νομιζω οτι ειναι θεμα χρονου!:)

ναι θυμαμαι ομορφια!και ηρθε το Ιωαννακιιιιι σου!!!

μου εκανε τον ελεγχο τωρα...με ολες τις ορμονες στην αρχη του κυκλου...ηταν αψογες...οι τιμες!ναι σιγουρα θα το συζητησουμε...

οπως επισης οχι πως δεν τον εμπιστευομαι ...αλλα μια δευτερη γνωμη πανω σε ενα τετοιο θεμα θα την παρω οπωσδηποτε!

Αφού εδώ και καιρό σκέφτεσαι να πάρεις δεύτερη γνώμη κάνε αυτό για αρχή και βλέπεις.  Αν και νομίζω ότι θα σε προλάβει ο σπόρος. . 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο κοιμηθηκε το μικρο μου και τωρα μπορω να κατσω κ εγω λιγο να χαλαρωσω..... μουτζουρα μου μην αγχωνεσε και μην ανυσηχεις θα δεις που σε λιγο καιρο θα μετρας αντιστροφα τους μηνες και τις μερες...!!!!!! αν σε κανει να νιωσεις καλυτερα και ποιο ασφαλεια μια δευτερη γνωμη παρτην.....

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, xaroumenh mama είπε:

πριν λιγο κοιμηθηκε το μικρο μου και τωρα μπορω να κατσω κ εγω λιγο να χαλαρωσω..... μουτζουρα μου μην αγχωνεσε και μην ανυσηχεις θα δεις που σε λιγο καιρο θα μετρας αντιστροφα τους μηνες και τις μερες...!!!!!! αν σε κανει να νιωσεις καλυτερα και ποιο ασφαλεια μια δευτερη γνωμη παρτην.....

Χαρούμενη μαμά μιας που σε πέτυχα τώρα εσύ πως γεννησες?  Φυσιολογικα ή με καισαρική? ? Πολλοί μου λένε ότι βιάζομαι αλλα όπως έλεγα και νωρίτερα εγώ θέλω να είμαι προετοιμασμενη και δεν με αγχώνει να μαθαίνω από νωρίς 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 minutes ago, Τονι@ είπε:

Αφού εδώ και καιρό σκέφτεσαι να πάρεις δεύτερη γνώμη κάνε αυτό για αρχή και βλέπεις.  Αν και νομίζω ότι θα σε προλάβει ο σπόρος. . 

ναι βρε Τονακι!!!λεω να καταναλωσω τη θετικη μου ενεργεια στο πιασιμο του σποριου!χαχαχα!νομιζω και εγω πως μπορουμε ακομα να παρουμε λιγο το χρονο μας μονοι μας!και αν δεν βλεπουμε μετα!προσπαθει και η αδερφουλα σου?πρωτο?με το καλοοοο!να γεμισει η οικογενεια μπεμπακια!!!

2 minutes ago, xaroumenh mama είπε:

πριν λιγο κοιμηθηκε το μικρο μου και τωρα μπορω να κατσω κ εγω λιγο να χαλαρωσω..... μουτζουρα μου μην αγχωνεσε και μην ανυσηχεις θα δεις που σε λιγο καιρο θα μετρας αντιστροφα τους μηνες και τις μερες...!!!!!! αν σε κανει να νιωσεις καλυτερα και ποιο ασφαλεια μια δευτερη γνωμη παρτην.....

αντε χαρουμενη μανουλα!!!ωρα να ηρεμησει κ η μαμα τωρα!χεχε!ναι το εχω υποψην...καποια στιγμη και ειδικα οταν παιζουν στο τραπεζι θεματα ορμονων δεν παω ετσι με κλειστα ματια!!!

εσυ αν επιτρεπεται ηρθε γρηγορα ο μπεμπακος σας?


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

ναι βρε Τονακι!!!λεω να καταναλωσω τη θετικη μου ενεργεια στο πιασιμο του σποριου!χαχαχα!νομιζω και εγω πως μπορουμε ακομα να παρουμε λιγο το χρονο μας μονοι μας!και αν δεν βλεπουμε μετα!προσπαθει και η αδερφουλα σου?πρωτο?με το καλοοοο!να γεμισει η οικογενεια μπεμπακια!!!

αντε χαρουμενη μανουλα!!!ωρα να ηρεμησει κ η μαμα τωρα!χεχε!ναι το εχω υποψην...καποια στιγμη και ειδικα οταν παιζουν στο τραπεζι θεματα ορμονων δεν παω ετσι με κλειστα ματια!!!

εσυ αν επιτρεπεται ηρθε γρηγορα ο μπεμπακος σας?

Όχι αγάπη μου. Δεν προσπαθεί.  Αλλά αν προσπαθούσε θα της έλεγα το ίδιο.  Εν τω μεταξύ η αλήθεια είναι ότι είχε προσπαθήσει για κάποιους μήνες χωρίς αποτέλεσμα αλλά τελικά υπάρχει πρόβλημα με το σπέρμα.  Βέβαια στην δική της περίπτωση προέκυψαν κι άλλα θέματα οπότε δεν προσπαθούν πλέον.  Αλλά το έχει άγχος η καημένη ότι ίσως δεν τα καταφέρει όταν το αποφασίσει ξανά. .μπερδεμένη κατάσταση.  Μακάρι καμία κοπέλα να μην βασανίζεται να αποκτήσει το παιδάκι της. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Τονι@ είπε:

Χαρούμενη μαμά μιας που σε πέτυχα τώρα εσύ πως γεννησες?  Φυσιολογικα ή με καισαρική? ? Πολλοί μου λένε ότι βιάζομαι αλλα όπως έλεγα και νωρίτερα εγώ θέλω να είμαι προετοιμασμενη και δεν με αγχώνει να μαθαίνω από νωρίς 

εγω γεννησα με καισαρικη γιατι ειχα συσπασεις οχι πονους απο την προηγουμενη μερα ο τραχηλος δεν ανοιγε με τιποτα οταν πηγα κλινηκη επεφταν οι παλμοι του μωρου... οι συσπασεις που ειχα ηταν τοκετου αλα πονο καθολου... μου βαλανε ορο μηπως με πιασουν πονοι και ανοιξει ο τραχηλος αλα επεφταν ποιο πολυ οι παλμοι του μωρου την ωρα της συσπασεις και ο γιατρος με εβαλε κατευθειαν χειρουργιο.... μου ειπε οτι αν οι παλμοι επεφταν μετα την συσπαση θα με αφηνε ποιο πολυ ωρα....


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Τονι@ είπε:

Όχι αγάπη μου. Δεν προσπαθεί.  Αλλά αν προσπαθούσε θα της έλεγα το ίδιο.  Εν τω μεταξύ η αλήθεια είναι ότι είχε προσπαθήσει για κάποιους μήνες χωρίς αποτέλεσμα αλλά τελικά υπάρχει πρόβλημα με το σπέρμα.  Βέβαια στην δική της περίπτωση προέκυψαν κι άλλα θέματα οπότε δεν προσπαθούν πλέον.  Αλλά το έχει άγχος η καημένη ότι ίσως δεν τα καταφέρει όταν το αποφασίσει ξανά. .μπερδεμένη κατάσταση.  Μακάρι καμία κοπέλα να μην βασανίζεται να αποκτήσει το παιδάκι της. 

αχ η Παναγια να μας βοηθαει...καμια γυναικα να μην ταλαιπωρηθει για να φερει στον κοσμο ενα τοσο δα μικρο πλασμα που φερνει τη μεγαλυτερη ευτυχια του κοσμου!

  • Μου αρέσει 1

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

ναι βρε Τονακι!!!λεω να καταναλωσω τη θετικη μου ενεργεια στο πιασιμο του σποριου!χαχαχα!νομιζω και εγω πως μπορουμε ακομα να παρουμε λιγο το χρονο μας μονοι μας!και αν δεν βλεπουμε μετα!προσπαθει και η αδερφουλα σου?πρωτο?με το καλοοοο!να γεμισει η οικογενεια μπεμπακια!!!

αντε χαρουμενη μανουλα!!!ωρα να ηρεμησει κ η μαμα τωρα!χεχε!ναι το εχω υποψην...καποια στιγμη και ειδικα οταν παιζουν στο τραπεζι θεματα ορμονων δεν παω ετσι με κλειστα ματια!!!

εσυ αν επιτρεπεται ηρθε γρηγορα ο μπεμπακος σας?

εγω δεν εχω παραπονο και οι δυο μου εγκυμοσυνες ηρθαν με την πρωτη προσπαθεια......


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...